Pantamera Pojkar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 11:00 248031001 Moälvens IBK P04 - Nätra IBK P04 P03-04 2 - 7 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Nolaskolan
2018-10-14 11:00 248031004 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Jemtland Innebandy P04/05 0 - 1 Boo Hydling, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-10-14 12:00 248031003 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Sundsvall FBC U P04 Röd 4 - 3 Isak Solnevik, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2018-10-14 13:30 248031025 Nätra IBK P04 P03-04 - Jemtland Innebandy P04/05 7 - 4 Boo Hydling, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-10-14 16:30 248031002 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall GBK P04 2 - 2 Isak Solnevik, Pierre Björklund Hagahallen
2018-12-15 16:30 248031042 Jemtland Innebandy P04/05 - Moälvens IBK P04 3 - 6 Fredrik Gullberg, Börre Andreassen Fyrvallahallen
2018-10-27 10:30 248031051 FBC Nordic P04/05 - Moälvens IBK P04 8 - 4 Per Pålsson, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-10-27 11:30 248031022 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 1 - 10 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Skyttis Arena
2018-10-27 13:30 248031005 Sundsvall FBC U P04 Röd - Moälvens IBK P04 4 - 6 Per Pålsson, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-10-27 14:30 248031007 Nätra IBK P04 P03-04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 3 - 4 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-11-11 10:30 248031023 Moälvens IBK P04 - FBC Nordic P04/05 3 - 0 Ivica Matanovic, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-17 14:00 248031010 Moälvens IBK P04 - Sundsvall GBK P04 0 - 3 Kalle Dorell, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-18 11:00 248031012 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Sundsvall FBC U P04 Röd 6 - 2 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Skyttis Arena
2018-11-18 11:30 248031046 Sundsvall GBK P04 - Jemtland Innebandy P04/05 4 - 1 Javier Castro, Mattias Karlsson Skönsbergshallen
2018-11-18 15:30 248031011 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Jemtland Innebandy P04/05 6 - 3 Javier Castro, Mattias Karlsson Skönsbergshallen
2018-11-18 16:30 248031017 Nätra IBK P04 P03-04 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 5 Andreas Nyman, Göran Edlund Köpmanholmens Sporthall
2018-11-25 11:30 248031015 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Nätra IBK P04 P03-04 5 - 1 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-11-25 14:30 248031014 Moälvens IBK P04 - Jemtland Innebandy P04/05 3 - 4 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Nolaskolan
2018-11-25 18:00 248031013 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 10 Teodor Lundgren, Isak Solnevik Hagahallen
2018-11-25 19:00 248031016 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Sundsvall GBK P04 5 - 4 Javier Castro, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-02 10:30 248031019 Moälvens IBK P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 3 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-12-02 12:00 248031020 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - FBC Nordic P04/05 4 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-12-02 14:00 248031018 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall GBK P04 5 - 8 Urban Larsson, Lars Nyström Östersunds sporthall
2018-12-02 16:30 248031037 Nätra IBK P04 P03-04 - FBC Nordic P04/05 4 - 2 Henrik Leek, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2018-12-08 12:30 248031006 Jemtland Innebandy P04/05 - FBC Nordic P04/05 6 - 3 Dennis Wall, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2018-12-08 14:30 248031024 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 10 Dennis Wall, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2018-12-09 10:30 248031036 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Sundsvall GBK P04 2 - 2 Henrik Leek, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-09 15:00 248031021 Nätra IBK P04 P03-04 - Sundsvall GBK P04 4 - 5 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2018-12-21 17:15 248031027 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 3 - 7 Jesper Doherty, Patrick Cederblad Hagahallen
2018-12-22 11:30 248031028 Moälvens IBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 4 Tony Strindlund, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-12-22 18:00 248031026 Sundsvall GBK P04 - Sundsvall FBC U P04 Röd 3 - 6 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2019-01-11 19:00 248031029 Nätra IBK P04 P03-04 - Moälvens IBK P04 1 - 3 Patrik Nilsson, Micael Ljung Köpmanholmens Sporthall
2019-01-13 13:30 248031032 Jemtland Innebandy P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 0 - 3 Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2019-01-13 14:30 248031031 Sundsvall FBC U P04 Röd - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 6 - 1 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-13 16:30 248031030 Sundsvall GBK P04 - FBC Nordic P04/05 5 - 7 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-02 11:00 248031047 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Moälvens IBK P04 3 - 3 Per Pålsson, Robert Lundqvist Hagahallen
2019-02-02 11:15 248031048 FBC Nordic P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 3 - 6 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Höglunda
2019-02-02 16:30 248031038 Sundsvall GBK P04 - Moälvens IBK P04 8 - 7 Hans Söderblom, Kent Jansson Höglunda
2019-02-02 18:00 248031040 Sundsvall FBC U P04 Röd - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 1 - 3 Javier Castro, Pierre Björklund Hagahallen
2019-02-08 19:00 248031043 Nätra IBK P04 P03-04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 4 Tony Strindlund, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2019-02-09 18:30 248031044 Sundsvall GBK P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 6 - 5 Robert Lundqvist, Santiago Bedoya Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-12 18:30 248031041 Sundsvall FBC U P04 Röd - FBC Nordic P04/05 7 - 3 Pierre Björklund, Kent Jansson Hagahallen
2019-02-17 12:30 248031033 Moälvens IBK P04 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 8 Patrik Nilsson, Jonas Hägglund Nolaskolan
2019-02-23 11:30 248031009 FBC Nordic P04/05 - Nätra IBK P04 P03-04 7 - 4 Andreas Bjurman, Jakob Karlqvist Höglunda
2019-02-23 14:00 248031039 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 3 - 6 Hampus Adolfsson, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2019-02-23 16:00 248031045 Sundsvall FBC U P04 Röd - Nätra IBK P04 P03-04 9 - 3 Roger Lundbäck, Josephine Eriksson Höglunda
2019-03-16 09:30 248031008 Sundsvall GBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 2 Casper Sjödin, Isak Solnevik Skönsbergshallen
2019-03-16 11:00 248031035 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Nätra IBK P04 P03-04 8 - 6 Casper Sjödin, Markus Helsing Skönsbergshallen
2019-03-16 11:30 248031034 FBC Nordic P04/05 - Jemtland Innebandy P04/05 10 - 4 Teodor Lundgren, Malte Zetterberg Höglunda
2019-03-16 13:30 248031050 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 3 - 11 Robert Lundqvist, Per Pålsson Vibacke Alnö Sundsvall
2019-03-16 15:30 248031049 Sundsvall GBK P04 - Nätra IBK P04 P03-04 4 - 3 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Matfors Sporthall
2019-03-16 15:30 248031052 Sundsvall FBC U P04 Röd - Jemtland Innebandy P04/05 14 - 2 Peter Palander, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2019-03-30 11:00 248031054 Sundsvall FBC U P04 Röd - Sundsvall GBK P04 5 - 3 Pierre Björklund, Hans Söderblom Hagahallen
2019-03-30 11:30 248031056 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Moälvens IBK P04 7 - 1 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-30 12:30 248031055 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - FBC Nordic P04/05 5 - 6 Pierre Björklund, Hans Söderblom Hagahallen
2019-03-30 13:30 248031053 Jemtland Innebandy P04/05 - Nätra IBK P04 P03-04 4 - 3 Öjvind Bäckman, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P04 Röd 14 10 0 4 90-42 48 30
2. Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 14 9 2 3 58-35 23 29
3. Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 14 9 1 4 72-61 11 28
4. Sundsvall GBK P04 14 7 3 4 59-54 5 24
5. FBC Nordic P04/ 05 14 6 1 7 61-71 -10 19
6. Moälvens IBK P04 14 4 1 9 45-65 -20 13
7. Jemtland Innebandy P04/ 05 14 4 0 10 42-83 -41 12
8. Nätra IBK P04 P03-04 14 3 0 11 50-66 -16 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 11:30 248032002 Klockarbergets BK P05 - FBC Nordic P04/05 5 - 7 Sofie Öman, Anders Johansson Njurundahallen
2018-10-20 11:30 248032003 Sundsvall FBC U P04 Röd - Sundsvall GBK P05 10 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2018-10-21 11:30 248032001 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Moälvens IBK P04 5 - 2 Boo Hydling, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-15 00:00 248032042 Jemtland Innebandy P04/05 - Moälvens IBK P04 3 - 6 Fyrvallahallen
2018-12-15 12:30 248032004 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 4 - 6 , Robert Olofsson Fyrvallahallen
2018-12-15 14:30 248032056 Moälvens IBK P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 0 - 6 Robert Olofsson Fyrvallahallen
2018-10-26 00:00 248032008 Klockarbergets BK P05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 1 - 6 Njurundahallen
2018-10-27 00:00 248032005 Sundsvall FBC U P04 Röd - Moälvens IBK P04 4 - 6
2018-10-27 00:00 248032051 FBC Nordic P04/05 - Moälvens IBK P04 8 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-28 00:00 248032007 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Sundsvall GBK P05 17 - 1 Skyttis Arena
2018-11-11 00:00 248032023 Moälvens IBK P04 - FBC Nordic P04/05 3 - 0
2018-11-11 14:30 248032009 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - FBC Nordic P04/05 16 - 2 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-11 15:00 248032012 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall GBK P05 7 - 5 Jonas Melin, Adrian Melin Näslund Torvallaskolans sporthall
2018-11-11 16:00 248032011 Sundsvall FBC U P04 Röd - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 7 - 2 Per Pålsson, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-11-24 00:00 248032015 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Gullänget-Kroksta IBS P-05 4 - 6
2018-11-24 00:00 248032016 Sundsvall GBK P05 - Klockarbergets BK P05 5 - 4
2018-11-25 00:00 248032013 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 10 Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-25 00:00 248032014 Moälvens IBK P04 - Jemtland Innebandy P04/05 3 - 4
2018-11-25 11:30 248032053 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Jemtland Innebandy P04/05 6 - 2 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Nolaskolan
2018-12-01 11:30 248032040 Sundsvall GBK P05 - Jemtland Innebandy P04/05 4 - 4 Robert Lundqvist, Kent Jansson Höglunda
2018-12-01 12:00 248032020 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 6 - 10 Pierre Björklund, Isak Solnevik Hagahallen
2018-12-01 13:00 248032010 Klockarbergets BK P05 - Moälvens IBK P04 0 - 7 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2018-12-01 16:30 248032019 Sundsvall GBK P05 - Moälvens IBK P04 2 - 8 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-12-01 17:00 248032018 Klockarbergets BK P05 - Jemtland Innebandy P04/05 2 - 7 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2018-12-08 00:00 248032006 Jemtland Innebandy P04/05 - FBC Nordic P04/05 6 - 3 Torvallaskolans sporthall
2018-12-08 00:00 248032021 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Klockarbergets BK P05 9 - 1 Skyttis Arena
2018-12-08 00:00 248032022 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Sundsvall GBK P05 6 - 0
2018-12-08 00:00 248032024 Jemtland Innebandy P04/05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 10 Torvallaskolans sporthall
2018-12-08 11:30 248032038 Moälvens IBK P04 - Klockarbergets BK P05 1 - 1 Fredrik Söderholm, Joakim Nydahl Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-16 11:30 248032026 Sundsvall FBC U P04 Röd - Klockarbergets BK P05 12 - 1 Per Pålsson, Robert Lundqvist Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-16 13:30 248032025 Jemtland Innebandy P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS P-05 2 - 13 Urban Larsson Fyrvallahallen
2018-12-16 18:00 248032027 Sundsvall GBK P05 - FBC Nordic P04/05 2 - 14 Kent Jansson, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-19 10:30 248032031 Sundsvall GBK P05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 6 Markus Helsing, Sofie Öman Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-19 11:30 248032028 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Moälvens IBK P04 3 - 2 Jan Lindberg, Kent Jansson Höglunda
2019-01-19 17:30 248032032 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Jemtland Innebandy P04/05 10 - 3 Andreas Bjurman, Pierre Björklund Höglunda
2019-01-19 18:30 248032030 FBC Nordic P04/05 - Klockarbergets BK P05 6 - 1 Santiago Bedoya, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-20 11:00 248032029 Moälvens IBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P-05 3 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2019-01-27 00:00 248032036 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Klockarbergets BK P05 7 - 1
2019-02-03 12:30 248032017 Sundsvall FBC U P04 Röd - Gullänget-Kroksta IBS P-05 5 - 8 Robert Lundqvist, Per Pålsson Höglunda
2019-02-03 17:30 248032037 FBC Nordic P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS P-05 3 - 6 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2019-02-23 13:30 248032047 Moälvens IBK P04 - Sundsvall GBK P05 7 - 3 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Nolaskolan
2019-04-03 19:30 248032039 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - Sundsvall FBC U P04 Röd 1 - 7 Patrick Cederblad, Jesper Doherty Höglunda
2019-02-09 00:00 248032041 Sundsvall FBC U P04 Röd - FBC Nordic P04/05 7 - 3
2019-02-10 00:00 248032044 Klockarbergets BK P05 - Sundsvall GBK P05 4 - 8 Njurundahallen
2019-02-17 00:00 248032033 Moälvens IBK P04 - Sundsvall FBC U P04 Röd 2 - 8
2019-02-17 12:30 248032046 Jemtland Innebandy P04/05 - Klockarbergets BK P05 3 - 5 Öjvind Bäckman, Hampus Adolfsson Lugnviks sporthall
2019-02-17 13:30 248032048 Sundsvall FBC U P05 Öst Vit - FBC Nordic P04/05 5 - 5 Pierre Björklund, Fredrik Strese Hagahallen
2019-02-17 15:30 248032045 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 5 - 6 Boo Hydling, Göran Edlund Nolaskolan
2019-03-16 00:00 248032034 FBC Nordic P04/05 - Jemtland Innebandy P04/05 10 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-16 00:00 248032052 Sundsvall FBC U P04 Röd - Jemtland Innebandy P04/05 14 - 2
2019-03-17 00:00 248032035 Sundsvall GBK P05 - Gullänget-Kroksta IBS P-05 5 - 9
2019-03-17 00:00 248032049 Klockarbergets BK P05 - Gullänget-Kroksta IBS P-05 5 - 7 Njurundahallen
2019-03-17 00:00 248032050 Sundsvall GBK P05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 4 - 9
2019-03-23 00:00 248032043 Gullänget-Kroksta IBS P-05 - Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 5 - 3 Skyttis Arena
2019-03-23 11:00 248032055 FBC Nordic P04/05 - Sundsvall GBK P05 3 - 9 Teodor Lundgren, Isak Solnevik Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-23 13:30 248032054 Klockarbergets BK P05 - Sundsvall FBC U P04 Röd 4 - 5 Manne Sjögren Svedberg, Pierre Björklund Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS P-05 14 12 0 2 114-44 70 36
2. Sundsvall FBC U P04 Röd 14 12 0 2 111-43 68 36
3. Sundsvall FBC U P05 Öst Vit 14 9 1 4 78-51 27 28
4. Moälvens IBK P04 14 7 1 6 54-49 5 22
5. FBC Nordic P04/ 05 14 5 1 8 72-88 -16 16
6. Jemtland Innebandy P04/ 05 14 4 1 9 53-97 -44 13
7. Sundsvall GBK P05 14 3 1 10 53-108 -55 10
8. Klockarbergets BK P05 14 1 1 12 35-90 -55 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis