Pantamera Pojkar Division 4 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 11:30 248041004 Vattjoms IK P03 - FBC Lo 04/06 7 - 5 Yngwe Lindström, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2017-10-14 12:30 248041002 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Granlo BK P04 4 - 0 Peder Lövdahl, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-14 15:30 248041016 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Granlo BK P04 4 - 4 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-28 12:30 248041008 Granlo BK P04 - Vattjoms IK P03 2 - 0 Arvid Larsson, Jan Lindberg Höglunda
2017-10-29 12:00 248041007 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 3 - 3 Arvid Larsson, Robin Palander Landgrenshallen (Plan A)
2017-10-29 15:00 248041006 FBC Lo 04/06 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 4 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2017-11-18 16:30 248041012 Vattjoms IK P03 - Klockarbergets BK P03/05 6 - 4 Peter Palander, Jon Lundgren Matfors Sporthall
2017-12-10 11:00 248041011 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - FBC Lo 04/06 8 - 5 Tony Strindlund, Jonas Hägglund Nolaskolan
2017-12-10 14:00 248041034 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - FBC Lo 04/06 11 - 3 Tony Strindlund, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-25 10:30 248041013 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Klockarbergets BK P03/05 11 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Nolaskolan
2017-11-25 13:30 248041003 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Klockarbergets BK P03/05 11 - 5 Fredrik Söderholm, Micael Ljung Nolaskolan
2017-11-26 11:30 248041015 Vattjoms IK P03 - IBK Härnösand P04 6 - 4 Yngwe Lindström, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2017-10-29 16:30 248041022 Vattjoms IK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 6 - 4 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2017-12-02 14:00 248041018 FBC Lo 04/06 - Granlo BK P04 8 - 5 Göran Edlund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2017-12-02 16:00 248041020 Vattjoms IK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 2 Thomas Berglund, Thomas Eriksson Höglunda
2017-12-03 17:15 248041017 IBK Härnösand P04 - Klockarbergets BK P03/05 7 - 2 Anders Öbergh, Mikael Körning Öbacka SC
2018-01-14 14:00 248041024 FBC Lo 04/06 - Klockarbergets BK P03/05 7 - 6 Göran Norberg, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-01-14 17:30 248041021 IBK Härnösand P04 - Granlo BK P04 1 - 2 Jan Lindberg, Arvid Larsson Öbacka SC
2017-12-17 11:00 248041026 Granlo BK P04 - Klockarbergets BK P03/05 10 - 5 Patrik Sjöberg, Jesper Doherty Höglunda
2017-12-17 12:00 248041025 IBK Härnösand P04 - FBC Lo 04/06 5 - 3 Kenny Windahl, Arvid Larsson Landgrenshallen (Plan A)
2018-01-20 16:30 248041027 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 5 Simon Hedkvist, Tony Strindlund Skyttis Arena
2018-01-13 12:00 248041031 Klockarbergets BK P03/05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 5 - 4 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Höglunda
2018-01-13 14:00 248041032 FBC Lo 04/06 - Vattjoms IK P03 7 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-01-13 15:00 248041030 Granlo BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 3 Fredrik Strese, Johan Löthman Höglunda
2018-01-13 16:30 248041044 Granlo BK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 1 - 3 Peterson Lugero, Johan Löthman Höglunda
2018-01-13 18:00 248041041 Klockarbergets BK P03/05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 5 - 6 Johan Löthman, Peterson Lugero Höglunda
2018-01-27 12:00 248041035 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - IBK Härnösand P04 5 - 4 Boo Hydling, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-01-27 14:30 248041036 Vattjoms IK P03 - Granlo BK P04 5 - 6 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-01-27 15:00 248041009 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - IBK Härnösand P04 4 - 3 Elin Lindgren, Micael Ljung Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-04 11:30 248041040 Klockarbergets BK P03/05 - Vattjoms IK P03 6 - 0 Patrik Sjöberg, Sofie Öman Njurundahallen
2018-02-04 12:00 248041039 FBC Lo 04/06 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 3 - 4 Göran Edlund, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-02-04 15:00 248041037 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 5 - 3 Göran Edlund, Elin Lindgren Öbacka SC
2018-02-10 13:30 248041043 IBK Härnösand P04 - Vattjoms IK P03 7 - 2 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Öbacka SC
2018-02-25 10:30 248041048 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Vattjoms IK P03 2 - 0 Micael Ljung, Anders Öbergh Nolaskolan
2018-02-25 12:30 248041046 Granlo BK P04 - FBC Lo 04/06 11 - 5 Arvid Larsson, Sofie Öman Njurundahallen
2018-02-25 13:30 248041050 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Vattjoms IK P03 2 - 2 Micael Ljung, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-25 14:00 248041045 Klockarbergets BK P03/05 - IBK Härnösand P04 8 - 2 Sofie Öman, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-03-04 12:00 248041052 Klockarbergets BK P03/05 - FBC Lo 04/06 13 - 3 Viktor Lindahl, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-03-18 17:30 248041049 Granlo BK P04 - IBK Härnösand P04 2 - 5 Jan Lindberg, Kenny Windahl Höglunda
2018-03-25 10:00 248041055 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 7 - 2 Göran Edlund, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-25 12:00 248041053 FBC Lo 04/06 - IBK Härnösand P04 4 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Bollstahallen
2018-03-25 14:00 248041054 Klockarbergets BK P03/05 - Granlo BK P04 12 - 3 Sofie Öman, Julia Holmlund Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 12 7 3 2 60-44 16 24
2. Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 12 6 1 5 56-46 10 19
3. IBK Härnösand P04 12 6 1 5 53-44 9 19
4. Granlo BK P04 12 6 1 5 50-55 -5 19
5. Vattjoms IK P03 12 5 1 6 42-51 -9 16
6. Klockarbergets BK P03/ 05 12 5 0 7 77-70 7 15
7. FBC Lo 04/ 06 12 3 1 8 57-85 -28 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 11:30 248042003 Klockarbergets BK P03-05 - Nätra IBK P02/05 4 - 3 Robin Uhlin, Teodor Lundgren Njurundahallen
2017-10-22 10:00 248042004 FBC Lo 04-06 - Örnsköldsvik IBK P05 4 - 9 Elin Lindgren, Maria Dahlin Bollstahallen
2017-12-02 13:00 248042002 Ankarsvik BK 05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 10 Emil Hedlund, Andreas Bjurman Höglunda
2017-10-29 248042006 FBC Lo 04-06 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 4 Bollstahallen
2017-10-29 248042007 Moälvens IBK P04 - Nätra IBK P02/05 6 - 3
2017-10-29 248042008 Ankarsvik BK 05 - Örnsköldsvik IBK P05 4 - 2
2017-11-11 13:00 248042012 FBC Lo 04-06 - Nätra IBK P02/05 7 - 5 Simon Hedkvist, Isac Rönkä Bollstahallen
2017-11-11 15:30 248042011 Klockarbergets BK P03-05 - Örnsköldsvik IBK P05 2 - 3 Robin Uhlin, Isak Solnevik Njurundahallen
2017-11-12 16:00 248042009 Moälvens IBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 5 - 3 Tony Strindlund, Göran Norberg Skyttis Arena
2017-11-25 248042013 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Klockarbergets BK P03-05 11 - 6 Skyttis Arena
2017-11-25 248042015 Örnsköldsvik IBK P05 - Moälvens IBK P04 1 - 2
2017-11-25 248042016 Nätra IBK P02/05 - Ankarsvik BK 05 9 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2017-11-25 13:30 248042018 Ankarsvik BK 05 - FBC Lo 04-06 5 - 4 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Höglunda
2017-12-03 14:30 248042020 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Örnsköldsvik IBK P05 2 - 4 Göran Edlund, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-08 248042022 Örnsköldsvik IBK P05 - Nätra IBK P02/05 2 - 9
2017-12-09 248042021 Moälvens IBK P04 - Ankarsvik BK 05 4 - 1
2018-01-14 248042024 FBC Lo 04-06 - Klockarbergets BK P03-05 7 - 6 Bollstahallen
2017-12-16 12:00 248042025 FBC Lo 04-06 - Moälvens IBK P04 4 - 5 Jonas Hägglund, Göran Edlund Bollstahallen
2018-01-20 11:30 248042027 Nätra IBK P02/05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 6 - 10 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Köpmanholmens Sporthall
2018-03-17 10:00 248042026 Klockarbergets BK P03-05 - Ankarsvik BK 05 8 - 4 Sofie Öman, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-01-21 13:30 248042030 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Ankarsvik BK 05 4 - 4 Kalle Dorell, Göran Edlund Nolaskolan
2018-02-25 11:00 248042017 Klockarbergets BK P03-05 - Moälvens IBK P04 9 - 2 Arvid Larsson, Markus Helsing Njurundahallen
2017-11-19 248042034 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - FBC Lo 04-06 11 - 3 Skyttis Arena
2018-01-28 248042035 Nätra IBK P02/05 - Moälvens IBK P04 5 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2018-03-24 248042036 Örnsköldsvik IBK P05 - Ankarsvik BK 05 3 - 6
2018-02-03 12:00 248042032 Örnsköldsvik IBK P05 - FBC Lo 04-06 0 - 6 Maria Dahlin, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-03 13:30 248042037 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Moälvens IBK P04 6 - 2 Anders Öbergh, Henrik Johansson Skyttis Arena
2018-02-03 15:00 248042040 Nätra IBK P02/05 - FBC Lo 04-06 5 - 4 Boo Hydling, Micael Ljung Köpmanholmens Sporthall
2018-01-13 248042041 Klockarbergets BK P03-05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 5 - 6 Höglunda
2018-02-11 248042043 Moälvens IBK P04 - Örnsköldsvik IBK P05 4 - 4
2018-02-11 248042044 Ankarsvik BK 05 - Nätra IBK P02/05 8 - 8
2018-02-16 19:00 248042048 Örnsköldsvik IBK P05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 9 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Nolaskolan
2018-02-17 12:00 248042039 Örnsköldsvik IBK P05 - Klockarbergets BK P03-05 3 - 3 Patrik Nilsson, Isac Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-17 15:00 248042045 Moälvens IBK P04 - Klockarbergets BK P03-05 4 - 1 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-17 16:00 248042046 FBC Lo 04-06 - Ankarsvik BK 05 1 - 6 Anders Öbergh, Mikael Körning Bollstahallen
2018-02-25 248042049 Ankarsvik BK 05 - Moälvens IBK P04 4 - 3
2018-03-04 248042050 Nätra IBK P02/05 - Örnsköldsvik IBK P05 2 - 10 Köpmanholmens Sporthall
2018-03-04 248042052 Klockarbergets BK P03-05 - FBC Lo 04-06 13 - 3 Njurundahallen
2018-01-28 16:00 248042054 Ankarsvik BK 05 - Klockarbergets BK P03-05 7 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2018-03-17 14:30 248042055 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Nätra IBK P02/05 4 - 5 Peder Lövdahl, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-18 248042031 Nätra IBK P02/05 - Klockarbergets BK P03-05 WO (5 - 0) Köpmanholmens Sporthall
2018-03-18 10:00 248042053 Moälvens IBK P04 - FBC Lo 04-06 2 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 12 7 2 3 80-50 30 23
2. Ankarsvik BK 05 12 6 2 4 58-58 0 20
3. Moälvens IBK P04 12 6 2 4 44-45 -1 20
4. Nätra IBK P02/ 05 12 5 2 5 65-65 0 17
5. Örnsköldsvik IBK P05 12 4 2 6 43-53 -10 14
6. Klockarbergets BK P03-05 12 4 1 7 59-58 1 13
7. FBC Lo 04-06 12 4 1 7 51-71 -20 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis