HJ Uppland (2019/20)

Gruppspel
Pantamera HJ Uppland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 14:10 170017003 Tierp IBK - SK Vide 8 - 5 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-10-05 19:15 170017004 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IS Saga 6 - 6 Christoffer Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2019-10-25 19:00 170017001 Björklinge BK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 8 - 3 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2019-10-27 12:00 170017002 IBK Runsten - Storvreta IBK 10 - 3 Rikard Karlsson, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-10-12 10:30 170017006 SK Vide - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 3 - 3 Mikael Rosenius, Ian Engblom CIK A
2019-10-12 17:00 170017007 IK Sirius FBC/IS Saga - IBK Runsten 13 - 1 Fabian Fahimi, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-12 17:30 170017005 Storvreta IBK - Björklinge BK 7 - 1 Albin Karlsson, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2019-10-13 10:20 170017008 Alunda IBF - Tierp IBK 10 - 3 Olle Isacsson, Thomas Larsson Olandshallen
2019-10-19 09:00 170017009 Björklinge BK - SK Vide 5 - 2 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-10-19 12:00 170017012 IBK Runsten - Tierp IBK 2 - 7 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2019-10-19 12:30 170017011 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Alunda IBF 1 - 11 Ej offentliggjord, Lars Karlsson Rosershallen
2019-10-19 17:40 170017010 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IS Saga 3 - 4 Isak Norén, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2019-10-25 20:30 170017014 Alunda IBF - SK Vide 6 - 6 Johnny Söderqvist, Tony Nyberg Olandshallen
2019-10-26 11:30 170017016 IBK Runsten - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 12 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2019-10-26 13:40 170017015 Tierp IBK - Storvreta IBK 5 - 8 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Aspenhallen
2019-10-27 09:00 170017013 IK Sirius FBC/IS Saga - Björklinge BK 7 - 3 Jonas Nordqvist, Thomas Larsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-09 14:10 170017019 SK Vide - IBK Runsten 9 - 7 Jörgen Olsson, Villiam Lööf CIK A
2019-11-10 18:00 170017018 IK Sirius FBC/IS Saga - Tierp IBK 6 - 3 Mikael Rosenius, Johan Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-12-20 19:15 170017017 Björklinge BK - Alunda IBF 7 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2020-03-01 15:00 170017020 Storvreta IBK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 5 - 2 Elias Brode, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2019-11-15 19:00 170017024 Storvreta IBK - SK Vide 5 - 3 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2019-11-16 12:00 170017022 IBK Runsten - Alunda IBF 7 - 4 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-11-16 14:00 170017023 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IS Saga 3 - 4 Mikael Abrahamsson, Jörgen Olsson Rosershallen
2019-11-16 16:00 170017021 Tierp IBK - Björklinge BK 2 - 2 Per Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-11-23 17:40 170017025 Björklinge BK - IBK Runsten 7 - 5 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2019-11-23 18:45 170017027 Alunda IBF - Storvreta IBK 9 - 7 Cassandra Reuterström, Fabian Fahimi Olandshallen
2019-11-27 18:00 170017028 IK Sirius FBC/IS Saga - SK Vide 6 - 1 Christoffer Wallenborg, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-12-01 13:00 170017026 Tierp IBK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 5 - 3 David Söderström, Tony Nyberg Aspenhallen
2019-11-02 15:20 170017029 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Björklinge BK 5 - 5 Christoffer Wallenborg, Martin Hallén Almroth Rosershallen
2019-11-30 11:10 170017031 SK Vide - Tierp IBK 6 - 4 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson CIK A
2019-12-01 12:00 170017085 Björklinge BK - Djurgårdens IF IBS 4 - 4 Nick Kyller, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2019-12-01 13:30 170017032 IK Sirius FBC/IS Saga - Alunda IBF 6 - 2 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko IFU Arena – DHinox
2019-12-01 13:40 170017030 Storvreta IBK - IBK Runsten 9 - 2 Georgios Papadakis, Ian Engblom Storvreta IBK Sporthall
2019-12-07 14:40 170017036 Tierp IBK - Alunda IBF 5 - 5 Per Ericsson, Georgios Papadakis Aspenhallen
2019-12-07 15:15 170017034 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - SK Vide 3 - 8 Fabian Fahimi, Jonatan Svahn Rosershallen
2019-12-07 16:30 170017033 Björklinge BK - Storvreta IBK 5 - 6 David Wigfeldt, Cassandra Reuterström Björklinge Sporthall
2019-12-15 12:00 170017035 IBK Runsten - IK Sirius FBC/IS Saga 7 - 7 Albin Norring, Jonas Tidsjö Nynäshallen
2020-03-18 170017086 Djurgårdens IF IBS - IK Sirius FBC/IS Saga Telefonplanshallen
2019-12-13 19:40 170017040 Tierp IBK - IBK Runsten 12 - 7 Henrik Ramborg, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-12-14 10:15 170017039 Alunda IBF - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 12 - 4 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2019-12-14 16:10 170017037 SK Vide - Björklinge BK 5 - 5 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius CIK A
2019-12-16 18:00 170017038 IK Sirius FBC/IS Saga - Storvreta IBK 2 - 3 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-12-17 20:00 170017087 Djurgårdens IF IBS - SK Vide 6 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Hjorthagshallen
2020-01-06 14:45 170017089 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Djurgårdens IF IBS 5 - 5 Jörgen Olsson, Tony Nyberg Rosershallen
2020-01-11 14:30 170017044 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - IBK Runsten 4 - 6 Johan Lanzaro, Ian Engblom Rosershallen
2020-01-11 16:20 170017043 Storvreta IBK - Tierp IBK 4 - 3 Fabian Fahimi, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2020-01-11 18:10 170017042 SK Vide - Alunda IBF 4 - 4 Mikael Rosenius, Tony Nyberg CIK A
2020-03-25 19:00 170017041 Björklinge BK - IK Sirius FBC/IS Saga IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-17 20:00 170017045 Alunda IBF - Björklinge BK 3 - 6 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2020-01-18 12:00 170017047 IBK Runsten - SK Vide 3 - 2 Pär Hedlund, Gustav Johansson Nynäshallen
2020-01-18 12:10 170017048 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Storvreta IBK 4 - 8 Villiam Lööf, Ian Engblom Rosershallen
2020-01-18 13:30 170017046 Tierp IBK - IK Sirius FBC/IS Saga 4 - 3 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Aspenhallen
2020-01-19 13:15 170017090 Alunda IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 7 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2020-01-25 13:15 170017050 Alunda IBF - IBK Runsten 7 - 12 Emil Sanderfors, Sean Norouz Olandshallen
2020-01-25 13:40 170017049 Björklinge BK - Tierp IBK 7 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2020-01-25 15:50 170017052 SK Vide - Storvreta IBK 3 - 6 Mikael Rosenius, Thomas Larsson CIK A
2020-01-25 18:00 170017051 IK Sirius FBC/IS Saga - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 13 - 4 David Wigfeldt, Nick Kyller IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-26 18:00 170017091 Djurgårdens IF IBS - Tierp IBK 7 - 7 Tim Solig, Martin Hallén Almroth IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-01 12:00 170017053 IBK Runsten - Björklinge BK 8 - 4 Mats Fernlund, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2020-02-01 16:15 170017054 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Tierp IBK 5 - 5 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Rosershallen
2020-02-02 16:30 170017055 Storvreta IBK - Alunda IBF 10 - 6 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Storvreta IBK Sporthall
2020-02-09 12:00 170017093 Djurgårdens IF IBS - IBK Runsten 3 - 12 Cassandra Reuterström, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-03-03 19:15 170017056 SK Vide - IK Sirius FBC/IS Saga 8 - 6 Mikael Rosenius, Tony Nyberg CIK A
2020-01-15 18:45 170017092 IK Sirius FBC/IS Saga - Djurgårdens IF IBS 6 - 3 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-19 17:30 170017058 IBK Runsten - Storvreta IBK 2 - 7 Pär Hedlund, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2020-02-07 20:00 170017060 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IS Saga 3 - 7 Per-Olof Svensson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2020-02-08 13:30 170017059 Tierp IBK - SK Vide 4 - 8 Emil Sanderfors, Sean Norouz Aspenhallen
2020-02-14 19:00 170017057 Björklinge BK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 3 - 4 Jonas Nordqvist, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2020-02-11 19:15 170017062 SK Vide - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 10 - 5 Fabian Fahimi, Mikael Rosenius CIK B
2020-02-14 20:00 170017064 Alunda IBF - Tierp IBK 3 - 5 Fabian Fahimi, Alexander Sommensjö Olandshallen
2020-02-15 14:20 170017061 Storvreta IBK - Björklinge BK 5 - 1 David Wigfeldt, Per Ericsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-23 15:00 170017094 Djurgårdens IF IBS - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 10 - 2 Isak Norén, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2020-03-01 17:30 170017063 IK Sirius FBC/IS Saga - IBK Runsten 14 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-22 12:00 170017068 IBK Runsten - Tierp IBK 8 - 4 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2020-02-22 14:00 170017067 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - Alunda IBF 3 - 11 Villiam Lööf, Thomas Larsson Rosershallen
2020-02-23 15:30 170017066 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IS Saga 1 - 1 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-02-23 19:15 170017065 Björklinge BK - SK Vide 3 - 6 Martin Hallén Almroth, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2020-03-09 19:30 170017095 Storvreta IBK - Djurgårdens IF IBS 9 - 4 Tim Solig, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2020-03-06 20:10 170017069 IK Sirius FBC/IS Saga - Björklinge BK 10 - 6 Cassandra Reuterström, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-07 11:15 170017070 Alunda IBF - SK Vide 6 - 2 Georgios Papadakis, Anton Wärm Olandshallen
2020-03-07 14:40 170017071 Tierp IBK - Storvreta IBK 3 - 6 Victor Flemström, Mattias Hedberg Aspenhallen
2020-03-08 12:00 170017072 IBK Runsten - Rosersbergs IK /Arlanda IBK 10 - 3 Oliver Parment, Gustav Johansson Nynäshallen
2020-03-08 18:15 170017096 Djurgårdens IF IBS - Björklinge BK WO (5 - 0) Andreas Persson Stenberg, Anton Fritshammar Eriksdalshallen
2020-02-23 10:00 170017097 IBK Runsten - Djurgårdens IF IBS 3 - 7 Lars Halvarsson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-14 170017073 Björklinge BK - Alunda IBF Björklinge Sporthall
2020-03-14 170017075 SK Vide - IBK Runsten CIK A
2020-03-14 170017088 Djurgårdens IF IBS - Storvreta IBK Hjorthagshallen
2020-03-15 170017074 IK Sirius FBC/IS Saga - Tierp IBK Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2020-03-15 170017076 Storvreta IBK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK Cassandra Reuterström, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
170017079 Rosersbergs IK /Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IS Saga Rosershallen
170017080 Storvreta IBK - SK Vide Storvreta IBK Sporthall
170017098 Djurgårdens IF IBS - Alunda IBF Hjorthagshallen
2020-02-29 13:00 170017077 Tierp IBK - Björklinge BK 4 - 5 Henrik Ramborg, Arvid Englund Aspenhallen
2020-03-28 12:00 170017078 IBK Runsten - Alunda IBF Nynäshallen
2020-03-24 19:10 170017099 SK Vide - Djurgårdens IF IBS CIK B
2020-03-25 19:30 170017083 Alunda IBF - Storvreta IBK Olandshallen
2020-03-28 11:00 170017082 Tierp IBK - Rosersbergs IK /Arlanda IBK Aspenhallen
2020-03-29 16:30 170017084 IK Sirius FBC/IS Saga - SK Vide IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-29 18:00 170017100 Tierp IBK - Djurgårdens IF IBS IFU Arena – DHinox
2020-03-29 19:15 170017081 Björklinge BK - IBK Runsten Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 19 15 1 3 112-70 42 46
2. IK Sirius FBC/ IS Saga 18 12 3 3 121-64 57 39
3. IBK Runsten 20 10 1 9 127-130 -3 31
4. Alunda IBF 19 7 4 8 121-108 13 25
5. SK Vide 19 7 4 8 94-95 -1 25
6. Tierp IBK 20 6 4 10 95-110 -15 22
7. Björklinge BK 20 6 4 10 87-102 -15 22
8. Djurgårdens IF IBS 11 5 3 3 61-55 6 18
9. Rosersbergs IK / Arlanda IBK 20 1 4 15 70-154 -84 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis