Pantamera Pojkar Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 248031004 Örnsköldsvik IBK P03 - Timrå IBC P04 0 - 0 Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-15 11:00 248031001 Ankarsvik BK P04 Vit - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 8 - 3 Emil Hedlund, Andreas Larsson Höglunda
2017-10-15 11:00 248031003 Ankarsvik BK P03 - Fränsta IK P02/04 5 - 5 Jan Lindberg, Hans Söderblom Hagahallen
2017-10-15 18:00 248031002 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Klockarbergets BK P03 4 - 5 Teodor Lundgren, Andreas Bjurman Höglunda
2017-10-27 18:00 248031006 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 6 - 2 Johan Löthman, Per Pålsson Timrå Sporthall
2017-10-29 12:30 248031007 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Ankarsvik BK P03 2 - 4 Tomas Lindberg, Markus Helsing Höglunda
2017-10-29 15:30 248031008 Klockarbergets BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 8 - 5 Robin Uhlin, Per Pålsson Njurundahallen
2017-11-19 15:00 248031005 Fränsta IK P02/04 - Ankarsvik BK P04 Vit 5 - 5 Yngwe Lindström, Andreas Larsson Fränsta Sporthall
2017-11-11 14:00 248031022 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P03 9 - 4 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-14 18:30 248031010 Ankarsvik BK P04 Vit - Klockarbergets BK P03 3 - 9 Teodor Lundgren, Peterson Lugero Hagahallen
2017-11-17 248031009 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 2 - 2 Isak Solnevik, Andreas Larsson Hagahallen
2017-11-19 19:30 248031011 Ankarsvik BK P03 - Timrå IBC P04 1 - 5 Arvid Larsson, Fredrik Strese Hagahallen
2017-11-25 18:00 248031016 Ankarsvik BK P03 - Klockarbergets BK P03 1 - 5 Emil Hedlund, Andreas Bjurman Hagahallen
2017-11-26 13:30 248031013 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Fränsta IK P02/04 6 - 7 Jan Lindberg, Arvid Larsson Höglunda
2017-11-26 14:00 248031014 Ankarsvik BK P04 Vit - Timrå IBC P04 3 - 7 Emil Hedlund, Andreas Bjurman Hagahallen
2017-12-02 11:30 248031019 Ankarsvik BK P04 Vit - Ankarsvik BK P03 4 - 5 Thomas Eriksson, Arvid Larsson Höglunda
2017-12-02 15:30 248031020 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 3 - 3 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-12-02 18:30 248031018 Timrå IBC P04 - Klockarbergets BK P03 4 - 3 Andreas Bjurman, Emil Hedlund Timrå Sporthall
2017-12-03 11:00 248031017 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Fränsta IK P02/04 1 - 4 Yngwe Lindström, Oskar Norredahl Höglunda
2017-12-09 16:30 248031021 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Klockarbergets BK P03 2 - 3 Peterson Lugero, Markus Helsing Hagahallen
2017-12-10 12:00 248031023 Ankarsvik BK P04 Vit - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 2 - 3 Per Backlin, Johan Löthman Höglunda
2018-01-27 12:00 248031024 Timrå IBC P04 - Fränsta IK P02/04 4 - 3 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2017-12-17 13:00 248031027 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Ankarsvik BK P03 6 - 6 Jörgen Grundström, Alexander Bergman Hagahallen
2017-12-17 14:30 248031026 Klockarbergets BK P03 - Fränsta IK P02/04 11 - 8 Kenny Windahl, Thomas Eriksson Njurundahallen
2017-12-20 18:15 248031025 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Timrå IBC P04 5 - 6 Isak Solnevik, Tomas Lindberg Höglunda
2018-02-03 15:00 248031015 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 3 - 3 Isac Rönkä, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-01-14 10:00 248031031 Fränsta IK P02/04 - Ankarsvik BK P03 2 - 3 Thomas Eriksson, William Sjöström Fränsta Sporthall
2018-01-14 10:30 248031028 Ankarsvik BK P04 Vit - Örnsköldsvik IBK P03 5 - 3 Kenny Windahl, Thomas Berglund Skönsbergshallen
2018-01-14 11:30 248031030 Klockarbergets BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 1 - 3 Jesper Doherty, Sofie Öman Njurundahallen
2018-01-14 13:30 248031029 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Ankarsvik BK P04 Vit 2 - 5 Robin Uhlin, Fredrik Strese Höglunda
2018-01-14 17:30 248031032 Timrå IBC P04 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 7 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2018-01-20 15:00 248031012 Örnsköldsvik IBK P03 - Fränsta IK P02/04 12 - 4 Göran Norberg, Micael Ljung Skyttis Arena
2018-01-27 16:30 248031033 Ankarsvik BK P04 Vit - Fränsta IK P02/04 5 - 4 Patrik Sjöberg, Robin Uhlin Skönsbergshallen
2018-01-27 18:00 248031034 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Timrå IBC P04 1 - 0 Patrik Sjöberg, Robin Uhlin Skönsbergshallen
2018-01-28 11:30 248031035 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 5 - 2 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2018-01-28 12:00 248031036 Örnsköldsvik IBK P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 9 Göran Norberg, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-01-31 19:00 248031038 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P04 Vit 3 - 4 Markus Helsing, Teodor Lundgren Njurundahallen
2018-02-02 18:00 248031039 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P03 9 - 1 Andreas Bjurman, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-02-04 248031037 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 0 - 0 Hagahallen
2018-02-08 19:00 248031044 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P03 3 - 3 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-02-09 18:30 248031042 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P04 Vit 7 - 1 Andreas Bjurman, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-02-10 13:00 248031041 Fränsta IK P02/04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 7 - 2 Jan Lindberg, Peterson Lugero Fränsta Sporthall
2018-02-11 11:00 248031043 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå - Örnsköldsvik IBK P03 1 - 11 Andreas Bjurman, Per Pålsson Höglunda
2018-02-11 15:00 248031040 Fränsta IK P02/04 - Örnsköldsvik IBK P03 0 - 8 Yngwe Lindström, Per Pålsson Fränsta Sporthall
2018-02-22 18:30 248031045 Fränsta IK P02/04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 4 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2018-02-23 18:30 248031047 Ankarsvik BK P03 - Ankarsvik BK P04 Vit 3 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2018-02-24 11:30 248031050 Ankarsvik BK P03 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2018-02-24 15:30 248031046 Klockarbergets BK P03 - Timrå IBC P04 3 - 5 Teodor Lundgren, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-02-24 15:30 248031048 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Örnsköldsvik IBK P03 5 - 13 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Höglunda
2018-03-03 18:00 248031051 IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit - Ankarsvik BK P04 Vit 2 - 7 Jan Lindberg, Teodor Lundgren Höglunda
2018-03-13 19:30 248031049 Klockarbergets BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 6 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2018-04-10 19:00 248031052 Fränsta IK P02/04 - Timrå IBC P04 3 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2018-03-23 18:45 248031055 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/P04 Vit 5 - 8 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Hagahallen
2018-03-24 15:30 248031056 Örnsköldsvik IBK P03 - Ankarsvik BK P04 Vit 5 - 1 Peder Lövdahl, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-24 16:00 248031054 Fränsta IK P02/04 - Klockarbergets BK P03 3 - 4 Anders Johansson, Yngwe Lindström Fränsta Sporthall
2018-03-24 18:00 248031053 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Blå 4 - 3 Andreas Bjurman, Johan Löthman Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC P04 14 11 1 2 66-36 30 34
2. Klockarbergets BK P03 14 8 2 4 73-58 15 26
3. Örnsköldsvik IBK P03 14 7 3 4 88-49 39 24
4. Ankarsvik BK P04 Vit 14 6 2 6 56-61 -5 20
5. Ankarsvik BK P03 14 5 4 5 49-65 -16 19
6. IBK Sundsvall Ungdom P03/ P04 Vit 14 4 4 6 47-64 -17 16
7. Fränsta IK P02/ 04 14 3 2 9 59-78 -19 11
8. IBK Sundsvall Ungdom P03/ 04 Blå 14 1 4 9 38-65 -27 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-15 11:00 248032040 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Timrå IBC P04 1 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-21 10:00 248032003 Fränsta IK P02-04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 6 - 2 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Fränsta Sporthall
2017-10-21 15:30 248032001 IBK Härnösand P04 - Ankarsvik BK P04 Vit 2 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2017-10-21 15:30 248032012 Timrå IBC P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 3 Andreas Bjurman, Johan Löthman Timrå Sporthall
2017-10-21 18:00 248032002 Granlo BK P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 7 - 6 Fredrik Strese, Jesper Doherty Höglunda
2017-11-11 13:00 248032004 Timrå IBC P04 - Vattjoms IK P03 3 - 1 Andreas Bjurman, Robin Uhlin Timrå Sporthall
2017-10-28 248032006 Timrå IBC P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 6 - 2 Timrå Sporthall
2017-10-28 248032008 Granlo BK P04 - Vattjoms IK P03 2 - 0
2017-10-29 248032007 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 3 - 3 Öbacka SC
2017-11-19 248032005 Fränsta IK P02-04 - Ankarsvik BK P04 Vit 5 - 5 Fränsta Sporthall
2017-11-12 10:00 248032011 Fränsta IK P02-04 - Vattjoms IK P03 5 - 1 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Fränsta Sporthall
2017-11-12 13:00 248032009 IBK Härnösand P04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 2 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Landgrenshallen (Plan A)
2017-11-12 13:00 248032010 Granlo BK P04 - Ankarsvik BK P04 Vit 3 - 5 Anders Johansson, Viktor Eketorn Höglunda
2017-10-14 248032016 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Granlo BK P04 4 - 4 Skyttis Arena
2017-11-26 248032013 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Fränsta IK P02-04 6 - 7 Höglunda
2017-11-26 248032014 Ankarsvik BK P04 Vit - Timrå IBC P04 3 - 7 Hagahallen
2017-11-26 248032015 Vattjoms IK P03 - IBK Härnösand P04 6 - 4 Matfors Sporthall
2017-12-02 12:30 248032027 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 3 - 5 Maria Dahlin, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-12-02 13:00 248032017 Fränsta IK P02-04 - IBK Härnösand P04 5 - 5 Nelly Backlund, Per Pålsson Fränsta Sporthall
2017-12-03 10:30 248032018 Granlo BK P04 - Timrå IBC P04 2 - 7 Jörgen Grundström, Per Pålsson Skönsbergshallen
2017-12-03 18:30 248032020 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Vattjoms IK P03 2 - 2 Viktor Lindahl, Jesper Doherty Höglunda
2018-03-24 13:00 248032019 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Ankarsvik BK P04 Vit 4 - 7 Tony Strindlund, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-10-29 248032022 Vattjoms IK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 6 - 4 Matfors Sporthall
2017-12-10 248032021 IBK Härnösand P04 - Granlo BK P04 1 - 2 Öbacka SC
2017-12-10 248032023 Ankarsvik BK P04 Vit - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 2 - 3
2018-01-27 248032024 Timrå IBC P04 - Fränsta IK P02-04 4 - 3 Timrå Sporthall
2017-12-15 18:30 248032025 Timrå IBC P04 - IBK Härnösand P04 5 - 0 Jörgen Grundström, Per Pålsson Timrå Sporthall
2017-12-16 13:00 248032028 Vattjoms IK P03 - Ankarsvik BK P04 Vit 0 - 7 Josephine Eriksson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2017-12-16 16:00 248032026 Fränsta IK P02-04 - Granlo BK P04 8 - 4 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Fränsta Sporthall
2018-01-20 10:00 248032032 Vattjoms IK P03 - Timrå IBC P04 2 - 4 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-01-20 11:30 248032031 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Fränsta IK P02-04 3 - 2 Boo Hydling, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-20 14:30 248032029 Ankarsvik BK P04 Vit - IBK Härnösand P04 6 - 5 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2018-01-30 18:15 248032030 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Granlo BK P04 11 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2018-01-27 248032033 Ankarsvik BK P04 Vit - Fränsta IK P02-04 5 - 4
2018-01-27 248032034 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Timrå IBC P04 1 - 0 Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-27 248032035 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - IBK Härnösand P04 5 - 4 Skyttis Arena
2018-01-27 248032036 Vattjoms IK P03 - Granlo BK P04 5 - 6 Matfors Sporthall
2018-02-03 13:00 248032038 Ankarsvik BK P04 Vit - Granlo BK P04 12 - 1 Jesper Doherty, Jörgen Grundström Höglunda
2018-02-03 15:00 248032039 Vattjoms IK P03 - Fränsta IK P02-04 4 - 6 Yngwe Lindström, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2018-02-20 18:15 248032037 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - IBK Härnösand P04 3 - 3 Jan Lindberg, Andreas Bjurman Höglunda
2018-01-13 248032044 Granlo BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 1 - 3
2018-02-10 248032041 Fränsta IK P02-04 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 7 - 2 Fränsta Sporthall
2018-02-10 248032042 Timrå IBC P04 - Ankarsvik BK P04 Vit 7 - 1 Timrå Sporthall
2018-02-10 248032043 IBK Härnösand P04 - Vattjoms IK P03 7 - 2 Öbacka SC
2018-02-16 18:30 248032046 Timrå IBC P04 - Granlo BK P04 4 - 2 Patrick Cederblad, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-02-18 13:30 248032045 IBK Härnösand P04 - Fränsta IK P02-04 7 - 9 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC
2018-02-18 15:30 248032048 Vattjoms IK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit 3 - 4 Arvid Larsson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2018-02-25 248032050 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Vattjoms IK P03 2 - 2 Skyttis Arena
2018-03-03 248032051 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Ankarsvik BK P04 Vit 2 - 7 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 248032049 Granlo BK P04 - IBK Härnösand P04 2 - 5
2018-04-10 248032052 Fränsta IK P02-04 - Timrå IBC P04 3 - 6 Fränsta Sporthall
2018-03-17 10:30 248032053 IBK Härnösand P04 - Timrå IBC P04 2 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Öbacka SC
2018-03-17 11:00 248032047 Ankarsvik BK P04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 6 Per Pålsson, Peterson Lugero Hagahallen
2018-03-17 11:30 248032054 Granlo BK P04 - Fränsta IK P02-04 2 - 7 Josephine Eriksson, Tomas Lindberg Höglunda
2018-03-17 14:00 248032055 IBK Sundsvall Ungdom P03/04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 9 - 6 Per Pålsson, Julia Holmlund Hagahallen
2018-03-17 14:30 248032056 Ankarsvik BK P04 Vit - Vattjoms IK P03 6 - 4 Jan Lindberg, William Sjöström Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC P04 14 13 0 1 64-26 38 39
2. Ankarsvik BK P04 Vit 14 9 1 4 76-53 23 28
3. Fränsta IK P02-04 14 8 2 4 77-56 21 26
4. IBK Sundsvall Ungdom P03/ 04 Vit 14 7 2 5 60-58 2 23
5. Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 14 4 3 7 49-61 -12 15
6. Granlo BK P04 14 4 1 9 41-78 -37 13
7. IBK Härnösand P04 14 2 3 9 50-61 -11 9
8. Vattjoms IK P03 14 2 2 10 38-62 -24 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis