Herrar Utvecklingsserie (2019/20)

Gruppspel
Herrar Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 10:30 241301003 Fränsta IK Utv - Sundsvall FBC U J18 2 - 10 , Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2019-10-19 18:00 241301002 Frånö SK - Sundsvall FBC U P04 Svart 6 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Ådalshallen
2019-10-20 11:30 241301004 Jäbo IK - Sundsvall City IBC U Utveckling 8 - 5 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2019-10-20 13:00 241301001 FBC Lo Herr Utv - Vattjoms IK P02 3 - 11 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-10-20 14:30 241301005 Klockarbergets BK - Nätra IBK Utvecklingslag 10 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2019-10-27 12:00 241301007 Sundsvall FBC U J18 - Vattjoms IK P02 7 - 8 Josephine Eriksson, Per Pålsson Hagahallen
2019-10-27 13:30 241301008 Sundsvall City IBC U Utveckling - Frånö SK 4 - 4 Thomas Berglund, Arvid Larsson Höglunda
2019-10-27 14:00 241301009 Nätra IBK Utvecklingslag - Fränsta IK Utv 15 - 1 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2019-10-27 14:30 241301010 Klockarbergets BK - Jäbo IK 9 - 3 Kenny Windahl, Teodor Lundgren Njurundahallen
2019-11-09 12:00 241301006 Sundsvall FBC U P04 Svart - FBC Lo Herr Utv 15 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2019-11-06 19:15 241301014 Frånö SK - Klockarbergets BK 5 - 1 Maria Dahlin, Fredrik Söderholm Ådalshallen
2019-11-09 16:00 241301015 Fränsta IK Utv - Jäbo IK 3 - 5 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Fränsta Sporthall
2019-11-10 14:30 241301013 Vattjoms IK P02 - Nätra IBK Utvecklingslag 12 - 10 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2019-11-22 19:00 241301011 FBC Lo Herr Utv - Sundsvall FBC U J18 5 - 15 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Bollstahallen
2019-11-22 20:00 241301012 Timrå IBC P04 - Sundsvall City IBC U Utveckling 10 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2019-11-16 16:00 241301020 Fränsta IK Utv - Frånö SK 4 - 2 Josephine Eriksson, Markus Helsing Fränsta Sporthall
2019-11-17 11:30 241301019 Jäbo IK - Vattjoms IK P02 2 - 5 Göran Norberg, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2019-11-17 13:30 241301016 Sundsvall City IBC U Utveckling - FBC Lo Herr Utv 17 - 6 Arvid Larsson, Patrick Cederblad Höglunda
2019-11-17 14:00 241301017 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall FBC U J18 6 - 4 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2019-11-17 14:30 241301018 Klockarbergets BK - Timrå IBC P04 9 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen
2019-11-24 12:00 241301025 Vattjoms IK P02 - Frånö SK 6 - 5 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Matfors Sporthall
2019-11-24 12:30 241301024 Sundsvall FBC U P04 Svart - Fränsta IK Utv 17 - 3 Arvid Larsson, Per Pålsson Hagahallen
2019-11-24 13:30 241301022 Sundsvall City IBC U Utveckling - Klockarbergets BK 12 - 6 Santiago Bedoya, Thomas Berglund Höglunda
2019-11-24 15:00 241301021 FBC Lo Herr Utv - Nätra IBK Utvecklingslag 10 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2019-11-24 17:00 241301023 Sundsvall FBC U J18 - Jäbo IK 7 - 1 Thomas Berglund, Santiago Bedoya Skönsbergshallen
2019-11-27 19:00 241301029 Frånö SK - Sundsvall FBC U J18 4 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Ådalshallen
2019-11-29 18:00 241301027 Jäbo IK - Nätra IBK Utvecklingslag 6 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2019-11-30 13:00 241301028 Fränsta IK Utv - Sundsvall City IBC U Utveckling 2 - 8 Pierre Björklund, Sofie Öman Fränsta Sporthall
2019-12-01 14:30 241301026 Klockarbergets BK - FBC Lo Herr Utv 12 - 5 Patrik Sjöberg, Pierre Björklund Njurundahallen
2019-12-01 14:30 241301030 Vattjoms IK P02 - Sundsvall FBC U P04 Svart 15 - 2 Per Pålsson, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-12-07 15:30 241301035 Sundsvall FBC U J18 - Timrå IBC P04 10 - 2 Anders Johansson, Patrick Cederblad Hagahallen
2019-12-08 11:00 241301031 FBC Lo Herr Utv - Jäbo IK 4 - 9 Fredrik Söderholm, Göran Norberg Bollstahallen
2019-12-08 13:30 241301034 Sundsvall City IBC U Utveckling - Vattjoms IK P02 4 - 7 Arvid Larsson, Per Pålsson Höglunda
2019-12-08 14:00 241301033 Nätra IBK Utvecklingslag - Frånö SK 4 - 5 Ivica Matanovic, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2019-12-08 14:30 241301032 Klockarbergets BK - Fränsta IK Utv 9 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2019-12-01 13:00 241301040 Sundsvall FBC U J18 - Sundsvall City IBC U Utveckling 11 - 7 Thomas Berglund, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2019-12-14 11:00 241301036 Fränsta IK Utv - FBC Lo Herr Utv 9 - 7 Robert Lundqvist, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2019-12-14 12:30 241301037 Frånö SK - Jäbo IK 3 - 6 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Ådalshallen
2019-12-15 14:30 241301038 Vattjoms IK P02 - Klockarbergets BK 13 - 6 Per Pålsson, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-12-15 14:30 241301039 Timrå IBC P04 - Nätra IBK Utvecklingslag 5 - 14 Thomas Eriksson, Kent Jansson Timrå Sporthall
2020-01-11 10:30 241301042 Fränsta IK Utv - Vattjoms IK P02 0 - 9 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2020-01-11 12:30 241301044 Klockarbergets BK - Sundsvall FBC U J18 7 - 5 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2020-01-12 13:00 241301041 FBC Lo Herr Utv - Frånö SK 11 - 6 Mikael Berglund, Mikael Körning Bollstahallen
2020-01-12 14:00 241301045 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall City IBC U Utveckling 8 - 3 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2020-01-12 14:30 241301043 Jäbo IK - Timrå IBC P04 9 - 8 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2020-01-19 12:00 241301046 Vattjoms IK P02 - FBC Lo Herr Utv 16 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-01-19 12:30 241301047 Timrå IBC P04 - Frånö SK 5 - 3 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2020-01-19 13:30 241301049 Sundsvall City IBC U Utveckling - Jäbo IK 6 - 2 Per Pålsson, Fredrik Strese Höglunda
2020-01-19 14:00 241301050 Nätra IBK Utvecklingslag - Klockarbergets BK 8 - 9 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Köpmanholmens Sporthall
2020-02-22 12:00 241301048 Sundsvall FBC U J18 - Fränsta IK Utv 10 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2020-01-22 19:00 241301053 Frånö SK - Sundsvall City IBC U Utveckling 6 - 3 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Ådalshallen
2020-01-25 13:00 241301054 Fränsta IK Utv - Nätra IBK Utvecklingslag 6 - 11 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2020-01-26 11:30 241301055 Jäbo IK - Klockarbergets BK 4 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall
2020-01-26 14:30 241301052 Vattjoms IK P02 - Sundsvall FBC U J18 5 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2020-01-26 15:00 241301051 FBC Lo Herr Utv - Timrå IBC P04 17 - 5 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Bollstahallen
2019-12-21 13:00 241301056 Sundsvall FBC U J18 - FBC Lo Herr Utv 18 - 3 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen
2020-02-01 15:00 241301058 Nätra IBK Utvecklingslag - Vattjoms IK P02 7 - 9 Göran Norberg, Maria Dahlin Köpmanholmens Sporthall
2020-02-02 11:30 241301060 Jäbo IK - Fränsta IK Utv 6 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2020-02-02 13:30 241301057 Sundsvall City IBC U Utveckling - Sundsvall FBC U P04 Svart 6 - 9 Patrik Sjöberg, Thomas Eriksson Höglunda
2020-02-02 14:30 241301059 Klockarbergets BK - Frånö SK 7 - 3 Jesper Doherty, Arvid Larsson Njurundahallen
2020-02-01 12:30 241301063 Sundsvall FBC U P04 Svart - Klockarbergets BK 7 - 11 Markus Helsing, Per Pålsson Hagahallen
2020-02-08 12:30 241301065 Frånö SK - Fränsta IK Utv 13 - 3 Mikael Berglund, Maria Dahlin Ådalshallen
2020-02-09 12:00 241301064 Vattjoms IK P02 - Jäbo IK 14 - 1 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-02-09 14:00 241301061 FBC Lo Herr Utv - Sundsvall City IBC U Utveckling 7 - 11 Mikael Berglund, Mikael Körning Bollstahallen
2020-02-15 16:30 241301062 Sundsvall FBC U J18 - Nätra IBK Utvecklingslag 15 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2020-02-14 19:30 241301070 Frånö SK - Vattjoms IK P02 4 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Ådalshallen
2020-02-16 11:30 241301068 Jäbo IK - Sundsvall FBC U J18 5 - 8 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2020-02-16 13:00 241301069 Fränsta IK Utv - Timrå IBC P04 13 - 3 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2020-02-16 14:00 241301066 Nätra IBK Utvecklingslag - FBC Lo Herr Utv 12 - 13 Göran Norberg, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2020-02-16 14:30 241301067 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U Utveckling 10 - 7 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2020-02-23 12:25 241301075 Timrå IBC P04 - Vattjoms IK P02 3 - 11 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2020-02-23 13:30 241301073 Sundsvall City IBC U Utveckling - Fränsta IK Utv 6 - 3 Per Pålsson, Patrik Sjöberg Höglunda
2020-02-23 14:00 241301072 Nätra IBK Utvecklingslag - Jäbo IK 7 - 6 Fredrik Söderholm, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2020-02-23 15:00 241301074 Sundsvall FBC U J18 - Frånö SK 4 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-03-08 15:00 241301071 FBC Lo Herr Utv - Klockarbergets BK 11 - 8 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Bollstahallen
2020-02-24 19:30 241301080 Sundsvall FBC U P04 Svart - Sundsvall FBC U J18 6 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-02-26 19:00 241301078 Frånö SK - Nätra IBK Utvecklingslag 4 - 4 Tindra Edlund, Fredrik Söderholm Ådalshallen
2020-03-01 11:30 241301076 Jäbo IK - FBC Lo Herr Utv 6 - 10 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2020-03-01 13:00 241301077 Fränsta IK Utv - Klockarbergets BK 4 - 9 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Fränsta Sporthall
2020-03-01 14:30 241301079 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U Utveckling 8 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2020-03-15 10:30 241301082 Jäbo IK - Frånö SK Skyttis Arena
2020-03-15 13:00 241301081 FBC Lo Herr Utv - Fränsta IK Utv Bollstahallen
2020-03-15 13:30 241301085 Sundsvall City IBC U Utveckling - Sundsvall FBC U J18 Höglunda
2020-03-18 18:45 241301083 Klockarbergets BK - Vattjoms IK P02 Njurundahallen
2020-03-29 17:00 241301084 Nätra IBK Utvecklingslag - Sundsvall FBC U P04 Svart Köpmanholmens Sporthall
2020-03-21 12:30 241301086 Frånö SK - FBC Lo Herr Utv Ådalshallen
2020-03-21 14:30 241301088 Sundsvall FBC U P04 Svart - Jäbo IK Hagahallen
2020-03-22 13:30 241301090 Sundsvall City IBC U Utveckling - Nätra IBK Utvecklingslag Höglunda
2020-03-22 14:30 241301087 Vattjoms IK P02 - Fränsta IK Utv Matfors Sporthall
2020-03-28 12:00 241301089 Sundsvall FBC U J18 - Klockarbergets BK Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vattjoms IK P02 16 15 1 0 153-62 91 46
2. Sundsvall FBC U J18 16 11 1 4 136-70 66 34
3. Klockarbergets BK 16 11 1 4 127-100 27 34
4. Jäbo IK 16 7 1 8 79-102 -23 22
5. Nätra IBK Utvecklingslag 16 6 1 9 126-118 8 19
6. Sundsvall City IBC U Utveckling 16 6 1 9 110-107 3 19
7. FBC Lo Herr Utv 16 6 0 10 115-177 -62 18
8. Frånö SK 16 4 3 9 75-78 -3 15
9. Sundsvall FBC U P04 Svart 7 4 1 2 63-48 15 13
10. Fränsta IK Utv 16 3 0 13 64-140 -76 9
11. Timrå IBC P04 9 2 0 7 46-92 -46 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis