Pantamera Röd Lätt (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 08:45 150318003 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Per Calmén, Per Ove Åman Rotebrohallen (Nya)
2016-10-01 20:15 150318004 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 19 - 0 Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-10-02 12:00 150318001 Järfälla IBK - Töjnan IBK (B) 3 - 0 Elliot Saffo, Tiffany Saffo Viksjö Sporthall
2016-10-02 12:00 150318002 Råsunda IS - Sundbybergs IK 3 - 2 Viktor Strömberg, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2016-10-02 14:30 150318005 Ekerö IK - Töjnan IBK (A) 0 - 3 Leif Karlsson, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
2016-10-08 10:00 150318007 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 0 - 8 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-10-08 10:00 150318009 Sundbybergs IK - Järfälla IBK 3 - 1 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hallonbergshallen
2016-10-08 17:15 150318008 Vaxholms IBF - Råsunda IS 0 - 8 David Berger, Dennis Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-09 15:15 150318010 Töjnan IBK (B) - Ekerö IK 3 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-10-09 16:30 150318006 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Madeleine Forslund, Clara Hålling Silverdalshallen
2016-10-15 09:00 150318013 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (A) 1 - 1 Paulina Thunvall, Elias Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-15 12:00 150318015 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (B) 8 - 2 David Norman, William Grafström Brotorpshallen
2016-10-16 11:00 150318014 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 3 - 1 Erik Hellgren, David Norman Björkebyhallen
2016-10-16 12:15 150318011 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 7 - 0 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Viksjö Sporthall
2016-11-20 16:30 150318012 Råsunda IS - Kungsängens IF 10 - 1 Mario Mallengren, Torbjörn Lundin Ulriksdalshallen
2016-10-22 12:45 150318016 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 3 - 0 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2016-10-22 14:30 150318018 Kungsängens IF - Järfälla IBK 0 - 8 Fadi Saffo, Mimma Spasic Hagnäshallen
2016-10-22 14:30 150318019 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 1 - 6 Karl Hurtig, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2016-10-23 12:30 150318020 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 7 Per Sundvall, Elliot Saffo Silverdalshallen
2016-10-23 13:45 150318017 Töjnan IBK (A) - Råsunda IS 2 - 1 Per Sundvall, Elliot Saffo Silverdalshallen
2016-11-12 12:45 150318025 Sundbybergs IK - Kungsängens IF 11 - 0 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Brotorpshallen
2016-11-13 11:00 150318021 Järfälla IBK - Töjnan IBK (A) 6 - 1 Madeleine Forslund, Clara Hålling Viksjö Sporthall
2016-11-13 11:00 150318022 Råsunda IS - Ekerö IK 3 - 1 William Grafström, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2016-11-13 17:15 150318024 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (B) 4 - 3 Arne Brovig, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2016-11-26 15:00 150318023 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Mario Mallengren, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2016-11-26 13:15 150318029 Kungsängens IF - Vaxholms IBF 0 - 10 Magnus Johansson, Torbjörn Lundin Hagnäshallen
2016-11-27 13:30 150318030 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK 3 - 1 Clara Hålling, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2016-11-27 14:00 150318026 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS 5 - 2 Paulina Thunvall, Sadjad Nima Björkebyhallen
2016-11-27 14:45 150318028 Töjnan IBK (A) - Sundbybergs IK 2 - 0 Clara Hålling, Madeleine Forslund Silverdalshallen
2016-11-27 15:30 150318027 Ekerö IK - Järfälla IBK 3 - 7 Ida Sandberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2016-12-03 10:00 150318035 Sundbybergs IK - Ekerö IK 2 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Brotorpshallen
2016-12-03 11:30 150318033 Kungsängens IF - Töjnan IBK (B) 1 - 3 Mats Järnmark, Roland Nester Hagnäshallen
2016-12-03 14:30 150318034 Vaxholms IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-04 10:00 150318031 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Erik Hellgren, Charlie Bohlin Viksjö Sporthall
2016-12-04 10:00 150318032 Råsunda IS - Rotebro IS IBK 4 - 1 Sara Thalén, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2016-12-10 12:00 150318036 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK 1 - 7 Edvin Hedenström, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 13:15 150318038 Ekerö IK - Vaxholms IBF 4 - 1 William Albrecht, Kent Budell Mälaröhallen
2016-12-10 16:00 150318040 Töjnan IBK (B) - Råsunda IS 2 - 3 Paulina Thunvall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-12-11 11:30 150318039 Töjnan IBK (A) - Kungsängens IF 10 - 0 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-12-11 14:00 150318037 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK 4 - 2 Viktor Strömberg, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-12-17 10:00 150318045 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 5 - 1 Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Brotorpshallen
2016-12-17 15:30 150318044 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Tilde Levinson, Anna Skantz Innebandyhallen Vaxholm
2016-12-18 10:30 150318043 Kungsängens IF - Ekerö IK 0 - 4 Daniel Eklund, Stefano Bianque Ekhammarshallen
2016-12-18 17:45 150318042 Töjnan IBK (A) - Töjnan IBK (B) 2 - 1 Paulina Thunvall, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
2017-02-19 18:00 150318041 Järfälla IBK - Råsunda IS 3 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Herresta Sporthall
2017-01-14 10:00 150318049 Sundbybergs IK - Råsunda IS 3 - 1 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-01-14 16:30 150318048 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 1 - 5 Fredrik Sandgren, Karl Hurtig Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-15 12:00 150318047 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 8 Mats Järnmark, Sebastian Johansson Ekhammarshallen
2017-01-15 14:00 150318046 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK 0 - 2 Fredrik Sandgren, Kenny Ly Silverdalshallen
2017-01-15 15:15 150318050 Töjnan IBK (B) - Järfälla IBK 0 - 0 Fredrik Sandgren, Kenny Ly Silverdalshallen
2017-01-21 14:00 150318053 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 6 - 2 David Norman, Fredrik Sandgren Sollentuna sim och sporthall
2017-01-22 11:30 150318054 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Sebastian Johansson, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2017-01-22 14:00 150318052 Råsunda IS - Vaxholms IBF 5 - 2 , Daniel Eklund Ulriksdalshallen
2017-01-22 16:30 150318055 Ekerö IK - Töjnan IBK (B) 1 - 6 Theodore Hurtig, Tommy Egman Tappströms Bollhall
2017-02-12 15:00 150318051 Järfälla IBK - Sundbybergs IK 1 - 1 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-01-28 14:30 150318059 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 3 - 6 Roger Nyström, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2017-01-29 09:15 150318060 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK 1 - 3 Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
2017-01-29 10:30 150318057 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK 2 - 2 Paulina Thunvall, Sara Thalén Silverdalshallen
2017-01-29 10:30 150318058 Kungsängens IF - Råsunda IS 0 - 7 Daniel Eklund, Sebastian Johansson Ekhammarshallen
2017-01-29 16:30 150318056 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Tappströms Bollhall
2017-02-04 12:00 150318065 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 7 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-02-04 13:00 150318063 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 1 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Rotebrohallen (Nya)
2017-02-05 12:00 150318062 Råsunda IS - Töjnan IBK (A) 5 - 3 Sara Thalén, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2017-02-05 12:15 150318061 Järfälla IBK - Kungsängens IF 9 - 1 Erik Hellgren, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2017-02-05 15:00 150318064 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK (B) 5 - 1 Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2017-02-11 11:00 150318067 Ekerö IK - Råsunda IS 1 - 3 Elliot Saffo, Tiffany Saffo Mälaröhallen
2017-02-11 13:00 150318070 Töjnan IBK (B) - Vaxholms IBF 11 - -1 David Norman, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-11 14:15 150318068 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK 2 - 3 David Norman, Paulina Thunvall Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2017-02-12 15:45 150318066 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 1 - 0 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-03-26 15:00 150318069 Kungsängens IF - Sundbybergs IK 0 - 3 Sebastian Johansson, Mats Järnmark Ekhammarshallen
2017-03-11 10:00 150318073 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK (B) 0 - 1 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2017-03-11 12:30 150318074 Vaxholms IBF - Kungsängens IF 4 - 7 Ken Johansson, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-11 13:30 150318075 Sundbybergs IK - Töjnan IBK (A) 3 - 2 Marina Saxon, Viktor Strömberg Brotorpshallen
2017-03-12 11:00 150318071 Järfälla IBK - Ekerö IK 5 - 1 Stefano Bianque, Kenny Ly Viksjö Sporthall
2017-03-12 12:00 150318072 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Sara Thalén, Fredrik Sandgren Ulriksdalshallen
2017-03-18 11:00 150318076 Rotebro IS IBK - Råsunda IS 0 - 2 Fredrik Sandgren, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-03-18 11:00 150318078 Ekerö IK - Sundbybergs IK 1 - 3 Stefano Bianque, Paulina Thunvall Mälaröhallen
2017-03-19 11:30 150318077 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 6 - 1 Mimma Spasic, Fredrik Leander Björkebyhallen
2017-03-19 13:00 150318079 Töjnan IBK (A) - Vaxholms IBF 5 - 1 Elias Grafström, David Norman Silverdalshallen
2017-03-19 15:30 150318080 Töjnan IBK (B) - Kungsängens IF 4 - 0 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Silverdalshallen
2017-03-30 19:00 150318085 Sundbybergs IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 4 Daniel Eklund, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-04-02 09:30 150318083 Kungsängens IF - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Per Calmén, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2017-04-02 13:00 150318081 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 1 - 0 Fredrik Leander, Jesper Roth Viksjö Sporthall
2017-04-02 13:00 150318082 Råsunda IS - Töjnan IBK (B) 0 - 2 Sara Thalén, Paulina Thunvall Ulriksdalshallen
2017-04-02 13:00 150318084 Vaxholms IBF - Ekerö IK 6 - 1 Carl Kjellstrand, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm
2017-03-31 19:00 150318089 Ekerö IK - Kungsängens IF 0 - 0 Johan Ståhl, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2017-04-08 08:45 150318087 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK 1 - 5 Patrik Arvinder, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2017-04-09 12:00 150318090 Töjnan IBK (B) - Töjnan IBK (A) 1 - 1 Daniel Bäckner, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2017-04-09 14:00 150318086 Råsunda IS - Järfälla IBK 1 - 2 Madeleine Forslund, Clara Hålling Ulriksdalshallen
2017-04-09 15:00 150318088 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF 3 - 2 Paulina Thunvall, Lucas Edberg Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 17 1 0 89-20 69 52
2. Sundbybergs IK 18 13 1 4 68-29 39 40
3. Järfälla IBK 18 12 3 3 71-30 41 39
4. Råsunda IS 18 11 2 5 64-33 31 35
5. Töjnan IBK (A) 18 6 5 7 44-36 8 23
6. Töjnan IBK (B) 18 7 2 9 44-42 2 23
7. Ekerö IK 18 6 1 11 32-48 -16 19
8. Rotebro IS IBK 18 3 3 12 32-46 -14 12
9. Vaxholms IBF 18 3 2 13 44-92 -48 11
10. Kungsängens IF 18 1 2 15 14-126 -112 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:30 150320004 Sköndals IK - Tungelsta IF 4 - 1 Daniel Enkulla, Mats Andersson Farstahallen 1
2016-10-01 11:15 150320005 Örby IS - Salems IF 4 - 3 Jonas Robertson, Arne Brovig Högdalshallen
2016-10-01 12:00 150320001 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö OW (0 - 5) Daniel Eklund, Christian Ljunggren Sjöstadshallen
2016-10-02 15:15 150320002 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Noah Hulin, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-10-08 17:45 150320007 Tungelsta IF - Vendelsö IK 2 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-08 18:45 150320010 IBF Offensiv Lidingö - Örby IS 1 - 11 Per Sundvall, Sampo Friberg Bodals Bollhall
2016-10-09 11:15 150320009 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 7 - 1 Leo Bergstrand, Tony Verho Ormingehallen
2016-10-09 13:00 150320006 Salems IF - Sköndals IK 3 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2016-10-15 09:00 150320013 Vendelsö IK - Salems IF 1 - 7 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-10-16 12:00 150320014 Sköndals IK - Örby IS 2 - 0 Svedje Ohlson, William Albrecht Sköndalshallen
2016-10-16 16:30 150320015 Nacka Wallenstam IBK - IBF Offensiv Lidingö 8 - 2 Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ormingehallen
2016-10-30 10:15 150320012 Värmdö IF - Tungelsta IF 7 - 1 Leif Karlsson, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2016-10-22 10:15 150320016 Örby IS - Vendelsö IK 2 - 2 Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Högdalshallen
2016-10-22 13:00 150320017 Salems IF - Värmdö IF 5 - 1 Mikael Wiklund, Mattias Jansenberger Skogsängshallen
2016-10-22 14:30 150320020 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 0 - 10 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2016-10-22 16:45 150320018 Tungelsta IF - Hammarby IF IBF 3 - 5 Martin Åkesson, Kenneth Johansson Tungelsta Sporthall
2016-11-12 12:30 150320023 Vendelsö IK - Sköndals IK 0 - 2 Gustav Persson, Marcus Grapne Torvalla Träningshall
2016-11-12 18:00 150320021 Hammarby IF IBF - Salems IF 3 - 6 Johan Ståhl, Jessika Forsberg Sjöstadshallen
2016-11-13 09:00 150320025 Nacka Wallenstam IBK - Tungelsta IF 5 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-11-13 14:15 150320022 Värmdö IF - Örby IS 5 - 3 Didrik Axen, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-11-26 10:15 150320027 Örby IS - Hammarby IF IBF 5 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2016-11-26 18:00 150320028 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 11 - 2 Dennis Wagermark, Jonas Broström Skogsängshallen
2016-11-26 18:15 150320030 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK 1 - 1 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-11-27 11:00 150320026 Sköndals IK - Värmdö IF 1 - 4 Felix Wursé, Stefano Bianque Sköndalshallen
2016-12-03 14:00 150320031 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 4 - 3 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2016-12-03 14:15 150320032 Värmdö IF - Vendelsö IK 4 - 0 Felix Fernström, Emil Pagrot Värmdö sporthall
2016-12-03 18:30 150320033 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö 2 - 6 Johan Hessing, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2016-12-04 14:00 150320035 Nacka Wallenstam IBK - Örby IS 3 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2016-11-20 11:30 150320039 Salems IF - Tungelsta IF 7 - 1 Victor Küller, Oscar Küller Skogsängshallen
2016-12-10 09:00 150320036 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF 1 - 2 Lucas Myrby, Marcus Larsson Torvalla Träningshall
2016-12-11 13:00 150320037 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 4 Felix Wursé, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2016-12-11 17:00 150320040 IBF Offensiv Lidingö - Värmdö IF 1 - 10 Leif Karlsson, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2016-12-17 10:00 150320041 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2016-12-17 12:00 150320042 Salems IF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 0 Marko Maikkunen, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2016-12-17 16:00 150320043 Tungelsta IF - Örby IS 1 - 18 Kenny Ly, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2016-12-18 13:00 150320045 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 5 - 0 Jonas Robertson, Daniel Kölborn Ormingehallen
2017-01-14 14:30 150320050 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 2 - 1 Axel Göthberg, William Albrecht Bodals Bollhall
2017-01-14 15:30 150320046 Salems IF - Örby IS 3 - 9 Johan Zahn, Marcus Grapne Skogsängshallen
2017-01-14 17:45 150320047 Tungelsta IF - Sköndals IK 2 - 6 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-01-15 12:00 150320049 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 3 - 9 Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-01-20 19:00 150320051 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Stefano Bianque, Martin Zettervall Sjöstadshallen
2017-01-21 11:15 150320055 Örby IS - IBF Offensiv Lidingö 6 - 0 Svedje Ohlson, Daniel Kölborn Högdalshallen
2017-01-21 17:00 150320053 Vendelsö IK - Tungelsta IF 1 - 1 Martin Åkesson, Sadjad Nima Torvalla Träningshall
2017-01-22 12:15 150320054 Sköndals IK - Salems IF 0 - 1 Mats Andersson, Marco Svenström Sköndalshallen
2017-01-28 09:15 150320056 Örby IS - Sköndals IK 1 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Högdalshallen
2017-01-28 12:15 150320058 Tungelsta IF - Värmdö IF 0 - 8 Jonathan Elfström, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2017-01-28 13:45 150320057 Salems IF - Vendelsö IK 3 - 1 Jonas Broström, Lennart Asp Skogsängshallen
2017-01-28 17:45 150320060 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK 3 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2017-02-04 10:30 150320063 Vendelsö IK - Örby IS 1 - 5 Marcus Larsson, Svedje Ohlson Torvalla Träningshall
2017-02-04 19:00 150320061 Hammarby IF IBF - Tungelsta IF 2 - 3 Shabbir Ahmed, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2017-02-05 14:00 150320062 Värmdö IF - Salems IF 1 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-02-05 14:15 150320064 Sköndals IK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 0 Johan Larsson, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2017-02-11 09:15 150320069 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK 0 - 14 Marcus Larsson, Lucas Myrby Tungelsta Sporthall
2017-02-11 11:00 150320068 Salems IF - Hammarby IF IBF 10 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2017-02-12 14:00 150320066 Sköndals IK - Vendelsö IK 7 - 1 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Sköndalshallen
2017-02-19 09:00 150320067 Örby IS - Värmdö IF 6 - 2 Jonas Robertson, Kevin Helly Värmdö sporthall
2017-03-11 09:00 150320073 Vendelsö IK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2017-03-11 16:30 150320071 Hammarby IF IBF - Örby IS 2 - 9 Madelene Westerberg, Jessika Forsberg Sjöstadshallen
2017-03-12 13:00 150320075 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 4 - 5 Wilmer Axén, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-03-12 13:15 150320072 Värmdö IF - Sköndals IK 0 - 1 Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-03-18 09:00 150320076 Vendelsö IK - Värmdö IF 0 - 1 Mats Andersson, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-03-18 10:00 150320078 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 4 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Högdalshallen
2017-03-19 11:00 150320077 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 10 - 0 Leif Karlsson, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2017-03-19 17:00 150320080 IBF Offensiv Lidingö - Tungelsta IF 2 - 1 Leif Karlsson, Daniel Eklund Bodals Bollhall
2017-04-01 12:00 150320081 Hammarby IF IBF - Vendelsö IK 2 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Sjöstadshallen
2017-04-01 15:45 150320083 Tungelsta IF - Salems IF 1 - 8 Aldin Imamovic, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2017-04-02 12:00 150320085 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 2 - 4 Didrik Axen, Daniel Karlsson Ormingehallen
2017-04-02 15:30 150320082 Värmdö IF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 0 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2017-02-11 15:30 150320090 IBF Offensiv Lidingö - Salems IF 0 - 5 Sebastian Zetterberg, William Albrecht Bodals Bollhall
2017-03-31 19:30 150320089 Örby IS - Tungelsta IF 7 - 0 Marco Svenström, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2017-04-08 11:15 150320087 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 0 - 7 Sadjad Nima, Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2017-04-09 13:15 150320086 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 4 - 2 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 16 13 0 3 81-23 58 39
2. Salems IF 16 13 0 3 89-38 51 39
3. Örby IS 16 11 2 3 97-34 63 35
4. Värmdö IF 16 11 0 5 73-33 40 33
5. Nacka Wallenstam IBK 16 8 1 7 82-65 17 25
6. Hammarby IF IBF 16 5 0 11 33-75 -42 15
7. IBF Offensiv Lidingö 16 4 1 11 25-92 -67 13
8. Vendelsö IK 16 1 4 11 14-53 -39 7
9. Tungelsta IF 16 1 2 13 21-102 -81 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis