Herrar Division 4 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 4 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 20:00 142400003 Gränna AIS B - IBF PA Jönköping 5 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2018-10-13 12:30 142400001 Södra Wätterns IF - Hovslätts IBK 8 - 7 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Barnarps Sporthall
2018-10-13 15:00 142400002 Forserums IF - Sportklubben Beduinerna SK 10 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2018-10-14 11:30 142400004 Husqvarna IK B - Skillingaryds IK 6 - 6 Claes Axelsson, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall A
2018-10-14 17:15 142400005 Östra SK Jönköping - Tenhults IF B 13 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-19 19:30 142400010 Sportklubben Beduinerna SK - Södra Wätterns IF 1 - 2 Jens Axelsson, Claes Axelsson Tenhults Sporthall
2018-10-20 14:15 142400009 IBF PA Jönköping - Forserums IF 6 - 7 Jens Axelsson, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-21 14:00 142400008 Skillingaryds IK - Gränna AIS B 7 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2018-10-21 15:15 142400006 Hovslätts IBK - Östra SK Jönköping 5 - 6 Anders A Nilsson, Claes Axelsson Stadsgården, Råslätt
2018-10-21 17:00 142400007 Tenhults IF B - Husqvarna IK B 11 - 8 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Tenhults Sporthall
2018-10-27 12:30 142400012 Södra Wätterns IF - IBF PA Jönköping 11 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Barnarps Sporthall
2018-10-27 13:30 142400014 Gränna AIS B - Tenhults IF B 10 - 1 Daniel Pettersson, Thomas Atting Ribbahallen A-hall
2018-10-27 15:00 142400013 Forserums IF - Skillingaryds IK 10 - 6 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2018-10-27 15:15 142400011 Hovslätts IBK - Sportklubben Beduinerna SK 8 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2018-10-27 17:00 142400015 Östra SK Jönköping - Husqvarna IK B 18 - 7 Nicklas Bard, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-10 15:00 142400016 Forserums IF - Hovslätts IBK 8 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2018-11-10 17:00 142400020 Tenhults IF B - Skillingaryds IK 5 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tenhults Sporthall
2018-11-11 15:30 142400017 Gränna AIS B - Södra Wätterns IF 3 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Ribbahallen A-hall
2018-11-11 17:00 142400018 Husqvarna IK B - Sportklubben Beduinerna SK 4 - 6 Oliver Hillerström, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-01-26 14:30 142400019 Östra SK Jönköping - IBF PA Jönköping 12 - 8 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-17 12:30 142400021 Södra Wätterns IF - Forserums IF 8 - 9 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Barnarps Sporthall
2018-11-17 17:15 142400023 IBF PA Jönköping - Husqvarna IK B 13 - 6 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-18 15:15 142400025 Hovslätts IBK - Tenhults IF B 8 - 9 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2018-11-18 15:30 142400022 Skillingaryds IK - Östra SK Jönköping 6 - 9 Michael Johansson, Michael Hellqvist Skillingaryds Arena
2018-11-30 19:30 142400024 Sportklubben Beduinerna SK - Gränna AIS B 6 - 7 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Tenhults Sporthall
2018-11-23 19:00 142400030 Skillingaryds IK - IBF PA Jönköping 11 - 6 Jan Blohm, Andreas Karlsson Skillingaryds Arena
2018-11-23 20:00 142400027 Husqvarna IK B - Forserums IF 4 - 14 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2018-11-24 15:30 142400026 Gränna AIS B - Hovslätts IBK 11 - 4 Nicklas Bard, Claes Axelsson Ribbahallen A-hall
2018-11-24 17:00 142400029 Tenhults IF B - Sportklubben Beduinerna SK 3 - 10 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Tenhults Sporthall
2019-02-17 16:30 142400028 Östra SK Jönköping - Södra Wätterns IF 6 - 6 Johan Söderman, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-16 19:30 142400034 Sportklubben Beduinerna SK - Östra SK Jönköping 7 - 10 Michael Johansson, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2018-12-01 12:30 142400031 Södra Wätterns IF - Husqvarna IK B 8 - 7 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Barnarps Sporthall
2018-12-01 15:00 142400032 Forserums IF - Gränna AIS B 13 - 3 Michael Johansson, Magnus Widlund Forserums Sporthall
2018-12-01 17:15 142400033 IBF PA Jönköping - Tenhults IF B 23 - 2 Anders A Nilsson, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-02 15:15 142400035 Hovslätts IBK - Skillingaryds IK 2 - 5 Claes Axelsson, Jens Axelsson Stadsgården, Råslätt
2018-12-07 19:00 142400039 Skillingaryds IK - Södra Wätterns IF 5 - 5 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Skillingaryds Arena
2018-12-08 17:00 142400036 Husqvarna IK B - Hovslätts IBK 10 - 13 Jan Blohm, Andreas Karlsson Huskvarna Sporthall A
2018-12-08 17:00 142400038 Tenhults IF B - Forserums IF 2 - 16 Johan Söderman, Anders A Nilsson Tenhults Sporthall
2018-12-09 12:00 142400037 Östra SK Jönköping - Gränna AIS B 13 - 12 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-09 17:00 142400040 IBF PA Jönköping - Sportklubben Beduinerna SK 6 - 8 Jonas Jägerby, Jonas Kvant Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-14 19:30 142400044 Sportklubben Beduinerna SK - Skillingaryds IK 2 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Tenhults Sporthall
2018-12-15 12:30 142400041 Södra Wätterns IF - Tenhults IF B 5 - 3 Josef Albertsson, Anders A Nilsson Barnarps Sporthall
2018-12-15 13:30 142400043 Gränna AIS B - Husqvarna IK B 5 - 5 Claes Axelsson, Jens Axelsson Ribbahallen A-hall
2018-12-15 15:00 142400042 Forserums IF - Östra SK Jönköping WO (5 - 0) Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2018-12-16 15:15 142400045 Hovslätts IBK - IBF PA Jönköping 5 - 7 Anders A Nilsson, Anders Perman Stadsgården, Råslätt
2019-01-04 19:00 142400047 Skillingaryds IK - Husqvarna IK B 11 - 7 Jan Blohm, Anders Everstrand Skillingaryds Arena
2019-01-04 19:30 142400049 Sportklubben Beduinerna SK - Forserums IF 4 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tenhults Sporthall
2019-01-05 17:00 142400046 Tenhults IF B - Östra SK Jönköping 5 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Tenhults Sporthall
2019-01-06 19:15 142400048 IBF PA Jönköping - Gränna AIS B 6 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-29 19:45 142400050 Hovslätts IBK - Södra Wätterns IF 6 - 9 Adam Nikolausson, Claes Axelsson Stadsgården, Råslätt
2019-01-11 20:00 142400054 Husqvarna IK B - Tenhults IF B 5 - 3 Claes Axelsson, Ricky Karlquist Tenhults Sporthall
2019-01-12 12:30 142400051 Södra Wätterns IF - Sportklubben Beduinerna SK 7 - 3 Johan Söderman, Anders A Nilsson Barnarps Sporthall
2019-01-12 15:00 142400052 Forserums IF - IBF PA Jönköping 13 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2019-01-12 15:30 142400053 Gränna AIS B - Skillingaryds IK 5 - 5 Johan Söderman, Anders A Nilsson Ribbahallen A-hall
2019-01-12 17:00 142400055 Östra SK Jönköping - Hovslätts IBK 12 - 7 Michael Hellqvist, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-18 19:30 142400060 Sportklubben Beduinerna SK - Hovslätts IBK 7 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Tenhults Sporthall
2019-01-19 11:00 142400059 IBF PA Jönköping - Södra Wätterns IF 5 - 9 Johan Söderman, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-20 12:00 142400058 Skillingaryds IK - Forserums IF 2 - 11 Adam Nikolausson, Jonas Kvant Skillingaryds Arena
2019-01-20 17:00 142400057 Tenhults IF B - Gränna AIS B 3 - 6 Anders Everstrand, Thomas Atting Tenhults Sporthall
2019-01-20 19:30 142400056 Husqvarna IK B - Östra SK Jönköping 8 - 12 Hannes Ragnar, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2019-02-01 19:30 142400064 Sportklubben Beduinerna SK - Husqvarna IK B 8 - 7 Jonas Kvant, Simon Fennsjö Tenhults Sporthall
2019-02-02 12:30 142400061 Södra Wätterns IF - Gränna AIS B 5 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Barnarps Sporthall
2019-02-02 17:15 142400063 IBF PA Jönköping - Östra SK Jönköping OW (0 - 5) Nicklas Bard, Jonas Jägerby Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-03 15:15 142400065 Hovslätts IBK - Forserums IF 2 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2019-02-03 16:00 142400062 Skillingaryds IK - Tenhults IF B 8 - 7 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Skillingaryds Arena
2019-02-09 14:00 142400069 Östra SK Jönköping - Skillingaryds IK 12 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-02-09 15:00 142400066 Forserums IF - Södra Wätterns IF 9 - 6 Gustav Jarnegren, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2019-02-09 17:00 142400070 Tenhults IF B - Hovslätts IBK 9 - 7 Suvad Kaltak, Jonny Nilsson Tenhults Sporthall
2019-02-10 15:30 142400067 Gränna AIS B - Sportklubben Beduinerna SK 3 - 5 Nicklas Bard, Simon Fennsjö Ribbahallen A-hall
2019-02-10 17:30 142400068 Husqvarna IK B - IBF PA Jönköping 3 - 8 Anders A Nilsson, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2019-02-22 19:30 142400074 Sportklubben Beduinerna SK - Tenhults IF B 10 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Tenhults Sporthall
2019-02-23 12:30 142400071 Södra Wätterns IF - Östra SK Jönköping 18 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Barnarps Sporthall
2019-02-23 15:00 142400072 Forserums IF - Husqvarna IK B 22 - 8 Nicklas Bard, Josef Bard Forserums Sporthall
2019-02-23 15:15 142400075 Hovslätts IBK - Gränna AIS B 4 - 13 Michael Johansson, Michael Hellqvist Stadsgården, Råslätt
2019-02-23 17:15 142400073 IBF PA Jönköping - Skillingaryds IK 7 - 6 Jonny Nilsson, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-01 19:00 142400080 Skillingaryds IK - Hovslätts IBK 8 - 1 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Skillingaryds Arena
2019-03-02 14:00 142400079 Tenhults IF B - IBF PA Jönköping 2 - 10 Michael Johansson, Michael Hellqvist Tenhults Sporthall
2019-03-02 17:00 142400078 Östra SK Jönköping - Sportklubben Beduinerna SK 16 - 9 Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-03 15:30 142400076 Gränna AIS B - Forserums IF 5 - 8 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2019-03-03 18:00 142400077 Husqvarna IK B - Södra Wätterns IF 5 - 12 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2019-03-08 19:30 142400084 Sportklubben Beduinerna SK - IBF PA Jönköping 5 - 9 Kim Bjurek, Jonas Jägerby Tenhults Sporthall
2019-03-08 20:00 142400083 Gränna AIS B - Östra SK Jönköping 9 - 10 Daniel Pettersson, Johnny Edh Ribbahallen A-hall
2019-03-09 12:30 142400081 Södra Wätterns IF - Skillingaryds IK 4 - 3 Suvad Kaltak, Jonas Kvant Barnarps Sporthall
2019-03-09 15:00 142400082 Forserums IF - Tenhults IF B 18 - 6 Michael Johansson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2019-03-09 15:15 142400085 Hovslätts IBK - Husqvarna IK B 13 - 7 Claes Axelsson, Adam Rydholm Stadsgården, Råslätt
2019-03-16 13:30 142400087 Östra SK Jönköping - Forserums IF 9 - 8 Anders Everstrand, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-16 17:00 142400086 Husqvarna IK B - Gränna AIS B 5 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2019-03-16 17:00 142400088 Tenhults IF B - Södra Wätterns IF 2 - 11 Claes Axelsson, Jonas Jägerby Tenhults Sporthall
2019-03-16 17:00 142400089 Skillingaryds IK - Sportklubben Beduinerna SK 12 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Skillingaryds Arena
2019-03-16 17:00 142400090 IBF PA Jönköping - Hovslätts IBK 11 - 8 Johnny Edh, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Forserums IF 18 17 0 1 203-88 115 51
2. Östra SK Jönköping 18 15 1 2 178-133 45 46
3. Södra Wätterns IF 18 14 2 2 138-90 48 44
4. Skillingaryds IK 18 9 3 6 119-104 15 30
5. IBF PA Jönköping 18 9 1 8 144-123 21 28
6. Gränna AIS B 18 6 3 9 111-109 2 21
7. Sportklubben Beduinerna SK 18 7 0 11 113-128 -15 21
8. Hovslätts IBK 18 3 0 15 114-162 -48 9
9. Tenhults IF B 18 3 0 15 78-184 -106 9
10. Husqvarna IK B 18 1 2 15 112-189 -77 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 19:30 142401004 Jämjö IBK - Sillhövda AIK 7 - 4 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Jämjö Sporthall
2018-10-12 20:00 142401003 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sandbäckshults IBK 1 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2018-10-13 14:00 142401005 KaRo IBF - Ljungbyholms GOIF 9 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2018-10-14 16:30 142401001 Slätafly/SK IBK B - Mörbylånga GOIF 3 - 4 Bengt Bolander, Christer Jonsson Torsås Sporthall
2018-10-19 19:30 142401008 Sillhövda AIK - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 15 Christer Jonsson, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2018-10-19 19:30 142401009 Sandbäckshults IBK - Gantesbo IBK 5 - 9 Bengt Bolander, Magnus Larsson Krungårdshallen
2018-10-20 12:00 142401007 Ljungbyholms GOIF - Jämjö IBK 0 - 11 Bengt Bolander, Mathias Linde Ljungbyholms Sporthall
2018-10-21 16:00 142401006 Mörbylånga GOIF - KaRo IBF 5 - 11 Bengt Andersson, Stefan Karlsson Skansenhallen
2018-10-26 19:00 142401013 Gantesbo IBK - Sillhövda AIK 7 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Emmaboda Sporthall
2018-10-26 19:30 142401015 KaRo IBF - Jämjö IBK 12 - 9 Michéll Borgström, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2018-10-26 20:00 142401014 FBC Kalmarsund Ungdom B - Ljungbyholms GOIF 6 - 4 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Färjehallen
2018-10-28 17:00 142401012 Slätafly/SK IBK B - Sandbäckshults IBK 15 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Torsås Sporthall
2018-11-05 19:30 142401017 FBC Kalmarsund Ungdom B - Slätafly/SK IBK B 6 - 3 Bengt Bolander, Magnus Larsson Färjehallen
2018-11-07 19:00 142401016 Gantesbo IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 8 Daniel Gyllander, Robert Risberg Emmaboda Sporthall
2018-11-10 12:00 142401020 Ljungbyholms GOIF - Sillhövda AIK 4 - 0 Stefan Karlsson, Per Elofsson Ljungbyholms Sporthall
2018-11-10 14:00 142401019 KaRo IBF - Sandbäckshults IBK 14 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Kallinge Sporthall
2018-11-16 19:30 142401022 Sillhövda AIK - KaRo IBF 4 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Allhallen, Holmsjö
2018-11-17 14:00 142401025 Mörbylånga GOIF - Ljungbyholms GOIF 6 - 6 Mathias Linde, Niklas Rosberg Skansenhallen
2018-11-17 15:00 142401023 Sandbäckshults IBK - Jämjö IBK 9 - 13 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2018-11-18 16:00 142401021 Slätafly/SK IBK B - Gantesbo IBK 11 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Torsås Sporthall
2018-11-19 19:15 142401026 FBC Kalmarsund Ungdom B - Mörbylånga GOIF 10 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torslundahallen
2018-11-23 19:00 142401030 Sillhövda AIK - Sandbäckshults IBK 1 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Allhallen, Holmsjö
2018-11-23 19:30 142401027 Jämjö IBK - Gantesbo IBK 11 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Jämjö Sporthall
2018-11-24 18:30 142401028 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK B 9 - 7 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2018-11-30 19:00 142401032 Gantesbo IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 1 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2018-11-30 19:30 142401033 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF 5 - 9 Bengt Bolander, Leffe Henryson Krungårdshallen
2018-12-01 14:00 142401035 Mörbylånga GOIF - Sillhövda AIK 14 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2018-12-01 17:00 142401031 Slätafly/SK IBK B - Jämjö IBK 6 - 8 Bengt Bolander, Michéll Borgström Torsås Sporthall
2018-12-07 19:30 142401036 Jämjö IBK - Mörbylånga GOIF 10 - 8 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jämjö Sporthall
2018-12-07 19:30 142401039 Sillhövda AIK - Slätafly/SK IBK B 3 - 16 Bengt Bolander, Robert Risberg Allhallen, Holmsjö
2018-12-08 14:00 142401037 KaRo IBF - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 12 Daniel Gyllander, Robert Risberg Kallinge Sporthall
2018-12-18 19:00 142401038 Ljungbyholms GOIF - Gantesbo IBK 8 - 2 Rolf Vatvedt, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2018-12-14 19:00 142401042 Gantesbo IBK - KaRo IBF 4 - 8 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Emmaboda Sporthall
2018-12-15 14:00 142401045 Mörbylånga GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 4 Jonas Hellberg, Niklas Rosberg Skansenhallen
2018-12-15 16:30 142401043 FBC Kalmarsund Ungdom B - Jämjö IBK 3 - 6 Bengt Andersson, Stefan Karlsson Torslundahallen
2018-12-16 16:00 142401041 Slätafly/SK IBK B - Ljungbyholms GOIF 4 - 7 Jesper Grönblad, Michell Rohde Torsås Sporthall
2019-01-04 19:30 142401047 Sillhövda AIK - Jämjö IBK 4 - 14 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Allhallen, Holmsjö
2019-01-05 12:00 142401046 Ljungbyholms GOIF - KaRo IBF 3 - 4 Bengt Bolander, Christer Jonsson Ljungbyholms Sporthall
2019-01-06 14:00 142401050 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK B 3 - 14 Pelle Hallström, Per Bratt Skansenhallen
2019-02-15 19:30 142401048 Sandbäckshults IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 4 - 11 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2019-01-11 19:30 142401054 Jämjö IBK - Ljungbyholms GOIF 12 - 6 Robert Risberg, Henrik Gilliusson Jämjö Sporthall
2019-01-12 14:00 142401052 Gantesbo IBK - Sandbäckshults IBK 8 - 6 Pelle Hallström, Michéll Borgström Emmaboda Sporthall
2019-01-12 14:00 142401055 KaRo IBF - Mörbylånga GOIF 13 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kallinge Sporthall
2019-01-12 17:15 142401053 FBC Kalmarsund Ungdom B - Sillhövda AIK 15 - 1 Roger Gardell, Michell Rohde Torslundahallen
2019-01-15 19:30 142401057 Ljungbyholms GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 3 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Ljungbyholms Sporthall
2019-01-18 19:30 142401056 Jämjö IBK - KaRo IBF 9 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jämjö Sporthall
2019-01-18 19:30 142401058 Sillhövda AIK - Gantesbo IBK 7 - 9 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Allhallen, Holmsjö
2019-01-18 20:00 142401059 Sandbäckshults IBK - Slätafly/SK IBK B 5 - 6 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall B-hall
2019-02-01 19:30 142401062 Sillhövda AIK - Ljungbyholms GOIF 5 - 9 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2019-02-01 20:00 142401063 Sandbäckshults IBK - KaRo IBF 2 - 17 Bengt Bolander, Magnus Larsson Krungårdshallen
2019-02-02 17:00 142401061 Slätafly/SK IBK B - FBC Kalmarsund Ungdom B 6 - 4 Johan Palm, Jonas Widenstedt Torsås Sporthall
2019-02-03 13:00 142401065 Mörbylånga GOIF - Gantesbo IBK 6 - 6 Bengt Bolander, Magnus Larsson Skansenhallen
2019-02-08 19:00 142401066 Gantesbo IBK - Slätafly/SK IBK B 8 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Emmaboda Sporthall
2019-02-08 19:30 142401068 Jämjö IBK - Sandbäckshults IBK 13 - 7 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Jämjö Sporthall
2019-02-08 19:30 142401069 KaRo IBF - Sillhövda AIK 16 - 1 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Kallinge Sporthall
2019-02-09 12:00 142401070 Ljungbyholms GOIF - Mörbylånga GOIF 4 - 5 Christer Jonsson, Alexander Lagerström Ljungbyholms Sporthall
2019-02-15 19:00 142401072 Gantesbo IBK - Jämjö IBK 3 - 10 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Emmaboda Sporthall
2019-02-17 14:00 142401075 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund Ungdom B 5 - 6 Daniel Gyllander, Robert Risberg Skansenhallen
2019-02-17 18:00 142401071 Slätafly/SK IBK B - KaRo IBF 6 - 7 Dragan Zaharijev, Michell Rohde Torsås Sporthall
2019-02-22 20:00 142401073 Sandbäckshults IBK - Sillhövda AIK 7 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mönsterås Sporthall B-hall
2019-03-01 19:30 142401077 Jämjö IBK - Slätafly/SK IBK B 13 - 5 Dragan Zaharijev, Christer Jonsson Jämjö Sporthall
2019-03-01 19:30 142401080 Sillhövda AIK - Mörbylånga GOIF 8 - 7 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Allhallen, Holmsjö
2019-03-01 20:00 142401076 FBC Kalmarsund Ungdom B - Gantesbo IBK 3 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Färjehallen
2019-03-02 12:00 142401079 Ljungbyholms GOIF - Sandbäckshults IBK 4 - 5 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Ljungbyholms Sporthall
2019-03-08 19:00 142401082 Gantesbo IBK - Ljungbyholms GOIF 8 - 4 Rolf Vatvedt, Niklas Rosberg Emmaboda Sporthall
2019-03-08 20:00 142401083 FBC Kalmarsund Ungdom B - KaRo IBF 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Färjehallen
2019-03-10 13:00 142401085 Mörbylånga GOIF - Jämjö IBK 6 - 13 Stefan Karlsson, Pelle Hallström Skansenhallen
2019-03-10 17:00 142401081 Slätafly/SK IBK B - Sillhövda AIK 5 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torsås Sporthall
2019-03-17 16:00 142401086 Jämjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom B 10 - 3 Roger Gardell, Per Bratt Vedeby Sporthall A
2019-03-17 16:00 142401087 KaRo IBF - Gantesbo IBK 6 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Kallinge Sporthall
2019-03-17 16:00 142401088 Ljungbyholms GOIF - Slätafly/SK IBK B 9 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Ljungbyholms Sporthall
2019-03-17 16:00 142401090 Sandbäckshults IBK - Mörbylånga GOIF 8 - 9 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Krungårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jämjö IBK 16 15 0 1 169-85 84 45
2. KaRo IBF 16 13 1 2 149-78 71 40
3. FBC Kalmarsund Ungdom B 16 10 3 3 106-61 45 33
4. Slätafly/ SK IBK B 16 7 0 9 119-98 21 21
5. Ljungbyholms GOIF 16 6 2 8 85-91 -6 20
6. Gantesbo IBK 16 6 1 9 87-111 -24 19
7. Mörbylånga GOIF 16 5 3 8 95-124 -29 18
8. Sandbäckshults IBK 16 3 2 11 82-139 -57 11
9. Sillhövda AIK 16 1 0 15 56-161 -105 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:00 142402005 Westbo IBK B - Öjaby Sport IBK 3 - 12 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-10-05 19:30 142402001 Hestra Skid O SK - Ryds SK 11 - 4 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2018-10-05 19:30 142402003 Ljungby IB - Lessebo GoIF 10 - 7 Leif Johansson, Kjell Persson Innebandyhallen
2018-10-05 19:30 142402004 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Hovmantorps GOIF 4 - 15 Per Bratt, Håkan Abrahamsson Huneskolans Sporthall
2018-10-07 16:30 142402006 Älmhults IBK - Värnamo IK B 18 - 2 Dragan Zaharijev, Kjell Persson Haganäshallen
2018-10-12 19:30 142402007 Lessebo GoIF - Hestra Skid O SK 3 - 3 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Lessebo Sporthall
2018-10-12 19:30 142402009 Öjaby Sport IBK - Ljungby IB 14 - 2 Sean Norouz, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2018-10-12 19:45 142402010 Värnamo IK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 10 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2018-10-13 11:30 142402012 KF Ljungby - Älmhults IBK 6 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2018-10-13 14:00 142402011 Ryds SK - Westbo IBK B 5 - 1 Edo Sabanovic, Rolf Vatvedt Ryds Sporthall
2018-10-19 19:00 142402017 Westbo IBK B - Värnamo IK B 4 - 3 Edo Sabanovic, Gustav Svensson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-10-19 19:30 142402013 Hestra Skid O SK - KF Ljungby 9 - 7 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hestra Sporthall
2018-10-19 19:30 142402015 Ljungby IB - Hovmantorps GOIF 8 - 13 Martin Risberg, Senad Hamula Innebandyhallen
2018-10-19 19:30 142402016 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Lessebo GoIF 4 - 18 Leif Johansson, Dan Runberg Huneskolans Sporthall
2018-10-21 13:30 142402018 Älmhults IBK - Öjaby Sport IBK 3 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-10-26 19:30 142402019 Öjaby Sport IBK - Hestra Skid O SK 7 - 3 Jonas Nilsson, Michell Rohde Pär Lagerkvistskolan
2018-10-26 19:30 142402023 Lessebo GoIF - Westbo IBK B 9 - 9 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Lessebo Sporthall
2018-10-26 19:30 142402024 Hovmantorps GOIF - Älmhults IBK 8 - 5 Daniel Gyllander, Nicklas Hult Allhallen, Hovmantorp
2018-10-27 14:00 142402021 Ryds SK - Ljungby IB 12 - 4 Roger Gardell, Anders Stenberg Ryds Sporthall
2018-10-28 11:30 142402022 KF Ljungby - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 17 - 6 Jan Blohm, Kristian Constantinescu Sunnerbohallen
2018-11-02 19:00 142402025 Hestra Skid O SK - Värnamo IK B 18 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2018-11-02 19:00 142402029 Westbo IBK B - Hovmantorps GOIF 5 - 10 Jan Blohm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-02 19:30 142402027 Ljungby IB - KF Ljungby 8 - 10 Kjell Persson, Gustav Svensson Innebandyhallen
2018-11-02 19:30 142402028 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ryds SK 5 - 7 Leif Johansson, Filip Karlsson Huneskolans Sporthall
2018-11-04 16:30 142402030 Älmhults IBK - Lessebo GoIF 10 - 5 Filip Karlsson, Sean Norouz Haganäshallen
2018-11-09 19:30 142402033 Hovmantorps GOIF - Hestra Skid O SK 9 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Hovmantorp
2018-11-09 19:30 142402034 Öjaby Sport IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2018-11-10 10:30 142402032 Värnamo IK B - Ljungby IB 2 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2018-11-10 14:00 142402036 Ryds SK - Älmhults IBK 4 - 6 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-11-11 15:30 142402035 Westbo IBK B - KF Ljungby 4 - 8 Bjarne Olsen, Nicklas Bard Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-16 19:30 142402037 Hestra Skid O SK - Ljungby IB 14 - 2 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2018-11-17 11:30 142402041 KF Ljungby - Öjaby Sport IBK 6 - 5 Sean Norouz, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2018-11-17 14:00 142402040 Ryds SK - Lessebo GoIF 2 - 15 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2018-11-18 16:30 142402039 Älmhults IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 24 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2018-12-16 19:30 142402042 Hovmantorps GOIF - Värnamo IK B 22 - 2 Leif Johansson, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2018-11-23 19:30 142402045 Ljungby IB - Älmhults IBK 1 - 6 Lars Hjelm, Gustav Svensson Innebandyhallen
2018-11-23 19:30 142402046 Öjaby Sport IBK - Ryds SK 12 - 2 Kjell Persson, Michéll Borgström Pär Lagerkvistskolan
2018-11-24 15:00 142402048 Lessebo GoIF - Värnamo IK B 19 - 5 Daniel Gyllander, Robert Risberg Lessebo Sporthall
2018-11-25 13:30 142402047 KF Ljungby - Hovmantorps GOIF 4 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Sunnerbohallen
2018-11-25 15:30 142402044 Westbo IBK B - Hestra Skid O SK 3 - 8 Magnus Widlund, Johan Ferm Gislaveds Sporthall A/B-hall
2018-11-30 19:30 142402049 Ljungby IB - Westbo IBK B 9 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Innebandyhallen
2018-11-30 19:30 142402050 Hestra Skid O SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 16 - 4 Johan Söderman, Johan Nero Wikstrand Hestra Sporthall
2018-11-30 19:30 142402052 Ryds SK - Hovmantorps GOIF 1 - 18 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2018-11-30 19:30 142402053 Lessebo GoIF - Öjaby Sport IBK 7 - 4 Leif Johansson, Dragan Zaharijev Lessebo Sporthall
2018-12-01 10:00 142402054 Värnamo IK B - KF Ljungby 4 - 11 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Värnamo Sporthall
2018-12-07 19:30 142402056 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ljungby IB 7 - 11 Kjell Persson, Leif Johansson Huneskolans Sporthall
2018-12-07 19:30 142402058 KF Ljungby - Ryds SK 8 - 10 Sean Norouz, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2018-12-07 19:30 142402059 Hovmantorps GOIF - Lessebo GoIF 11 - 6 Stefan Karlsson, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2018-12-07 19:45 142402060 Värnamo IK B - Öjaby Sport IBK 2 - 9 Suvad Kaltak, Gustav Svensson Värnamo Sporthall
2018-12-09 13:30 142402057 Älmhults IBK - Westbo IBK B 16 - 3 Annie Nordmark, Edo Sabanovic Haganäshallen
2018-12-14 19:30 142402061 Hestra Skid O SK - Älmhults IBK 5 - 7 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2018-12-14 19:30 142402065 Lessebo GoIF - KF Ljungby 11 - 9 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Lessebo Sporthall
2018-12-14 19:30 142402066 Öjaby Sport IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 8 Daniel Gyllander, Robert Risberg Pär Lagerkvistskolan
2018-12-16 15:30 142402063 Westbo IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 9 - 0 Daniel Pettersson, Gustav Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-01-17 19:30 142402064 Ryds SK - Värnamo IK B 17 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ryds Sporthall
2019-01-04 19:30 142402069 Lessebo GoIF - Ljungby IB 9 - 6 Daniel Gyllander, Christer Jonsson Lessebo Sporthall
2019-01-04 19:30 142402070 Hovmantorps GOIF - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 17 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Allhallen, Hovmantorp
2019-01-05 14:00 142402067 Ryds SK - Hestra Skid O SK 6 - 3 Dragan Zaharijev, Filip Karlsson Ryds Sporthall
2019-01-06 11:00 142402072 Värnamo IK B - Älmhults IBK 2 - 10 Claes Axelsson, Jonny Nilsson Värnamo Sporthall
2019-01-06 17:00 142402071 Öjaby Sport IBK - Westbo IBK B 16 - 4 Leif Johansson, Martin Risberg Pär Lagerkvistskolan
2019-01-11 19:30 142402073 Hestra Skid O SK - Lessebo GoIF 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2019-01-11 19:30 142402075 Ljungby IB - Öjaby Sport IBK 6 - 7 Bjarne Olsen, Kjell Persson Innebandyhallen
2019-01-13 13:30 142402078 Älmhults IBK - KF Ljungby 16 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2019-01-13 15:30 142402077 Westbo IBK B - Ryds SK 5 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-02-23 12:00 142402076 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Värnamo IK B 7 - 13 Jan Blohm, Andreas Karlsson Huneskolans Sporthall
2019-01-17 20:00 142402082 Lessebo GoIF - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 4 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Lessebo Sporthall
2019-01-18 19:30 142402081 Hovmantorps GOIF - Ljungby IB 21 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Allhallen, Hovmantorp
2019-01-18 19:30 142402084 Öjaby Sport IBK - Älmhults IBK 6 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Pär Lagerkvistskolan
2019-01-19 11:30 142402079 KF Ljungby - Hestra Skid O SK 5 - 8 Kjell Persson, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2019-01-29 19:45 142402083 Värnamo IK B - Westbo IBK B 11 - 3 Lars Hjelm, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2019-01-25 19:30 142402085 Hestra Skid O SK - Öjaby Sport IBK 6 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Hestra Sporthall
2019-01-25 19:30 142402087 Ljungby IB - Ryds SK 5 - 5 Kjell Persson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-01-25 19:30 142402088 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 7 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2019-01-27 13:30 142402090 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF 7 - 10 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Haganäshallen
2019-01-27 15:30 142402089 Westbo IBK B - Lessebo GoIF 4 - 21 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-02-01 19:30 142402096 Lessebo GoIF - Älmhults IBK 9 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Jonas Lennartsson Lessebo Sporthall
2019-02-01 20:00 142402094 Ryds SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 5 - 6 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-02-02 11:30 142402093 KF Ljungby - Ljungby IB 6 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Sunnerbohallen
2019-02-03 11:30 142402091 Värnamo IK B - Hestra Skid O SK 2 - 20 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Värnamo Sporthall
2019-02-03 15:00 142402095 Hovmantorps GOIF - Westbo IBK B 25 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Allhallen, Hovmantorp
2019-02-08 19:30 142402099 Hestra Skid O SK - Hovmantorps GOIF 5 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Hestra Sporthall
2019-02-08 19:30 142402100 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Öjaby Sport IBK 2 - 11 Leif Johansson, Kjell Persson Huneskolans Sporthall
2019-02-09 11:30 142402101 KF Ljungby - Westbo IBK B 18 - 5 Jonas Jägerby, Filip Karlsson Sunnerbohallen
2019-02-10 12:00 142402098 Ljungby IB - Värnamo IK B 2 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Innebandyhallen
2019-02-10 13:30 142402102 Älmhults IBK - Ryds SK 10 - 4 Dragan Zaharijev, Jesper Abrahamsson Haganäshallen
2019-02-15 19:30 142402103 Ljungby IB - Hestra Skid O SK 2 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Innebandyhallen
2019-02-15 19:30 142402105 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Älmhults IBK 6 - 26 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2019-02-15 19:30 142402106 Lessebo GoIF - Ryds SK 14 - 4 Leif Johansson, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2019-02-15 19:30 142402107 Öjaby Sport IBK - KF Ljungby 9 - 4 Jan Blohm, Andreas Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2019-02-16 11:00 142402108 Värnamo IK B - Hovmantorps GOIF OW (0 - 5) Kim Bjurek, Jonas Kvant Värnamo Sporthall
2019-02-21 19:00 142402110 Hestra Skid O SK - Westbo IBK B 14 - 1 Nicklas Bard, Anders A Nilsson Hestra Sporthall
2019-02-22 19:30 142402113 Hovmantorps GOIF - KF Ljungby 20 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Allhallen, Hovmantorp
2019-02-23 14:00 142402112 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 5 - 12 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-02-24 10:30 142402114 Värnamo IK B - Lessebo GoIF 4 - 13 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2019-02-24 13:30 142402111 Älmhults IBK - Ljungby IB 16 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Haganäshallen
2019-03-01 19:30 142402116 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Hestra Skid O SK 4 - 10 Leif Johansson, Annie Nordmark Huneskolans Sporthall
2019-03-01 19:30 142402118 Hovmantorps GOIF - Ryds SK 11 - 3 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Allhallen, Hovmantorp
2019-03-01 19:30 142402119 Öjaby Sport IBK - Lessebo GoIF 7 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2019-03-02 11:30 142402120 KF Ljungby - Värnamo IK B 28 - 6 Nicklas Bard, Josef Bard Sunnerbohallen
2019-03-03 14:00 142402115 Westbo IBK B - Ljungby IB 5 - 4 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-03-06 20:15 142402126 Öjaby Sport IBK - Värnamo IK B 13 - 2 Senad Hamula, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2019-03-08 19:00 142402123 Westbo IBK B - Älmhults IBK 5 - 22 Jan Blohm, Andreas Karlsson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2019-03-08 19:30 142402122 Ljungby IB - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 5 - 4 Adam Nikolausson, Gustav Svensson Innebandyhallen
2019-03-08 19:30 142402124 Ryds SK - KF Ljungby 7 - 17 Daniel Gyllander, Robert Risberg Ryds Sporthall
2019-03-10 14:00 142402125 Lessebo GoIF - Hovmantorps GOIF 8 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Lessebo Sporthall
2019-03-17 16:00 142402127 Älmhults IBK - Hestra Skid O SK 11 - 7 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Haganäshallen
2019-03-17 16:00 142402129 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Westbo IBK B 5 - 3 Håkan Abrahamsson, Jonas Nilsson Huneskolans Sporthall
2019-03-17 16:00 142402130 Värnamo IK B - Ryds SK 5 - 8 Rolf Vatvedt, Hani Mousaviyan-Utter Värnamo Sporthall
2019-03-17 16:00 142402131 KF Ljungby - Lessebo GoIF 8 - 9 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Sunnerbohallen
2019-03-17 16:00 142402132 Hovmantorps GOIF - Öjaby Sport IBK 9 - 1 Daniel Gyllander, Tomas Akthagen Allhallen, Hovmantorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovmantorps GOIF 20 19 1 0 257-77 180 58
2. Älmhults IBK 20 15 1 4 234-101 133 46
3. Öjaby Sport IBK 20 15 1 4 178-87 91 46
4. Lessebo GoIF 20 12 3 5 205-127 78 39
5. Hestra Skid O SK 20 12 1 7 178-101 77 37
6. KF Ljungby 20 9 1 10 188-164 24 28
7. Ryds SK 20 8 1 11 118-171 -53 25
8. Ljungby IB 20 5 1 14 98-174 -76 16
9. Värnamo IK B 20 4 0 16 85-238 -153 12
10. Westbo IBK B 20 3 1 16 82-223 -141 10
11. Markaryd/ Strömsnäsbruks IBK 20 2 1 17 92-252 -160 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 19:30 142403001 IBK Svala - S/W 2010 IBK 8 - 20 Pelle Hallström, Malou Hallström Mörlunda Sporthall
2018-10-12 19:30 142403004 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 10 Muhidin Bahtanovic, Magnus Larsson Furulundshallen
2018-10-12 19:45 142403003 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B 12 - 13 Michael Johansson, Mikael Fransson Bodafors Sporthall
2018-10-13 14:00 142403002 IF Ariel B - Malmbäcks IF 3 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Kristdala Sporthall
2018-10-19 19:30 142403006 S/W 2010 IBK - IBK Husar 3 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Stockaryds Sporthall
2018-10-19 19:30 142403008 IBK Lokomotiv Nässjö - Bodafors IBS 8 - 13 Nicklas Bard, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2018-10-19 19:30 142403010 Malmbäcks IF - IBK Svala 17 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Malmbäcks Sporthall
2018-12-21 19:30 142403009 Sävsjö IBK B - IF Ariel B 15 - 3 Hannes Ragnar, Anders A Nilsson Sävsjö Sporthall
2018-10-26 19:30 142403011 S/W 2010 IBK - Malmbäcks IF 6 - 15 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stockaryds Sporthall
2018-10-26 19:30 142403015 IBK Husar - Hjältevad Mariannelunds IS WO (5 - 0) Gabriel Adolfsson, Jonas Jägerby Olsbergs Arena
2018-10-27 14:00 142403013 IF Ariel B - IBK Lokomotiv Nässjö 9 - 6 Gabriel Adolfsson, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2018-10-27 16:00 142403012 IBK Svala - Sävsjö IBK B 5 - 9 Christer Jonsson, Nicklas Hult Mörlunda Sporthall
2018-11-09 19:30 142403018 Hjältevad Mariannelunds IS - Malmbäcks IF 9 - 5 Bengt Bolander, Magnus Larsson Furulundshallen
2018-11-09 19:30 142403019 IBK Husar - Sävsjö IBK B 5 - 10 Fredrik Billemark, Oskar Lööke Prästängshallen
2018-11-09 19:45 142403017 Bodafors IBS - IBK Svala 26 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Bodafors Sporthall
2018-11-10 16:00 142403016 IF Ariel B - S/W 2010 IBK 10 - 11 Muhidin Bahtanovic, Senad Hamula Kristdala Sporthall
2018-11-16 19:30 142403022 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Husar 3 - 6 Gabriel Adolfsson, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2018-11-16 19:30 142403024 Malmbäcks IF - Bodafors IBS 9 - 6 Jan Blohm, Anders A Nilsson Malmbäcks Sporthall
2018-11-17 14:30 142403021 IBK Svala - IF Ariel B 11 - 7 Daniel Gyllander, Robert Risberg Mörlunda Sporthall
2018-11-18 16:00 142403023 Sävsjö IBK B - Hjältevad Mariannelunds IS 10 - 6 Anders Everstrand, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2018-11-22 19:00 142403026 Bodafors IBS - S/W 2010 IBK 16 - 7 Johan Söderman, Anders A Nilsson Bodafors Sporthall
2018-11-23 19:30 142403027 Hjältevad Mariannelunds IS - IF Ariel B 9 - 6 Michael Johansson, Gabriel Adolfsson Furulundshallen
2018-11-23 19:30 142403030 IBK Lokomotiv Nässjö - Sävsjö IBK B 5 - 10 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Handskerydshallen
2018-11-24 12:00 142403028 IBK Husar - IBK Svala 13 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Prästängshallen
2018-11-30 19:00 142403031 IBK Svala - Hjältevad Mariannelunds IS 9 - 15 Stefan Karlsson, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2018-11-30 19:30 142403035 S/W 2010 IBK - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 9 Michael Hellqvist, Jonas Jägerby Stockaryds Sporthall
2018-12-01 14:00 142403032 IF Ariel B - Bodafors IBS 6 - 9 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Kristdala Sporthall
2018-12-01 14:00 142403034 Malmbäcks IF - IBK Husar 7 - 13 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Malmbäcks Sporthall
2018-12-04 20:00 142403040 Sävsjö IBK B - Malmbäcks IF 11 - 5 Suvad Kaltak, Ebba Bladh Sävsjö Sporthall
2018-12-07 19:30 142403036 Hjältevad Mariannelunds IS - S/W 2010 IBK 17 - 5 Pelle Hallström, Malou Hallström Furulundshallen
2018-12-07 19:30 142403037 IBK Husar - Bodafors IBS 9 - 2 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Prästängshallen
2018-12-07 19:30 142403039 IBK Lokomotiv Nässjö - IBK Svala 9 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Handskerydshallen
2018-12-14 19:30 142403044 Malmbäcks IF - IBK Lokomotiv Nässjö 10 - 7 Michael Johansson, Stefan Karlsson Malmbäcks Sporthall
2018-12-14 19:30 142403045 S/W 2010 IBK - Sävsjö IBK B 3 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Vrigstad Sporthall
2018-12-14 19:45 142403043 Bodafors IBS - Hjältevad Mariannelunds IS 14 - 7 Jan Blohm, Fredrik Billemark Bodafors Sporthall
2018-12-16 12:30 142403042 IF Ariel B - IBK Husar 3 - 12 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Kristdala Sporthall
2019-01-04 19:30 142403047 IBK Lokomotiv Nässjö - Hjältevad Mariannelunds IS 6 - 6 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Handskerydshallen
2019-01-04 19:30 142403049 Malmbäcks IF - IF Ariel B 18 - 9 Bjarne Olsen, Jonas Jägerby Malmbäcks Sporthall
2019-01-05 15:30 142403048 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 9 - 4 Michael Johansson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2019-02-22 19:30 142403050 S/W 2010 IBK - IBK Svala 7 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Vrigstad Sporthall
2019-01-10 19:30 142403053 Bodafors IBS - IBK Lokomotiv Nässjö 6 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Bodafors Sporthall
2019-01-11 19:30 142403051 IBK Svala - Malmbäcks IF 9 - 8 Michael Johansson, Michael Hellqvist Mörlunda Sporthall
2019-01-11 19:30 142403055 IBK Husar - S/W 2010 IBK 13 - 3 Jesper Rygert, Niklas Dahlberg Olsbergs Arena
2019-01-12 14:00 142403052 IF Ariel B - Sävsjö IBK B 6 - 10 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2019-01-18 19:30 142403058 IBK Lokomotiv Nässjö - IF Ariel B 8 - 7 Anders A Nilsson, Jonas Jägerby Handskerydshallen
2019-01-18 19:30 142403060 Malmbäcks IF - S/W 2010 IBK 15 - 11 Fredrik Billemark, Oskar Lööke Malmbäcks Sporthall
2019-01-19 18:00 142403056 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Husar 9 - 8 Johnny Edh, Oskar Lööke Furulundshallen
2019-01-20 16:00 142403059 Sävsjö IBK B - IBK Svala 17 - 1 Michael Johansson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2019-02-01 19:30 142403061 IBK Svala - Bodafors IBS 7 - 17 Michael Johansson, Michael Hellqvist Mörlunda Sporthall
2019-02-01 19:30 142403064 Malmbäcks IF - Hjältevad Mariannelunds IS 7 - 10 Jan Blohm, Bjarne Olsen Malmbäcks Sporthall
2019-02-01 19:30 142403065 S/W 2010 IBK - IF Ariel B 10 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Vrigstad Sporthall
2019-02-03 14:00 142403063 Sävsjö IBK B - IBK Husar 10 - 3 Jonas Jägerby, Kim Bjurek Sävsjö Sporthall
2019-02-08 19:30 142403069 IBK Husar - IBK Lokomotiv Nässjö 11 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard Olsbergs Arena
2019-02-08 20:00 142403068 Hjältevad Mariannelunds IS - Sävsjö IBK B 9 - 7 Muhidin Bahtanovic, Gerhardt Borkowski Furulundshallen
2019-02-08 20:15 142403066 IF Ariel B - IBK Svala 13 - 5 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Kristdala Sporthall
2019-02-09 16:00 142403067 Bodafors IBS - Malmbäcks IF 13 - 7 Muhidin Bahtanovic, Kevin Rosén Bodafors Sporthall
2019-02-19 20:00 142403073 Sävsjö IBK B - IBK Lokomotiv Nässjö 8 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2019-02-20 20:00 142403075 S/W 2010 IBK - Bodafors IBS 4 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stockaryds Sporthall
2019-02-23 14:00 142403072 IF Ariel B - Hjältevad Mariannelunds IS 6 - 23 Pelle Hallström, Malou Hallström Kristdala Sporthall
2019-02-24 17:00 142403071 IBK Svala - IBK Husar 3 - 16 Daniel Gyllander, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2019-01-26 11:00 142403077 Hjältevad Mariannelunds IS - IBK Svala 19 - 9 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Furulundshallen
2019-03-01 19:30 142403080 IBK Lokomotiv Nässjö - S/W 2010 IBK 9 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Handskerydshallen
2019-03-01 19:45 142403076 Bodafors IBS - IF Ariel B 21 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Bodafors Sporthall
2019-03-03 14:15 142403078 IBK Husar - Malmbäcks IF 10 - 1 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Olsbergs Arena
2019-03-08 19:30 142403081 IBK Svala - IBK Lokomotiv Nässjö 4 - 8 Bengt Bolander, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2019-03-08 19:30 142403084 Malmbäcks IF - Sävsjö IBK B 6 - 19 Johan Ferm, Oskar Lööke Malmbäcks Sporthall
2019-03-08 19:30 142403085 S/W 2010 IBK - Hjältevad Mariannelunds IS 7 - 17 Johan Söderman, Anders A Nilsson Vrigstad Sporthall
2019-03-08 19:45 142403083 Bodafors IBS - IBK Husar 5 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Bodafors Sporthall
2019-03-16 17:00 142403086 Hjältevad Mariannelunds IS - Bodafors IBS 14 - 7 Daniel Gyllander, Muhidin Bahtanovic Furulundshallen
2019-03-16 17:00 142403087 IBK Husar - IF Ariel B 12 - 2 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Olsbergs Arena
2019-03-16 17:00 142403089 IBK Lokomotiv Nässjö - Malmbäcks IF 5 - 13 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Handskerydshallen
2019-03-16 17:00 142403090 Sävsjö IBK B - S/W 2010 IBK 12 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK B 16 15 0 1 176-77 99 45
2. IBK Husar 16 12 1 3 145-69 76 37
3. Hjältevad Mariannelunds IS 16 11 1 4 178-121 57 34
4. Bodafors IBS 16 10 1 5 177-115 62 31
5. Malmbäcks IF 16 8 0 8 149-144 5 24
6. IBK Lokomotiv Nässjö 16 6 1 9 102-128 -26 19
7. S/ W 2010 IBK 16 4 0 12 110-170 -60 12
8. IF Ariel B 16 2 0 14 102-186 -84 6
9. IBK Svala 16 2 0 14 92-221 -129 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis