Pantamera Ljusröd Medellätt (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 12:00 150329005 Ängby IF - Huddinge IBS (A) 2 - 4 , Robert Milerud Stora Mossen 2
2018-09-29 13:15 150329002 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK (B) 6 - 8 Fredrik Hallenberg, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2018-09-30 11:15 150329003 Silverdals IF - Segeltorps IF (A) 9 - 0 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Silverdalshallen
2018-09-30 16:30 150329004 Vendelsö IK (B) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 7 Johnny Andersson, Emilia Tuomela Lyckeby Sporthall
2018-10-05 20:00 150329006 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (B) 5 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Leif Karlsson Kvarnbergshallen
2018-10-06 13:00 150329008 Segeltorps IF (A) - Rotebro IS IBK 5 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2018-10-06 13:30 150329007 IBF Offensiv Lidingö - Silverdals IF 4 - 3 Erik Adolfsson, Jonathan Wallén Brobäck Bodals Bollhall
2019-01-19 17:30 150329009 Sigtuna IF IBK (B) - Danderyds SK IBF (B) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Mimma Spasic Prästängshallen
2018-10-20 10:15 150329012 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 2 Anders Haag, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2018-10-21 10:00 150329013 Silverdals IF - Huddinge IBS (A) 4 - 1 Mats Järnmark, Johan Eklund Silverdalshallen
2018-10-21 17:45 150329014 Vendelsö IK (B) - Ängby IF 3 - 3 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2019-02-12 19:30 150329011 Danderyds SK IBF (B) - Segeltorps IF (A) 3 - 4 Rikard Söderlund, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2018-10-26 20:00 150329017 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK 7 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Alexander Rosén Kvarnbergshallen
2018-10-28 11:00 150329019 Segeltorps IF (A) - Sigtuna IF IBK (B) 10 - 16 Osama Abaied, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-10-28 15:00 150329016 Ängby IF - Silverdals IF 5 - 4 Johan Eklund, Samuel Oreland Grimstahallen
2019-03-08 19:10 150329018 IBF Offensiv Lidingö - Danderyds SK IBF (B) 4 - 8 Mats Andersson, Anton Fritshammar Bodals Bollhall
2018-11-10 10:15 150329022 Rotebro IS IBK - Ängby IF 1 - 4 Martin Hjelmberg, Torbjörn Lundin Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 11:15 150329023 Silverdals IF - Vendelsö IK (B) 6 - 13 Theodore Idevall, Daniel Skantze Silverdalshallen
2018-11-11 15:15 150329021 Danderyds SK IBF (B) - Huddinge IBS (A) 1 - 5 Sam Varahram, Lucas Edberg Mörbyhallen
2018-12-09 14:15 150329025 Sigtuna IF IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 3 Jelena Spasic, Fredrik Nensén Prästängshallen
2018-11-16 19:00 150329029 IBF Offensiv Lidingö - Segeltorps IF (A) 3 - 0 Johan Eklund, Johan Nima Bodals Bollhall
2018-11-16 20:00 150329028 Huddinge IBS (A) - Sigtuna IF IBK (B) 6 - 10 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2018-11-17 12:00 150329026 Vendelsö IK (B) - Rotebro IS IBK 2 - 5 Morgan Nordh, Nicholas Lindgren Lyckeby Sporthall
2018-11-18 13:00 150329027 Ängby IF - Danderyds SK IBF (B) 6 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Grimstahallen
2018-11-24 09:30 150329032 Rotebro IS IBK - Silverdals IF 10 - 2 Ricky Bagge, Zana Guzel Rotebrohallen (Nya)
2018-11-24 15:15 150329034 Segeltorps IF (A) - Huddinge IBS (A) 7 - 6 Daniel Bjerdahl, Oscar Olsson Berglund Kvarnbergshallen
2018-11-25 16:15 150329031 Danderyds SK IBF (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 2 Lucas Edberg, Oscar Silverbratt Mörbyhallen
2018-11-25 18:00 150329035 Sigtuna IF IBK (B) - Ängby IF 4 - 6 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Prästängshallen
2018-11-30 20:00 150329039 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-12-01 14:15 150329037 Vendelsö IK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 5 Didrik Axen, Wilmer Axén Lyckeby Sporthall
2018-12-02 10:15 150329038 Ängby IF - Segeltorps IF (A) 6 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-12-02 15:15 150329036 Silverdals IF - Danderyds SK IBF (B) 6 - 3 Anton Fritshammar, Leif Karlsson Silverdalshallen
2018-12-15 13:00 150329044 Segeltorps IF (A) - Vendelsö IK (B) 10 - 9 Johan Nima, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-12-15 16:00 150329043 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 3 - 2 Christian Berger, Johan Eklund Bodals Bollhall
2018-12-16 13:00 150329045 Sigtuna IF IBK (B) - Silverdals IF 13 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-12-16 18:00 150329041 Danderyds SK IBF (B) - Rotebro IS IBK 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mörbyhallen
2019-01-11 19:00 150329047 IBF Offensiv Lidingö - Vendelsö IK (B) 8 - 5 Zana Guzel, Rikard Söderlund Bodals Bollhall
2019-01-11 20:00 150329046 Huddinge IBS (A) - Ängby IF 4 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-01-13 10:15 150329048 Segeltorps IF (A) - Silverdals IF 2 - 3 Christian Ljunggren, William Albrecht Kvarnbergshallen
2019-01-13 12:00 150329049 Sigtuna IF IBK (B) - Rotebro IS IBK 5 - 1 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2019-01-19 10:15 150329052 Rotebro IS IBK - Segeltorps IF (A) 10 - 0 Arvid Nordin, Oscar Silverbratt Rotebrohallen (Nya)
2019-01-19 12:00 150329054 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Daniel Bjerdahl, Johnny Andersson Lyckeby Sporthall
2019-01-20 14:15 150329051 Danderyds SK IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 5 Arvid Nordin, Theodore Idevall Mörbyhallen
2019-01-20 14:45 150329053 Silverdals IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Anton Fritshammar, Johan Eklund Silverdalshallen
2019-01-25 20:00 150329057 Huddinge IBS (A) - Silverdals IF 10 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-01-27 08:30 150329059 Segeltorps IF (A) - Danderyds SK IBF (B) 2 - 2 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Kvarnbergshallen
2019-01-27 09:00 150329056 Ängby IF - Vendelsö IK (B) 10 - 6 Robert Vangeus, Samuel Oreland Grimstahallen
2019-01-27 17:00 150329058 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 2 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2019-02-02 12:15 150329062 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 4 Martin Mårtensson, Mimma Spasic Rotebrohallen (Nya)
2019-02-03 17:00 150329061 Danderyds SK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 4 Fredrik Nensén, William De Besche Mörbyhallen
2019-02-03 17:45 150329063 Silverdals IF - Ängby IF 8 - 5 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Silverdalshallen
2019-03-24 13:30 150329065 Sigtuna IF IBK (B) - Segeltorps IF (A) 6 - 6 Villiam Lööf, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-02-09 16:30 150329069 IBF Offensiv Lidingö - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 4 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Bodals Bollhall
2019-02-10 08:45 150329068 Huddinge IBS (A) - Danderyds SK IBF (B) 3 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2019-02-10 10:00 150329067 Ängby IF - Rotebro IS IBK 1 - 2 Rikard Söderlund, Per Sundvall Grimstahallen
2019-03-09 12:00 150329066 Vendelsö IK (B) - Silverdals IF 6 - 4 Albin Hedenstedt, Anton Forsell Lyckeby Sporthall
2019-02-16 10:00 150329072 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK (B) 2 - 5 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2019-02-17 11:00 150329075 Sigtuna IF IBK (B) - Huddinge IBS (A) 12 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-02-17 11:15 150329074 Segeltorps IF (A) - IBF Offensiv Lidingö 1 - 5 Niclas Woxmark, Kenneth Johansson Kvarnbergshallen
2019-02-17 15:15 150329071 Danderyds SK IBF (B) - Ängby IF 4 - 4 Ken Johansson, Jan Lingemark Mörbyhallen
2019-03-08 20:00 150329079 Huddinge IBS (A) - Segeltorps IF (A) 5 - 1 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-03-10 11:30 150329076 Silverdals IF - Rotebro IS IBK 3 - 7 Peter Lassfolk, Emilia Lassfolk Silverdalshallen
2019-03-10 15:00 150329078 Ängby IF - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 8 Samuel Oreland, Mario Mallengren Grimstahallen
2019-03-23 18:45 150329077 Vendelsö IK (B) - Danderyds SK IBF (B) 6 - 2 Zana Guzel, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2019-03-16 15:45 150329084 Segeltorps IF (A) - Ängby IF 4 - 7 Erik Adolfsson, Mathias Johansson Kvarnbergshallen
2019-03-16 17:30 150329085 Sigtuna IF IBK (B) - Vendelsö IK (B) 7 - 5 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-03-17 14:30 150329081 Danderyds SK IBF (B) - Silverdals IF 2 - 2 Arne Brovig, Fredrik Nensén Mörbyhallen
2019-03-17 17:00 150329083 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (A) 1 - 8 Johan Eklund, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-03-30 16:15 150329086 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF (B) 0 - 1 Mattias Thomasson, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2019-03-31 10:00 150329089 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 8 Emil Aronsson, Imtiaz Karim Grimstahallen
2019-03-31 14:15 150329087 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 6 Johnny Mikael Claesson, Erik Hellgren Silverdalshallen
2019-03-31 15:45 150329088 Vendelsö IK (B) - Segeltorps IF (A) 8 - 7 Johnny Andersson, Kenneth Johansson Lyckeby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sigtuna IF IBK (B) 16 10 4 2 115-75 40 34
2. IBF Offensiv Lidingö 16 10 2 4 65-60 5 32
3. Huddinge IBS (A) 16 10 1 5 81-58 23 31
4. Ängby IF 16 7 2 7 71-67 4 23
5. Rotebro IS IBK 16 7 0 9 63-54 9 21
6. Vendelsö IK (B) 16 6 1 9 87-88 -1 19
7. Danderyds SK IBF (B) 16 4 6 6 49-59 -10 18
8. Silverdals IF 16 5 2 9 65-90 -25 17
9. Segeltorps IF (A) 16 3 2 11 61-106 -45 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:45 150328002 Vaxholms IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 Stefano Bianque, Martin Svensson Innebandyhallen Vaxholm
2018-09-29 15:30 150328003 Åkersberga IBF - Bro IK 4 - 4 Lars Sundlöf, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 09:00 150328004 Täby FC - Danderyds SK IBF 9 - 5 Fredrik Bokström, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2018-09-30 16:00 150328005 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby IBK 10 - 2 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-10-07 13:00 150328009 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 7 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2018-10-07 15:00 150328008 Bro IK - Vaxholms IBF (A) 5 - 2 Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2018-10-07 15:15 150328007 Danderyds SK IBF - Åkersberga IBF 6 - 3 Sezgin Youmer, Shabbir Ahmed Mörbyhallen
2018-10-07 20:00 150328006 IK Frej Täby IBK - Täby FC 5 - 1 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-20 14:00 150328011 Vallentuna IBK - Bro IK 8 - 3 Roger Nyström, Patrik Arvinder Hammarbackens Sporthall
2018-10-20 15:30 150328012 Vaxholms IBF (A) - Danderyds SK IBF 2 - 6 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-21 10:15 150328014 Täby FC - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2018-12-02 14:45 150328013 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 4 - 3 Arvid Nordin, Ken Johansson Skärgårdsstadshallen
2018-10-13 16:45 150328018 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK 4 - 1 Anton Fritshammar, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2018-10-27 11:00 150328017 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 3 Ken Johansson, Armin Shafiei Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-28 15:00 150328019 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Mimma Spasic, Mario Mallengren Bro Sporthall
2018-10-28 19:00 150328016 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF 5 - 0 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-11-10 14:00 150328021 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 5 - 2 Roger Nyström, Jakob Iskander Hammarbackens Sporthall
2018-11-11 12:00 150328025 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK IBF 1 - 3 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2018-11-11 13:45 150328022 Vaxholms IBF (A) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 8 Simon Åbom, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-11 14:45 150328023 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 3 Jakob Iskander, Tobias Ekmark Skärgårdsstadshallen
2018-10-14 12:45 150328026 Täby FC - Vaxholms IBF (A) 16 - 2 Tim Svensson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-11-17 10:00 150328028 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-18 12:00 150328027 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK 7 - 3 Lucas Edberg, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-11-18 15:15 150328029 Danderyds SK IBF - Bro IK 1 - 4 Zana Guzel, Rikard Söderlund Mörbyhallen
2018-11-24 15:30 150328032 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF 5 - 7 Ulf Jonsson, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-24 16:45 150328031 Vallentuna IBK - Täby FC 6 - 6 Arvid Nordin, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2018-11-25 12:00 150328035 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Filip Lövenklint, Mats Järnmark Björkebyhallen
2018-11-25 14:00 150328034 Bro IK - IK Frej Täby IBK 3 - 3 Lukas Jellnor, Fredrik Nensén Bro Sporthall
2018-12-01 14:15 150328039 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF 0 - 9 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-02 10:15 150328037 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Daniel Karlsson, William Albrecht Grindtorpshallen
2018-12-02 12:15 150328036 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 8 - 3 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-12-02 13:00 150328038 Sigtuna IF IBK (A) - Bro IK 6 - 4 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-12-14 18:00 150328041 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (A) 8 - 1 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 13:00 150328044 Bro IK - Täby FC 3 - 2 Leif Karlsson, Martin Mårtensson Bro Sporthall
2018-12-16 15:00 150328045 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 1 Anton Fritshammar, Mattias Thomasson Björkebyhallen
2018-12-16 15:15 150328043 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK (A) 1 - 3 Max Sjöberg, Arvid Nordin Mörbyhallen
2019-01-12 12:00 150328046 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK (A) 0 - 9 Sabina Åström, Jakob Iskander Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-13 11:00 150328049 Bele Barkarby IF IBF - Vaxholms IBF (A) 8 - 4 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-01-13 16:00 150328048 Bro IK - Åkersberga IBF 3 - 4 Jan Lingemark, Mario Mallengren Bro Sporthall
2019-01-13 17:15 150328047 Danderyds SK IBF - Täby FC 7 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Mörbyhallen
2019-01-19 13:15 150328051 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hammarbackens Sporthall
2019-01-20 09:00 150328054 Täby FC - IK Frej Täby IBK 6 - 0 Martin Svensson, Tim Svensson Grindtorpshallen
2019-01-20 15:00 150328053 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF 2 - 3 Stefano Bianque, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2019-01-20 18:30 150328052 Vaxholms IBF (A) - Bro IK 6 - 8 Rikard Söderlund, Tobias Jansson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-26 11:00 150328057 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF 1 - 4 Jakob Iskander, Armin Shafiei Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-27 13:00 150328056 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC 3 - 5 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-01-27 14:00 150328059 Bro IK - Vallentuna IBK 4 - 3 Michael Selg, Filip Lövenklint Bro Sporthall
2019-01-27 15:15 150328058 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF (A) 4 - 0 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Mörbyhallen
2019-02-02 13:15 150328061 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 6 - 3 Daniel Kölborn, Johan Ståhl Hammarbackens Sporthall
2019-02-03 13:30 150328063 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK (A) 1 - 4 Ida Lagerblad, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-02-03 15:45 150328062 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby IBK 4 - 4 Zana Guzel, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-03 16:00 150328065 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 4 - 2 Mattias Thomasson, Johnn Wahlgren Björkebyhallen
2019-02-09 12:00 150328068 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 2 - 3 Anton Fritshammar, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-10 10:00 150328066 Täby FC - Åkersberga IBF 0 - 4 Armin Shafiei, Arvid Nordin Grindtorpshallen
2019-02-10 13:00 150328067 Sigtuna IF IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 12 - 5 Mimma Spasic, Anders Haag Prästängshallen
2019-02-10 17:15 150328069 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Adam Sundbom, Mimma Spasic Mörbyhallen
2019-02-16 13:00 150328071 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 12 Jakob Iskander, Oscar Silverbratt Hammarbackens Sporthall
2019-02-17 11:15 150328075 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK 5 - 3 Mario Mallengren, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-02-17 15:15 150328074 Bro IK - Danderyds SK IBF 2 - 9 Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2019-02-17 17:00 150328072 Vaxholms IBF (A) - Täby FC 2 - 6 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-09 13:15 150328079 IK Frej Täby IBK - Bro IK 3 - 3 Daniel Karlsson, Johan Engvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-10 10:15 150328077 Täby FC - Vallentuna IBK 5 - 3 Armin Shafiei, Sabina Åström Grindtorpshallen
2019-03-10 12:45 150328076 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF (A) 2 - 1 Jakob Iskander, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 17:30 150328078 Sigtuna IF IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-03-16 12:00 150328081 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 3 - 3 Jan Lingemark, Sabina Åström Hammarbackens Sporthall
2019-03-17 13:15 150328083 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK 5 - 4 Arne Brovig, Fredrik Nensén Mörbyhallen
2019-03-17 13:45 150328085 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 5 - 3 Samuel Oreland, Lars Reuterhagen Herresta Sporthall
2019-03-17 14:00 150328084 Bro IK - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 10 Mattias Thomasson, Fabian Magnell Bro Sporthall
2019-03-24 17:15 150328086 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK 6 - 7 Lars Samuelsson, Ida Nedin Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-31 11:45 150328089 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF 4 - 2 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2019-03-31 12:45 150328088 Täby FC - Bro IK 9 - 1 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-03-31 15:15 150328087 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Ulf Jonsson, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sigtuna IF IBK (A) 16 14 0 2 106-47 59 42
2. Danderyds SK IBF 16 10 1 5 70-46 24 31
3. Bele Barkarby IF IBF 16 9 4 3 66-48 18 31
4. Åkersberga IBF 16 7 4 5 53-49 4 25
5. Täby FC 16 7 3 6 86-62 24 24
6. Vallentuna IBK 16 7 2 7 70-77 -7 23
7. Bro IK 16 5 4 7 55-76 -21 19
8. IK Frej Täby IBK 16 2 3 11 40-78 -38 9
9. Vaxholms IBF (A) 16 0 1 15 49-112 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 20:00 150330002 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 5 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2018-09-29 09:15 150330003 FBI Tullinge - Sköndals IK 3 - 4 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2018-09-29 16:30 150330005 Salems IF - Råsunda IS 3 - 8 Gustav Frank, Kim Svedberg Skogsängshallen
2018-09-30 14:15 150330004 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF (B) 0 - 5 Shabbir Ahmed, Samuel Oreland Ormingehallen
2018-10-07 11:00 150330008 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 8 - 4 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-10-07 12:00 150330006 Råsunda IS - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Johan Eklund, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2018-10-07 13:45 150330007 Segeltorps IF (B) - FBI Tullinge 1 - 4 Sadjad Nima, Mario Mallengren Kvarnbergshallen
2018-10-20 16:45 150330010 Djurgårdens IF IBS - Salems IF 4 - 2 Johan Nima, Anton Fritshammar Skanstullshallen
2018-10-19 20:00 150330012 Huddinge IBS (B) - Segeltorps IF (B) 5 - 2 Osama Abaied, Alexander Rosén Kvarnbergshallen
2018-10-20 19:15 150330013 FBI Tullinge - Råsunda IS 2 - 5 Leif Karlsson, Johannes Ekenberg Tullingehallen
2018-10-21 17:15 150330014 Nacka Wallenstam IBK - Salems IF 6 - 6 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2018-10-21 19:00 150330015 Vendelsö IK (A) - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2018-10-12 19:30 150330020 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK 8 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Alexander Potapeiko Engelbrektshallen
2018-10-28 13:00 150330019 Sköndals IK - Vendelsö IK (A) 6 - 2 Johannes Sandberg, Elias Englund Sköndalshallen
2018-10-28 15:00 150330016 Salems IF - FBI Tullinge 2 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-12-09 18:00 150330017 Råsunda IS - Huddinge IBS (B) 3 - 9 Zana Guzel, Sampo Friberg Ulriksdalshallen
2018-11-09 20:00 150330022 Huddinge IBS (B) - Salems IF 3 - 5 Mats Andersson, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-11-10 09:00 150330025 Vendelsö IK (A) - Segeltorps IF (B) 3 - 9 Johnny Andersson, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2018-11-10 11:30 150330023 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Gustav Frank, Messaye Aberra Tullingehallen
2018-11-11 15:30 150330024 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS 4 - 0 Christian Berger, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2018-10-14 10:15 150330028 Råsunda IS - Vendelsö IK (A) 7 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Ulriksdalshallen
2018-11-17 14:00 150330029 Segeltorps IF (B) - Sköndals IK 3 - 4 Rebecka Eriksson, Ida Sandberg Kvarnbergshallen
2018-11-18 10:30 150330030 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 2 - 3 Johan Eklund, Leo Odell/Johansson Engelbrektshallen
2018-11-18 15:15 150330026 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Ormingehallen
2018-11-23 20:00 150330032 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge 2 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2018-11-24 11:30 150330035 Vendelsö IK (A) - Salems IF 1 - 5 Johnny Andersson, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2018-11-24 14:00 150330033 Segeltorps IF (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Daniel Bjerdahl, Oscar Olsson Berglund Kvarnbergshallen
2018-11-25 13:00 150330034 Sköndals IK - Råsunda IS 10 - 4 Ida Sandberg, Johan Ståhl Sköndalshallen
2018-12-01 14:15 150330040 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Engelbrektshallen
2018-12-02 11:00 150330037 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 5 William Zetterquist, Edvin Leijon Ormingehallen
2018-12-02 12:00 150330038 Salems IF - Sköndals IK 4 - 9 Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogsängshallen
2018-12-02 12:00 150330039 Råsunda IS - Segeltorps IF (B) 3 - 1 Anders Hillebrink, Alexander Hellström Ulriksdalshallen
2018-11-11 18:30 150330044 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2018-12-08 12:30 150330045 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge 4 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Lyckeby Sporthall
2018-12-15 14:15 150330043 Segeltorps IF (B) - Salems IF 3 - 3 Johan Nima, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2018-12-16 12:00 150330042 Råsunda IS - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Elin Holm, Emilia Tuomela Ulriksdalshallen
2019-01-13 09:00 150330047 Segeltorps IF (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Christian Ljunggren, William Albrecht Kvarnbergshallen
2019-01-13 11:00 150330048 Sköndals IK - FBI Tullinge 3 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-01-13 12:00 150330046 Råsunda IS - Salems IF 4 - 8 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Ulriksdalshallen
2019-01-13 14:45 150330049 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 12 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Sporthall
2019-01-18 19:15 150330055 Salems IF - Djurgårdens IF IBS 7 - 5 Jonas Jatko, Lennart Asp Skogsängshallen
2019-01-18 20:00 150330052 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 3 - 2 Marco Svenström, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2019-01-19 09:00 150330053 FBI Tullinge - Segeltorps IF (B) 2 - 7 Zana Guzel, Johan Nima Tullingehallen
2019-01-20 14:15 150330054 Nacka Wallenstam IBK - Råsunda IS 3 - 8 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2019-01-26 12:00 150330056 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 7 Magnus Berg, Marco Svenström Skogsängshallen
2019-01-26 14:30 150330060 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (A) 4 - 3 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Engelbrektshallen
2019-01-27 09:45 150330058 Segeltorps IF (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Kvarnbergshallen
2019-01-27 11:00 150330057 Råsunda IS - FBI Tullinge 5 - 9 Peter Lassfolk, Andreas Sandgren Ulriksdalshallen
2019-02-01 20:00 150330062 Huddinge IBS (B) - Råsunda IS 4 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-02-02 11:00 150330063 FBI Tullinge - Salems IF 4 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2019-02-02 15:15 150330065 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK 4 - 17 Kenneth Johansson, Isak Sjöblom Lyckeby Sporthall
2019-02-03 14:00 150330064 Nacka Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBS 4 - 2 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2019-02-09 09:00 150330067 Salems IF - Huddinge IBS (B) 5 - 6 Sadjad Nima, Johan Nima Skogsängshallen
2019-02-09 14:15 150330069 Segeltorps IF (B) - Vendelsö IK (A) 4 - 0 Johan Nima, Linnea Westerlund Kvarnbergshallen
2019-02-09 16:30 150330066 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 3 - 4 William Zetterquist, Noah Hulin Ormingehallen
2019-02-10 10:15 150330070 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK 1 - 4 Alexander Hellström, Sadjad Nima Engelbrektshallen
2019-02-15 20:00 150330072 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Mats Andersson, Zana Guzel Kvarnbergshallen
2019-02-16 11:00 150330073 FBI Tullinge - Djurgårdens IF IBS 4 - 8 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Tullingehallen
2019-02-16 17:00 150330075 Vendelsö IK (A) - Råsunda IS 3 - 3 Emilia Tuomela, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2019-02-17 13:00 150330074 Sköndals IK - Segeltorps IF (B) 8 - 4 Johan Ståhl, Joel Säve-Söderbergh Sköndalshallen
2019-03-09 08:45 150330076 FBI Tullinge - Huddinge IBS (B) 9 - 3 Lennart Asp, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2019-03-09 19:15 150330080 Djurgårdens IF IBS - Segeltorps IF (B) 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Robert Vangeus Engelbrektshallen
2019-03-10 09:30 150330079 Råsunda IS - Sköndals IK 3 - 7 Mikael Ferneback, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-03-10 15:15 150330078 Salems IF - Vendelsö IK (A) 3 - 8 Michael Hillblom, Johan Nima Skogsängshallen
2019-03-15 20:00 150330082 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2019-03-16 12:00 150330085 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 3 - 6 Nicholas Lindgren, Albin Hedenstedt Lyckeby Sporthall
2019-03-16 17:00 150330083 Segeltorps IF (B) - Råsunda IS 6 - 1 Erik Adolfsson, Mathias Johansson Kvarnbergshallen
2019-03-17 13:00 150330084 Sköndals IK - Salems IF 1 - 3 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-03-30 11:00 150330087 FBI Tullinge - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Lennart Asp, Zana Guzel Tullingehallen
2019-03-30 13:15 150330089 Salems IF - Segeltorps IF (B) 4 - 5 Simon Righarts, Martin Claësson Skogsängshallen
2019-03-30 14:15 150330090 Djurgårdens IF IBS - Råsunda IS 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Engelbrektshallen
2019-03-30 17:00 150330088 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 3 - 5 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Myrsjöskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 16 14 0 2 95-43 52 42
2. FBI Tullinge 16 10 0 6 67-56 11 30
3. Huddinge IBS (B) 16 9 0 7 74-65 9 27
4. Segeltorps IF (B) 16 8 2 6 67-51 16 26
5. Råsunda IS 16 7 2 7 70-79 -9 23
6. Djurgårdens IF IBS 16 6 2 8 60-62 -2 20
7. Salems IF 16 6 2 8 70-77 -7 20
8. Vendelsö IK (A) 16 4 1 11 56-101 -45 13
9. Nacka Wallenstam IBK 16 3 1 12 56-81 -25 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis