Pojkar Udda serier Ljusröd nivå (2016/17)

Gruppspel
Pantamera P Div. 11 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-06 12:00 194161002 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Clemensnäs IF P06 Joakim Broman, David Morén Balderhallen B
2016-11-06 13:00 194161001 Gamla Stan IBK/Gul 06 - Bureå Idrottsförening P06 Joakim Broman, David Morén Balderhallen B
2016-11-13 12:00 194161004 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK/Svart 06 , Jörgen Lundberg Örjanshallen
2016-11-13 14:00 194161006 Gamla Stan IBK/Gul 06 - Kågedalens AIF P06 Patrik Häggström, Joakim Broman Balderhallen B
2016-11-20 13:00 194161009 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Gamla Stan IBK/Gul 06 , Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2016-11-20 14:00 194161007 Kågedalens AIF P06 - Clemensnäs IF P06 , Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2016-12-04 12:00 194161010 Kågedalens AIF P06 - Bureå Idrottsförening P06 Melker Westerberg, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2016-12-04 16:00 194161012 Gamla Stan IBK/Gul 06 - Clemensnäs IF P06 Ville Hedsberg, Samuel Sundqvist Lejonströmshallen
2016-12-17 10:00 194161014 Kågedalens AIF P06 - Gamla Stan IBK/Svart 06 Ville Hedsberg, Olle Hedman Lejonströmshallen
2016-12-18 09:30 194161013 Clemensnäs IF P06 - Bureå Idrottsförening P06 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-01-15 15:00 194161017 Clemensnäs IF P06 - Gamla Stan IBK/Svart 06 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-01-15 16:00 194161016 Bureå Idrottsförening P06 - Gamla Stan IBK/Gul 06 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-01-28 16:00 194161019 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Bureå Idrottsförening P06 Alvin Gustavsson, Elias Bark Pettersson Anderstorpshallen
2017-01-29 10:00 194161021 Kågedalens AIF P06 - Gamla Stan IBK/Gul 06 , Joakim Broman Eddahallen
2017-02-12 14:00 194161022 Clemensnäs IF P06 - Kågedalens AIF P06 Hampus Brandt, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-02-12 14:30 194161024 Gamla Stan IBK/Gul 06 - Gamla Stan IBK/Svart 06 , Ville Hedsberg Balderhallen B
2017-02-26 12:00 194161025 Bureå Idrottsförening P06 - Kågedalens AIF P06 , Joakim Broman Eddahallen
2017-02-26 12:00 194161027 Clemensnäs IF P06 - Gamla Stan IBK/Gul 06 Erik Hedström, Alexander Hedlund Örjanshallen
2017-03-18 10:00 194161029 Gamla Stan IBK/Svart 06 - Kågedalens AIF P06 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2017-03-19 15:00 194161028 Bureå Idrottsförening P06 - Clemensnäs IF P06 Andreas Åström, David Morén Örjanshallen
Pantamera P Div. 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:00 194115002 Hissjö SK - Håknäs Idrottsförening Lina Holmgren, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2016-10-29 14:00 194115001 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Röbäcks IF , Andreas Eriksson Ålidhemshallen
2016-10-30 15:30 194115003 Umeå City IBF/Vit2 - Gimonäs Umeå IF/P05Vit Peter Saari, Nelly Saari Vildmannahallen
2016-11-12 15:00 194115006 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Gimonäs Umeå IF/P05Vit Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2016-11-13 10:00 194115005 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF/Vit2 , Peter Poopuu Norrskenshallen
2016-11-13 11:30 194115004 Röbäcks IF - Hissjö SK , Per Fallbjörk Elofssonhallen
2016-11-20 11:30 194115009 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/P04Vit Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-11-20 12:30 194115008 Umeå City IBF/Vit2 - Röbäcks IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2016-11-20 14:30 194115007 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Håknäs Idrottsförening Sofia Deijer, Arvid Näslund Sjöfruhallen
2016-12-03 11:30 194115011 Umeå City IBF/Vit2 - Hissjö SK Alva Bergström, Elin Wirtala Sporthushallen
2016-12-03 14:00 194115010 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Röbäcks IF , Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2016-12-03 15:00 194115012 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Håknäs Idrottsförening , Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2016-12-17 12:00 194115015 Umeå City IBF/Vit2 - Gimonäs Umeå IF/P04Vit , Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2016-12-18 16:00 194115014 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Hissjö SK Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-14 13:00 194115013 Håknäs Idrottsförening - Röbäcks IF Arvid Oscarsson, Ulf Stödberg Norrskenshallen
2017-01-11 19:00 194115017 Håknäs Idrottsförening - Hissjö SK , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-02-03 19:00 194115018 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Umeå City IBF/Vit2 Magnus Fessé, Theo Fessé Umeå Energi Arena Öst
2017-02-04 11:00 194115016 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P04Vit Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2017-01-28 15:30 194115020 Umeå City IBF/Vit2 - Håknäs Idrottsförening Louise Ramebäck, Fanny Svedin Ersängshallen
2017-01-29 12:30 194115021 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Gimonäs Umeå IF/P04Vit Emmy Wretell, Nellie Öster Sjöfruhallen
2017-01-29 17:30 194115019 Hissjö SK - Röbäcks IF Albin Berglund, Linus Berglund Sporthushallen
2017-02-11 10:30 194115022 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF/P05Vit , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-02-12 11:30 194115023 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit2 , Daniel Johannesson Elofssonhallen
2017-02-12 16:30 194115024 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Hissjö SK Klas Höglund, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2017-02-26 11:30 194115026 Hissjö SK - Umeå City IBF/Vit2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-02-26 14:00 194115025 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit , Rolf Eriksson Elofssonhallen
2017-03-01 19:00 194115027 Håknäs Idrottsförening - Gimonäs Umeå IF/P04Vit , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-03-17 20:00 194115030 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Umeå City IBF/Vit2 Edvin Bonn, Joel Långström Umeå Energi Arena Öst
2017-03-18 11:00 194115029 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit Mattias Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2017-03-19 13:30 194115028 Röbäcks IF - Håknäs Idrottsförening Björn Glad, Marcus Glad Elofssonhallen
Pantamera P Div. 17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 13:00 194117001 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF , Joni Güzel FC Vindeln
2016-10-30 13:00 194117003 Täfteå IK - IBF Dalen/P06 Marcus Engberg, Pontus Nordin Täftehallen
2016-10-30 16:30 194117002 Holmsund City IBC - Sävar IK Lisa Vestman, Julia Fältén Storsjöhallen
2016-11-12 17:00 194117004 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-11-13 13:00 194117005 Sävar IK - Täfteå IK Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-11-13 13:00 194117006 Vindelns IF - IBF Dalen/P06 , Joni Güzel FC Vindeln
2016-11-19 11:00 194117008 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF Marcus Glad, Olle Eliasson Täftehallen
2016-11-19 13:30 194117007 IBF Dalen/P06 - Sävar IK Emmy Wretell, Nellie Öster Musköten 1
2016-11-19 14:30 194117009 Holmsund City IBC - Vindelns IF , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-12-04 12:30 194117011 Täfteå IK - Holmsund City IBC Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2016-12-04 13:00 194117012 Vindelns IF - Sävar IK , Joni Güzel FC Vindeln
2016-12-04 13:30 194117010 IBF Dalen/P06 - Gimonäs Umeå IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2016-12-17 10:00 194117014 IBF Dalen/P06 - Holmsund City IBC Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 11:30 194117013 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2016-12-17 12:00 194117015 Täfteå IK - Vindelns IF Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2017-01-14 16:00 194117018 IBF Dalen/P06 - Täfteå IK Björn Glad, Marcus Glad Musköten 1
2017-01-15 15:30 194117016 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF Lydia Elstig, Elsa Nilsson Ålidhemshallen
2017-01-15 16:00 194117017 Sävar IK - Holmsund City IBC Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2017-01-28 11:00 194117020 Täfteå IK - Sävar IK , Louise Ramebäck Täftehallen
2017-01-28 13:30 194117019 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
2017-01-28 15:00 194117021 IBF Dalen/P06 - Vindelns IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-02-11 12:00 194117022 Sävar IK - IBF Dalen/P06 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-02-11 13:30 194117023 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK Lydia Elstig, Elsa Nilsson Ålidhemshallen
2017-02-11 15:30 194117024 Vindelns IF - Holmsund City IBC Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2017-02-25 14:30 194117025 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/P06 Alva Bergström, Louise Ramebäck Ålidhemshallen
2017-02-25 15:30 194117026 Holmsund City IBC - Täfteå IK , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2017-02-25 16:30 194117027 Sävar IK - Vindelns IF Anastasia Oberlauf, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-02-05 15:00 194117030 Vindelns IF - Täfteå IK Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2017-03-19 13:30 194117028 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK Magnus Fessé, Simon Fessé Sporthushallen
2017-03-19 15:30 194117029 Holmsund City IBC - IBF Dalen/P06 Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
Pantamera P Div. 19
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:30 194119002 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK Nelly Saari, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2016-10-29 14:00 194119001 Umeå City IBF/Blå - Hörnefors IF Alva Bergström, Elin Wirtala Vildmannahallen
2016-10-29 17:00 194119003 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra Kim Fallbjörk, Gustav Wass Vildmannahallen
2016-11-13 10:30 194119005 Sandåkerns SK - IBF Dalen , Robert Segerstedt Vildmannahallen
2016-11-13 13:00 194119004 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Bengt Wass, Gustav Wass Bråvallahallen
2016-11-13 16:30 194119006 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/Södra Ludvig Andersson, Tor Bergström Vildmannahallen
2016-11-20 11:00 194119009 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Blå , Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2016-11-20 14:30 194119008 IBF Dalen - Hörnefors IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2016-11-20 15:30 194119007 IBF Dalen/Södra - Sandåkerns SK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2016-12-03 12:30 194119012 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK Alva Bergström, Elin Wirtala Sporthushallen
2016-12-03 16:30 194119011 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF Ludvig Andersson, Tor Bergström Vildmannahallen
2016-12-04 16:00 194119010 IBF Dalen/Södra - Hörnefors IF Lina Näsström, Elina Snickars Sporthushallen
2016-12-17 17:00 194119014 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF , Alvina Mukkala Musköten 1
2016-12-18 13:00 194119015 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2016-12-18 15:30 194119013 Sandåkerns SK - Hörnefors IF , Robert Segerstedt Sporthushallen
2017-02-03 18:30 194119018 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-02-05 10:30 194119017 Sandåkerns SK - Spöland Vännäs IF Lina Holmgren, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2017-02-05 12:00 194119016 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Blå Christoffer Lind, Arvid Oscarsson Bråvallahallen
2017-01-14 14:30 194119020 IBF Dalen - Sandåkerns SK Edvin Bonn, Joel Långström Umeå Energi Arena Öst
2017-01-29 10:30 194119021 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF/Blå Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena
2017-01-29 12:00 194119019 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF Peter Saari, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2017-02-12 09:30 194119022 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Södra Erik Lodén, Hugo Loden Vildmannahallen
2017-02-12 10:30 194119024 Umeå City IBF/Blå - Spöland Vännäs IF Erik Lodén, Hugo Loden Vildmannahallen
2017-02-12 13:30 194119023 Hörnefors IF - IBF Dalen Ulf Stödberg, Arvid Oscarsson Bråvallahallen
2017-02-26 12:00 194119026 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen Kim Fallbjörk, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2017-02-26 12:30 194119027 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-02-26 14:30 194119025 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra , Christoffer Lind Bråvallahallen
2017-03-18 14:00 194119028 Hörnefors IF - Sandåkerns SK , Klas Höglund Bråvallahallen
2017-03-18 15:30 194119029 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra Peter Saari, Thilip Nadarajah Hammarhallen Vännäs
2017-03-19 12:30 194119030 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sporthushallen
Pantamera P Div. 21
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 12:30 194121003 IBF Dalen/P06 - Röbäcks IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2016-10-30 16:30 194121002 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Blå Peter Saari, Nelly Saari Vildmannahallen
2016-10-30 17:30 194121001 Ersboda SK - Obbola IK Ludvig Andersson, Tor Bergström Ersängshallen
2016-11-12 12:30 194121006 Ersboda SK - Röbäcks IF Alva Bergström, Elin Wirtala Ersängshallen
2016-11-12 13:30 194121004 Obbola IK - Sandåkerns SK , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-11-12 14:00 194121005 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen/P06 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Väst
2016-11-19 11:00 194121009 Sandåkerns SK - Ersboda SK Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Vildmannahallen
2016-11-19 14:30 194121007 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-11-19 15:30 194121008 IBF Dalen/P06 - Obbola IK Emmy Wretell, Nellie Öster Musköten 1
2016-12-03 14:00 194121012 Ersboda SK - Umeå City IBF/Blå Christoffer Lind, Gustav Wass Ersängshallen
2016-12-04 16:00 194121010 Röbäcks IF - Obbola IK Bjarne Andersson, Daniel Johannesson Elofssonhallen
2016-12-04 17:00 194121011 IBF Dalen/P06 - Sandåkerns SK Edvin Bonn, Joel Långström Vildmannahallen
2016-12-17 11:00 194121015 IBF Dalen/P06 - Ersboda SK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-12-17 13:00 194121013 Umeå City IBF/Blå - Obbola IK Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Umeå Energi Arena Öst
2016-12-17 16:00 194121014 Röbäcks IF - Sandåkerns SK , Klas Höglund Elofssonhallen
2017-01-15 12:00 194121017 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-01-15 15:30 194121016 Obbola IK - Ersboda SK Alva Bergström, Elin Wirtala Olasjöhallen
2017-01-15 18:00 194121018 Röbäcks IF - IBF Dalen/P06 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-28 10:00 194121019 Sandåkerns SK - Obbola IK , Klas Höglund Vildmannahallen
2017-01-28 13:30 194121021 Röbäcks IF - Ersboda SK Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2017-01-28 16:00 194121020 IBF Dalen/P06 - Umeå City IBF/Blå , Christoffer Lind Vildmannahallen
2017-02-11 11:00 194121024 Ersboda SK - Sandåkerns SK Emmy Wretell, Nellie Öster Ersängshallen
2017-02-11 13:30 194121023 Obbola IK - IBF Dalen/P06 Alva Bergström, Elin Wirtala Olasjöhallen
2017-02-11 17:00 194121022 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-02-25 11:00 194121026 Sandåkerns SK - IBF Dalen/P06 Björn Glad, Marcus Glad Vildmannahallen
2017-02-26 13:30 194121027 Umeå City IBF/Blå - Ersboda SK , Marcus Eliasson Sporthushallen
2017-02-26 15:30 194121025 Obbola IK - Röbäcks IF , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-03-19 10:00 194121030 Ersboda SK - IBF Dalen/P06 Ludvig Andersson, Tor Bergström Ersängshallen
2017-03-19 12:00 194121029 Sandåkerns SK - Röbäcks IF Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-03-19 14:30 194121028 Obbola IK - Umeå City IBF/Blå , Robert Segerstedt Olasjöhallen
Pantamera P Div. 23
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 12:00 194123001 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen Lina Holmgren, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2016-10-29 13:00 194123003 Umeå City IBF/BlåNorr - Sandåkerns SK Alva Bergström, Elin Wirtala Vildmannahallen
2016-10-30 10:30 194123002 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF Patrik Dahlström, Klas Höglund Ålidhemshallen
2016-11-12 16:00 194123004 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Svart Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2016-11-13 15:00 194123005 Vindelns IF - Umeå City IBF/BlåNorr , Joni Güzel FC Vindeln
2016-11-13 17:30 194123006 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK Ludvig Andersson, Tor Bergström Vildmannahallen
2016-11-20 11:30 194123008 Umeå City IBF/BlåNorr - IBF Dalen Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2016-11-20 15:30 194123009 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Vit Sofia Deijer, Arvid Näslund Sjöfruhallen
2016-11-20 17:00 194123007 Sandåkerns SK - Vindelns IF Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2016-12-03 10:30 194123011 Umeå City IBF/BlåNorr - Gimonäs Umeå IF/Svart Lina Holmgren, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2016-12-03 11:30 194123012 Umeå City IBF/Vit - Vindelns IF Lina Holmgren, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2016-12-03 13:30 194123010 Sandåkerns SK - IBF Dalen Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Öst
2016-12-17 14:00 194123015 Umeå City IBF/BlåNorr - Umeå City IBF/Vit Amelia Forsgren, Elsa Wiklund Umeå Energi Arena Öst
2016-12-18 11:00 194123013 Vindelns IF - IBF Dalen , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-12-18 16:30 194123014 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Svart , Robert Segerstedt Sporthushallen
2017-02-05 11:30 194123018 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/BlåNorr Lina Holmgren, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2017-02-05 12:00 194123017 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Svart , Robert Segerstedt FC Vindeln
2017-02-05 12:30 194123016 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-01-28 11:00 194123021 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/Vit , Klas Höglund Vildmannahallen
2017-01-29 11:30 194123020 Umeå City IBF/BlåNorr - Vindelns IF Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena
2017-01-29 13:30 194123019 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen Emmy Wretell, Nellie Öster Sjöfruhallen
2017-02-11 15:30 194123023 IBF Dalen - Umeå City IBF/BlåNorr Björn Glad, Marcus Glad Musköten 1
2017-02-12 12:00 194123022 Vindelns IF - Sandåkerns SK , Erik Hörnros FC Vindeln
2017-02-12 14:30 194123024 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart Sofia Deijer, Arvid Näslund Vildmannahallen
2017-02-26 10:30 194123025 IBF Dalen - Sandåkerns SK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-02-26 10:30 194123026 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/BlåNorr , Robert Segerstedt Ålidhemshallen
2017-02-26 12:00 194123027 Vindelns IF - Umeå City IBF/Vit , Klas Höglund FC Vindeln
2017-03-18 13:15 194123028 IBF Dalen - Vindelns IF Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-03-19 11:30 194123030 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/BlåNorr Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sporthushallen
2017-03-19 14:30 194123029 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK Magnus Fessé, Simon Fessé Sporthushallen
Pantamera P Div. 25
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 12:00 194125003 Sävar IK - Holmsund City IBC Marcus Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2016-10-30 13:00 194125001 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Vit Ulf Stödberg, Moa Stödberg Bråvallahallen
2016-10-30 14:00 194125002 Täfteå IK - Ersboda SK Marcus Engberg, Pontus Nordin Täftehallen
2016-11-12 11:30 194125005 Ersboda SK - Sävar IK Alva Bergström, Elin Wirtala Ersängshallen
2016-11-12 14:00 194125006 Hörnefors IF - Holmsund City IBC , Rolf Eriksson Bråvallahallen
2016-11-12 16:00 194125004 Gimonäs Umeå IF/Vit - Täfteå IK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Umeå Energi Arena Väst
2016-11-19 12:00 194125009 Täfteå IK - Hörnefors IF Marcus Glad, Thomas Jonsson Täftehallen
2016-11-19 14:30 194125008 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Vit , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2016-11-19 15:30 194125007 Holmsund City IBC - Ersboda SK , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-12-04 12:30 194125011 Sävar IK - Täfteå IK Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2016-12-04 13:30 194125010 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Vit , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2016-12-04 15:00 194125012 Hörnefors IF - Ersboda SK Moa Stödberg, Anna Andersson Bråvallahallen
2016-12-17 12:30 194125015 Sävar IK - Hörnefors IF Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2016-12-17 15:30 194125013 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Vit Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Sporthushallen
2016-12-17 15:30 194125014 Holmsund City IBC - Täfteå IK , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-01-14 15:30 194125017 Ersboda SK - Täfteå IK Edvin Bonn, Joel Långström Umeå Energi Arena Öst
2017-01-15 13:30 194125018 Holmsund City IBC - Sävar IK Alva Bergström, Elin Wirtala Storsjöhallen
2017-01-15 16:30 194125016 Gimonäs Umeå IF/Vit - Hörnefors IF Lydia Elstig, Elsa Nilsson Ålidhemshallen
2017-01-28 12:00 194125019 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Vit , Louise Ramebäck Täftehallen
2017-01-28 15:30 194125021 Holmsund City IBC - Hörnefors IF Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
2017-01-28 17:00 194125020 Sävar IK - Ersboda SK , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-02-11 10:00 194125022 Ersboda SK - Holmsund City IBC Emmy Wretell, Nellie Öster Ersängshallen
2017-02-11 14:00 194125024 Hörnefors IF - Täfteå IK Christoffer Lind, Moa Stödberg Bråvallahallen
2017-02-11 14:30 194125023 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK Lydia Elstig, Elsa Nilsson Ålidhemshallen
2017-02-25 10:00 194125027 Ersboda SK - Hörnefors IF Alva Forss, Ida Reian Ersängshallen
2017-02-25 11:00 194125026 Täfteå IK - Sävar IK Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Täftehallen
2017-02-25 15:30 194125025 Gimonäs Umeå IF/Vit - Holmsund City IBC Alva Bergström, Louise Ramebäck Ålidhemshallen
2017-03-18 11:00 194125028 Gimonäs Umeå IF/Vit - Ersboda SK Christoffer Lind, Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2017-03-19 10:30 194125030 Hörnefors IF - Sävar IK Erik Lodén, Hugo Loden Bråvallahallen
2017-03-19 13:00 194125029 Täfteå IK - Holmsund City IBC , Fanny Svedin Täftehallen
Pantamera P Div. 7 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 10:00 194157003 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P05 Röd Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2016-11-06 14:00 194157002 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBK P05/Svart Andreas Åström, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2016-11-13 10:30 194157004 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Clemensnäs IF P04-05 , David Morén Lövånger Sporthall
2016-11-13 14:00 194157005 Skellefteå IBK P05/Svart - Kågedalens AIF P04 Andreas Åström, Daniel Degerman Eddahallen
2016-11-20 10:00 194157007 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart Joakim Broman, Melker Westerberg Balderhallen A
2016-11-20 15:00 194157008 Kågedalens AIF P04 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 , Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2016-12-03 10:00 194157010 Skellefteå IBK P05 Röd - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 , David Morén Balderhallen A
2016-12-04 15:00 194157011 Kågedalens AIF P04 - Clemensnäs IF P04-05 Anton Nystedt, Johan Rönnberg Balderhallen B
2016-12-17 10:00 194157014 Skellefteå IBK P05 Röd - Clemensnäs IF P04-05 , Bobby Hjelte Eddahallen
2016-12-17 15:00 194157013 Skellefteå IBK P05/Svart - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 , David Morén Eddahallen
2017-01-14 10:00 194157018 Skellefteå IBK P05 Röd - Kågedalens AIF P04 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Balderhallen A
2017-01-14 11:00 194157017 Skellefteå IBK P05/Svart - Clemensnäs IF P04-05 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Balderhallen A
2017-01-28 10:00 194157020 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P05/Svart Albin Carlsten, Melker Westerberg Balderhallen A
2017-01-28 11:00 194157019 Clemensnäs IF P04-05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 , David Morén Örjanshallen
2017-02-12 10:30 194157022 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd Andreas Åström, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-12 13:00 194157023 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Kågedalens AIF P04 , David Morén Lövånger Sporthall
2017-02-25 11:00 194157026 Clemensnäs IF P04-05 - Kågedalens AIF P04 David Morén, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-02-26 13:00 194157025 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBK P05 Röd , David Morén Lövånger Sporthall
2017-03-19 13:00 194157028 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBK P05/Svart , David Morén Lövånger Sporthall
2017-03-19 16:00 194157029 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBK P05 Röd David Morén, Andreas Åström Örjanshallen
Pantamera P Div. 9 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 10:00 194159002 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBS P05 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Anderstorpshallen
2016-11-05 13:00 194159003 Bureå Idrottsförening P05 - Rönnskär Railcare IF P03-05 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2016-11-06 14:00 194159001 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBK P05/Vit Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen B
2016-11-12 09:30 194159004 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P06 Casper Hjelte, Olle Hedman Eddahallen
2016-11-12 11:00 194159005 Skellefteå IBS P05 - Bureå Idrottsförening P05 , Larry Johansson Anderstorpshallen
2016-11-12 11:00 194159006 Gamla Stan IBK P05 - Rönnskär Railcare IF P03-05 Joakim Broman, Ville Hedsberg Lejonströmshallen
2016-11-19 09:30 194159009 Skellefteå IBS P06 - Gamla Stan IBK P05 , Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2016-11-20 11:00 194159007 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBS P05 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2016-11-20 15:30 194159008 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Vit Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2016-12-03 15:00 194159012 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBS P05 David Morén, Örjan Arvidsson Lejonströmshallen
2016-12-04 12:00 194159010 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBK P05/Vit Joakim Broman, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2016-12-04 13:00 194159011 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P06 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2016-12-18 10:30 194159014 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Skellefteå IBS P06 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2016-12-18 12:30 194159015 Bureå Idrottsförening P05 - Gamla Stan IBK P05 Elias Bark Pettersson, Albin Carlsten Eddahallen
2016-12-18 14:00 194159013 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Vit , Alvin Gustavsson Anderstorpshallen
2017-01-15 13:00 194159016 Skellefteå IBK P05/Vit - Gamla Stan IBK P05 Bobby Hjelte, Melker Westerberg Eddahallen
2017-01-15 14:00 194159017 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBS P06 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Anderstorpshallen
2017-01-15 17:00 194159018 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Bureå Idrottsförening P05 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-01-28 10:00 194159020 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05 , David Morén Örjanshallen
2017-01-29 11:00 194159019 Skellefteå IBS P06 - Skellefteå IBK P05/Vit , Joakim Broman Eddahallen
2017-01-29 14:00 194159021 Rönnskär Railcare IF P03-05 - Gamla Stan IBK P05 Andreas Åström, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-02-11 10:30 194159023 Skellefteå IBK P05/Vit - Bureå Idrottsförening P05 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-02-11 12:00 194159022 Skellefteå IBS P05 - Rönnskär Railcare IF P03-05 Elias Norden, Alvin Gustavsson Anderstorpshallen
2017-02-12 10:30 194159024 Gamla Stan IBK P05 - Skellefteå IBS P06 Erik Hedström, Alexander Hedlund Balderhallen A
2017-02-25 10:00 194159025 Skellefteå IBK P05/Vit - Rönnskär Railcare IF P03-05 Jörgen Lundberg, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-25 14:00 194159027 Skellefteå IBS P05 - Gamla Stan IBK P05 , Elias Norden Balderhallen A
2017-02-26 12:00 194159026 Skellefteå IBS P06 - Bureå Idrottsförening P05 Andreas Åström, Ville Hedsberg Balderhallen A
2017-03-18 12:00 194159028 Skellefteå IBK P05/Vit - Skellefteå IBS P05 Elias Bark Pettersson, Alvin Gustavsson Eddahallen
2017-03-18 12:00 194159029 Skellefteå IBS P06 - Rönnskär Railcare IF P03-05 Melker Westerberg, Elias Norden Anderstorpshallen
2017-03-19 12:00 194159030 Gamla Stan IBK P05 - Bureå Idrottsförening P05 Albin Carlsten, Elias Norden Lejonströmshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis