Pantamera Mörkröd Medellätt (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 16:15 150304002 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 3 - 6 Mimma Spasic, Carl Kjellstrand Väsby skolan
2017-10-01 13:15 150304004 Stäkets Idrottsförening - Täby FC 1 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Kallhälls sporthall
2017-10-01 13:45 150304001 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2017-11-18 14:15 150304003 Rotebro IS IBK - Ängby IF 5 - 1 Jonatan Svahn, Joacim Hansson Rotebrohallen (Nya)
2017-10-07 14:30 150304008 Ängby IF - Grimsta AIK 7 - 11 William Albrecht, Gustav Persson Stora Mossen 1
2017-10-07 18:45 150304009 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 17 - 4 Jonatan Svahn, Markus Almén Prästängshallen
2017-10-08 14:00 150304007 Täby FC - Rotebro IS IBK 4 - 3 Oskar Mattsson, Arne Brovig Grindtorpshallen
2018-03-18 15:45 150304010 Töjnan IBK - Rosersbergs IK 3 - 5 William Grafström, David Norman Silverdalshallen
2017-10-15 13:00 150304015 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 3 - 1 Sadjad Nima, Per Ove Åman Prästängshallen
2017-10-15 14:15 150304011 Vaxholms IBF - Ängby IF 7 - 3 Roger Nyström, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
2017-10-19 19:45 150304012 Grimsta AIK - Täby FC 1 - 11 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-11-19 11:30 150304014 Stäkets Idrottsförening - Rosersbergs IK 3 - 5 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2017-10-21 12:00 150304018 Täby FC - Vaxholms IBF 6 - 1 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2017-10-21 14:00 150304019 Ängby IF - Sigtuna IF IBK 2 - 17 Robert Milerud, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2017-10-22 15:00 150304020 Töjnan IBK - Stäkets Idrottsförening 1 - 6 William Albrecht, Daniel Karlsson Silverdalshallen
2018-02-03 16:30 150304016 Rosersbergs IK - Rotebro IS IBK 6 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Rosershallen
2017-10-28 13:15 150304023 Rotebro IS IBK - Stäkets Idrottsförening 5 - 3 Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Rotebrohallen (Nya)
2017-10-29 15:00 150304025 Sigtuna IF IBK - Täby FC 2 - 8 Mattias Nordlund, Niclas Andersson Prästängshallen
2017-11-09 19:45 150304022 Grimsta AIK - Rosersbergs IK 6 - 2 Lars Reuterhagen, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-12-02 14:00 150304024 Ängby IF - Töjnan IBK 5 - 3 Robert Milerud, Mikael Wiklund Stora Mossen 1
2017-11-11 13:30 150304027 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF 5 - 8 Fredrik Sandgren, Lars Reuterhagen Rosershallen
2017-11-12 12:15 150304026 Stäkets Idrottsförening - Grimsta AIK 7 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kallhälls sporthall
2017-11-12 16:00 150304030 Töjnan IBK - Rotebro IS IBK 1 - 4 Erik Hellgren, Elin Carlberg-Börjes Silverdalshallen
2017-11-12 16:30 150304029 Täby FC - Ängby IF 18 - 0 Magnus Westerberg, Roger Nyström Grindtorpshallen
2017-11-25 12:45 150304033 Täby FC - Töjnan IBK 3 - 2 Mats Järnmark, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2017-11-25 17:15 150304032 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 1 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-11-25 18:00 150304031 Vaxholms IBF - Stäkets Idrottsförening 4 - 9 Ida Nedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2017-11-26 14:30 150304035 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK 6 - 3 Jan Lingemark, Johan Ståhl Prästängshallen
2017-12-02 13:30 150304036 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 13 - 2 David Norman, William Grafström Rotebrohallen (Nya)
2017-12-03 11:00 150304037 Stäkets Idrottsförening - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Erik Hellgren, Lucas Edberg Kallhälls sporthall
2017-12-03 17:45 150304040 Töjnan IBK - Grimsta AIK 1 - 3 Daniel Bäckner, Svedje Ohlson Silverdalshallen
2017-12-04 18:30 150304038 Rosersbergs IK - Ängby IF 7 - 4 Per Sundvall, Lucas Edberg Rosershallen
2017-12-09 14:00 150304043 Täby FC - Rosersbergs IK 4 - 6 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2017-12-09 15:00 150304041 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 10 - 3 Philip Edlund, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2017-12-10 13:00 150304044 Ängby IF - Stäkets Idrottsförening 1 - 1 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Grimstahallen
2017-12-10 15:30 150304045 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 2 - 3 Mats Järnmark, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-12-16 10:15 150304047 Täby FC - Stäkets Idrottsförening 3 - 3 Per Sundvall, Simon Åbom Grindtorpshallen
2017-12-16 13:00 150304048 Ängby IF - Rotebro IS IBK 3 - 7 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Stora Mossen 1
2017-12-17 13:30 150304049 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 7 - 3 Viktor Lindell, Daniel Skantze Prästängshallen
2017-12-17 17:30 150304050 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 6 - 0 David Norman, William Grafström Silverdalshallen
2018-01-13 12:30 150304051 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Hannes Andersson, Emil Kirchner Vaxholm innebandyhallen
2018-01-13 13:30 150304053 Rotebro IS IBK - Täby FC 3 - 8 William Hilmersson, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2018-01-13 13:45 150304055 Rosersbergs IK - Töjnan IBK 5 - 0 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-01-14 13:00 150304052 Grimsta AIK - Ängby IF 4 - 5 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2018-01-20 09:00 150304058 Täby FC - Grimsta AIK 10 - 3 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-01-20 16:30 150304056 Rosersbergs IK - Stäkets Idrottsförening 4 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rosershallen
2018-01-21 13:45 150304060 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 9 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
2018-01-21 15:00 150304059 Ängby IF - Vaxholms IBF 5 - 5 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-01-27 10:45 150304063 Rotebro IS IBK - Rosersbergs IK 3 - 5 Mimma Spasic, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-01-27 15:30 150304061 Vaxholms IBF - Täby FC 2 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2018-01-28 10:00 150304064 Stäkets Idrottsförening - Töjnan IBK 6 - 1 Sampo Friberg, Tony Verho Kallhälls sporthall
2018-01-28 14:00 150304065 Sigtuna IF IBK - Ängby IF WO (5 - 0) Prästängshallen
2018-02-10 09:00 150304069 Täby FC - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Oskar Mattsson, Philip Edlund Grindtorpshallen
2018-02-10 12:00 150304067 Rosersbergs IK - Grimsta AIK 8 - 4 Mats Järnmark, Dilshad Abdulla Rosershallen
2018-02-11 11:00 150304066 Stäkets Idrottsförening - Rotebro IS IBK 4 - 8 Imtiaz Karim, Patrik Larsson Kallhälls sporthall
2018-02-11 12:30 150304070 Töjnan IBK - Ängby IF 3 - 3 David Norman, Leif Karlsson Silverdalshallen
2018-02-17 16:00 150304071 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK 7 - 8 Niklas Wedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
2018-02-18 12:00 150304074 Ängby IF - Täby FC 4 - 9 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Grimstahallen
2018-02-18 16:45 150304073 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 7 - 1 Roland Nester, Björn Landin Rotebrohallen (Nya)
2018-03-15 19:45 150304072 Grimsta AIK - Stäkets Idrottsförening 5 - 2 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Väsby skolan
2018-03-10 13:15 150304078 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK 9 - 6 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-03-10 13:30 150304076 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 8 - 1 Magnus Berg, Peter Kirch Rotebrohallen (Nya)
2018-03-11 11:00 150304077 Stäkets Idrottsförening - Vaxholms IBF 2 - 3 Imtiaz Karim, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2018-03-11 14:30 150304080 Töjnan IBK - Täby FC 3 - 7 Patrik Arvinder, Oskar Mattsson Silverdalshallen
2018-03-09 18:30 150304085 Sigtuna IF IBK - Stäkets Idrottsförening 10 - 6 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-03-24 14:00 150304084 Ängby IF - Rosersbergs IK 1 - 7 Axel Göthberg, Totte Hallgren Stora Mossen 1
2018-03-25 13:30 150304081 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 5 - 3 Petra Dynesius, Kent Kastell Vaxholm innebandyhallen
2018-03-25 13:30 150304082 Grimsta AIK - Töjnan IBK 0 - 5 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Väsby skolan
2018-04-07 12:30 150304087 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 5 Patrik Arvinder, Håkan Taxén Rotebrohallen (Nya)
2018-04-07 13:00 150304086 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 6 - 6 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Väsby skolan
2018-04-08 13:15 150304088 Stäkets Idrottsförening - Ängby IF 6 - 4 Patrik Larsson, Mikael Lemker Kallhälls sporthall
2018-04-09 19:00 150304089 Rosersbergs IK - Täby FC 1 - 2 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Rosershallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 16 14 1 1 112-38 74 43
2. Rosersbergs IK 16 11 1 4 86-64 22 34
3. Sigtuna IF IBK 16 10 0 6 100-63 37 30
4. Rotebro IS IBK 16 10 0 6 80-52 28 30
5. Vaxholms IBF 16 7 2 7 72-91 -19 23
6. Stäkets Idrottsförening 16 6 3 7 67-66 1 21
7. Grimsta AIK 16 4 1 11 58-98 -40 13
8. Ängby IF 16 2 3 11 48-115 -67 9
9. Töjnan IBK 16 2 1 13 34-70 -36 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-30 15:00 150305003 Mariebergs SK - Högdalens AIS 5 - 0 Mario Mallengren, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-02-03 14:15 150305100 Sundbybergs IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2017-10-07 11:45 150305008 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Hampus Viking, Theodore Hurtig Högdalshallen
2017-10-07 18:30 150305007 Sickla IF - Mariebergs SK 7 - 10 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Järla Sporthall
2017-10-14 16:30 150305012 Älvsjö AIK IBF - Sickla IF 4 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Svedje Ohlson Sätrahallen
2017-10-21 12:45 150305016 Sundbybergs IK - Mariebergs SK 5 - 2 Linus Warrenstein, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2017-12-15 19:30 150305022 Älvsjö AIK IBF - Sundbybergs IK 1 - 5 Marco Svenström, Manne Jahnsson Västertorpshallen
2017-11-11 16:45 150305029 Sickla IF - Högdalens AIS 5 - 2 Manne Jahnsson, Daniel Karlsson Järla Sporthall
2018-03-25 09:00 150305101 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Dilshad Abdulla, Martin Hjelmberg Grimstahallen
2017-11-26 11:45 150305032 Älvsjö AIK IBF - Mariebergs SK 2 - 7 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Västertorpshallen
2017-12-02 13:30 150305038 Sundbybergs IK - Högdalens AIS 7 - 2 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
2017-12-02 17:45 150305094 Mariebergs SK - Sickla IF 5 - 2 Mikael Wiklund, Joacim Hansson Stora Mossen 1
2017-12-09 09:15 150305091 Högdalens AIS - Mariebergs SK 0 - 8 Daniel Eklund, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2017-12-09 14:00 150305043 Sickla IF - Sundbybergs IK 5 - 7 Kevin Helly, Patrik Andersén Myrsjöskolan
2017-12-16 15:15 150305048 Högdalens AIS - Mariebergs SK 0 - 3 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Farstahallen 3
2018-01-13 12:15 150305052 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 3 - 5 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Sätrahallen
2018-01-13 15:45 150305053 Mariebergs SK - Sickla IF 4 - 8 Juha Tammerström, Andreas Briselius Stora Mossen 1
2018-01-20 15:00 150305058 Sickla IF - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Sezgin Youmer, Svedje Ohlson Myrsjöskolan
2018-01-27 13:30 150305096 Älvsjö AIK IBF - Sickla IF 5 - 7 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Sätrahallen
2018-01-27 17:00 150305063 Mariebergs SK - Sundbybergs IK 3 - 2 Ken Johansson, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2018-01-20 17:45 150305092 Högdalens AIS - Sundbybergs IK 3 - 3 Aldin Imamovic, Marco Svenström Högdalshallen
2018-02-10 12:30 150305067 Sundbybergs IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Mario Mallengren, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2018-02-10 17:45 150305098 Sickla IF - Högdalens AIS 3 - 7 Ken Johansson, Sadjad Nima Järla Sporthall
2018-02-17 12:00 150305095 Sundbybergs IK - Mariebergs SK 2 - 2 William Rennerfelt, Lars Reuterhagen Brotorpshallen
2018-02-18 19:15 150305074 Högdalens AIS - Sickla IF 5 - 7 Sadjad Nima, Martin Johansson Högdalshallen
2018-03-10 14:15 150305099 Sickla IF - Sundbybergs IK 9 - 1 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Järla Sporthall
2018-03-10 16:15 150305076 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Johan Engvall, Robert Milerud Stora Mossen 1
2018-03-24 11:45 150305084 Högdalens AIS - Sundbybergs IK 1 - 3 Simon Righarts, Petra Dynesius Högdalshallen
2018-03-17 12:30 150305093 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS 2 - 3 Leo Odell/Johansson, Anders Hillebrink Sätrahallen
2018-03-17 15:30 150305089 Sundbybergs IK - Sickla IF 4 - 2 Daniel Karlsson, William Albrecht Brotorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mariebergs SK 12 9 1 2 58-31 27 28
2. Sundbybergs IK 12 8 2 2 47-32 15 26
3. Sickla IF 12 6 0 6 64-57 7 18
4. Högdalens AIS 12 4 1 7 33-52 -19 13
5. Älvsjö AIK IBF 12 1 0 11 28-58 -30 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis