Pantamera F Blå Svår (08) (2019/20)

Gruppspel
Pantamera F Blå Svår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 13:00 150333003 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF (A) Jonatan Svahn, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-09-29 15:00 150333001 Åkersberga IBF (A) - Solna IK Jakob Iskander, Ludwig Idevall Skärgårdsstadshallen
2019-09-29 16:00 150333004 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Roger Nyström, Björn Söderström Grindtorpshallen
2019-09-29 19:15 150333002 Enebybergs IF - Täby FC (A) Oscar Wernborg, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2019-10-05 17:00 150333009 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Grindtorpshallen
2019-10-06 13:00 150333008 Bele Barkarby IF IBF (A) - Enebybergs IF Martin Hjelmberg, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-10-06 13:00 150333010 Solna IK - IK Tomtberga (B) Ida Torbjörner, Linn Skotte Ulriksdalshallen
2019-10-06 14:15 150333007 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK Amanda Kaiser, Karima Sharipova Åkersberga Sporthall A
2019-10-12 15:00 150333015 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Grindtorpshallen
2019-10-13 10:00 150333011 IK Tomtberga (B) - Täby FC (A) Asta Hansson, Ida Torbjörner Kvarnbergshallen
2019-10-13 16:15 150333012 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-10-13 19:15 150333013 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (B) Leif Karlsson, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2019-10-19 09:15 150333018 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Mats Järnmark, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-10-19 15:00 150333020 Täby FC (A) - Solna IK Max Hasselrot, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2019-10-19 18:00 150333016 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK Christian Berger, Niclas Andersson Bodals Bollhall
2019-10-20 13:00 150333019 Bele Barkarby IF IBF (A) - IK Tomtberga (B) Annie Mattsson, Ludwig Idevall Björkebyhallen
2019-10-26 15:00 150333024 Väsby AIK - Täby FC (C) Fredrik Nensén, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2019-10-27 11:00 150333021 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (B) Tony Verho, Erik Gustafsson Kvarnbergshallen
2019-10-27 17:15 150333023 Enebybergs IF - IBF Offensiv Lidingö Leif Karlsson, Richard Jonsson Danderyds Gymnasium
2019-11-24 12:00 150333025 Solna IK - Bele Barkarby IF IBF (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
2019-11-09 12:30 150333027 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (A) Stephanie Mobedjina, Isabelle Lassfolk Bodals Bollhall
2019-11-10 10:30 150333029 Åkersberga IBF (B) - Solna IK Niclas Andersson, Max Åstrand Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 14:00 150333030 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) Joel Holm, Jonas Vedin Björkebyhallen
2019-11-10 15:00 150333026 Täby FC (C) - Enebybergs IF Loke Astlin Strömberg, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-11-16 10:45 150333031 IK Tomtberga (B) - IBF Offensiv Lidingö My Källström Lyly, Heimo Lyly Kvarnbergshallen
2019-11-16 16:00 150333034 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) Isabelle Lassfolk, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2019-11-17 16:15 150333032 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (C) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 18:15 150333033 Enebybergs IF - Väsby AIK Johan Nima, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2019-11-23 09:30 150333040 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Martin Mårtensson, Andreas Beijer Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 15:30 150333038 IBF Offensiv Lidingö - Solna IK Johan Nima, Daniel Bjerdahl Bodals Bollhall
2019-11-23 16:00 150333036 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) Richard Jonsson, Alexander Löfgren Väsby skolan
2019-11-24 13:00 150333037 Täby FC (C) - IK Tomtberga (B) Loke Astlin Strömberg, Jacob Appeltofft Grindtorpshallen
2019-11-30 14:00 150333044 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö Isabelle Lassfolk, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2019-12-01 10:00 150333041 IK Tomtberga (B) - Väsby AIK Annabel Jonsson, Tindra Henriksson Kvarnbergshallen
2019-12-01 14:15 150333042 Åkersberga IBF (A) - Enebybergs IF Lars Reuterhagen, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 17:00 150333045 Solna IK - Täby FC (C) Elias Englund, Jonathan Wallén Brobäck Tallbackaskolan
2019-11-28 18:20 150333048 Täby FC (C) - Täby FC (A) Imtiaz Karim, Noel Akdemir Skarpängskolan B
2019-12-07 11:15 150333047 Väsby AIK - Solna IK Hugo Nilsson, Filip Saverstam Väsby skolan
2019-12-07 17:15 150333049 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (A) Johannes Ekenberg, Stephanie Mobedjina Bodals Bollhall
2019-12-08 17:15 150333046 Enebybergs IF - IK Tomtberga (B) Osama Abaied, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2019-12-14 10:45 150333051 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (A) Rebecka Edin, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2019-12-15 10:45 150333053 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (C) Linnea Gribe, Matilda Jennersjö Björkebyhallen
2019-12-15 11:00 150333055 Solna IK - Enebybergs IF Alexander Löfgren, Robert Vangeus Ulriksdalshallen
2019-12-15 12:30 150333052 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö Niclas Andersson, Oscar Uhlir Åkersberga Sporthall A
2019-12-15 13:15 150333054 Täby FC (A) - Väsby AIK Mario Mallengren, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2020-01-11 13:30 150333058 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK Andreas Mattsson, Anna Mandelstam Herresta Sporthall
2020-01-12 11:00 150333060 Solna IK - Åkersberga IBF (A) Alexander Löfgren, Anna Mandelstam Ulriksdalshallen
2020-01-12 11:15 150333057 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Oskar Mattsson, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 17:00 150333059 Täby FC (A) - Enebybergs IF Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Grindtorpshallen
2020-01-18 14:00 150333064 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) Carl Theorén, Hugo Nilsson Väsby skolan
2020-01-19 10:15 150333062 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Paulina Sturmhöwel Döring, Tore Dernell Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 12:15 150333061 IK Tomtberga (B) - Solna IK Tommy Egman, Tuva Egman Kvarnbergshallen
2020-01-19 16:15 150333063 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF (A) Ricky Bagge, Alexander Löfgren Danderyds Gymnasium
2020-01-25 16:00 150333075 Solna IK - Täby FC (A) Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Ulriksdalshallen
2020-01-25 16:15 150333074 Väsby AIK - IBF Offensiv Lidingö Magnus Johnsson, Hugo Nilsson Väsby skolan
2020-01-26 09:00 150333071 IK Tomtberga (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Alexander Hellström, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2020-02-08 18:45 150333072 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Petra Dynesius, Anna Mandelstam Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 15:00 150333076 Täby FC (C) - Väsby AIK Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Grindtorpshallen
2020-02-01 15:15 150333077 IBF Offensiv Lidingö - Enebybergs IF Lars Sundlöf, Filip Saverstam Bodals Bollhall
2020-02-01 15:15 150333079 Åkersberga IBF (B) - IK Tomtberga (B) Tim Svensson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 12:00 150333080 Bele Barkarby IF IBF (A) - Solna IK Oliver Forsman, Linnea Gribe Björkebyhallen
2020-02-08 15:00 150333084 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Max Åstrand, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2020-02-09 10:00 150333085 Solna IK - Åkersberga IBF (B) Isak Ålenius, Johanna Kjebon Ulriksdalshallen
2020-02-09 12:15 150333082 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Johan Hessing, Petra Dynesius Åkersberga Sporthall A
2020-02-11 19:15 150333083 Enebybergs IF - Täby FC (C) Anna Mandelstam, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2020-02-15 14:00 150333086 Väsby AIK - Enebybergs IF Lars Reuterhagen, Linnea Gribe Väsby skolan
2020-02-15 14:30 150333088 IBF Offensiv Lidingö - IK Tomtberga (B) Marcus Höök, Isak Ålenius Bodals Bollhall
2020-02-15 18:00 150333087 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Lea Gergi, William De Besche Grindtorpshallen
2020-02-16 15:00 150333090 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Nicklas Sundgren, Daniel Karlsson Skärgårdsstadshallen
2020-03-07 09:30 150333091 IK Tomtberga (B) - Täby FC (C) Shabbir Ahmed, Thea Kaplan Kvarnbergshallen
2020-03-07 09:30 150333092 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK Tore Dernell, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 10:45 150333093 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Niklas Forsman, Emil Gartmon Björkebyhallen
2020-03-08 13:00 150333095 Solna IK - IBF Offensiv Lidingö Joel Holm, Noel Huss Ulriksdalshallen
150333096 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (A) Danderyds Gymnasium
150333097 Väsby AIK - IK Tomtberga (B) Väsby skolan
150333098 Täby FC (C) - Solna IK Grindtorpshallen
150333099 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Bodals Bollhall
150333101 IK Tomtberga (B) - Enebybergs IF Kvarnbergshallen
150333103 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Björkebyhallen
150333104 Täby FC (A) - Täby FC (C) Grindtorpshallen
150333105 Solna IK - Väsby AIK Ulriksdalshallen
150333106 Åkersberga IBF (A) - IK Tomtberga (B) Åkersberga Sporthall A
150333107 Enebybergs IF - Solna IK Danderyds Gymnasium
150333108 Väsby AIK - Täby FC (A) Väsby skolan
150333109 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) Grindtorpshallen
150333110 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) Bodals Bollhall
Pantamera F Blå Svår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150337003 Täby FC (D) - Salems IF Grindtorpshallen
2019-09-29 10:00 150337004 IK Tomtberga (A) - Värmdö IF Adam Lönnborg, Gustav Frank Kvarnbergshallen
2019-09-29 11:30 150337002 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (B) Filip Lövenklint, Ricky Bagge Björkebyhallen
2019-09-29 13:00 150337001 Älta IF - Huddinge IBS Christian Berger, Kenneth Johansson Stavsborgshallen
150337008 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF (B)
2019-10-06 11:00 150337007 Värmdö IF - Täby FC (D) Leif Karlsson, Adam Lönnborg Värmdö sporthall
2019-10-06 13:00 150337009 Täby FC (B) - Älta IF Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-10-06 18:00 150337010 Huddinge IBS - FBI Tullinge Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Tomtbergahallen
150337012 Älta IF - Salems IF Stavsborgshallen
2019-10-12 09:00 150337015 IK Tomtberga (A) - Åkersberga IBF (C) Asta Hansson, Kim Vulic Kvarnbergshallen
2019-10-12 11:15 150337011 FBI Tullinge - Täby FC (B) Elise Lundin, Malva Sölvemark Tullingehallen
2019-11-30 15:30 150337013 Bele Barkarby IF IBF (B) - Värmdö IF Annie Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
150337019 Salems IF - FBI Tullinge
2019-10-19 10:15 150337016 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (D) Mats Järnmark, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-10-19 14:00 150337018 Värmdö IF - Älta IF Filip Öhman, Malva Sölvemark Värmdö sporthall
2019-10-19 16:00 150337020 Täby FC (B) - Huddinge IBS Simon Fröberg, Max Hasselrot Grindtorpshallen
150337025 Huddinge IBS - Salems IF Tomtbergahallen
2019-10-26 09:00 150337021 FBI Tullinge - Värmdö IF Ida Sandberg, Linnea Westerlund Tullingehallen
2019-10-26 14:30 150337023 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF (C) Lukas Jellnor, Matilda Jennersjö Kallhälls sporthall
2019-10-27 14:00 150337024 Täby FC (D) - IK Tomtberga (A) Mats Järnmark, Max Hasselrot Grindtorpshallen
150337030 Salems IF - Täby FC (B) Skogsängshallen
2019-11-09 10:45 150337026 IK Tomtberga (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-11-10 09:00 150337029 Värmdö IF - Huddinge IBS Tyra Müller-Nord, Maja Bergman Värmdö sporthall
2019-11-10 11:30 150337027 Åkersberga IBF (C) - Älta IF Niclas Andersson, Max Åstrand Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 14:00 150337031 FBI Tullinge - Åkersberga IBF (C) Viggo Modigh, Anders Asp Tullingehallen
2019-11-16 17:00 150337034 Täby FC (B) - Värmdö IF Mats Järnmark, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2019-11-17 10:30 150337033 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (D) Isac Krona, Robin Lidmyr Björkebyhallen
2019-11-17 16:00 150337032 Älta IF - IK Tomtberga (A) Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Stavsborgshallen
2019-11-23 10:30 150337038 Åkersberga IBF (C) - Huddinge IBS Martin Mårtensson, Andreas Beijer Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 10:45 150337037 IK Tomtberga (A) - FBI Tullinge Karima Sharipova, Sam Robertsson Kvarnbergshallen
2019-11-24 10:15 150337040 Värmdö IF - Salems IF Carl Brorsson, Christoffer Castwall Värmdö sporthall
2019-11-24 12:00 150337036 Täby FC (D) - Älta IF Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-11-30 09:00 150337041 FBI Tullinge - Täby FC (D) Viggo Modigh, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-11-30 11:00 150337045 Huddinge IBS - IK Tomtberga (A) Anders Hillebrink, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-11-30 13:00 150337044 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) Hannes Hovmöller, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2019-12-01 16:00 150337042 Älta IF - Bele Barkarby IF IBF (B) My Källström Lyly, Heimo Lyly Stavsborgshallen
2019-12-08 10:00 150337046 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge Marcus Höök, Elliot Karlsson Björkebyhallen
2019-12-08 10:00 150337047 Täby FC (D) - Huddinge IBS Loke Astlin Strömberg, Jacob Appeltofft Grindtorpshallen
2019-12-08 11:00 150337048 IK Tomtberga (A) - Täby FC (B) Hampus Bergholm, Sebastian Ekdahl Kvarnbergshallen
2019-12-08 14:15 150337049 Åkersberga IBF (C) - Salems IF Tore Dernell, Aarre Hietanen Skärgårdsstadshallen
2019-12-14 09:45 150337051 FBI Tullinge - Älta IF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2019-12-14 13:00 150337055 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF (B) Viggo Modigh, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2019-12-14 13:30 150337052 Värmdö IF - Åkersberga IBF (C) Carl Brorsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2019-12-15 12:15 150337053 Salems IF - IK Tomtberga (A) ****** ******, Lennart Asp Skogsängshallen
2019-12-15 14:15 150337054 Täby FC (B) - Täby FC (D) Mario Mallengren, Mimma Spasic Grindtorpshallen
150337058 Salems IF - Täby FC (D) Skogsängshallen
2020-01-11 14:00 150337060 Huddinge IBS - Älta IF Tony Verho, Martin Claësson Tomtbergahallen
2020-01-11 15:30 150337057 Värmdö IF - IK Tomtberga (A) Carl Brorsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2020-01-12 16:00 150337059 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Grindtorpshallen
150337063 Bele Barkarby IF IBF (B) - Salems IF Kallhälls sporthall
2020-01-18 15:00 150337061 FBI Tullinge - Huddinge IBS Erik Gustafsson, Adam Lönnborg Tullingehallen
2020-01-19 13:00 150337064 Täby FC (D) - Värmdö IF William Rennerfelt, Lucas Werelius Grindtorpshallen
2020-01-19 17:00 150337062 Älta IF - Täby FC (B) Kim Vulic, Tyra Müller-Nord Stavsborgshallen
2020-01-25 13:00 150337075 Huddinge IBS - Täby FC (B) Erik Gustafsson, ****** ****** Tomtbergahallen
2020-01-25 15:45 150337071 Salems IF - FBI Tullinge Johan Hessing, Elliot Helin Boucher Skogsängshallen
2020-01-25 17:00 150337074 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (C) Roger Nyström, Annie Mattsson Grindtorpshallen
2020-01-26 13:15 150337072 Älta IF - Värmdö IF Christian Berger, Alva Olson Stavsborgshallen
2020-02-01 15:30 150337079 Värmdö IF - FBI Tullinge Niclas Andersson, Sezgin Youmer Värmdö sporthall
2020-02-01 15:45 150337080 Huddinge IBS - Salems IF Moa Lindell, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2020-02-01 16:15 150337077 Åkersberga IBF (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) Lars Reuterhagen, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 09:00 150337076 IK Tomtberga (A) - Täby FC (D) Sezgin Youmer, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2020-02-08 13:00 150337085 Huddinge IBS - Värmdö IF Albin Hedenstedt, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2020-02-09 13:30 150337083 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Tomtberga (A) Martin Mårtensson, Jonas Vedin Björkebyhallen
2020-02-09 14:00 150337084 Täby FC (B) - Salems IF Loke Astlin Strömberg, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2020-02-09 16:00 150337082 Älta IF - Åkersberga IBF (C) Christian Ljunggren, Karima Sharipova Stavsborgshallen
2019-12-08 16:45 150337090 Värmdö IF - Täby FC (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2020-02-15 17:00 150337086 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF (B) Andreas Theorén, Lea Gergi Grindtorpshallen
2020-02-16 09:30 150337087 IK Tomtberga (A) - Älta IF Kvarnbergshallen
2020-02-16 10:15 150337088 Åkersberga IBF (C) - FBI Tullinge Daniel Karlsson, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2020-03-07 09:30 150337091 FBI Tullinge - IK Tomtberga (A) Adam Lönnborg, William Albrecht Tullingehallen
2020-03-08 12:00 150337093 Salems IF - Värmdö IF Erik Gustafsson, Tobias Jansson Skogsängshallen
2020-03-08 13:00 150337095 Huddinge IBS - Åkersberga IBF (C) Viggo Modigh, Oskar Ekman Tomtbergahallen
2020-03-08 17:00 150337092 Älta IF - Täby FC (D) Christian Berger, Anton Zaitsev Stavsborgshallen
150337096 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älta IF Björkebyhallen
150337097 Täby FC (D) - FBI Tullinge Grindtorpshallen
150337098 IK Tomtberga (A) - Huddinge IBS Kvarnbergshallen
150337099 Åkersberga IBF (C) - Täby FC (B) Åkersberga Sporthall A
150337101 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF (B) Idrottshuset Tumba
150337103 Salems IF - Åkersberga IBF (C) Skogsängshallen
150337104 Täby FC (B) - IK Tomtberga (A) Grindtorpshallen
150337105 Huddinge IBS - Täby FC (D) Tomtbergahallen
150337106 Älta IF - FBI Tullinge Stavsborgshallen
150337107 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IBS Björkebyhallen
150337108 Täby FC (D) - Täby FC (B) Grindtorpshallen
150337109 IK Tomtberga (A) - Salems IF Kvarnbergshallen
150337110 Åkersberga IBF (C) - Värmdö IF Åkersberga Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis