Herrjunior (2021/22)

Gruppspel
Herrjunior A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-15 18:30 241301001 Timrå IBC HJ18 - Sundsvall FBC U P05 11 - 8 Per Pålsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2021-10-15 19:00 241301002 IFK Nyland HJ18 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 21 - 3 Tindra Edlund, Isac Rönkä Bollstahallen
2021-10-17 14:00 241301004 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - IBK Härnösand Hj18 6 - 2 Adrian Melin, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2021-10-23 09:00 241301006 IBK Härnösand Hj18 - IFK Nyland HJ18 7 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2021-10-23 13:00 241301008 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 4 - 3 Roger Lundbäck, Anders Johansson Skönsbergshallen (Plan A)
2021-10-23 17:00 241301007 Sundsvall FBC U P05 - Sundsvall City U P06 Svart 14 - 3 Thomas Eriksson, Mattias Karlsson Hagahallen
2021-11-13 10:45 241301005 Moälvens IBK P05-06 - Timrå IBC HJ18 6 - 11 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2021-10-29 19:00 241301009 IFK Nyland HJ18 - Sundsvall FBC U P05 11 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2021-10-30 241301010 Timrå IBC HJ18 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 WO (5 - 0) Timrå Sporthall
2021-10-30 14:00 241301011 Sundsvall City U P06 Svart - IBK Härnösand Hj18 2 - 1 Teodor Lundgren, Roger Lundbäck Höglunda
2021-11-14 241301040 Moälvens IBK P05-06 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 18 - 3
2021-11-19 19:00 241301016 Sundsvall City U P06 Svart - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 7 - 1 Josephine Eriksson, Teodor Lundgren Höglunda
2021-11-20 12:00 241301014 Timrå IBC HJ18 - IBK Härnösand Hj18 7 - 5 Per Pålsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2021-11-21 13:00 241301013 IFK Nyland HJ18 - Moälvens IBK P05-06 20 - 12 Göran Norberg, Isac Rönkä Bollstahallen
2022-01-15 14:00 241301015 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Sundsvall FBC U P05 4 - 8 Adrian Melin, Per Pålsson Torvallaskolans sporthall
2021-11-12 18:30 241301019 Timrå IBC HJ18 - Sundsvall City U P06 Svart 10 - 5 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2021-11-27 14:00 241301020 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - IFK Nyland HJ18 2 - 5 Adrian Melin, Niklas Eberstein Kastalskolans sporthall
2021-12-04 12:00 241301018 IBK Härnösand Hj18 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 11 - 3 Göran Norberg, Christer Nensén Öbacka SC
2021-12-05 241301045 Moälvens IBK P05-06 - Sundsvall FBC U P05 6 - 10
2021-12-09 18:45 241301021 Sundsvall FBC U P05 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 13 - 3 Tony Lööf, Casper Sjödin Hagahallen
2021-12-11 14:00 241301022 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Sundsvall City U P06 Svart 5 - 1 , Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2021-12-12 14:30 241301023 Timrå IBC HJ18 - IFK Nyland HJ18 5 - 9 Peter Palander, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2021-12-12 15:00 241301024 IBK Härnösand Hj18 - Moälvens IBK P05-06 3 - 5 Peter Näslund, Tindra Edlund Öbacka SC
2021-12-18 12:00 241301027 IFK Nyland HJ18 - Sundsvall City U P06 Svart 12 - 6 Markus Helsing, Maria Dahlin Bollstahallen
2021-12-18 15:30 241301025 Sundsvall FBC U P05 - IBK Härnösand Hj18 11 - 3 Tony Lööf, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-19 12:30 241301028 Timrå IBC HJ18 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 14 - 4 Kent Jansson, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2022-01-09 241301054 Moälvens IBK P05-06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 13 - 6
2021-10-16 241301031 Moälvens IBK P05-06 - Sundsvall City U P06 Svart 11 - 4
2022-01-16 241301003 Sundsvall City U P06 Svart - Moälvens IBK P05-06 5 - 13
2022-02-05 12:00 241301030 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - IFK Nyland HJ18 7 - 13 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Hagahallen
2022-03-20 10:00 241301032 IBK Härnösand Hj18 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 4 - 5 Peter Näslund, Göran Norberg Öbacka SC
2022-03-22 19:30 241301029 Sundsvall FBC U P05 - Timrå IBC HJ18 9 - 6 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Hagahallen
2022-01-28 19:00 241301035 Sundsvall City U P06 Svart - Sundsvall FBC U P05 4 - 6 Josephine Eriksson, Markus Helsing Höglunda
2022-01-29 14:30 241301033 Timrå IBC HJ18 - Moälvens IBK P05-06 12 - 3 Edvin Lindelöf, Casper Sjödin Timrå Sporthall
2022-02-13 17:15 241301034 IFK Nyland HJ18 - IBK Härnösand Hj18 13 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-03-26 241301036 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 WO (5 - 0) Maria Dahlin, Tindra Edlund Kastalskolans sporthall
2022-01-14 19:30 241301037 Sundsvall FBC U P05 - IFK Nyland HJ18 7 - 6 Casper Sjödin, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-05 15:30 241301039 IBK Härnösand Hj18 - Sundsvall City U P06 Svart 9 - 5 Göran Norberg, Isac Rönkä Öbacka SC
2022-02-12 241301012 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Moälvens IBK P05-06 2 - 6 Torvallaskolans sporthall
2022-02-20 10:00 241301038 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Timrå IBC HJ18 0 - 17 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Hagahallen
2022-02-19 10:00 241301042 IBK Härnösand Hj18 - Timrå IBC HJ18 5 - 7 Göran Norberg, Edvin Lindelöf Öbacka SC
2022-02-19 10:00 241301044 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Sundsvall City U P06 Svart 2 - 7 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Hagahallen
2022-02-19 17:15 241301041 Moälvens IBK P05-06 - IFK Nyland HJ18 9 - 5 Maria Dahlin, Johan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-20 14:30 241301043 Sundsvall FBC U P05 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 5 - 4 Edvin Lindelöf, Roger Lundbäck Hagahallen
2022-02-26 13:00 241301048 IFK Nyland HJ18 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 13 - 0 Maria Dahlin, Tindra Edlund Bollstahallen
2022-02-27 241301047 Sundsvall City U P06 Svart - Timrå IBC HJ18 Inst. Höglunda
2022-02-27 10:00 241301046 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - IBK Härnösand Hj18 3 - 4 Edvin Lindelöf, Robin Palander Hagahallen
2022-03-06 241301017 Sundsvall FBC U P05 - Moälvens IBK P05-06 13 - 10
2022-03-17 18:45 241301049 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Sundsvall FBC U P05 4 - 12 Josephine Eriksson, Casper Sjödin Hagahallen
2022-03-18 19:00 241301051 IFK Nyland HJ18 - Timrå IBC HJ18 7 - 12 Maria Dahlin, Tindra Edlund Bollstahallen
2022-03-19 13:00 241301052 Moälvens IBK P05-06 - IBK Härnösand Hj18 11 - 3 Mikael Körning, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-03-19 14:00 241301050 Sundsvall City U P06 Svart - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 8 - 6 Teodor Lundgren, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2022-03-26 12:00 241301053 IBK Härnösand Hj18 - Sundsvall FBC U P05 0 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Öbacka SC
2022-03-27 12:00 241301055 Sundsvall City U P06 Svart - IFK Nyland HJ18 8 - 8 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Hagahallen
2022-03-27 13:00 241301056 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Timrå IBC HJ18 8 - 8 Maria Dahlin, Tindra Edlund Kastalskolans sporthall
2022-04-03 241301026 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Moälvens IBK P05-06 3 - 14 Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P05 14 12 0 2 133-75 58 36
2. Timrå IBC HJ18 13 10 1 2 125-69 56 31
3. IFK Nyland HJ18 14 9 1 4 149-88 61 28
4. Moälvens IBK P05-06 14 9 0 5 137-100 37 27
5. Sundsvall City U P06 Svart 13 4 1 8 65-98 -33 13
6. Jemtland IB/ Brunflo FK P04-06 14 4 1 9 57-96 -39 13
7. IBK Härnösand Hj18 14 4 0 10 59-93 -34 12
8. FBC Nordic/ Vattjoms IK P04/ 05 14 1 0 13 39-145 -106 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrjunior B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:00 241302003 Moälvens IBK P05-06 - Sundsvall City U P06 Svart 11 - 4 Jonas Melin, Adrian Melin Skyttis Arena
2021-10-16 12:30 241302002 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Örnsköldsvik IBK P06 0 - 5 Josephine Eriksson, Teodor Lundgren Skönsbergshallen (Plan B)
2021-11-13 241302001 Sundsvall FBC U P05 - Gullänget-Kroksta IBS P06 WO (5 - 0) Hagahallen
2021-10-23 241302005 Moälvens IBK P05-06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 11 - 6 Örnsköldsviks Sporthall
2021-10-23 241302007 Sundsvall FBC U P05 - Sundsvall City U P06 Svart 14 - 3
2021-10-23 241302008 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 4 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-14 13:30 241302009 Sundsvall FBC U P05 - Örnsköldsvik IBK P06 13 - 2 Kent Jansson, Mattias Karlsson Hagahallen
2021-11-14 13:30 241302010 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 7 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Skönsbergshallen
2021-11-14 14:00 241302011 Moälvens IBK P05-06 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 18 - 3 Peter Näslund, Christer Nensén Höglandshallen Örnsköldsvik
2021-11-19 241302016 Sundsvall City U P06 Svart - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 7 - 1 Höglunda
2021-11-20 241302013 Örnsköldsvik IBK P06 - Moälvens IBK P05-06 3 - 5 Skyttis Arena
2022-01-15 00:00 241302015 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Sundsvall FBC U P05 4 - 8 Torvallaskolans sporthall
2021-12-05 11:30 241302017 Moälvens IBK P05-06 - Sundsvall FBC U P05 6 - 10 Göran Norberg, Peter Näslund Skyttis Arena
2021-12-05 14:00 241302020 Örnsköldsvik IBK P06 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 7 - 5 Göran Norberg, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-01-23 15:30 241302019 Sundsvall City U P06 Svart - Gullänget-Kroksta IBS P06 5 - 5 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Höglunda
2021-12-11 241302021 Sundsvall FBC U P05 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 13 - 3
2021-12-11 241302022 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Sundsvall City U P06 Svart 5 - 1 Torvallaskolans sporthall
2021-12-11 241302023 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Örnsköldsvik IBK P06 3 - 4 Skyttis Arena
2022-01-08 12:15 241302028 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 2 - 8 Jonas Melin, Öjvind Bäckman Torvallaskolans sporthall
2022-01-09 11:30 241302026 Moälvens IBK P05-06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 13 - 6 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-01-09 13:30 241302027 Sundsvall City U P06 Svart - Örnsköldsvik IBK P06 6 - 7 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Höglunda
2022-01-16 15:30 241302031 Sundsvall City U P06 Svart - Moälvens IBK P05-06 5 - 13 Casper Sjödin, Edvin Lindelöf Höglunda
2022-01-29 14:00 241302029 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall FBC U P05 4 - 4 Peter Näslund, Christer Nensén Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-04 19:30 241302030 Örnsköldsvik IBK P06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 14 - 1 Peter Näslund, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-01-30 241302033 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Moälvens IBK P05-06 4 - 5 Skyttis Arena
2022-01-30 241302035 Sundsvall City U P06 Svart - Sundsvall FBC U P05 4 - 6
2022-03-26 241302036 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 5 - 0 Torvallaskolans sporthall
2022-02-12 14:00 241302039 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Moälvens IBK P05-06 2 - 6 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2022-02-12 15:30 241302037 Örnsköldsvik IBK P06 - Sundsvall FBC U P05 6 - 5 Isac Rönkä, Maria Dahlin Skyttis Arena
2022-02-13 13:00 241302038 Gullänget-Kroksta IBS P06 - FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 11 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-02-19 241302041 Moälvens IBK P05-06 - Örnsköldsvik IBK P06 6 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-19 241302043 Sundsvall FBC U P05 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 5 - 4
2022-02-19 241302044 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Sundsvall City U P06 Svart 2 - 7 Höglunda
2022-03-06 12:00 241302047 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Sundsvall City U P06 Svart 6 - 2 Peter Näslund, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-03-06 15:00 241302045 Sundsvall FBC U P05 - Moälvens IBK P05-06 13 - 10 Peter Palander, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-06 15:30 241302048 Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 - Örnsköldsvik IBK P06 7 - 5 Adrian Melin, Jonas Melin Östersunds sporthall
2022-03-19 241302049 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Sundsvall FBC U P05 4 - 12 Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-19 241302050 Sundsvall City U P06 Svart - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 8 - 6
2022-03-19 241302051 Örnsköldsvik IBK P06 - Gullänget-Kroksta IBS P06 2 - 5 Skyttis Arena
2022-04-03 12:30 241302056 Gullänget-Kroksta IBS P06 - Jemtland IB/Brunflo FK P04-06 2 - 7 Mikael Körning, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-04-03 14:00 241302054 FBC Nordic/Vattjoms IK P04/05 - Moälvens IBK P05-06 3 - 14 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Skönsbergshallen
2022-04-03 15:00 241302055 Örnsköldsvik IBK P06 - Sundsvall City U P06 Svart 4 - 7 Göran Norberg, Johan Nyberg Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P05 12 10 1 1 108-50 58 31
2. Moälvens IBK P05-06 12 10 0 2 118-61 57 30
3. Örnsköldsvik IBK P06 12 6 0 6 61-63 -2 18
4. Gullänget-Kroksta IBS P06 12 5 2 5 61-54 7 17
5. Sundsvall City U P06 Svart 12 4 1 7 59-80 -21 13
6. Jemtland IB/ Brunflo FK P04-06 12 4 0 8 53-72 -19 12
7. FBC Nordic/ Vattjoms IK P04/ 05 12 1 0 11 31-111 -80 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis