Pantamera Röd Medelsvår (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:15 150331001 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 6 - 3 Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2018-09-29 16:15 150331003 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 0 - 4 Richard Jonsson, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2018-09-30 15:45 150331004 Sköndals IK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2018-12-01 17:15 150331005 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (B) 5 - 0 Sezgin Youmer, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2018-10-06 10:45 150331008 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Värmdö IF (B) 1 - 2 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Sollentuna sim och sporthall
2018-10-06 15:45 150331007 FBI Tullinge (B) - Vallentuna IBK (A) 1 - 1 My Källström Lyly, Heimo Lyly Tullingehallen
2018-10-07 09:00 150331010 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 2 Per Sundvall, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2018-12-02 10:00 150331006 Huddinge IK (B) - Sköndals IK (A) 5 - 2 Theodore Hurtig, Osama Abaied Tomtbergahallen
2018-10-13 16:45 150331011 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 1 - 1 Jakob Iskander, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-10-14 13:30 150331014 Sköndals IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 6 Christian Berger, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2018-10-14 15:45 150331012 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 0 Wilmer Axén, Didrik Axen Värmdö sporthall
2018-12-08 15:15 150331013 Vallentuna IBK (A) - Huddinge IK (B) 4 - 5 Mats Järnmark, Christian Neemé Hammarbackens Sporthall
2018-10-20 18:00 150331017 Huddinge IK (B) - Värmdö IF (B) 1 - 5 Erik Nyman, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2018-10-21 14:30 150331016 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 1 Ricky Bagge, Mats Järnmark Herresta Sporthall
2018-10-21 15:15 150331020 Täby FC (B) - Sköndals IK (A) 5 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2018-10-28 18:15 150331018 FBI Tullinge (B) - Åkersberga IBF (B) 3 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Tullingehallen
2018-10-21 14:30 150331021 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IK (B) 3 - 2 Jakob Iskander, Lars Samuelsson Skärgårdsstadshallen
2018-10-26 18:00 150331023 Vallentuna IBK (A) - Sköndals IK (A) 1 - 3 Jan Lingemark, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 13:30 150331024 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Täby FC (B) 2 - 6 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-10-28 17:00 150331022 Värmdö IF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 4 - 2 Lucas Werelius, Mats Andersson Värmdö sporthall
2018-11-03 10:15 150331029 FBI Tullinge (B) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 0 - 2 William Albrecht, Petra Dynesius Tullingehallen
2018-11-11 13:00 150331030 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) 3 - 5 Patrik Larsson, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-11 14:15 150331026 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Shabbir Ahmed, Christian Berger Sköndalshallen
2018-11-11 15:45 150331027 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 1 - 2 Ricky Bagge, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-10-13 11:00 150331032 Värmdö IF (B) - Vallentuna IBK (A) 6 - 3 Svedje Ohlson, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2018-11-17 12:15 150331033 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 1 - 6 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2018-11-18 11:15 150331031 Åkersberga IBF (B) - Sköndals IK (A) 4 - 2 Arne Brovig, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2018-12-17 19:30 150331034 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Huddinge IK (B) 1 - 6 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Silverdalshallen
2018-11-23 18:15 150331036 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 0 - 2 Daniel Skantze, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-11-25 15:45 150331038 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 7 - 0 Richard Jonsson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2018-11-25 17:45 150331040 Täby FC (B) - Värmdö IF (B) 5 - 0 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Grindtorpshallen
2018-12-09 12:00 150331039 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (B) 0 - 1 Magnus Berg, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2018-11-17 11:00 150331044 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Sköndals IK (A) 4 - 2 Ken Johansson, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2018-12-15 12:45 150331043 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 2 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Tullingehallen
2018-12-15 15:30 150331042 Huddinge IK (B) - Täby FC (B) 2 - 0 Shabbir Ahmed, Simon Righarts Kvarnbergshallen
2018-12-16 14:30 150331041 Åkersberga IBF (B) - Värmdö IF (B) 7 - 3 Hannes Hovmöller, Rikard Söderlund Skärgårdsstadshallen
2019-01-12 10:15 150331050 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 3 - 4 Philip Edlund, Sadjad Nima Grindtorpshallen
2019-01-12 10:30 150331047 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (A) 0 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2019-01-12 11:45 150331048 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Vallentuna IBK (A) 0 - 3 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2019-01-13 12:45 150331046 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Kvarnbergshallen
2019-01-19 12:00 150331053 Vallentuna IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Hannes Hovmöller, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-01-20 15:45 150331052 Värmdö IF (B) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 3 - 1 Noah Hulin, William Zetterquist Värmdö sporthall
2019-01-20 18:00 150331054 Sköndals IK (A) - Huddinge IK (B) 4 - 2 Christian Berger, Jonas Jatko Sköndalshallen
2019-01-26 16:15 150331055 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (B) 5 - 1 Erik Hellgren, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-01-26 09:00 150331058 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) 3 - 4 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Tullingehallen
2019-01-26 09:45 150331057 Huddinge IK (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 0 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2019-01-27 13:30 150331056 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sköndals IK (A) 3 - 0 Ricky Bagge, Fadi Saffo Björkebyhallen
2019-01-28 19:30 150331059 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 0 - 8 Imtiaz Karim, Ken Johansson Silverdalshallen
2019-02-09 15:00 150331063 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2019-02-10 11:00 150331064 Sköndals IK (A) - Täby FC (B) 4 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-02-10 15:30 150331061 Åkersberga IBF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 0 Jakob Iskander, Theodore Idevall Åkersberga Sporthall A
2019-02-10 18:15 150331062 Värmdö IF (B) - Huddinge IK (B) 5 - 7 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-03 19:00 150331068 Huddinge IK (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Daniel Karlsson, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2019-02-16 16:15 150331070 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 3 - 1 Ulf Jonsson, Martin Åkesson Grindtorpshallen
2019-02-17 12:30 150331067 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF (B) 0 - 3 Mario Mallengren, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-03-23 15:00 150331066 Sköndals IK (A) - Vallentuna IBK (A) 12 - 1 Per Sundvall, Sampo Friberg Sköndalshallen
2019-03-09 11:15 150331074 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Michael Leimer, Michael Selg Rotebrohallen (Nya)
2019-03-10 11:30 150331071 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 1 Jakob Iskander, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 14:30 150331072 Värmdö IF (B) - Sköndals IK (A) 2 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-10 15:15 150331073 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 8 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-03-16 14:00 150331080 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Grindtorpshallen
2019-03-16 17:45 150331077 Sköndals IK (A) - Åkersberga IBF (B) 0 - 5 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Högdalshallen
2019-03-17 20:00 150331079 Huddinge IK (B) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 2 - 1 Richard Jonsson, Mats Andersson Stuvstahallen
2019-03-29 18:15 150331076 Vallentuna IBK (A) - Värmdö IF (B) 3 - 4 Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-02-10 17:00 150331082 Värmdö IF (B) - Täby FC (B) 6 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-03-22 19:45 150331081 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 8 - 2 Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2019-03-22 20:00 150331083 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK (B) 4 - 3 Johnny Mikael Claesson, Johan Hessing Tullingehallen
2019-03-23 11:15 150331084 Rotebro IS IBK/Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 5 Ulf Jonsson, Erik Hellgren Rotebrohallen (Nya)
2019-03-30 15:00 150331090 Täby FC (B) - Huddinge IK (B) 3 - 5 Jakob Iskander, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2019-03-30 15:30 150331088 Sköndals IK (A) - Rotebro IS IBK/Töjnan IBK 4 - 2 Johan Ståhl, Christian Berger Sköndalshallen
2019-03-31 13:15 150331089 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-03-31 14:45 150331086 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 6 Felix Fernström, Kevin Helly Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (B) 16 13 2 1 67-31 36 41
2. Bele Barkarby IF IBF (A) 16 12 1 3 50-21 29 37
3. Värmdö IF (B) 16 10 2 4 64-51 13 32
4. Täby FC (B) 16 8 0 8 62-50 12 24
5. Huddinge IK (B) 16 8 0 8 47-47 0 24
6. Sköndals IK (A) 16 6 1 9 49-55 -6 19
7. FBI Tullinge (B) 16 4 3 9 27-44 -17 15
8. Rotebro IS IBK/ Töjnan IBK 16 3 1 12 24-55 -31 10
9. Vallentuna IBK (A) 16 2 2 12 29-65 -36 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 14:00 150311001 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Ricky Bagge, Dilshad Abdulla Bro Sporthall
2018-12-02 18:15 150311003 FBI Tullinge (A) - Vallentuna IBK (B) 4 - 1 Joacim Hansson, Gustav Frank Tullingehallen
2018-12-02 19:30 150311005 IK Frej Täby IBK - Täby FC (A) 1 - 0 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen
2018-10-06 11:15 150311009 Åkersberga IBF (A) - Bro IK 7 - 0 Jakob Iskander, Christian Neemé Åkersberga Sporthall A
2018-10-07 15:15 150311006 Täby FC (A) - Sköndals IK (C) 5 - 2 Patrik Larsson, Björn Söderström Grindtorpshallen
2018-10-07 15:30 150311010 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK 3 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2018-10-13 12:45 150311013 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 0 - 7 Gustav Levin, Joakim Levin Tullingehallen
2018-10-14 15:00 150311011 Bro IK - Vallentuna IBK (B) 2 - 3 Fredrik Nensén, Sadjad Nima Bro Sporthall
2018-10-27 14:00 150311015 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Roger Nyström, Fredrik Berglund Sonesson Skärgårdsstadshallen
2019-03-10 18:30 150311014 Sköndals IK (C) - IK Frej Täby IBK 2 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2018-10-19 18:00 150311019 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 4 Alexander Hellström, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2018-10-21 12:00 150311020 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sköndals IK (C) 5 - 1 Ricky Bagge, Svedje Ohlson Herresta Sporthall
2018-12-08 15:45 150311016 IK Frej Täby IBK - FBI Tullinge (A) 1 - 0 Roger Nyström, Lars Sundlöf Vikingavallen
2018-10-27 15:15 150311023 FBI Tullinge (A) - Sköndals IK (C) 2 - 3 Oscar Olsson Berglund, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-10-28 16:15 150311021 Bro IK - Täby FC (A) 4 - 8 Mimma Spasic, Mario Mallengren Bro Sporthall
2018-10-28 16:45 150311024 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 5 Daniel Skantze, Björn Söderström Hammarbackens Sporthall
2018-11-10 13:15 150311027 IK Frej Täby IBK - Bro IK 9 - 0 Oscar Silverbratt, Daniel Skantze Vikingavallen
2018-11-11 17:00 150311030 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (A) 2 - 1 Ricky Bagge, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-12-08 14:45 150311028 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 0 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2018-11-16 18:15 150311034 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (A) 2 - 3 Lars Reuterhagen, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2018-11-18 14:00 150311031 Bro IK - Sköndals IK (C) 2 - 5 Totte Hallgren, Richard Jonsson Bro Sporthall
2018-12-01 16:45 150311035 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby IBK 5 - 3 Zana Guzel, Fabian Magnell Åkersberga Sporthall A
2018-11-24 09:15 150311036 FBI Tullinge (A) - Bro IK 6 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Tullingehallen
2018-11-24 12:15 150311038 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK (B) 5 - 1 Peter Lassfolk, Oscar Silverbratt Vikingavallen
2018-11-25 15:30 150311037 Sköndals IK (C) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sköndalshallen
2018-11-24 15:15 150311042 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 1 Richard Jonsson, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2018-12-15 18:15 150311044 Vallentuna IBK (B) - Sköndals IK (C) 9 - 9 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 18:15 150311045 Åkersberga IBF (A) - FBI Tullinge (A) 2 - 3 Jakob Iskander, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-01-11 18:15 150311048 Vallentuna IBK (B) - FBI Tullinge (A) 5 - 2 Roger Nyström, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-01-12 11:30 150311046 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK 3 - 2 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Grindtorpshallen
2019-01-13 13:30 150311050 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK 2 - 0 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-01-19 16:00 150311055 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 2 Thomas Bégat, Ken Johansson Vikingavallen
2019-01-20 13:00 150311051 Bro IK - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Ricky Bagge, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-01-20 14:15 150311054 Sköndals IK (C) - Täby FC (A) 1 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Sköndalshallen
2019-01-26 12:15 150311056 IK Frej Täby IBK - Sköndals IK (C) 5 - 2 Jakob Iskander, Armin Shafiei Vikingavallen
2019-01-26 17:00 150311059 Vallentuna IBK (B) - Bro IK 3 - 2 Richard Jonsson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-01-27 14:45 150311060 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 1 - 4 Ricky Bagge, Fadi Saffo Björkebyhallen
2019-01-27 16:00 150311057 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-02-09 11:15 150311063 FBI Tullinge (A) - IK Frej Täby IBK 1 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2019-02-09 11:30 150311065 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Åkersberga Sporthall A
2019-02-10 13:30 150311064 Sköndals IK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 3 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sköndalshallen
2019-02-17 14:00 150311068 Täby FC (A) - Bro IK 9 - 1 Per Sundvall, Mikael Wiklund Grindtorpshallen
2019-02-17 16:45 150311066 Sköndals IK (C) - FBI Tullinge (A) 3 - 1 William Rennerfelt, Kevin Helly Sköndalshallen
2019-03-17 14:45 150311070 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 10 - 1 Mats Järnmark, Totte Hallgren Kallhälls sporthall
2019-02-03 14:15 150311071 Bro IK - IK Frej Täby IBK 1 - 2 Imtiaz Karim, Totte Hallgren Bro Sporthall
2019-03-09 15:00 150311073 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 1 Tobias Jansson, Simon Righarts Tullingehallen
2019-03-31 19:15 150311075 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 5 Fredrik Sandgren, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-01-06 11:30 150311077 Sköndals IK (C) - Bro IK 1 - 4 Christian Berger, Robin Berger Sköndalshallen
2019-02-16 18:00 150311078 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Tim Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen
2019-03-16 12:45 150311079 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (B) 5 - 2 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Grindtorpshallen
2019-03-23 19:30 150311084 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK 6 - 2 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2019-03-24 14:00 150311081 Bro IK - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Arne Brovig, Johan Jäderlund Bro Sporthall
2019-03-24 15:00 150311085 Åkersberga IBF (A) - Sköndals IK (C) 0 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-03-30 13:30 150311087 FBI Tullinge (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-03-30 14:15 150311088 Sköndals IK (C) - Vallentuna IBK (B) 6 - 0 Leo Odell/Johansson, Erik Adolfsson Sköndalshallen
2019-03-30 18:15 150311090 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (A) 0 - 4 Ken Johansson, Lucas Edberg Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 14 13 0 1 68-19 49 39
2. Åkersberga IBF (A) 14 8 1 5 50-41 9 25
3. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 7 2 5 41-28 13 23
4. IK Frej Täby IBK 14 6 2 6 38-31 7 20
5. Sköndals IK (C) 14 6 2 6 44-48 -4 20
6. Vallentuna IBK (B) 14 5 1 8 42-65 -23 16
7. FBI Tullinge (A) 14 4 3 7 30-41 -11 15
8. Bro IK 14 1 1 12 26-66 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 17:15 150312001 FBI Tullinge (C) - Huddinge IK (A) 0 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tullingehallen
2018-09-29 17:30 150312005 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 1 Lucas Werelius, Adam Lindell Värmdö sporthall
2018-10-13 14:30 150312002 Ekerö IK - Sköndals IK (B) 1 - 4 Mats Järnmark, Ken Johansson Mälaröhallen
2018-12-08 15:30 150312003 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Leif Karlsson, Lennart Asp Kvarnängshallen
2018-10-06 12:15 150312008 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 1 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-06 16:15 150312006 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 1 - 3 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-10-07 12:15 150312009 Sköndals IK (B) - FBI Tullinge (C) 4 - 2 Jonas Jatko, Alexander Hellström Sköndalshallen
2018-11-10 10:00 150312010 Huddinge IK (A) - Värmdö IF (A) 5 - 3 Sezgin Youmer, William Albrecht Kvarnbergshallen
2018-10-13 15:40 150312013 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 0 Jonas Jatko, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2018-10-13 16:30 150312011 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Kevin Helly, Gustav Frank Tullingehallen
2018-10-14 18:15 150312014 Vendelsö IK - Värmdö IF (A) 1 - 10 Kenny Ly, Erik Nyman Lyckeby Sporthall
2019-02-17 15:30 150312015 Sköndals IK (B) - Huddinge IK (A) 6 - 1 William Rennerfelt, Kevin Helly Sköndalshallen
2018-10-20 16:15 150312017 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK 2 - 7 Emilia Tuomela, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2018-10-20 16:45 150312020 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK 1 - 2 Leo Odell/Johansson, Erik Nyman Kvarnbergshallen
2018-10-21 15:30 150312016 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK 4 - 0 Sezgin Youmer, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-22 19:30 150312019 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK (B) 1 - 5 Sezgin Youmer, Mauricio Castillo Västertorpshallen
2018-10-27 12:30 150312023 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 3 - 1 Nicholas Lindgren, Kent Kastell Kvarnängshallen
2018-10-27 13:15 150312024 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IK (A) 0 - 6 Heimo Lyly, My Källström Lyly Sätrahallen
2018-10-27 14:00 150312021 FBI Tullinge (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 1 Oscar Olsson Berglund, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-11-17 18:00 150312022 Ekerö IK - Värmdö IF (A) 4 - 9 Jonas Laurell, Mats Andersson Mälaröhallen
2018-11-10 12:45 150312026 Vendelsö IK - Ekerö IK 5 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2018-11-10 18:00 150312028 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK (B) 2 - 9 Mats Andersson, Kenneth Johansson Strandhallen - Tyresö
2018-11-11 13:00 150312027 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (C) 3 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2018-11-11 13:30 150312030 Huddinge IK (A) - Nynäshamns IBK 3 - 1 Leo Odell/Johansson, Erik Adolfsson Kvarnbergshallen
2018-11-17 11:00 150312031 FBI Tullinge (C) - Vendelsö IK 2 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2018-11-17 12:00 150312032 Ekerö IK - Nynäshamns IBK 0 - 5 Robert Milerud, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2018-11-18 10:00 150312034 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 2 Daniel Karlsson, William Albrecht Västertorpshallen
2018-12-07 17:15 150312035 Sköndals IK (B) - Värmdö IF (A) 1 - 5 Ida Sandberg, Osama Abaied Sköndalshallen
2018-11-24 12:30 150312036 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (C) 2 - 2 Kenneth Johansson, Johan Ståhl Kvarnängshallen
2018-11-25 11:15 150312040 Huddinge IK (A) - Ekerö IK 2 - 6 Leo Odell/Johansson, Fredrik Berglund Sonesson Kvarnbergshallen
2018-11-25 15:30 150312037 Vendelsö IK - Sköndals IK (B) 3 - 3 Erik Nyman, Fredrik Pålsson Lyckeby Sporthall
2018-11-25 16:45 150312038 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF 9 - 1 Fredrik Landin, Johan Ståhl Värmdö sporthall
2018-12-15 11:30 150312041 FBI Tullinge (C) - Ekerö IK 2 - 0 Petra Dynesius, Simon Righarts Tullingehallen
2018-12-15 14:00 150312042 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 2 - 7 Valestany Eskander, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2018-12-16 10:00 150312044 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 3 - 1 Alexander Hellström, Kari Malmros Västertorpshallen
2018-12-16 14:00 150312045 Sköndals IK (B) - Nynäshamns IBK 4 - 5 Tony Verho, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2019-01-13 10:00 150312046 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF (A) 0 - 9 Robin Berger, Christian Berger Tyresöhallen
2019-01-13 11:30 150312050 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (C) 1 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Kvarnbergshallen
2019-01-13 12:15 150312048 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 3 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Västertorpshallen
2019-01-13 13:30 150312049 Sköndals IK (B) - Ekerö IK 4 - 7 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2019-01-19 13:15 150312054 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 1 Daniel Bjerdahl, Johnny Andersson Lyckeby Sporthall
2019-01-19 14:15 150312052 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Mario Mallengren, Johan Engvall Mälaröhallen
2019-01-19 15:15 150312051 FBI Tullinge (C) - Sköndals IK (B) 2 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2019-01-20 19:15 150312055 Värmdö IF (A) - Huddinge IK (A) 6 - 2 Martin Johansson, Johannes Ekenberg Värmdö sporthall
2019-01-26 12:45 150312057 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 1 - 12 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
2019-01-27 11:30 150312059 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (C) 0 - 8 Leo Odell/Johansson, Erik Adolfsson Vintervikshallen
2019-01-27 13:00 150312056 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK 6 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2019-02-23 16:15 150312060 Huddinge IK (A) - Sköndals IK (B) 7 - 0 Sezgin Youmer, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-02-09 11:00 150312062 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 1 Martin Hjelmberg, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-02-09 12:30 150312063 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (A) 1 - 3 Morgan Nordh, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2019-02-09 13:00 150312064 Vendelsö IK - Huddinge IK (A) 2 - 5 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-02-12 19:00 150312065 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF 9 - 2 Jonas Jatko, Johan Hessing Skarpnäckshallen
2019-02-16 15:45 150312066 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 3 - 2 Michael Selg, Jessika Forsberg Lyckeby Sporthall
2019-02-17 11:00 150312068 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (C) 1 - 5 Theodore Hurtig, Anders Asp Strandhallen - Tyresö
2019-02-17 12:30 150312070 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Niclas Woxmark, Kenneth Johansson Kvarnbergshallen
2019-02-17 17:15 150312067 Värmdö IF (A) - Ekerö IK 8 - 0 Patrik Larsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-03-09 13:00 150312073 Nynäshamns IBK - Huddinge IK (A) 1 - 3 Kenneth Johansson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-03-09 13:30 150312072 Ekerö IK - Vendelsö IK 1 - 2 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Mälaröhallen
2019-03-09 13:45 150312071 FBI Tullinge (C) - Värmdö IF (A) 3 - 2 Tobias Jansson, Simon Righarts Tullingehallen
2019-03-10 12:15 150312075 Sköndals IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 3 Martin Johansson, Michael Selg Sköndalshallen
2019-02-03 13:15 150312076 Nynäshamns IBK - Ekerö IK 5 - 2 Kenneth Johansson, Ida Sandberg Kvarnängshallen
2019-03-16 15:45 150312077 Vendelsö IK - FBI Tullinge (C) 4 - 2 Nicholas Lindgren, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-17 11:00 150312079 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 7 Kari Malmros, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö
2019-03-17 16:15 150312078 Värmdö IF (A) - Sköndals IK (B) 7 - 6 Jessika Forsberg, Michael Selg Värmdö sporthall
2019-03-13 19:00 150312082 Ekerö IK - Huddinge IK (A) 5 - 1 Anton Fritshammar, Richard Jonsson Tappströms Bollhall
2019-03-23 10:15 150312084 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF (A) 3 - 10 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Västertorpshallen
2019-03-23 19:45 150312081 FBI Tullinge (C) - Nynäshamns IBK 3 - 0 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Tullingehallen
2019-03-24 12:00 150312085 Sköndals IK (B) - Vendelsö IK 1 - 4 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Sköndalshallen
2019-03-30 12:45 150312086 Ekerö IK - FBI Tullinge (C) 1 - 2 Sadjad Nima, Johan Nima Mälaröhallen
2019-03-30 14:15 150312088 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Mats Andersson, Johan Hessing Lyckeby Sporthall
2019-03-31 12:30 150312090 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 1 Michael Hillblom, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-03-31 13:00 150312087 Nynäshamns IBK - Sköndals IK (B) 1 - 7 Leif Karlsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF (A) 16 14 0 2 104-33 71 42
2. Huddinge IK (A) 16 9 2 5 53-39 14 29
3. Vendelsö IK 16 9 2 5 45-45 0 29
4. Sköndals IK (B) 16 9 1 6 76-53 23 28
5. FBI Tullinge (C) 16 8 3 5 47-26 21 27
6. Nynäshamns IBK 16 7 2 7 53-42 11 23
7. Ekerö IK 16 5 1 10 45-57 -12 16
8. Älvsjö AIK IBF 16 4 3 9 40-74 -34 15
9. Tyresö Trollbäcken IBK 16 0 0 16 19-113 -94 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis