Pojkar Jämna serier Röd nivå (2016/17)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 09:30 193310001 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 7 - 2 Oscar Wass, Gustav Wass Vildmannahallen
2016-10-22 16:10 193310002 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 3 - 4 , Andreas Eriksson Musköten 1
2016-11-12 193310004 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 10 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2016-11-27 11:15 193310007 IBF Dalen - Röbäcks IF 3 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-11-27 15:30 193310008 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 6 - 6 Magnus Fessé, Daniel Johannesson Hammarhallen Vännäs
2016-12-03 193310010 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 3 - 3 Umeå Energi Arena Väst
2016-12-04 193310009 Röbäcks IF - Umeå City IBF 1 - 3 Elofssonhallen
2016-12-11 10:30 193310012 Umeå City IBF - IBF Dalen 11 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2016-12-11 14:30 193310011 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 3 - 4 Bengt Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 193310014 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Elofssonhallen
2017-01-21 10:30 193310016 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 2 - 4 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Öst
2017-01-21 13:00 193310017 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 5 - 5 Nelly Saari, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-01-27 193310019 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 1 - 3 Hammarhallen Vännäs
2017-02-18 11:30 193310022 Röbäcks IF - IBF Dalen 7 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sjöfruhallen
2017-02-18 15:00 193310023 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2017-02-25 193310024 Umeå City IBF - Röbäcks IF 5 - 3 Vildmannahallen
2017-02-26 193310025 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 4 - 7 Musköten 1
2017-03-21 193310026 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 5 - 2 Hammarhallen Vännäs
2017-03-25 15:00 193310028 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK 3 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Elofssonhallen
2017-03-25 15:00 193310029 IBF Dalen - Umeå City IBF 4 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 7 0 1 46-17 29 21
2. Röbäcks IF 8 4 0 4 33-27 6 12
3. Team Thorengruppen SK 8 3 2 3 35-33 2 11
4. Spöland Vännäs IF 8 2 2 4 27-45 -18 8
5. IBF Dalen 8 1 2 5 26-45 -19 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-23 11:00 193312002 Täfteå IK - Umeå City IBF 2 - 4 Marcus Eliasson, Joel Långström Täftehallen
2016-10-23 15:00 193312001 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 5 Lina Näsström, Elina Snickars Bråvallahallen
2016-10-23 17:00 193312003 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit 5 - 3 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2016-11-12 193312005 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit 1 - 6 Täftehallen
2016-11-13 193312004 Hörnefors IF - Umeå City IBF 4 - 7 Bråvallahallen
2016-11-26 11:00 193312007 Täfteå IK - Sandåkerns SK 2 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2016-11-26 14:00 193312008 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 5 Andreas Eriksson, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2016-11-27 11:00 193312006 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit 3 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Bråvallahallen
2016-12-03 193312009 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 7 - 2 Vildmannahallen
2016-12-03 193312010 Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK 3 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2016-12-09 20:00 193312013 Umeå City IBF - Umeå City IBF/Vit 4 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2016-12-10 12:00 193312012 Hörnefors IF - Täfteå IK 6 - 3 , Christoffer Lind Bråvallahallen gymnastikhall
2016-12-11 09:00 193312011 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK 1 - 5 Andreas Eriksson, Klas Höglund Ålidhemshallen
2016-12-16 193312014 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 7 - 2 Vildmannahallen
2016-12-17 193312015 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2017-01-22 10:30 193312017 Umeå City IBF - Täfteå IK 7 - 0 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2017-01-22 11:30 193312016 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF 6 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2017-02-18 17:00 193312018 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK 5 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Öst
2017-01-28 193312019 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2017-01-28 193312020 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK 7 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2017-02-19 10:00 193312022 Sandåkerns SK - Täfteå IK 8 - 2 Ludvig Andersson, Tor Bergström Vildmannahallen
2017-02-19 11:30 193312021 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF 11 - 3 Magnus Fessé, Thilip Nadarajah Sporthushallen
2017-02-19 11:30 193312023 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF 6 - 0 Marcus Eliasson, Linus Berglund Sjöfruhallen
2017-02-25 193312025 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 4 Täftehallen
2017-02-26 193312024 Hörnefors IF - Sandåkerns SK 5 - 4 Bråvallahallen
2017-03-17 193312027 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Vit 2 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2017-03-18 193312026 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 0 - 4 Vildmannahallen
2017-03-25 15:30 193312030 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF 4 - 6 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-03-26 13:00 193312028 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 1 Lydia Elstig, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-03-26 13:30 193312029 Täfteå IK - Hörnefors IF 3 - 10 , Robert Segerstedt Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 10 8 0 2 54-23 31 24
2. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 7 0 3 38-38 0 21
3. Umeå City IBF 10 5 0 5 38-39 -1 15
4. Hörnefors IF 10 5 0 5 47-52 -5 15
5. Umeå City IBF/ Vit 10 4 0 6 48-37 11 12
6. Täfteå IK 10 1 0 9 20-56 -36 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 13:00 193314001 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 10 - 9 Ulf Stödberg, Moa Stödberg Bråvallahallen
2016-10-22 15:30 193314003 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit2 2 - 5 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Hammarhallen Vännäs
2016-11-06 13:00 193314002 Håknäs Idrottsförening - Holmsund City IBC 3 - 9 Ulf Stödberg, Moa Stödberg Norrskenshallen
2016-11-12 193314004 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 3 - 4 Bråvallahallen
2016-11-13 193314005 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF/Vit2 3 - 10 Norrskenshallen
2016-11-26 14:30 193314008 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 4 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2016-11-26 15:00 193314007 Håknäs Idrottsförening - Spöland Vännäs IF 5 - 5 , Christoffer Lind Norrskenshallen
2016-11-27 12:00 193314006 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit2 2 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Bråvallahallen
2016-12-03 193314010 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Håknäs Idrottsförening 0 - 4 Ålidhemshallen
2016-12-04 193314009 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 4 Hammarhallen Vännäs
2016-12-10 13:00 193314012 Hörnefors IF - Håknäs Idrottsförening 19 - 5 , Christoffer Lind Bråvallahallen gymnastikhall
2016-12-11 10:00 193314011 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Spöland Vännäs IF 3 - 5 Andreas Eriksson, Klas Höglund Ålidhemshallen
2016-12-11 15:00 193314013 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit2 1 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Storsjöhallen
2016-12-17 193314015 Umeå City IBF/Vit2 - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 6 - 1 Umeå Energi Arena Öst
2016-12-18 193314014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 6 Hammarhallen Vännäs
2017-01-21 14:30 193314018 Umeå City IBF/Vit2 - Spöland Vännäs IF 3 - 2 Ludvig Andersson, Tor Bergström Umeå Energi Arena Öst
2017-01-21 15:30 193314016 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Hörnefors IF 6 - 4 Ludvig Andersson, Tor Bergström Umeå Energi Arena Öst
2017-01-22 14:30 193314017 Holmsund City IBC - Håknäs Idrottsförening 4 - 3 Magnus Fessé, Louise Ramebäck Storsjöhallen
2017-01-28 193314019 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 8 - 5 Storsjöhallen
2017-01-28 193314020 Umeå City IBF/Vit2 - Håknäs Idrottsförening 9 - 3 Ersängshallen
2017-02-18 10:00 193314022 Spöland Vännäs IF - Håknäs Idrottsförening 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2017-02-18 10:30 193314021 Umeå City IBF/Vit2 - Hörnefors IF 4 - 1 , Klas Höglund Vildmannahallen
2017-02-18 16:00 193314023 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Holmsund City IBC 8 - 5 Lydia Elstig, Elsa Nilsson Sjöfruhallen
2017-02-25 193314024 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Bråvallahallen
2017-03-01 193314025 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 4 - 9 Norrskenshallen
2017-03-17 193314027 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Umeå City IBF/Vit2 1 - 2 Umeå Energi Arena Öst
2017-03-19 193314026 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 1 - 8 Storsjöhallen
2017-03-24 18:00 193314028 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 4 - 2 Nelly Saari, Peter Saari Liljahallen
2017-03-24 18:30 193314029 Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF 1 - 8 , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-03-25 13:30 193314030 Umeå City IBF/Vit2 - Holmsund City IBC 6 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ Vit2 10 10 0 0 50-18 32 30
2. Spöland Vännäs IF 10 5 2 3 44-36 8 17
3. Holmsund City IBC 10 5 1 4 44-47 -3 16
4. Hörnefors IF 10 4 0 6 61-47 14 12
5. Gimonäs Umeå IF/ P04Vit 10 3 0 7 42-48 -6 9
6. Håknäs Idrottsförening 10 1 1 8 33-78 -45 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 11:00 193302003 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/P01 1 - 10 Fanny Svedin, Ulf Stödberg Sävaråhallen
2016-10-15 12:30 193302002 Gimonäs Umeå IF - Robertsfors IK 7 - 4 Ulf Stödberg, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2016-10-19 19:30 193302001 Umeå City IBF/P01Vit - Ersboda SK 3 - 1 Rasmus Säfvenberg, Robert Segerstedt Ersängshallen
2016-10-22 11:30 193302004 Umeå City IBF/P01 - Ersboda SK 9 - 1 Oscar Wass, Gustav Wass Vildmannahallen
2016-10-22 15:15 193302005 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 10 - 1 Andreas Eriksson, Thilip Nadarajah Musköten 1
2016-10-23 16:00 193302006 Robertsfors IK - Umeå City IBF/P01Vit 3 - 5 , Christoffer Lind Jenningshallen
2016-12-14 193302007 Robertsfors IK - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Jenningshallen
2016-11-27 10:15 193302010 IBF Dalen - Ersboda SK 6 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-11-27 15:30 193302009 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 6 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-11-27 16:00 193302008 Robertsfors IK - Umeå City IBF/P01 4 - 2 , Thanasis Provatas Jenningshallen
2016-12-03 193302013 Ersboda SK - Robertsfors IK 5 - 1 Ersängshallen
2016-12-04 12:00 193302012 Umeå City IBF/P01Vit - Gimonäs Umeå IF 5 - 0 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2017-02-25 14:30 193302011 Umeå City IBF/P01 - IBF Dalen 3 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-12-11 11:30 193302014 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Alvina Mukkala, Louise Ramebäck Ersängshallen
2016-12-11 12:30 193302016 IBF Dalen - Robertsfors IK 12 - 1 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-12-11 13:30 193302015 Umeå City IBF/P01Vit - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 3 Bengt Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 193302019 Sävar IK/Täfteå IK - Ersboda SK 2 - 3 Sävaråhallen
2017-02-27 19:45 193302017 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01 1 - 6 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Vatten
2017-03-01 20:00 193302018 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01Vit 4 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-03-17 18:30 193302020 Umeå City IBF/P01Vit - Umeå City IBF/P01 2 - 8 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
2017-04-04 19:30 193302021 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 4 - 4 Peter Saari, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2017-01-14 15:00 193302023 Robertsfors IK - Gimonäs Umeå IF 4 - 1 , Rasmus Säfvenberg Jenningshallen
2017-01-14 15:30 193302024 Umeå City IBF/P01 - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Andreas Eriksson, Oscar Wass Vildmannahallen
2017-01-15 11:00 193302022 Ersboda SK - Umeå City IBF/P01Vit 2 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Ersängshallen
2017-01-22 12:00 193302025 IBF Dalen - Umeå City IBF/P01 5 - 4 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2017-01-22 17:00 193302026 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/P01Vit 3 - 2 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Öst
2017-01-28 12:00 193302027 Umeå City IBF/P01 - Gimonäs Umeå IF 2 - 2 Andreas Eriksson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2017-01-29 193302029 Sävar IK/Täfteå IK - Robertsfors IK 5 - 3 Sävaråhallen
2017-01-31 18:00 193302028 Umeå City IBF/P01Vit - IBF Dalen 4 - 1 Andreas Eriksson, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
2016-11-19 10:00 193302030 Umeå City IBF/P01 - Umeå City IBF/P01Vit 4 - 4 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2016-11-19 11:30 193302031 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2017-02-18 10:00 193302032 Ersboda SK - Umeå City IBF/P01 1 - 5 Marcus Glad, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
2017-02-18 10:30 193302034 Umeå City IBF/P01Vit - Robertsfors IK 7 - 0 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2017-02-18 15:30 193302033 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen 0 - 4 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Sävaråhallen
2017-02-26 193302035 Robertsfors IK - Ersboda SK 2 - 8 Jenningshallen
2017-03-12 12:00 193302036 Umeå City IBF/P01 - Robertsfors IK 5 - 2 Robert Segerstedt, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-03-12 12:00 193302038 Ersboda SK - IBF Dalen 4 - 2 Thilip Nadarajah, Thanasis Provatas Ersängshallen
2017-03-12 13:30 193302037 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2017-03-20 193302039 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 0 Ersängshallen
2017-03-25 11:00 193302041 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF/P01Vit 3 - 5 Christoffer Lind, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-03-25 13:30 193302040 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 1 - 4 Peter Saari, Thilip Nadarajah Sjöfruhallen
2017-03-26 16:00 193302042 Robertsfors IK - IBF Dalen 2 - 8 , David Morén Jenningshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 12 8 2 2 66-31 35 26
2. Umeå City IBF/ P01 12 7 3 2 62-29 33 24
3. Umeå City IBF/ P01Vit 12 7 2 3 49-32 17 23
4. Ersboda SK 12 7 1 4 45-36 9 22
5. Gimonäs Umeå IF 12 3 2 7 34-54 -20 11
6. Robertsfors IK 12 3 0 9 30-68 -38 9
7. Sävar IK/ Täfteå IK 12 2 0 10 30-66 -36 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 14:00 193352003 Skellefteå IBS P01-02 - Gamla Stan IBK P01 0 - 7 Andreas Åström, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2016-10-23 13:00 193352001 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 3 - 1 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-10-30 13:00 193352005 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Skellefteå IBS P01-02 7 - 0 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2016-10-30 16:00 193352004 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 1 - 7 Joakim Broman, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-11-26 11:00 193352010 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 4 - 3 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-11-26 14:00 193352009 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBS P01-02 7 - 1 Johan Rönnberg, David Morén Lejonströmshallen
2016-12-03 193352011 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 3 - 4 Balderhallen A
2016-12-03 193352012 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Gamla Stan IBK P02 4 - 1 Örjanshallen
2016-12-12 18:05 193352014 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Gamla Stan IBK P02 4 - 7 Joakim Broman, Hampus Brandt Eddahallen
2016-12-14 18:05 193352015 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBS P01-02 10 - 3 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2016-12-18 193352017 Gamla Stan IBK P02 - Gamla Stan IBK P01 3 - 6 Balderhallen B
2016-12-18 193352018 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Rönnskär Railcare IF P01-02 6 - 2 Balderhallen B
2016-12-18 193352019 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 0 - 9 Balderhallen B
2017-01-08 193352020 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Gamla Stan IBK P01 4 - 4 Örjanshallen
2017-01-08 193352021 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 1 - 9 Eddahallen
2017-01-15 14:00 193352022 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Rönnskär Railcare IF P01-02 3 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2017-01-15 14:00 193352024 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBS P01-02 6 - 2 Joakim Broman, David Morén Lejonströmshallen
2017-01-21 193352026 Gamla Stan IBK P02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 2 - 5 Balderhallen A
2017-01-22 193352025 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P01 8 - 0 Balderhallen B
2017-01-28 193352027 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P02 2 - 2 Anderstorpshallen
2017-01-30 193352028 Rönnskär Railcare IF P01-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 1 - 4 Örjanshallen
2017-02-11 193352030 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P01-02 6 - 2 Balderhallen B
2017-02-11 193352031 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P02 10 - 5 Balderhallen B
2017-02-20 18:05 193352032 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Gamla Stan IBK P01 3 - 4 Joakim Broman, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-02-20 19:05 193352033 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 2 - 10 Joakim Broman, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-03-14 20:15 193352037 Skellefteå IBS P01-02 - Gamla Stan IBK P02 3 - 8 Bobby Hjelte, Joakim Broman Balderhallen B
2017-03-30 19:05 193352038 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 2 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Eddahallen
2017-03-18 193352039 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Skellefteå IBS P01-02 9 - 2 Eddahallen
2017-03-25 13:00 193352040 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 5 - 7 Andreas Åström, Alexander Hedlund Eddahallen
2017-03-25 13:00 193352041 Skellefteå IBS P01-02 - Rönnskär Railcare IF P01-02 2 - 8 David Morén, Elias Norden Anderstorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ SIBS P02/ Röd 10 10 0 0 65-19 46 30
2. Rönnskär Railcare IF P01-02 10 5 2 3 42-32 10 17
3. Gamla Stan IBK P01 10 5 2 3 39-35 4 17
4. Skellefteå IBK/ SIBS P02/ Svart 10 4 1 5 48-32 16 13
5. Gamla Stan IBK P02 10 3 1 6 41-51 -10 10
6. Skellefteå IBS P01-02 10 0 0 10 15-81 -66 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-23 11:30 193304003 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK 7 - 3 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2016-10-23 12:30 193304002 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 2 - 4 , Christoffer Lind Storsjöhallen
2016-10-23 13:30 193304001 Umeå City IBF - Vindelns IF 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-11-12 193304004 Umeå City IBF - IBF Dalen/Svart 4 - 6 Umeå Energi Arena Väst
2016-11-12 193304005 Holmsund City IBC - Sävar IK 6 - 6 Storsjöhallen
2016-11-26 12:30 193304007 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 7 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2016-11-26 13:00 193304006 Umeå City IBF - Sävar IK 11 - 1 Andreas Eriksson, Gustav Wass Umeå Energi Arena Väst
2016-11-26 15:30 193304008 IBF Dalen/Svart - Vindelns IF 4 - 3 , Thanasis Provatas Musköten 1
2016-12-03 193304009 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 1 - 3 Sjöfruhallen
2016-12-04 193304010 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 1 FC Vindeln
2016-12-09 19:00 193304012 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 14 - 0 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2016-12-10 11:00 193304011 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 5 , Per Fallbjörk FC Vindeln
2016-12-10 11:15 193304013 IBF Dalen/Svart - Sävar IK 11 - 2 Alvina Mukkala, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-12-17 193304015 Sävar IK - Vindelns IF 1 - 6 Sävaråhallen
2016-12-18 193304014 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart 1 - 3 Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-22 11:00 193304018 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 3 Therese Jensen, Morgan Poopuu Sävaråhallen
2017-01-22 13:00 193304017 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 4 - 3 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2017-01-26 19:30 193304016 Vindelns IF - Umeå City IBF 5 - 5 , Thanasis Provatas FC Vindeln
2017-01-28 193304020 Sävar IK - Holmsund City IBC 3 - 3 Sävaråhallen
2017-01-29 193304019 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF 2 - 4 Musköten 1
2017-02-18 11:00 193304023 Vindelns IF - IBF Dalen/Svart 6 - 6 Robert Segerstedt, Magnus Fessé FC Vindeln
2017-02-19 10:30 193304022 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC 4 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2017-03-31 19:00 193304021 Sävar IK - Umeå City IBF 5 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2017-02-24 193304024 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 2 Umeå Energi Arena Väst
2017-03-22 193304025 Holmsund City IBC - Vindelns IF 2 - 4 Storsjöhallen
2017-02-05 193304027 Vindelns IF - Sävar IK 4 - 0 FC Vindeln
2017-03-18 193304026 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 1 Musköten 1
2017-03-24 19:00 193304030 Sävar IK - IBF Dalen/Svart 1 - 5 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2017-03-26 11:00 193304028 Gimonäs Umeå IF/Vit - Vindelns IF 5 - 4 Thanasis Provatas, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-03-26 16:30 193304029 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 4 - 8 Per Fallbjörk, Ulf Stödberg Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 8 1 1 66-28 38 25
2. IBF Dalen/ Svart 10 8 1 1 50-27 23 25
3. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 5 1 4 36-31 5 16
4. Vindelns IF 10 3 4 3 40-36 4 13
5. Holmsund City IBC 10 0 3 7 24-55 -31 3
6. Sävar IK 10 0 2 8 23-62 -39 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:00 193354003 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P04 4 - 1 Andreas Åström, Örjan Arvidsson Balderhallen A
2016-10-29 12:00 193354001 Byske IF P01-03 - Clemensnäs IF P02-03 10 - 5 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2016-11-13 193354004 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P03 6 - 7 Byske Sporthall
2016-11-26 14:00 193354006 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P04 11 - 6 , Joakim Broman Byske Sporthall
2016-11-27 13:00 193354008 Gamla Stan IBK P03 - Clemensnäs IF P02-03 9 - 0 , Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-12-04 193354009 Skellefteå IBK P03 - Byske IF P01-03 3 - 6 Balderhallen A
2016-12-11 14:00 193354011 Clemensnäs IF P02-03 - Skellefteå IBK P03 3 - 7 David Morén, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2016-12-11 16:00 193354013 Gamla Stan IBK P03 - Gamla Stan IBK P04 8 - 2 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2016-12-17 193354014 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P03 2 - 1 Eddahallen
2016-12-18 193354015 Gamla Stan IBK P04 - Clemensnäs IF P02-03 5 - 6 Balderhallen B
2017-01-22 11:00 193354018 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P03 3 - 8 David Morén, Albin Carlsten Balderhallen B
2017-01-22 12:30 193354016 Clemensnäs IF P02-03 - Byske IF P01-03 5 - 8 Lasse Ekesryd, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-01-28 193354019 Gamla Stan IBK P03 - Byske IF P01-03 4 - 8 Anderstorpshallen
2017-02-19 14:00 193354021 Gamla Stan IBK P04 - Byske IF P01-03 3 - 5 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2017-02-19 17:00 193354023 Clemensnäs IF P02-03 - Gamla Stan IBK P03 4 - 7 Erik Hedström, Alexander Hedlund Örjanshallen
2017-02-26 193354024 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P03 3 - 8 Byske Sporthall
2017-03-18 193354026 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK P03 3 - 1 Lejonströmshallen
2017-03-18 193354027 Clemensnäs IF P02-03 - Gamla Stan IBK P04 2 - 8 Örjanshallen
2017-03-25 11:00 193354030 Gamla Stan IBK P04 - Gamla Stan IBK P03 2 - 4 Andreas Åström, Alvin Gustavsson Eddahallen
2017-03-25 12:00 193354028 Skellefteå IBK P03 - Clemensnäs IF P02-03 6 - 3 Alexander Hedlund, Andreas Åström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P03 8 6 0 2 43-25 18 18
2. Byske IF P01-03 8 6 0 2 57-41 16 18
3. Skellefteå IBK P03 8 6 0 2 39-23 16 18
4. Gamla Stan IBK P04 8 1 0 7 30-48 -18 3
5. Clemensnäs IF P02-03 8 1 0 7 28-60 -32 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-22 11:00 193306003 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 4 - 2 Julia Fältén, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2016-10-22 11:30 193306001 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Svart 0 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Sjöfruhallen
2016-11-13 193306005 Obbola IK - Holmsund City IBC 3 - 4 Olasjöhallen
2016-11-27 12:30 193306006 Gimonäs Umeå IF/Svart - Holmsund City IBC 1 - 7 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-11-27 13:30 193306007 Obbola IK - Team Thorengruppen SK 1 - 9 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-12-03 193306010 IBF Dalen/Svart - Obbola IK 5 - 3 Musköten 1
2017-01-14 193306009 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 2 Vildmannahallen
2016-12-09 19:00 193306012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Obbola IK 10 - 4 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Sjöfruhallen
2016-12-11 11:30 193306011 IBF Dalen/Svart - Team Thorengruppen SK 3 - 2 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2016-12-17 193306015 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 1 - 6 Storsjöhallen
2017-01-21 13:30 193306018 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 3 - 5 Kim Fallbjörk, Klas Höglund Storsjöhallen
2017-01-21 15:30 193306016 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Svart 8 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2017-01-29 193306020 Holmsund City IBC - Obbola IK 7 - 1 Storsjöhallen
2017-02-18 11:30 193306022 Team Thorengruppen SK - Obbola IK 5 - 1 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2017-02-19 12:30 193306021 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 4 Bjarne Andersson, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-02-25 193306024 Gimonäs Umeå IF/Svart - Team Thorengruppen SK 5 - 5 Sjöfruhallen
2017-02-26 193306025 Obbola IK - IBF Dalen/Svart 3 - 12 Olasjöhallen
2017-03-18 193306027 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 6 - 0 Musköten 1
2017-03-25 13:30 193306029 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 8 Tony Cederholm, Manuel Garzon Olasjöhallen
2017-03-26 11:30 193306028 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen/Svart 6 - 2 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 8 7 0 1 46-21 25 21
2. Team Thorengruppen SK 8 6 1 1 41-19 22 19
3. Holmsund City IBC 8 4 0 4 31-30 1 12
4. Gimonäs Umeå IF/ Svart 8 2 1 5 36-47 -11 7
5. Obbola IK 8 0 0 8 23-60 -37 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 11:00 193356002 Skellefteå IBK P05/Svart - Boliden FFI P03-04 17 - 1 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2016-10-30 12:00 193356003 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 3 - 6 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2016-11-12 193356004 Skellefteå IBS P03-04 - Boliden FFI P03-04 4 - 3 Anderstorpshallen
2016-11-13 193356005 Skellefteå IBK P05/Svart - Kågedalens AIF P04 5 - 7 Eddahallen
2016-11-26 10:00 193356007 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P04 8 - 3 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-11-27 12:00 193356006 Skellefteå IBS P03-04 - Kågedalens AIF P04 6 - 6 Örjan Arvidsson, Hampus Brandt Anderstorpshallen
2016-12-04 193356009 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 4 Balderhallen B
2016-12-10 11:00 193356012 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P05/Svart 8 - 8 , Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2016-12-10 13:00 193356013 Boliden FFI P03-04 - Kågedalens AIF P04 9 - 6 Joakim Broman, Hampus Brandt Lejonströmshallen
2016-12-18 193356014 Skellefteå IBK P04 - Boliden FFI P03-04 7 - 5 Eddahallen
2017-01-21 15:00 193356018 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 8 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-04-30 193356017 Boliden FFI P03-04 - Skellefteå IBK P05/Svart 0 - 3 Eddahallen
2017-01-28 193356020 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 10 - 5 Balderhallen A
2017-01-29 193356019 Boliden FFI P03-04 - Skellefteå IBS P03-04 Balderhallen B
2017-02-18 11:00 193356022 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 7 - 2 , Johan Rönnberg Eddahallen
2017-02-18 12:00 193356021 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03-04 5 - 5 , Johan Rönnberg Eddahallen
2017-02-26 193356024 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 4 - 11 Balderhallen A
2017-03-19 193356026 Boliden FFI P03-04 - Skellefteå IBK P04 Lejonströmshallen
2017-03-25 13:00 193356030 Kågedalens AIF P04 - Boliden FFI P03-04 6 - 14 Erik Hedström, Elias Bark Pettersson Lejonströmshallen
2017-03-25 14:00 193356029 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P03-04 2 - 7 , Alexander Hedlund Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kågedalens AIF P04 8 4 2 2 54-54 0 14
2. Skellefteå IBK P05/ Svart 8 3 1 4 50-43 7 10
3. Skellefteå IBK P04 7 3 1 3 42-37 5 10
4. Skellefteå IBS P03-04 7 2 4 1 38-39 -1 10
5. Boliden FFI P03-04 6 2 0 4 32-43 -11 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-23 11:30 193308001 Ersboda SK - Vindelns IF 4 - 1 Björn Glad, Marcus Glad Ersängshallen
2016-10-23 12:30 193308002 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK 5 - 10 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2016-10-23 14:30 193308003 Umeå City IBF - IBF Dalen 3 - 7 Julia Fältén, Lisa Vestman Sporthushallen
2016-11-12 193308005 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen 1 - 8 Sjöfruhallen
2016-11-13 193308004 Ersboda SK - Sävar IK 6 - 2 Ersängshallen
2016-11-26 10:30 193308006 Ersboda SK - IBF Dalen 0 - 3 Magnus Fessé, Daniel Johannesson Ersängshallen
2016-11-26 11:00 193308007 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 5 - 8 Björn Glad, Marcus Glad Sjöfruhallen
2016-11-27 11:30 193308008 Sävar IK - Vindelns IF 7 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sävaråhallen
2016-12-03 193308009 Umeå City IBF - Ersboda SK 1 - 5 Sporthushallen
2016-12-04 193308010 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 2 FC Vindeln
2016-12-10 11:00 193308012 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 1 Marcus Eliasson, Marcus Glad Ersängshallen
2016-12-10 12:00 193308011 Vindelns IF - Umeå City IBF 1 - 3 , Per Fallbjörk FC Vindeln
2016-12-10 16:30 193308013 Sävar IK - IBF Dalen 3 - 4 Klas Höglund, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-12-17 193308014 Umeå City IBF - Sävar IK 1 - 5 Vildmannahallen
2016-12-17 193308015 IBF Dalen - Vindelns IF 2 - 4 Musköten 1
2017-01-22 12:00 193308016 Vindelns IF - Ersboda SK 8 - 1 Mattias Karlsson, Jimmy Halldin FC Vindeln
2017-01-22 12:00 193308017 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 5 Therese Jensen, Morgan Poopuu Sävaråhallen
2017-01-22 14:00 193308018 IBF Dalen - Umeå City IBF 8 - 1 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2017-01-28 193308020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Vit 15 - 3 Musköten 1
2017-01-29 193308019 Sävar IK - Ersboda SK 10 - 1 Sävaråhallen
2017-02-18 12:00 193308023 Vindelns IF - Sävar IK 1 - 3 Robert Segerstedt, Magnus Fessé FC Vindeln
2017-02-18 16:00 193308022 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 7 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2017-02-19 11:30 193308021 IBF Dalen - Ersboda SK 4 - 1 Julia Fältén, Hanna Wendén Musköten 1
2017-02-25 193308025 Gimonäs Umeå IF/Vit - Vindelns IF 3 - 3 Sjöfruhallen
2017-02-26 193308024 Ersboda SK - Umeå City IBF 3 - 1 Ersängshallen
2017-02-05 193308027 Vindelns IF - IBF Dalen 2 - 6 FC Vindeln
2017-03-19 193308026 Sävar IK - Umeå City IBF 7 - 4 Sävaråhallen
2017-03-26 10:30 193308028 Umeå City IBF - Vindelns IF 9 - 1 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
2017-03-26 12:30 193308029 Gimonäs Umeå IF/Vit - Ersboda SK 1 - 8 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
2017-03-26 14:15 193308030 IBF Dalen - Sävar IK 8 - 5 Tony Cederholm, Manuel Garzon Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 9 0 1 65-23 42 27
2. Sävar IK 10 7 0 3 58-35 23 21
3. Ersboda SK 10 6 0 4 34-32 2 18
4. Umeå City IBF 10 4 0 6 38-42 -4 12
5. Vindelns IF 10 2 2 6 23-40 -17 8
6. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 0 2 8 26-72 -46 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis