Pantamera Ljusröd Medelsvår (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 13:00 150309005 Kungsängens IF - Arlanda IBK 2 - 1 Per Calmén, Mats Järnmark Hagnäshallen
2016-10-01 14:45 150309003 Erikslunds KF - IK Frej Täby 2 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2016-10-02 10:00 150309002 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 7 Linda Forslund, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2016-10-02 14:45 150309001 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) 2 - 5 Lars Samuelsson, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2016-10-02 18:45 150309006 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC 7 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2016-10-08 12:30 150309008 Arlanda IBK - Abrahamsbergs IBF 8 - 2 Mario Mallengren, Niklas Arvidsson Ekilla Sporthall
2016-10-08 13:00 150309011 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 8 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-10-08 13:15 150309012 Grimsta AIK (A) - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Väsby skolan
2016-10-08 16:30 150309007 Täby FC - Kungsängens IF 1 - 5 Simon Åbom, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2016-10-09 11:15 150309010 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 4 - 4 Fredrik Nensén, Viktor Lindell Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-15 11:00 150309013 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby 2 - 9 Dennis Svensson, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-10-15 12:45 150309015 Erikslunds KF - Arlanda IBK 1 - 4 Karl Hurtig, Simon Åbom Erikslundshallen
2016-10-15 18:15 150309016 Abrahamsbergs IBF - Täby FC 5 - 3 Malin Holm, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2016-10-16 11:45 150309017 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK (A) 1 - 1 Per Calmén, Magnus Westerberg Ekhammarshallen
2016-10-16 17:30 150309018 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (A) 1 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Åkersberga Sporthall A
2016-10-18 19:30 150309021 Arlanda IBK - Rotebro IS IBK 4 - 4 Jan Lingemark, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2016-10-22 14:30 150309023 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 7 - 1 Roger Nyström, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-22 15:15 150309020 Täby FC - Erikslunds KF 5 - 6 Ulf Jonsson, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2016-10-23 15:45 150309024 Grimsta AIK (A) - Kungsängens IF 9 - 2 Ken Johansson, William Grafström Väsby skolan
2016-10-23 19:30 150309019 Sigtuna IF IBK (A) - Abrahamsbergs IBF 2 - 3 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2016-10-29 13:45 150309027 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 2 Simon Åbom, Lucas Edberg Erikslundshallen
2016-10-29 15:00 150309026 Rotebro IS IBK - Täby FC 4 - 2 Aldin Imamovic, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2016-10-29 16:15 150309028 Abrahamsbergs IBF - Kungsängens IF 0 - 1 Magnus Berg, Imtiaz Karim Stora Mossen 1
2016-10-29 16:30 150309029 IK Frej Täby - Grimsta AIK (A) 1 - 1 Lucas Edberg, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-30 15:15 150309025 Åkersberga IBF (A) - Arlanda IBK 2 - 5 Per Sundvall, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-11-12 09:00 150309033 Täby FC - Åkersberga IBF (A) 6 - 2 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-11-12 12:30 150309034 Arlanda IBK - Åkersberga IBF (B) 9 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2016-11-12 17:00 150309036 Grimsta AIK (A) - Abrahamsbergs IBF 3 - 3 Daniel Bäckner, William Grafström Väsby skolan
2016-11-13 10:15 150309031 Kungsängens IF - Erikslunds KF 2 - 2 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ekhammarshallen
2016-11-13 15:30 150309032 Sigtuna IF IBK (A) - Rotebro IS IBK 4 - 5 Jan Lingemark, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-19 12:30 150309039 Erikslunds KF - Abrahamsbergs IBF 6 - 0 Johan Ribbing, Niklas Wedin Erikslundshallen
2016-11-19 13:00 150309042 Åkersberga IBF (B) - Täby FC 8 - 2 Björn Söderström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-11-19 15:00 150309038 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 4 - 2 Jonas Sandberg, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 15:30 150309041 IK Frej Täby - Arlanda IBK 1 - 5 Lucas Edberg, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-20 12:15 150309037 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 4 Patrik Andersén, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2016-11-26 12:45 150309046 Täby FC - IK Frej Täby 4 - 1 Fabian Fahimi, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2016-11-26 13:15 150309048 Grimsta AIK (A) - Erikslunds KF 2 - 1 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Smedsgärdshallen
2016-11-27 09:30 150309043 Abrahamsbergs IBF - Rotebro IS IBK 2 - 2 Mats Järnmark, Abbe Lami Silverdalshallen
2016-11-27 10:15 150309044 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Imtiaz Karim, Torbjörn Lundin Ekhammarshallen
2016-11-27 17:45 150309045 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 9 Fredrik Nensén, Mario Mallengren Prästängshallen
2016-12-02 18:00 150309051 Arlanda IBK - Grimsta AIK (A) 7 - 2 Jan Lingemark, Stefano Bianque Ekilla Sporthall
2016-12-03 12:30 150309053 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 4 Johan Ribbing, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-03 13:15 150309049 Åkersberga IBF (A) - Abrahamsbergs IBF 2 - 5 Björn Söderström, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 17:30 150309054 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF 4 - 7 Per Sundvall, Jonas Jatko Åkersberga Sporthall A
2016-12-04 14:30 150309050 Rotebro IS IBK - Erikslunds KF 0 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Arena Satelliten
2016-12-10 13:45 150309055 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (A) 7 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Martin Svensson Erikslundshallen
2016-12-10 14:15 150309056 Abrahamsbergs IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 7 Robert Milerud, Julius Olesen Stora Mossen 1
2016-12-10 15:15 150309059 Täby FC - Arlanda IBK 0 - 8 Niklas Wedin, Philip Edlund Grindtorpshallen
2016-12-11 12:15 150309057 Kungsängens IF - IK Frej Täby 4 - 3 Sampo Friberg, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-12-11 13:45 150309060 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK 6 - 1 Lucas Edberg, Mimma Spasic Väsby skolan
2016-12-17 10:15 150309061 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK 0 - 3 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 10:15 150309062 Täby FC - Grimsta AIK (A) 2 - 7 Per Sundvall, Ida Nedin Grindtorpshallen
2016-12-17 11:30 150309066 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF 5 - 4 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-12-17 12:30 150309063 Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK (A) 11 - 0 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2016-12-18 15:30 150309065 IK Frej Täby - Abrahamsbergs IBF 4 - 2 Johan Ribbing, Elias Grafström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-13 18:30 150309068 Arlanda IBK - Kungsängens IF 7 - 3 Lars Reuterhagen, Mats Andersson Ekilla Sporthall
2017-01-13 18:30 150309070 IK Frej Täby - Erikslunds KF 4 - 5 Lucas Edberg, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-15 14:00 150309071 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK 5 - 1 Per Sundvall, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2017-01-15 15:00 150309072 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 11 - 0 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Väsby skolan
2017-01-15 17:00 150309067 Täby FC - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 3 Ida Nedin, Elias Grafström Grindtorpshallen
2017-01-21 12:15 150309074 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 3 - 3 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Rotebrohallen (Nya)
2017-01-21 13:30 150309073 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 11 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-01-21 16:00 150309076 Abrahamsbergs IBF - Arlanda IBK 2 - 7 Robert Milerud, Stefano Bianque Stora Mossen 1
2017-01-22 11:15 150309077 Kungsängens IF - Täby FC 5 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Ekhammarshallen
2017-01-22 15:30 150309078 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (A) 0 - 10 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-01-28 12:45 150309080 Täby FC - Abrahamsbergs IBF 1 - 6 Karl Hurtig, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-01-28 14:45 150309083 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (A) 10 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-28 15:15 150309084 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 4 Mats Järnmark, David Norman Väsby skolan
2017-01-28 17:30 150309081 Arlanda IBK - Erikslunds KF 1 - 3 Per Ericsson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-01-29 12:00 150309079 Sigtuna IF IBK (A) - Kungsängens IF 3 - 6 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-02-01 18:45 150309090 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 7 - 9 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2017-02-04 11:30 150309087 Erikslunds KF - Täby FC 5 - 3 Fredrik Nensén, Hannes Hovmöller Erikslundshallen
2017-02-05 15:00 150309089 Kungsängens IF - Grimsta AIK (A) 4 - 11 Fredrik Hallenberg, Mikael Lemker Ekhammarshallen
2017-02-10 17:30 150309086 Rotebro IS IBK - Arlanda IBK 0 - 1 Niklas Forsman, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2017-04-01 14:00 150309088 Abrahamsbergs IBF - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 4 Roger Nyström, Robert Milerud Stora Mossen 2
2017-02-11 11:15 150309094 Arlanda IBK - Åkersberga IBF (A) 7 - 2 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Ekilla Sporthall
2017-02-11 11:45 150309091 Kungsängens IF - Abrahamsbergs IBF 3 - 3 Lars Reuterhagen, Daniel Eklund Hagnäshallen
2017-02-11 14:15 150309096 Grimsta AIK (A) - IK Frej Täby 6 - 3 Viktor Strömberg, Jonatan Svahn Väsby skolan
2017-02-11 15:15 150309093 Täby FC - Rotebro IS IBK 4 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2017-02-11 17:15 150309092 Sigtuna IF IBK (A) - Erikslunds KF 2 - 8 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-02-18 16:15 150309098 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 4 Johannes Ekenberg, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 17:15 150309100 Abrahamsbergs IBF - Grimsta AIK (A) 2 - 8 Magnus Westerberg, Robert Milerud Stora Mossen 1
2017-02-19 10:15 150309099 Erikslunds KF - Kungsängens IF 5 - 2 Per Sundvall, Ken Johansson Tibblehallen CC
2017-02-19 14:45 150309097 Åkersberga IBF (A) - Täby FC 3 - 6 Tobias Ekmark, Björn Landin Åkersberga Sporthall A
2017-02-19 16:00 150309102 Åkersberga IBF (B) - Arlanda IBK 2 - 5 Tobias Ekmark, Björn Landin Åkersberga Sporthall A
2017-03-11 16:30 150309107 Arlanda IBK - IK Frej Täby 6 - 4 Mats Andersson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2017-03-11 19:45 150309103 Abrahamsbergs IBF - Erikslunds KF 7 - 2 Abbe Lami, Daniel Bäckner Stora Mossen 1
2017-03-12 11:00 150309104 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 0 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2017-03-12 17:30 150309105 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 1 - 10 Jan-Olov Cederholm, Wen-chung Tsai Prästängshallen
2017-03-12 18:45 150309106 Täby FC - Åkersberga IBF (B) 2 - 1 Thomas Bégat, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-03-18 11:30 150309111 Erikslunds KF - Grimsta AIK (A) 3 - 1 Simon Åbom, Niklas Wedin Erikslundshallen
2017-03-18 15:30 150309113 IK Frej Täby - Täby FC 11 - 1 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-18 16:00 150309110 Rotebro IS IBK - Abrahamsbergs IBF 2 - 3 Roland Nester, Jonas Sandberg Rotebrohallen (Nya)
2017-03-19 16:15 150309114 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 6 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Åkersberga Sporthall A
2017-03-19 17:30 150309109 Åkersberga IBF (A) - Kungsängens IF 3 - 3 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Åkersberga Sporthall A
2017-03-25 14:45 150309115 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK 2 - 3 Simon Åbom, Niklas Wedin Erikslundshallen
2017-03-25 18:30 150309116 Abrahamsbergs IBF - Åkersberga IBF (A) 19 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-03-25 18:30 150309120 Grimsta AIK (A) - Arlanda IBK 7 - 3 Ken Johansson, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-03-26 12:15 150309117 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Andreas Briselius, Joakim Nothén Ekhammarshallen
2017-03-26 17:30 150309118 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby 3 - 4 Lars Reuterhagen, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-04-01 12:15 150309122 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK (A) 2 - 4 Fabian Magnell, Elias Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-04-01 13:30 150309125 IK Frej Täby - Kungsängens IF 7 - 6 Johan Ribbing, Magnus Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-04-02 16:15 150309126 Åkersberga IBF (B) - Abrahamsbergs IBF 1 - 6 Lars Reuterhagen, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 17:30 150309121 Åkersberga IBF (A) - Erikslunds KF 2 - 5 Roland Nester, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-04-07 18:30 150309123 Arlanda IBK - Täby FC 10 - 1 Jonas Sandberg, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2017-04-08 13:45 150309127 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (A) 8 - 2 Roger Nyström, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2017-04-08 15:45 150309128 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) 7 - 2 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-04-08 17:45 150309129 Abrahamsbergs IBF - IK Frej Täby 3 - 5 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Stora Mossen 1
2017-04-09 12:00 150309132 Grimsta AIK (A) - Täby FC 8 - 5 Per Calmén, David Norman Väsby skolan
2017-04-09 17:15 150309131 Sigtuna IF IBK (A) - Arlanda IBK 0 - 7 Simon Bernhardsson, Stefano Bianque Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (A) 20 16 2 2 118-48 70 50
2. Arlanda IBK 20 16 1 3 116-42 74 49
3. Erikslunds KF 20 13 1 6 83-52 31 40
4. IK Frej Täby 20 11 3 6 101-71 30 36
5. Rotebro IS IBK 20 8 5 7 63-64 -1 29
6. Abrahamsbergs IBF 20 8 3 9 78-75 3 27
7. Åkersberga IBF (B) 20 8 0 12 90-97 -7 24
8. Kungsängens IF 20 6 5 9 61-79 -18 23
9. Täby FC 20 5 2 13 60-109 -49 17
10. Sigtuna IF IBK (A) 20 4 1 15 56-110 -54 13
11. Åkersberga IBF (A) 20 3 1 16 54-133 -79 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:15 150321006 Farsta IBK - Fullersta IBK 5 - 4 Daniel Enkulla, Mats Andersson Farstahallen 1
2016-10-01 14:00 150321004 Vendelsö IK - Tungelsta IF 4 - 8 Ken Johansson, Erik Nyman Torvalla Träningshall
2016-10-01 16:00 150321001 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Daniel Mårtensson Sätrahallen
2016-10-01 18:15 150321005 FBI Tullinge - Värmdö IF 3 - 2 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2016-10-02 15:30 150321003 Sköndals IK - Salems IF 3 - 3 Aarre Hietanen, Robin Berger Sköndalshallen
2016-10-08 10:45 150321012 Ängby IF - Farsta IBK 5 - 2 Malin Holm, Stefano Bianque Stora Mossen 2
2016-10-08 16:15 150321011 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Bodals Bollhall
2016-10-08 16:30 150321009 Tungelsta IF - Sköndals IK 6 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-09 12:45 150321008 Värmdö IF - Vendelsö IK 13 - 5 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2016-11-12 17:30 150321007 Fullersta IBK - FBI Tullinge 5 - 0 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-10-15 14:30 150321018 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 1 - 5 Fredrik Nensén, Malin Holm Bodals Bollhall
2016-10-15 16:30 150321013 Älvsjö AIK IBF - Salems IF 6 - 5 Vilhelm Nordström, Nicklas Sundgren Sätrahallen
2016-10-16 14:30 150321015 Sköndals IK - Värmdö IF 4 - 2 Tobias Ekmark, Björn Landin Sköndalshallen
2016-10-21 19:00 150321017 FBI Tullinge - Farsta IBK 5 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tullingehallen
2016-12-21 20:30 150321016 Vendelsö IK - Fullersta IBK 4 - 2 Leif Karlsson, Håkan Taxén Vendelsömalmshallen
2016-10-22 12:30 150321022 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Martin Åkesson, Jonathan Elfström Tungelsta Sporthall
2016-10-22 14:15 150321023 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Mikael Wiklund, Mattias Jansenberger Skogsängshallen
2016-10-22 17:30 150321019 Farsta IBK - Vendelsö IK 9 - 1 Johan Larsson, Björn Landin Farstahallen 1
2016-10-22 17:30 150321024 Ängby IF - FBI Tullinge 3 - 0 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2016-10-23 10:15 150321020 Fullersta IBK - Sköndals IK 6 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-10-29 10:15 150321028 Vendelsö IK - FBI Tullinge 4 - 5 Leif Karlsson, Magnus Berg Torvalla Träningshall
2016-10-29 16:15 150321025 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 8 - 1 Jonas Jatko, Felix Wursé Sätrahallen
2016-10-29 16:45 150321030 IBF Offensiv Lidingö - Tungelsta IF 9 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Bodals Bollhall
2016-11-28 17:45 150321027 Sköndals IK - Farsta IBK 3 - 5 Mats Andersson, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2016-12-09 19:00 150321029 Salems IF - Ängby IF 5 - 0 Jonas Jatko, Svedje Ohlson Skogsängshallen
2016-11-12 18:30 150321036 Ängby IF - Vendelsö IK 1 - 2 Malin Holm, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2016-11-13 09:15 150321031 FBI Tullinge - Sköndals IK 3 - 4 Jonathan Håkansson, Petra Dynesius Tullingehallen
2016-11-13 12:15 150321033 Fullersta IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2016-11-13 18:00 150321034 Värmdö IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Leif Karlsson, Patrik Andersén Värmdö sporthall
2016-11-13 19:00 150321035 Tungelsta IF - Salems IF 8 - 1 Jonas Jatko, Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2016-11-19 15:45 150321040 Tungelsta IF - Ängby IF 1 - 5 Johan Engvall, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2016-11-19 19:00 150321042 IBF Offensiv Lidingö - Fullersta IBK 5 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2016-11-20 14:45 150321041 Salems IF - Värmdö IF 4 - 3 Oscar Küller, Victor Küller Skogsängshallen
2016-11-20 17:15 150321039 Sköndals IK - Vendelsö IK 2 - 2 Felix Wursé, Daniel Eklund Sköndalshallen
2016-11-27 16:30 150321037 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 3 - 4 Johan Larsson, Mattias Lönnborg Västertorpshallen
2016-11-26 12:30 150321045 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö 8 - 8 Mattias Lönnborg, Anders Thonberg Farstahallen 3
2016-11-26 19:00 150321048 Ängby IF - Sköndals IK 6 - 0 Mats Andersson, Jakob Nima Stora Mossen 1
2016-11-27 17:30 150321047 Värmdö IF - Tungelsta IF 4 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2016-12-18 09:00 150321044 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Leif Karlsson, Mats Andersson Tullingehallen
2016-12-18 17:45 150321046 Fullersta IBK - Salems IF 2 - 6 Jonas Jatko, Gabriel Nääs Skogåshallen
2016-12-03 12:30 150321054 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge 6 - 0 Stefano Bianque, Marco Svenström Bodals Bollhall
2016-12-03 15:45 150321052 Tungelsta IF - Fullersta IBK 4 - 2 Mats Andersson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2016-12-03 16:45 150321049 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 2 - 0 Anders Thonberg, Mikael Wiklund Sätrahallen
2016-12-04 12:15 150321051 Värmdö IF - Ängby IF 3 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2016-12-04 14:30 150321053 Salems IF - Farsta IBK 4 - 8 Mattias Nordlund, Jonas Broström Skogsängshallen
2016-12-10 11:15 150321058 Farsta IBK - Tungelsta IF 3 - 4 Didrik Axen, Robin Berger Farstahallen 1
2016-12-10 14:00 150321056 Vendelsö IK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 3 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Torvalla Träningshall
2016-12-10 14:30 150321057 FBI Tullinge - Salems IF 5 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2016-12-10 14:45 150321059 Fullersta IBK - Värmdö IF 7 - 8 Magnus Berg, Mats Andersson Tomtbergahallen
2016-12-11 15:30 150321055 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Robin Vall, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2016-12-17 13:15 150321063 Värmdö IF - Farsta IBK 6 - 4 Leif Karlsson, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-12-17 13:15 150321064 Tungelsta IF - FBI Tullinge 5 - 3 Mario Mallengren, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2016-12-17 13:15 150321065 Salems IF - Vendelsö IK 1 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Skogsängshallen
2016-12-17 14:15 150321062 Fullersta IBK - Ängby IF 3 - 4 Jonathan Håkansson, Jakob Nima Tomtbergahallen
2016-12-17 15:30 150321066 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 9 - 3 Lucas Edberg, Daniel Kölborn Bodals Bollhall
2017-01-14 15:30 150321069 Tungelsta IF - Vendelsö IK 5 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-01-14 16:45 150321070 Salems IF - Sköndals IK 8 - 2 Johan Zahn, Marcus Grapne Skogsängshallen
2017-01-14 17:45 150321072 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 4 - 8 Marco Svenström, Svedje Ohlson Stora Mossen 1
2017-01-15 11:30 150321067 Fullersta IBK - Farsta IBK 7 - 1 Shabbir Ahmed, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2017-01-15 16:45 150321068 Värmdö IF - FBI Tullinge 6 - 6 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-01-21 09:45 150321077 FBI Tullinge - Fullersta IBK 3 - 6 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2017-01-21 10:15 150321076 Vendelsö IK - Värmdö IF 1 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2017-01-21 13:30 150321078 Farsta IBK - Ängby IF 3 - 5 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 1
2017-01-21 15:15 150321073 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 7 Johan Zahn, Marcus Grapne Sätrahallen
2017-01-22 13:30 150321075 Sköndals IK - Tungelsta IF 3 - 4 Mats Andersson, Marco Svenström Sköndalshallen
2017-01-28 11:15 150321079 Farsta IBK - FBI Tullinge 5 - 1 Gustav Persson, Johan Zahn Farstahallen 3
2017-01-28 15:45 150321080 Fullersta IBK - Vendelsö IK 3 - 2 Marco Svenström, Simon Holm Schlemowitz Tomtbergahallen
2017-01-28 18:00 150321084 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 5 - 5 Ken Johansson, Marco Svenström Stora Mossen 1
2017-01-29 15:15 150321083 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 6 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-01-29 19:00 150321081 Värmdö IF - Sköndals IK 6 - 2 Sampo Friberg, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-02-04 18:00 150321088 Vendelsö IK - Farsta IBK 17 - 3 Karl-Johan Leijon, Daniel Eklund Torvalla Träningshall
2017-02-05 08:45 150321087 Sköndals IK - Fullersta IBK 7 - 5 Tony Verho, Stefano Bianque Sköndalshallen
2017-02-07 19:15 150321090 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 4 - 1 Per Sundvall, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2017-02-18 13:00 150321089 FBI Tullinge - Ängby IF 1 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2017-04-05 20:00 150321085 Älvsjö AIK IBF - Tungelsta IF 3 - 6 Rasmus Jansson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-02-11 13:45 150321092 Farsta IBK - Sköndals IK 4 - 2 Johan Engvall, Anders Asp Farstahallen 1
2017-02-11 14:15 150321091 FBI Tullinge - Vendelsö IK 2 - 3 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2017-02-11 14:45 150321095 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 3 Jonathan Elfström, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2017-02-11 17:15 150321096 Ängby IF - Salems IF 3 - 2 Per Sundvall, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-02-12 17:00 150321094 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2017-01-22 13:45 150321100 Vendelsö IK - Ängby IF 4 - 2 Marcus Larsson, Lucas Myrby Söderbymalmskolan
2017-02-18 15:00 150321101 Salems IF - Tungelsta IF 2 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Skogsängshallen
2017-02-18 15:45 150321097 Älvsjö AIK IBF - Fullersta IBK 2 - 3 Felix Wursé, Mattias Jansenberger Sätrahallen
2017-02-18 18:45 150321102 IBF Offensiv Lidingö - Värmdö IF 11 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-02-19 14:15 150321099 Sköndals IK - FBI Tullinge 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Johan Zahn Sköndalshallen
2017-03-11 12:30 150321106 Fullersta IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 1 Kari Malmros, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-03-11 12:45 150321103 Vendelsö IK - Sköndals IK 14 - 1 Daniel Enkulla, Patrik Andersén Torvalla Träningshall
2017-03-11 18:30 150321108 Ängby IF - Tungelsta IF 7 - 0 Abbe Lami, Daniel Bäckner Stora Mossen 1
2017-03-12 18:30 150321107 Värmdö IF - Salems IF 3 - 3 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Värmdö sporthall
2017-03-13 17:45 150321105 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Håkan Taxén Farstahallen 1
2017-03-18 11:00 150321109 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 7 - 5 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Sätrahallen
2017-03-18 15:15 150321112 Tungelsta IF - Värmdö IF 3 - 1 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Tungelsta Sporthall
2017-03-18 15:45 150321114 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK 3 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Magnus Berg Bodals Bollhall
2017-03-19 13:30 150321111 Sköndals IK - Ängby IF 2 - 6 Abbe Lami, Jakob Nima Sköndalshallen
2017-03-19 13:30 150321113 Salems IF - Fullersta IBK 2 - 4 Kim Svedberg, Fredrik Pålsson Skogsängshallen
2017-03-25 09:15 150321120 Ängby IF - Värmdö IF 1 - 1 Magnus Berg, Johan Jäderlund Stora Mossen 2
2017-03-25 10:30 150321118 Farsta IBK - Salems IF 7 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2017-03-25 12:30 150321117 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö 0 - 12 Kent Budell, Stefano Bianque Tullingehallen
2017-03-25 13:15 150321119 Fullersta IBK - Tungelsta IF 8 - 5 Roger Zahnér, John Awabdeh Tomtbergahallen
2017-04-02 13:00 150321116 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Jonathan Elfström, Marcus Larsson Torvalla Träningshall
2017-04-01 12:00 150321125 Salems IF - FBI Tullinge 2 - 2 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2017-04-01 13:00 150321124 Tungelsta IF - Farsta IBK 3 - 4 Marcus Larsson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2017-04-01 14:00 150321126 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 4 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-04-01 15:00 150321121 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 1 - 3 Patrik Andersén, Anders Hillebrink Sätrahallen
2017-04-02 11:15 150321123 Värmdö IF - Fullersta IBK 3 - 0 Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-04-08 10:15 150321129 Vendelsö IK - Salems IF 7 - 0 Shabbir Ahmed, Daniel Eklund Torvalla Träningshall
2017-04-08 15:45 150321130 FBI Tullinge - Tungelsta IF 2 - 4 Jonas Håmark, Marco Svenström Tullingehallen
2017-04-08 16:30 150321131 Farsta IBK - Värmdö IF 2 - 0 Adrian Hiram, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2017-04-08 19:00 150321132 Ängby IF - Fullersta IBK 6 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-04-09 17:45 150321128 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 7 Håkan Taxén, Theodore Hurtig Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF 20 14 0 6 84-78 6 42
2. IBF Offensiv Lidingö 20 12 3 5 112-69 43 39
3. Ängby IF 20 12 3 5 76-49 27 39
4. Farsta IBK 20 11 1 8 88-88 0 34
5. Älvsjö AIK IBF 20 10 2 8 78-70 8 32
6. Vendelsö IK 20 9 1 10 91-73 18 28
7. Fullersta IBK 20 9 1 10 75-72 3 28
8. Värmdö IF 20 7 4 9 75-76 -1 25
9. Salems IF 20 5 4 11 69-87 -18 19
10. FBI Tullinge 20 5 2 13 53-89 -36 17
11. Sköndals IK 20 4 3 13 56-106 -50 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis