Flickor Jämna serier Röd nivå (2016/17)

Gruppspel
Pantamera F Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 13:30 193402003 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - IBF Dalen/F03 0 - 10 Robert Segerstedt, Ulf Stödberg Sjöfruhallen
2016-10-16 11:00 193402002 IBF Dalen/F02 - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 2 Robert Segerstedt, Manuel Garzon Musköten 1
2016-10-16 16:00 193402001 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-10-23 10:30 193402005 IKSU - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 4 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Ersängshallen
2016-10-23 10:30 193402006 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 7 Robert Segerstedt Sporthushallen
2016-10-23 11:30 193402004 IBF Dalen/F03 - Umeå City IBF/F03Vit 6 - 2 Sofia Deijer, Louise Ramebäck Musköten 1
2016-11-12 193402007 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 2 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2016-11-26 11:30 193402010 IKSU - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2016-11-27 16:30 193402009 IBF Dalen/F02 - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 0 - 1 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2017-01-30 18:00 193402008 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - IBF Dalen/F03 0 - 5 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
2016-11-13 11:00 193402012 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/F02 2 - 4 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-12-04 193402013 Umeå City IBF/F03Vit - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 2 - 2 Vildmannahallen
2016-12-04 11:00 193402011 IBF Dalen/F03 - IKSU 1 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-12-10 12:00 193402016 IKSU - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 3 Marcus Eliasson, Marcus Glad Ersängshallen
2016-12-11 14:30 193402014 Umeå City IBF/F03Vit - IBF Dalen/F02 4 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-12-11 15:30 193402015 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 5 - 2 Magnus Fessé, Edwin Nordqvist Täftehallen
2016-12-16 19:00 193402017 IBF Dalen/F02 - IBF Dalen/F03 2 - 5 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2016-12-17 12:30 193402018 IKSU - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Andreas Eriksson, Gustav Wass Sporthushallen
2017-01-22 193402019 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 2 Vildmannahallen
2017-02-03 19:30 193402020 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/F03 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Sävaråhallen
2017-02-28 20:15 193402021 IBF Dalen/F02 - IKSU 4 - 6 Robert Segerstedt, Peter Saari Musköten 1
2017-01-14 11:30 193402023 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - IBF Dalen/F02 2 - 1 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-01-14 12:30 193402022 Umeå City IBF/F03Vit - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 4 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-01-14 15:00 193402024 IBF Dalen/F03 - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 5 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Musköten 1
2017-01-20 19:00 193402026 IBF Dalen/F02 - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 1 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Musköten 1
2017-01-22 16:30 193402025 IKSU - IBF Dalen/F03 0 - 0 Björn Glad, Marcus Glad Ersängshallen
2017-01-27 19:00 193402027 IBF Dalen/F03 - IBF Dalen/F02 5 - 0 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2017-01-28 193402029 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 2 Sjöfruhallen
2017-01-28 10:30 193402028 Sävar IK/Täfteå IK - IKSU 4 - 4 Tony Cederholm, Manuel Garzon Sävaråhallen
2017-02-11 11:30 193402030 IBF Dalen/F03 - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 1 Marcus Eliasson, Robert Segerstedt Musköten 1
2017-02-11 13:00 193402031 IKSU - IBF Dalen/F02 3 - 6 Mathias Damgaard, Ulf Stödberg Ersängshallen
2017-02-17 18:00 193402033 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - IKSU 2 - 4 Gustav Wass, Oscar Wass Sjöfruhallen
2017-02-18 11:00 193402034 Sävar IK/Täfteå IK - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 3 - 2 Sofia Deijer, Julia Fältén Sävaråhallen
2017-02-19 15:00 193402032 Umeå City IBF/F03Vit - IBF Dalen/F03 2 - 4 Magnus Fessé, Thilip Nadarajah Sporthushallen
2017-02-26 193402035 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - Umeå City IBF/F03Vit 2 - 4 Sporthushallen
2017-03-03 17:30 193402037 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - IBF Dalen/F02 3 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2017-03-14 18:30 193402038 Umeå City IBF/F03Vit - IKSU 2 - 2 Jimmy Halldin, Fanny Svedin Vildmannahallen
2017-03-16 19:10 193402036 IBF Dalen/F03 - KFUM Umeå/Sandåkerns SK 4 - 1 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sporthushallen
2017-03-19 193402039 Umeå City IBF/F03Vit - Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF 2 - 3 Umeå Energi Arena Vatten
2017-03-23 18:30 193402042 KFUM Umeå/Sandåkerns SK - IKSU 2 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2017-03-24 19:15 193402040 IBF Dalen/F02 - Umeå City IBF/F03Vit 3 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-03-26 12:00 193402041 Gimonäs Umeå IF/Hörnefors IF - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 7 Thanasis Provatas, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ F03 12 10 1 1 52-14 38 31
2. Sävar IK/ Täfteå IK 12 6 2 4 42-36 6 20
3. IKSU 12 5 4 3 38-33 5 19
4. IBF Dalen/ F02 12 6 0 6 35-36 -1 18
5. Gimonäs Umeå IF/ Hörnefors IF 12 4 2 6 25-45 -20 14
6. Umeå City IBF/ F03Vit 12 2 4 6 31-40 -9 10
7. KFUM Umeå/ Sandåkerns SK 12 1 3 8 23-42 -19 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-23 15:00 193452003 Skellefteå IBS F03-04 - Skellefteå IBK F02 0 - 2 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2016-10-23 16:00 193452001 Gamla Stan IBK F03 - Kågedalens AIF Fl 02-03 5 - 3 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2016-10-23 17:00 193452002 Boliden FFI F03-04 - Bureå Idrottsförening F02-03 6 - 4 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2016-10-29 11:00 193452005 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBS F03-04 9 - 0 , Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-10-29 12:00 193452004 Skellefteå IBK F02 - Kågedalens AIF Fl 02-03 2 - 5 Andreas Åström, Örjan Arvidsson Balderhallen A
2016-10-29 12:00 193452006 Bureå Idrottsförening F02-03 - Gamla Stan IBK F03 1 - 9 Joakim Broman, David Morén Anderstorpshallen
2016-11-12 193452007 Bureå Idrottsförening F02-03 - Skellefteå IBS F03-04 7 - 1 Anderstorpshallen
2016-11-27 14:00 193452009 Boliden FFI F03-04 - Skellefteå IBS F03-04 8 - 0 Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-11-27 16:00 193452010 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Kågedalens AIF Fl 02-03 3 - 2 Johan Rönnberg Örjanshallen
2016-12-06 19:05 193452008 Bureå Idrottsförening F02-03 - Skellefteå IBK F02 2 - 6 Joakim Broman, Bobby Hjelte Balderhallen B
2016-12-03 193452011 Skellefteå IBK F02 - Rönnskär Railcare IF F02-03 1 - 2 Lejonströmshallen
2016-12-03 193452012 Gamla Stan IBK F03 - Boliden FFI F03-04 4 - 0 Lejonströmshallen
2016-12-03 193452013 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Bureå Idrottsförening F02-03 2 - 3 Lejonströmshallen
2016-12-11 13:00 193452016 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Bureå Idrottsförening F02-03 4 - 1 Lasse Ekesryd Örjanshallen
2016-12-11 14:00 193452014 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Boliden FFI F03-04 3 - 4 Patrik Häggström Balderhallen B
2016-12-11 15:00 193452015 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBS F03-04 4 - 1 Patrik Häggström Balderhallen B
2016-12-17 193452017 Boliden FFI F03-04 - Skellefteå IBK F02 1 - 6 Lejonströmshallen
2016-12-17 193452018 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Gamla Stan IBK F03 9 - 3 Örjanshallen
2016-12-17 193452019 Skellefteå IBS F03-04 - Kågedalens AIF Fl 02-03 0 - 6 Anderstorpshallen
2017-01-08 193452020 Gamla Stan IBK F03 - Skellefteå IBK F02 4 - 2 Eddahallen
2017-01-08 193452021 Boliden FFI F03-04 - Rönnskär Railcare IF F02-03 3 - 11 Eddahallen
2017-01-15 12:00 193452024 Skellefteå IBK F02 - Skellefteå IBS F03-04 4 - 0 Bobby Hjelte, Melker Westerberg Eddahallen
2017-01-15 13:00 193452022 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Gamla Stan IBK F03 3 - 6 Joakim Broman, David Morén Lejonströmshallen
2017-01-15 13:00 193452023 Bureå Idrottsförening F02-03 - Boliden FFI F03-04 6 - 7 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Anderstorpshallen
2017-01-22 193452025 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Skellefteå IBK F02 10 - 4 Örjanshallen
2017-02-02 18:05 193452026 Boliden FFI F03-04 - Gamla Stan IBK F03 2 - 4 Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2017-01-29 193452027 Skellefteå IBK F02 - Boliden FFI F03-04 5 - 1 Eddahallen
2017-01-29 193452028 Gamla Stan IBK F03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 4 - 5 Eddahallen
2017-01-29 193452029 Skellefteå IBS F03-04 - Bureå Idrottsförening F02-03 5 - 6 Balderhallen B
2017-02-11 193452030 Skellefteå IBK F02 - Gamla Stan IBK F03 0 - 5 Balderhallen A
2017-02-11 193452031 Rönnskär Railcare IF F02-03 - Boliden FFI F03-04 5 - 5 Örjanshallen
2017-02-18 13:00 193452032 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Skellefteå IBK F02 4 - 3 Johan Rönnberg Eddahallen
2017-02-18 13:00 193452033 Skellefteå IBS F03-04 - Rönnskär Railcare IF F02-03 0 - 5 , Alexander Hedlund Anderstorpshallen
2017-02-18 14:00 193452034 Gamla Stan IBK F03 - Bureå Idrottsförening F02-03 4 - 0 Ville Hedsberg, Joakim Broman Balderhallen B
2017-02-25 193452035 Bureå Idrottsförening F02-03 - Kågedalens AIF Fl 02-03 0 - 6 Örjanshallen
2017-03-12 15:30 193452037 Skellefteå IBS F03-04 - Boliden FFI F03-04 5 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-03-12 16:30 193452038 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 1 - 3 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-03-14 19:00 193452036 Skellefteå IBK F02 - Bureå Idrottsförening F02-03 5 - 2 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2017-03-18 193452039 Kågedalens AIF Fl 02-03 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 0 Lejonströmshallen
2017-03-26 12:00 193452042 Bureå Idrottsförening F02-03 - Rönnskär Railcare IF F02-03 0 - 4 Bobby Hjelte, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2017-03-26 13:00 193452040 Boliden FFI F03-04 - Kågedalens AIF Fl 02-03 4 - 5 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Lejonströmshallen
2017-03-31 17:45 193452041 Skellefteå IBS F03-04 - Gamla Stan IBK F03 , Andreas Åström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnskär Railcare IF F02-03 12 11 1 0 70-24 46 34
2. Gamla Stan IBK F03 11 9 0 2 52-26 26 27
3. Kågedalens AIF Fl 02-03 12 6 0 6 43-33 10 18
4. Skellefteå IBK F02 12 6 0 6 40-36 4 18
5. Boliden FFI F03-04 12 4 1 7 45-58 -13 13
6. Bureå Idrottsförening F02-03 12 3 0 9 32-59 -27 9
7. Skellefteå IBS F03-04 11 1 0 10 12-58 -46 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 12:00 193404001 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/F02-03 2 - 1 Julia Fältén, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2016-10-22 14:30 193404003 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 9 - 7 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2016-10-22 17:00 193404002 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Röbäcks IF 2 - 1 Sofia Deijer, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2016-11-12 193404004 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 2 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2016-11-13 193404005 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - IBF Dalen 4 - 1 Ålidhemshallen
2016-11-27 10:30 193404006 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen 7 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-11-27 10:30 193404008 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/F02-03 2 - 3 Ulf Stödberg, Christoffer Lind Elofssonhallen
2016-11-27 11:30 193404007 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Spöland Vännäs IF 2 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-12-03 193404009 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 3 Hammarhallen Vännäs
2016-12-03 193404010 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 5 - 2 Sjöfruhallen
2016-12-10 12:00 193404013 Röbäcks IF - IBF Dalen 2 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-12-11 11:00 193404011 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Spöland Vännäs IF 6 - 1 Andreas Eriksson, Klas Höglund Ålidhemshallen
2016-12-11 15:30 193404012 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 6 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-12-18 193404014 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 4 - 0 Hammarhallen Vännäs
2016-12-18 193404015 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/F02-03 0 - 7 Musköten 1
2017-01-21 10:00 193404016 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Umeå City IBF/Blå 4 - 2 Kim Fallbjörk, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2017-01-21 11:00 193404017 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 1 - 3 Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-01-21 11:15 193404018 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2017-01-28 193404019 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 1 - 3 Elofssonhallen
2017-01-29 193404020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 4 - 2 Musköten 1
2017-02-15 19:00 193404023 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - Röbäcks IF 4 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Elofssonhallen
2017-02-18 13:30 193404021 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå 3 - 2 Sofia Deijer, Julia Fältén Musköten 1
2017-02-18 16:00 193404022 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 4 - 0 Bengt Wass, Gustav Wass Hammarhallen Vännäs
2017-02-26 193404024 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF 3 - 0 Sporthushallen
2017-02-26 193404025 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Gimonäs Umeå IF/F02-03 3 - 6 Sjöfruhallen
2017-03-18 193404027 Gimonäs Umeå IF/F02-03 - IBF Dalen 5 - 2 Sjöfruhallen
2017-03-19 193404026 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 3 - 3 Elofssonhallen
2017-03-21 18:20 193404028 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/F02-03 3 - 2 Nelly Saari, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-03-25 11:30 193404029 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Umeå City IBF/Blå 1 - 1 Peter Saari, Thilip Nadarajah Sjöfruhallen
2017-03-25 13:00 193404030 IBF Dalen - Röbäcks IF 1 - 5 Fanny Svedin, Ulf Stödberg Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ F02-03 10 8 0 2 43-19 24 24
2. Umeå City IBF/ Blå 10 6 2 2 31-15 16 20
3. Spöland Vännäs IF 10 5 1 4 34-28 6 16
4. IBF Dalen 10 4 0 6 24-44 -20 12
5. Gimonäs Umeå IF/ I/ T/ S/ C/ Å 10 3 1 6 20-37 -17 10
6. Röbäcks IF 10 1 2 7 19-28 -9 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-23 09:30 193406001 Hissjö SK - Holmsund City IBC 0 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2016-10-23 10:30 193406003 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2016-10-23 11:30 193406002 Umeå City IBF - Obbola IK 8 - 2 Robert Segerstedt Sporthushallen
2016-11-12 193406005 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2016-11-13 193406004 Hissjö SK - Obbola IK 2 - 2 Vildmannahallen
2016-11-26 10:00 193406006 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 1 Lina Näsström, Elina Snickars Vildmannahallen
2016-11-26 14:00 193406007 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 2 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Öst
2016-11-26 15:30 193406008 Obbola IK - Holmsund City IBC 6 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-12-03 193406009 Sandåkerns SK - Hissjö SK 2 - 1 Vildmannahallen
2016-12-04 193406010 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 3 - 2 Storsjöhallen
2016-12-10 10:00 193406012 Hissjö SK - Umeå City IBF 2 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2016-12-10 11:30 193406013 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Olasjöhallen
2016-12-11 12:00 193406011 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 1 - 0 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Storsjöhallen
2016-12-16 193406015 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC 1 - 4 Ålidhemshallen
2016-12-18 193406014 Sandåkerns SK - Obbola IK 6 - 3 Sporthushallen
2017-01-22 10:30 193406018 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sandåkerns SK 2 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2017-01-22 11:30 193406017 Obbola IK - Umeå City IBF 2 - 2 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-01-22 12:30 193406016 Holmsund City IBC - Hissjö SK 3 - 4 Magnus Fessé, Louise Ramebäck Storsjöhallen
2017-01-28 193406019 Obbola IK - Hissjö SK 1 - 5 Olasjöhallen
2017-01-28 193406020 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 0 - 2 Sjöfruhallen
2017-02-19 14:30 193406023 Holmsund City IBC - Obbola IK 3 - 4 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-02-19 17:00 193406022 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 2 - 4 Ulf Stödberg Vildmannahallen
2017-02-24 18:00 193406021 Gimonäs Umeå IF/Vit - Hissjö SK 1 - 2 Klas Höglund, Marcus Eliasson Sjöfruhallen
2017-02-26 193406024 Hissjö SK - Sandåkerns SK 2 - 3 Vildmannahallen
2017-02-26 193406025 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 0 - 2 Sporthushallen
2017-03-19 193406026 Obbola IK - Sandåkerns SK 5 - 3 Olasjöhallen
2017-03-19 193406027 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 4 Storsjöhallen
2017-03-26 11:00 193406028 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 4 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2017-03-26 11:30 193406029 Umeå City IBF - Hissjö SK 3 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2017-03-26 13:00 193406030 Gimonäs Umeå IF/Vit - Obbola IK 1 - 2 Thanasis Provatas, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 5 3 2 30-19 11 18
2. Obbola IK 10 5 2 3 30-34 -4 17
3. Holmsund City IBC 10 5 1 4 30-25 5 16
4. Sandåkerns SK 10 4 3 3 26-25 1 15
5. Hissjö SK 10 4 2 4 24-24 0 14
6. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 1 1 8 13-26 -13 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 11:00 193408001 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 1 Joni Güzel, Magnus Sigvardsson FC Vindeln
2016-10-22 11:00 193408003 Sävar IK - Ersboda SK 11 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sävaråhallen
2016-10-22 14:00 193408002 Täfteå IK - Röbäcks IF 1 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2016-11-13 193408004 Vindelns IF - Röbäcks IF 6 - 1 FC Vindeln
2016-11-13 193408005 Täfteå IK - Ersboda SK 5 - 2 Täftehallen
2016-11-27 11:00 193408006 Vindelns IF - Ersboda SK 9 - 0 Joni Güzel FC Vindeln
2016-11-27 11:00 193408007 Täfteå IK - Sävar IK 2 - 7 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Täftehallen
2016-11-27 11:30 193408008 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 2 Ulf Stödberg, Christoffer Lind Elofssonhallen
2016-12-03 193408010 Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK 5 - 0 Ålidhemshallen
2016-12-04 193408009 Sävar IK - Vindelns IF 1 - 3 Sävaråhallen
2016-12-09 18:00 193408011 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 3 - 3 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Sjöfruhallen
2016-12-11 11:00 193408012 Vindelns IF - Täfteå IK 7 - 2 Joni Güzel FC Vindeln
2016-12-11 12:30 193408013 Röbäcks IF - Ersboda SK 14 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2016-12-17 193408014 Sävar IK - Röbäcks IF 2 - 1 Sävaråhallen
2016-12-18 193408015 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 5 Sporthushallen
2017-01-21 10:00 193408018 Ersboda SK - Sävar IK 1 - 6 Edvin Bonn, Joel Långström Ersängshallen
2017-01-21 11:00 193408016 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF 3 - 3 Kim Fallbjörk, Klas Höglund Umeå Energi Arena Väst
2017-01-21 12:00 193408017 Röbäcks IF - Täfteå IK 6 - 0 Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-01-28 193408020 Ersboda SK - Täfteå IK 4 - 2 Ersängshallen
2017-01-29 193408019 Röbäcks IF - Vindelns IF 4 - 5 Elofssonhallen
2017-02-18 11:00 193408021 Ersboda SK - Vindelns IF 0 - 10 Marcus Glad, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-02-18 12:00 193408022 Sävar IK - Täfteå IK 5 - 1 Sofia Deijer, Julia Fältén Sävaråhallen
2017-03-26 14:30 193408023 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF 1 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2017-02-25 193408025 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 5 Täftehallen
2017-02-26 193408024 Vindelns IF - Sävar IK 6 - 3 FC Vindeln
2017-03-18 193408027 Gimonäs Umeå IF/Svart - Ersboda SK 2 - 0 Sjöfruhallen
2017-03-19 193408026 Röbäcks IF - Sävar IK 4 - 0 Elofssonhallen
2017-03-25 11:00 193408029 Täfteå IK - Vindelns IF 3 - 5 Robert Segerstedt Täftehallen
2017-03-25 12:00 193408028 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 3 Christoffer Lind, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-03-25 15:00 193408030 Ersboda SK - Röbäcks IF 0 - 7 Roger Karlsson, Per Fallbjörk Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vindelns IF 10 9 1 0 59-18 41 28
2. Sävar IK 10 6 1 3 43-26 17 19
3. Röbäcks IF 10 6 0 4 45-18 27 18
4. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 5 2 3 30-24 6 17
5. Täfteå IK 10 1 0 9 18-50 -32 3
6. Ersboda SK 10 1 0 9 12-71 -59 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis