Pantamera Junior Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 10:00 150026004 IK Frej Täby IBK (A) - Järfälla IBK (A) 8 - 1 Per Ove Åman, William Albrecht Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-22 11:30 150026005 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF (A) 2 - 2 Fadi Saffo, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2018-09-23 10:30 150026003 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF 5 - 4 Julius Olesen, Patrik Larsson Björkebyhallen
2019-03-18 20:15 150026002 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Ken Johansson, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2018-09-29 14:15 150026010 Ingarö IF (B) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 2 Jonas Edström, Alexander Sommensjö Ingarö Sporthall
2018-09-30 13:30 150026007 Järfälla IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 10 - 9 Ken Johansson, William Albrecht Viksjö Sporthall
2018-09-30 17:30 150026006 AIK IBF (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2018-09-30 18:45 150026008 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (A) 10 - 3 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Mörbyhallen
2018-10-06 13:00 150026014 IK Frej Täby IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 1 Martin Svensson, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-06 14:30 150026015 Ekerö IK (A) - Ingarö IF (B) 5 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2018-10-07 17:00 150026013 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF (A) 6 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Herresta Sporthall
2018-10-07 19:00 150026012 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 4 Stefano Bianque, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-10-11 20:30 150026020 Ingarö IF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 3 Håkan Taxén, Stefano Bianque Grantomtahallen
2018-10-13 13:30 150026016 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Rotebrohallen (Nya)
2018-10-14 17:15 150026019 Danderyds SK IBF - Ekerö IK (A) 1 - 13 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Mörbyhallen
2019-03-21 20:45 150026017 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Roland Nester, Daniel Bäckner Ulriksdalshallen
2018-10-23 20:45 150026024 Danderyds SK IBF - Ingarö IF (B) 5 - 3 Christian Ljunggren, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2018-10-26 19:30 150026025 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK (A) 12 - 3 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2018-11-22 20:30 150026023 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK (A) 2 - 8 Johannes Ekenberg, William Albrecht Herresta Sporthall
2019-01-07 20:15 150026022 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 2 Jan Lingemark, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2018-11-10 15:45 150026026 IK Frej Täby IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 Arne Brovig, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-10 18:15 150026030 Ingarö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2018-11-11 18:00 150026028 AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 6 Mattias Nordlund, Ken Johansson Ulriksdalshallen
2018-12-07 19:45 150026029 Järfälla IBK (A) - Danderyds SK IBF 7 - 3 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2018-11-17 14:45 150026035 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 13 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-11-18 14:15 150026032 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Arash Sohrevardi, Jakob Nima Hässelbyhallen
2018-11-18 16:45 150026033 Järfälla IBK (A) - Ingarö IF (B) 5 - 3 Per Sundvall, William Albrecht Viksjö Sporthall
2018-11-18 17:45 150026034 Danderyds SK IBF - AIK IBF (A) 7 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Mörbyhallen
2018-11-03 16:15 150026040 Ingarö IF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 6 Jakob Nima, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2018-11-25 15:00 150026039 AIK IBF (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Ulriksdalshallen
2018-11-25 16:30 150026038 Rotebro IS IBK (B) - Danderyds SK IBF 1 - 3 Fadi Saffo, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2018-12-07 20:30 150026037 IK Frej Täby IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 5 Ken Johansson, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-01 16:45 150026045 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tappströms Bollhall
2018-12-02 13:15 150026042 AIK IBF (A) - Ingarö IF (B) 6 - 5 Lars Reuterhagen, Alexander Hellström Ulriksdalshallen
2018-12-02 16:45 150026043 Järfälla IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Viksjö Sporthall
2018-12-02 17:15 150026044 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Mattias Nordlund, Ken Johansson Mörbyhallen
2018-12-16 13:15 150026046 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ulriksdalshallen
2018-12-16 16:30 150026048 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, William Albrecht Mörbyhallen
2018-12-16 18:00 150026047 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
2019-02-15 20:00 150026049 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 13 - 4 Per Sundvall, Mikael Wiklund Tappströms Bollhall
2019-01-13 13:15 150026052 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF 2 - 6 Aarre Hietanen, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2019-01-13 16:15 150026053 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 6 Imtiaz Karim, William Albrecht Björkebyhallen
2019-01-19 17:30 150026054 IK Frej Täby IBK (A) - AIK IBF (A) 8 - 4 Thomas Bégat, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-19 19:30 150026055 Rotebro IS IBK (B) - Ingarö IF (B) 6 - 5 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Rotebrohallen (Nya)
2019-01-27 14:45 150026057 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 5 Karl-Johan Leijon, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-01-29 19:15 150026056 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (A) 4 - 7 Jan Lingemark, Aldin Imamovic Rotebrohallen (Nya)
2019-01-30 20:30 150026060 Ingarö IF (B) - Ekerö IK (A) 3 - 14 Aldin Imamovic, Jonas Jatko Ingarö Sporthall
2019-03-14 20:00 150026058 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 7 Stefano Bianque, Daniel Karlsson Kallhälls sporthall
2019-01-11 19:00 150026064 IK Frej Täby IBK (A) - Ingarö IF (B) 2 - 4 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-25 20:15 150026062 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (A) 5 - 6 Johannes Ekenberg, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-02-02 16:00 150026065 Ekerö IK (A) - Danderyds SK IBF 12 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2019-02-03 18:30 150026063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-02-08 20:15 150026069 Järfälla IBK (A) - Ekerö IK (A) 3 - 10 Imtiaz Karim, Jakob Nima Viksjö Sporthall
2019-02-09 14:30 150026066 IK Frej Täby IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 5 Nicklas Sundgren, Daniel Bäckner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-09 15:30 150026070 Ingarö IF (B) - Danderyds SK IBF 8 - 4 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2019-02-11 21:15 150026067 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 17 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya)
2019-02-16 13:00 150026075 Ekerö IK (A) - AIK IBF (A) 9 - 3 Robert Milerud, William Albrecht Mälaröhallen
2019-02-17 15:00 150026072 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 9 - 4 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-02-17 16:15 150026073 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ingarö IF (B) 4 - 3 Johan Hessing, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-02-17 16:30 150026074 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (A) 14 - 9 Ken Johansson, Jan Lingemark Mörbyhallen
2019-01-15 20:00 150026078 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 8 Jan Lingemark, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-03-09 15:15 150026080 Ingarö IF (B) - Järfälla IBK (A) 7 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Ingarö Sporthall
2019-03-10 14:30 150026079 AIK IBF (A) - Danderyds SK IBF 4 - 3 Roger Zahnér, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2019-03-10 14:45 150026076 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 16 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Björkebyhallen
2019-03-10 18:30 150026085 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (A) 7 - 6 Martin Åkesson, Amanda Törner Tappströms Bollhall
2019-03-16 13:00 150026082 Hässelby SK IBK (A) - Ingarö IF (B) 4 - 2 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2019-03-17 13:30 150026083 Järfälla IBK (A) - AIK IBF (A) 7 - 4 Ken Johansson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2019-03-17 15:45 150026084 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 3 Arne Brovig, Fredrik Nensén Mörbyhallen
2019-03-22 20:15 150026089 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Ken Johansson, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2019-03-23 14:45 150026088 IK Frej Täby IBK (A) - Danderyds SK IBF 6 - 4 Magnus Westerberg, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-23 15:00 150026090 Ingarö IF (B) - AIK IBF (A) 11 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2019-03-24 17:30 150026087 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 6 - 4 Roland Nester, Björn Landin Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK (A) 16 15 0 1 144-51 93 45
2. IK Frej Täby IBK (A) 16 12 0 4 92-64 28 36
3. Danderyds SK IBF 16 8 0 8 84-87 -3 24
4. Bele Barkarby IF IBF (B) 16 6 2 8 82-87 -5 20
5. AIK IBF (A) 16 5 3 8 65-92 -27 18
6. Hässelby SK IBK (A) 16 5 3 8 77-114 -37 18
7. Rotebro IS IBK (B) 16 5 2 9 72-96 -24 17
8. Järfälla IBK (A) 16 5 2 9 81-107 -26 17
9. Ingarö IF (B) 16 5 0 11 76-75 1 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-19 20:45 150027002 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (B) 8 - 4 Daniel Karlsson, William Albrecht Tomtbergahallen
2018-09-22 14:00 150027003 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 6 Daniel Mårtensson, Christian Högberg Bodals Bollhall
2018-09-22 14:00 150027004 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 2 Petra Dynesius, Ida Nedin Ingarö Sporthall
2018-09-29 15:45 150027007 Tungelsta IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 6 Fredrik Hallenberg, Fredrik Berglund Sonesson Tungelsta Sporthall
2018-09-30 16:15 150027008 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Robin Berger, Bjarne Hekkelstrand Tyresöhallen
2018-11-16 19:00 150027009 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (B) 10 - 1 Johan Hessing, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2018-10-01 20:45 150027012 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 8 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2018-10-06 10:45 150027011 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 9 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2018-10-12 18:15 150027014 Ingarö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 9 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2018-10-13 15:15 150027016 Nacka Wallenstam IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 11 Fredrik Berglund Sonesson, Håkan Taxén Ormingehallen
2018-10-13 16:00 150027018 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (B) 1 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Tungelsta Sporthall
2018-10-14 11:45 150027019 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) 5 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tyresöhallen
2018-10-24 20:45 150027022 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 8 Magnus Berg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2018-10-27 16:30 150027025 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (A) 5 - 5 Mats Andersson, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2018-10-27 19:00 150027023 IBF Offensiv Lidingö (A) - Ingarö IF (A) 3 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
2018-11-06 20:15 150027027 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (B) 13 - 5 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2018-11-10 15:00 150027026 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 6 Johan Hessing, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2018-11-11 15:45 150027029 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 8 Sampo Friberg, William Albrecht Tungelsta Sporthall
2018-11-14 20:45 150027032 Huddinge IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 1 - 8 Magnus Berg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2018-11-17 17:30 150027031 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (A) 5 - 8 Mattias Lönnborg, Emilia Tuomela Farstahallen 1
2018-11-18 15:30 150027035 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 11 - 7 Kari Malmros, Oskar Sevefjord Torvalla Sporthall
2018-11-23 19:00 150027038 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Alexander Hellström Ormingehallen
2018-11-24 16:30 150027036 IBF Offensiv Lidingö (A) - Farsta IBK (B) 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bodals Bollhall
2018-11-24 17:45 150027037 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) 2 - 3 Magnus Berg, William Albrecht Ingarö Sporthall
2018-12-01 15:45 150027041 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Erik Nyman Farstahallen 1
2018-12-02 10:00 150027044 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF (A) 5 - 5 Rasmus Jansson, Jonas Holm Tyresöhallen
2018-12-02 14:30 150027045 Vendelsö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 7 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Torvalla Sporthall
2018-12-02 15:45 150027043 Tungelsta IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 12 Jonas Holm, Elin Holm Tungelsta Sporthall
2018-12-15 16:30 150027049 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 10 Lars Sundlöf, Håkan Taxén Torvalla Sporthall
2018-12-16 18:00 150027048 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 1 Aldin Imamovic, Daniel Karlsson Tyresöhallen
2019-02-01 19:15 150027047 Tungelsta IF (A) - Ingarö IF (A) 5 - 18 Kari Malmros, Tobias Berger Tungelsta Sporthall
2019-01-09 20:45 150027052 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2019-01-12 14:00 150027053 IBF Offensiv Lidingö (A) - Tungelsta IF (A) 9 - 5 Kenny Ly, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2019-01-12 15:15 150027051 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 4 William Albrecht, Alexander Hellström Farstahallen 1
2019-01-11 19:30 150027056 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF (A) 6 - 13 Aldin Imamovic, Robin Berger Ormingehallen
2019-01-27 09:15 150027059 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Alexander Hellström Tyresöhallen
2019-01-27 14:15 150027058 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (B) 10 - 4 Shabbir Ahmed, Alexander Hellström Tungelsta Sporthall
2019-02-02 15:45 150027063 IBF Offensiv Lidingö (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 12 Johan Hessing, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2019-02-02 17:00 150027061 Farsta IBK (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 8 Linus Löfstedt, Alexander Hellström Farstahallen 3
2019-02-03 18:45 150027065 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Sporthall
2019-02-09 12:45 150027069 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Tungelsta Sporthall
2019-02-09 18:30 150027066 Ingarö IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (A) 8 - 1 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Ingarö Sporthall
2019-02-10 18:15 150027067 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 4 Roland Nester, Petra Dynesius Ormingehallen
2019-02-13 20:45 150027072 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 2 - 11 Aldin Imamovic, Marco Svenström Tomtbergahallen
2019-02-16 14:30 150027071 Farsta IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Johan Larsson, Sebastian Öhman Farstahallen 1
2019-02-17 18:00 150027074 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tungelsta IF (A) 9 - 4 Per Sundvall, Mikael Wiklund Tyresöhallen
2019-03-09 16:45 150027077 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (B) 7 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Ingarö Sporthall
2019-03-09 17:15 150027076 IBF Offensiv Lidingö (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 7 Johan Hessing, Jakob Nima Bodals Bollhall
2019-03-10 12:45 150027078 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Ormingehallen
2019-03-12 20:00 150027084 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Strandhallen - Tyresö
2019-03-16 14:15 150027081 Farsta IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (A) 3 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2019-03-17 15:30 150027085 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) 1 - 13 Daniel Karlsson, Alexander Hellström Torvalla Sporthall
2019-03-20 20:45 150027086 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 6 - 7 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2019-03-23 16:30 150027088 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ingarö Sporthall
2019-03-23 17:30 150027087 IBF Offensiv Lidingö (A) - Vendelsö IK (B) 7 - 8 Michael Leimer, Robert Milerud Bodals Bollhall
2019-03-24 18:00 150027089 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF (A) 8 - 4 Johan Hessing, Fredrik Landin Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 14 11 1 2 79-48 31 34
2. Ingarö IF (A) 14 10 1 3 117-57 60 31
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 7 2 5 96-84 12 23
4. Vendelsö IK (B) 14 6 2 6 68-84 -16 20
5. Tungelsta IF (A) 14 5 2 7 73-95 -22 17
6. IBF Offensiv Lidingö (A) 14 5 1 8 77-83 -6 16
7. Huddinge IBS (B) 14 3 2 9 68-93 -25 11
8. Farsta IBK (B) 14 2 3 9 50-84 -34 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis