Fair Play Cup Flickor 14 (2021/22)

Gruppspel
FPC F14 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 19:00 143400001 Hovshaga AIF - IBF Tranås 2 - 4 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2022-04-08 20:00 143400002 Täby FC - Åmåls IBK 2 - 2 Oskar Kedmalm, Malte Blomqvist Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 09:00 143400004 Växjö IBK Utveckling - Hovshaga AIF 2 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Kålgårdshallen
2022-04-09 10:00 143400003 IBF Tranås - Täby FC 2 - 2 Camilla Carlsson, Philip Tigerstrand Kålgårdshallen
2022-04-09 13:00 143400005 Åmåls IBK - Hovshaga AIF 1 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-09 14:00 143400006 Växjö IBK Utveckling - IBF Tranås 1 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-09 18:00 143400007 IBF Tranås - Åmåls IBK 1 - 1 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Norrahammars Sporthall
2022-04-09 19:00 143400008 Täby FC - Växjö IBK Utveckling 3 - 6 Anton Zaitsev, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-09 21:00 143400009 Växjö IBK Utveckling - Åmåls IBK 5 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-04-09 21:00 143400010 Täby FC - Hovshaga AIF 2 - 0 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 4 2 2 0 9-6 3 8
2. Växjö IBK Utveckling 4 2 1 1 14-7 7 7
3. Täby FC 4 1 2 1 9-10 -1 5
4. Åmåls IBK 4 1 2 1 4-8 -4 5
5. Hovshaga AIF 4 0 1 3 4-9 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 19:00 143401001 IBK Lockerud Mariestad - Nässjö IBF 6 - 0 Ricky Karlquist, Kim Bjurek Huskvarna Sporthall B
2022-04-08 20:00 143401002 Pixbo Wallenstam IBF - Värnamo IK 3 - 2 Johan Oxenmyr, Anton Zaitsev Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 08:00 143401003 Nässjö IBF - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 1 Ella Febéll, Amanda Orest Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 08:00 143401004 Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E - IBK Lockerud Mariestad 0 - 8 Nicklas Bard, Josef Bard Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 11:00 143401005 Värnamo IK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 2 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 11:00 143401006 Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E - Nässjö IBF 0 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 17:00 143401007 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 Ella Febéll, Amanda Orest Campus Arena
2022-04-09 17:00 143401008 Värnamo IK - Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E 8 - 1 Josef Bard, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2022-04-09 20:00 143401009 Nässjö IBF - Värnamo IK 0 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-09 20:00 143401010 Pixbo Wallenstam IBF - Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E 9 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 4 4 0 0 15-4 11 12
2. IBK Lockerud Mariestad 4 3 0 1 17-3 14 9
3. Värnamo IK 4 2 0 2 14-6 8 6
4. Nässjö IBF 4 1 0 3 6-10 -4 3
5. Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E 4 0 0 4 2-31 -29 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 20:00 143402001 Aneby SK - IBK Alingsås 1 - 11 Alva Perman, Tina Sandberg Norrahammars Sporthall
2022-04-08 21:00 143402002 Kärra IBK - Skillingaryds IK 4 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Norrahammars Sporthall
2022-04-09 10:00 143402003 IBK Alingsås - Kärra IBK 3 - 1 Filip Karlsson, Peter Nykvist Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 11:00 143402004 Skillingaryds IK - Aneby SK 2 - 1 Peter Nykvist, Filip Karlsson Fagerslätt Idrottshall
2022-04-09 17:00 143402005 Aneby SK - Kärra IBK 0 - 4 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-09 17:00 143402006 IBK Alingsås - Skillingaryds IK 5 - 1 Anton Zaitsev, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås 3 3 0 0 19-3 16 9
2. Kärra IBK 3 2 0 1 9-5 4 6
3. Skillingaryds IK 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. Aneby SK 3 0 0 3 2-17 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F14 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-08 19:00 143403001 FBC Kalmarsund Ungdom - FBC Lerum 1 - 4 Filip Karlsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-08 19:00 143403002 Hjulsbro IK - KFUM Jönköping 0 - 8 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-09 10:00 143403003 FBC Lerum - Hjulsbro IK 3 - 0 Ella Febéll, Amanda Orest Huskvarna Sporthall A
2022-04-09 10:00 143403004 KFUM Jönköping - FBC Kalmarsund Ungdom 6 - 0 Josef Bard, Nicklas Bard Huskvarna Sporthall B
2022-04-09 14:00 143403005 FBC Kalmarsund Ungdom - Hjulsbro IK 4 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-09 14:00 143403006 FBC Lerum - KFUM Jönköping 3 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Jönköping 3 3 0 0 18-3 15 9
2. FBC Lerum 3 2 0 1 10-5 5 6
3. FBC Kalmarsund Ungdom 3 1 0 2 5-11 -6 3
4. Hjulsbro IK 3 0 0 3 1-15 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F14 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 10:00 143406002 Hovshaga AIF - Emmaljunga GOIF F13 Röd Nivå E 6 - 0 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Attarpsskolans Sporthall A-hall
Slutspel
FPC F14 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 09:00 Kvartsfinal 1 143404001 IBK Lockerud Mariestad - IBK Alingsås 1 - 4 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-04-10 09:00 Kvartsfinal 2 143404002 KFUM Jönköping - Växjö IBK Utveckling 2 - 5 Kim Bjurek, Ricky Karlquist Fagerslätt Idrottshall
2022-04-10 09:00 Kvartsfinal 3 143404003 IBF Tranås - FBC Lerum 2 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Norrahammars Sporthall
2022-04-10 09:00 Kvartsfinal 4 143404004 Kärra IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Therese Spjut, Malou Hallström Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-04-10 13:00 Semifinal 1 143404005 Växjö IBK Utveckling - IBK Alingsås 2 - 3 Hannes Berggren, Stefan Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-10 13:00 Semifinal 2 143404006 Kärra IBK - FBC Lerum 2 - 3 e.str. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-10 15:00 Final 143404007 FBC Lerum - IBK Alingsås 1 - 9 Malou Hallström, Therese Spjut Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F14 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 1 143405001 Täby FC - Hjulsbro IK 5 - 0 Anton Zaitsev, Johan Oxenmyr Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 2 143405002 Aneby SK - Värnamo IK 0 - 2 Peter Nykvist, Filip Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 3 143405003 Nässjö IBF - Skillingaryds IK 1 - 2 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-04-10 11:00 Kvartsfinal 4 143405004 Åmåls IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 1 Philip Tigerstrand, Camilla Carlsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-04-10 15:00 Semifinal 1 143405005 Värnamo IK - Täby FC 3 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2022-04-10 15:00 Semifinal 2 143405006 Åmåls IBK - Skillingaryds IK 2 - 1 e.str. Alva Perman, Tina Sandberg Huskvarna Sporthall B
2022-04-10 17:00 Final 143405007 Åmåls IBK - Värnamo IK 1 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Huskvarna Sporthall A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis