Flick Röd Höst 20 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera F R 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-13 12:10 066500001 IBF Älvstranden F05 - IBF Backadalen F04/05 4 - 4 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Santoshallen
2019-01-13 13:30 066500003 Lindås Rasta IBK F05 - Floda IBK F04 4 - 1 Alfred Wendt, Sebastian Meza Askims Sporthall
2019-01-13 14:10 066500002 Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit - Landvetter IBK F03-06 Mix 0 - 4 Adam Evheden, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-01-18 18:45 066500006 Lindås Rasta IBK F05 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 2 - 1 Melker Westerberg, Goran Kuduzovic Askims Sporthall
2019-01-19 10:00 066500004 Landvetter IBK F03-06 Mix - IBF Älvstranden F05 0 - 3 Albert Enlund, Petter Enlund Pinntorps Idrottshall
2019-01-20 13:45 066500005 Floda IBK F04 - IBF Backadalen F04/05 4 - 2 Amir Huseinovic, Tomas Levin Alléhallen
2019-01-26 17:30 066500008 Landvetter IBK F03-06 Mix - Lindås Rasta IBK F05 5 - 0 Lucas Aebischer Skogbäck, Linus Svensson Pinntorps Idrottshall
2019-01-27 12:30 066500009 IBF Backadalen F04/05 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 0 - 4 Javed Khan, Fredrik Ohlsson Tuve Sporthall
2019-01-27 13:40 066500007 IBF Älvstranden F05 - Floda IBK F04 3 - 2 Rasmus Eriksson, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Santoshallen
2019-02-03 14:10 066500010 Lindås Rasta IBK F05 - IBF Älvstranden F05 3 - 1 Sofia Mälsjö, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-02-03 15:00 066500012 IBF Backadalen F04/05 - Landvetter IBK F03-06 Mix 0 - 2 Oscar Skogsberg, Abdirizak Ali Tuve Sporthall
2019-02-22 19:50 066500011 Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit - Floda IBK F04 3 - 2 Adam Evheden, Ella Wallsten Wallenstamhallen
2019-01-24 19:25 066500015 Floda IBK F04 - Landvetter IBK F03-06 Mix 2 - 1 Meisam Hosseini, Ali Noori Alléhallen
2019-02-02 18:00 066500014 Lindås Rasta IBK F05 - IBF Backadalen F04/05 5 - 0 Agnes Andersson, Linnea Adielsson Salming Arena
2019-02-06 18:45 066500013 IBF Älvstranden F05 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 1 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Santoshallen
2019-02-23 11:30 066500016 IBF Backadalen F04/05 - IBF Älvstranden F05 2 - 3 Torbjörn Zahner, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2019-02-23 15:30 066500017 Landvetter IBK F03-06 Mix - Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 5 - 2 Mustafa Er, Mükremin Er Pinntorps Idrottshall
2019-02-24 13:40 066500018 Floda IBK F04 - Lindås Rasta IBK F05 4 - 3 Alf Björkner, Marcus Larsson Alléhallen
2019-03-03 08:50 066500019 IBF Älvstranden F05 - Landvetter IBK F03-06 Mix 3 - 1 Andreas Julin, Unsal Yucel Santoshallen
2019-03-03 10:10 066500020 IBF Backadalen F04/05 - Floda IBK F04 1 - 3 Fredrik Ohlsson, Edvin Pang Tuve Sporthall
2019-03-03 16:40 066500021 Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit - Lindås Rasta IBK F05 2 - 5 Carl Rudmark, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall
2019-03-09 13:40 066500023 Lindås Rasta IBK F05 - Landvetter IBK F03-06 Mix 1 - 2 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Ella Wallsten Salming Arena
2019-03-10 08:30 066500024 Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit - IBF Backadalen F04/05 4 - 1 Irmeli Wikström, Adam Evheden Wallenstamhallen
2019-03-10 13:10 066500022 Floda IBK F04 - IBF Älvstranden F05 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Alléhallen
2019-03-16 10:30 066500027 Landvetter IBK F03-06 Mix - IBF Backadalen F04/05 3 - 3 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Pinntorps Idrottshall
2019-03-16 14:35 066500026 Floda IBK F04 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 2 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Alléhallen
2019-03-17 16:40 066500025 IBF Älvstranden F05 - Lindås Rasta IBK F05 7 - 4 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Fredrik Ohlsson Santoshallen
2019-03-09 17:10 066500030 Landvetter IBK F03-06 Mix - Floda IBK F04 2 - 5 Sebastian Meza, Tomas Levin Pinntorps Idrottshall
2019-03-20 19:45 066500029 IBF Backadalen F04/05 - Lindås Rasta IBK F05 1 - 4 Marcus Orrhult, Joakim Jögi Tuve Sporthall
2019-03-30 12:30 066500028 Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit - IBF Älvstranden F05 2 - 5 Agnes Andersson, Isak Brogren Tuve Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden F05 10 6 2 2 34-24 10 20
2. Lindås Rasta IBK F05 10 6 0 4 31-24 7 18
3. Landvetter IBK F03-06 Mix 10 5 1 4 25-19 6 16
4. Floda IBK F04 10 5 1 4 29-27 2 16
5. Pixbo Wallenstam IBF F05 Vit 10 5 0 5 24-27 -3 15
6. IBF Backadalen F04/ 05 10 0 2 8 14-36 -22 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F R 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-13 11:00 066501003 IBF Älvstranden F05/06 - FBC Vinga F03/04 7 - 1 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Santoshallen
2019-01-13 15:20 066501004 Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit - Lindome IBK F03/04 Lila 5 - 4 Adam Evheden, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-01-13 17:50 066501005 Landvetter IBK F05 Vit - FBC Lerum F05 2 - 2 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-01-15 19:00 066501002 Stenungsunds IBK F03-05 - Skår IBK F04 3 - 1 Anton Forsström, Olle Dison Kyrkenorumsskolan
2019-03-08 17:05 066501001 IK Zenith F04-05 - Lindås Rasta IBK F04 Vit 8 - 2 Torbjörn Zahner, Kevin Nilsson Björlanda Idrottshall
2019-01-19 16:15 066501008 Lindome IBK F03/04 Lila - Stenungsunds IBK F03-05 6 - 2 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Skånhällaskolan
2019-01-20 10:45 066501009 FBC Lerum F05 - IBF Älvstranden F05/06 2 - 4 Anton Sköld, Tomas Levin Rydsbergshallen
2019-01-20 11:10 066501007 FBC Vinga F03/04 - Lindås Rasta IBK F04 Vit 1 - 8 Eric Hemmingsson, Abdinasir Abdirahman Hall Of Flame
2019-01-20 16:40 066501010 Landvetter IBK F05 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 1 - 6 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-01-22 19:15 066501006 Skår IBK F04 - IK Zenith F04-05 2 - 4 Adem Can, Senad Olevic Skepplanda Idrottshall
2019-01-25 18:00 066501013 Lindås Rasta IBK F04 Vit - FBC Lerum F05 2 - 3 Mattias Strid, Eric Hemmingsson Askims Sporthall
2019-01-26 18:00 066501014 Stenungsunds IBK F03-05 - Landvetter IBK F05 Vit 3 - 3 Oskar Klöfversköld, William Sirén Kyrkenorumsskolan
2019-01-27 11:00 066501015 IBF Älvstranden F05/06 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 3 - 5 Pelle Hellberg, Rasmus Eriksson Santoshallen
2019-01-27 11:10 066501011 IK Zenith F04-05 - FBC Vinga F03/04 6 - 1 Aldin Hadziselmovic, Erik Hultén Björlanda Idrottshall
2019-01-27 18:00 066501012 Skår IBK F04 - Lindome IBK F03/04 Lila 2 - 3 Adem Can, Sebastian Meza Skepplanda Idrottshall
2019-02-02 12:10 066501018 Landvetter IBK F05 Vit - Skår IBK F04 2 - 1 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-02-03 15:30 066501017 FBC Lerum F05 - FBC Vinga F03/04 9 - 0 Albert Enlund, Petter Enlund Rydsbergshallen
2019-02-03 16:00 066501016 Lindome IBK F03/04 Lila - IK Zenith F04-05 2 - 0 Per Sundvall, Erik Hultén Skånhällaskolan
2019-02-03 19:30 066501020 IBF Älvstranden F05/06 - Stenungsunds IBK F03-05 6 - 0 Narcis Hadziselimovic, Samira Hadziselimovic Santoshallen
2019-02-17 13:00 066501019 Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit - Lindås Rasta IBK F04 Vit 1 - 1 Erik Rådhall, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-02-01 18:45 066501025 Lindås Rasta IBK F04 Vit - Stenungsunds IBK F03-05 3 - 1 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Abdirizak Ali Askims Sporthall
2019-02-05 19:05 066501021 IK Zenith F04-05 - FBC Lerum F05 0 - 1 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Torshallen
2019-02-08 18:30 066501024 Skår IBK F04 - IBF Älvstranden F05/06 5 - 2 Javed Khan, Bojan Trifkovic Skepplanda Idrottshall
2019-02-08 20:00 066501022 Lindome IBK F03/04 Lila - Landvetter IBK F05 Vit 2 - 4 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Almåshallen A
2019-02-23 16:00 066501023 FBC Vinga F03/04 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 1 - 6 Jesper Dammert, Kim Nielsen Hall Of Flame
2019-02-23 13:00 066501029 Stenungsunds IBK F03-05 - FBC Vinga F03/04 6 - 0 Oskar Klöfversköld, William Sirén Stenungsund Arena
2019-02-23 13:10 066501026 Landvetter IBK F05 Vit - IK Zenith F04-05 1 - 2 Emil Rydberg, Bojan Trifkovic Pinntorps Idrottshall
2019-02-23 16:00 066501030 Lindås Rasta IBK F04 Vit - Skår IBK F04 2 - 0 Emma Lindell, Caroline Johansson Askims Sporthall
2019-02-24 11:00 066501028 IBF Älvstranden F05/06 - Lindome IBK F03/04 Lila 3 - 10 Jesper Björklund Greter Santoshallen
2019-02-24 15:20 066501027 Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit - FBC Lerum F05 4 - 3 Gustaf Broström, Erik Rådhall Mölnlycke Idrottshall
2019-03-02 11:50 066501031 IK Zenith F04-05 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 0 - 3 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Björlanda Idrottshall
2019-03-03 10:10 066501035 FBC Vinga F03/04 - Skår IBK F04 2 - 8 Emma Lindell, Caroline Johansson Hall Of Flame
2019-03-03 12:10 066501034 Lindome IBK F03/04 Lila - Lindås Rasta IBK F04 Vit 5 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Almåshallen A
2019-03-03 16:30 066501033 FBC Lerum F05 - Stenungsunds IBK F03-05 2 - 2 Filip Lakander, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Hjällsnäshallen
2019-03-03 17:50 066501032 Landvetter IBK F05 Vit - IBF Älvstranden F05/06 5 - 7 Mattias Strid, Marcus Orrhult Pinntorps Idrottshall
2019-03-15 18:40 066501038 Lindås Rasta IBK F04 Vit - Landvetter IBK F05 Vit 7 - 3 Caroline Johansson, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-03-17 14:00 066501036 IBF Älvstranden F05/06 - IK Zenith F04-05 2 - 6 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Fredrik Ohlsson Santoshallen
2019-03-17 14:30 066501040 FBC Vinga F03/04 - Lindome IBK F03/04 Lila 2 - 5 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Frölunda Kulturhus
2019-03-17 18:00 066501039 Skår IBK F04 - FBC Lerum F05 4 - 5 Adem Can, Tomas Levin Skepplanda Idrottshall
2019-03-21 18:00 066501037 Stenungsunds IBK F03-05 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 4 - 7 Oskar Klöfversköld, Olle Dison Spekerödsskolan
2019-03-09 14:30 066501043 Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit - Skår IBK F04 3 - 5 Irmeli Wikström, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-03-20 18:45 066501042 IBF Älvstranden F05/06 - Lindås Rasta IBK F04 Vit 3 - 7 Agnes Andersson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Santoshallen
2019-03-21 17:45 066501044 Landvetter IBK F05 Vit - FBC Vinga F03/04 9 - 1 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Pinntorps Idrottshall
2019-03-24 11:20 066501041 IK Zenith F04-05 - Stenungsunds IBK F03-05 5 - 1 Meisam Hosseini, Ali Noori Björlanda Idrottshall
2019-03-24 11:50 066501045 FBC Lerum F05 - Lindome IBK F03/04 Lila 7 - 4 Filip Lakander, Sebastian Meza Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit 9 7 1 1 40-22 18 22
2. IK Zenith F04-05 9 6 0 3 31-15 16 18
3. Lindome IBK F03/ 04 Lila 9 6 0 3 41-27 14 18
4. FBC Lerum F05 9 5 2 2 34-22 12 17
5. Lindås Rasta IBK F04 Vit 9 5 1 3 34-25 9 16
6. IBF Älvstranden F05/ 06 9 4 0 5 37-41 -4 12
7. Landvetter IBK F05 Vit 9 3 2 4 30-31 -1 11
8. Skår IBK F04 9 3 0 6 28-26 2 9
9. Stenungsunds IBK F03-05 9 2 2 5 22-33 -11 8
10. FBC Vinga F03/ 04 9 0 0 9 9-64 -55 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F R 3 FD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-12 16:30 066502002 Ale IBF F04/05 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 1 - 3 Javed Khan, Per Sundvall Ale Kulturrum
2019-01-13 15:30 066502003 Landvetter IBK F05/06 blå - IBK Kungälv F 04/05 Kastelle 2 - 1 Lucas Aebischer Skogbäck, Linus Svensson Pinntorps Idrottshall
2019-01-13 15:50 066502001 Lindås Rasta IBK F05 Vit - FBC Lerum F06 6 - 3 Sofia Mälsjö, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-01-18 19:45 066502005 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - FBC Lerum F06 2 - 1 Meisam Hosseini, Ali Noori Kastellegårdshallen
2019-01-20 09:30 066502004 Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - Lindås Rasta IBK F05 Vit 3 - 3 Erik Rådhall, Gustaf Broström Wallenstamhallen
2019-01-20 11:10 066502006 Landvetter IBK F05/06 blå - Ale IBF F04/05 1 - 1 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-01-27 13:00 066502007 Lindås Rasta IBK F05 Vit - IBK Kungälv F 04/05 Kastelle 1 - 3 Felix Fröhlander, Isak Börjesson Askims Sporthall
2019-01-27 15:10 066502008 Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - Landvetter IBK F05/06 blå 5 - 5 Adam Evheden, Carl Rudmark Wallenstamhallen
2019-01-27 15:45 066502009 FBC Lerum F06 - Ale IBF F04/05 0 - 1 Caroline Johansson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Hjällsnäshallen
2019-02-02 13:20 066502010 Landvetter IBK F05/06 blå - Lindås Rasta IBK F05 Vit 5 - 0 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-02-02 17:30 066502011 Ale IBF F04/05 - IBK Kungälv F 04/05 Kastelle 3 - 1 Tomas Levin, Senad Olevic Ale Kulturrum
2019-02-03 14:20 066502012 FBC Lerum F06 - Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 1 - 8 Albert Enlund, Petter Enlund Rydsbergshallen
2019-02-03 15:20 066502013 Lindås Rasta IBK F05 Vit - Ale IBF F04/05 1 - 4 Sofia Mälsjö, Ella Wallsten Askims Sporthall
2019-02-07 17:45 066502014 Landvetter IBK F05/06 blå - FBC Lerum F06 4 - 1 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-02-28 18:20 066502015 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 1 - 2 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2019-02-23 17:45 066502018 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - Landvetter IBK F05/06 blå 1 - 3 Isak Brogren, Lee Johannisson Kastellegårdshallen
2019-02-24 10:00 066502017 Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - Ale IBF F04/05 2 - 3 Irmeli Wikström, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall
2019-02-24 10:30 066502016 FBC Lerum F06 - Lindås Rasta IBK F05 Vit 2 - 8 Linus Nowén, Filip Lakander Rydsbergshallen
2019-03-02 16:00 066502019 Lindås Rasta IBK F05 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 1 - 4 Isak Börjesson, William Malmqvist Askims Sporthall
2019-03-02 19:00 066502021 Ale IBF F04/05 - Landvetter IBK F05/06 blå 7 - 4 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Ale Kulturrum
2019-03-03 10:45 066502020 FBC Lerum F06 - IBK Kungälv F 04/05 Kastelle 2 - 0 Linus Nowén, Filip Lakander Rydsbergshallen
2019-03-08 19:45 066502022 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - Lindås Rasta IBK F05 Vit 5 - 1 Agnes Andersson, Oscar Westberg Kastellegårdshallen
2019-03-09 12:00 066502024 Ale IBF F04/05 - FBC Lerum F06 6 - 1 Meisam Hosseini, Isak Brogren Ale Kulturrum
2019-03-10 11:50 066502023 Landvetter IBK F05/06 blå - Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 7 - 3 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-03-17 11:15 066502027 Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - FBC Lerum F06 5 - 0 Erik Rådhall, Linnea Bevenäs Wallenstamhallen
2019-03-17 12:10 066502025 Lindås Rasta IBK F05 Vit - Landvetter IBK F05/06 blå 3 - 9 Caroline Johansson, Ella Wallsten Salming Arena
2019-03-17 15:25 066502026 IBK Kungälv F 04/05 Kastelle - Ale IBF F04/05 3 - 3 Agnes Andersson, David Lis-Olivebring Kastellegårdshallen
2019-03-13 19:40 066502028 Ale IBF F04/05 - Lindås Rasta IBK F05 Vit 2 - 3 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kronan Älvängen
2019-03-24 09:50 066502030 Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - IBK Kungälv F 04/05 Kastelle 3 - 4 Carl Rudmark, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall
2019-03-31 11:30 066502029 FBC Lerum F06 - Landvetter IBK F05/06 blå 2 - 6 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK F05/ 06 blå 10 7 2 1 46-24 22 23
2. Ale IBF F04/ 05 10 6 2 2 31-19 12 20
3. Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd 10 5 2 3 38-26 12 17
4. IBK Kungälv F 04/ 05 Kastelle 10 4 1 5 21-21 0 13
5. Lindås Rasta IBK F05 Vit 10 3 1 6 27-40 -13 10
6. FBC Lerum F06 10 1 0 9 13-46 -33 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F R 4 FD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-11 18:30 066503002 Eken IBK F05-07 Gul - Floda IBK F06 8 - 0 Adam Jällfält, Thomas Johansson Ekenskolan
2019-01-12 14:15 066503003 Stenungsunds IBK F07 Gbg - Ale IBF F06 Blå 3 - 5 Felix Bark Peterson, Joseph Wokil Kyrkenorumsskolan
2019-01-12 17:00 066503004 Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd - IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde 3 - 2 Linnea Bevenäs, Ella Wallsten Mölnlycke Idrottshall
2019-01-13 12:10 066503001 IK Zenith F06/07 - Öckerö IBK F04 2 - 5 Meisam Hosseini, Ali Noori Björlanda Idrottshall
2019-01-13 12:10 066503005 Kärra IBK F05/06 - Partille IBS F06/07 4 - 0 Oliver Gander, Filip Kloo Kärra Sporthall
2019-01-19 14:55 066503006 Floda IBK F06 - IK Zenith F06/07 4 - 2 Caroline Nöjd, Matilda Hasselberg Alléhallen
2019-01-19 15:10 066503007 Ale IBF F06 Blå - Öckerö IBK F04 3 - 12 Emil Rydberg, Sebastian Meza Ale Kulturrum
2019-01-19 17:15 066503008 IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde - Eken IBK F05-07 Gul 5 - 5 Narcis Hadziselimovic, Samira Hadziselimovic Munkegärdehallen
2019-01-19 17:45 066503010 Kärra IBK F05/06 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 2 - 5 Filip Kloo, Oliver Gander Kärra Sporthall
2019-01-20 12:00 066503009 Partille IBS F06/07 - Stenungsunds IBK F07 Gbg 9 - 2 Juliano Boric, Johannes Angel Vallhamra Sportcenter
2019-01-26 13:00 066503014 Eken IBK F05-07 Gul - Kärra IBK F05/06 4 - 3 Emmy Vikström, Linnea Adielsson Ekenskolan
2019-01-27 09:00 066503015 Stenungsunds IBK F07 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 4 - 12 Anton Forsström, Linus Andersson Stenungsund Arena
2019-01-27 10:00 066503011 IK Zenith F06/07 - Ale IBF F06 Blå 1 - 13 Aldin Hadziselmovic, Mükremin Er Björlanda Idrottshall
2019-01-27 14:15 066503012 Floda IBK F06 - IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde 0 - 6 Caroline Nöjd, Matilda Hasselberg Alléhallen
2019-01-27 15:30 066503013 Öckerö IBK F04 - Partille IBS F06/07 8 - 1 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Hedenskolans Idrottshall
2019-02-02 11:30 066503020 Stenungsunds IBK F07 Gbg - Eken IBK F05-07 Gul 2 - 11 Linus Andersson, Olle Dison Stenungsund Arena
2019-02-02 18:10 066503018 Kärra IBK F05/06 - Floda IBK F06 0 - 1 Filip Kloo, Oliver Gander Kärra Sporthall
2019-02-03 09:00 066503017 Partille IBS F06/07 - Ale IBF F06 Blå 4 - 8 Rikard Petrusson, Tobias Undeland Vallhamra Sportcenter
2019-02-03 12:15 066503016 IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde - IK Zenith F06/07 10 - 1 Erik Olofsgård, Oscar Westberg Munkegärdehallen
2019-02-17 14:10 066503019 Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd - Öckerö IBK F04 6 - 0 Erik Rådhall, Gustaf Broström Mölnlycke Idrottshall
2019-02-09 16:40 066503023 Ale IBF F06 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 1 - 8 Tomas Levin, Gustav Glansén Ale Kulturrum
2019-03-07 18:20 066503022 IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde - Kärra IBK F05/06 3 - 0 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Munkegärdehallen
2019-03-09 13:15 066503024 Floda IBK F06 - Stenungsunds IBK F07 Gbg 2 - 1 Matilda Hasselberg, Caroline Nöjd Alléhallen
2019-03-13 18:45 066503025 Öckerö IBK F04 - Eken IBK F05-07 Gul 7 - 1 Narcis Hadziselimovic, Samira Hadziselimovic Hedenskolans Idrottshall
2019-03-30 13:45 066503021 IK Zenith F06/07 - Partille IBS F06/07 6 - 1 Oliver Gander, Filip Kloo Björlanda Idrottshall
2019-02-23 10:30 066503028 Stenungsunds IBK F07 Gbg - IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde 1 - 5 Linus Andersson, Anton Forsström Stenungsund Arena
2019-02-23 14:00 066503029 Eken IBK F05-07 Gul - Ale IBF F06 Blå 6 - 6 , Marcus Orrhult Ekenskolan
2019-02-23 14:15 066503030 Öckerö IBK F04 - Floda IBK F06 9 - 0 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Hedenskolans Idrottshall
2019-02-24 13:10 066503027 Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd - Partille IBS F06/07 3 - 2 Gustaf Broström, Erik Rådhall Mölnlycke Idrottshall
2019-02-24 14:35 066503026 Kärra IBK F05/06 - IK Zenith F06/07 4 - 3 Filip Kloo, Oliver Gander Kärra Sporthall
2019-03-02 14:00 066503032 Kärra IBK F05/06 - Stenungsunds IBK F07 Gbg 8 - 2 Oliver Gander, Filip Kloo Kärra Sporthall
2019-03-03 13:10 066503035 Ale IBF F06 Blå - Floda IBK F06 4 - 1 Emil Rydberg, Sebastian Meza Kronan Älvängen
2019-03-03 14:15 066503034 IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde - Öckerö IBK F04 4 - 5 Agnes Andersson, Erik Olofsgård Munkegärdehallen
2019-03-03 15:40 066503031 IK Zenith F06/07 - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 1 - 4 Filip Kloo, Oliver Gander Björlanda Idrottshall
2019-03-10 13:15 066503033 Partille IBS F06/07 - Eken IBK F05-07 Gul 5 - 7 Johannes Angel, Juliano Boric Vallhamra Sportcenter
2019-03-16 13:10 066503039 Floda IBK F06 - Partille IBS F06/07 5 - 6 Matilda Hasselberg, Caroline Nöjd Alléhallen
2019-03-16 14:20 066503040 Ale IBF F06 Blå - IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde 5 - 6 Tomas Levin, Isak Brogren Ale Kulturrum
2019-03-16 15:15 066503036 Stenungsunds IBK F07 Gbg - IK Zenith F06/07 3 - 3 Linus Andersson, Anton Forsström Kyrkenorumsskolan
2019-03-16 17:45 066503038 Öckerö IBK F04 - Kärra IBK F05/06 2 - 2 Unsal Yucel, Per Sundvall Hedenskolans Idrottshall
2019-03-22 18:45 066503037 Eken IBK F05-07 Gul - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 1 - 5 Rasmus Eriksson, Tomas Levin Ekenskolan
2019-03-21 18:15 066503044 Kärra IBK F05/06 - Ale IBF F06 Blå 3 - 0 Oliver Gander, Filip Kloo Kärra Sporthall
2019-03-23 10:15 066503042 Stenungsunds IBK F07 Gbg - Öckerö IBK F04 0 - 6 Oskar Klöfversköld, William Sirén Stenungsund Arena
2019-03-23 12:00 066503045 Partille IBS F06/07 - IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde 3 - 4 Fabian Lindquist, Rikard Petrusson Qvisthallen
2019-03-24 09:00 066503041 IK Zenith F06/07 - Eken IBK F05-07 Gul 3 - 12 Mükremin Er, Adam Jällfält Björlanda Idrottshall
2019-03-24 11:00 066503043 Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd - Floda IBK F06 3 - 0 Carl Rudmark, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd 9 9 0 0 49-13 36 27
2. Öckerö IBK F04 9 7 1 1 54-19 35 22
3. IBK Kungälv F 05/ 06 Munkgärde 9 6 1 2 45-23 22 19
4. Eken IBK F05-07 Gul 9 5 2 2 55-36 19 17
5. Kärra IBK F05/ 06 9 4 1 4 26-20 6 13
6. Ale IBF F06 Blå 9 4 1 4 45-44 1 13
7. Floda IBK F06 9 3 0 6 13-39 -26 9
8. Partille IBS F06/ 07 9 2 0 7 31-47 -16 6
9. IK Zenith F06/ 07 9 1 1 7 22-56 -34 4
10. Stenungsunds IBK F07 Gbg 9 0 1 8 18-61 -43 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F R 5 FD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-12 14:10 066504003 Lindome IBK F06 - Öckerö IBK F06 5 - 1 Skånhällaskolan
2019-01-13 13:20 066504002 IBF Älvstranden F03/05 - IBK Bergum F03-05 2 - 7 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Santoshallen
2019-01-13 18:15 066504001 Dingle AIK F05-06 - Ale IBF F06 Grön 9 - 7 Jim Olausson, Fernanda Johansson Capitao Munkedals Idrottshall
2019-01-16 18:30 066504005 Öckerö IBK F06 - Ale IBF F06 Grön 1 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Hedenskolans Idrottshall
2019-01-20 11:00 066504004 IBK Bergum F03-05 - Dingle AIK F05-06 1 - 8 Simon Lindholm, Pontus Wikander Bergumsskolan
2019-01-20 12:00 066504006 Lindome IBK F06 - IBF Älvstranden F03/05 10 - 3 Narcis Hadziselimovic, Samira Hadziselimovic Skånhällaskolan
2019-01-26 11:30 066504009 Ale IBF F06 Grön - IBF Älvstranden F03/05 8 - 2 Anton Sköld, Marcus Orrhult Ale Kulturrum
2019-01-27 14:30 066504007 Dingle AIK F05-06 - Öckerö IBK F06 11 - 1 Martin Andersson, Eric Ingman Munkedals Idrottshall
2019-01-27 14:40 066504008 IBK Bergum F03-05 - Lindome IBK F06 0 - 6 Sebastian Meza, Tomas Levin Bergumsskolan
2019-02-03 12:00 066504010 Lindome IBK F06 - Dingle AIK F05-06 7 - 8 Emma Lindell, Caroline Johansson Skånhällaskolan
2019-02-03 13:10 066504011 IBF Älvstranden F03/05 - Öckerö IBK F06 13 - 2 Meisam Hosseini, Ali Noori Santoshallen
2019-02-03 14:10 066504012 Ale IBF F06 Grön - IBK Bergum F03-05 5 - 3 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Kronan Älvängen
2019-02-09 11:00 066504013 Dingle AIK F05-06 - IBF Älvstranden F03/05 5 - 8 Rasmus Pettersson Plate, Filip Forsberg Dingle Sport- och Idrottshall
2019-02-09 11:00 066504014 Lindome IBK F06 - Ale IBF F06 Grön 3 - 4 Emma Lindell, Emmy Vikström Almåshallen A
2019-02-09 15:45 066504015 Öckerö IBK F06 - IBK Bergum F03-05 0 - 11 Erik Hultén, Javed Khan Hedenskolans Idrottshall
2019-02-23 13:10 066504016 Ale IBF F06 Grön - Dingle AIK F05-06 3 - 5 Abdirizak Ali, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Ale Kulturrum
2019-02-23 17:45 066504018 Öckerö IBK F06 - Lindome IBK F06 4 - 1 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Hedenskolans Idrottshall
2019-02-24 15:30 066504017 IBK Bergum F03-05 - IBF Älvstranden F03/05 14 - 6 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Bergumsskolan
2019-03-02 17:50 066504020 Ale IBF F06 Grön - Öckerö IBK F06 7 - 2 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Ale Kulturrum
2019-03-03 11:10 066504021 IBF Älvstranden F03/05 - Lindome IBK F06 0 - 24 Mattias Strid, Isak Brogren Santoshallen
2019-03-03 15:30 066504019 Dingle AIK F05-06 - IBK Bergum F03-05 8 - 1 Rasmus Pettersson Plate, Andreas Brunzell Munkedals Idrottshall
2019-03-09 13:30 066504022 Öckerö IBK F06 - Dingle AIK F05-06 1 - 9 Joseph Wokil, Fredrik Ohlsson Hedenskolans Idrottshall
2019-03-10 10:20 066504023 Lindome IBK F06 - IBK Bergum F03-05 7 - 4 Linnea Adielsson, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Almåshallen B
2019-03-10 11:10 066504024 IBF Älvstranden F03/05 - Ale IBF F06 Grön 1 - 7 Meisam Hosseini, Ali Noori Santoshallen
2019-03-16 13:00 066504025 Dingle AIK F05-06 - Lindome IBK F06 2 - 3 Filip Forsberg, Edwin Markusson Munkedals Idrottshall
2019-03-17 12:00 066504027 IBK Bergum F03-05 - Ale IBF F06 Grön 1 - 4 Pontus Wikander, Simon Lindholm Bergumsskolan
2019-03-28 19:15 066504026 Öckerö IBK F06 - IBF Älvstranden F03/05 3 - 2 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Abdirizak Ali Hedenskolans Idrottshall
2019-03-24 10:10 066504030 IBK Bergum F03-05 - Öckerö IBK F06 9 - 3 Petter Enlund, Pontus Wikander Bergumsskolan
2019-03-24 11:20 066504028 IBF Älvstranden F03/05 - Dingle AIK F05-06 0 - 21 Abdinasir Abdirahman, Abdirizak Ali Santoshallen
2019-03-24 13:40 066504029 Ale IBF F06 Grön - Lindome IBK F06 6 - 9 Adnan Mehmedagic Kronan Älvängen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Dingle AIK F05-06 10 8 0 2 86-32 54 24
2. Lindome IBK F06 10 7 0 3 75-32 43 21
3. Ale IBF F06 Grön 10 7 0 3 54-36 18 21
4. IBK Bergum F03-05 10 4 0 6 51-49 2 12
5. Öckerö IBK F06 10 2 0 8 18-71 -53 6
6. IBF Älvstranden F03/ 05 10 2 0 8 37-101 -64 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F R 6 FD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-01-12 10:30 066505004 Hindås IBK F06/07 - Kärra IBK F07 Röd 0 - 2 Wessam Abdellrazek, Amir Huseinovic Hindås Idrottshall
2019-01-12 13:50 066505003 Lindås Rasta IBK F06/07 - Mölndals IBF F06 12 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Salming Arena
2019-01-12 18:10 066505005 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - Ale IBF F07 0 - 5 Linnea Bevenäs, Ella Wallsten Mölnlycke Idrottshall
2019-01-13 10:30 066505001 FBC Lerum F07 Röd - Eken IBK F06-07 Lila 4 - 4 Elias Sandin, Erik Norrsell Rydsbergshallen
2019-01-19 09:00 066505007 Mölndals IBF F06 - Eken IBK F06-07 Lila 3 - 2 Isak Lundström, Felix Östberg Ekenskolan
2019-01-19 11:40 066505010 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - Hindås IBK F06/07 5 - 1 Irmeli Wikström, Carl Rudmark Wallenstamhallen
2019-01-19 14:00 066505009 Ale IBF F07 - Lindås Rasta IBK F06/07 7 - 5 Emil Rydberg, Sebastian Meza Ale Kulturrum
2019-01-19 15:25 066505008 Kärra IBK F07 Röd - Landvetter IBK F07 7 - 4 Nick Trieu, Richard Tran Kärra Sporthall
2019-01-26 13:00 066505011 FBC Lerum F07 Röd - Mölndals IBF F06 10 - 0 Meisam Hosseini, Ali Noori Hjällsnäshallen
2019-01-26 15:20 066505013 Eken IBK F06-07 Lila - Ale IBF F07 3 - 5 Emmy Vikström, Linnea Adielsson Ekenskolan
2019-01-27 11:00 066505014 Landvetter IBK F07 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd 2 - 3 Ella Zetterstedt, Cheri Davidson Pinntorps Idrottshall
2019-01-27 14:10 066505015 Lindås Rasta IBK F06/07 - Hindås IBK F06/07 4 - 6 William Malmqvist, Isak Börjesson Askims Sporthall
2019-02-02 12:10 066505020 Lindås Rasta IBK F06/07 - Landvetter IBK F07 4 - 8 Filip Mattsson, Felix Fröhlander Askims Sporthall
2019-02-03 08:45 066505016 Kärra IBK F07 Röd - FBC Lerum F07 Röd 5 - 3 Nick Trieu, Richard Tran Kärra Sporthall
2019-02-03 13:00 066505017 Ale IBF F07 - Mölndals IBF F06 1 - 1 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Kronan Älvängen
2019-02-05 19:15 066505019 Hindås IBK F06/07 - Eken IBK F06-07 Lila 2 - 5 Mattias Strid, Eric Hemmingsson Hindås Idrottshall
2019-02-09 10:00 066505023 Mölndals IBF F06 - Hindås IBK F06/07 1 - 9 Christer Carlberg, Alf Björkner Aktiviteten A-Hall
2019-02-09 10:00 066505025 Eken IBK F06-07 Lila - Landvetter IBK F07 6 - 1 Linnea Bevenäs, Emmy Vikström Ekenskolan
2019-02-09 16:15 066505022 Kärra IBK F07 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd 4 - 2 Jaana Gander, Fredrik Gander Kärra Sporthall
2019-02-10 16:00 066505021 FBC Lerum F07 Röd - Ale IBF F07 6 - 6 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Hjällsnäshallen
2019-02-23 12:00 066505029 Landvetter IBK F07 - Mölndals IBF F06 4 - 0 Emil Rydberg, Bojan Trifkovic Pinntorps Idrottshall
2019-02-23 15:00 066505027 Hindås IBK F06/07 - Ale IBF F07 3 - 4 Narcis Hadziselimovic, Samira Hadziselimovic Hindås Idrottshall
2019-02-23 17:00 066505026 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - FBC Lerum F07 Röd 2 - 2 Adam Evheden, Gustaf Broström Mölnlycke Idrottshall
2019-02-24 14:00 066505028 Lindås Rasta IBK F06/07 - Kärra IBK F07 Röd 3 - 2 Filip Mattsson, Felix Fröhlander Askims Sporthall
2019-03-02 15:00 066505032 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - Lindås Rasta IBK F06/07 6 - 7 Irmeli Wikström, Linnea Bevenäs Mölnlycke Idrottshall
2019-03-02 16:20 066505034 Kärra IBK F07 Röd - Eken IBK F06-07 Lila 5 - 3 Isabel Ljungberg, Jaana Gander Kärra Sporthall
2019-03-02 16:40 066505033 Ale IBF F07 - Landvetter IBK F07 3 - 2 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Ale Kulturrum
2019-03-03 15:20 066505031 FBC Lerum F07 Röd - Hindås IBK F06/07 1 - 2 Filip Lakander, Alexander Wannerfeldt-Jonsson Hjällsnäshallen
2019-03-16 12:00 066505040 Mölndals IBF F06 - Kärra IBK F07 Röd 4 - 5 Diako Ahmadi, Emrik Lindahl Aktiviteten A-Hall
2019-03-16 12:10 066505038 Eken IBK F06-07 Lila - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd 9 - 4 Mükremin Er, Erik Hultén Ekenskolan
2019-03-17 13:20 066505036 Lindås Rasta IBK F06/07 - FBC Lerum F07 Röd 5 - 3 Einar Pålsson, Hugo Granhage Salming Arena
2019-03-17 17:40 066505037 Landvetter IBK F07 - Hindås IBK F06/07 4 - 5 Linus Svensson, Lucas Aebischer Skogbäck Pinntorps Idrottshall
2019-03-23 14:10 066505044 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - Mölndals IBF F06 8 - 1 Gustaf Broström, Erik Rådhall Mölnlycke Idrottshall
2019-03-24 12:10 066505042 Lindås Rasta IBK F06/07 - Eken IBK F06-07 Lila 2 - 2 William Malmqvist, Isak Börjesson Salming Arena
2019-03-24 12:30 066505045 Ale IBF F07 - Kärra IBK F07 Röd 4 - 2 Adnan Mehmedagic Kronan Älvängen
2019-03-31 12:45 066505041 FBC Lerum F07 Röd - Landvetter IBK F07 6 - 7 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Agnes Andersson Rydsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ale IBF F07 8 6 2 0 35-22 13 20
2. Kärra IBK F07 Röd 8 6 0 2 32-23 9 18
3. Lindås Rasta IBK F06/ 07 8 4 1 3 42-37 5 13
4. Hindås IBK F06/ 07 8 4 0 4 28-26 2 12
5. Eken IBK F06-07 Lila 8 3 2 3 34-26 8 11
6. Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd 8 3 1 4 30-31 -1 10
7. Landvetter IBK F07 8 3 0 5 32-34 -2 9
8. FBC Lerum F07 Röd 8 1 3 4 35-31 4 6
9. Mölndals IBF F06 8 1 1 6 13-51 -38 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis