Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 10:30 150020005 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 5 - 5 Johan Engvall, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2017-09-24 14:30 150020003 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 4 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Torbjörn Lundin Hässelbyhallen
2017-09-24 15:30 150020002 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 7 - 11 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2017-09-24 16:30 150020001 Enebybergs IF - Nyboda IBK 5 - 16 Jan Lingemark, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
2018-03-24 09:30 150020004 Kvarnbergsplans IBK (B) - Västerorts IBK 2 - 4 Aldin Imamovic, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2017-10-01 13:00 150020009 Bro IK - Enebybergs IF 2 - 11 Leif Borglund, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-10-01 16:00 150020008 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 16 - 5 William Albrecht, William Hilmersson Väsby skolan
2017-10-01 17:45 150020006 Täby FC (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 4 - 7 Daniel Skantze, Simon Righarts Grindtorpshallen
2017-10-22 12:30 150020007 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 4 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2017-10-22 14:00 150020010 Nyboda IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 8 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Råstaparkhallen
2017-10-07 14:30 150020015 Kvarnbergsplans IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 13 - 7 Aarre Hietanen, William Hilmersson Kvarnbergshallen
2017-10-08 16:45 150020014 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 12 - 3 Ricky Bagge, Anders Asp Hässelbyhallen
2017-10-08 17:15 150020011 Sigtuna IF IBK - Bro IK 12 - 4 William Hilmersson, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-10-08 17:30 150020012 Enebybergs IF - Centralvägens IBK 4 - 11 Simon Bernhardsson, Lars Samuelsson Danderyds Gymnasium
2017-10-08 18:30 150020013 Bele Barkarby IF IBF - Västerorts IBK 7 - 7 Magnus Berg, Leif Karlsson Björkebyhallen
2017-10-14 15:30 150020019 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 8 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-10-15 11:00 150020018 Västerorts IBK - Enebybergs IF 5 - 4 William Hilmersson, Fredrik Berglund Sonesson Råstaparkhallen
2017-10-15 14:15 150020020 Bro IK - Nyboda IBK 6 - 12 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2017-10-15 19:30 150020017 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Grindtorpshallen
2017-11-25 10:30 150020016 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK 7 - 11 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Ärvingehallen
2017-10-28 19:00 150020021 Sigtuna IF IBK - Västerorts IBK 5 - 3 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-10-29 10:30 150020025 Nyboda IBK - Centralvägens IBK 9 - 7 Kent Kastell, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2017-10-29 15:00 150020023 Bele Barkarby IF IBF - Lokomotiv Kista IBF 5 - 0 Ken Johansson, Stefano Bianque Herresta Sporthall
2017-10-29 17:15 150020022 Enebybergs IF - Täby FC (B) 11 - 6 Ken Johansson, Leif Karlsson Danderyds Gymnasium
2017-10-29 18:15 150020024 Hässelby SK IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 7 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2017-10-21 10:30 150020027 Lokomotiv Kista IBF - Enebybergs IF 5 - 7 Stefano Bianque, Magnus Westerberg Ärvingehallen
2017-11-04 14:15 150020030 Centralvägens IBK - Bro IK 8 - 10 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Väsby skolan
2017-11-05 13:15 150020026 Kvarnbergsplans IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 9 - 7 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Kvarnbergshallen
2017-11-05 15:15 150020029 Västerorts IBK - Nyboda IBK 1 - 14 Sampo Friberg, Tim Sandström Råstaparkhallen
2017-11-05 16:45 150020028 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 14 Lars Samuelsson, Leif Karlsson Grindtorpshallen
2017-11-12 11:00 150020035 Nyboda IBK - Täby FC (B) 12 - 1 Lars Sundlöf, Lars Reuterhagen Råstaparkhallen
2017-11-12 15:45 150020031 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 15 - 3 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-11-12 16:45 150020034 Bro IK - Västerorts IBK 11 - 8 Michael Leimer, Robert Milerud Bro Sporthall
2017-11-12 18:15 150020032 Enebybergs IF - Kvarnbergsplans IBK (B) 11 - 6 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Hallenberg Danderyds Gymnasium
2017-11-12 18:30 150020033 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 4 Christian Högberg, Michael Selg Björkebyhallen
2017-11-18 10:30 150020038 Lokomotiv Kista IBF - Nyboda IBK 2 - 23 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2017-11-18 13:15 150020037 Kvarnbergsplans IBK (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 3 Fadi Saffo, Simon Righarts Kvarnbergshallen
2017-11-19 15:15 150020040 Västerorts IBK - Centralvägens IBK 5 - 12 Mikael Lemker, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2017-11-19 17:45 150020036 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF 13 - 6 Sampo Friberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-11-19 18:00 150020039 Täby FC (B) - Bro IK 4 - 9 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-12-02 18:00 150020043 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 12 - 2 Lars Sundlöf, Per Sundvall Väsby skolan
2017-12-03 11:00 150020045 Nyboda IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 8 - 7 Per Rosén, Anders Asp Råstaparkhallen
2017-12-03 13:30 150020044 Bro IK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 4 Juha Tammerström, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-12-03 15:15 150020041 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 13 - 3 Marco Svenström, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-12-03 18:30 150020042 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 10 - 5 Per Sundvall, Leif Karlsson Danderyds Gymnasium
2017-12-09 15:45 150020048 Kvarnbergsplans IBK (B) - Bro IK 9 - 15 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnbergshallen
2017-12-09 18:45 150020046 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 10 - 16 Sampo Friberg, Per Sundvall Björkebyhallen
2017-12-10 17:15 150020047 Hässelby SK IBK - Nyboda IBK 5 - 12 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hässelbyhallen
2017-12-10 18:30 150020050 Täby FC (B) - Västerorts IBK 14 - 9 Lars Samuelsson, Ken Johansson Grindtorpshallen
2018-03-10 11:00 150020049 Lokomotiv Kista IBF - Centralvägens IBK 2 - 14 Imtiaz Karim, Robert Milerud Ärvingehallen
2017-12-17 13:45 150020055 Nyboda IBK - Bele Barkarby IF IBF 20 - 4 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Råstaparkhallen
2017-12-17 15:00 150020053 Centralvägens IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 33 - 6 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2017-12-17 15:15 150020052 Västerorts IBK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 4 Håkan Taxén, Lars Sundlöf Råstaparkhallen
2017-12-17 16:00 150020054 Bro IK - Hässelby SK IBK 6 - 6 Leif Karlsson, Magnus Berg Bro Sporthall
2018-01-08 21:15 150020051 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF 10 - 4 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2018-01-07 14:30 150020058 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 7 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Väsby skolan
2018-01-07 14:30 150020059 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 12 - 4 Osama Abaied, Sezgin Youmer Bro Sporthall
2018-01-07 15:30 150020057 Västerorts IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 9 - 6 Leif Karlsson, Torbjörn Lundin Råstaparkhallen
2018-01-07 17:30 150020056 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 8 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-11 10:30 150020060 Nyboda IBK - Enebybergs IF 7 - 4 Sadjad Nima, Sezgin Youmer Råstaparkhallen
2018-01-13 14:30 150020065 Kvarnbergsplans IBK (B) - Täby FC (B) 7 - 8 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kvarnbergshallen
2018-01-14 13:00 150020061 Sigtuna IF IBK - Nyboda IBK 7 - 10 Fredrik Nensén, Per Sundvall Prästängshallen
2018-01-14 17:30 150020063 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK 2 - 14 Hampus Viking, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2018-01-14 18:30 150020062 Enebybergs IF - Bro IK 12 - 13 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Danderyds Gymnasium
2018-01-14 19:00 150020064 Hässelby SK IBK - Västerorts IBK 12 - 5 Mikael Lemker, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2018-01-20 14:30 150020066 Lokomotiv Kista IBF - Kvarnbergsplans IBK (B) 4 - 12 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2018-01-20 17:15 150020067 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 6 - 7 Leif Karlsson, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2018-01-21 11:30 150020068 Västerorts IBK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 9 Tim Sandström, Magnus Johansson Råstaparkhallen
2018-01-21 13:30 150020069 Centralvägens IBK - Enebybergs IF 9 - 5 Fredrik Sandgren, Imtiaz Karim Väsby skolan
2018-01-21 13:30 150020070 Bro IK - Sigtuna IF IBK 5 - 9 Lars Reuterhagen, Sampo Friberg Bro Sporthall
2018-01-28 14:45 150020075 Nyboda IBK - Bro IK 16 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Lars Reuterhagen Råstaparkhallen
2018-01-28 16:30 150020071 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 6 - 4 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Prästängshallen
2018-01-28 18:30 150020073 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 18 - 6 Daniel Bäckner, Torbjörn Lundin Björkebyhallen
2018-01-28 19:30 150020072 Enebybergs IF - Västerorts IBK 3 - 7 Leif Karlsson, Wen-chung Tsai Danderyds Gymnasium
2018-01-28 19:30 150020074 Hässelby SK IBK - Lokomotiv Kista IBF 3 - 4 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2018-02-03 13:00 150020077 Lokomotiv Kista IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 12 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Ärvingehallen
2018-02-03 16:15 150020080 Centralvägens IBK - Nyboda IBK 5 - 15 Daniel Hultberg, Christian Högberg Väsby skolan
2018-02-03 18:30 150020076 Kvarnbergsplans IBK (B) - Hässelby SK IBK 8 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Kvarnbergshallen
2018-02-04 14:00 150020079 Västerorts IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 9 Fredrik Nensén, Nihada Cenanovic Råstaparkhallen
2018-02-04 17:00 150020078 Täby FC (B) - Enebybergs IF 3 - 5 Per Calmén, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2018-02-18 12:30 150020085 Nyboda IBK - Västerorts IBK 18 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Råstaparkhallen
2018-02-18 13:30 150020083 Bele Barkarby IF IBF - Kvarnbergsplans IBK (B) 10 - 5 Stefano Bianque, Mattias Nordlund Herresta Sporthall
2018-02-18 15:45 150020084 Bro IK - Centralvägens IBK 13 - 8 Juha Tammerström, Mats Järnmark Bro Sporthall
2018-02-18 17:15 150020081 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 9 - 7 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2018-02-18 19:15 150020082 Enebybergs IF - Lokomotiv Kista IBF 7 - 3 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2018-02-24 11:30 150020087 Kvarnbergsplans IBK (B) - Enebybergs IF 5 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2018-02-24 13:00 150020088 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 0 - 19 Daniel Bäckner, Ricky Bagge Ärvingehallen
2018-02-24 13:30 150020086 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 9 Sezgin Youmer, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2018-02-25 14:30 150020090 Västerorts IBK - Bro IK 7 - 13 Ricky Bagge, Mattias Lönnborg Råstaparkhallen
2018-03-11 19:30 150020089 Täby FC (B) - Nyboda IBK 0 - 15 Aldin Imamovic, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2018-03-03 13:00 150020093 Centralvägens IBK - Västerorts IBK 5 - 8 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Väsby skolan
2018-03-04 11:00 150020095 Nyboda IBK - Lokomotiv Kista IBF 26 - 1 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2018-03-04 11:30 150020091 Sigtuna IF IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 6 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-03-04 12:45 150020094 Bro IK - Täby FC (B) 15 - 11 Handrin Thunqvist, Aldin Imamovic Bro Sporthall
2018-03-11 18:15 150020092 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK 5 - 6 Ken Johansson, Jonatan Svahn Danderyds Gymnasium
2018-03-17 13:30 150020099 Lokomotiv Kista IBF - Bro IK 2 - 22 Mats Järnmark, Peter Kirch Ärvingehallen
2018-03-17 17:45 150020098 Kvarnbergsplans IBK (B) - Nyboda IBK 4 - 7 Osama Abaied, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-03-18 12:00 150020096 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF 5 - 7 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Herresta Sporthall
2018-03-18 14:15 150020100 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 16 - 7 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2018-03-18 18:15 150020097 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 9 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Hässelbyhallen
2018-03-24 18:30 150020103 Centralvägens IBK - Lokomotiv Kista IBF 22 - 2 Per Sundvall, Lars Sundlöf Väsby skolan
2018-03-25 11:30 150020105 Nyboda IBK - Hässelby SK IBK 16 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Råstaparkhallen
2018-03-25 13:00 150020102 Västerorts IBK - Täby FC (B) 5 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Råstaparkhallen
2018-03-25 15:30 150020104 Bro IK - Kvarnbergsplans IBK (B) 14 - 6 Tim Sandström, Magnus Johansson Bro Sporthall
2018-03-25 19:00 150020101 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Prästängshallen
2018-04-07 12:00 150020110 Lokomotiv Kista IBF - Västerorts IBK 1 - 11 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Ärvingehallen
2018-04-07 15:45 150020108 Hässelby SK IBK - Bro IK 6 - 7 Mattias Nordlund, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-04-07 16:45 150020109 Kvarnbergsplans IBK (B) - Centralvägens IBK 11 - 8 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-04-08 18:15 150020106 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK 4 - 12 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Danderyds Gymnasium
2018-04-08 18:30 150020107 Bele Barkarby IF IBF - Nyboda IBK 4 - 23 Daniel Karlsson, William Albrecht Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nyboda IBK 20 19 1 0 287-86 201 58
2. Sigtuna IF IBK 20 17 1 2 197-105 92 52
3. Bro IK 20 14 1 5 207-162 45 43
4. Centralvägens IBK 20 11 0 9 213-135 78 33
5. Enebybergs IF 20 9 0 11 131-149 -18 27
6. Västerorts IBK 20 8 1 11 124-158 -34 25
7. Bele Barkarby IF IBF 20 8 1 11 141-186 -45 25
8. Hässelby SK IBK 20 7 1 12 123-144 -21 22
9. Kvarnbergsplans IBK (B) 20 7 0 13 142-176 -34 21
10. Täby FC (B) 20 5 1 14 120-190 -70 16
11. Lokomotiv Kista IBF 20 1 1 18 63-257 -194 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 17:00 150022004 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Torvalla Träningshall
2017-09-24 12:30 150022002 Kvarnbergsplans IBK (A) - FBI Tullinge 4 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnbergshallen
2017-09-24 17:30 150022003 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK 12 - 5 Sampo Friberg, Mikael Wiklund Eriksdalshallen
2017-09-24 20:30 150022001 IK Tomtberga - Sörskogens IF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Stuvstahallen
2017-09-30 15:00 150022007 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 14 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2017-09-30 18:30 150022009 FBI Tullinge - IK Tomtberga 5 - 2 Thomas Bégat, Alexander Mattsson Tullingehallen
2017-10-01 19:00 150022008 Nacka Wallenstam IBK - Kvarnbergsplans IBK (A) 4 - 5 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2017-10-07 14:00 150022015 Vendelsö IK - Segeltorps IF 10 - 9 Sadjad Nima, Fredrik Hallenberg Vendelsömalmshallen
2017-10-22 19:00 150022012 IK Tomtberga - Nacka Wallenstam IBK 3 - 14 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Stuvstahallen
2017-10-25 20:00 150022013 Kvarnbergsplans IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 11 William Albrecht, Simon Holm Schlemowitz Skogåshallen
2017-10-14 12:00 150022018 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Tomtberga 7 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2017-10-14 18:15 150022020 FBI Tullinge - Sörskogens IF 6 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2017-10-15 19:00 150022016 Segeltorps IF - Hammarby IF IBF (B) 3 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Stuvstahallen
2017-10-28 17:15 150022023 Kvarnbergsplans IBK (A) - Segeltorps IF 8 - 8 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnbergshallen
2017-10-28 19:15 150022024 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK 14 - 6 Magnus Berg, Magnus Westerberg Skanstullshallen
2017-10-29 14:30 150022025 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 3 William Hilmersson, Kari Malmros Skogåshallen
2017-11-04 16:15 150022026 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK (A) 8 - 14 Håkan Taxén, Simon Righarts Vendelsömalmshallen
2017-11-05 13:00 150022029 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF 7 - 3 Robin Berger, Henrik Sommerville Skogåshallen
2017-11-05 13:15 150022030 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 4 - 2 Leif Karlsson, Sadjad Nima Ormingehallen
2017-11-05 19:00 150022027 Segeltorps IF - IK Tomtberga 9 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Stuvstahallen
2017-11-11 18:00 150022033 Kvarnbergsplans IBK (A) - Hammarby IF IBF (B) 9 - 9 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnbergshallen
2017-11-11 19:15 150022034 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 3 Daniel Karlsson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-11-12 17:30 150022032 IK Tomtberga - Vendelsö IK 7 - 4 Kari Malmros, Theodore Hurtig Stuvstahallen
2017-11-19 14:30 150022040 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 7 Theodore Hurtig, Arne Brovig Skogåshallen
2017-11-19 19:00 150022038 Segeltorps IF - Sörskogens IF 3 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Stuvstahallen
2017-11-26 19:30 150022036 Hammarby IF IBF (B) - IK Tomtberga 10 - 5 Tuva Egman, Tony Verho Sjöstadshallen
2017-12-02 14:00 150022045 Sörskogens IF - Vendelsö IK 5 - 10 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2017-12-03 16:00 150022042 IK Tomtberga - Kvarnbergsplans IBK (A) 1 - 9 Aarre Hietanen, Jonas Jatko Stuvstahallen
2017-12-03 20:00 150022044 FBI Tullinge - Segeltorps IF 10 - 3 Viking Claësson, Martin Claësson Tullingehallen
2017-12-09 10:00 150022048 Vendelsö IK - FBI Tullinge 4 - 10 Robin Berger, Håkan Augustsson Vendelsömalmshallen
2017-12-09 14:45 150022049 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 6 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Stuvstahallen
2017-12-10 20:00 150022047 Hammarby IF IBF (B) - Sörskogens IF 9 - 3 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Eriksdalshallen
2017-12-16 16:30 150022052 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 10 - 6 Johan Larsson, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2017-12-16 17:00 150022053 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 14 - 10 Ken Johansson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2017-12-16 19:30 150022054 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Marco Svenström Tullingehallen
2017-12-17 13:00 150022055 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK (A) 9 - 7 Per Sundvall, Daniel Karlsson Skogåshallen
2018-01-06 17:00 150022059 FBI Tullinge - Kvarnbergsplans IBK (A) 14 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2018-01-07 12:30 150022058 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 7 Oscar Olsson Berglund, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2018-01-07 13:00 150022057 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 5 - 13 Tony Verho, Sampo Friberg Skogåshallen
2018-01-07 14:30 150022060 Sörskogens IF - IK Tomtberga 7 - 4 Tony Verho, Sampo Friberg Skogåshallen
2018-01-13 16:00 150022063 Kvarnbergsplans IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 9 - 10 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnbergshallen
2018-01-13 18:00 150022064 Hammarby IF IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 15 - 6 Fredrik Landin, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2018-01-14 18:45 150022062 IK Tomtberga - FBI Tullinge 2 - 9 Magnus Johansson, Imtiaz Karim Stuvstahallen
2018-01-20 16:15 150022069 Nacka Wallenstam IBK - IK Tomtberga WO (5 - 0) Sezgin Youmer, Svedje Ohlson Myrsjöskolan
2018-01-20 16:30 150022068 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK (A) 5 - 7 Johan Engvall, William Hilmersson Skogåshallen
2018-01-21 16:00 150022066 Segeltorps IF - Vendelsö IK 5 - 16 Thomas Gjutarenäfve, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2018-01-27 13:00 150022074 Hammarby IF IBF (B) - Segeltorps IF 7 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Liljeholmshallen 1
2018-01-28 11:15 150022075 Sörskogens IF - FBI Tullinge 6 - 5 Viking Claësson, Martin Claësson Skogåshallen
2018-01-28 17:15 150022072 IK Tomtberga - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 3 Martin Åkesson, Kent Budell Stuvstahallen
2018-02-03 19:30 150022076 Vendelsö IK - Hammarby IF IBF (B) 11 - 11 Kent Kastell, Christian Hamnström Vendelsömalmshallen
2018-02-04 17:15 150022080 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 7 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Aarre Hietanen Ormingehallen
2018-02-04 19:00 150022077 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK (A) 6 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2018-02-17 14:00 150022085 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Skogåshallen
2018-02-17 17:30 150022083 Kvarnbergsplans IBK (A) - Vendelsö IK WO (5 - 0) Osama Abaied, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-02-18 19:15 150022082 IK Tomtberga - Segeltorps IF 15 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Stuvstahallen
2018-02-18 20:00 150022084 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 8 - 11 Gustav Levin, Joakim Levin Tullingehallen
2018-02-24 19:00 150022087 Vendelsö IK - IK Tomtberga 7 - 6 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Vendelsömalmshallen
2018-02-25 12:45 150022090 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge 1 - 10 Marco Svenström, Patrik Larsson Skogåshallen
2018-02-25 17:30 150022086 Hammarby IF IBF (B) - Kvarnbergsplans IBK (A) 3 - 3 Sezgin Youmer, Ken Johansson Eriksdalshallen
2018-03-03 13:30 150022095 Sörskogens IF - Segeltorps IF 9 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Robin Berger Skogåshallen
2018-03-03 16:30 150022092 IK Tomtberga - Hammarby IF IBF (B) 3 - 10 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnbergshallen
2018-03-04 15:00 150022093 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Ormingehallen
2018-03-17 13:00 150022098 Vendelsö IK - Sörskogens IF 7 - 3 Joacim Hansson, Daniel Enkulla Vendelsömalmshallen
2018-03-17 16:15 150022096 Kvarnbergsplans IBK (A) - IK Tomtberga 19 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2018-03-18 20:15 150022099 Segeltorps IF - FBI Tullinge 4 - 10 Viking Claësson, Martin Claësson Stuvstahallen
2018-03-24 18:30 150022104 FBI Tullinge - Vendelsö IK 12 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Aldin Imamovic Tullingehallen
2018-03-25 13:30 150022105 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF (B) 6 - 11 Erik Nyman, Johan Jäderlund Skogåshallen
2018-03-25 17:00 150022103 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 13 - 0 Per Rosén, Tobias Berger Ormingehallen
2018-04-07 12:00 150022109 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 10 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2018-04-07 15:30 150022108 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge 1 - 5 Robert Jäderlund, Tim Sandström Sjöstadshallen
2018-04-07 18:15 150022107 Kvarnbergsplans IBK (A) - Sörskogens IF 6 - 7 Johan Hessing, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2018-04-08 17:15 150022110 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 4 Shabbir Ahmed, Mikael Wiklund Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge 16 12 1 3 121-57 64 37
2. Hammarby IF IBF (B) 16 11 3 2 143-79 64 36
3. Nacka Wallenstam IBK 16 12 0 4 127-88 39 36
4. Kvarnbergsplans IBK (A) 16 6 5 5 124-104 20 23
5. Vendelsö IK 16 7 1 8 123-134 -11 22
6. Sörskogens IF 16 7 1 8 84-101 -17 22
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 4 1 11 82-123 -41 13
8. IK Tomtberga 16 4 0 12 68-122 -54 12
9. Segeltorps IF 16 2 2 12 75-139 -64 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis