Pantamera Ljusröd Lätt (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 09:30 150334002 Rotebro IS IBK - Bro IK 4 - 4 Jan Lingemark, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-09-29 11:00 150334004 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - IK Frej Täby IBK 4 - 5 Madeleine Forslund, Linda Forslund Viksjö Sporthall
2019-09-29 13:45 150334001 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 2 - 4 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2019-09-29 15:30 150334003 Danderyds SK IBF - Täby FC 4 - 9 Sadjad Nima, Johan Nima Mörbyhallen
2019-10-05 09:00 150334006 Täby FC - Rotebro IS IBK 9 - 6 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-10-05 13:00 150334005 IK Frej Täby IBK - Danderyds SK IBF 2 - 2 Niklas Forsman, Andreas Sandgren Vikingavallen
2019-10-05 13:00 150334008 Sundbybergs IK - Norrtulls SK 9 - 2 Martin Åkesson, Kent Budell Hallonbergshallen
2019-10-13 14:30 150334007 Bro IK - Vaxholms IBF 9 - 1 Mimma Spasic, Andreas Mattsson Bro Sporthall
2019-10-26 17:15 150334009 Norrtulls SK - Bro IK 2 - 6 Niclas Andersson, Christian Berger Engelbrektshallen
2019-10-27 12:00 150334011 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby IBK 0 - 2 Leif Karlsson, Lukas Jellnor Rotebrohallen (Nya)
2019-10-27 13:15 150334012 Danderyds SK IBF - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 3 - 7 Osama Abaied, Richard Jonsson Mörbyhallen
2019-10-27 18:15 150334010 Vaxholms IBF - Täby FC 7 - 8 Robert Lindén Säfström, Mimma Spasic Vaxholm innebandyhallen
2019-11-08 19:00 150334014 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 4 - 5 Alexander Löfgren, Tobias Jansson Vikingavallen
2019-11-10 09:00 150334015 Täby FC - Norrtulls SK 12 - 0 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren K-Rauta Arena
2019-11-10 11:00 150334013 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Rotebro IS IBK 0 - 8 Sezgin Youmer, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2019-11-10 14:00 150334016 Bro IK - Sundbybergs IK 2 - 4 Sezgin Youmer, Mimma Spasic Bro Sporthall
2019-11-16 14:00 150334020 Sundbybergs IK - Täby FC 4 - 1 Elin Carlberg-Börjes, Johan Nima Hallonbergshallen
2019-11-16 17:15 150334017 Norrtulls SK - IK Frej Täby IBK 3 - 12 Elias Englund, Jonathan Wallén Brobäck Engelbrektshallen
2019-11-17 11:00 150334018 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 3 - 2 Joel Holm, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 12:15 150334019 Bro IK - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 8 - 2 Mats Järnmark, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2019-11-23 11:15 150334023 IK Frej Täby IBK - Sundbybergs IK 2 - 2 Noel Akdemir, Sebastian Ekdahl Vikingavallen
2019-11-24 09:30 150334024 Täby FC - Bro IK 5 - 5 Simon Fröberg, Mauricio Castillo K-Rauta Arena
2019-11-24 13:00 150334022 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Norrtulls SK 6 - 5 Magnus Westerberg, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2019-11-24 17:45 150334021 Danderyds SK IBF - Vaxholms IBF 1 - 6 Shabbir Ahmed, Rikard Söderlund Mörbyhallen
2019-11-30 12:15 150334028 Sundbybergs IK - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 7 - 1 Imtiaz Karim, Richard Jonsson Hallonbergshallen
2019-11-30 14:00 150334025 Norrtulls SK - Danderyds SK IBF 1 - 4 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Hjorthagshallen
2019-12-01 15:45 150334026 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK 2 - 6 Lars Samuelsson, Anton Zaitsev Vaxholm innebandyhallen
2020-01-12 15:00 150334027 Bro IK - IK Frej Täby IBK 4 - 6 Alexander Löfgren, Linnea Gribe Bro Sporthall
2019-12-07 12:00 150334032 IK Frej Täby IBK - Täby FC 8 - 0 Oscar Uhlir, Andreas Beijer Vikingavallen
2019-12-08 11:00 150334029 Rotebro IS IBK - Norrtulls SK 9 - 1 Andreas Theorén, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 15:00 150334031 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Vaxholms IBF 6 - 6 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Viksjö Sporthall
2019-12-08 17:15 150334030 Danderyds SK IBF - Sundbybergs IK 4 - 7 Jonathan Wallén Brobäck, Theodore Idevall Mörbyhallen
2019-12-14 11:00 150334036 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK 1 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Brotorpshallen
2019-12-14 19:00 150334033 Norrtulls SK - Vaxholms IBF 6 - 5 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Engelbrektshallen
2019-12-15 09:00 150334034 Täby FC - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 4 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall K-Rauta Arena
2019-12-15 13:00 150334035 Bro IK - Danderyds SK IBF 8 - 5 Filip Lövenklint, Elis Erbing Bro Sporthall
2020-01-18 09:00 150334038 Täby FC - Danderyds SK IBF 1 - 2 Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-01-18 12:00 150334037 IK Frej Täby IBK - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 7 - 0 Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Vikingavallen
2020-01-18 14:30 150334040 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 8 - 2 Jan Lingemark, Per Sundvall Hallonbergshallen
2020-01-19 12:00 150334039 Bro IK - Rotebro IS IBK 5 - 4 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Bro Sporthall
2020-01-25 10:00 150334043 Rotebro IS IBK - Täby FC 7 - 1 Joel Holm, Noel Huss Rotebrohallen (Nya)
2020-01-25 15:15 150334041 Norrtulls SK - Sundbybergs IK 2 - 18 Mats Järnmark, Alice Fritshammar Engelbrektshallen
2020-01-26 15:15 150334044 Danderyds SK IBF - IK Frej Täby IBK 1 - 3 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Mörbyhallen
2020-01-26 15:45 150334042 Vaxholms IBF - Bro IK 6 - 3 Fadi Saffo, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-31 19:45 150334046 IK Frej Täby IBK - Rotebro IS IBK 7 - 5 Johnn Wahlgren, Imtiaz Karim Vikingavallen
2020-02-01 16:45 150334047 Täby FC - Vaxholms IBF 4 - 8 Martin Mårtensson, Mattias Thomasson K-Rauta Arena
2020-02-02 09:00 150334045 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Danderyds SK IBF 3 - 9 Alexander Löfgren, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2020-02-02 12:00 150334048 Bro IK - Norrtulls SK WO (5 - 0) Bro Sporthall
2020-02-08 11:45 150334051 Rotebro IS IBK - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 3 - 2 Ludwig Idevall, Annie Mattsson Rotebrohallen (Nya)
2020-02-08 13:45 150334052 Sundbybergs IK - Bro IK 3 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Robert Lindén Säfström Hallonbergshallen
2020-02-08 17:15 150334049 Norrtulls SK - Täby FC 0 - 6 Andreas Lyhnakis, Fadi Saffo Engelbrektshallen
2020-02-08 18:30 150334050 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK 3 - 2 Lars Samuelsson, Sezgin Youmer Vaxholm innebandyhallen
2020-02-15 09:00 150334056 Täby FC - Sundbybergs IK 2 - 2 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund K-Rauta Arena
2020-02-15 12:00 150334055 IK Frej Täby IBK - Norrtulls SK 10 - 0 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen
2020-02-16 10:45 150334054 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Bro IK 3 - 2 Linnea Gribe, Matilda Jennersjö Viksjö Sporthall
2020-02-16 17:00 150334053 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK 3 - 5 Leif Karlsson, Nicklas Sundgren Mörbyhallen
2020-03-07 13:30 150334060 Sundbybergs IK - IK Frej Täby IBK 4 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Hallonbergshallen
2020-03-07 19:15 150334057 Norrtulls SK - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 4 - 6 Imtiaz Karim, Sezgin Youmer Engelbrektshallen
2020-03-08 11:15 150334059 Bro IK - Täby FC 3 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Bro Sporthall
2020-03-08 16:00 150334058 Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF 1 - 7 Mario Mallengren, Jouni Kekkonen Vaxholm innebandyhallen
150334061 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF Rotebrohallen (Nya)
150334062 Danderyds SK IBF - Norrtulls SK Mörbyhallen
150334063 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Sundbybergs IK Viksjö Sporthall
150334064 IK Frej Täby IBK - Bro IK Vikingavallen
150334065 Norrtulls SK - Rotebro IS IBK Engelbrektshallen
150334066 Vaxholms IBF - Jakobsbergs IBF / Stäkets IF Vaxholm innebandyhallen
150334067 Täby FC - IK Frej Täby IBK K-Rauta Arena
150334068 Sundbybergs IK - Danderyds SK IBF Brotorpshallen
150334069 Vaxholms IBF - Norrtulls SK Vaxholm innebandyhallen
150334070 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK Rotebrohallen (Nya)
150334071 Danderyds SK IBF - Bro IK Mörbyhallen
150334072 Jakobsbergs IBF / Stäkets IF - Täby FC Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundbybergs IK 13 10 2 1 73-28 45 32
2. IK Frej Täby IBK 14 9 2 3 73-33 40 29
3. Rotebro IS IBK 13 8 1 4 64-39 25 25
4. Täby FC 14 6 3 5 66-60 6 21
5. Bro IK 14 6 2 6 65-49 16 20
6. Vaxholms IBF 13 5 1 7 54-68 -14 16
7. Jakobsbergs IBF / Stäkets IF 13 4 2 7 44-71 -27 14
8. Danderyds SK IBF 13 4 1 8 47-56 -9 13
9. Norrtulls SK 13 1 0 12 26-108 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 10:00 150336001 Västerhaninge IBK - Sickla IF 2 - 15 Nicholas Lindgren, Daniel Karlsson Åbyhallen
2019-09-28 13:00 150336003 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 0 - 6 Christian Berger, Daniel Bjerdahl Strandhallen - Tyresö
2019-09-28 14:15 150336002 Djurö-Vindö IF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Liam Kronkvist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2019-10-05 12:00 150336005 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 14 - 0 Liam Kronkvist, Noah Hulin Ingarö Sporthall
2019-10-05 13:45 150336006 Vendelsö IK - Djurö-Vindö IF 1 - 9 Theodore Hurtig, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-10-05 15:15 150336007 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK 2 - 1 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Ormingehallen
2019-11-13 19:30 150336008 Sickla IF - Sköndals IK 4 - 1 Mauricio Castillo, Imtiaz Karim Fisksätra sporthall
2019-10-26 11:00 150336010 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 2 - 6 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2019-10-27 12:00 150336011 Djurö-Vindö IF - Ingarö IF 3 - 6 , Sam Robertsson Djurö Sporthall
2019-10-27 14:30 150336009 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-11-09 13:00 150336015 Vendelsö IK - Sköndals IK 3 - 7 Sezgin Youmer, Leif Karlsson Lyckeby Sporthall
2019-11-09 13:30 150336014 Ingarö IF - Västerhaninge IBK 2 - 6 Mario Mallengren, Johan Ståhl Ingarö Sporthall
2019-11-10 12:00 150336016 Nacka Wallenstam IBK - Sickla IF 6 - 5 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Myrsjöskolan
2019-11-16 15:15 150336020 Sickla IF - Vendelsö IK 12 - 1 Robert Vangeus, Martin Claësson Järla Sporthall
2019-11-16 16:15 150336018 Djurö-Vindö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Liam Kronkvist, Noah Hulin Djurö Sporthall
2019-11-17 13:15 150336017 Sköndals IK - Ingarö IF 3 - 6 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Sköndalshallen
2019-11-23 10:00 150336023 Ingarö IF - Sickla IF 4 - 1 Mats Andersson, Anton Zaitsev Ingarö Sporthall
2019-11-23 11:00 150336024 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 3 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Lyckeby Sporthall
2019-11-24 09:00 150336021 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK 1 - 11 Malva Sölvemark, Max Sjöberg Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 12:00 150336026 Västerhaninge IBK - Djurö-Vindö IF 4 - 3 Alva Olson, Leif Karlsson Åbyhallen
2019-11-30 13:30 150336025 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2019-12-01 12:00 150336027 Nacka Wallenstam IBK - Ingarö IF 7 - 4 Leif Karlsson, Linus Fredman Ormingehallen
2019-12-07 12:15 150336029 Djurö-Vindö IF - Sköndals IK 2 - 1 Lucas Werelius, Filip Öhman Djurö Sporthall
2019-12-07 13:30 150336032 Ingarö IF - Vendelsö IK 7 - 2 Aldin Imamovic, Alexander Hellström Ingarö Sporthall
2019-12-08 14:00 150336030 Tyresö Trollbäcken IBK - Sickla IF 0 - 3 Rebecka Edin, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2019-12-15 09:00 150336036 Sickla IF - Djurö-Vindö IF 0 - 1 Jonas Jatko, Daniel Bjerdahl Fisksätra sporthall
2019-12-15 13:15 150336035 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 1 Christoffer Castwall, Aldin Imamovic Myrsjöskolan
2019-12-15 18:30 150336033 Sköndals IK - Västerhaninge IBK 7 - 7 Amanda Torbjörner, Asta Hansson Sköndalshallen
2020-01-18 13:30 150336038 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Lyckeby Sporthall
2020-01-18 14:15 150336040 Sickla IF - Västerhaninge IBK WO (5 - 0) Joel Säve-Söderbergh Järla Sporthall
2020-01-19 09:30 150336039 Nacka Wallenstam IBK - Djurö-Vindö IF 6 - 5 Sam Varahram, Johan Nima Ormingehallen
2020-01-25 11:00 150336044 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 1 - 4 Albin Hedenstedt, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 15:15 150336042 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 9 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Åbyhallen
2020-01-25 16:00 150336043 Djurö-Vindö IF - Vendelsö IK 6 - 2 Noah Hulin, Kevin Helly Djurö Sporthall
2020-01-26 16:30 150336041 Sköndals IK - Sickla IF 0 - 4 Karl-Johan Leijon, Jonas Jatko Sköndalshallen
2020-02-01 11:00 150336046 Ingarö IF - Djurö-Vindö IF 1 - 5 Didrik Axen, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-02-01 13:00 150336047 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 2 - 9 Albin Hedenstedt, Anders Hillebrink Lyckeby Sporthall
2020-02-02 11:00 150336048 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK 5 - 2 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Ormingehallen
2020-02-08 11:45 150336050 Västerhaninge IBK - Ingarö IF 2 - 4 Tommy Egman, Tuva Egman Åbyhallen
2020-02-08 14:15 150336052 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 4 Christoffer Hellström, Linus Fredman Järla Sporthall
2020-02-09 15:45 150336049 Sköndals IK - Vendelsö IK 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Sköndalshallen
2020-02-15 10:00 150336055 Ingarö IF - Sköndals IK Anton Zaitsev, Sezgin Youmer Ingarö Sporthall
2020-02-15 15:15 150336056 Vendelsö IK - Sickla IF 5 - 10 Anders Hillebrink, Albin Hedenstedt Lyckeby Sporthall
2020-02-16 11:00 150336053 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurö-Vindö IF 3 - 5 My Källström Lyly, Heimo Lyly Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 11:00 150336058 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 0 Martin Claësson, Alexander Hellström Åbyhallen
2020-03-07 14:15 150336060 Sickla IF - Ingarö IF Christian Berger, Tony Verho Järla Sporthall
2020-03-08 11:00 150336059 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 5 - 4 Anton Zaitsev, Christoffer Hellström Ormingehallen
150336061 Djurö-Vindö IF - Västerhaninge IBK Djurö Sporthall
150336062 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK
150336064 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK Värmdö sporthall
150336065 Sköndals IK - Djurö-Vindö IF Sköndalshallen
150336067 Vendelsö IK - Ingarö IF Lyckeby Sporthall
150336068 Sickla IF - Tyresö Trollbäcken IBK Järla Sporthall
150336069 Västerhaninge IBK - Sköndals IK Åbyhallen
150336070 Djurö-Vindö IF - Sickla IF Djurö Sporthall
150336071 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nacka Wallenstam IBK 12 10 2 0 68-36 32 32
2. Sickla IF 11 7 1 3 63-24 39 22
3. Ingarö IF 10 7 0 3 52-30 22 21
4. Djurö-Vindö IF 11 6 1 4 43-31 12 19
5. Västerhaninge IBK 12 5 1 6 53-56 -3 16
6. Vendelsö IK 13 2 3 8 41-76 -35 9
7. Sköndals IK 10 2 2 6 33-42 -9 8
8. Tyresö Trollbäcken IBK 11 0 2 9 10-68 -58 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis