Herrar Seniorer (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 3 Örebro Län
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 19:00 121201002 Kopparbergs BK H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 7 - 3 Jussi Nissinen, Simon Jansson Ljusnarshallen
2019-09-20 19:00 121201007 Lillån IBK H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) 6 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-09-22 14:00 121201003 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Gropens IF H3 5 - 5 e.förl. Fredrik Knutsson, Tomas Persson Alléhallen, Hallsberg
2019-09-22 15:30 121201004 KFUM Örebro H3 - Nora IBK H3 7 - 6 Daniel Kallin, Lars Fridell Tegelbruket
2019-09-22 17:00 121201006 Väster IBK Örebro H3 - Brickebackens IF H3 16 - 8 Fredrik Knutsson, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-09-25 20:00 121201005 IBK Wasahus-73 H3 - Örebro SK Ung H3 12 - 6 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Tybblelundsskolan
2019-09-27 19:00 121201008 Kopparbergs BK H3 - KFUM Örebro H3 7 - 8 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen
2019-09-27 19:30 121201011 Brickebackens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 6 - 14 Oscar Söljén, Tony Wennberg Birgittaskolan
2019-09-28 12:30 121201012 Kumla IBK H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 9 - 4 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-09-28 13:00 121201010 Nora IBK H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 7 - 9 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Idrottshuset, Nora
2019-09-28 15:00 121201014 Gropens IF H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 9 - 1 Daniel Kallin, Michael Nilsson Fjugesta Bollhall
2019-09-29 16:00 121201009 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 1 - 15 Lars Fridell, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2019-10-04 19:00 121201020 Gropens IF H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) 7 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Fjugesta Bollhall
2019-10-05 10:00 121201016 Lillån IBK H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 5 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-10-06 12:45 121201017 IBK Wasahus-73 H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) 35 - 1 Juha Vanninen, Daniel Östling Mellringehallen - Örebro
2019-10-06 13:00 121201021 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Örebro SK Ung H3 6 - 12 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall
2019-10-06 14:00 121201018 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Nora IBK H3 2 - 6 Simon Jansson, Tonni Boström Alléhallen, Hallsberg
2019-10-06 17:00 121201015 Väster IBK Örebro H3 - KFUM Örebro H3 8 - 4 Fredrik Knutsson, Michael Nilsson Birgittaskolan
2019-10-11 19:30 121201023 Kopparbergs BK H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) 7 - 2 Simon Jansson, Tonni Boström Ljusnarshallen
2019-10-12 16:00 121201028 Kumla IBK H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 12 - 2 Tony Wennberg, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-12 18:45 121201026 Nora IBK H3 - Gropens IF H3 11 - 11 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-10-13 12:00 121201027 Brickebackens IF H3 - Örebro SK Ung H3 7 - 3 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-10-13 16:00 121201024 KFUM Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Tegelbruket
2019-10-13 17:00 121201025 Väster IBK Örebro H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) 6 - 10 Lars Fridell, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-10-13 13:00 121201032 Gropens IF H3 - Kopparbergs BK H3 Tony Wennberg, Oscar Söljén Fjugesta Bollhall
2019-10-14 18:30 121201030 Kumla IBK H3 (B-lag) - Nora IBK H3 Juha Vanninen, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-15 19:00 121201035 IBK Wasahus-73 H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) , Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2019-10-16 19:00 121201031 Örebro SK Ung H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Oscar Söljén, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2019-10-16 20:00 121201029 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Brickebackens IF H3 Aarre Hietanen, Tony Wennberg Odenskolans Sporthall
2019-10-18 19:05 121201034 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2019-10-18 19:30 121201038 Kopparbergs BK H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Juha Vanninen, Daniel Östling Ljusnarshallen
2019-10-19 11:30 121201037 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Stadsskogsskolan
2019-10-19 16:00 121201036 Nora IBK H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2019-10-20 12:45 121201042 IBK Wasahus-73 H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-10-20 16:00 121201039 KFUM Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tegelbruket
2019-10-20 17:00 121201040 Väster IBK Örebro H3 - Gropens IF H3 Daniel Kallin, Tomas Persson Birgittaskolan
2019-10-25 19:00 121201048 Gropens IF H3 - IBK Wasahus-73 H3 Oscar Söljén Fjugesta Bollhall
2019-10-25 20:00 121201047 Örebro SK Ung H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) Mats Eriksson, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro
2019-10-26 13:00 121201046 Kumla IBK H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 Daniel Kallin, Lars Fridell Skogstorpskolan
2019-10-26 18:45 121201044 Nora IBK H3 - Kopparbergs BK H3 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Nora
2019-10-27 14:00 121201043 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Tony Wennberg, Oscar Söljén Odenskolans Sporthall
2019-10-27 17:00 121201045 Brickebackens IF H3 - KFUM Örebro H3 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2019-10-29 19:45 121201051 KFUM Örebro H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket
2019-11-01 19:30 121201050 Kopparbergs BK H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) , Daniel Kallin Ljusnarshallen
2019-11-02 11:00 121201053 Lillån IBK H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-11-03 12:45 121201054 IBK Wasahus-73 H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Carl Wikgren, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2019-11-03 14:00 121201055 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2019-11-03 17:00 121201052 Väster IBK Örebro H3 - Nora IBK H3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Birgittaskolan
2019-11-08 19:00 121201058 Kopparbergs BK H3 - Väster IBK Örebro H3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Ljusnarshallen
2019-11-08 19:30 121201060 Nora IBK H3 - IBK Wasahus-73 H3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2019-11-09 15:00 121201063 Örebro SK Ung H3 - Gropens IF H3 , Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 16:00 121201059 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) Carl Wikgren, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2019-11-10 17:00 121201061 Brickebackens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Mats Eriksson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-11-10 17:30 121201057 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - KFUM Örebro H3 Tomas Persson Odenskolans Sporthall
2019-11-12 19:00 121201066 IBK Wasahus-73 H3 - Kopparbergs BK H3 Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-11-12 19:00 121201069 Gropens IF H3 - Brickebackens IF H3 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2019-11-12 20:00 121201065 Lillån IBK H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 Carl Wikgren, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-13 19:00 121201070 Örebro SK Ung H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Oscar Söljén, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2019-11-13 19:30 121201064 Väster IBK Örebro H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2019-11-30 14:15 121201067 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2019-11-16 16:00 121201073 KFUM Örebro H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Oscar Söljén, Tony Wennberg Tegelbruket
2019-11-16 16:00 121201077 Brickebackens IF H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2019-11-16 18:30 121201076 Nora IBK H3 - Örebro SK Ung H3 Lars Fridell, Carl Wikgren Idrottshuset, Nora
2019-11-17 14:00 121201071 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Lillån IBK H3 (B-lag) Oscar Söljén, Carl Wikgren Odenskolans Sporthall
2019-11-17 16:00 121201075 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Gropens IF H3 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2019-11-17 17:00 121201072 Väster IBK Örebro H3 - IBK Wasahus-73 H3 Daniel Kallin, Lars Fridell Birgittaskolan
2019-11-22 20:00 121201082 Örebro SK Ung H3 - Kopparbergs BK H3 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2019-11-23 13:00 121201083 Kumla IBK H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Oscar Söljén, Tony Wennberg Skogstorpskolan
2019-11-23 15:00 121201081 Gropens IF H3 - KFUM Örebro H3 Tomas Persson Fjugesta Bollhall
2019-11-23 17:30 121201078 IBK Wasahus-73 H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2019-11-24 14:00 121201079 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) Oscar Söljén, Carl Wikgren Alléhallen, Hallsberg
2019-11-24 14:30 121201084 Brickebackens IF H3 - Nora IBK H3 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-11-25 20:00 121201085 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2019-11-25 20:00 121201087 Lillån IBK H3 (B-lag) - Gropens IF H3 Mats Eriksson, Oscar Söljén Birgittaskolan
2019-11-26 19:45 121201089 KFUM Örebro H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Tomas Persson Tegelbruket
2019-11-27 19:30 121201088 Väster IBK Örebro H3 - Örebro SK Ung H3 Tomas Persson Birgittaskolan
2019-11-27 19:30 121201090 Kopparbergs BK H3 - Brickebackens IF H3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Ljusnarshallen
2019-11-28 19:30 121201091 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Nora IBK H3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Stadsskogsskolan
2019-12-07 13:00 121201098 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 , Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2019-12-07 14:00 121201097 Nora IBK H3 - KFUM Örebro H3 Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2019-12-07 15:00 121201093 Gropens IF H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Fjugesta Bollhall
2019-12-08 10:00 121201094 Örebro SK Ung H3 - IBK Wasahus-73 H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 13:30 121201095 Kumla IBK H3 (B-lag) - Lillån IBK H3 (B-lag) Oscar Söljén, Tony Wennberg Skogstorpskolan
2019-12-08 17:00 121201096 Brickebackens IF H3 - Väster IBK Örebro H3 Daniel Kallin, Carl Wikgren Birgittaskolan
2019-12-14 11:00 121201103 Lillån IBK H3 (B-lag) - Nora IBK H3 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-12-15 12:45 121201102 IBK Wasahus-73 H3 - Brickebackens IF H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-12-15 14:00 121201101 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg
2019-12-15 15:00 121201099 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Gropens IF H3 Carl Wikgren, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2019-12-15 16:30 121201105 KFUM Örebro H3 - Kopparbergs BK H3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tegelbruket
2019-12-15 17:00 121201104 Väster IBK Örebro H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Tomas Persson, Berndt Swärd Birgittaskolan
2019-12-20 19:00 121201111 Kopparbergs BK H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) , Mats Eriksson Ljusnarshallen
2019-12-20 19:30 121201109 Nora IBK H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Nora
2019-12-20 20:00 121201106 Örebro SK Ung H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Daniel Kallin, Carl Wikgren Mellringehallen - Örebro
2019-12-21 16:00 121201112 KFUM Örebro H3 - Väster IBK Örebro H3 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Tegelbruket
2019-12-22 13:30 121201107 Kumla IBK H3 (B-lag) - Gropens IF H3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Skogstorpskolan
2019-12-22 16:00 121201110 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2020-01-10 19:00 121201115 Gropens IF H3 - Nora IBK H3 Fjugesta Bollhall
2020-01-11 12:45 121201118 IBK Wasahus-73 H3 - KFUM Örebro H3 Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 12:45 121201114 Örebro SK Ung H3 - Brickebackens IF H3 Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 14:00 121201117 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 Alléhallen, Hallsberg
2020-01-12 17:00 121201119 Lillån IBK H3 (B-lag) - Väster IBK Örebro H3 Birgittaskolan
2020-01-12 17:30 121201113 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Kumla IBK H3 (B-lag) Odenskolans Sporthall
2020-01-13 00:00 121201120 Brickebackens IF H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Birgittaskolan
2020-01-17 19:30 121201123 Kopparbergs BK H3 - Gropens IF H3 Ljusnarshallen
2020-01-18 16:00 121201121 Nora IBK H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Idrottshuset, Nora
2020-01-19 14:30 121201126 Lillån IBK H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 Birgittaskolan
2020-01-19 16:00 121201122 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 Stadsskogsskolan
2020-01-19 17:00 121201125 Väster IBK Örebro H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Birgittaskolan
2020-01-20 00:00 121201128 Brickebackens IF H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Birgittaskolan
2020-01-24 19:05 121201133 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 Alléhallen, Hallsberg
2020-01-24 20:00 121201130 Örebro SK Ung H3 - KFUM Örebro H3 Mellringehallen - Örebro
2020-01-25 13:00 121201129 Kumla IBK H3 (B-lag) - Kopparbergs BK H3 Skogstorpskolan
2020-01-25 15:00 121201131 Gropens IF H3 - Väster IBK Örebro H3 Fjugesta Bollhall
2020-01-26 15:45 121201127 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Nora IBK H3 Odenskolans Sporthall
2020-01-31 19:00 121201135 Kopparbergs BK H3 - Nora IBK H3 Ljusnarshallen
2020-02-01 17:00 121201138 Lillån IBK H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 Birgittaskolan
2020-02-02 12:45 121201139 IBK Wasahus-73 H3 - Gropens IF H3 Birgittaskolan
2020-02-02 16:00 121201134 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Stadsskogsskolan
2020-02-02 16:15 121201136 KFUM Örebro H3 - Brickebackens IF H3 Tegelbruket
2020-02-02 17:00 121201137 Väster IBK Örebro H3 - Kumla IBK H3 (B-lag) Birgittaskolan
2020-02-03 00:00 121201144 Brickebackens IF H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) Birgittaskolan
2020-02-08 13:00 121201145 Kumla IBK H3 (B-lag) - IBK Wasahus-73 H3 Skogstorpskolan
2020-02-08 16:00 121201143 Nora IBK H3 - Väster IBK Örebro H3 Idrottshuset, Nora
2020-02-08 17:30 121201146 Örebro SK Ung H3 - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Mellringehallen - Örebro
2020-02-09 16:00 121201142 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 Stadsskogsskolan
2020-02-09 18:00 121201141 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Kopparbergs BK H3 Odenskolans Sporthall
2020-02-15 15:00 121201154 Gropens IF H3 - Örebro SK Ung H3 Fjugesta Bollhall
2020-02-15 17:45 121201151 IBK Wasahus-73 H3 - Nora IBK H3 Mellringehallen - Örebro
2020-02-16 14:00 121201152 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Alléhallen, Hallsberg
2020-02-16 15:00 121201148 KFUM Örebro H3 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Tegelbruket
2020-02-16 17:00 121201149 Väster IBK Örebro H3 - Kopparbergs BK H3 Birgittaskolan
2020-02-16 17:00 121201150 Lillån IBK H3 (B-lag) - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-17 00:00 121201160 Brickebackens IF H3 - Gropens IF H3 Birgittaskolan
2020-02-21 19:00 121201157 Kopparbergs BK H3 - IBK Wasahus-73 H3 Ljusnarshallen
2020-02-22 13:00 121201161 Kumla IBK H3 (B-lag) - Örebro SK Ung H3 Skogstorpskolan
2020-02-23 13:30 121201155 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - Väster IBK Örebro H3 Odenskolans Sporthall
2020-02-23 15:00 121201156 KFUM Örebro H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) Tegelbruket
2020-02-23 16:00 121201158 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Stadsskogsskolan
2020-02-24 00:00 121201168 Kumla IBK H3 (B-lag) - Brickebackens IF H3 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-24 20:00 121201162 Lillån IBK H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Birgittaskolan
2020-02-25 18:30 121201163 IBK Wasahus-73 H3 - Väster IBK Örebro H3 Birgittaskolan
2020-02-25 19:00 121201166 Gropens IF H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag) Fjugesta Bollhall
2020-02-25 19:00 121201167 Örebro SK Ung H3 - Nora IBK H3 Mellringehallen - Örebro
2020-02-26 14:00 121201164 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 Alléhallen, Hallsberg
2020-02-28 19:00 121201173 Kopparbergs BK H3 - Örebro SK Ung H3 Ljusnarshallen
2020-02-29 16:00 121201175 Nora IBK H3 - Brickebackens IF H3 Idrottshuset, Nora
2020-03-01 13:30 121201169 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) - IBK Wasahus-73 H3 Odenskolans Sporthall
2020-03-01 15:30 121201172 KFUM Örebro H3 - Gropens IF H3 Tegelbruket
2020-03-01 16:00 121201174 WSK Lindesberg H3 (B-lag) - Kumla IBK H3 (B-lag) Stadsskogsskolan
2020-03-01 17:00 121201170 Lillån IBK H3 (B-lag) - Pålsboda IBF H3 (B-lag) Birgittaskolan
2020-03-08 12:00 121201178 Gropens IF H3 - Lillån IBK H3 (B-lag) Fjugesta Bollhall
2020-03-08 12:00 121201179 Örebro SK Ung H3 - Väster IBK Örebro H3
2020-03-08 12:00 121201181 Brickebackens IF H3 - Kopparbergs BK H3
2020-03-08 12:00 121201182 Nora IBK H3 - WSK Lindesberg H3 (B-lag)
2020-03-08 13:30 121201180 Kumla IBK H3 (B-lag) - KFUM Örebro H3 Skogstorpskolan
2020-03-08 14:00 121201176 Pålsboda IBF H3 (B-lag) - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) Alléhallen, Hallsberg
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK H3 (B-lag) 4 3 1 (1) 0 30-21 9 11
2. IBK Wasahus-73 H3 3 3 0 (0) 0 61-13 48 9
3. Väster IBK Örebro H3 4 3 0 (0) 1 45-23 22 9
4. Gropens IF H3 4 2 2 (0) 0 32-21 11 8
5. Kopparbergs BK H3 4 2 1 (0) 1 25-18 7 7
6. Kumla IBK H3 (B-lag) 4 2 0 (0) 2 29-19 10 6
7. KFUM Örebro H3 3 2 0 (0) 1 19-21 -2 6
8. Nora IBK H3 4 1 1 (0) 2 30-29 1 4
9. Örebro SK Ung H3 3 1 0 (0) 2 21-25 -4 3
10. Brickebackens IF H3 3 1 0 (0) 2 21-33 -12 3
11. Pålsboda IBF H3 (B-lag) 4 0 1 (0) 3 13-27 -14 1
12. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (H3) 3 0 0 (0) 3 9-33 -24 0
13. WSK Lindesberg H3 (B-lag) 3 0 0 (0) 3 5-57 -52 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis