Pantamera Junior Division 2 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-01 15:00 150026003 AIK IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 4 Aarre Hietanen, Stefano Bianque Tallbackaskolan
2017-10-01 16:00 150026001 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 4 Jonas Håmark, Leif Borglund Björkebyhallen
2017-10-02 19:30 150026002 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Jan Lingemark, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-02-02 19:30 150026005 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 4 Lars Reuterhagen, William Hilmersson Viksjö Sporthall
2017-10-07 13:30 150026008 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 4 Per Sundvall, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-08 15:15 150026006 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Hässelbyhallen
2017-10-08 17:45 150026009 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Patrik Andersén, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
2018-02-12 20:30 150026010 Täby FC (C) - Järfälla IBK (A) 7 - 3 Arne Brovig, Daniel Karlsson Grindtorpshallen
2017-10-15 15:15 150026013 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 3 Kenny Ly, Erik Palmertz Ulriksdalshallen
2017-10-15 17:00 150026011 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 7 - 3 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Björkebyhallen
2017-10-15 18:15 150026015 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 5 - 8 Per Sundvall, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2017-10-16 19:30 150026014 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 2 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2017-10-21 15:30 150026019 IK Frej Täby IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Mario Mallengren, William Hilmersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-22 14:15 150026020 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 4 - 9 Aldin Imamovic, William Hilmersson Grindtorpshallen
2017-10-22 16:00 150026016 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Jakobsbergs Sporthall
2017-10-22 18:00 150026017 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (A) 8 - 10 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hässelbyhallen
2017-10-26 21:00 150026022 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2017-10-27 19:00 150026024 IK Frej Täby IBK (A) - Täby FC (C) 11 - 10 Vilhelm Nordström, Aldin Imamovic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-28 19:30 150026021 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 13 - 4 Per Calmén, Per Ove Åman Björkebyhallen
2017-10-29 15:00 150026023 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 4 - 9 Björn Söderström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2017-11-18 11:15 150026028 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-11-18 15:30 150026026 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 2 Stefano Bianque, William Hilmersson Mälaröhallen
2017-11-19 15:00 150026030 Täby FC (C) - AIK IBF (A) 5 - 5 Daniel Mårtensson, Jesper Wahlund Grindtorpshallen
2017-12-03 12:30 150026027 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 7 William Hilmersson, Fredrik Landin Jakobsbergs Sporthall
2017-11-23 21:00 150026032 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF (A) 3 - 5 William Albrecht, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2017-11-25 14:15 150026034 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 2 Patrik Andersén, Henrik Sommerville Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-26 16:15 150026031 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Robin Särén, Tim Sandström Björkebyhallen
2017-11-26 17:15 150026035 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 1 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Åkersberga Sporthall A
2017-12-09 15:30 150026037 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Ken Johansson, Mats Andersson Mälaröhallen
2017-12-10 12:30 150026036 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 10 Karl-Johan Leijon, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2017-12-10 17:00 150026040 Täby FC (C) - Rotebro IS IBK (A) 0 - 10 Lars Samuelsson, Thomas Gjutarenäfve Grindtorpshallen
2018-02-20 20:00 150026038 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 7 Robin Karke, Daniel Karlsson Kallhälls sporthall
2017-12-16 14:00 150026045 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (A) 4 - 6 Per Sundvall, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2017-12-16 17:00 150026041 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 6 Erik Nyman, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-12-17 15:45 150026044 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (A) 8 - 4 Fadi Saffo, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-21 16:15 150026042 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (C) 15 - 4 Mario Mallengren, William Hilmersson Hässelbyhallen
2018-01-14 16:15 150026049 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (A) 1 - 3 Björn Söderström, Arne Brovig Åkersberga Sporthall A
2018-01-14 17:30 150026046 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A) 5 - 13 Aldin Imamovic, Mikael Lemker Hässelbyhallen
2018-01-14 19:00 150026050 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 Fabian Fahimi, Andreas Bengtsson Grindtorpshallen
2018-01-14 20:00 150026048 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF (A) 6 - 4 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-15 20:15 150026054 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 18 - 2 Patrik Larsson, Jimmy Rittervall Tappströms Bollhall
2018-01-20 16:30 150026052 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Roger Zahnér, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2018-01-21 13:45 150026051 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Herresta Sporthall
2018-03-24 16:30 150026055 Järfälla IBK (A) - Täby FC (C) 14 - 8 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2018-01-27 13:45 150026059 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-28 11:00 150026060 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 5 - 8 Fredrik Nensén, William Albrecht Tibblehallen CC
2018-01-28 13:15 150026057 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (A) 2 - 8 Kari Malmros, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-01-28 16:45 150026056 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (A) 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Patrik Larsson Viksjö Sporthall
2018-02-03 11:15 150026062 Rotebro IS IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2018-02-03 16:00 150026064 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 5 - 7 Juha Tammerström, Oskar Sevefjord Mälaröhallen
2018-02-03 18:00 150026065 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 11 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2018-02-04 13:30 150026063 AIK IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2018-02-09 20:00 150026068 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
2018-02-11 14:15 150026070 Täby FC (C) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 20 Arne Brovig, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2018-02-11 18:15 150026067 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (A) 2 - 9 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2018-03-19 20:15 150026066 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) 5 - 6 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Tappströms Bollhall
2018-02-17 16:45 150026075 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Mario Mallengren, Daniel Eklund Åkersberga Sporthall A
2018-02-18 12:00 150026071 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 6 Mattias Nordlund, Stefano Bianque Herresta Sporthall
2018-02-18 16:30 150026073 AIK IBF (A) - Täby FC (C) 9 - 1 Björn Söderström, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2018-03-09 20:30 150026072 Rotebro IS IBK (A) - Ekerö IK (A) 8 - 3 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2018-03-10 16:00 150026077 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-03-11 17:45 150026076 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 9 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Ulriksdalshallen
2018-03-11 18:15 150026078 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 1 Imtiaz Karim, Daniel Karlsson Viksjö Sporthall
2018-03-12 21:00 150026079 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 3 - 9 Aldin Imamovic, William Hilmersson Hässelbyhallen
2018-03-18 20:00 150026084 IK Frej Täby IBK (A) - Järfälla IBK (A) 13 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-22 20:30 150026081 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 6 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Herresta Sporthall
2018-03-22 21:00 150026082 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (C) 7 - 7 Jan Lingemark, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-03-23 20:00 150026085 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (A) 1 - 5 Per Sundvall, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-03-17 17:00 150026088 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 5 - 8 Fredrik Hallenberg, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2018-03-23 19:30 150026086 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Robin Berger, Håkan Taxén Rotebrohallen (Nya)
2018-03-25 11:30 150026090 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 6 Aarre Hietanen, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-03-25 18:45 150026087 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 10 - 2 Patrik Larsson, Mikael Lemker Ulriksdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK (A) 16 12 2 2 98-53 45 38
2. IK Frej Täby IBK (A) 16 12 1 3 126-67 59 37
3. AIK IBF (A) 16 9 1 6 93-86 7 28
4. Järfälla IBK (A) 16 9 0 7 95-84 11 27
5. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 8 2 6 83-70 13 26
6. Ekerö IK (A) 16 7 2 7 92-73 19 23
7. Täby FC (C) 16 3 3 10 78-136 -58 12
8. Åkersberga IBF (B) 16 3 1 12 51-86 -35 10
9. Hässelby SK IBK (B) 16 3 0 13 75-136 -61 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 11:30 150027005 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 2 Kari Malmros, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2017-09-30 16:15 150027002 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (A) 1 - 13 Johan Larsson, Jonas Håmark Farstahallen 1
2017-10-01 13:45 150027001 Rotebro IS IBK (B) - Tumba GOIF (A) 9 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya)
2017-10-03 20:15 150027003 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 3 - 5 Aldin Imamovic, Tobias Berger Grantomtahallen
2017-10-10 20:15 150027006 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2017-12-02 15:30 150027009 Tungelsta IF (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 5 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2018-02-06 20:10 150027010 Tumba GOIF (A) - Vendelsö IK (A) 1 - 4 Kent Budell, Fredrik Landin Storvretens Sporthall
2018-02-08 20:30 150027008 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (B) 4 - 6 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Eriksdalshallen
2017-10-14 10:00 150027011 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 2 Björn Söderström, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-10-14 14:30 150027013 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2017-10-15 14:00 150027014 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Västertorpshallen
2017-10-15 14:00 150027015 Tungelsta IF (A) - Tumba GOIF (A) 11 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tungelsta Sporthall
2017-10-17 20:15 150027017 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 2 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2017-10-21 13:45 150027020 Tumba GOIF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 6 Peter Larsson, Håkan Taxén Storvretens Sporthall
2017-10-22 17:15 150027016 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Söderbymalmskolan
2018-03-22 20:45 150027019 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF (A) 4 - 2 Robin Berger, Roland Nester Eriksdalshallen
2017-10-28 10:45 150027021 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Magnus Westerberg, Björn Söderström Sollentuna sim och sporthall
2017-10-28 13:00 150027023 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 5 Christian Hamnström, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2017-10-29 11:15 150027024 Djurgårdens IF IBS - Tumba GOIF (A) 4 - 5 Per Sundvall, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2018-03-21 19:30 150027022 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Robin Berger, Stefano Bianque Farstahallen 1
2017-11-14 20:15 150027028 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 4 Aarre Hietanen, Daniel Karlsson Fleminghallen
2017-11-18 12:15 150027030 Tumba GOIF (A) - Ingarö IF (A) 2 - 15 Roland Nester, Björn Landin Storvretens Sporthall
2017-11-19 16:00 150027027 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 6 Erik Nyman, William Albrecht Torvalla Sporthall
2017-11-24 19:15 150027026 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (B) 13 - 5 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Västertorpshallen
2017-11-25 12:30 150027031 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Mattias Nordlund, Lars Reuterhagen Sollentuna sim och sporthall
2017-11-25 15:45 150027035 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 6 Arne Brovig, Fredrik Landin Tungelsta Sporthall
2017-11-28 20:45 150027032 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (A) 6 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 3
2018-02-01 20:30 150027034 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 0 - 2 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Eriksdalshallen
2017-12-08 19:15 150027037 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 8 Magnus Johansson, William Albrecht Västertorpshallen
2017-12-10 11:00 150027040 Tumba GOIF (A) - Farsta IBK (B) 12 - 6 Kim Svedberg, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-12-10 18:00 150027038 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Kari Malmros, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2017-12-12 20:20 150027036 Ingarö IF (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Martin Johansson, Fredrik Landin Grantomtahallen
2017-12-12 20:15 150027042 Huddinge IBS (B) - Tumba GOIF (A) 2 - 3 William Hilmersson, Daniel Karlsson Tomtbergahallen
2017-12-15 19:30 150027045 Tungelsta IF (A) - Ingarö IF (A) 9 - 6 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Tungelsta Sporthall
2017-12-16 14:45 150027044 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 10 Johan Hessing, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-12-17 15:00 150027041 Rotebro IS IBK (B) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 12:45 150027049 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (B) 6 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tungelsta Sporthall
2018-01-13 15:00 150027048 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) 6 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Engelbrektshallen
2018-01-14 11:15 150027050 Tumba GOIF (A) - Rotebro IS IBK (B) 9 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2018-03-13 20:15 150027046 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Fleminghallen
2018-01-20 11:00 150027051 Rotebro IS IBK (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Karl Hurtig Sollentuna sim och sporthall
2018-01-20 15:15 150027052 Farsta IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 4 - 6 Magnus Westerberg, Fredrik Landin Farstahallen 1
2018-01-21 15:00 150027055 Vendelsö IK (A) - Tumba GOIF (A) 7 - 4 Sebastian Öhman, Fredrik Landin Torvalla Sporthall
2018-01-27 15:45 150027054 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Wen-chung Tsai, Daniel Enkulla Sätrahallen
2018-01-24 20:15 150027057 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 12 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Fleminghallen
2018-01-25 19:45 150027056 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2018-01-26 19:30 150027059 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK (B) 4 - 7 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2018-01-28 11:00 150027060 Tumba GOIF (A) - Tungelsta IF (A) 6 - 3 Magnus Berg, Daniel Eklund Storvretens Sporthall
2018-02-03 10:15 150027062 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 7 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 1
2018-02-03 16:30 150027065 Tungelsta IF (A) - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Tungelsta Sporthall
2018-02-04 12:30 150027064 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF (A) 4 - 2 Kenny Ly, Rasmus Jansson Västertorpshallen
2018-02-20 20:20 150027063 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Grantomtahallen
2018-02-09 19:15 150027066 Älvsjö AIK IBF (B) - Ingarö IF (A) 5 - 8 William Albrecht, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2018-02-10 14:15 150027067 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Karl-Johan Leijon Torvalla Träningshall
2018-03-13 19:00 150027070 Tumba GOIF (A) - Djurgårdens IF IBS 9 - 3 Magnus Berg, Arne Brovig Storvretens Sporthall
2018-03-15 20:15 150027068 Huddinge IBS (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, William Hilmersson Fleminghallen
2018-02-17 10:45 150027072 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 0 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2018-02-17 11:15 150027071 Rotebro IS IBK (B) - Vendelsö IK (A) 8 - 5 Per Ove Åman, Stefano Bianque Sollentuna sim och sporthall
2018-02-17 14:30 150027073 Ingarö IF (A) - Tumba GOIF (A) 9 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2018-02-18 14:00 150027075 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (B) 10 - 2 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2018-02-20 20:15 150027079 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 William Hilmersson, Stefano Bianque Fleminghallen
2018-03-10 16:30 150027076 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (B) 5 - 7 Martin Åkesson, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2018-03-11 09:15 150027077 Älvsjö AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 12 - 0 Kenny Ly, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2018-03-11 13:45 150027078 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (A) 10 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Torvalla Träningshall
2018-03-16 19:30 150027085 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2018-03-18 13:45 150027081 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF (A) 5 - 6 Arne Brovig, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-03-20 19:30 150027082 Farsta IBK (B) - Tumba GOIF (A) 12 - 5 Robert Jäderlund, Fredrik Landin Farstahallen 3
2018-03-26 19:30 150027084 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (A) 1 - 13 Imtiaz Karim, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2018-03-24 13:45 150027086 Farsta IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 3 Roland Nester, Björn Landin Farstahallen 1
2018-03-24 14:30 150027090 Tumba GOIF (A) - Huddinge IBS (B) 8 - 4 Erik Nyman, Elis Erbing Malmsjö Sporthall
2018-03-24 15:00 150027087 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2018-03-25 17:00 150027088 Älvsjö AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 10 - 4 Aarre Hietanen, Christoffer Markovski Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vendelsö IK (A) 16 12 1 3 100-56 44 37
2. Tungelsta IF (A) 16 11 0 5 103-76 27 33
3. Tumba GOIF (A) 16 8 0 8 86-107 -21 24
4. Farsta IBK (B) 16 7 1 8 81-96 -15 22
5. Ingarö IF (A) 16 7 0 9 98-94 4 21
6. Huddinge IBS (B) 16 6 3 7 63-71 -8 21
7. Älvsjö AIK IBF (B) 16 6 2 8 92-85 7 20
8. Rotebro IS IBK (B) 16 6 2 8 83-85 -2 20
9. Djurgårdens IF IBS 16 4 1 11 59-95 -36 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis