Pantamera Pojkar Division 1 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 1 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 13:00 248011001 Timrå IBC P01-03 - Vattjoms IK P02 7 - 4 Fredrik Strese, Markus Helsing Timrå Sporthall
2017-10-15 14:30 248011004 Sundsvall City IBC U P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 15 Teodor Lundgren, Peterson Lugero Höglunda
2017-10-15 17:30 248011003 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2017-10-25 18:15 248011002 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Ankarsvik BK P02/03 2 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2017-10-28 10:30 248011005 IBK Härnösand P02/03 - Vattjoms IK P02 1 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2017-10-28 12:30 248011008 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 2 Tomas Lindberg, Anders Johansson Hagahallen
2017-10-28 17:30 248011006 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P02/03 4 - 11 Tomas Lindberg, Jan Lindberg Hagahallen
2017-10-28 18:30 248011007 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 0 - 8 Per Pålsson, Patrick Cederblad Timrå Sporthall
2017-11-17 18:00 248011009 Timrå IBC P01-03 - Ankarsvik BK P02/03 3 - 6 Peterson Lugero, Emil Hedlund Timrå Sporthall
2017-11-19 14:00 248011010 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Vattjoms IK P02 3 - 2 Alexander Bergman, Andreas Bjurman Höglunda
2017-11-19 16:00 248011011 IBK Härnösand P02/03 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 8 Jan Lindberg, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-11-19 17:30 248011012 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 7 - 14 Arvid Larsson, Fredrik Strese Hagahallen
2017-11-25 11:30 248011013 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Härnösand P02/03 2 - 6 Jesper Doherty, Andreas Larsson Hagahallen
2017-11-25 11:30 248011015 Jemtland Innebandy P02/03 - Timrå IBC P01-03 6 - 6 Torvallaskolans sporthall
2017-11-25 12:30 248011014 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2017-12-11 18:15 248011016 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Sundsvall Ungdom P02 0 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2017-12-03 09:30 248011017 IBK Härnösand P02/03 - Timrå IBC P01-03 4 - 4 Göran Norberg, Isak Rönkä Öbacka SC
2017-12-03 12:00 248011018 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Sundsvall City IBC U P02 5 - 8 Teodor Lundgren, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2017-12-03 16:30 248011020 Ankarsvik BK P02/03 - Jemtland Innebandy P02/03 5 - 3 Alexander Bergman, Jan Lindberg Hagahallen
2017-12-03 18:30 248011019 IBK Sundsvall U P03 Nord - Vattjoms IK P02 7 - 5 Alexander Bergman, Peter Palander Hagahallen
2017-12-09 09:00 248011021 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 2 - 6 Arvid Larsson, Jan Lindberg Timrå Sporthall
2017-12-09 12:30 248011023 Vattjoms IK P02 - Ankarsvik BK P02/03 6 - 4 Arvid Larsson, Jan Lindberg Matfors Sporthall
2017-12-09 14:00 248011022 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 9 - 8 Börre Andreassen, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2017-12-09 14:30 248011024 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Härnösand P02/03 3 - 5 Peterson Lugero, Jesper Doherty Hagahallen
2017-12-10 16:30 248011028 Jemtland Innebandy P02/03 - Vattjoms IK P02 8 - 4 Adrian Melin Näslund, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2017-12-15 19:00 248011025 Sundsvall City IBC U P02 - Timrå IBC P01-03 3 - 7 Anders Johansson, Patrick Cederblad Höglunda
2017-12-15 19:00 248011027 IBK Sundsvall U P03 Nord - Ankarsvik BK P02/03 4 - 13 Thomas Eriksson, Patrik Sjöberg Hagahallen
2017-12-16 09:30 248011026 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 6 Göran Edlund, Jonas Hägglund Öbacka SC
2018-01-14 15:30 248011029 Vattjoms IK P02 - Timrå IBC P01-03 7 - 3 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-01-14 15:30 248011031 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Härnösand P02/03 10 - 0 Tomas Lindberg, Arvid Larsson Hagahallen
2018-01-14 15:30 248011032 Jemtland Innebandy P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 15 - 2 Mats Finke, Urban Larsson Östersunds sporthall
2018-01-14 19:00 248011030 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 4 Per Backlin, Fredrik Strese Höglunda
2018-01-27 12:30 248011033 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P02/03 7 - 3 Thomas Eriksson, Per Pålsson Matfors Sporthall
2018-01-27 14:00 248011036 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 3 Urban Larsson, Lars Nyström Fyrvallahallen
2018-01-27 15:30 248011034 Ankarsvik BK P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Peterson Lugero, Fredrik Strese Hagahallen
2018-01-27 17:30 248011035 IBK Sundsvall U P03 Nord - Timrå IBC P01-03 10 - 8 Peterson Lugero, Fredrik Strese Hagahallen
2018-02-09 18:15 248011037 Ankarsvik BK P02/03 - Timrå IBC P01-03 7 - 10 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen
2018-02-09 19:30 248011038 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 5 - 13 Alexander Bergman, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2018-03-18 14:30 248011039 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Härnösand P02/03 7 - 5 Robert Olofsson, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
2018-03-18 16:30 248011040 IBK Sundsvall U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P02 9 - 5 Jörgen Grundström, Teodor Lundgren Hagahallen
2018-02-10 11:30 248011041 IBK Härnösand P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 1 - 12 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Öbacka SC
2018-02-10 14:30 248011042 Sundsvall City IBC U P02 - Vattjoms IK P02 4 - 12 Alexander Bergman, Arvid Larsson Hagahallen
2018-02-10 15:30 248011044 IBK Sundsvall Ungdom P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 11 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Skönsbergshallen
2018-02-11 12:30 248011043 Timrå IBC P01-03 - Jemtland Innebandy P02/03 6 - 5 Jan Lindberg, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2018-02-17 14:30 248011047 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 6 - 4 Anders Johansson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2018-02-19 19:30 248011046 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 9 Patrick Cederblad, Peter Palander Höglunda
2018-02-25 10:30 248011048 Jemtland Innebandy P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 10 - 5 Torvallaskolans sporthall
2018-02-25 15:30 248011045 Timrå IBC P01-03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 4 Arvid Larsson, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-03-03 13:30 248011050 IBK Sundsvall U P03 Nord - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 3 Jörgen Grundström, William Sjöström Hagahallen
2018-03-03 14:30 248011049 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Timrå IBC P01-03 11 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-03-04 248011052 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 2 - 1 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Öbacka SC
2018-03-28 18:45 248011051 Ankarsvik BK P02/03 - Vattjoms IK P02 13 - 4 Patrick Cederblad, Teodor Lundgren Skönsbergshallen
2018-03-23 18:45 248011055 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 12 - 2 Jörgen Grundström, Per Pålsson Skönsbergshallen
2018-03-23 19:00 248011056 Vattjoms IK P02 - Jemtland Innebandy P02/03 4 - 8 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-03-24 09:30 248011054 IBK Sundsvall Ungdom P02 - IBK Härnösand P02/03 14 - 2 Arvid Larsson, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-26 20:00 248011053 Timrå IBC P01-03 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 3 Thomas Eriksson, Per Pålsson Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jemtland Innebandy P02/ 03 14 10 2 2 103-56 47 32
2. IBK Sundsvall Ungdom P02 14 10 1 3 96-47 49 31
3. Ankarsvik BK P02/ 03 14 9 0 5 106-63 43 27
4. IBK Sundsvall U P03 Nord 14 7 0 7 89-91 -2 21
5. Vattjoms IK P02 14 7 0 7 78-82 -4 21
6. Timrå IBC P01-03 14 6 2 6 69-84 -15 20
7. IBK Härnösand P02/ 03 14 3 1 10 43-95 -52 10
8. Sundsvall City IBC U P02 14 1 0 13 54-120 -66 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 1 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-22 12:00 248012002 FBC Lo P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 1 - 10 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2017-10-22 12:00 248012004 Sundsvall City IBC U P02 - Örnsköldsvik IBK P02 5 - 3 Fredrik Strese, Jesper Doherty Hagahallen
2017-10-22 16:30 248012001 IBK Sundsvall U P03 Nord - Vattjoms IK P02 3 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2017-10-22 17:30 248012003 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P03 3 - 4 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2017-10-28 248012005 IBK Härnösand P02/03 - Vattjoms IK P02 1 - 6 Öbacka SC
2017-10-28 248012006 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P02/03 4 - 11 Hagahallen
2017-10-29 248012007 IBK Sundsvall U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P03 10 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-29 248012008 FBC Lo P02/03 - Örnsköldsvik IBK P02 8 - 2 Bollstahallen
2017-11-12 10:00 248012010 FBC Lo P02/03 - Vattjoms IK P02 3 - 12 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-11-12 15:30 248012009 IBK Sundsvall U P03 Nord - Ankarsvik BK P02/03 4 - 8 Jan Lindberg, Fredrik Strese Hagahallen
2017-11-12 17:30 248012011 IBK Härnösand P02/03 - Örnsköldsvik IBK P02 3 - 4 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC
2017-11-23 18:15 248012012 Sundsvall City IBC U P02 - Sundsvall City IBC U P03 5 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2017-11-18 248012015 Örnsköldsvik IBK P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 2 - 5 Skyttis Arena
2017-11-25 248012013 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Härnösand P02/03 2 - 6 Hagahallen
2017-11-25 248012014 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Matfors Sporthall
2017-11-26 248012016 Sundsvall City IBC U P03 - FBC Lo P02/03 5 - 7 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-02 11:30 248012017 IBK Härnösand P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 1 - 5 William Sjöström, Tomas Lindberg Öbacka SC
2017-12-02 12:00 248012018 FBC Lo P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 8 - 3 Göran Edlund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2017-12-15 18:30 248012019 Sundsvall City IBC U P03 - Vattjoms IK P02 7 - 3 Alexander Bergman, Peterson Lugero Skönsbergshallen
2018-03-25 14:00 248012020 Ankarsvik BK P02/03 - Örnsköldsvik IBK P02 8 - 5 William Sjöström, Per Pålsson Hagahallen
2017-12-09 248012023 Vattjoms IK P02 - Ankarsvik BK P02/03 6 - 4 Matfors Sporthall
2017-12-09 248012024 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Härnösand P02/03 3 - 5 Hagahallen
2017-12-10 248012021 IBK Sundsvall U P03 Nord - FBC Lo P02/03 3 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-10 248012022 Örnsköldsvik IBK P02 - Sundsvall City IBC U P03 3 - 2 Skyttis Arena
2017-12-17 10:30 248012028 Örnsköldsvik IBK P02 - Vattjoms IK P02 2 - 9 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-12-17 12:30 248012027 Sundsvall City IBC U P03 - Ankarsvik BK P02/03 6 - 5 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Höglunda
2017-12-17 15:30 248012025 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 4 - 14 Jörgen Grundström, Alexander Bergman Hagahallen
2017-12-17 18:00 248012026 IBK Härnösand P02/03 - FBC Lo P02/03 3 - 6 Arvid Larsson, Per Pålsson Öbacka SC
2018-01-20 12:30 248012030 Ankarsvik BK P02/03 - FBC Lo P02/03 13 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2018-01-20 13:00 248012032 Örnsköldsvik IBK P02 - Sundsvall City IBC U P02 3 - 8 Göran Norberg, Boo Hydling Skyttis Arena
2018-01-20 16:30 248012029 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall U P03 Nord 6 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2018-03-23 19:00 248012031 Sundsvall City IBC U P03 - IBK Härnösand P02/03 2 - 4 Thomas Eriksson, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-27 248012033 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P02/03 7 - 3 Matfors Sporthall
2018-01-27 248012034 Ankarsvik BK P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 4 Hagahallen
2018-01-28 248012035 Sundsvall City IBC U P03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 3 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-28 248012036 Örnsköldsvik IBK P02 - FBC Lo P02/03 5 - 1 Skyttis Arena
2018-02-03 10:00 248012039 Örnsköldsvik IBK P02 - IBK Härnösand P02/03 6 - 4 Peder Lövdahl, Anders Öbergh Skyttis Arena
2018-02-03 17:30 248012037 Ankarsvik BK P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 5 Jörgen Grundström, Peter Palander Hagahallen
2018-02-03 17:30 248012040 Sundsvall City IBC U P03 - Sundsvall City IBC U P02 12 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2018-02-16 19:30 248012038 Vattjoms IK P02 - FBC Lo P02/03 8 - 7 Kenny Windahl, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2018-02-04 248012043 IBK Sundsvall U P03 Nord - Örnsköldsvik IBK P02 3 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-10 248012041 IBK Härnösand P02/03 - Ankarsvik BK P02/03 1 - 12 Öbacka SC
2018-02-10 248012042 Sundsvall City IBC U P02 - Vattjoms IK P02 4 - 12 Hagahallen
2018-02-11 248012044 FBC Lo P02/03 - Sundsvall City IBC U P03 6 - 4 Bollstahallen
2018-02-18 10:30 248012047 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P03 13 - 3 Jesper Doherty, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-02-18 11:00 248012046 Sundsvall City IBC U P02 - FBC Lo P02/03 8 - 8 Peter Palander, Robin Palander Hagahallen
2018-02-18 15:30 248012045 IBK Sundsvall U P03 Nord - IBK Härnösand P02/03 5 - 1 Jan Lindberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2018-03-31 12:00 248012048 Örnsköldsvik IBK P02 - Ankarsvik BK P02/03 4 - 7 Joakim Nydahl, Göran Edlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-11 248012049 FBC Lo P02/03 - IBK Sundsvall U P03 Nord 5 - 9 Bollstahallen
2018-03-03 248012051 Ankarsvik BK P02/03 - Vattjoms IK P02 13 - 4 Hagahallen
2018-03-18 248012050 Sundsvall City IBC U P03 - Örnsköldsvik IBK P02 WO (5 - 0) Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-27 18:45 248012052 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P02 2 - 1 Tomas Lindberg, Josephine Eriksson Öbacka SC
2018-03-16 19:00 248012053 IBK Sundsvall U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P02 15 - 5 Patrik Sjöberg, Patrick Cederblad Hagahallen
2018-03-17 12:00 248012054 FBC Lo P02/03 - IBK Härnösand P02/03 9 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Bollstahallen
2018-03-17 12:30 248012056 Vattjoms IK P02 - Örnsköldsvik IBK P02 7 - 4 Thomas Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-03-17 18:00 248012055 Ankarsvik BK P02/03 - Sundsvall City IBC U P03 11 - 0 Markus Helsing, Josephine Eriksson Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vattjoms IK P02 14 11 0 3 105-65 40 33
2. Ankarsvik BK P02/ 03 14 10 1 3 115-54 61 31
3. IBK Sundsvall U P03 Nord 14 9 1 4 93-59 34 28
4. FBC Lo P02/ 03 14 6 2 6 77-94 -17 20
5. Sundsvall City IBC U P03 14 6 0 8 64-80 -16 18
6. Örnsköldsvik IBK P02 14 5 0 9 47-75 -28 15
7. IBK Härnösand P02/ 03 14 4 1 9 46-72 -26 13
8. Sundsvall City IBC U P02 14 2 1 11 63-111 -48 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis