Pantamera Pojkar Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 1 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 13:30 248011004 Timrå IBC P04 Svart - Klockarbergets BK P03/04 Svart 4 - 3 Patrik Sjöberg, Peter Palander Timrå Sporthall
2018-10-14 14:30 248011001 Sundsvall City IBC U P02/03 - Vattjoms IK P02 0 - 10 Andreas Bjurman, Arvid Larsson Höglunda
2018-10-14 14:30 248011003 Sundsvall FBC U P03 Nord - Gullänget-Kroksta IBS P03 10 - 3 Fredrik Strese, Johan Löthman Hagahallen
2018-10-14 19:00 248011002 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall FBC U P04 Svart 4 - 7 Jan Lindberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2018-10-27 12:30 248011006 Klockarbergets BK P03/04 Svart - IBK Härnösand P02/03 WO (5 - 0) Arvid Larsson, Thomas Berglund Njurundahallen
2018-10-27 16:30 248011007 Vattjoms IK P02 - Sundsvall FBC U P03 Nord 8 - 5 Arvid Larsson, Hans Söderblom Matfors Sporthall
2018-10-27 17:30 248011008 Sundsvall FBC U P04 Svart - Timrå IBC P04 Svart 13 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2018-11-17 13:30 248011009 IBK Härnösand P02/03 - Vattjoms IK P02 1 - 3 Joakim Nydahl, Fredrik Söderholm Öbacka SC
2018-11-17 17:30 248011011 Sundsvall FBC U P03 Nord - Klockarbergets BK P03/04 Svart 7 - 5 Arvid Larsson, Alexander Bergman Hagahallen
2018-11-18 13:30 248011012 Timrå IBC P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P03 5 - 3 Peter Palander, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-11-18 14:30 248011010 Sundsvall City IBC U P02/03 - Sundsvall FBC U P04 Svart 1 - 10 Per Pålsson, Robert Lundqvist Höglunda
2018-11-18 17:00 248011013 IBK Härnösand P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P03 4 - 4 Ivica Matanovic, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-11-09 18:45 248011016 Sundsvall FBC U P03 Nord - Sundsvall FBC U P04 Svart 9 - 1 Thomas Berglund, Hans Söderblom Hagahallen
2018-11-25 14:30 248011014 Sundsvall City IBC U P02/03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 0 - 9 Kent Jansson, Andreas Bjurman Höglunda
2018-11-25 17:00 248011015 Timrå IBC P04 Svart - Vattjoms IK P02 6 - 6 Per Pålsson, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2018-11-30 19:30 248011018 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Sundsvall FBC U P04 Svart 5 - 13 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-12-02 11:00 248011017 Vattjoms IK P02 - Gullänget-Kroksta IBS P03 10 - 1 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-12-02 14:30 248011019 Sundsvall City IBC U P02/03 - Sundsvall FBC U P03 Nord 8 - 9 Fredrik Strese, Andreas Bjurman Höglunda
2018-12-02 15:30 248011026 Sundsvall FBC U P04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P03 8 - 4 Markus Helsing, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-15 10:00 248011020 Timrå IBC P04 Svart - IBK Härnösand P02/03 3 - 3 Tomas Lindberg, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-12-09 11:00 248011021 Vattjoms IK P02 - Sundsvall FBC U P04 Svart 8 - 6 Anders Johansson, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2018-12-09 14:30 248011023 Sundsvall City IBC U P02/03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 6 Andreas Bjurman, Fredrik Strese Höglunda
2018-12-14 19:00 248011022 Timrå IBC P04 Svart - Sundsvall FBC U P03 Nord 1 - 5 Peter Palander, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-12-22 11:00 248011025 Vattjoms IK P02 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 6 - 6 Anders Johansson, Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2018-12-22 12:30 248011027 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall FBC U P03 Nord 5 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Öbacka SC
2018-12-22 16:00 248011028 Sundsvall City IBC U P02/03 - Timrå IBC P04 Svart 1 - 8 Jesper Doherty, Markus Helsing Höglunda
2019-01-13 10:30 248011029 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02/03 7 - 5 Alexander Bergman, Anders Johansson Matfors Sporthall
2019-01-13 14:00 248011031 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Sundsvall FBC U P03 Nord 3 - 6 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2019-01-13 15:30 248011032 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Timrå IBC P04 Svart 9 - 3 Alexander Bergman, Teodor Lundgren Njurundahallen
2019-01-13 16:00 248011030 Sundsvall FBC U P04 Svart - IBK Härnösand P02/03 8 - 8 Santiago Bedoya, Thomas Berglund Hagahallen
2019-01-25 19:30 248011034 IBK Härnösand P02/03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 3 - 9 Stefan Nyberg, Tony Strindlund Öbacka SC
2019-01-26 11:00 248011024 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P03 6 - 5 Teodor Lundgren, Alexander Bergman Njurundahallen
2019-01-26 15:30 248011033 Sundsvall City IBC U P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P03 3 - 1 Johan Löthman, Robert Lundqvist Höglunda
2019-02-01 18:30 248011035 Sundsvall FBC U P03 Nord - Vattjoms IK P02 5 - 5 Peter Palander, Markus Helsing Hagahallen
2019-02-01 19:00 248011036 Timrå IBC P04 Svart - Sundsvall FBC U P04 Svart 4 - 8 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2019-02-02 13:30 248011037 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P02/03 4 - 3 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2019-02-02 16:30 248011039 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Sundsvall FBC U P03 Nord 5 - 9 Patrik Sjöberg, Anders Johansson Njurundahallen
2019-02-19 19:00 248011038 Sundsvall FBC U P04 Svart - Sundsvall City IBC U P02/03 9 - 5 Patrik Sjöberg, Josephine Eriksson Höglunda
2019-02-09 16:00 248011042 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Sundsvall City IBC U P02/03 9 - 6 Jesper Doherty, Peter Palander Njurundahallen
2019-02-09 16:30 248011043 Vattjoms IK P02 - Timrå IBC P04 Svart 17 - 1 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2019-02-10 12:30 248011041 Gullänget-Kroksta IBS P03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 5 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Nolaskolan
2019-02-16 15:00 248011044 Sundsvall FBC U P04 Svart - Sundsvall FBC U P03 Nord 3 - 4 Arvid Larsson, Teodor Lundgren Hagahallen
2019-02-24 17:00 248011048 IBK Härnösand P02/03 - Timrå IBC P04 Svart 3 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2019-02-24 17:30 248011046 Sundsvall FBC U P04 Svart - Klockarbergets BK P03/04 Svart 6 - 3 Mattias Karlsson, Fredrik Strese Hagahallen
2019-03-17 17:30 248011047 Sundsvall FBC U P03 Nord - Sundsvall City IBC U P02/03 17 - 4 Jesper Doherty, Teodor Lundgren Hagahallen
2019-03-31 12:30 248011005 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Sundsvall City IBC U P02/03 3 - 3 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-31 15:30 248011045 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Vattjoms IK P02 1 - 9 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-16 10:30 248011040 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Timrå IBC P04 Svart 1 - 7 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-03-16 13:30 248011051 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P02/03 17 - 2 Javier Castro, Andreas Bjurman Öbacka SC
2019-03-16 15:30 248011052 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 4 - 5 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-03-16 17:30 248011049 Sundsvall FBC U P04 Svart - Vattjoms IK P02 6 - 6 Hans Söderblom, Jesper Doherty Höglunda
2019-03-24 18:30 248011050 Sundsvall FBC U P03 Nord - Timrå IBC P04 Svart 11 - 1 Jesper Doherty, Alexander Bergman Hagahallen
2019-01-20 12:30 248011054 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Sundsvall FBC U P04 Svart 5 - 3 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-30 12:30 248011053 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Vattjoms IK P02 3 - 20 Teodor Lundgren, Andreas Bjurman Njurundahallen
2019-03-30 13:30 248011056 Timrå IBC P04 Svart - Sundsvall City IBC U P02/03 9 - 6 Kent Jansson, Per Pålsson Timrå Sporthall
2019-03-30 14:30 248011055 Sundsvall FBC U P03 Nord - IBK Härnösand P02/03 8 - 5 Jesper Doherty, Peter Palander Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P03 Nord 14 11 2 1 110-57 53 35
2. Vattjoms IK P02 14 10 4 0 119-49 70 34
3. Sundsvall FBC U P04 Svart 14 8 2 4 101-72 29 26
4. Klockarbergets BK P03/ 04 Svart 14 7 1 6 82-86 -4 22
5. Timrå IBC P04 Svart 14 6 2 6 63-89 -26 20
6. IBK Härnösand P02/ 03 14 1 5 8 67-75 -8 8
7. Gullänget-Kroksta IBS P03 14 2 2 10 44-84 -40 8
8. Sundsvall City IBC U P02/ 03 14 1 2 11 50-124 -74 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 1 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 248012050 Sundsvall FBC U P04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 9 - 2
2018-10-20 11:00 248012001 Örnsköldsvik IBK P03 - Sundsvall City IBC U P02/03 4 - 7 Anders Öbergh, Mikael Körning Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-20 13:00 248012003 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Sundsvall FBC U P04 Vit 6 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-20 15:30 248012028 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Sundsvall City IBC U P02/03 3 - 6 Micael Ljung, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-20 18:00 248012002 Timrå IBC P04 Röd - IBK Härnösand P02/03 5 - 3 Per Pålsson, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2018-10-27 248012006 Klockarbergets BK P03/04 Svart - IBK Härnösand P02/03 WO (5 - 0) Njurundahallen
2018-10-28 248012007 Örnsköldsvik IBK P03 - Sundsvall FBC U P04 Vit 8 - 6
2018-10-28 248012022 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Sundsvall FBC U P04 Vit 1 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-11 13:00 248012010 Timrå IBC P04 Röd - Sundsvall City IBC U P02/03 4 - 3 Peter Palander, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-11-11 16:30 248012009 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Härnösand P02/03 10 - 8 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-11-11 16:30 248012012 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Sundsvall FBC U P04 Vit 5 - 5 Jesper Doherty, Thomas Berglund Njurundahallen
2018-11-13 20:00 248012011 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-18 248012013 IBK Härnösand P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P03 4 - 4 Öbacka SC
2018-11-24 248012015 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Örnsköldsvik IBK P03 1 - 7 Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-25 248012014 Sundsvall City IBC U P02/03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 0 - 9 Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-09 18:00 248012018 Timrå IBC P04 Röd - Klockarbergets BK P03/04 Svart 5 - 4 Jesper Doherty, Peter Palander Timrå Sporthall
2018-12-01 12:30 248012020 IBK Härnösand P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 4 Thomas Berglund, Fredrik Strese Öbacka SC
2018-12-01 16:30 248012017 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Örnsköldsvik IBK P03 7 - 6 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2018-12-01 18:30 248012019 Sundsvall FBC U P04 Vit - Sundsvall City IBC U P02/03 11 - 5 Peter Palander, Arvid Larsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-09 248012023 Sundsvall City IBC U P02/03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 6 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-16 12:30 248012026 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Timrå IBC P04 Röd 5 - 7 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Nolaskolan
2018-12-16 16:00 248012027 Sundsvall FBC U P04 Vit - IBK Härnösand P02/03 5 - 3 Teodor Lundgren, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-27 14:00 248012025 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Örnsköldsvik IBK P03 8 - 9 Patrick Cederblad, Peter Palander Njurundahallen
2019-01-19 14:00 248012032 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Klockarbergets BK P03/04 Svart 5 - 5 Jonas Hägglund, Göran Norberg Skyttis Arena
2019-01-19 15:30 248012029 Sundsvall City IBC U P02/03 - Örnsköldsvik IBK P03 7 - 6 Pierre Björklund, Andreas Bjurman Höglunda
2019-01-19 17:00 248012030 IBK Härnösand P02/03 - Timrå IBC P04 Röd 6 - 2 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-01-25 248012034 IBK Härnösand P02/03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 3 - 9 Öbacka SC
2019-01-26 248012024 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P03 6 - 5 Njurundahallen
2019-01-26 248012033 Sundsvall City IBC U P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P03 3 - 1 Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-03 11:00 248012040 Sundsvall FBC U P04 Vit - Klockarbergets BK P03/04 Svart 15 - 5 Santiago Bedoya, Peter Palander Hagahallen
2019-02-03 15:30 248012038 Sundsvall City IBC U P02/03 - Timrå IBC P04 Röd 6 - 8 Jesper Doherty, Teodor Lundgren Höglunda
2019-02-14 18:00 248012039 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Gullänget-Kroksta IBS P03 4 - 5 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-16 16:30 248012037 IBK Härnösand P02/03 - Örnsköldsvik IBK P03 9 - 4 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-02-09 248012041 Gullänget-Kroksta IBS P03 - IBK Härnösand P02/03 6 - 5 Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-09 248012042 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Sundsvall City IBC U P02/03 9 - 6 Njurundahallen
2019-02-10 248012043 Örnsköldsvik IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 5 - 3
2019-02-17 14:00 248012048 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - IBK Härnösand P02/03 2 - 10 Micael Ljung, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2019-02-17 15:30 248012047 Sundsvall City IBC U P02/03 - Sundsvall FBC U P04 Vit 3 - 7 Johan Löthman, Jesper Doherty Höglunda
2019-02-17 16:30 248012046 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Timrå IBC P04 Röd 5 - 5 Pierre Björklund, Kent Jansson Njurundahallen
2019-02-26 20:30 248012045 Örnsköldsvik IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P03 2 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-03-31 248012005 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Sundsvall City IBC U P02/03 3 - 3 Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-16 248012051 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall City IBC U P02/03 17 - 2 Öbacka SC
2019-03-16 248012052 Gullänget-Kroksta IBS P03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 4 - 5 Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-17 248012035 Sundsvall FBC U P04 Vit - Örnsköldsvik IBK P03 9 - 3
2019-03-22 19:30 248012055 IBK Härnösand P02/03 - Sundsvall FBC U P04 Vit 7 - 7 Tony Strindlund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-03-23 11:00 248012031 Sundsvall FBC U P04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P03 3 - 5 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2019-03-23 11:30 248012004 Klockarbergets BK P03/04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 9 - 9 Pierre Björklund, Robert Lundqvist Njurundahallen
2019-03-23 15:30 248012054 Timrå IBC P04 Röd - Gullänget-Kroksta IBS P03 4 - 4 Jesper Doherty, Alexander Bergman Hagahallen
2019-03-23 16:00 248012056 Sundsvall City IBC U P02/03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 7 - 3 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2019-03-24 14:30 248012053 Örnsköldsvik IBK P03 - Klockarbergets BK P03/04 Svart 2 - 5 Peder Lövdahl, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P04 Vit 12 8 2 2 90-53 37 26
2. Klockarbergets BK P03/ 04 Svart 14 7 4 3 89-73 16 25
3. Gullänget-Kroksta IBS P03 14 5 3 6 64-64 0 18
4. Timrå IBC P04 Röd 8 5 2 1 40-36 4 17
5. Sundsvall City IBC U P02/ 03 14 5 2 7 64-91 -27 17
6. IBK Härnösand P02/ 03 14 4 4 6 85-71 14 16
7. Örnsköldsvik IBK P03 12 5 0 7 66-75 -9 15
8. Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 12 1 3 8 42-77 -35 6
9. Sundsvall FBC U P03 Öst 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis