Herrar (2017/18)

Gruppspel
Herrar Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-27 19:30 602001006 Herrestads AIF H2 - Landvetter IBK H2 2 - 8 Mikael Molldén, Matilda Svenblad Stenab arena
2017-09-29 19:00 602001005 IBF Älvstranden H2 - Marstrands IBK H2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 1
2017-09-30 16:30 602001003 Lindome IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Almåshallen B
2017-10-01 14:30 602001002 Guldhedens IK H2 - Stenungsunds IBK H2 5 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Valhalla A-hall
2017-10-01 16:00 602001004 Burås IK H2 - Frölunda IBK H2 5 - 5 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Svingelns Sporthall
2017-10-01 16:45 602001001 STC Kungälvs IBK H2 - Dingle AIK H2 9 - 8 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2017-10-03 20:30 602001008 Marstrands IBK H2 - Herrestads AIF H2 4 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Mimershus A-hallen
2017-10-04 19:00 602001011 Stenungsunds IBK H2 - Lindome IBK H2 6 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Stenungsund Arena
2017-10-06 19:30 602001012 Dingle AIK H2 - Guldhedens IK H2 9 - 5 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Munkedals Idrottshall
2017-10-07 14:45 602001009 Frölunda IBK H2 - IBF Älvstranden H2 4 - 7 Gustav Glansén, Andreas Rolén Frölunda Kulturhus
2017-10-08 15:00 602001007 Landvetter IBK H2 - STC Kungälvs IBK H2 4 - 4 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2017-10-08 18:30 602001010 IBF Backadalen H2 - Burås IK H2 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-10-10 19:30 602001017 Herrestads AIF H2 - Frölunda IBK H2 5 - 3 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Stenab arena
2017-10-10 20:30 602001015 Burås IK H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 5 Gustav Glansén, Jesper Axelsson Svingelns Sporthall
2017-10-11 19:00 602001016 IBF Älvstranden H2 - IBF Backadalen H2 4 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2017-10-12 19:45 602001018 Landvetter IBK H2 - Marstrands IBK H2 6 - 5 Adam Kruse, Mikael Molldén Landvetter Idrottshall
2017-10-12 20:00 602001014 Lindome IBK H2 - Dingle AIK H2 10 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2017-10-12 20:30 602001013 Guldhedens IK H2 - STC Kungälvs IBK H2 6 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2017-10-13 19:15 602001021 IBF Backadalen H2 - Herrestads AIF H2 10 - 5 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 1
2017-10-14 12:30 602001020 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 7 - 8 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Frölunda Kulturhus
2017-10-14 14:00 602001022 Stenungsunds IBK H2 - IBF Älvstranden H2 6 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Stenungsund Arena
2017-10-14 16:00 602001023 Dingle AIK H2 - Burås IK H2 6 - 6 e.förl. Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Munkedals Idrottshall
2017-10-15 13:30 602001024 Guldhedens IK H2 - Lindome IBK H2 3 - 8 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Lisebergshallen
2017-10-17 20:30 602001019 STC Kungälvs IBK H2 - Marstrands IBK H2 7 - 8 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Mimershus A-hallen
2017-10-20 19:30 602001028 Herrestads AIF H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 7 Andreas Rolén, Gustav Glansén Stenab arena
2017-10-21 16:30 602001025 Lindome IBK H2 - STC Kungälvs IBK H2 3 - 9 Apilou Dragin, Mikael Molldén Almåshallen B
2017-10-22 13:00 602001026 Burås IK H2 - Guldhedens IK H2 4 - 6 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Svingelns Sporthall
2017-10-22 15:00 602001027 IBF Älvstranden H2 - Dingle AIK H2 8 - 5 Pontus Ekengränd, Andreas Rolén Lundbystrand 1
2017-10-22 17:00 602001029 Landvetter IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-10-22 19:15 602001030 Marstrands IBK H2 - Frölunda IBK H2 8 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2017-10-24 20:30 602001031 STC Kungälvs IBK H2 - Frölunda IBK H2 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-10-25 19:00 602001033 Stenungsunds IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 5 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Stenungsund Arena
2017-10-28 14:00 602001036 Lindome IBK H2 - Burås IK H2 2 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2017-10-29 13:45 602001032 IBF Backadalen H2 - Marstrands IBK H2 5 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Lundbystrand 1
2017-10-29 14:00 602001035 Guldhedens IK H2 - IBF Älvstranden H2 6 - 3 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Valhalla A-hall
2017-11-03 19:30 602001034 Dingle AIK H2 - Herrestads AIF H2 4 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Munkedals Idrottshall
2017-11-10 20:45 602001039 Herrestads AIF H2 - Guldhedens IK H2 7 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Stenab arena
2017-11-11 13:40 602001042 Frölunda IBK H2 - IBF Backadalen H2 4 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Pierre Eberhard Berg Frölunda Kulturhus
2017-11-11 16:30 602001040 Landvetter IBK H2 - Dingle AIK H2 7 - 7 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2017-11-12 15:00 602001038 IBF Älvstranden H2 - Lindome IBK H2 5 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Lundbystrand 1
2017-11-12 16:00 602001037 Burås IK H2 - STC Kungälvs IBK H2 9 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2017-11-12 19:15 602001041 Marstrands IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 5 - 11 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2017-11-15 19:00 602001044 Stenungsunds IBK H2 - Frölunda IBK H2 10 - 6 Gustav Glansén, Andreas Rolén Stenungsund Arena
2017-11-17 19:30 602001045 Dingle AIK H2 - Marstrands IBK H2 7 - 3 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Munkedals Idrottshall
2017-11-18 13:00 602001048 Burås IK H2 - IBF Älvstranden H2 9 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2017-11-18 14:30 602001047 Lindome IBK H2 - Herrestads AIF H2 6 - 10 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Almåshallen B
2017-11-19 14:30 602001046 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 4 e.förl. Apilou Dragin, Adnan Tongur Valhalla A-hall
2017-11-19 16:45 602001043 STC Kungälvs IBK H2 - IBF Backadalen H2 5 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2017-11-24 19:30 602001050 Herrestads AIF H2 - Burås IK H2 12 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Stenab arena
2017-11-25 14:50 602001053 Frölunda IBK H2 - Dingle AIK H2 8 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2017-11-26 13:00 602001049 IBF Älvstranden H2 - STC Kungälvs IBK H2 1 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2017-11-26 16:00 602001051 Landvetter IBK H2 - Lindome IBK H2 8 - 14 Apilou Dragin, Mikael Molldén Landvetter Idrottshall
2017-11-26 18:30 602001054 IBF Backadalen H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-11-26 19:15 602001052 Marstrands IBK H2 - Guldhedens IK H2 4 - 3 Adam Kruse, Pierre Eberhard Berg Mimershus A-hallen
2017-12-01 19:30 602001056 Dingle AIK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 7 e.förl. Pontus Ekengränd, Adam Kruse Munkedals Idrottshall
2017-12-02 14:30 602001058 Lindome IBK H2 - Marstrands IBK H2 10 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Almåshallen B
2017-12-02 16:00 602001059 Burås IK H2 - Landvetter IBK H2 4 - 5 e.förl. Mikael Molldén, Matilda Svenblad Svingelns Sporthall
2017-12-03 13:30 602001057 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 4 Gustav Glansén, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2017-12-03 16:45 602001055 STC Kungälvs IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 6 - 5 e.förl. Carl Flyning, Jesper Dammert Mimershus A-hallen
2017-12-03 19:00 602001060 IBF Älvstranden H2 - Herrestads AIF H2 4 - 9 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2017-12-06 19:00 602001066 Stenungsunds IBK H2 - Dingle AIK H2 15 - 4 Andreas Rolén, Gustav Glansén Stenungsund Arena
2017-12-08 19:15 602001065 IBF Backadalen H2 - Guldhedens IK H2 7 - 6 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Lundbystrand 1
2017-12-08 19:30 602001061 Herrestads AIF H2 - STC Kungälvs IBK H2 6 - 4 Andreas Rolén, Gustav Glansén Stenab arena
2017-12-09 13:30 602001064 Frölunda IBK H2 - Lindome IBK H2 8 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2017-12-10 15:30 602001062 Landvetter IBK H2 - IBF Älvstranden H2 8 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Landvetter Idrottshall
2017-12-10 16:45 602001063 Marstrands IBK H2 - Burås IK H2 14 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-12-13 19:00 602001068 Stenungsunds IBK H2 - Guldhedens IK H2 6 - 4 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Stenungsund Arena
2017-12-13 20:15 602001069 IBF Backadalen H2 - Lindome IBK H2 4 - 5 e.förl. Gustav Glansén, Hajrudin Begic Lundbystrand 1
2017-12-15 19:30 602001067 Dingle AIK H2 - STC Kungälvs IBK H2 2 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Munkedals Idrottshall
2017-12-16 14:40 602001070 Frölunda IBK H2 - Burås IK H2 8 - 4 Adnan Tongur, Gustav Glansén Frölunda Kulturhus
2017-12-17 14:30 602001072 Landvetter IBK H2 - Herrestads AIF H2 7 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2017-12-17 19:15 602001071 Marstrands IBK H2 - IBF Älvstranden H2 9 - 2 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Mimershus A-hallen
2018-01-12 18:30 602001074 Herrestads AIF H2 - Marstrands IBK H2 5 - 4 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Stenab arena
2018-01-14 13:00 602001076 Burås IK H2 - IBF Backadalen H2 8 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Svingelns Sporthall
2018-01-14 14:00 602001078 Guldhedens IK H2 - Dingle AIK H2 9 - 5 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2018-01-14 14:30 602001075 IBF Älvstranden H2 - Frölunda IBK H2 4 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 1
2018-01-14 14:30 602001077 Lindome IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 3 - 12 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Skånhällaskolan
2018-01-14 19:15 602001073 STC Kungälvs IBK H2 - Landvetter IBK H2 8 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Mimershus A-hallen
2017-11-06 19:30 602001082 IBF Backadalen H2 - IBF Älvstranden H2 7 - 2 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Lundbystrand 1
2018-01-16 20:30 602001079 STC Kungälvs IBK H2 - Guldhedens IK H2 6 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2018-01-17 19:00 602001081 Stenungsunds IBK H2 - Burås IK H2 4 - 4 e.förl. Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Stenungsund Arena
2018-01-18 20:30 602001084 Marstrands IBK H2 - Landvetter IBK H2 2 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Mimershus A-hallen
2018-01-19 19:30 602001080 Dingle AIK H2 - Lindome IBK H2 7 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Munkedals Idrottshall
2018-01-20 13:30 602001083 Frölunda IBK H2 - Herrestads AIF H2 8 - 7 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Frölunda Kulturhus
2018-01-22 20:00 602001090 Lindome IBK H2 - Guldhedens IK H2 8 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Almåshallen B
2018-01-23 19:30 602001087 Herrestads AIF H2 - IBF Backadalen H2 7 - 6 e.förl. Björn Svensson, Bo Olsson Stenab arena
2018-01-23 20:30 602001085 Marstrands IBK H2 - STC Kungälvs IBK H2 5 - 3 Mikael Molldén, Apilou Dragin Mimershus A-hallen
2018-01-24 20:15 602001088 IBF Älvstranden H2 - Stenungsunds IBK H2 2 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Lundbystrand 1
2018-01-25 19:30 602001086 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 3 Andreas Rolén, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2018-01-25 20:30 602001089 Burås IK H2 - Dingle AIK H2 7 - 6 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2018-01-27 14:50 602001096 Frölunda IBK H2 - Marstrands IBK H2 5 - 3 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2018-01-27 16:30 602001093 Dingle AIK H2 - IBF Älvstranden H2 9 - 3 Andreas Rolén, Jesper Dammert Munkedals Idrottshall
2018-01-28 15:00 602001092 Guldhedens IK H2 - Burås IK H2 5 - 2 Patrik Jonasson, Christian Jensen Valhalla A-hall
2018-01-28 16:45 602001091 STC Kungälvs IBK H2 - Lindome IBK H2 7 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2018-01-28 19:15 602001095 IBF Backadalen H2 - Landvetter IBK H2 5 - 6 Mikael Molldén, Adam Kruse Lundbystrand 1
2018-01-29 19:00 602001094 Stenungsunds IBK H2 - Herrestads AIF H2 2 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Stenungsund Arena
2018-02-02 19:30 602001100 Herrestads AIF H2 - Dingle AIK H2 6 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Stenab arena
2018-02-03 14:50 602001097 Frölunda IBK H2 - STC Kungälvs IBK H2 6 - 6 e.förl. Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Frölunda Kulturhus
2018-02-04 15:00 602001099 Landvetter IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2018-02-04 15:00 602001101 IBF Älvstranden H2 - Guldhedens IK H2 8 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Lundbystrand 1
2018-02-04 16:00 602001102 Burås IK H2 - Lindome IBK H2 8 - 5 Apilou Dragin, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2018-02-04 16:45 602001098 Marstrands IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-02-07 19:00 602001107 Stenungsunds IBK H2 - Marstrands IBK H2 10 - 4 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Stenungsund Arena
2018-02-09 19:15 602001108 IBF Backadalen H2 - Frölunda IBK H2 6 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundbystrand 1
2018-02-09 19:30 602001106 Dingle AIK H2 - Landvetter IBK H2 8 - 4 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Munkedals Idrottshall
2018-02-10 16:30 602001104 Lindome IBK H2 - IBF Älvstranden H2 9 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Almåshallen B
2018-02-11 15:00 602001105 Guldhedens IK H2 - Herrestads AIF H2 6 - 5 e.förl. Pierre Eberhard Berg, Hajrudin Begic Valhalla A-hall
2018-02-11 19:15 602001103 STC Kungälvs IBK H2 - Burås IK H2 6 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-02-16 19:30 602001113 Herrestads AIF H2 - Lindome IBK H2 7 - 6 e.förl. Hajrudin Begic, Joakim Amri Nilsson Stenab arena
2018-02-17 12:00 602001109 IBF Backadalen H2 - STC Kungälvs IBK H2 9 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2018-02-17 14:30 602001110 Frölunda IBK H2 - Stenungsunds IBK H2 4 - 9 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Frölunda Kulturhus
2018-02-18 15:00 602001112 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 12 - 11 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Landvetter Idrottshall
2018-02-18 19:00 602001114 IBF Älvstranden H2 - Burås IK H2 2 - 3 Adnan Tongur, Adam Kruse Lundbystrand 1
2018-02-18 19:15 602001111 Marstrands IBK H2 - Dingle AIK H2 11 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2018-02-21 19:00 602001120 Stenungsunds IBK H2 - IBF Backadalen H2 8 - 5 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Stenungsund Arena
2018-02-22 20:00 602001116 Burås IK H2 - Herrestads AIF H2 7 - 3 Besim Mehmedagic, Peter Novakovic Svingelns Sporthall
2018-02-23 19:30 602001119 Dingle AIK H2 - Frölunda IBK H2 6 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Munkedals Idrottshall
2018-02-24 12:30 602001118 Guldhedens IK H2 - Marstrands IBK H2 7 - 6 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Lisebergshallen
2018-02-24 16:30 602001117 Lindome IBK H2 - Landvetter IBK H2 7 - 6 e.förl. Peter Novakovic, Hajrudin Begic Almåshallen B
2018-02-25 16:45 602001115 STC Kungälvs IBK H2 - IBF Älvstranden H2 7 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Mimershus A-hallen
2018-02-28 19:00 602001121 Stenungsunds IBK H2 - STC Kungälvs IBK H2 11 - 5 Andreas Rolén, Gustav Glansén Stenungsund Arena
2018-03-02 19:15 602001122 IBF Backadalen H2 - Dingle AIK H2 11 - 6 Andreas Rolén, Gustav Glansén Lundbystrand 1
2018-03-02 19:30 602001126 Herrestads AIF H2 - IBF Älvstranden H2 13 - 2 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Stenab arena
2018-03-03 14:50 602001123 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 7 - 6 Andreas Rolén, Gustav Glansén Frölunda Kulturhus
2018-03-04 14:30 602001125 Landvetter IBK H2 - Burås IK H2 8 - 7 e.förl. Adnan Tongur, Robin Cederdahl Landvetter Idrottshall
2018-03-04 16:45 602001124 Marstrands IBK H2 - Lindome IBK H2 4 - 6 Andreas Rolén, Gustav Glansén Mimershus A-hallen
2018-03-09 19:30 602001127 STC Kungälvs IBK H2 - Herrestads AIF H2 7 - 8 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mimershus A-hallen
2018-03-09 19:30 602001128 IBF Älvstranden H2 - Landvetter IBK H2 5 - 10 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 1
2018-03-09 19:30 602001129 Burås IK H2 - Marstrands IBK H2 10 - 6 Adam Kruse, Hajrudin Begic Svingelns Sporthall
2018-03-09 19:30 602001130 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 8 - 9 Carl Flyning, Jesper Dammert Almåshallen B
2018-03-09 19:30 602001131 Guldhedens IK H2 - IBF Backadalen H2 4 - 5 e.förl. Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla A-hall
2018-03-09 19:30 602001132 Dingle AIK H2 - Stenungsunds IBK H2 6 - 13 Bo Olsson, Björn Svensson Munkedals Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenungsunds IBK H2 22 18 3 (0) 1 171-94 77 57
2. Herrestads AIF H2 22 11 5 (4) 6 149-119 30 42
3. Landvetter IBK H2 22 11 7 (2) 4 146-130 16 42
4. IBF Backadalen H2 22 9 5 (3) 8 134-121 13 35
5. Burås IK H2 22 10 5 (0) 7 130-125 5 35
6. STC Kungälvs IBK H2 22 9 6 (2) 7 127-124 3 35
7. Frölunda IBK H2 22 10 3 (0) 9 129-137 -8 33
8. Marstrands IBK H2 22 9 2 (1) 11 129-142 -13 30
9. Lindome IBK H2 22 8 3 (2) 11 142-152 -10 29
10. Guldhedens IK H2 22 6 3 (2) 13 126-136 -10 23
11. Dingle AIK H2 22 5 4 (0) 13 131-169 -38 19
12. IBF Älvstranden H2 22 3 0 (0) 19 91-156 -65 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:00 603001005 Eken IBK H3 - FBC Aspen H3 6 - 2 Alexander Pavlovic, Roger Zahnér Ekenskolan
2017-10-01 13:00 603001003 Floda IBK H3 - Öckerö IBK H3 3 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Alléhallen
2017-10-01 14:45 603001006 IK Zenith H3 - Surte IS IBK H3 4 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Björlanda Idrottshall
2017-10-01 15:00 603001002 Romelanda UF H3 - Myggenäs IBK Div 3 7 - 2 Aldin Hadziselmovic, Henry Tames Sparråsskolan
2017-10-01 17:00 603001001 Sävedalens IBK H3 - Stenungsunds IBF H3 3 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Vallhamra Sportcenter
2017-10-01 18:00 603001004 Hovås IBK - Pixbo Wallenstam IBF H3 9 - 3 Adem Can, Tomas Levin Lisebergshallen
2017-10-06 19:30 603001010 Öckerö IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 5 Torbjörn Zahner, Alexander Pavlovic Hedenskolans Idrottshall
2017-10-07 13:00 603001007 Surte IS IBK H3 - Sävedalens IBK H3 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Robin Cederdahl Bohushallen
2017-10-07 15:00 603001011 Myggenäs IBK Div 3 - Floda IBK H3 1 - 1 Lazo Cesto, Henry Tames Häggvallsskolan
2017-10-07 17:30 603001012 Stenungsunds IBF H3 - Romelanda UF H3 3 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Stenungsund Arena
2017-10-08 10:00 603001009 Hovås IBK - Eken IBK H3 12 - 3 Christian Jensen, Patrik Jonasson Lisebergshallen
2017-10-08 15:00 603001008 FBC Aspen H3 - IK Zenith H3 5 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-10-13 20:00 603001016 Eken IBK H3 - Öckerö IBK H3 5 - 6 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Ekenskolan
2017-10-14 13:00 603001018 Surte IS IBK H3 - FBC Aspen H3 8 - 6 Apilou Dragin, Robin Cederdahl Bohushallen
2017-10-15 09:30 603001015 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Myggenäs IBK Div 3 3 - 4 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-10-15 11:15 603001014 Floda IBK H3 - Stenungsunds IBF H3 3 - 7 Roger Zahnér, Jesper Dammert Alléhallen
2017-10-15 13:30 603001017 IK Zenith H3 - Hovås IBK 8 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2017-10-15 15:00 603001013 Romelanda UF H3 - Sävedalens IBK H3 7 - 3 Mikael Molldén, Patrik Jonasson Sparråsskolan
2017-10-21 14:45 603001023 Stenungsunds IBF H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 4 - 2 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Spekerödsskolan
2017-10-21 15:00 603001022 Myggenäs IBK Div 3 - Eken IBK H3 6 - 6 Sebastian Ohlsson, Adam Jällfält Häggvallsskolan
2017-10-21 16:00 603001024 Romelanda UF H3 - Floda IBK H3 3 - 3 Walter Wästhage, Kevin Nilsson Sparråsskolan
2017-10-21 17:20 603001019 Sävedalens IBK H3 - FBC Aspen H3 6 - 13 Patrik Jonasson, Roger Zahnér Vallhamra Sportcenter
2017-10-22 13:30 603001021 Öckerö IBK H3 - IK Zenith H3 4 - 4 Patrik Jonasson, Roger Zahnér Hedenskolans Idrottshall
2017-10-22 18:30 603001020 Hovås IBK - Surte IS IBK H3 6 - 9 Henry Tames, Lazo Cesto Lisebergshallen
2017-10-26 19:00 603001029 Surte IS IBK H3 - Öckerö IBK H3 7 - 7 Andreas Rolén, Gustav Glansén Bohushallen
2017-10-27 20:00 603001027 Eken IBK H3 - Stenungsunds IBF H3 3 - 5 Pierre Eberhard Berg, Hajrudin Begic Ekenskolan
2017-10-29 09:30 603001026 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Romelanda UF H3 3 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2017-10-29 13:00 603001025 Floda IBK H3 - Sävedalens IBK H3 6 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Alléhallen
2017-10-29 18:00 603001030 FBC Aspen H3 - Hovås IBK 8 - 10 Gustav Glansén, Henrik Lord Johansson Rydsbergshallen
2017-11-05 15:30 603001028 IK Zenith H3 - Myggenäs IBK Div 3 4 - 1 Pontus Ekengränd, Jesper Axelsson Björlanda Idrottshall
2017-11-10 19:30 603001032 Öckerö IBK H3 - FBC Aspen H3 9 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Hedenskolans Idrottshall
2017-11-11 14:30 603001034 Stenungsunds IBF H3 - IK Zenith H3 5 - 5 Mats Sällberg, Patrik Jonasson Kyrkenorumsskolan
2017-11-11 15:00 603001033 Myggenäs IBK Div 3 - Surte IS IBK H3 6 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Häggvallsskolan
2017-11-11 17:20 603001031 Sävedalens IBK H3 - Hovås IBK 4 - 16 Andreas Rolén, Gustav Glansén Vallhamra Sportcenter
2017-11-12 11:30 603001036 Floda IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Alléhallen
2017-11-12 15:00 603001035 Romelanda UF H3 - Eken IBK H3 9 - 6 Andreas Rolén, Pierre Eberhard Berg Sparråsskolan
2017-11-17 20:00 603001038 Eken IBK H3 - Floda IBK H3 8 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Ekenskolan
2017-11-18 13:00 603001040 Surte IS IBK H3 - Stenungsunds IBF H3 3 - 7 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Bohushallen
2017-11-18 15:15 603001039 IK Zenith H3 - Romelanda UF H3 6 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2017-11-18 19:00 603001037 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Sävedalens IBK H3 8 - 5 Patrik Jonasson, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2017-11-18 19:00 603001041 FBC Aspen H3 - Myggenäs IBK Div 3 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2017-11-19 10:00 603001042 Hovås IBK - Öckerö IBK H3 5 - 6 Christian Jensen, Patrik Jonasson Lisebergshallen
2017-11-24 19:00 603001048 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Eken IBK H3 8 - 6 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstamhallen
2017-11-25 15:00 603001044 Myggenäs IBK Div 3 - Hovås IBK 4 - 3 Björn Svensson, Bo Olsson Häggvallsskolan
2017-11-25 17:20 603001043 Sävedalens IBK H3 - Öckerö IBK H3 4 - 10 Jesper Axelsson, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2017-11-26 11:30 603001045 Stenungsunds IBF H3 - FBC Aspen H3 6 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Stenungsund Arena
2017-11-26 13:00 603001047 Floda IBK H3 - IK Zenith H3 4 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2017-11-28 19:15 603001046 Romelanda UF H3 - Surte IS IBK H3 5 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Bohushallen
2017-11-28 20:00 603001053 Hovås IBK - Stenungsunds IBF H3 8 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lisebergshallen
2017-12-01 19:30 603001054 Öckerö IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 12 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2017-12-01 20:00 603001049 Eken IBK H3 - Sävedalens IBK H3 13 - 2 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Ekenskolan
2017-12-01 20:05 603001050 IK Zenith H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 6 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2017-12-02 13:00 603001051 Surte IS IBK H3 - Floda IBK H3 5 - 5 Aldin Hadziselmovic, Senad Olevic Bohushallen
2017-12-02 17:30 603001052 FBC Aspen H3 - Romelanda UF H3 7 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-12-08 20:00 603001060 Eken IBK H3 - IK Zenith H3 7 - 9 Henry Tames, Lazo Cesto Ekenskolan
2017-12-09 15:50 603001059 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Surte IS IBK H3 4 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Wallenstamhallen
2017-12-09 17:20 603001055 Sävedalens IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 8 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Vallhamra Sportcenter
2017-12-09 18:00 603001056 Stenungsunds IBF H3 - Öckerö IBK H3 6 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adam Jällfält Stenungsund Arena
2017-12-10 12:00 603001058 Floda IBK H3 - FBC Aspen H3 4 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Alléhallen
2017-12-10 18:30 603001057 Romelanda UF H3 - Hovås IBK 7 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Sparråsskolan
2017-12-15 19:30 603001065 Öckerö IBK H3 - Romelanda UF H3 6 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Hedenskolans Idrottshall
2017-12-16 13:00 603001062 Surte IS IBK H3 - Eken IBK H3 7 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Bohushallen
2017-12-16 13:15 603001063 FBC Aspen H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 4 - 7 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2017-12-16 15:00 603001061 IK Zenith H3 - Sävedalens IBK H3 8 - 3 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-12-16 15:00 603001066 Myggenäs IBK Div 3 - Stenungsunds IBF H3 2 - 3 Henry Tames, Linus Backlund Häggvallsskolan
2017-12-17 18:00 603001064 Hovås IBK - Floda IBK H3 9 - 8 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Lisebergshallen
2018-01-12 19:30 603001069 Öckerö IBK H3 - Floda IBK H3 6 - 6 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Hedenskolans Idrottshall
2018-01-13 11:15 603001067 Stenungsunds IBF H3 - Sävedalens IBK H3 12 - 6 Sebastian Ohlsson, Linus Söderblom Stenungsund Arena
2018-01-13 13:00 603001072 Surte IS IBK H3 - IK Zenith H3 7 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Bohushallen
2018-01-13 15:00 603001068 Myggenäs IBK Div 3 - Romelanda UF H3 5 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Häggvallsskolan
2018-01-13 16:00 603001071 FBC Aspen H3 - Eken IBK H3 3 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2018-03-16 19:00 603001070 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Hovås IBK 6 - 5 Henrik Lord Johansson, Pierre Eberhard Berg Wallenstamhallen
2018-01-19 20:00 603001075 Eken IBK H3 - Hovås IBK 5 - 10 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2018-01-20 17:20 603001073 Sävedalens IBK H3 - Surte IS IBK H3 7 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2018-01-21 13:00 603001076 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Öckerö IBK H3 6 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Wallenstamhallen
2018-01-21 13:00 603001077 Floda IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 13 - 4 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Alléhallen
2018-01-21 15:00 603001078 Romelanda UF H3 - Stenungsunds IBF H3 4 - 3 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Sparråsskolan
2018-03-09 20:15 603001074 IK Zenith H3 - FBC Aspen H3 6 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2018-01-26 19:30 603001082 Öckerö IBK H3 - Eken IBK H3 5 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Hedenskolans Idrottshall
2018-01-27 15:00 603001081 Myggenäs IBK Div 3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Häggvallsskolan
2018-01-27 16:00 603001084 FBC Aspen H3 - Surte IS IBK H3 5 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2018-01-27 17:20 603001079 Sävedalens IBK H3 - Romelanda UF H3 5 - 7 Hajrudin Begic, Carl Flyning Vallhamra Sportcenter
2018-01-27 19:15 603001080 Stenungsunds IBF H3 - Floda IBK H3 9 - 7 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Spekerödsskolan
2018-01-28 18:30 603001083 Hovås IBK - IK Zenith H3 6 - 6 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Lisebergshallen
2018-02-02 20:00 603001088 Eken IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 9 - 6 Jesper Dammert, Carl Flyning Ekenskolan
2018-02-03 15:30 603001087 IK Zenith H3 - Öckerö IBK H3 3 - 2 Jesper Dammert, Pierre Eberhard Berg Björlanda Idrottshall
2018-02-03 17:30 603001089 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Stenungsunds IBF H3 5 - 6 Roger Zahnér, Henry Tames Kyrkenorumsskolan
2018-02-04 13:00 603001090 Floda IBK H3 - Romelanda UF H3 8 - 8 Linus Söderblom, Johannes Svensson Alléhallen
2018-02-04 16:15 603001085 FBC Aspen H3 - Sävedalens IBK H3 9 - 5 Henry Tames, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-03-06 19:40 603001086 Surte IS IBK H3 - Hovås IBK 6 - 18 Carl Flyning, Jesper Dammert Bohushallen
2018-02-06 20:00 603001096 Hovås IBK - FBC Aspen H3 15 - 3 Catrin Kleist, Apilou Dragin Lisebergshallen
2018-02-09 19:30 603001095 Öckerö IBK H3 - Surte IS IBK H3 9 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Hedenskolans Idrottshall
2018-02-09 20:00 603001094 Myggenäs IBK Div 3 - IK Zenith H3 4 - 2 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Häggvallsskolan
2018-02-10 16:30 603001093 Stenungsunds IBF H3 - Eken IBK H3 2 - 7 Henry Tames, Lazo Cesto Stenungsund Arena
2018-02-10 17:20 603001091 Sävedalens IBK H3 - Floda IBK H3 9 - 7 Jesper Dammert, Carl Flyning Vallhamra Sportcenter
2018-02-11 15:00 603001092 Romelanda UF H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 1 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Sparråsskolan
2018-02-16 20:00 603001101 Eken IBK H3 - Romelanda UF H3 2 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2018-02-17 15:15 603001100 IK Zenith H3 - Stenungsunds IBF H3 10 - 4 Aldin Hadziselmovic, Joakim Amri Nilsson Björlanda Idrottshall
2018-02-18 16:00 603001098 FBC Aspen H3 - Öckerö IBK H3 4 - 5 Adam Kruse, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-02-18 17:00 603001102 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Floda IBK H3 4 - 7 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2018-02-18 18:00 603001097 Hovås IBK - Sävedalens IBK H3 15 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lisebergshallen
2018-03-15 19:15 603001099 Surte IS IBK H3 - Myggenäs IBK Div 3 3 - 6 Gustav Glansén, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2018-02-24 14:45 603001106 Stenungsunds IBF H3 - Surte IS IBK H3 10 - 10 Patrik Jonasson, Linus Söderblom Kyrkenorumsskolan
2018-02-24 15:00 603001107 Myggenäs IBK Div 3 - FBC Aspen H3 7 - 8 Johannes Svensson, Lazo Cesto Häggvallsskolan
2018-02-24 17:20 603001103 Sävedalens IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 7 Mats Sällberg, Adam Jällfält Vallhamra Sportcenter
2018-02-25 13:00 603001104 Floda IBK H3 - Eken IBK H3 12 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Alléhallen
2018-02-25 15:00 603001105 Romelanda UF H3 - IK Zenith H3 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Sparråsskolan
2018-02-26 19:30 603001108 Öckerö IBK H3 - Hovås IBK 4 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Hedenskolans Idrottshall
2018-03-02 19:30 603001109 Öckerö IBK H3 - Sävedalens IBK H3 7 - 4 Patrik Jonasson, Pierre Eberhard Berg Hedenskolans Idrottshall
2018-03-02 20:00 603001114 Eken IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 5 - 6 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Ekenskolan
2018-03-03 13:00 603001112 Surte IS IBK H3 - Romelanda UF H3 5 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Bohushallen
2018-03-03 17:00 603001113 IK Zenith H3 - Floda IBK H3 5 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Björlanda Idrottshall
2018-03-03 17:30 603001111 FBC Aspen H3 - Stenungsunds IBF H3 4 - 5 Adam Kruse, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2018-03-04 10:00 603001110 Hovås IBK - Myggenäs IBK Div 3 9 - 2 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Lisebergshallen
2018-03-07 20:00 603001120 Myggenäs IBK Div 3 - Öckerö IBK H3 6 - 7 Jesper Axelsson, Hajrudin Begic Häggvallsskolan
2018-03-10 17:20 603001115 Sävedalens IBK H3 - Eken IBK H3 6 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2018-03-11 11:00 603001117 Floda IBK H3 - Surte IS IBK H3 7 - 9 Adem Can, Tomas Levin Alléhallen
2018-03-11 12:30 603001116 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IK Zenith H3 4 - 6 Mikael Molldén, Matilda Svenblad Wallenstamhallen
2018-03-11 15:00 603001118 Romelanda UF H3 - FBC Aspen H3 5 - 7 Jim Olausson, Pierre Eberhard Berg Sparråsskolan
2018-03-14 19:30 603001119 Stenungsunds IBF H3 - Hovås IBK 8 - 4 Mikael Molldén, Aldin Hadziselmovic Stenungsund Arena
2018-03-16 19:30 603001122 Öckerö IBK H3 - Stenungsunds IBF H3 9 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Hedenskolans Idrottshall
2018-03-17 15:00 603001121 Myggenäs IBK Div 3 - Sävedalens IBK H3 11 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Häggvallsskolan
2018-03-17 15:00 603001124 FBC Aspen H3 - Floda IBK H3 2 - 5 Walter Wästhage, Adem Can Rydsbergshallen
2018-03-18 14:00 603001125 Surte IS IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 4 - 3 Apilou Dragin, Catrin Kleist Bohushallen
2018-03-18 15:00 603001126 IK Zenith H3 - Eken IBK H3 5 - 4 Gustav Glansén, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2018-03-18 18:00 603001123 Hovås IBK - Romelanda UF H3 10 - 6 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Lisebergshallen
2018-03-21 19:00 603001132 Stenungsunds IBF H3 - Myggenäs IBK Div 3 4 - 2 Robin Boqvist, Catrin Kleist Stenungsund Arena
2018-03-23 19:00 603001128 Eken IBK H3 - Surte IS IBK H3 4 - 5 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2018-03-24 16:00 603001131 Romelanda UF H3 - Öckerö IBK H3 6 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Sparråsskolan
2018-03-24 17:20 603001127 Sävedalens IBK H3 - IK Zenith H3 4 - 8 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Vallhamra Sportcenter
2018-03-24 19:00 603001129 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Aspen H3 10 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2018-03-25 13:00 603001130 Floda IBK H3 - Hovås IBK 7 - 18 Alf Björkner, Linus Söderblom Alléhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Zenith H3 22 15 5 2 128-98 30 50
2. Romelanda UF H3 22 15 4 3 133-100 33 49
3. Hovås IBK 22 14 1 7 208-124 84 43
4. Stenungsunds IBF H3 22 13 2 7 128-112 16 41
5. Öckerö IBK H3 22 12 4 6 132-112 20 40
6. Surte IS IBK H3 22 8 5 9 127-145 -18 29
7. Floda IBK H3 22 6 6 10 133-144 -11 24
8. FBC Aspen H3 22 7 3 12 125-143 -18 24
9. Pixbo Wallenstam IBF H3 22 7 2 13 110-118 -8 23
10. Myggenäs IBK Div 3 22 6 5 11 100-132 -32 23
11. Eken IBK H3 22 6 2 14 127-140 -13 20
12. Sävedalens IBK H3 22 3 1 18 112-195 -83 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 15:00 604001001 FBC Lerum H4 - Västra Frölunda FK H4 6 - 4 Aldin Hadziselmovic, Henry Tames Rydsbergshallen
2017-10-01 10:30 604001005 IBK Kungarna H4 - Svartedalens IBK H4 3 - 8 Aldin Hadziselmovic, Henry Tames Svingelns Sporthall
2017-10-01 14:45 604001004 STC Kungälvs IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 7 Adem Can, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2017-10-01 16:30 604001006 Sörgårdens IBF H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Valhalla A-hall
2017-10-01 19:15 604001003 Hisingskärra IBK H4 - Kärra IBK H4 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2017-11-02 19:45 604001002 Landvetter IBK H4 - Skår IBK H4 8 - 9 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-10-07 12:15 604001009 Ale IBF H4 - IBK Kungarna H4 10 - 3 Patrik Jonasson, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-10-08 13:00 604001008 Svartedalens IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 2 - 4 Patrik Jonasson, Christian Jensen Svingelns Sporthall
2017-10-08 15:00 604001012 Västra Frölunda FK H4 - Landvetter IBK H4 6 - 6 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Svingelns Sporthall
2017-10-08 17:00 604001011 Skår IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 15 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Skepplanda Idrottshall
2017-10-08 18:30 604001007 Göteborg City IBK H4 - FBC Lerum H4 6 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-10-08 19:15 604001010 Kärra IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 7 - 4 Andreas Rolén, Adam Jällfält Lillekärrshallen
2017-10-15 13:00 604001016 IBK Kungarna H4 - Kärra IBK H4 8 - 15 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2017-10-15 16:00 604001014 Hisingskärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 3 - 8 Joakim Jögi, Peter Axelsson Kärra Sporthall
2017-10-15 16:00 604001017 Sörgårdens IBF H4 - Ale IBF H4 5 - 4 Adem Can, Jesper Dammert Lisebergshallen
2017-10-15 17:00 604001013 Landvetter IBK H4 - FBC Lerum H4 11 - 9 Pierre Eberhard Berg, Adam Jällfält Landvetter Idrottshall
2017-10-15 17:30 604001015 STC Kungälvs IBK H4 - Skår IBK H4 12 - 12 Mikael Molldén, Patrik Jonasson Kastellegårdshallen
2017-10-15 20:00 604001018 Göteborg City IBK H4 - Svartedalens IBK H4 4 - 5 Håkan Krafft, Tomas Levin Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-10-17 20:00 604001020 Ale IBF H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 4 Henry Tames, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2017-10-21 17:00 604001019 FBC Lerum H4 - Svartedalens IBK H4 5 - 17 Adem Can, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2017-10-21 18:00 604001024 Landvetter IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 13 - 5 Henry Tames, Besim Mehmedagic Landvetter Idrottshall
2017-10-22 15:00 604001023 Västra Frölunda FK H4 - STC Kungälvs IBK H4 4 - 10 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2017-10-22 17:00 604001022 Skår IBK H4 - IBK Kungarna H4 6 - 7 Patrik Jonasson, Pierre Eberhard Berg Skepplanda Idrottshall
2017-10-22 19:45 604001021 Kärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 7 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Lillekärrshallen
2017-10-29 13:00 604001027 IBK Kungarna H4 - Västra Frölunda FK H4 2 - 2 Linus Söderblom, Adam Jällfält Valhalla C-hall
2017-10-29 15:00 604001030 Svartedalens IBK H4 - Ale IBF H4 4 - 4 Linus Söderblom, Pierre Eberhard Berg Valhalla C-hall
2017-10-29 18:00 604001028 Sörgårdens IBF H4 - Skår IBK H4 11 - 8 Adnan Tongur, Jesper Axelsson Valhalla A-hall
2017-10-29 20:00 604001029 Göteborg City IBK H4 - Kärra IBK H4 4 - 6 Wessam Abdellrazek, Adem Can Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-11-04 18:15 604001026 STC Kungälvs IBK H4 - Landvetter IBK H4 9 - 6 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2017-11-16 19:05 604001025 Hisingskärra IBK H4 - FBC Lerum H4 18 - 4 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Hammarkullehallen
2017-11-10 20:00 604001033 Skår IBK H4 - Göteborg City IBK H4 3 - 4 Tomas Levin, Wessam Abdellrazek Skepplanda Idrottshall
2017-11-11 17:00 604001031 FBC Lerum H4 - Ale IBF H4 4 - 15 Adnan Tongur, Mustafa Er Hjällsnäshallen
2017-11-11 18:45 604001035 Landvetter IBK H4 - IBK Kungarna H4 WO (5 - 0) Landvetter Idrottshall
2017-11-12 13:00 604001034 Västra Frölunda FK H4 - Sörgårdens IBF H4 1 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla C-hall
2017-11-12 16:00 604001036 Hisingskärra IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 7 - 10 Adam Jällfält, Jesper Dammert Kärra Sporthall
2017-11-12 19:45 604001032 Kärra IBK H4 - Svartedalens IBK H4 8 - 6 Pierre Eberhard Berg, Andreas Rolén Lillekärrshallen
2017-11-18 12:15 604001042 Ale IBF H4 - Kärra IBK H4 5 - 7 Amir Huseinovic, Mustafa Er Ale Kulturrum
2017-11-18 18:00 604001037 STC Kungälvs IBK H4 - FBC Lerum H4 18 - 3 Narcis Hadziselimovic, Joakim Jögi Kastellegårdshallen
2017-11-19 09:30 604001039 Sörgårdens IBF H4 - Landvetter IBK H4 4 - 4 Besim Mehmedagic, Adnan Tongur Valhalla A-hall
2017-11-19 13:00 604001038 IBK Kungarna H4 - Hisingskärra IBK H4 8 - 4 Jesper Dammert, Goran Kuduzovic Valhalla C-hall
2017-11-19 15:00 604001041 Svartedalens IBK H4 - Skår IBK H4 6 - 3 Jesper Dammert, Aldin Hadziselmovic Valhalla C-hall
2017-11-19 19:30 604001040 Göteborg City IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 3 Adnan Tongur, Adem Can Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-11-24 20:00 604001044 Skår IBK H4 - Ale IBF H4 7 - 7 Aldin Hadziselmovic, Joakim Amri Nilsson Skepplanda Idrottshall
2017-11-25 15:00 604001043 FBC Lerum H4 - Kärra IBK H4 1 - 12 Mats Sällberg, Roger Zahnér Hjällsnäshallen
2017-11-26 15:00 604001045 Västra Frölunda FK H4 - Svartedalens IBK H4 4 - 8 Jesper Dammert, Goran Kuduzovic Svingelns Sporthall
2017-11-26 16:00 604001047 Hisingskärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 5 - 16 Aldin Hadziselmovic, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2017-11-26 18:10 604001046 Landvetter IBK H4 - Göteborg City IBK H4 9 - 3 Apilou Dragin, Mikael Molldén Landvetter Idrottshall
2017-11-26 18:45 604001048 STC Kungälvs IBK H4 - IBK Kungarna H4 8 - 4 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-12-02 12:00 604001053 Ale IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 13 - 4 Adam Jällfält, Christer Carlberg Ale Kulturrum
2017-12-02 18:10 604001049 IBK Kungarna H4 - FBC Lerum H4 14 - 7 Alexander Pavlovic, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2017-12-03 17:30 604001051 Göteborg City IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 10 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-12-03 18:00 604001050 Sörgårdens IBF H4 - STC Kungälvs IBK H4 5 - 5 Adam Jällfält, Christer Carlberg Svingelns Sporthall
2017-12-03 19:15 604001054 Kärra IBK H4 - Skår IBK H4 8 - 10 Gustav Glansén, Pierre Eberhard Berg Lillekärrshallen
2017-12-06 20:40 604001052 Svartedalens IBK H4 - Landvetter IBK H4 3 - 5 Jesper Axelsson, Pierre Eberhard Berg Valhalla C-hall
2017-12-09 15:00 604001055 FBC Lerum H4 - Skår IBK H4 6 - 8 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Hjällsnäshallen
2017-12-09 19:00 604001059 STC Kungälvs IBK H4 - Göteborg City IBK H4 9 - 8 Aldin Hadziselmovic, Mustafa Er Kastellegårdshallen
2017-12-10 13:00 604001056 Västra Frölunda FK H4 - Kärra IBK H4 6 - 9 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Valhalla C-hall
2017-12-10 15:00 604001060 IBK Kungarna H4 - Sörgårdens IBF H4 4 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Valhalla C-hall
2017-12-10 16:00 604001058 Hisingskärra IBK H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 14 Roger Zahnér, Joakim Jögi Kärra Sporthall
2017-12-10 20:00 604001057 Landvetter IBK H4 - Ale IBF H4 11 - 2 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Landvetter Idrottshall
2017-12-16 12:15 604001064 Ale IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 5 - 7 Adem Can, Tomas Levin Ale Kulturrum
2017-12-17 10:00 604001061 Sörgårdens IBF H4 - FBC Lerum H4 28 - 0 Mustafa Er, Amir Huseinovic Valhalla A-hall
2017-12-17 15:00 604001063 Svartedalens IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 7 - 7 Joakim Jögi, Mustafa Er Valhalla C-hall
2017-12-17 17:00 604001066 Skår IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 11 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Skepplanda Idrottshall
2017-12-17 17:30 604001062 Göteborg City IBK H4 - IBK Kungarna H4 10 - 6 Joakim Jögi, Pierre Eberhard Berg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-12-17 19:45 604001065 Kärra IBK H4 - Landvetter IBK H4 6 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lillekärrshallen
2018-01-13 12:00 604001070 Ale IBF H4 - STC Kungälvs IBK H4 6 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Ale Kulturrum
2018-01-14 09:15 604001067 Västra Frölunda FK H4 - FBC Lerum H4 12 - 0 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2018-01-14 11:30 604001071 Svartedalens IBK H4 - IBK Kungarna H4 7 - 11 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2018-01-14 17:00 604001068 Skår IBK H4 - Landvetter IBK H4 8 - 15 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Skepplanda Idrottshall
2018-01-14 19:00 604001072 Göteborg City IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 3 - 7 Christian Jensen, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-01-14 19:15 604001069 Kärra IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lillekärrshallen
2018-01-19 19:00 604001074 Sörgårdens IBF H4 - Svartedalens IBK H4 6 - 6 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Lisebergshallen
2018-01-19 19:45 604001076 STC Kungälvs IBK H4 - Kärra IBK H4 6 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2018-01-20 18:00 604001073 FBC Lerum H4 - Göteborg City IBK H4 3 - 20 Mikael Molldén, Pierre Eberhard Berg Hjällsnäshallen
2018-01-21 13:15 604001075 IBK Kungarna H4 - Ale IBF H4 5 - 9 Apilou Dragin, Catrin Kleist Svingelns Sporthall
2018-01-21 16:00 604001077 Hisingskärra IBK H4 - Skår IBK H4 9 - 10 Wessam Abdellrazek, Adam Jällfält Kärra Sporthall
2018-01-21 19:30 604001078 Landvetter IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 12 - 4 Aldin Hadziselmovic, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
2018-01-26 20:00 604001081 Skår IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 8 - 13 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Skepplanda Idrottshall
2018-01-27 12:00 604001083 Ale IBF H4 - Sörgårdens IBF H4 10 - 10 Patrik Jonasson, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2018-01-27 17:00 604001079 FBC Lerum H4 - Landvetter IBK H4 2 - 13 Adem Can, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2018-01-28 13:30 604001084 Svartedalens IBK H4 - Göteborg City IBK H4 10 - 5 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Valhalla C-hall
2018-01-28 16:00 604001080 Västra Frölunda FK H4 - Hisingskärra IBK H4 7 - 7 Linus Söderblom, Kevin Nilsson Valhalla C-hall
2018-01-28 19:15 604001082 Kärra IBK H4 - IBK Kungarna H4 8 - 6 Henry Tames, Mustafa Er Lillekärrshallen
2018-02-04 10:00 604001085 Svartedalens IBK H4 - FBC Lerum H4 13 - 6 Mikael Molldén, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2018-02-04 12:30 604001088 IBK Kungarna H4 - Skår IBK H4 12 - 6 Mikael Molldén, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2018-02-04 15:00 604001087 Sörgårdens IBF H4 - Kärra IBK H4 7 - 7 Mikael Molldén, Jesper Axelsson Valhalla C-hall
2018-02-04 16:00 604001090 Hisingskärra IBK H4 - Landvetter IBK H4 9 - 8 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Kärra Sporthall
2018-02-04 17:30 604001086 Göteborg City IBK H4 - Ale IBF H4 8 - 7 Peter Axelsson, Håkan Krafft Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-02-04 18:50 604001089 STC Kungälvs IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 5 - 5 Narcis Hadziselimovic, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2018-02-09 20:00 604001091 FBC Lerum H4 - Hisingskärra IBK H4 3 - 14 Roger Zahnér, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2018-02-09 20:00 604001094 Skår IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 4 - 4 Adem Can, Tomas Levin Skepplanda Idrottshall
2018-02-10 12:15 604001096 Ale IBF H4 - Svartedalens IBK H4 1 - 9 Henry Tames, Lazo Cesto Ale Kulturrum
2018-02-11 15:30 604001092 Landvetter IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 4 - 8 Peter Axelsson, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
2018-02-11 16:00 604001093 Västra Frölunda FK H4 - IBK Kungarna H4 4 - 8 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla C-hall
2018-02-11 19:15 604001095 Kärra IBK H4 - Göteborg City IBK H4 14 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Lillekärrshallen
2018-02-18 12:15 604001098 Svartedalens IBK H4 - Kärra IBK H4 2 - 6 Alf Björkner, Rikard Mott Svingelns Sporthall
2018-02-18 12:30 604001102 STC Kungälvs IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 3 - 6 Mustafa Er, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2018-02-18 14:30 604001101 IBK Kungarna H4 - Landvetter IBK H4 6 - 8 Alf Björkner, Rikard Mott Svingelns Sporthall
2018-02-18 16:00 604001100 Sörgårdens IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 8 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Valhalla A-hall
2018-02-18 19:10 604001099 Göteborg City IBK H4 - Skår IBK H4 10 - 10 Peter Axelsson, Håkan Krafft Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-03-15 20:00 604001097 Ale IBF H4 - FBC Lerum H4 21 - 4 Aldin Hadziselmovic, Hajrudin Begic Ale Kulturrum
2018-02-24 16:30 604001103 FBC Lerum H4 - STC Kungälvs IBK H4 5 - 15 Rikard Mott, Mustafa Er Hjällsnäshallen
2018-02-25 14:15 604001106 Västra Frölunda FK H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 7 Alf Björkner, Lazo Cesto Svingelns Sporthall
2018-02-25 16:00 604001104 Hisingskärra IBK H4 - IBK Kungarna H4 7 - 11 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Kärra Sporthall
2018-02-25 16:30 604001105 Landvetter IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 3 - 7 Walter Wästhage, Patrik Jonasson Landvetter Idrottshall
2018-02-25 17:00 604001107 Skår IBK H4 - Svartedalens IBK H4 10 - 7 Alf Björkner, Lazo Cesto Skepplanda Idrottshall
2018-02-25 19:15 604001108 Kärra IBK H4 - Ale IBF H4 7 - 11 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lillekärrshallen
2018-03-03 12:15 604001110 Ale IBF H4 - Skår IBK H4 9 - 8 Adem Can, Tomas Levin Ale Kulturrum
2018-03-04 13:30 604001111 Svartedalens IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 3 Adem Can, Tomas Levin Valhalla C-hall
2018-03-04 16:00 604001114 IBK Kungarna H4 - STC Kungälvs IBK H4 2 - 13 Adem Can, Tomas Levin Valhalla C-hall
2018-03-04 17:00 604001112 Göteborg City IBK H4 - Landvetter IBK H4 8 - 9 Patrik Jonasson, Aldin Hadziselmovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-03-04 17:00 604001113 Sörgårdens IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 12 - 6 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Valhalla A-hall
2018-03-23 20:15 604001109 Kärra IBK H4 - FBC Lerum H4 27 - 0 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Kärra Sporthall
2018-03-10 15:30 604001115 FBC Lerum H4 - IBK Kungarna H4 7 - 18 Carl Flyning, Jesper Dammert Hjällsnäshallen
2018-03-11 11:00 604001119 Västra Frölunda FK H4 - Ale IBF H4 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Pelle Hellberg Valhalla C-hall
2018-03-11 16:00 604001117 Hisingskärra IBK H4 - Göteborg City IBK H4 4 - 6 Andreas Rolén, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2018-03-11 17:00 604001120 Skår IBK H4 - Kärra IBK H4 11 - 12 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Skepplanda Idrottshall
2018-03-11 18:30 604001118 Landvetter IBK H4 - Svartedalens IBK H4 10 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2018-03-11 19:20 604001116 STC Kungälvs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 3 Hajrudin Begic, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-17 12:15 604001123 Ale IBF H4 - Landvetter IBK H4 9 - 3 Håkan Krafft, Gustav Glansén Ale Kulturrum
2018-03-18 11:00 604001124 Svartedalens IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 6 - 6 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Valhalla C-hall
2018-03-18 15:00 604001126 Sörgårdens IBF H4 - IBK Kungarna H4 7 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Valhalla A-hall
2018-03-18 17:00 604001121 Skår IBK H4 - FBC Lerum H4 WO (5 - 0) Carl Flyning, Jesper Dammert Skepplanda Idrottshall
2018-03-18 19:10 604001125 Göteborg City IBK H4 - STC Kungälvs IBK H4 5 - 7 Aldin Hadziselmovic, Pierre Eberhard Berg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-03-18 19:15 604001122 Kärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 5 - 3 Jesper Axelsson, Roger Zahnér Lillekärrshallen
2018-03-24 16:40 604001129 STC Kungälvs IBK H4 - Svartedalens IBK H4 7 - 4 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-03-25 13:30 604001128 IBK Kungarna H4 - Göteborg City IBK H4 3 - 15 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Valhalla C-hall
2018-03-25 15:30 604001127 FBC Lerum H4 - Sörgårdens IBF H4 1 - 15 Catrin Kleist, Henry Tames Hjällsnäshallen
2018-03-25 16:00 604001130 Hisingskärra IBK H4 - Ale IBF H4 6 - 8 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2018-03-25 16:00 604001132 Västra Frölunda FK H4 - Skår IBK H4 10 - 5 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Valhalla C-hall
2018-03-25 17:30 604001131 Landvetter IBK H4 - Kärra IBK H4 6 - 9 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kärra IBK H4 22 14 6 2 196-122 74 48
2. Sörgårdens IBF H4 22 13 8 1 185-98 87 47
3. STC Kungälvs IBK H4 22 14 5 3 190-124 66 47
4. Landvetter IBK H4 22 12 3 7 175-132 43 39
5. Ale IBF H4 22 10 5 7 172-135 37 35
6. Svartedalens IBK H4 22 10 4 8 159-124 35 34
7. Göteborg City IBK H4 22 10 3 9 154-137 17 33
8. Skår IBK H4 22 8 4 10 177-180 -3 28
9. IBK Kungarna H4 22 8 1 13 145-173 -28 25
10. Hisingskärra IBK H4 22 5 4 13 150-187 -37 19
11. Västra Frölunda FK H4 22 3 5 14 109-154 -45 14
12. FBC Lerum H4 22 1 0 21 78-324 -246 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-29 19:30 605001006 Herrestads AIF Utv H5 - IBK Bergum H5 6 - 9 Mikael Molldén, Jim Olausson Stenab arena
2017-09-29 20:05 605001005 IK Zenith H5 - Utbynäs SK H5 10 - 3 Adem Can, Wessam Abdellrazek Björlanda Idrottshall
2017-10-01 12:30 605001004 Guldringen IBK H5 - Lindome IBK H5 4 - 9 Mustafa Er, Besim Mehmedagic Flatåsskolan
2017-10-01 12:45 605001002 STC Kungälvs IBK H5 - Orust IBK H5 7 - 4 Adem Can, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2017-10-06 19:00 605001011 Orust IBK H5 - FBC Vinga H5 4 - 6 Kevin Nilsson, Mikael Molldén Svanesunds Sporthall
2017-10-06 20:00 605001012 Överby IF H5 - STC Kungälvs IBK H5 8 - 8 Jesper Wångblad, Mathias Johansson Nordby Supermarkethallen
2017-10-07 15:50 605001009 Lindome IBK H5 - IK Zenith H5 9 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Almåshallen B
2017-10-07 17:10 605001008 Utbynäs SK H5 - Herrestads AIF Utv H5 3 - 3 Jesper Dammert, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-10-15 14:30 605001014 FBC Vinga H5 - Överby IF H5 13 - 1 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2017-10-15 14:30 605001018 IBK Bergum H5 - Utbynäs SK H5 10 - 0 Kim Nielsen, Adam Brändén Bergumsskolan
2017-10-15 15:00 605001017 Herrestads AIF Utv H5 - Lindome IBK H5 5 - 3 Walter Wästhage, Linus Söderblom Stenab arena
2017-10-15 18:15 605001015 Guldringen IBK H5 - Orust IBK H5 5 - 12 Lukas Andersson, John Bilén Flatåsskolan
2017-10-20 20:00 605001023 Överby IF H5 - Guldringen IBK H5 10 - 12 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Nordby Supermarkethallen
2017-10-22 13:10 605001020 Lindome IBK H5 - IBK Bergum H5 8 - 6 Mustafa Er, Amir Huseinovic Almåshallen B
2017-10-22 18:30 605001024 STC Kungälvs IBK H5 - FBC Vinga H5 3 - 11 Tomas Levin, Adam Brändén Kastellegårdshallen
2017-12-08 19:00 605001022 Orust IBK H5 - IK Zenith H5 8 - 4 Adem Can, Tomas Levin Svanesunds Sporthall
2017-10-27 19:30 605001028 Herrestads AIF Utv H5 - Orust IBK H5 3 - 4 Walter Wästhage, Adam Brändén Stenab arena
2017-10-29 15:00 605001027 IK Zenith H5 - Överby IF H5 3 - 3 Alf Björkner, Mikael Ärlig Björlanda Idrottshall
2017-10-29 15:30 605001026 Guldringen IBK H5 - STC Kungälvs IBK H5 6 - 15 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Flatåsskolan
2017-10-29 17:30 605001030 Utbynäs SK H5 - Lindome IBK H5 8 - 6 Amir Huseinovic, Goran Kuduzovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-11-10 19:00 605001033 Orust IBK H5 - IBK Bergum H5 7 - 11 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Svanesunds Sporthall
2017-11-10 20:00 605001034 Överby IF H5 - Herrestads AIF Utv H5 6 - 6 Susanne Andersson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2017-11-11 16:45 605001035 STC Kungälvs IBK H5 - IK Zenith H5 4 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kastellegårdshallen
2017-11-12 14:00 605001036 FBC Vinga H5 - Guldringen IBK H5 9 - 5 Amir Huseinovic, Mustafa Er Hall Of Flame
2017-11-17 19:30 605001039 Herrestads AIF Utv H5 - STC Kungälvs IBK H5 4 - 5 Linus Söderblom, Walter Wästhage Stenab arena
2017-11-19 14:30 605001040 IBK Bergum H5 - Överby IF H5 16 - 4 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Bergumsskolan
2017-11-19 15:00 605001038 IK Zenith H5 - FBC Vinga H5 2 - 7 Peter Axelsson, Håkan Krafft Björlanda Idrottshall
2017-11-19 17:10 605001041 Utbynäs SK H5 - Orust IBK H5 1 - 10 Adnan Tongur, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-11-24 19:00 605001044 Orust IBK H5 - Lindome IBK H5 8 - 7 Matilda Svenblad, Apilou Dragin Svanesunds Sporthall
2017-11-24 20:00 605001045 Överby IF H5 - Utbynäs SK H5 11 - 8 Kevin Nilsson, Susanne Andersson Nordby Supermarkethallen
2017-11-26 13:30 605001047 FBC Vinga H5 - Herrestads AIF Utv H5 15 - 2 Kim Nielsen, Alf Björkner Hall Of Flame
2017-11-26 16:00 605001048 Guldringen IBK H5 - IK Zenith H5 10 - 5 Joakim Jögi, Jesper Wångblad Flatåsskolan
2017-11-26 16:45 605001046 STC Kungälvs IBK H5 - IBK Bergum H5 6 - 6 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-12-02 17:20 605001052 Utbynäs SK H5 - STC Kungälvs IBK H5 4 - 3 Adem Can, Tomas Levin Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-12-03 10:00 605001053 Lindome IBK H5 - Överby IF H5 9 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Streteredsskolan
2017-12-03 13:30 605001051 IBK Bergum H5 - FBC Vinga H5 5 - 8 Tomas Levin, Adem Can Bergumsskolan
2017-12-03 14:00 605001050 Herrestads AIF Utv H5 - Guldringen IBK H5 10 - 6 Susanne Andersson, Linus Söderblom Stenab arena
2017-12-08 19:45 605001057 STC Kungälvs IBK H5 - Lindome IBK H5 7 - 7 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2017-12-10 14:30 605001058 FBC Vinga H5 - Utbynäs SK H5 18 - 3 Wessam Abdellrazek, Senad Olevic Hall Of Flame
2017-12-10 14:30 605001060 IK Zenith H5 - Herrestads AIF Utv H5 4 - 7 Mustafa Er, Adem Can Björlanda Idrottshall
2017-12-10 17:40 605001059 Guldringen IBK H5 - IBK Bergum H5 12 - 17 Peter Axelsson, Tomas Levin Flatåsskolan
2017-12-14 19:30 605001066 Orust IBK H5 - Överby IF H5 7 - 6 Adem Can, Tomas Levin Svanesunds Sporthall
2017-12-16 16:20 605001064 Lindome IBK H5 - FBC Vinga H5 7 - 9 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2017-12-17 12:30 605001062 IBK Bergum H5 - IK Zenith H5 WO (5 - 0) Kim Nielsen, Henry Tames Bergumsskolan
2017-12-19 20:15 605001063 Utbynäs SK H5 - Guldringen IBK H5 11 - 7 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-01-12 19:00 605001068 Orust IBK H5 - STC Kungälvs IBK H5 10 - 6 Wessam Abdellrazek, Walter Wästhage Svanesunds Sporthall
2018-01-13 17:00 605001070 Lindome IBK H5 - Guldringen IBK H5 13 - 7 Jesper Dammert, Goran Kuduzovic Streteredsskolan
2018-01-14 16:30 605001072 IBK Bergum H5 - Herrestads AIF Utv H5 6 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2018-01-14 17:00 605001071 Utbynäs SK H5 - IK Zenith H5 9 - 11 Christian Jensen, Patrik Jonasson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-01-21 12:30 605001077 FBC Vinga H5 - Orust IBK H5 9 - 5 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Hall Of Flame
2018-01-21 16:00 605001074 Herrestads AIF Utv H5 - Utbynäs SK H5 4 - 4 Sebastian Ohlsson, Adam Brändén Stenab arena
2018-01-21 17:00 605001075 IK Zenith H5 - Lindome IBK H5 3 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2018-01-21 19:45 605001078 STC Kungälvs IBK H5 - Överby IF H5 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2018-01-26 19:00 605001081 Orust IBK H5 - Guldringen IBK H5 6 - 3 Jesper Wångblad, Linus Olsson Svanesunds Sporthall
2018-01-26 20:00 605001080 Överby IF H5 - FBC Vinga H5 3 - 15 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Nordby Supermarkethallen
2018-01-28 11:20 605001083 Lindome IBK H5 - Herrestads AIF Utv H5 11 - 4 Jesper Wångblad, Linus Olsson Skånhällaskolan
2018-01-28 15:45 605001084 Utbynäs SK H5 - IBK Bergum H5 5 - 6 Narcis Hadziselimovic, Walter Wästhage Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-02-04 12:30 605001086 IBK Bergum H5 - Lindome IBK H5 11 - 6 Besim Mehmedagic, Walter Wästhage Bergumsskolan
2018-02-04 14:30 605001090 FBC Vinga H5 - STC Kungälvs IBK H5 10 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Hall Of Flame
2018-02-04 16:30 605001089 Guldringen IBK H5 - Överby IF H5 5 - 13 Joakim Jögi, Linus Olsson Flatåsskolan
2018-02-04 17:00 605001088 IK Zenith H5 - Orust IBK H5 4 - 12 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-02-09 19:00 605001094 Orust IBK H5 - Herrestads AIF Utv H5 8 - 3 Susanne Andersson, Håkan Krafft Svanesunds Sporthall
2018-02-11 09:00 605001096 Lindome IBK H5 - Utbynäs SK H5 13 - 8 Wessam Abdellrazek, Almir Mehmedagic Almåshallen B
2018-02-11 13:10 605001092 STC Kungälvs IBK H5 - Guldringen IBK H5 8 - 3 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-02-11 17:30 605001093 Överby IF H5 - IK Zenith H5 8 - 4 Walter Wästhage, John Bilén Nordby Supermarkethallen
2018-02-16 20:05 605001101 IK Zenith H5 - STC Kungälvs IBK H5 2 - 21 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2018-02-18 12:15 605001102 Guldringen IBK H5 - FBC Vinga H5 6 - 18 Joakim Amri Nilsson, Håkan Krafft Flatåsskolan
2018-02-18 12:30 605001099 IBK Bergum H5 - Orust IBK H5 7 - 11 Adem Can, Tomas Levin Bergumsskolan
2018-02-18 15:00 605001100 Herrestads AIF Utv H5 - Överby IF H5 6 - 6 Mikael Molldén, Björn Svensson Stenab arena
2018-02-22 19:30 605001107 Orust IBK H5 - Utbynäs SK H5 12 - 5 Matilda Svenblad, Mikael Molldén Svanesunds Sporthall
2018-02-23 20:00 605001106 Överby IF H5 - IBK Bergum H5 5 - 12 John Bilén, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2018-02-25 14:40 605001104 FBC Vinga H5 - IK Zenith H5 15 - 1 Adam Jällfält, Rikard Mott Hall Of Flame
2018-02-25 17:30 605001105 STC Kungälvs IBK H5 - Herrestads AIF Utv H5 4 - 6 Kevin Nilsson, Linus Söderblom Kastellegårdshallen
2018-03-03 13:00 605001114 IK Zenith H5 - Guldringen IBK H5 7 - 6 Adam Jällfält, Johannes Svensson Björlanda Idrottshall
2018-03-04 13:30 605001112 IBK Bergum H5 - STC Kungälvs IBK H5 10 - 3 Patrik Jonasson, Aldin Hadziselmovic Bergumsskolan
2018-03-04 15:00 605001110 Lindome IBK H5 - Orust IBK H5 8 - 9 Linus Olsson, Jesper Wångblad Almåshallen B
2018-03-04 16:00 605001113 Herrestads AIF Utv H5 - FBC Vinga H5 3 - 13 Johannes Svensson, Kevin Nilsson Stenab arena
2018-03-04 19:10 605001111 Utbynäs SK H5 - Överby IF H5 0 - 6 Patrik Jonasson, Aldin Hadziselmovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-03-09 20:00 605001119 Överby IF H5 - Lindome IBK H5 6 - 9 Rikard Mott, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2018-03-11 12:15 605001116 Guldringen IBK H5 - Herrestads AIF Utv H5 5 - 4 Adam Jällfält, Alf Björkner Flatåsskolan
2018-03-11 13:00 605001118 STC Kungälvs IBK H5 - Utbynäs SK H5 8 - 5 Jim Olausson, Pierre Eberhard Berg Sparråsskolan
2018-03-11 13:30 605001117 FBC Vinga H5 - IBK Bergum H5 20 - 6 Kim Nielsen, Wessam Abdellrazek Hall Of Flame
2018-03-18 11:30 605001125 IBK Bergum H5 - Guldringen IBK H5 14 - 9 Amir Huseinovic, Pierre Eberhard Berg Bergumsskolan
2018-03-18 14:50 605001123 Lindome IBK H5 - STC Kungälvs IBK H5 9 - 7 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Almåshallen B
2018-03-18 16:00 605001126 Herrestads AIF Utv H5 - IK Zenith H5 6 - 2 Patrik Jonasson, Linus Söderblom Stenab arena
2018-03-18 17:00 605001124 Utbynäs SK H5 - FBC Vinga H5 2 - 9 Aldin Hadziselmovic, Pierre Eberhard Berg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2018-03-23 20:00 605001132 Överby IF H5 - Orust IBK H5 4 - 7 Susanne Andersson, Linus Söderblom Nordby Supermarkethallen
2018-03-25 14:30 605001130 FBC Vinga H5 - Lindome IBK H5 8 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Hall Of Flame
2018-03-25 17:00 605001128 IK Zenith H5 - IBK Bergum H5 4 - 12 Adem Can, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2018-03-25 18:00 605001129 Guldringen IBK H5 - Utbynäs SK H5 6 - 7 Mustafa Er, Narcis Hadziselimovic Flatåsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Vinga H5 18 18 0 0 213-66 147 54
2. Orust IBK H5 18 14 0 4 144-99 45 42
3. IBK Bergum H5 18 13 1 4 169-117 52 40
4. Lindome IBK H5 18 10 1 7 147-119 28 31
5. STC Kungälvs IBK H5 18 6 4 8 123-114 9 22
6. Herrestads AIF Utv H5 18 5 4 9 85-114 -29 19
7. Överby IF H5 18 4 5 9 108-144 -36 17
8. Utbynäs SK H5 18 4 2 12 86-153 -67 14
9. IK Zenith H5 18 4 1 13 76-154 -78 13
10. Guldringen IBK H5 18 3 0 15 117-188 -71 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 13:30 606001001 KF Kortedalarna H6 - Lindås IBK Div 6 3 - 4 Pontus Ekengränd, Mats Sällberg Lundbystrand 3
2017-10-08 13:30 606001003 Hindås IBK H6 - AstraZeneca IF H6 7 - 12 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hindås Idrottshall
2017-10-08 17:00 606001002 Korsvägen BBK H6 - Floda IBK H6 5 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Hampus Zimmerblad Svingelns Sporthall
2017-10-14 14:45 606001005 AstraZeneca IF H6 - Lindås IBK Div 6 12 - 5 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Ekenskolan
2017-10-15 12:30 606001006 Hindås IBK H6 - Korsvägen BBK H6 6 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hindås Idrottshall
2017-10-15 18:00 606001004 Floda IBK H6 - KF Kortedalarna H6 5 - 7 Amir Huseinovic, Aldin Hadziselmovic Alléhallen
2017-10-20 19:30 606001009 Lindås IBK Div 6 - Korsvägen BBK H6 10 - 7 Mustafa Er, Amir Huseinovic Salming Arena
2017-10-22 14:40 606001007 KF Kortedalarna H6 - AstraZeneca IF H6 3 - 12 Joakim Jögi, Jesper Dammert Lundbystrand 3
2017-10-22 18:00 606001008 Floda IBK H6 - Hindås IBK H6 4 - 9 Mustafa Er, Amir Huseinovic Alléhallen
2017-11-11 18:40 606001012 Lindås IBK Div 6 - Floda IBK H6 7 - 0 Adem Can, Tomas Levin Salming Arena
2017-11-12 12:30 606001010 Hindås IBK H6 - KF Kortedalarna H6 8 - 7 Peter Axelsson, Håkan Krafft Hindås Idrottshall
2017-11-12 15:00 606001011 Korsvägen BBK H6 - AstraZeneca IF H6 5 - 12 Henry Tames, Lazo Cesto Valhalla C-hall
2017-11-18 14:30 606001015 AstraZeneca IF H6 - Floda IBK H6 14 - 4 Adem Can, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
2017-11-19 10:00 606001014 Hindås IBK H6 - Lindås IBK Div 6 9 - 1 Johannes Svensson, Kim Nielsen Hindås Idrottshall
2017-11-19 19:00 606001013 KF Kortedalarna H6 - Korsvägen BBK H6 11 - 5 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Lundbystrand 4
2017-11-25 14:15 606001018 AstraZeneca IF H6 - Hindås IBK H6 7 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Aktiviteten A-Hall
2017-11-26 18:00 606001017 Floda IBK H6 - Korsvägen BBK H6 6 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Alléhallen
2018-01-12 19:00 606001016 Lindås IBK Div 6 - KF Kortedalarna H6 OW (0 - 5) Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Salming Arena
2017-12-10 16:00 606001019 KF Kortedalarna H6 - Floda IBK H6 12 - 4 Adnan Tongur, Apilou Dragin Lundbystrand 4
2017-12-10 17:00 606001020 Lindås IBK Div 6 - AstraZeneca IF H6 10 - 11 Mikael Ärlig, Alf Björkner Salming Arena
2017-12-10 17:00 606001021 Korsvägen BBK H6 - Hindås IBK H6 7 - 12 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Valhalla C-hall
2017-12-16 15:10 606001022 AstraZeneca IF H6 - KF Kortedalarna H6 11 - 8 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Aktiviteten A-Hall
2017-12-17 12:30 606001023 Hindås IBK H6 - Floda IBK H6 21 - 9 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Hindås Idrottshall
2017-12-17 13:00 606001024 Korsvägen BBK H6 - Lindås IBK Div 6 7 - 11 Mustafa Er, Amir Huseinovic Valhalla C-hall
2018-01-13 09:00 606001026 AstraZeneca IF H6 - Korsvägen BBK H6 21 - 7 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2018-01-13 11:00 606001025 KF Kortedalarna H6 - Hindås IBK H6 6 - 8 Peter Axelsson, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2018-01-14 18:00 606001027 Floda IBK H6 - Lindås IBK Div 6 WO (5 - 0) Adem Can, Tomas Levin Alléhallen
2018-01-20 16:40 606001029 Lindås IBK Div 6 - Hindås IBK H6 10 - 10 Peter Axelsson, Håkan Krafft Salming Arena
2018-01-21 15:15 606001028 Korsvägen BBK H6 - KF Kortedalarna H6 3 - 8 Apilou Dragin, Catrin Kleist Svingelns Sporthall
2018-01-21 16:40 606001030 Floda IBK H6 - AstraZeneca IF H6 7 - 15 Peter Axelsson, Håkan Krafft Alléhallen
2018-01-28 11:00 606001032 Korsvägen BBK H6 - Floda IBK H6 12 - 2 Walter Wästhage, Kevin Nilsson Valhalla C-hall
2018-01-28 12:30 606001033 Hindås IBK H6 - AstraZeneca IF H6 8 - 9 Lukas Andersson, Adam Brändén Hindås Idrottshall
2018-01-28 17:40 606001031 KF Kortedalarna H6 - Lindås IBK Div 6 3 - 4 Joakim Jögi, Fredrik Gander Lundbystrand 3
2018-02-03 13:30 606001035 AstraZeneca IF H6 - Lindås IBK Div 6 8 - 11 Peter Axelsson, Håkan Krafft Aktiviteten A-Hall
2018-02-04 12:30 606001036 Hindås IBK H6 - Korsvägen BBK H6 14 - 4 Roger Zahnér, Adnan Tongur Hindås Idrottshall
2018-02-04 16:40 606001034 Floda IBK H6 - KF Kortedalarna H6 6 - 12 Linus Söderblom, Johannes Svensson Alléhallen
2018-02-24 18:10 606001039 Lindås IBK Div 6 - Korsvägen BBK H6 13 - 5 Adem Can, Tomas Levin Salming Arena
2018-02-25 18:00 606001037 KF Kortedalarna H6 - AstraZeneca IF H6 8 - 11 Adem Can, Tomas Levin Lundbystrand 3
2018-02-25 18:00 606001038 Floda IBK H6 - Hindås IBK H6 4 - 8 Adam Jällfält, Martin Almsberg Alléhallen
2018-03-03 18:00 606001042 Lindås IBK Div 6 - Floda IBK H6 14 - 5 Aldin Hadziselmovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2018-03-04 11:00 606001041 Korsvägen BBK H6 - AstraZeneca IF H6 3 - 30 Adem Can, Tomas Levin Valhalla C-hall
2018-03-04 12:30 606001040 Hindås IBK H6 - KF Kortedalarna H6 11 - 3 Andreas Julin, Kim Nielsen Hindås Idrottshall
2018-03-09 20:00 606001045 AstraZeneca IF H6 - Floda IBK H6 18 - 2 Adem Can, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
2018-03-11 12:30 606001044 Hindås IBK H6 - Lindås IBK Div 6 7 - 11 Mustafa Er, Martin Almsberg Hindås Idrottshall
2018-03-11 18:40 606001043 KF Kortedalarna H6 - Korsvägen BBK H6 15 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Lundbystrand 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AstraZeneca IF H6 15 14 0 1 203-91 112 42
2. Hindås IBK H6 15 9 1 5 141-101 40 28
3. Lindås IBK Div 6 15 9 1 5 111-97 14 28
4. KF Kortedalarna H6 15 7 0 8 111-96 15 21
5. Korsvägen BBK H6 15 3 1 11 88-176 -88 10
6. Floda IBK H6 15 1 1 13 68-161 -93 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6N
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-07 16:00 062038003 Dingle AIK Div-6 - Herrestads AIF H6 8 - 5 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2017-10-08 17:30 062038002 Överby IF H6 U-lag - Melleruds IBK Div. 6 6 - 3 Susanne Andersson, Lukas Andersson Nordby Supermarkethallen
2017-10-13 19:30 062038006 Dingle AIK Div-6 - Överby IF H6 U-lag 10 - 3 Walter Wästhage, Adam Brändén Munkedals Idrottshall
2017-11-03 20:00 062038004 Melleruds IBK Div. 6 - Orust IBK H6 9 - 4 Richard Berndtsson, Linus Backlund Rådahallen
2017-10-20 20:00 062038008 Melleruds IBK Div. 6 - Dingle AIK Div-6 10 - 4 Tomas Levin, Susanne Andersson Rådahallen
2017-10-22 13:30 062038007 Orust IBK H6 - Herrestads AIF H6 6 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Svanesunds Sporthall
2017-11-11 16:00 062038010 Dingle AIK Div-6 - Orust IBK H6 8 - 6 Susanne Andersson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2017-11-12 17:30 062038011 Överby IF H6 U-lag - Herrestads AIF H6 5 - 10 Dino Ra, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2017-11-18 15:40 062038013 Orust IBK H6 - Överby IF H6 U-lag 7 - 4 Adam Brändén, Walter Wästhage Svanesunds Sporthall
2017-11-19 16:00 062038015 Herrestads AIF H6 - Melleruds IBK Div. 6 8 - 4 Adam Brändén, Walter Wästhage Stenab arena
2017-11-24 20:00 062038017 Melleruds IBK Div. 6 - Överby IF H6 U-lag 12 - 2 Adam Brändén, Walter Wästhage Rådahallen
2017-12-03 16:00 062038018 Herrestads AIF H6 - Dingle AIK Div-6 7 - 9 Susanne Andersson, Jim Olausson Stenab arena
2017-12-09 13:00 062038021 Överby IF H6 U-lag - Dingle AIK Div-6 10 - 6 Bo Olsson, Walter Wästhage Nordby Supermarkethallen
2017-12-10 15:30 062038019 Orust IBK H6 - Melleruds IBK Div. 6 11 - 7 Dino Ra, Lukas Andersson Svanesunds Sporthall
2017-12-16 16:00 062038023 Dingle AIK Div-6 - Melleruds IBK Div. 6 20 - 4 Sebastian Ohlsson, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2017-12-17 17:00 062038022 Herrestads AIF H6 - Orust IBK H6 6 - 8 Walter Wästhage, Susanne Andersson Stenab arena
2018-01-14 13:30 062038025 Orust IBK H6 - Dingle AIK Div-6 14 - 7 Johannes Svensson, Mathias Johansson Svanesunds Sporthall
2018-01-14 18:00 062038026 Herrestads AIF H6 - Överby IF H6 U-lag 4 - 2 Johannes Svensson, Linus Söderblom Stenab arena
2018-01-21 18:30 062038028 Överby IF H6 U-lag - Orust IBK H6 4 - 6 Susanne Andersson, Linus Söderblom Nordby Supermarkethallen
2018-02-23 20:00 062038030 Melleruds IBK Div. 6 - Herrestads AIF H6 4 - 7 Lars Vindroth, Ej offentliggjord, David Karlsson Rådahallen
2018-01-26 19:30 062038033 Dingle AIK Div-6 - Herrestads AIF H6 6 - 4 Adam Brändén, Walter Wästhage Munkedals Idrottshall
2018-01-28 17:30 062038032 Överby IF H6 U-lag - Melleruds IBK Div. 6 10 - 3 Peter Axelsson, Håkan Krafft Nordby Supermarkethallen
2018-02-02 20:00 062038034 Melleruds IBK Div. 6 - Orust IBK H6 11 - 13 Susanne Andersson, Kevin Nilsson Rådahallen
2018-02-10 13:00 062038036 Dingle AIK Div-6 - Överby IF H6 U-lag 7 - 4 John Bilén, Lukas Andersson Munkedals Idrottshall
2018-02-11 13:30 062038037 Orust IBK H6 - Herrestads AIF H6 7 - 7 Aldin Hadziselmovic, Narcis Hadziselimovic Svanesunds Sporthall
2018-02-16 20:00 062038038 Melleruds IBK Div. 6 - Dingle AIK Div-6 4 - 2 Adam Brändén, Mathias Johansson Rådahallen
2018-03-02 20:00 062038041 Överby IF H6 U-lag - Herrestads AIF H6 2 - 4 Adam Brändén, Lukas Andersson Nordby Supermarkethallen
2018-03-18 16:30 062038040 Dingle AIK Div-6 - Orust IBK H6 11 - 5 Lukas Andersson, Adam Brändén Munkedals Idrottshall
2018-03-11 13:30 062038043 Orust IBK H6 - Överby IF H6 U-lag 10 - 6 Rikard Mott, Walter Wästhage Svanesunds Sporthall
2018-03-11 18:00 062038045 Herrestads AIF H6 - Melleruds IBK Div. 6 13 - 3 Mikael Molldén, Matilda Svenblad Stenab arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dingle AIK Div-6 12 8 0 4 98-76 22 24
2. Orust IBK H6 12 7 2 3 97-86 11 23
3. Herrestads AIF H6 12 6 2 4 81-64 17 20
4. Melleruds IBK Div. 6 12 4 0 8 74-100 -26 12
5. Överby IF H6 U-lag 12 3 0 9 58-82 -24 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-08 13:00 607001001 Surte IS IBK HR - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 9 - 6 Torbjörn Zahner, Joakim Jögi Bohushallen
2017-10-08 15:00 607001002 Myggenäs IBK HR - Frölunda IBK Herr reserv 1 - 4 Walter Wästhage, Rikard Mott Häggvallsskolan
2017-10-15 14:45 607001004 Frölunda IBK Herr reserv - Surte IS IBK HR 10 - 14 Jesper Wångblad Flatåsskolan
2017-11-11 17:15 607001005 Guldhedens IK HR - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 7 - 4 Alexander Pavlovic, Jesper Dammert Svingelns Sporthall
2017-10-21 14:15 607001007 Surte IS IBK HR - Guldhedens IK HR 3 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Bohushallen
2018-01-11 20:10 607001009 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Myggenäs IBK HR 11 - 1 Apilou Dragin, Catrin Kleist Lundbystrand 3
2017-11-04 12:30 607001012 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Frölunda IBK Herr reserv 5 - 6 Henry Tames, Lazo Cesto Lundbystrand 4
2017-11-04 13:30 607001011 Myggenäs IBK HR - Guldhedens IK HR 2 - 11 Mathias Johansson, Adem Can Häggvallsskolan
2017-11-09 19:15 607001013 Surte IS IBK HR - Myggenäs IBK HR 12 - 5 Jesper Dammert, Carl Flyning Bohushallen
2017-11-12 13:00 607001015 Guldhedens IK HR - Frölunda IBK Herr reserv 10 - 7 Christer Carlberg, Adam Jällfält Valhalla A-hall
2017-11-17 19:30 607001016 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Surte IS IBK HR 3 - 12 Peter Axelsson, Håkan Krafft Lundbystrand 1
2017-11-19 14:45 607001017 Frölunda IBK Herr reserv - Myggenäs IBK HR 9 - 4 Christer Carlberg, Adam Jällfält Flatåsskolan
2017-10-28 11:00 607001020 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Guldhedens IK HR 8 - 12 Adem Can, Tomas Levin Lundbystrand 1
2017-11-23 19:15 607001019 Surte IS IBK HR - Frölunda IBK Herr reserv 8 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Bohushallen
2017-12-06 20:00 607001024 Myggenäs IBK HR - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 4 - 3 Jesper Dammert, Carl Flyning Häggvallsskolan
2017-12-10 13:00 607001022 Guldhedens IK HR - Surte IS IBK HR 10 - 12 Gustav Glansén, Andreas Rolén Valhalla A-hall
2017-12-13 20:15 607001027 Frölunda IBK Herr reserv - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 1 - 15 Alf Björkner, Mikael Ärlig Flatåsskolan
2017-12-17 16:00 607001026 Guldhedens IK HR - Myggenäs IBK HR 8 - 6 Peter Axelsson, Håkan Krafft Valhalla A-hall
2018-01-17 20:00 607001028 Myggenäs IBK HR - Surte IS IBK HR 4 - 5 Linus Söderblom, Johannes Svensson Häggvallsskolan
2018-01-21 14:25 607001030 Frölunda IBK Herr reserv - Guldhedens IK HR 4 - 16 Joakim Jögi, Andreas Julin Flatåsskolan
2018-01-28 16:00 607001032 Myggenäs IBK HR - Frölunda IBK Herr reserv 6 - 4 Adem Can, Tomas Levin Häggvallsskolan
2018-02-08 19:45 607001031 Surte IS IBK HR - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 10 - 3 Joakim Amri Nilsson, Peter Novakovic Bohushallen
2018-02-02 20:00 607001035 Guldhedens IK HR - IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 9 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Valhalla B-hall
2018-02-03 12:30 607001034 Frölunda IBK Herr reserv - Surte IS IBK HR 2 - 20 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Frölunda Kulturhus
2018-02-23 20:15 607001039 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Myggenäs IBK HR 5 - 4 Torbjörn Zahner, Aldin Hadziselmovic Björlanda Idrottshall
2018-02-25 13:00 607001037 Surte IS IBK HR - Guldhedens IK HR 7 - 7 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Bohushallen
2018-03-04 14:30 607001042 IBF Älvstranden / Kärra IBK HR - Frölunda IBK Herr reserv 15 - 4 Mustafa Er, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2018-03-24 13:30 607001041 Myggenäs IBK HR - Guldhedens IK HR 9 - 12 Peter Axelsson, Håkan Krafft Häggvallsskolan
2018-03-10 13:00 607001043 Surte IS IBK HR - Myggenäs IBK HR 23 - 4 Johannes Svensson, Roger Zahnér Bohushallen
2018-03-11 13:00 607001045 Guldhedens IK HR - Frölunda IBK Herr reserv 12 - 2 , Pelle Hellberg Valhalla C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Surte IS IBK HR 12 10 2 0 135-59 76 32
2. Guldhedens IK HR 12 9 2 1 117-69 48 29
3. IBF Älvstranden / Kärra IBK HR 12 4 0 8 83-79 4 12
4. Frölunda IBK Herr reserv 12 3 0 9 55-126 -71 9
5. Myggenäs IBK HR 12 2 0 10 50-107 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-03 20:50 609001005 Ale IBF Veteraner - Lindome IBK HV 2 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2017-10-07 10:30 609001003 Landvetter IBK HV - STC Kungälvs IBK HV 3 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Landvetter Idrottshall
2017-10-07 14:10 609001004 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Bergum Herrvet 9 - 0 Rikard Mott, Ludvig Backman Mölnlycke Idrottshall
2017-10-07 15:00 609001002 Surte IS IBK HV - Partille IBS HV 5 - 3 Adem Can, Tomas Levin Bohushallen
2017-10-08 16:35 609001001 Floda IBK Veteraner - Kärra IBK HV 7 - 3 Wessam Abdellrazek, Alexander Pavlovic Alléhallen
2017-10-13 19:45 609001008 STC Kungälvs IBK HV - Surte IS IBK HV 0 - 7 Adem Can, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-10-13 20:15 609001010 Kärra IBK HV - Ale IBF Veteraner 10 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Kärra Sporthall
2017-10-15 09:00 609001006 Lindome IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 1 - 1 Jesper Dammert, Roger Zahnér Skånhällaskolan
2017-10-15 16:30 609001007 IBK Bergum Herrvet - Landvetter IBK HV 5 - 4 Kim Nielsen, Adam Brändén Bergumsskolan
2017-10-15 17:30 609001009 Partille IBS HV - Floda IBK Veteraner 6 - 1 Narcis Hadziselimovic, Alf Björkner Vallhamra Sportcenter
2017-10-21 09:50 609001014 Pixbo Wallenstam IBK - Ale IBF Veteraner 8 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Wallenstamhallen
2017-10-21 10:30 609001013 Landvetter IBK HV - Lindome IBK HV 1 - 6 Adem Can, Tomas Levin Landvetter Idrottshall
2017-10-21 13:00 609001012 Surte IS IBK HV - IBK Bergum Herrvet 15 - 3 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Bohushallen
2017-10-22 16:30 609001015 Partille IBS HV - Kärra IBK HV 6 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2017-10-22 16:35 609001011 Floda IBK Veteraner - STC Kungälvs IBK HV 4 - 5 Christer Carlberg, Wessam Abdellrazek Alléhallen
2017-10-24 20:50 609001016 Ale IBF Veteraner - Landvetter IBK HV 3 - 10 Roger Zahnér, Adem Can Kronan Älvängen
2017-10-29 11:20 609001020 Kärra IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 7 - 5 Besim Mehmedagic, Henry Tames Lundbystrand 3
2017-10-29 15:30 609001018 IBK Bergum Herrvet - Floda IBK Veteraner 6 - 2 Peter Axelsson, Håkan Krafft Bergumsskolan
2017-11-03 19:45 609001019 STC Kungälvs IBK HV - Partille IBS HV 0 - 7 Narcis Hadziselimovic, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-11-05 10:00 609001017 Lindome IBK HV - Surte IS IBK HV 3 - 1 , Senad Olevic Almåshallen B
2017-11-10 19:00 609001022 Surte IS IBK HV - Ale IBF Veteraner 9 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Bohushallen
2017-11-10 19:45 609001024 STC Kungälvs IBK HV - Kärra IBK HV 5 - 8 Almir Mehmedagic, Almir Mehmedagic Kastellegårdshallen
2017-11-11 10:30 609001023 Landvetter IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 5 Tomas Levin, Christian Jensen Landvetter Idrottshall
2017-11-12 15:30 609001025 Partille IBS HV - IBK Bergum Herrvet 6 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Vallhamra Sportcenter
2017-11-12 16:35 609001021 Floda IBK Veteraner - Lindome IBK HV 3 - 5 Peter Axelsson, Håkan Krafft Alléhallen
2017-11-14 20:50 609001027 Ale IBF Veteraner - Floda IBK Veteraner 4 - 2 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Kronan Älvängen
2017-11-18 12:10 609001026 Pixbo Wallenstam IBK - Surte IS IBK HV 4 - 4 Hampus Zimmerblad, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2017-11-19 09:00 609001028 Lindome IBK HV - Partille IBS HV 6 - 2 Wessam Abdellrazek, Senad Olevic Skånhällaskolan
2017-11-19 16:30 609001029 IBK Bergum Herrvet - STC Kungälvs IBK HV 5 - 7 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Bergumsskolan
2017-11-19 16:50 609001030 Kärra IBK HV - Landvetter IBK HV 7 - 5 Narcis Hadziselimovic, Joakim Jögi Kärra Sporthall
2017-12-02 15:00 609001032 Surte IS IBK HV - Landvetter IBK HV 3 - 4 Aldin Hadziselmovic, Senad Olevic Bohushallen
2017-12-03 12:10 609001033 IBK Bergum Herrvet - Kärra IBK HV 3 - 5 Tomas Levin, Adem Can Bergumsskolan
2017-12-03 16:20 609001035 Partille IBS HV - Ale IBF Veteraner 4 - 4 Felix Bark Peterson, Ludvig Backman Vallhamra Sportcenter
2017-12-03 18:40 609001031 Floda IBK Veteraner - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 7 Adem Can, Tomas Levin Alléhallen
2017-12-04 21:15 609001034 STC Kungälvs IBK HV - Lindome IBK HV 3 - 5 Alexander Pavlovic, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2017-12-05 20:50 609001038 Ale IBF Veteraner - STC Kungälvs IBK HV 4 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2017-12-09 17:45 609001036 Landvetter IBK HV - Floda IBK Veteraner 6 - 7 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Önnerödshallen
2017-12-10 09:00 609001039 Lindome IBK HV - IBK Bergum Herrvet 6 - 2 Mikael Ärlig, Alf Björkner Skånhällaskolan
2017-12-10 10:10 609001040 Kärra IBK HV - Surte IS IBK HV 1 - 10 Gustav Glansén, Andreas Rolén Lundbystrand 3
2017-12-10 15:20 609001037 Pixbo Wallenstam IBK - Partille IBS HV 3 - 4 Hampus Zimmerblad, Oscar Kjellgren Elgestål Mölnlycke Idrottshall
2017-12-15 21:15 609001044 STC Kungälvs IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 7 Tomas Levin, Javed Khan Kastellegårdshallen
2017-12-17 09:00 609001042 Lindome IBK HV - Kärra IBK HV 9 - 1 Aldin Hadziselmovic, Joakim Jögi Skånhällaskolan
2017-12-17 14:30 609001043 IBK Bergum Herrvet - Ale IBF Veteraner 4 - 3 Kim Nielsen, Henry Tames Bergumsskolan
2017-12-17 16:35 609001041 Floda IBK Veteraner - Surte IS IBK HV 3 - 4 Felix Bark Peterson Alléhallen
2017-12-17 19:50 609001045 Partille IBS HV - Landvetter IBK HV 5 - 2 Adem Can, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2018-01-09 20:30 609001046 Lindome IBK HV - Ale IBF Veteraner 8 - 3 Roger Zahnér, Senad Olevic Skånhällaskolan
2018-01-13 16:40 609001049 Partille IBS HV - Surte IS IBK HV 0 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Qvisthallen
2018-01-14 15:20 609001047 IBK Bergum Herrvet - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2018-01-14 16:50 609001050 Kärra IBK HV - Floda IBK Veteraner 7 - 6 Adam Jällfält, Christer Carlberg Kärra Sporthall
2018-01-14 19:50 609001048 STC Kungälvs IBK HV - Landvetter IBK HV 7 - 0 Rikard Mott, Walter Wästhage Kastellegårdshallen
2018-01-16 20:50 609001055 Ale IBF Veteraner - Kärra IBK HV 6 - 10 Senad Olevic, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2018-01-17 19:45 609001052 Surte IS IBK HV - STC Kungälvs IBK HV 10 - 3 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Bohushallen
2018-01-21 10:20 609001054 Pixbo Wallenstam IBK - Lindome IBK HV 3 - 5 Adam Jällfält, Christer Carlberg Wallenstamhallen
2018-01-21 14:40 609001053 Landvetter IBK HV - IBK Bergum Herrvet 5 - 6 Javed Khan, Narcis Hadziselimovic Önnerödshallen
2018-01-21 18:50 609001051 Floda IBK Veteraner - Partille IBS HV 7 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Alléhallen
2018-01-23 20:50 609001056 Ale IBF Veteraner - Pixbo Wallenstam IBK 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Kronan Älvängen
2018-01-27 15:00 609001060 Kärra IBK HV - Partille IBS HV 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2018-01-27 17:55 609001059 STC Kungälvs IBK HV - Floda IBK Veteraner 2 - 2 Rikard Mott, Linus Olsson Kastellegårdshallen
2018-01-28 10:10 609001057 Lindome IBK HV - Landvetter IBK HV 8 - 3 Jesper Wångblad, Linus Olsson Skånhällaskolan
2018-01-28 15:20 609001058 IBK Bergum Herrvet - Surte IS IBK HV 2 - 9 Joakim Jögi, Joakim Jögi Bergumsskolan
2018-02-03 15:00 609001062 Surte IS IBK HV - Lindome IBK HV 9 - 3 Senad Olevic, Felix Bark Peterson Bohushallen
2018-02-04 13:05 609001065 Partille IBS HV - STC Kungälvs IBK HV 1 - 2 Hajrudin Begic, Alexander Pavlovic Vallhamra Sportcenter
2018-02-04 18:50 609001061 Floda IBK Veteraner - IBK Bergum Herrvet 7 - 1 Linus Söderblom, Johannes Svensson Alléhallen
2018-02-04 20:10 609001063 Landvetter IBK HV - Ale IBF Veteraner 7 - 5 Joakim Jögi, Adam Kruse Landvetter Idrottshall
2018-02-10 13:10 609001064 Pixbo Wallenstam IBK - Kärra IBK HV 4 - 3 Patrik Jonasson, Alexander Pavlovic Wallenstamhallen
2018-02-20 20:50 609001067 Ale IBF Veteraner - Surte IS IBK HV 2 - 8 Wessam Abdellrazek, Senad Olevic Kronan Älvängen
2018-02-24 15:00 609001070 Kärra IBK HV - STC Kungälvs IBK HV 10 - 5 Christian Jensen, Besim Mehmedagic Kärra Sporthall
2018-02-25 09:00 609001068 Lindome IBK HV - Floda IBK Veteraner 4 - 4 Wessam Abdellrazek, Joakim Jögi Skånhällaskolan
2018-02-25 11:40 609001066 Pixbo Wallenstam IBK - Landvetter IBK HV 5 - 2 Ella Wallsten, Anton Sköld Wallenstamhallen
2018-02-25 13:10 609001069 IBK Bergum Herrvet - Partille IBS HV 2 - 3 Felix Bark Peterson, Kim Nielsen Bergumsskolan
2018-03-03 15:00 609001072 Surte IS IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 4 Lazo Cesto, Felix Bark Peterson Bohushallen
2018-03-04 13:05 609001075 Partille IBS HV - Lindome IBK HV 3 - 7 Peter Axelsson, Adnan Mehmedagic Vallhamra Sportcenter
2018-03-04 18:40 609001071 Floda IBK Veteraner - Ale IBF Veteraner 5 - 5 Filip Lakander, Lazo Cesto Alléhallen
2018-03-04 20:00 609001073 Landvetter IBK HV - Kärra IBK HV 8 - 3 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2018-03-04 20:30 609001074 STC Kungälvs IBK HV - IBK Bergum Herrvet 5 - 5 Senad Olevic, Eric Hemmingsson Kastellegårdshallen
2018-03-06 20:50 609001078 Ale IBF Veteraner - Partille IBS HV 5 - 5 Joakim Jögi, Aldin Hadziselmovic Kronan Älvängen
2018-03-11 09:00 609001079 Lindome IBK HV - STC Kungälvs IBK HV 8 - 0 Lazo Cesto, Henry Tames Skånhällaskolan
2018-03-11 11:00 609001077 Pixbo Wallenstam IBK - Floda IBK Veteraner 6 - 6 Mikael Molldén, Matilda Svenblad Wallenstamhallen
2018-03-11 14:50 609001080 Kärra IBK HV - IBK Bergum Herrvet 6 - 4 Peter Axelsson, Håkan Krafft Kärra Sporthall
2018-03-11 20:30 609001076 Landvetter IBK HV - Surte IS IBK HV 1 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2018-03-17 15:00 609001082 Surte IS IBK HV - Kärra IBK HV 7 - 3 Lazo Cesto Bohushallen
2018-03-18 10:10 609001083 IBK Bergum Herrvet - Lindome IBK HV 3 - 8 Hajrudin Begic, Pierre Eberhard Berg Bergumsskolan
2018-03-18 14:40 609001085 Partille IBS HV - Pixbo Wallenstam IBK 5 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Vallhamra Sportcenter
2018-03-18 18:40 609001081 Floda IBK Veteraner - Landvetter IBK HV 5 - 3 Joakim Jögi, Gustav Jögi Alléhallen
2018-03-18 18:45 609001084 STC Kungälvs IBK HV - Ale IBF Veteraner 8 - 3 Walter Wästhage, Tomas Levin Kastellegårdshallen
2018-03-20 20:50 609001089 Ale IBF Veteraner - IBK Bergum Herrvet 4 - 5 Hajrudin Begic, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2018-03-23 19:00 609001086 Surte IS IBK HV - Floda IBK Veteraner 5 - 4 Felix Bark Peterson, Wessam Abdellrazek Bohushallen
2018-03-25 14:50 609001090 Kärra IBK HV - Lindome IBK HV 2 - 10 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2018-03-25 15:30 609001088 Pixbo Wallenstam IBK - STC Kungälvs IBK HV 4 - 3 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Mölnlycke Idrottshall
2018-03-25 19:30 609001087 Landvetter IBK HV - Partille IBS HV Adnan Tongur, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HV 18 15 2 1 106-46 60 47
2. Surte IS IBK HV 18 14 1 3 120-47 73 43
3. Pixbo Wallenstam IBK 18 10 4 4 93-61 32 34
4. Kärra IBK HV 18 9 1 8 92-107 -15 28
5. Partille IBS HV 17 8 3 6 68-63 5 27
6. STC Kungälvs IBK HV 18 7 2 9 72-93 -21 23
7. Floda IBK Veteraner 18 5 4 9 77-83 -6 19
8. IBK Bergum Herrvet 18 5 1 12 63-112 -49 16
9. Landvetter IBK HV 17 4 0 13 66-92 -26 12
10. Ale IBF Veteraner 18 1 4 13 66-119 -53 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis