Fair Play Cup Flickor 14 (2018/19)

Gruppspel
FPC F14 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 143401001 Husqvarna IK - KaRo IBF 5 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-05 21:20 143401002 Skillingaryds IK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 08:00 143401004 Pixbo Wallenstam IBF - Husqvarna IK 3 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 09:20 143401003 KaRo IBF - Skillingaryds IK 1 - 2 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 13:00 143401005 IBK Lockerud Mariestad - Husqvarna IK 4 - 1 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 13:00 143401006 Pixbo Wallenstam IBF - KaRo IBF 8 - 0 Filip Karlsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 18:00 143401007 Husqvarna IK - Skillingaryds IK 0 - 1 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 18:00 143401008 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 21:20 143401009 KaRo IBF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 2 Filip Eriksson, Hugo Karvik Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 21:20 143401010 Skillingaryds IK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Attarpsskolans Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 4 4 0 0 22-2 20 12
2. Skillingaryds IK 4 2 1 1 5-9 -4 7
3. IBK Lockerud Mariestad 4 1 2 1 7-8 -1 5
4. Husqvarna IK 4 1 0 3 7-8 -1 3
5. KaRo IBF 4 0 1 3 3-17 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 19:20 143402001 Alvesta IBK - Hovslätts IK 1 - 0 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-05 21:20 143402002 Nässjö IBF - Mjölby IBK/Boxholms IBK 5 - 2 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 08:00 143402004 Träslövsläge IF - Alvesta IBK 1 - 1 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 09:20 143402003 Hovslätts IK - Nässjö IBF 2 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 13:00 143402005 Mjölby IBK/Boxholms IBK - Alvesta IBK 0 - 6 Fredrik Gander, Oliver Gander Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 13:40 143402006 Träslövsläge IF - Hovslätts IK 5 - 1 Filip Eriksson, Hugo Karvik Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 18:40 143402007 Alvesta IBK - Nässjö IBF 6 - 1 Fredrik Gander, Oliver Gander Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-06 18:40 143402008 Mjölby IBK/Boxholms IBK - Träslövsläge IF 2 - 5 Kevin Rosén, Lucas Rosén Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-06 21:20 143402009 Hovslätts IK - Mjölby IBK/Boxholms IBK 4 - 3 Smilla Svensson, Julia Lundgren Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 21:20 143402010 Nässjö IBF - Träslövsläge IF 2 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alvesta IBK 4 3 1 0 14-2 12 10
2. Träslövsläge IF 4 2 2 0 13-6 7 8
3. Hovslätts IK 4 2 0 2 7-10 -3 6
4. Nässjö IBF 4 1 1 2 9-12 -3 4
5. Mjölby IBK/ Boxholms IBK 4 0 0 4 7-20 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:40 143403001 Jönköpings IK - Rottne IF 7 - 1 Filip Karlsson, Sean Norouz Norrahammars Sporthall
2019-04-05 21:20 143403002 Lindås Rasta IBK - IBK Husar 4 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2019-04-06 08:00 143403004 Hjulsbro IK - Jönköpings IK 5 - 3 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 08:40 143403003 Rottne IF - Lindås Rasta IBK 0 - 5 Filip Karlsson, Sean Norouz Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 13:00 143403005 IBK Husar - Jönköpings IK 0 - 11 Gustav Perman, Anders Perman Norrahammars Sporthall
2019-04-06 13:00 143403006 Hjulsbro IK - Rottne IF 7 - 0 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist KFUM Sporthall, Jönköping
2019-04-06 17:00 143403007 Jönköpings IK - Lindås Rasta IBK 1 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 17:00 143403008 IBK Husar - Hjulsbro IK 1 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 20:40 143403009 Rottne IF - IBK Husar 0 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 20:40 143403010 Lindås Rasta IBK - Hjulsbro IK 1 - 3 Smilla Svensson, Julia Lundgren Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjulsbro IK 4 4 0 0 23-5 18 12
2. Lindås Rasta IBK 4 3 0 1 15-4 11 9
3. Jönköpings IK 4 2 0 2 22-11 11 6
4. IBK Husar 4 1 0 3 4-23 -19 3
5. Rottne IF 4 0 0 4 1-22 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143404001 IBF Tranås - Ljungby IB 0 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-05 20:40 143404002 Mullsjö AIS - Täby FC 5 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 10:00 143404003 IBF Tranås - Mullsjö AIS 2 - 3 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-06 10:00 143404004 Ljungby IB - Täby FC 1 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-06 14:20 143404005 Mullsjö AIS - Ljungby IB 2 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Norrahammars Sporthall
2019-04-06 15:00 143404006 Täby FC - IBF Tranås 1 - 1 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist KFUM Sporthall, Jönköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IB 3 2 1 0 8-3 5 7
2. Mullsjö AIS 3 2 0 1 10-9 1 6
3. Täby FC 3 0 2 1 5-7 -2 2
4. IBF Tranås 3 0 1 2 3-7 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-05 18:00 143405001 SSG IF - Värnamo IK 0 - 0 Johan Söderman, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2019-04-05 20:00 143405002 Huddinge IBS - IK Zenith 4 - 1 Alexander Johansson, Toivo Andersson Huskvarna Sporthall B
2019-04-06 09:20 143405003 SSG IF - Huddinge IBS 0 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-06 09:20 143405004 Värnamo IK - IK Zenith 1 - 1 Smilla Svensson, Julia Lundgren Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-06 15:40 143405005 Huddinge IBS - Värnamo IK 3 - 4 Michéll Borgström, Håkan Abrahamsson Huskvarna Sporthall A
2019-04-06 15:40 143405006 IK Zenith - SSG IF 4 - 3 Hampus Abrahamsson, Johan Oxenmyr Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 2 0 1 8-5 3 6
2. Värnamo IK 3 1 2 0 5-4 1 5
3. IK Zenith 3 1 1 1 6-8 -2 4
4. SSG IF 3 0 1 2 3-5 -2 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC F14 A-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 09:30 1/8-final 4 143400004 Skillingaryds IK - IK Zenith 4 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 09:30 1/8-final 7 143400007 Huddinge IBS - Hovslätts IK 3 - 1 Malin Gelin, Claes Waernholm Torpshallen
2019-04-07 09:30 1/8-final 8 143400008 Lindås Rasta IBK - Mullsjö AIS 3 - 2 Jack Fridh, Filip Andersson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 10:15 1/8-final 1 143400001 Pixbo Wallenstam IBF - Nässjö IBF 7 - 1 Hajrudin Begic, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2019-04-07 10:15 1/8-final 2 143400002 Värnamo IK - Träslövsläge IF 3 - 2 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall B
2019-04-07 10:15 1/8-final 3 143400003 Hjulsbro IK - Täby FC 2 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Stadsgården, Råslätt
2019-04-07 10:15 1/8-final 5 143400005 Alvesta IBK - IBK Lockerud Mariestad 0 - 4 Jack Fridh, Filip Andersson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2019-04-07 10:15 1/8-final 6 143400006 Ljungby IB - Jönköpings IK 1 - 3 Oscar Tjärnström, Lars Östh Attarpsskolans Sporthall B-hall
2019-04-07 13:15 Kvartsfinal 1 143400009 Värnamo IK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 13:15 Kvartsfinal 2 143400010 Skillingaryds IK - Hjulsbro IK 1 - 6 Malin Gelin, Claes Waernholm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 13:15 Kvartsfinal 3 143400011 Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 0 Nicklas Bard, Josef Bard Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 13:15 Kvartsfinal 4 143400012 Lindås Rasta IBK - Huddinge IBS 1 - 0 Fredrik Gander, Oliver Gander Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 15:30 Semifinal 1 143400013 Hjulsbro IK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-04-07 15:30 Semifinal 2 143400014 Lindås Rasta IBK - Jönköpings IK 2 - 3 Alexander Johansson, Toivo Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-04-07 17:00 Final 143400015 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F14 B-Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-07 10:15 Kvartsfinal 1 143406001 SSG IF - Rottne IF 3 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Torpshallen
2019-04-07 11:00 Kvartsfinal 3 143406003 IBF Tranås - KaRo IBF 4 - 0 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Torpshallen
2019-04-07 11:45 Kvartsfinal 4 143406004 IBK Husar - Mjölby IBK/Boxholms IBK 1 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Torpshallen
2019-04-07 15:30 Semifinal 1 143406005 Husqvarna IK - SSG IF 0 - 1 Hajrudin Begic, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus C-hall
2019-04-07 15:30 Semifinal 2 143406006 Mjölby IBK/Boxholms IBK - IBF Tranås 1 - 6 Filip Karlsson, Sean Norouz Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-04-07 17:45 Final 143406007 IBF Tranås - SSG IF 1 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus C-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis