H3 (2019/20)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-20 20:00 170003003 Skutskärs IBK - Almunge IK 7 - 6 Jonas Tidsjö, Sean Norouz Rotskärsskolans Sporthall
2019-09-21 14:00 170003006 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 8 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2019-09-21 16:15 170003007 Alunda IBF U - Arlanda IBK 6 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2019-09-21 17:00 170003004 Storvreta IBK U - Stenhagens KK 12 - 6 Christoffer Wallenborg, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2019-09-22 13:15 170003002 Rasbo IK U - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
2019-09-22 15:00 170003001 IBF Roslagsalliansen - Hagunda IBF 2 - 9 Jörgen Olsson, Tony Nyberg Sportcentrum
2019-11-21 19:45 170003005 Bälinge IF - Loke IBK 4 - 7 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena – DHinox
2019-09-28 11:00 170003008 IBK Uppsala Teknologer U - IBF Roslagsalliansen 5 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-09-28 12:30 170003013 Arlanda IBK - Bälinge IF 7 - 6 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-09-28 12:45 170003010 Stenhagens KK - Rasbo IK U 6 - 9 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2019-09-28 13:00 170003011 Loke IBK - Skutskärs IBK 13 - 6 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2019-09-28 15:00 170003012 Gottsunda IBF - Storvreta IBK U 6 - 9 Jonas Nordqvist, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2019-10-02 20:10 170003009 Almunge IK - Hagunda IBF 5 - 20 Jonas Nordqvist, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2020-03-23 20:20 170003014 Alunda IBF U - Enköpings IBK Olandshallen
2019-10-05 11:00 170003017 Hagunda IBF - Loke IBK 9 - 8 Marko Spasic, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-10-05 12:00 170003020 Storvreta IBK U - Alunda IBF U 6 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-05 13:00 170003021 Bälinge IF - Enköpings IBK 10 - 4 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2019-10-05 15:00 170003016 IBK Uppsala Teknologer U - Stenhagens KK 6 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2019-10-05 17:00 170003019 Skutskärs IBK - Arlanda IBK 11 - 12 Karim Boudiaf, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-06 13:00 170003015 IBF Roslagsalliansen - Almunge IK 5 - 11 Fabian Fahimi, Mikael Abrahamsson Sparbankshallen
2019-10-06 16:15 170003018 Rasbo IK U - Gottsunda IBF 9 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2019-10-12 12:00 170003023 Loke IBK - Almunge IK 7 - 4 Martin Hallén Almroth, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-10-12 12:45 170003022 Stenhagens KK - IBF Roslagsalliansen 15 - 1 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Stenhagen BoKC
2019-10-12 12:45 170003025 Arlanda IBK - Hagunda IBF 8 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2019-10-12 14:00 170003028 Bälinge IF - Storvreta IBK U 6 - 7 Thomas Tanskanen, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-10-12 16:00 170003024 Gottsunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-10-12 18:15 170003026 Alunda IBF U - Rasbo IK U 5 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2019-11-01 19:45 170003027 Enköpings IBK - Skutskärs IBK 5 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-10-14 20:00 170003035 Skutskärs IBK - Storvreta IBK U 7 - 14 Sean Norouz, Jakob Westerlund Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-15 19:00 170003029 IBF Roslagsalliansen - Loke IBK 4 - 13 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2019-10-16 19:30 170003034 Rasbo IK U - Bälinge IF 3 - 4 Jonas Nordqvist, David Wigfeldt Hall 2000
2019-10-16 20:10 170003031 Almunge IK - Arlanda IBK 2 - 12 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2019-10-17 20:30 170003030 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 9 - 4 David Wigfeldt, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2019-10-18 20:20 170003032 IBK Uppsala Teknologer U - Alunda IBF U 7 - 2 Handrin Thunkvist, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-11-03 17:30 170003033 Hagunda IBF - Enköpings IBK 3 - 4 Per-Olof Svensson, Peter Alenbring IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-18 20:00 170003042 Skutskärs IBK - Rasbo IK U 8 - 3 Karim Boudiaf, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-18 20:20 170003036 Gottsunda IBF - IBF Roslagsalliansen 7 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2019-10-19 12:30 170003037 Arlanda IBK - Loke IBK 9 - 13 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Ekilla Sporthall
2019-10-20 09:00 170003040 Bälinge IF - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 4 Frida Lanzaro, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-10-22 19:40 170003041 Storvreta IBK U - Hagunda IBF 10 - 4 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-10 20:00 170003038 Alunda IBF U - Stenhagens KK 3 - 4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Olandshallen
2020-03-11 20:15 170003039 Enköpings IBK - Almunge IK 14 - 6 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-10-26 09:00 170003049 Hagunda IBF - Rasbo IK U 9 - 2 David Wigfeldt, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2019-10-26 11:00 170003045 Loke IBK - Enköpings IBK 8 - 3 Martin Hallén Almroth, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-10-26 12:45 170003046 Stenhagens KK - Bälinge IF 6 - 4 Jörgen Olsson, Thomas Larsson Stenhagen BoKC
2019-10-26 13:00 170003044 Gottsunda IBF - Alunda IBF U 11 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-10-26 17:00 170003048 IBK Uppsala Teknologer U - Skutskärs IBK 13 - 6 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2019-10-27 14:00 170003043 IBF Roslagsalliansen - Arlanda IBK 4 - 12 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sparbankshallen
2019-10-30 20:10 170003047 Almunge IK - Storvreta IBK U 4 - 7 Peter Alenbring, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2019-11-08 20:00 170003050 Alunda IBF U - IBF Roslagsalliansen 13 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-11-08 20:20 170003052 Bälinge IF - Gottsunda IBF 12 - 3 Martin Hallén Almroth, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2019-11-09 14:00 170003051 Enköpings IBK - Arlanda IBK 7 - 7 Fabian Fahimi, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2019-11-09 17:00 170003054 Skutskärs IBK - Stenhagens KK 8 - 10 Karim Boudiaf, Benny Grönblad Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-10 10:10 170003056 Hagunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 2 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2019-11-10 13:00 170003055 Rasbo IK U - Almunge IK 11 - 3 Jonas Nordqvist, Handrin Thunkvist Hall 2000
2019-11-12 19:45 170003053 Storvreta IBK U - Loke IBK 8 - 8 Tony Nyberg, Peter Alenbring IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-16 10:00 170003061 Loke IBK - Rasbo IK U 11 - 4 Fabian Fahimi, Frida Lanzaro IFU Arena – DHinox
2019-11-16 12:00 170003059 Arlanda IBK - Storvreta IBK U 12 - 10 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-11-16 14:00 170003060 Gottsunda IBF - Skutskärs IBK 7 - 12 Isak Norén, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2019-11-16 14:15 170003062 Stenhagens KK - Hagunda IBF 9 - 6 Christoffer Wallenborg, Robin Rosendal Stenhagen BoKC
2019-11-16 16:30 170003058 Alunda IBF U - Bälinge IF 6 - 0 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Olandshallen
2019-11-17 17:00 170003057 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 1 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2019-11-20 20:10 170003063 Almunge IK - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 9 Tony Nyberg, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2019-11-22 20:00 170003066 Skutskärs IBK - Alunda IBF U 15 - 9 Sean Norouz, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-23 12:00 170003068 Hagunda IBF - Gottsunda IBF 8 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-11-23 14:00 170003064 Bälinge IF - IBF Roslagsalliansen 17 - 4 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena – DHinox
2019-11-23 16:00 170003069 IBK Uppsala Teknologer U - Loke IBK 7 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2019-11-23 16:45 170003067 Rasbo IK U - Arlanda IBK 4 - 14 Martin Hallén Almroth, Pontus Orebrand Hall 2000
2019-11-24 13:00 170003065 Storvreta IBK U - Enköpings IBK 7 - 7 Handrin Thunkvist, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-12-04 20:10 170003070 Almunge IK - Stenhagens KK 3 - 15 Lars Halvarsson, Jonas Tidsjö Almunge Sporthall
2019-11-27 19:00 170003077 Loke IBK - Stenhagens KK 21 - 4 Niklas Arvidsson, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-11-27 19:40 170003072 Bälinge IF - Skutskärs IBK 8 - 6 Christoffer Wallenborg, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2019-11-27 20:00 170003076 Gottsunda IBF - Almunge IK 13 - 10 Isak Norén, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-11-28 19:00 170003071 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK U 2 - 10 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Sparbankshallen
2019-11-30 13:30 170003075 Arlanda IBK - IBK Uppsala Teknologer U 9 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-11-30 14:00 170003073 Enköpings IBK - Rasbo IK U 5 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-12-21 13:30 170003074 Alunda IBF U - Hagunda IBF 8 - 7 Marko Spasic, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-12-07 11:00 170003081 IBK Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK 9 - 6 Martin Hallén Almroth, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2019-12-07 13:00 170003080 Hagunda IBF - Bälinge IF 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2019-12-07 14:45 170003083 Stenhagens KK - Arlanda IBK 3 - 6 Mattias Hedberg, Petter Lundgren Stenhagen BoKC
2019-12-07 15:00 170003084 Loke IBK - Gottsunda IBF 19 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-12-07 16:00 170003078 Skutskärs IBK - IBF Roslagsalliansen 15 - 7 Pär Hedlund, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-11 19:30 170003079 Rasbo IK U - Storvreta IBK U 7 - 7 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Hall 2000
2019-12-11 20:10 170003082 Almunge IK - Alunda IBF U 7 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Almunge Sporthall
2019-12-13 19:30 170003089 Enköpings IBK - Stenhagens KK 5 - 8 Jan-Olov Cederholm, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2019-12-13 20:00 170003086 Skutskärs IBK - Hagunda IBF 7 - 12 Magnus Nordahl, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-14 12:30 170003091 Arlanda IBK - Gottsunda IBF 15 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-12-14 16:00 170003090 Alunda IBF U - Loke IBK 6 - 6 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Olandshallen
2019-12-15 16:00 170003087 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 5 Per-Olof Svensson, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2019-12-16 20:00 170003088 Bälinge IF - Almunge IK 11 - 1 Daniel Bäckner, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2019-12-19 19:30 170003085 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK U 2 - 9 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Sportcentrum
2020-01-11 10:30 170003096 Loke IBK - Bälinge IF 10 - 6 Erik Andersson, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2020-01-11 11:00 170003093 IBK Uppsala Teknologer U - Rasbo IK U 10 - 1 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-01-11 12:30 170003092 Hagunda IBF - IBF Roslagsalliansen 5 - 2 David Wigfeldt, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2020-01-11 14:30 170003097 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 3 - 11 Marko Spasic, David Wigfeldt IFU Arena – DHinox
2020-01-11 14:30 170003098 Arlanda IBK - Alunda IBF U 14 - 7 Petter Lundgren, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2020-01-11 17:00 170003095 Stenhagens KK - Storvreta IBK U 8 - 2 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Stenhagen BoKC
2020-01-15 20:10 170003094 Almunge IK - Skutskärs IBK 7 - 13 Isak Norén, Robin Rosendal Almunge Sporthall
2020-01-17 20:00 170003105 Enköpings IBK - Alunda IBF U 9 - 8 Jan-Olov Cederholm, Tony Nyberg S:t Ilianshallen
2020-01-18 11:00 170003102 Skutskärs IBK - Loke IBK 12 - 9 Conny Carlsson, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-18 14:20 170003103 Storvreta IBK U - Gottsunda IBF 14 - 5 Isak Norén, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2020-01-19 13:00 170003101 Rasbo IK U - Stenhagens KK 4 - 8 Arvid Englund, Robin Rosendal Hall 2000
2020-01-19 14:00 170003099 IBF Roslagsalliansen - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 7 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Sparbankshallen
2020-01-20 19:20 170003100 Hagunda IBF - Almunge IK 9 - 5 Johan Lanzaro, Tony Nyberg IFU Arena A
2020-01-20 19:20 170003104 Bälinge IF - Arlanda IBK 5 - 6 Isak Norén, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2020-01-23 20:30 170003107 Stenhagens KK - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 4 Martin Hallén Almroth, Christoffer Wallenborg Stenhagen BoKC
2020-01-24 19:45 170003112 Enköpings IBK - Bälinge IF 6 - 6 Arvid Englund, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2020-01-25 09:00 170003108 Loke IBK - Hagunda IBF 6 - 1 Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-25 14:30 170003106 Almunge IK - IBF Roslagsalliansen 9 - 4 Isak Norén, Mikael Abrahamsson Almunge Sporthall
2020-01-25 14:30 170003110 Arlanda IBK - Skutskärs IBK 11 - 4 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Ekilla Sporthall
2020-01-25 18:15 170003111 Alunda IBF U - Storvreta IBK U 2 - 8 Christoffer Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2020-02-19 20:30 170003109 Gottsunda IBF - Rasbo IK U 13 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-01-27 19:45 170003119 Storvreta IBK U - Bälinge IF 14 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2020-01-27 20:00 170003118 Skutskärs IBK - Enköpings IBK 6 - 5 Håkan Thunman, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-28 20:00 170003113 IBF Roslagsalliansen - Stenhagens KK 4 - 8 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Sportcentrum
2020-01-29 19:00 170003117 Rasbo IK U - Alunda IBF U 9 - 5 Johan Lanzaro, Thomas Tanskanen Hall 2000
2020-01-29 20:10 170003114 Almunge IK - Loke IBK 7 - 25 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Almunge Sporthall
2020-01-31 20:20 170003115 IBK Uppsala Teknologer U - Gottsunda IBF 12 - 3 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena – DHinox
2020-02-06 20:40 170003116 Hagunda IBF - Arlanda IBK 7 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2020-01-31 20:00 170003124 Enköpings IBK - Hagunda IBF 5 - 11 Fabian Fahimi, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2020-02-01 11:30 170003123 Alunda IBF U - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Olandshallen
2020-02-01 12:00 170003122 Arlanda IBK - Almunge IK 17 - 2 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-02-01 14:20 170003126 Storvreta IBK U - Skutskärs IBK 12 - 4 Reine Schröder, Magnus Nordahl Storvreta IBK Sporthall
2020-02-02 14:30 170003120 Loke IBK - IBF Roslagsalliansen 10 - 5 Isak Norén, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-02 18:30 170003121 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 5 - 8 Sean Norouz, Emil Sanderfors IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-11 20:40 170003125 Bälinge IF - Rasbo IK U 3 - 10 Emil Sanderfors, Sean Norouz IFU Arena – DHinox
2020-02-09 11:00 170003131 IBK Uppsala Teknologer U - Bälinge IF 6 - 7 Emil Sanderfors, Sean Norouz IFU Arena – DHinox
2020-02-09 15:30 170003133 Rasbo IK U - Skutskärs IBK 14 - 11 Per-Olof Svensson, Johan Lanzaro Hall 2000
2020-02-09 16:00 170003127 IBF Roslagsalliansen - Gottsunda IBF 8 - 6 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2020-02-10 20:30 170003129 Stenhagens KK - Alunda IBF U 3 - 6 David Wigfeldt, Robin Rosendal Stenhagen BoKC
2020-02-12 20:10 170003130 Almunge IK - Enköpings IBK 3 - 10 Tim Solig, Petter Lundgren Almunge Sporthall
2020-02-13 20:30 170003128 Loke IBK - Arlanda IBK 6 - 11 Jonas Nordqvist, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2020-02-25 20:45 170003132 Hagunda IBF - Storvreta IBK U 8 - 9 David Wigfeldt, Fabian Fahimi IFU Arena B - Turbo Sport
2020-02-14 20:00 170003139 Skutskärs IBK - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 4 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-15 12:15 170003134 Arlanda IBK - IBF Roslagsalliansen 15 - 5 Mikael Eriksson, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2020-02-15 14:00 170003136 Enköpings IBK - Loke IBK 9 - 5 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist S:t Ilianshallen
2020-02-15 19:15 170003135 Alunda IBF U - Gottsunda IBF 7 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2020-02-16 10:40 170003138 Storvreta IBK U - Almunge IK 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2020-02-16 16:00 170003140 Rasbo IK U - Hagunda IBF 4 - 6 Robin Rosendal, Anton Ceder Hall 2000
2020-03-17 170003137 Bälinge IF - Stenhagens KK IFU Arena – DHinox
2020-02-22 10:00 170003147 IBK Uppsala Teknologer U - Hagunda IBF 8 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-22 11:45 170003142 Arlanda IBK - Enköpings IBK 9 - 9 Mattias Hedberg, Magnus Undén Ekilla Sporthall
2020-02-22 12:00 170003144 Loke IBK - Storvreta IBK U 3 - 7 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-22 12:45 170003145 Stenhagens KK - Skutskärs IBK 9 - 6 Frida Lanzaro, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2020-02-22 17:00 170003143 Gottsunda IBF - Bälinge IF 5 - 18 Emil Sanderfors, Sean Norouz IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-02-23 16:00 170003141 IBF Roslagsalliansen - Alunda IBF U 8 - 7 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Sparbankshallen
2020-02-26 20:10 170003146 Almunge IK - Rasbo IK U 2 - 8 David Wigfeldt, Pontus Orebrand Almunge Sporthall
2020-02-25 20:45 170003149 Bälinge IF - Alunda IBF U 7 - 6 Robin Rosendal, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2020-02-28 19:45 170003148 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 8 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2020-02-28 20:20 170003154 IBK Uppsala Teknologer U - Almunge IK 10 - 3 Volodar Ilyk, Artem Zolotar IFU Arena – DHinox
2020-02-29 15:00 170003151 Skutskärs IBK - Gottsunda IBF 17 - 7 Karim Boudiaf, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-02 19:45 170003150 Storvreta IBK U - Arlanda IBK 8 - 2 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Storvreta IBK Sporthall
2020-03-03 19:15 170003152 Rasbo IK U - Loke IBK 5 - 13 David Wigfeldt, Thomas Tanskanen Hall 2000
2020-03-05 19:45 170003153 Hagunda IBF - Stenhagens KK 7 - 5 Isak Norén, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2020-03-06 20:00 170003157 Alunda IBF U - Skutskärs IBK 8 - 10 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Olandshallen
2020-03-07 12:00 170003159 Gottsunda IBF - Hagunda IBF 7 - 7 Thomas Tanskanen, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2020-03-07 12:45 170003161 Stenhagens KK - Almunge IK 20 - 7 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2020-03-07 13:00 170003158 Arlanda IBK - Rasbo IK U 11 - 4 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Ekilla Sporthall
2020-03-07 14:00 170003156 Enköpings IBK - Storvreta IBK U 4 - 5 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2020-03-07 16:00 170003160 Loke IBK - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 10 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena – DHinox
2020-03-08 13:00 170003155 IBF Roslagsalliansen - Bälinge IF 3 - 9 Lars Halvarsson, Robin Rosendal Sparbankshallen
170003163 Skutskärs IBK - Bälinge IF Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-14 170003162 Storvreta IBK U - IBF Roslagsalliansen Marko Spasic, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-03-14 170003165 Hagunda IBF - Alunda IBF U Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
2020-03-14 170003166 IBK Uppsala Teknologer U - Arlanda IBK , Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2020-03-14 170003168 Stenhagens KK - Loke IBK Handrin Thunkvist, Arvid Englund Stenhagen BoKC
2020-03-15 170003164 Rasbo IK U - Enköpings IBK Hall 2000
2020-03-18 170003167 Almunge IK - Gottsunda IBF Almunge Sporthall
170003169 IBF Roslagsalliansen - Skutskärs IBK Sportcentrum
170003170 Storvreta IBK U - Rasbo IK U Storvreta IBK Sporthall
170003174 Arlanda IBK - Stenhagens KK Ekilla Sporthall
2020-03-20 170003171 Bälinge IF - Hagunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-03-20 170003172 Enköpings IBK - IBK Uppsala Teknologer U S:t Ilianshallen
2020-03-20 170003173 Alunda IBF U - Almunge IK Olandshallen
2020-03-20 170003175 Gottsunda IBF - Loke IBK IFU Arena A
2020-03-28 12:45 170003180 Stenhagens KK - Enköpings IBK Stenhagen BoKC
2020-03-28 13:00 170003176 Rasbo IK U - IBF Roslagsalliansen Hall 2000
2020-03-28 14:30 170003179 Almunge IK - Bälinge IF Almunge Sporthall
2020-03-29 10:00 170003182 Gottsunda IBF - Arlanda IBK IFU Arena – DHinox
2020-03-29 12:00 170003181 Loke IBK - Alunda IBF U IFU Arena – DHinox
2020-03-29 14:00 170003178 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U IFU Arena – DHinox
2020-03-29 16:00 170003177 Hagunda IBF - Skutskärs IBK IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK 23 18 3 2 233-139 94 57
2. Storvreta IBK U 23 17 4 2 199-124 75 55
3. Stenhagens KK 22 16 0 6 177-133 44 48
4. IBK Uppsala Teknologer U 23 14 3 6 170-108 62 45
5. Loke IBK 23 14 2 7 235-150 85 44
6. Hagunda IBF 23 12 2 9 162-139 23 38
7. Skutskärs IBK 23 12 0 11 205-205 0 36
8. Enköpings IBK 22 10 4 8 151-137 14 34
9. Bälinge IF 22 10 2 10 157-129 28 32
10. Rasbo IK U 23 9 2 12 138-166 -28 29
11. Alunda IBF U 22 6 3 13 137-154 -17 21
12. Gottsunda IBF 23 4 1 18 144-234 -90 13
13. IBF Roslagsalliansen 23 2 0 21 86-227 -141 6
14. Almunge IK 23 2 0 21 114-263 -149 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis