Division 4 (2019/20)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 11:30 150007002 IBF Offensiv Lidingö (B) - Värtans IK 10 - 2 Lars Sundlöf, Johan Eklund Bodals Bollhall
2019-09-21 13:30 150007003 Högdalens AIS - Duvbo IK 7 - 7 Oscar Olsson Berglund, Kevin Neemé Högdalshallen
2019-09-22 12:30 150007004 Ängby IF (A) - Bergfoten IBK 6 - 9 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Grimstahallen
2019-09-22 14:15 150007001 Huvudstadens IBK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Sköndalshallen
2019-10-06 10:00 150007005 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Daniel Karlsson, Erik Palmertz Råstaparkhallen
2019-09-28 11:45 150007008 Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 7 Robert Milerud, Ken Johansson Brotorpshallen
2019-09-28 17:30 150007009 Värtans IK - Huvudstadens IBK 6 - 9 Johan Eklund, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-09-28 19:00 150007010 Hammarby IF IBF (B) - AIK IBF (B) 5 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2019-09-29 10:45 150007007 Bergfoten IBK - Högdalens AIS 6 - 7 Johan Nima, Sadjad Nima Tyresöhallen
2019-09-29 17:15 150007006 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF (A) 6 - 5 Ken Johansson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2019-10-08 20:15 150007013 Högdalens AIS - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Högdalshallen
2019-10-12 17:15 150007015 Värtans IK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 4 Oscar Olsson Berglund, Roland Nester Hjorthagshallen
2019-10-13 18:45 150007014 Ängby IF (A) - AIK IBF (B) 5 - 11 Robert Milerud, Michael Leimer Grimstahallen
2019-10-13 20:00 150007011 Huvudstadens IBK - Duvbo IK 10 - 6 Aldin Imamovic, Alexander Hellström Sköndalshallen
2019-10-14 20:30 150007012 IBF Offensiv Lidingö (B) - Bergfoten IBK 8 - 2 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Bodals Bollhall
2019-10-19 11:30 150007019 Duvbo IK - Värtans IK 6 - 4 Magnus Westerberg, William Albrecht Brotorpshallen
2019-10-19 18:45 150007020 Hammarby IF IBF (B) - Ängby IF (A) 14 - 5 Sampo Friberg, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2019-10-20 10:30 150007016 AIK IBF (B) - Högdalens AIS 3 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Råstaparkhallen
2019-10-20 18:00 150007018 Bergfoten IBK - Huvudstadens IBK 13 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Sadjad Nima Tyresöhallen
2019-10-20 18:30 150007017 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 6 Ricky Bagge, Alexander Hellström Hässelbyhallen
2019-10-22 20:15 150007023 Högdalens AIS - Ängby IF (A) 6 - 6 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Högdalshallen
2019-10-26 11:00 150007024 Duvbo IK - Hammarby IF IBF (B) 11 - 7 Magnus Westerberg, William Albrecht Brotorpshallen
2019-10-26 12:15 150007022 IBF Offensiv Lidingö (B) - AIK IBF (B) 13 - 1 Lars Reuterhagen, Mauricio Castillo Bodals Bollhall
2019-10-26 13:15 150007025 Värtans IK - Bergfoten IBK 7 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Hjorthagshallen
2019-10-27 20:00 150007021 Huvudstadens IBK - Hässelby SK IBK (B) 11 - 7 Jouni Kekkonen, Erik Nyman Sköndalshallen
2019-11-03 10:30 150007030 Hammarby IF IBF (B) - Högdalens AIS 6 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2019-11-03 11:00 150007026 Ängby IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 9 - 5 Fadi Saffo, Ken Johansson Grimstahallen
2019-11-03 12:00 150007029 Bergfoten IBK - Duvbo IK 6 - 6 Johan Engvall, Kenny Ly Tyresöhallen
2019-11-03 14:45 150007027 AIK IBF (B) - Huvudstadens IBK 5 - 6 Kari Malmros, Bjarne Hekkelstrand Råstaparkhallen
2019-11-03 15:00 150007028 Hässelby SK IBK (B) - Värtans IK 5 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2019-11-16 11:30 150007034 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Alexander Rosén, Anthon Rosén Brotorpshallen
2019-11-16 12:45 150007032 IBF Offensiv Lidingö (B) - Högdalens AIS 5 - 6 Anton Fritshammar, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2019-11-16 16:45 150007035 Värtans IK - AIK IBF (B) 6 - 5 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hjorthagshallen
2019-11-17 19:15 150007033 Bergfoten IBK - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Emilia Tuomela, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2019-11-17 19:30 150007031 Huvudstadens IBK - Ängby IF (A) 8 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Per Sundvall Sköndalshallen
2019-11-30 14:00 150007039 Hässelby SK IBK (B) - Bergfoten IBK 6 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2019-11-30 16:00 150007036 Högdalens AIS - Huvudstadens IBK 4 - 6 Mikael Ferneback, Magnus Johansson Högdalshallen
2019-11-30 17:30 150007040 Hammarby IF IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 7 Imtiaz Karim, Thomas Gjutarenäfve Sjöstadshallen
2019-12-01 10:45 150007038 AIK IBF (B) - Duvbo IK 6 - 6 Jonas Holm, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2019-12-01 18:30 150007037 Ängby IF (A) - Värtans IK 10 - 4 Ken Johansson, Jonatan Svahn Grimstahallen
2019-12-14 12:15 150007044 Duvbo IK - Ängby IF (A) 3 - 10 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Brotorpshallen
2019-12-14 13:30 150007042 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 7 Rikard Söderlund, Ricky Bagge Riddersvik
2019-12-14 16:30 150007045 Värtans IK - Högdalens AIS 4 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Hjorthagshallen
2019-12-15 10:45 150007043 Bergfoten IBK - AIK IBF (B) 7 - 2 Kari Malmros, Daniel Kölborn Tyresöhallen
2019-12-15 17:00 150007041 Huvudstadens IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 5 - 4 Johan Larsson, Alexander Hellström Sköndalshallen
2020-01-18 11:15 150007048 Duvbo IK - Högdalens AIS 4 - 6 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Brotorpshallen
2020-01-18 12:45 150007050 Hammarby IF IBF (B) - Huvudstadens IBK 4 - 8 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Sjöstadshallen
2020-01-18 13:15 150007049 Värtans IK - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Hjorthagshallen
2020-01-19 15:15 150007046 Hässelby SK IBK (B) - AIK IBF (B) 3 - 5 Imtiaz Karim, Fadi Saffo Hässelbyhallen
2020-01-19 16:45 150007047 Bergfoten IBK - Ängby IF (A) 6 - 19 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tyresöhallen
2020-01-25 12:15 150007052 IBF Offensiv Lidingö (B) - Duvbo IK 8 - 8 Niklas Forsman, Magnus Johansson Bodals Bollhall
2020-01-25 14:15 150007053 Högdalens AIS - Bergfoten IBK 10 - 11 Magnus Berg, Max Hellström Högdalshallen
2020-01-26 11:00 150007055 AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 3 Imtiaz Karim, Ken Johansson Råstaparkhallen
2020-01-26 16:45 150007054 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Johan Nima, Kari Malmros Grimstahallen
2020-01-26 18:00 150007051 Huvudstadens IBK - Värtans IK 4 - 6 Jonas Jatko, Karl-Johan Leijon Sköndalshallen
2020-02-01 10:45 150007059 Duvbo IK - Huvudstadens IBK 10 - 5 Rikard Söderlund, Niklas Forsman Brotorpshallen
2020-02-01 16:15 150007060 Hammarby IF IBF (B) - Värtans IK 4 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sjöstadshallen
2020-02-02 10:00 150007056 AIK IBF (B) - Ängby IF (A) 5 - 9 Fadi Saffo, Ken Johansson Råstaparkhallen
2020-02-02 15:00 150007058 Bergfoten IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 11 Magnus Berg, Erik Hellgren Tyresöhallen
2020-02-02 18:15 150007057 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Lars Reuterhagen Riddersvik
2020-02-08 14:30 150007063 Högdalens AIS - AIK IBF (B) 8 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Högdalshallen
2020-02-08 15:45 150007065 Värtans IK - Duvbo IK 7 - 12 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-02-09 17:00 150007064 Ängby IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 5 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Grimstahallen
2020-02-09 17:15 150007061 Huvudstadens IBK - Bergfoten IBK 6 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2020-02-29 14:02 150007062 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) 14 - 5 Niklas Forsman, Lars Reuterhagen Bodals Bollhall
2020-02-15 12:15 150007070 Hammarby IF IBF (B) - Duvbo IK 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Sjöstadshallen
2020-02-15 17:30 150007068 Hässelby SK IBK (B) - Huvudstadens IBK 5 - 15 Michael Leimer, Robert Milerud Riddersvik
2020-02-16 10:00 150007067 AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Alexander Hellström Råstaparkhallen
2020-02-16 19:15 150007069 Bergfoten IBK - Värtans IK 4 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2020-02-16 20:15 150007066 Ängby IF (A) - Högdalens AIS 4 - 4 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Grimstahallen
2019-11-24 15:15 150007071 Huvudstadens IBK - AIK IBF (B) 8 - 6 Jouni Kekkonen, Magnus Berg Sköndalshallen
2020-02-29 10:30 150007074 Duvbo IK - Bergfoten IBK 7 - 6 Erik Palmertz, Ricky Bagge Brotorpshallen
2020-02-29 11:00 150007073 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF (B) 5 - 4 Sadjad Nima, Aldin Imamovic Högdalshallen
2020-02-29 11:30 150007075 Värtans IK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Roland Nester, Alexander Mattsson Hjorthagshallen
2020-03-02 20:30 150007072 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ängby IF (A) 5 - 6 Daniel Karlsson, Niklas Forsman Bodals Bollhall
150007076 Högdalens AIS - IBF Offensiv Lidingö (B)
150007077 Ängby IF (A) - Huvudstadens IBK
150007078 AIK IBF (B) - Värtans IK
150007079 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK
150007080 Hammarby IF IBF (B) - Bergfoten IBK
150007081 Huvudstadens IBK - Högdalens AIS Sköndalshallen
150007082 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hammarby IF IBF (B) Bodals Bollhall
150007083 Bergfoten IBK - Hässelby SK IBK (B) Strandhallen - Tyresö
150007084 Duvbo IK - AIK IBF (B) Brotorpshallen
150007085 Värtans IK - Ängby IF (A) Hjorthagshallen
150007086 IBF Offensiv Lidingö (B) - Huvudstadens IBK Bodals Bollhall
150007087 Högdalens AIS - Värtans IK Högdalshallen
150007088 Ängby IF (A) - Duvbo IK Grimstahallen
150007090 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) Sjöstadshallen
2020-03-08 12:00 150007089 AIK IBF (B) - Bergfoten IBK 4 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Råstaparkhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huvudstadens IBK 15 12 0 3 116-88 28 36
2. IBF Offensiv Lidingö (B) 15 9 1 5 113-67 46 28
3. Ängby IF (A) 15 8 2 5 110-90 20 26
4. Högdalens AIS 15 7 5 3 88-79 9 26
5. Duvbo IK 15 7 4 4 102-95 7 25
6. Bergfoten IBK 16 5 3 8 92-112 -20 18
7. AIK IBF (B) 16 5 2 9 79-99 -20 17
8. Värtans IK 15 4 3 8 72-92 -20 15
9. Hammarby IF IBF (B) 15 4 1 10 74-86 -12 13
10. Hässelby SK IBK (B) 15 4 1 10 70-108 -38 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 11:45 150005002 Vallentuna IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 7 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hammarbackens Sporthall
2019-09-21 12:45 150005004 Rosersbergs IK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 5 - 4 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Rosershallen
2019-09-21 16:15 150005003 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF 3 - 14 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-09-22 12:00 150005001 IBF Täby (A) - IK Frej Täby IBK 2 - 10 Johan Eklund, Rikard Söderlund Tibblehallen CC
2019-09-28 15:45 150005010 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK (B) 8 - 0 Magnus Westerberg, Roger Nyström Vikingavallen
2019-09-28 16:00 150005009 Rotebro IS IBK (B) - IBF Täby (A) 3 - 2 Jonatan Svahn, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2019-09-29 19:00 150005007 Jakobsbergs IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 8 Christian Neemé, Kevin Neemé Viksjö Sporthall
2019-09-29 19:15 150005008 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (B) 11 - 4 Sadjad Nima, Johan Nima Mörbyhallen
2019-10-12 13:00 150005014 Rosersbergs IK (B) - Järfälla IBK (B) 2 - 5 Johan Engvall, Imtiaz Karim Rosershallen
2019-10-12 13:30 150005012 Vallentuna IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 6 Sadjad Nima, Johan Hessing Hammarbackens Sporthall
2019-10-12 15:45 150005015 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK 0 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-13 15:00 150005011 IBF Täby (A) - Danderyds SK IBF 1 - 12 Bjarne Hekkelstrand, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2019-10-19 14:30 150005020 IK Frej Täby IBK - Rosersbergs IK (B) 5 - 5 Rikard Söderlund, Ken Johansson Vikingavallen
2019-10-20 16:15 150005016 Järfälla IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 6 Aldin Imamovic, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2019-10-20 17:45 150005018 Jakobsbergs IBF (B) - IBF Täby (A) 3 - 5 Ken Johansson, Aldin Imamovic Viksjö Sporthall
2019-10-20 19:30 150005019 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK (B) 8 - 3 Imtiaz Karim, Magnus Westerberg Mörbyhallen
2019-10-26 15:15 150005025 Rotebro IS IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) 2 - 5 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-10-26 18:15 150005022 Vallentuna IBK (B) - Järfälla IBK (B) 10 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Anton Fritshammar Hammarbackens Sporthall
2019-10-27 20:15 150005023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 1 - 3 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Björkebyhallen
2019-11-22 19:45 150005024 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK 10 - 2 Tobias Jansson, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2019-11-02 11:15 150005026 Rosersbergs IK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 4 Imtiaz Karim, Richard Jonsson Rosershallen
2019-11-02 12:00 150005030 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 6 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Vikingavallen
2019-11-03 20:30 150005027 Järfälla IBK (B) - IBF Täby (A) 9 - 3 Imtiaz Karim, Sadjad Nima Viksjö Sporthall
2019-11-10 19:15 150005029 Jakobsbergs IBF (B) - Danderyds SK IBF 4 - 12 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Viksjö Sporthall
2019-11-16 14:00 150005035 Rotebro IS IBK (B) - Järfälla IBK (B) 7 - 8 Ricky Bagge, Johan Hessing Rotebrohallen (Nya)
2019-11-16 19:00 150005032 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 8 Jonas Edström, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 13:30 150005031 IBF Täby (A) - Rosersbergs IK (B) 5 - 5 Daniel Bäckner, Magnus Johansson Tibblehallen CC
2019-11-17 14:45 150005033 Jakobsbergs IBF (B) - IK Frej Täby IBK 4 - 5 Ricky Bagge, Anders Asp Viksjö Sporthall
2019-11-30 12:00 150005037 Rosersbergs IK (B) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 5 Jan Lingemark, Anders Haag Rosershallen
2019-12-01 16:30 150005038 Järfälla IBK (B) - Danderyds SK IBF 4 - 14 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2019-12-01 17:30 150005036 Bele Barkarby IF IBF (B) - IBF Täby (A) 5 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Björkebyhallen
2019-12-08 19:15 150005040 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK (B) 4 - 5 Niklas Forsman, Zana Guzel Vikingavallen
2019-12-11 20:45 150005044 Danderyds SK IBF - Rosersbergs IK (B) 12 - 6 Ken Johansson, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2019-12-14 16:00 150005045 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 2 Imtiaz Karim, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 13:30 150005041 IBF Täby (A) - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2019-12-15 15:45 150005043 Jakobsbergs IBF (B) - Järfälla IBK (B) 8 - 9 Johnn Wahlgren, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2020-01-18 11:30 150005049 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-01-18 17:00 150005050 IK Frej Täby IBK - IBF Täby (A) 3 - 4 Johnn Wahlgren, Sadjad Nima Vikingavallen
2020-01-19 15:00 150005047 Jakobsbergs IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 6 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2020-01-19 19:30 150005048 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 11 - 3 Jan Lingemark, Per Sundvall Mörbyhallen
2020-01-25 15:45 150005052 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK IBF 2 - 8 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Hammarbackens Sporthall
2020-01-26 13:30 150005051 IBF Täby (A) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Tibblehallen CC
2020-01-26 18:15 150005053 Bele Barkarby IF IBF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 7 - 7 Niklas Forsman, Roland Nester Björkebyhallen
2020-03-06 20:15 150005055 Järfälla IBK (B) - IK Frej Täby IBK 2 - 8 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Viksjö Sporthall
2020-01-12 19:30 150005059 Danderyds SK IBF - IBF Täby (A) 10 - 2 Niklas Forsman, Thomas Gjutarenäfve Mörbyhallen
2020-02-01 14:15 150005060 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK (B) 6 - 3 Anton Fritshammar, Alexander Löfgren Vikingavallen
2020-02-02 11:30 150005058 Jakobsbergs IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 7 Aarre Hietanen, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2020-02-02 13:00 150005056 Järfälla IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 4 - 8 Anton Fritshammar, Aarre Hietanen Viksjö Sporthall
2020-02-07 19:30 150005061 IBF Täby (A) - Jakobsbergs IBF (B) 0 - 10 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2020-02-08 12:15 150005064 Rosersbergs IK (B) - IK Frej Täby IBK 7 - 5 Lars Reuterhagen, Johnn Wahlgren Rosershallen
2020-02-08 13:00 150005065 Rotebro IS IBK (B) - Danderyds SK IBF 1 - 8 Linus Löfstedt, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 14:15 150005063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (B) 9 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Herresta Sporthall
150005070 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF Mörbyhallen
2020-02-15 12:00 150005066 Rosersbergs IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 5 Ken Johansson, Niklas Forsman Rosershallen
2020-02-16 14:30 150005067 Järfälla IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 3 - 8 Ken Johansson, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2020-02-16 16:00 150005069 Jakobsbergs IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Ken Johansson, Fadi Saffo Viksjö Sporthall
2020-02-29 11:30 150005072 Vallentuna IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 11 - 9 Niklas Forsman, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2020-03-01 13:15 150005074 Danderyds SK IBF - Jakobsbergs IBF (B) 11 - 3 Erik Palmertz, Jonatan Svahn Mörbyhallen
2020-03-01 13:30 150005071 IBF Täby (A) - Järfälla IBK (B) 2 - 1 Niklas Forsman, Anders Westerberg Tibblehallen CC
2020-03-07 20:30 150005073 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej Täby IBK 4 - 6 Kevin Neemé, Anton Fritshammar Björkebyhallen
150005076 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (B)
150005077 Rosersbergs IK (B) - IBF Täby (A)
150005078 Järfälla IBK (B) - Rotebro IS IBK (B)
150005080 IK Frej Täby IBK - Jakobsbergs IBF (B)
150005081 IBF Täby (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Tibblehallen CC
150005082 Vallentuna IBK (B) - IK Frej Täby IBK Hammarbackens Sporthall
150005084 Danderyds SK IBF - Järfälla IBK (B) Mörbyhallen
150005085 Rotebro IS IBK (B) - Rosersbergs IK (B) Rotebrohallen (Nya)
150005086 Vallentuna IBK (B) - IBF Täby (A) Hammarbackens Sporthall
150005087 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) Björkebyhallen
150005088 Rosersbergs IK (B) - Danderyds SK IBF Rosershallen
150005089 Järfälla IBK (B) - Jakobsbergs IBF (B) Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK IBF 13 13 0 0 141-38 103 39
2. IK Frej Täby IBK 13 7 2 4 75-52 23 23
3. Rosersbergs IK (B) 13 7 2 4 76-72 4 23
4. Vallentuna IBK (B) 13 7 0 6 77-80 -3 21
5. Jakobsbergs IBF (B) 14 6 1 7 76-83 -7 19
6. Bele Barkarby IF IBF (B) 13 4 3 6 67-81 -14 15
7. Järfälla IBK (B) 13 4 1 8 61-93 -32 13
8. IBF Täby (A) 13 3 1 9 34-84 -50 10
9. Rotebro IS IBK (B) 13 3 0 10 47-71 -24 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 13:00 150006002 Ingarö IF (B) - Bollmora IBK 8 - 5 Mikael Ferneback, Magnus Berg Ingarö Sporthall
2019-09-22 10:30 150006005 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Malmens SF 9 - 2 Sezgin Youmer, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-09-22 12:00 150006001 Tyresö IBS - Salems IF (B) 11 - 2 Jouni Kekkonen, Kevin Neemé Tyresöhallen
2019-09-22 16:45 150006003 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 5 - 2 William Albrecht, Zana Guzel Torvalla Sporthall
2019-09-28 10:45 150006008 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Jonas Jatko Farstahallen 1
2019-09-28 16:15 150006007 IK Tomtberga - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Ken Johansson, Martin Åkesson Kvarnbergshallen
2019-09-29 09:15 150006009 Bollmora IBK - Tyresö IBS 5 - 3 Johan Nima, Sadjad Nima Tyresöhallen
2019-09-29 16:45 150006010 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
2019-10-10 20:00 150006012 Ingarö IF (B) - IK Tomtberga 10 - 5 Aldin Imamovic, Magnus Johansson Grantomtahallen
2019-10-13 16:45 150006013 Vendelsö IK (A) - Malmens SF 6 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Torvalla Sporthall
2019-10-13 17:30 150006011 Tyresö IBS - Farsta IBK (B) 7 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Stefano Bianque Tyresöhallen
2019-10-13 19:00 150006015 Bollmora IBK - Salems IF (B) 7 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Stefano Bianque Tyresöhallen
2019-10-19 14:15 150006017 Malmens SF - Ingarö IF (B) 3 - 17 Daniel Karlsson, Sezgin Youmer Vendelsömalmshallen
2019-10-19 15:30 150006018 IK Tomtberga - Tyresö IBS 4 - 1 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Kvarnbergshallen
2019-10-19 17:30 150006019 Farsta IBK (B) - Bollmora IBK 3 - 3 Jonas Jatko, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2019-11-10 18:00 150006016 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Madelene Westerberg, Magnus Johansson Tyresöhallen
2019-10-26 15:15 150006024 Farsta IBK (B) - Salems IF (B) 4 - 4 Aldin Imamovic, Niclas Woxmark Farstahallen 3
2019-10-27 11:00 150006025 Bollmora IBK - IK Tomtberga 2 - 3 Roger Nyström, Per Sundvall Tyresöhallen
2019-10-27 18:00 150006021 Tyresö IBS - Malmens SF 7 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tyresöhallen
2019-11-04 19:15 150006022 Ingarö IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 2 Aldin Imamovic, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2019-11-02 14:15 150006028 Malmens SF - Bollmora IBK 2 - 12 Osama Abaied, Sezgin Youmer Vendelsömalmshallen
2019-11-02 16:15 150006029 IK Tomtberga - Farsta IBK (B) 12 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Kvarnbergshallen
2019-11-03 16:00 150006027 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tyresö IBS 5 - 4 Johan Engvall, Magnus Johansson Tyresöhallen
2020-03-07 16:30 150006030 Salems IF (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 9 Zana Guzel, Magnus Berg Skogsängshallen
2019-11-14 20:00 150006032 Ingarö IF (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 4 Aldin Imamovic, Mikael Ferneback Grantomtahallen
2019-11-16 14:15 150006034 Farsta IBK (B) - Malmens SF 2 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2019-11-17 09:15 150006035 Bollmora IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Kenny Ly Tyresöhallen
2019-11-17 13:30 150006033 IK Tomtberga - Salems IF (B) 7 - 0 Karl-Johan Leijon, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2019-11-30 14:15 150006039 Malmens SF - IK Tomtberga 3 - 6 Johan Engvall, Theodore Hurtig Vendelsömalmshallen
2019-12-01 13:30 150006038 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (B) 7 - 2 Kevin Helly, Fredrik Landin Tyresöhallen
2019-12-01 16:45 150006036 Vendelsö IK (A) - Tyresö IBS 15 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Torvalla Sporthall
2019-12-01 17:00 150006040 Salems IF (B) - Ingarö IF (B) 6 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2019-12-14 13:15 150006043 IK Tomtberga - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 5 Alexander Löfgren, Kenny Ly Kvarnbergshallen
2019-12-14 14:15 150006042 Malmens SF - Salems IF (B) 12 - 8 Tony Verho, Sampo Friberg Vendelsömalmshallen
2019-12-15 12:15 150006045 Bollmora IBK - Vendelsö IK (A) 4 - 3 Daniel Kölborn, Anders Westerberg Tyresöhallen
2019-12-15 13:45 150006041 Tyresö IBS - Ingarö IF (B) 4 - 5 Christian Neemé, Kevin Neemé Tyresöhallen
2020-01-18 14:15 150006046 Malmens SF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 9 - 5 Tony Verho, Alexander Hellström Vendelsömalmshallen
2020-01-18 15:15 150006048 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 8 William Albrecht, Bjarne Hekkelstrand Farstahallen 3
2020-01-18 17:00 150006050 Salems IF (B) - Tyresö IBS 13 - 8 Karl-Johan Leijon, Magnus Berg Skogsängshallen
2020-01-19 15:15 150006049 Bollmora IBK - Ingarö IF (B) 2 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Tyresöhallen
2020-01-23 20:00 150006052 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (B) 7 - 5 Sezgin Youmer, Magnus Johansson Grantomtahallen
2020-01-25 13:30 150006055 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Salems IF (B) 6 - 8 Christian Ljunggren, Mattias Nordlund Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 15:00 150006051 Tyresö IBS - Bollmora IBK 2 - 4 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 16:45 150006053 Vendelsö IK (A) - IK Tomtberga 6 - 12 Linus Löfstedt, Max Hellström Torvalla Sporthall
2020-02-01 14:15 150006057 Malmens SF - Vendelsö IK (A) 5 - 7 Alexander Hellström, Aarre Hietanen Vendelsömalmshallen
2020-02-01 15:00 150006059 Farsta IBK (B) - Tyresö IBS 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Farstahallen 3
2020-02-02 19:30 150006060 Salems IF (B) - Bollmora IBK 7 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Skogsängshallen
2020-02-11 20:35 150006058 IK Tomtberga - Ingarö IF (B) 3 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Kvarnbergshallen
2020-02-08 15:30 150006062 Ingarö IF (B) - Malmens SF 13 - 6 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2020-02-09 09:15 150006065 Bollmora IBK - Farsta IBK (B) 10 - 3 Zana Guzel, Johan Nima Tyresöhallen
2020-02-09 10:45 150006061 Tyresö IBS - IK Tomtberga 4 - 6 Johan Nima, Zana Guzel Tyresöhallen
2020-02-09 16:45 150006063 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Torvalla Sporthall
2020-02-15 14:15 150006068 Malmens SF - Tyresö IBS 3 - 11 Niclas Woxmark, Lars Sundlöf Vendelsömalmshallen
2020-02-16 11:45 150006069 IK Tomtberga - Bollmora IBK 4 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2020-02-16 15:00 150006070 Salems IF (B) - Farsta IBK (B) 8 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Anton Fritshammar Skogsängshallen
2020-02-16 17:45 150006067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2020-02-29 17:15 150006074 Farsta IBK (B) - IK Tomtberga 7 - 4 Roland Nester, Björn Landin Farstahallen 1
2020-03-01 16:00 150006073 Vendelsö IK (A) - Salems IF (B) 9 - 4 Roland Nester, Magnus Johansson Lyckeby Sporthall
2020-03-01 17:00 150006071 Tyresö IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 9 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2020-03-01 18:30 150006075 Bollmora IBK - Malmens SF 6 - 4 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Tyresöhallen
150006078 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bollmora IBK
150006079 Malmens SF - Farsta IBK (B)
150006080 Salems IF (B) - IK Tomtberga
2020-03-12 20:00 150006076 Vendelsö IK (A) - Ingarö IF (B) 6 - 7 Aldin Imamovic, Anton Fritshammar Torvalla Sporthall
150006081 Tyresö IBS - Vendelsö IK (A) Strandhallen - Tyresö
150006082 Ingarö IF (B) - Salems IF (B) Ingarö Sporthall
150006083 IK Tomtberga - Malmens SF Kvarnbergshallen
150006084 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Farstahallen 3
150006086 Ingarö IF (B) - Tyresö IBS Ingarö Sporthall
150006087 Vendelsö IK (A) - Bollmora IBK Torvalla Sporthall
150006089 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - IK Tomtberga Tyresöhallen
150006090 Salems IF (B) - Malmens SF Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (B) 14 11 2 1 102-57 45 35
2. Vendelsö IK (A) 14 9 1 4 93-58 35 28
3. Bollmora IBK 14 8 2 4 74-54 20 26
4. IK Tomtberga 13 8 1 4 76-58 18 25
5. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 13 5 2 6 67-68 -1 17
6. Tyresö IBS 14 5 0 9 72-81 -9 15
7. Salems IF (B) 13 4 3 6 71-90 -19 15
8. Malmens SF 13 3 0 10 62-109 -47 9
9. Farsta IBK (B) 14 1 3 10 45-87 -42 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis