Röd Klass F13-14 år (2018/19)

Gruppspel
Pantamera F N Röd Gr 3 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-26 18:10 141404001 Husqvarna IK F04-05/2 - Hovslätts IK F04-05/2 5 - 2 Öxnehaga Sporthall
2018-10-27 09:45 141404004 Värnamo IK F05-06 - Skillingaryds IK F04-06 3 - 4 Värnamo Sporthall
2018-10-27 10:00 141404002 IBK Husar F04-06 - S/W 2010 IBK F05-07 12 - 2 Jesper Bengtsson Olsbergs Arena
2018-10-27 10:00 141404003 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - IBF Tranås F05 5 - 3 Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-10 11:00 141404007 S/W 2010 IBK F05-07 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 0 - 12 Stockaryds Sporthall
2018-11-10 11:15 141404006 IBF Tranås F05 - Värnamo IK F05-06 3 - 4 Tranås Idrottshall
2018-11-10 12:00 141404005 Hovslätts IK F04-05/2 - Skillingaryds IK F04-06 2 - 6 Skillingaryds Arena
2018-11-11 12:45 141404008 Husqvarna IK F04-05/2 - IBK Husar F04-06 5 - 2 Huskvarna Sporthall A
2018-11-11 12:00 141404011 Värnamo IK F05-06 - S/W 2010 IBK F05-07 20 - 0 Östboskolan
2018-11-18 11:45 141404012 Skillingaryds IK F04-06 - IBF Tranås F05 7 - 3 Skillingaryds Arena
2018-11-18 12:00 141404009 IBK Husar F04-06 - Hovslätts IK F04-05/2 2 - 4 Nickolai Larm, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2018-11-29 18:30 141404010 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Husqvarna IK F04-05/2 4 - 2 Gislaveds Sporthall E-hall
2018-11-24 10:15 141404013 Hovslätts IK F04-05/2 - IBF Tranås F05 2 - 1 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Stadsgården, Råslätt
2018-11-24 13:00 141404014 S/W 2010 IBK F05-07 - Skillingaryds IK F04-06 1 - 14 Stockaryds Sporthall
2018-11-25 11:45 141404015 Husqvarna IK F04-05/2 - Värnamo IK F05-06 1 - 3 Huskvarna Sporthall A
2018-11-25 12:00 141404016 IBK Husar F04-06 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 1 - 4 Henrik Ljunggren, Joakim Sönnerling Prästängshallen
2018-12-01 12:30 141404017 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Hovslätts IK F04-05/2 8 - 3 Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-12-02 10:00 141404019 Skillingaryds IK F04-06 - Husqvarna IK F04-05/2 7 - 7 Skillingaryds Arena
2018-12-02 11:45 141404020 IBF Tranås F05 - S/W 2010 IBK F05-07 12 - 3 Tranås Idrottshall
2018-12-02 13:00 141404018 Värnamo IK F05-06 - IBK Husar F04-06 6 - 1 Östboskolan
2018-12-08 10:00 141404023 IBK Husar F04-06 - Skillingaryds IK F04-06 3 - 10 Ivan Vovk, Marcus Gunnarsson Prästängshallen
2018-12-08 10:00 141404024 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Värnamo IK F05-06 3 - 5 Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-12-08 10:15 141404021 Hovslätts IK F04-05/2 - S/W 2010 IBK F05-07 11 - 1 Gustaf Gustafsson, Lucas Lindberg Stadsgården, Råslätt
2018-12-08 15:15 141404022 Husqvarna IK F04-05/2 - IBF Tranås F05 2 - 1 Huskvarna Sporthall A
2018-12-15 10:00 141404028 S/W 2010 IBK F05-07 - Husqvarna IK F04-05/2 0 - 10 Stockaryds Sporthall
2018-12-15 13:00 141404025 Värnamo IK F05-06 - Hovslätts IK F04-05/2 4 - 6 Tinas Ö
2018-12-16 09:30 141404027 IBF Tranås F05 - IBK Husar F04-06 8 - 4 Tranås Idrottshall
2018-12-16 10:00 141404026 Skillingaryds IK F04-06 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 3 - 3 Jan Blohm, Bo-Göran Svensson Skillingaryds Arena
2019-01-12 09:00 141404030 S/W 2010 IBK F05-07 - IBK Husar F04-06 2 - 8 Vrigstad Sporthall
2019-01-12 13:30 141404029 Hovslätts IK F04-05/2 - Husqvarna IK F04-05/2 5 - 1 Hampus Abrahamsson, Filip Vristel Stadsgården, Råslätt
2019-01-13 10:00 141404032 Skillingaryds IK F04-06 - Värnamo IK F05-06 5 - 5 Skillingaryds Arena
2019-01-13 11:45 141404031 IBF Tranås F05 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 8 - 3 Tranås Idrottshall
2019-01-19 11:00 141404034 Värnamo IK F05-06 - IBF Tranås F05 3 - 2 Östboskolan
2019-01-19 11:00 141404035 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - S/W 2010 IBK F05-07 11 - 0 Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-01-20 10:00 141404033 Skillingaryds IK F04-06 - Hovslätts IK F04-05/2 4 - 4 Skillingaryds Arena
2019-01-20 10:00 141404036 IBK Husar F04-06 - Husqvarna IK F04-05/2 1 - 10 Hampus Johnsson-Lyborg, Gustav Jansson Prästängshallen
2019-01-26 09:00 141404039 S/W 2010 IBK F05-07 - Värnamo IK F05-06 0 - 15 Vrigstad Sporthall
2019-01-26 11:30 141404037 Hovslätts IK F04-05/2 - IBK Husar F04-06 8 - 1 Edith Simonsson, Elin Knutsson Stadsgården, Råslätt
2019-01-26 11:30 141404038 Husqvarna IK F04-05/2 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 3 - 6 Huskvarna Sporthall A
2019-01-27 11:15 141404040 IBF Tranås F05 - Skillingaryds IK F04-06 2 - 6 Tranås Idrottshall
2019-02-02 14:45 141404041 IBF Tranås F05 - Hovslätts IK F04-05/2 3 - 3 Tranås Idrottshall
2019-02-03 12:00 141404042 Skillingaryds IK F04-06 - S/W 2010 IBK F05-07 20 - 1 Skillingaryds Arena
2019-02-03 12:00 141404044 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - IBK Husar F04-06 8 - 1 Anderstorps Sporthall
2019-02-03 16:00 141404043 Värnamo IK F05-06 - Husqvarna IK F04-05/2 1 - 4 Tinas Ö
2018-12-29 10:00 141404047 Husqvarna IK F04-05/2 - Skillingaryds IK F04-06 3 - 2 Johan Söderman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-02-06 18:30 141404048 S/W 2010 IBK F05-07 - IBF Tranås F05 0 - 22 Vrigstad Sporthall
2019-02-08 19:45 141404046 IBK Husar F04-06 - Värnamo IK F05-06 2 - 9 Hampus Johnsson-Lyborg, Kim Melvinsson Prästängshallen
2019-02-26 19:10 141404045 Hovslätts IK F04-05/2 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 2 - 4 Gustaf Gustafsson, Hampus Abrahamsson Kålgårdshallen
2019-02-23 10:00 141404049 S/W 2010 IBK F05-07 - Hovslätts IK F04-05/2 2 - 20 Vrigstad Sporthall
2019-02-23 13:00 141404052 Värnamo IK F05-06 - Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 2 - 1 Tinas Ö
2019-02-24 10:00 141404051 Skillingaryds IK F04-06 - IBK Husar F04-06 8 - 0 Skillingaryds Arena
2019-02-24 11:00 141404050 IBF Tranås F05 - Husqvarna IK F04-05/2 1 - 4 Tranås Idrottshall
2019-03-02 12:00 141404053 Hovslätts IK F04-05/2 - Värnamo IK F05-06 3 - 3 Elin Knutsson, Edith Simonsson Stadsgården, Råslätt
2019-03-02 16:00 141404055 IBK Husar F04-06 - IBF Tranås F05 1 - 5 Ivan Vovk, Nickolai Larm Prästängshallen
2019-03-03 16:30 141404054 Westbo IBK /Gnosjö IBK F04-06 - Skillingaryds IK F04-06 1 - 3 Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-03-09 10:00 141404056 Husqvarna IK F04-05/2 - S/W 2010 IBK F05-07 16 - 0 Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skillingaryds IK F04-06 14 9 4 1 99-38 61 31
2. Värnamo IK F05-06 14 9 2 3 83-35 48 29
3. Husqvarna IK F04-05/ 2 14 9 1 4 73-35 38 28
4. Westbo IBK / Gnosjö IBK F04-06 14 9 1 4 73-36 37 28
5. Hovslätts IK F04-05/ 2 14 7 3 4 75-45 30 24
6. IBF Tranås F05 14 5 1 8 74-47 27 16
7. IBK Husar F04-06 14 2 0 12 39-89 -50 6
8. S/ W 2010 IBK F05-07 14 0 0 14 12-203 -191 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 3 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-27 12:00 141405004 Hovshaga AIF F05 - KaRo IBF F04-06 4 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-10-27 14:00 141405002 Gransholms IF F05-06 - Rottne IF F04-06 3 - 3 Viktor Karlsson, Gustav Åberg Gemla Sporthall
2018-10-27 14:30 141405001 CL98IC F05-06/1 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 6 - 1 Allaktivitetshuset, Rockneby
2018-11-10 12:30 141405005 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - KaRo IBF F04-06 11 - 1 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-10 14:30 141405008 CL98IC F05-06/1 - Gransholms IF F05-06 6 - 1 Allaktivitetshuset, Rockneby
2018-11-11 11:00 141405007 Rottne IF F04-06 - Hovmantorps GOIF F04-06 7 - 2 Rottne Sporthall
2018-11-17 10:00 141405010 Hovmantorps GOIF F04-06 - CL98IC F05-06/1 0 - 16 Allhallen, Hovmantorp
2018-11-18 11:30 141405009 Gransholms IF F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 3 - 5 Therese Spjut, Aron Torstensson Gemla Sporthall
2018-11-18 14:00 141405011 Hovshaga AIF F05 - Rottne IF F04-06 4 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-11-24 10:00 141405016 Gransholms IF F05-06 - Hovmantorps GOIF F04-06 11 - 1 Therese Spjut, Agnes Inemo Gemla Sporthall
2018-11-25 10:30 141405015 CL98IC F05-06/1 - Hovshaga AIF F05 4 - 2 Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-25 11:00 141405014 Rottne IF F04-06 - KaRo IBF F04-06 6 - 3 Rottne Sporthall
2018-11-30 19:30 141405019 KaRo IBF F04-06 - CL98IC F05-06/1 1 - 13 Kallinge Sporthall
2018-12-02 13:00 141405017 Hovmantorps GOIF F04-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 4 - 13 Allhallen, Hovmantorp
2018-12-02 14:00 141405018 Hovshaga AIF F05 - Gransholms IF F05-06 3 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-12-07 18:30 141405021 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - Rottne IF F04-06 10 - 2 Fortnox Arena B-hall
2018-12-08 12:00 141405023 Gransholms IF F05-06 - KaRo IBF F04-06 10 - 3 Gustav Åberg, Viktor Karlsson Gemla Sporthall
2018-12-09 13:00 141405024 Hovmantorps GOIF F04-06 - Hovshaga AIF F05 4 - 5 Allhallen, Hovmantorp
2018-12-15 16:00 141405025 Hovshaga AIF F05 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 2 - 5 Hovshaga Sporthall
2018-12-16 11:00 141405028 Rottne IF F04-06 - CL98IC F05-06/1 0 - 2 Rottne Sporthall
2018-12-16 16:00 141405026 KaRo IBF F04-06 - Hovmantorps GOIF F04-06 5 - 2 Kallinge Sporthall
2019-01-13 10:00 141405032 KaRo IBF F04-06 - Hovshaga AIF F05 1 - 7 Kallinge Sporthall
2019-01-13 11:00 141405030 Rottne IF F04-06 - Gransholms IF F05-06 2 - 9 Rottne Sporthall
2019-01-26 12:30 141405029 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - CL98IC F05-06/1 3 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-19 11:00 141405033 KaRo IBF F04-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 1 - 5 Kallinge Sporthall
2019-01-19 16:00 141405036 Gransholms IF F05-06 - CL98IC F05-06/1 2 - 8 Agnes Inemo, Therese Spjut Gemla Sporthall
2019-01-20 13:00 141405035 Hovmantorps GOIF F04-06 - Rottne IF F04-06 6 - 4 Allhallen, Hovmantorp
2019-01-27 09:30 141405037 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - Gransholms IF F05-06 4 - 1 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-27 11:00 141405039 Rottne IF F04-06 - Hovshaga AIF F05 1 - 5 Rottne Sporthall
2019-03-09 14:30 141405038 CL98IC F05-06/1 - Hovmantorps GOIF F04-06 10 - 4 Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-02-02 13:00 141405044 Hovmantorps GOIF F04-06 - Gransholms IF F05-06 5 - 3 Allhallen, Hovmantorp
2019-02-03 16:00 141405042 KaRo IBF F04-06 - Rottne IF F04-06 2 - 3 Kallinge Sporthall
2019-02-03 16:00 141405043 Hovshaga AIF F05 - CL98IC F05-06/1 4 - 4 Hovshaga Sporthall
2019-02-08 18:30 141405045 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - Hovmantorps GOIF F04-06 5 - 2 Fortnox Arena B-hall
2019-02-09 14:30 141405047 CL98IC F05-06/1 - KaRo IBF F04-06 7 - 1 Allaktivitetshuset, Rockneby
2019-02-10 10:00 141405046 Gransholms IF F05-06 - Hovshaga AIF F05 2 - 7 Therese Spjut, Agnes Inemo Gemla Sporthall
2019-02-16 10:00 141405051 KaRo IBF F04-06 - Gransholms IF F05-06 2 - 5 Kallinge Sporthall
2019-03-08 18:00 141405049 Rottne IF F04-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/2 0 - 9 Rottne Sporthall
2019-03-10 10:00 141405052 Hovshaga AIF F05 - Hovmantorps GOIF F04-06 5 - 3 Hovshaga Sporthall
2019-03-02 13:00 141405054 Hovmantorps GOIF F04-06 - KaRo IBF F04-06 1 - 4 Allhallen, Hovmantorp
2019-03-03 16:30 141405056 CL98IC F05-06/1 - Rottne IF F04-06 5 - 1 Falkenbergshallen
2019-03-16 10:30 141405053 Växjö IBK Utveckling F05-06/2 - Hovshaga AIF F05 2 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC F05-06/ 1 12 10 1 1 83-20 63 31
2. Växjö IBK Utveckling F05-06/ 2 12 10 1 1 73-26 47 31
3. Hovshaga AIF F05 12 8 2 2 50-32 18 26
4. Gransholms IF F05-06 12 4 1 7 52-49 3 13
5. Rottne IF F04-06 12 3 1 8 31-60 -29 10
6. KaRo IBF F04-06 12 2 0 10 26-74 -48 6
7. Hovmantorps GOIF F04-06 12 2 0 10 34-88 -54 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 4 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 12:30 141406003 Ingelstad IBK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 2 - 1 Ingelstads Sporthall
2018-10-14 10:00 141406002 Hovshaga AIF F06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 1 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-10-14 11:30 141406005 Ljungby IB F05-06 - Olofströms IBK F06-07 5 - 4 Innebandyhallen
2018-10-14 13:30 141406004 Lagan IBK F05-07 - Ryds SK F05-07 6 - 1 Åbyhallen
2018-10-19 18:30 141406009 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Hovshaga AIF F06 5 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-20 12:00 141406007 Olofströms IBK F06-07 - Lagan IBK F05-07 3 - 3 Olofströms Sporthall
2018-10-20 12:15 141406008 Ryds SK F05-07 - Ingelstad IBK F05-07 1 - 7 Ryds Sporthall
2018-10-27 09:30 141406015 Ljungby IB F05-06 - Lagan IBK F05-07 5 - 6 Innebandyhallen
2018-10-28 10:30 141406013 Hovshaga AIF F06 - Ryds SK F05-07 7 - 5 Hovshaga Sporthall
2018-10-28 11:00 141406014 Ingelstad IBK F05-07 - Olofströms IBK F06-07 6 - 2 Ingelstads Sporthall
2018-11-10 09:00 141406019 Ljungby IB F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 4 - 15 Oskar Winqvist, Elon Svensson Innebandyhallen
2018-11-10 12:00 141406020 Olofströms IBK F06-07 - Ryds SK F05-07 8 - 0 Olofströms Sporthall
2018-11-11 15:30 141406018 Lagan IBK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F07/1 8 - 3 Åbyhallen
2018-11-09 18:30 141406023 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Lagan IBK F05-07 18 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-09 18:30 141406024 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ingelstad IBK F05-07 5 - 7 Fortnox Arena B-hall
2018-11-18 13:00 141406022 Ryds SK F05-07 - Ljungby IB F05-06 3 - 7 Ryds Sporthall
2018-11-17 11:30 141406029 Olofströms IBK F06-07 - Växjö IBK Utveckling F07/1 6 - 1 Olofströms Sporthall
2018-11-24 13:00 141406030 Ryds SK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 1 - 12 Ryds Sporthall
2018-11-25 15:30 141406027 Lagan IBK F05-07 - Hovshaga AIF F06 5 - 4 Åbyhallen
2018-12-01 13:30 141406034 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ljungby IB F05-06 8 - 2 Fortnox Arena B-hall
2018-12-01 17:30 141406033 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Olofströms IBK F06-07 15 - 1 Fortnox Arena B-hall
2018-12-02 12:00 141406032 Hovshaga AIF F06 - Ingelstad IBK F05-07 7 - 3 Hovshaga Sporthall
2018-12-06 17:00 141406040 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Växjö IBK Utveckling F07/1 16 - 2 Fortnox Arena B-hall
2018-12-07 19:00 141406037 Ljungby IB F05-06 - Ingelstad IBK F05-07 2 - 5 Oskar Winqvist, Sebastian Eriksson Rydén Innebandyhallen
2018-12-08 10:00 141406038 Olofströms IBK F06-07 - Hovshaga AIF F06 6 - 2 Olofströms Sporthall
2018-12-14 18:30 141406044 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Ryds SK F05-07 5 - 4 Fortnox Arena B-hall
2018-12-15 10:30 141406042 Hovshaga AIF F06 - Ljungby IB F05-06 5 - 2 Hovshaga Sporthall
2018-12-15 14:00 141406043 Ingelstad IBK F05-07 - Lagan IBK F05-07 2 - 6 Ingelstads Sporthall
2019-01-12 11:00 141406049 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Hovshaga AIF F06 3 - 6 Arabypark Arena
2019-01-12 12:00 141406046 Olofströms IBK F06-07 - Ljungby IB F05-06 3 - 6 Olofströms Sporthall
2019-01-12 13:00 141406047 Ryds SK F05-07 - Lagan IBK F05-07 2 - 13 Ryds Sporthall
2019-01-13 08:30 141406048 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Ingelstad IBK F05-07 6 - 2 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-19 10:30 141406052 Hovshaga AIF F06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 1 - 5 Hovshaga Sporthall
2019-01-19 11:00 141406054 Lagan IBK F05-07 - Olofströms IBK F06-07 6 - 2 Åbyhallen
2019-01-19 12:00 141406053 Ingelstad IBK F05-07 - Ryds SK F05-07 14 - 1 Ingelstads Sporthall
2019-01-26 10:00 141406057 Olofströms IBK F06-07 - Ingelstad IBK F05-07 3 - 8 Olofströms Sporthall
2019-01-26 13:00 141406058 Ryds SK F05-07 - Hovshaga AIF F06 3 - 6 Ryds Sporthall
2019-01-27 15:30 141406056 Lagan IBK F05-07 - Ljungby IB F05-06 6 - 0 Åbyhallen
2019-02-03 10:00 141406064 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Lagan IBK F05-07 3 - 5 Arabypark Arena
2019-02-03 11:00 141406062 Ryds SK F05-07 - Olofströms IBK F06-07 7 - 3 Ryds Sporthall
2019-02-03 15:00 141406063 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Ljungby IB F05-06 12 - 2 Fortnox Arena B-hall
2019-02-09 12:00 141406067 Ingelstad IBK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F07/1 1 - 2 Ingelstads Sporthall
2019-02-10 15:30 141406068 Lagan IBK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 1 - 11 Åbyhallen
2019-02-23 10:00 141406069 Ljungby IB F05-06 - Ryds SK F05-07 5 - 5 Meja Holgersson, Oskar Winqvist Innebandyhallen
2019-02-16 17:30 141406074 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Olofströms IBK F06-07 2 - 4 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-17 13:30 141406073 Växjö IBK Utveckling F05-06/3 - Ryds SK F05-07 16 - 1 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-24 16:00 141406072 Hovshaga AIF F06 - Lagan IBK F05-07 3 - 5 Hovshaga Sporthall
2019-03-02 11:00 141406078 Ljungby IB F05-06 - Växjö IBK Utveckling F07/1 4 - 3 Meja Holgersson, August Ahl Innebandyhallen
2019-03-03 10:30 141406076 Ingelstad IBK F05-07 - Hovshaga AIF F06 6 - 2 Ingelstads Sporthall
2019-03-03 14:00 141406079 Olofströms IBK F06-07 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 2 - 6 Olofströms Sporthall
2019-03-09 12:00 141406083 Ingelstad IBK F05-07 - Ljungby IB F05-06 12 - 3 Ingelstads Sporthall
2019-03-10 08:30 141406084 Växjö IBK Utveckling F07/1 - Växjö IBK Utveckling F05-06/3 1 - 9 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-24 16:00 141406082 Hovshaga AIF F06 - Olofströms IBK F06-07 3 - 3 Hovshaga Sporthall
2019-03-16 11:00 141406087 Ljungby IB F05-06 - Hovshaga AIF F06 5 - 2 Meja Holgersson, August Ahl Innebandyhallen
2019-03-16 13:00 141406089 Ryds SK F05-07 - Växjö IBK Utveckling F07/1 5 - 5 Ryds Sporthall
2019-03-17 13:30 141406086 Lagan IBK F05-07 - Ingelstad IBK F05-07 9 - 2 Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling F05-06/ 3 14 13 0 1 147-24 123 39
2. Lagan IBK F05-07 14 11 1 2 81-59 22 34
3. Ingelstad IBK F05-07 14 9 0 5 77-50 27 27
4. Hovshaga AIF F06 14 5 1 8 51-58 -7 16
5. Ljungby IB F05-06 14 5 1 8 52-89 -37 16
6. Olofströms IBK F06-07 14 4 2 8 50-70 -20 14
7. Växjö IBK Utveckling F07/ 1 14 4 1 9 45-78 -33 13
8. Ryds SK F05-07 14 1 2 11 39-114 -75 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Ö Röd Gr 5 (-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:30 141407002 CL98IC F05-06/2 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 10 - 6 Falkenbergshallen
2018-10-13 16:00 141407003 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 5 - 6 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-14 13:00 141407005 FBC Karlskrona F05-06 - Nybro IBK F04-06 11 - 0 Andreas Lönn, Axel Åberg Vedeby Sporthall B
2018-10-20 10:00 141407010 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - Alvesta IBK F05-06 8 - 4 Fortnox Arena B-hall
2018-10-20 15:00 141407009 Slätafly/SK IBK F05-06 - CL98IC F05-06/2 5 - 10 Torsås Sporthall
2018-10-21 15:00 141407007 Nybro IBK F04-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 1 - 4 OG-Hallen
2018-10-28 10:00 141407015 FBC Karlskrona F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 5 - 6 Joel Johansson, Axel Åberg Vedeby Sporthall B
2018-10-28 11:15 141407012 Alvesta IBK F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 9 - 8 Alvesta Sporthall
2018-10-28 14:00 141407014 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - Nybro IBK F04-06 6 - 1 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-10 15:00 141407019 FBC Karlskrona F05-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 3 - 6 Joel Johansson, Axel Åberg Vedeby Sporthall B
2018-11-11 12:30 141407017 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - Alvesta IBK F05-06 3 - 6 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-11 14:15 141407018 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 4 - 4 Färjehallen
2018-11-17 14:00 141407021 Alvesta IBK F05-06 - CL98IC F05-06/2 11 - 5 Alvesta Sporthall
2018-11-17 14:30 141407024 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 4 - 10 Fagrabäcksskolan
2018-11-18 12:00 141407023 Slätafly/SK IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 1 - 4 Torsås Sporthall
2018-11-24 12:30 141407027 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - CL98IC F05-06/2 4 - 6 Torslundahallen
2018-11-25 13:00 141407028 FBC Karlskrona F05-06 - Alvesta IBK F05-06 6 - 3 Peter Stridmark, Alvin Kangestad Vedeby Sporthall B
2018-11-25 15:00 141407029 Nybro IBK F04-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 6 - 2 OG-Hallen
2018-12-02 10:30 141407032 CL98IC F05-06/2 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 10 - 3 Falkenbergshallen
2018-12-02 13:00 141407033 Slätafly/SK IBK F05-06 - Nybro IBK F04-06 9 - 3 Torsås Sporthall
2018-12-02 16:00 141407031 Alvesta IBK F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 0 - 3 Alvesta Sporthall
2019-01-20 15:00 141407034 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - FBC Karlskrona F05-06 5 - 6 Fortnox Arena B-hall
2018-12-09 13:00 141407040 Slätafly/SK IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 5 - 7 Torsås Sporthall
2018-12-09 15:00 141407037 FBC Karlskrona F05-06 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 2 - 6 Peter Stridmark, Loke Berg Vedeby Sporthall A
2018-12-09 15:00 141407038 Nybro IBK F04-06 - CL98IC F05-06/2 1 - 2 OG-Hallen
2018-12-15 11:30 141407042 CL98IC F05-06/2 - FBC Karlskrona F05-06 8 - 2 Falkenbergshallen
2018-12-16 10:30 141407043 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 2 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-16 18:00 141407041 Alvesta IBK F05-06 - Nybro IBK F04-06 8 - 3 Alvesta Sporthall
2019-01-12 13:00 141407048 Slätafly/SK IBK F05-06 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 4 - 4 Torsås Sporthall
2019-01-13 11:00 141407046 Nybro IBK F04-06 - FBC Karlskrona F05-06 2 - 6 OG-Hallen
2019-01-13 16:00 141407049 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - CL98IC F05-06/2 3 - 7 Fortnox Arena B-hall
2019-01-19 12:30 141407054 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Nybro IBK F04-06 8 - 1 Färjehallen
2019-01-19 16:00 141407051 Alvesta IBK F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 10 - 6 Alvesta Sporthall
2019-01-20 14:30 141407052 CL98IC F05-06/2 - Slätafly/SK IBK F05-06 12 - 5 Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-26 15:00 141407059 Slätafly/SK IBK F05-06 - Alvesta IBK F05-06 3 - 6 Torsås Sporthall
2019-01-27 11:00 141407057 Nybro IBK F04-06 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 3 - 3 OG-Hallen
2019-03-08 17:30 141407056 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - FBC Karlskrona F05-06 4 - 7 Färjehallen
2019-02-03 13:00 141407064 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 1 - 5 Fortnox Arena B-hall
2019-02-03 15:00 141407063 Slätafly/SK IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 3 - 2 Torsås Sporthall
2019-02-03 16:00 141407061 Alvesta IBK F05-06 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 3 - 4 Alvesta Sporthall
2019-02-09 12:30 141407068 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Slätafly/SK IBK F05-06 2 - 4 Färjehallen
2019-02-10 13:00 141407067 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 5 - 6 Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-02-10 18:00 141407066 CL98IC F05-06/2 - Alvesta IBK F05-06 13 - 2 Kalmar Sporthall A-hall
2019-02-17 09:30 141407074 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - Nybro IBK F04-06 14 - 3 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-23 16:00 141407071 Alvesta IBK F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 10 - 1 Alvesta Sporthall
2019-03-17 15:30 141407072 CL98IC F05-06/2 - FBC Kalmarsund Ungdom F05 10 - 5 Falkenbergshallen
2019-03-02 10:00 141407076 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - CL98IC F05-06/2 6 - 9 Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-02 11:00 141407078 FBC Karlskrona F05-06 - Växjö IBK Utveckling F05-06/4 5 - 8 , Peter Stridmark Vedeby Sporthall B
2019-03-03 11:00 141407079 Nybro IBK F04-06 - Slätafly/SK IBK F05-06 5 - 7 OG-Hallen
2019-03-03 14:15 141407077 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Alvesta IBK F05-06 5 - 3 Färjehallen
2019-03-09 18:00 141407084 Växjö IBK Utveckling F05-06/4 - Slätafly/SK IBK F05-06 1 - 5 Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-10 10:30 141407082 CL98IC F05-06/2 - Nybro IBK F04-06 3 - 1 Falkenbergshallen
2019-03-10 11:00 141407083 Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 - FBC Karlskrona F05-06 3 - 9 Oskarshamns Sporthall B-hall
2019-03-16 13:00 141407087 FBC Karlskrona F05-06 - CL98IC F05-06/2 2 - 4 Annie Sköldin, Nellie Skarpsvärd Vedeby Sporthall A
2019-03-16 15:30 141407086 FBC Kalmarsund Ungdom F05 - Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 2 - 3 Färjehallen
2019-03-17 13:00 141407088 Nybro IBK F04-06 - Alvesta IBK F05-06 3 - 6 OG-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC F05-06/ 2 14 13 0 1 109-56 53 39
2. Alvesta IBK F05-06 14 8 0 6 81-71 10 24
3. FBC Kalmarsund Ungdom F05 14 7 2 5 58-48 10 23
4. Slätafly/ SK IBK F05-06 14 7 1 6 71-73 -2 22
5. FBC Karlskrona F05-06 14 6 0 8 67-68 -1 18
6. Craftstadens IBK Oskarshamn F05-06 14 5 3 6 63-67 -4 18
7. Växjö IBK Utveckling F05-06/ 4 14 5 1 8 75-85 -10 16
8. Nybro IBK F04-06 14 1 1 12 33-89 -56 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis