Flick Mörkröd Höst 22 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flick Mörköd A Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 14:00 066200002 IBF Älvstranden F06 DJ - Warberg IBF Junior 5 - 4 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Santoshallen
2022-10-08 15:20 066200001 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Landvetter IBK D utveckling 6 - 3 Peter Axelsson, Martin Almsberg Wallenstam Arena B
2022-10-09 13:30 066200003 FBC Lerum Svart Akademi - Ale IBF F06/07 Blå 3 - 2 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Rydsbergshallen
2022-10-15 13:15 066200004 Warberg IBF Junior - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 5 - 0 Anna Thyrman, Ida Essung Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2022-10-16 10:00 066200005 Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK D utveckling 8 - 2 Håkan Krafft, Adem Can Ale Kulturrum
2022-10-16 19:10 066200006 FBC Lerum Svart Akademi - IBF Älvstranden F06 DJ 2 - 5 Joakim Jögi, Magnus Fredriksson Rydsbergshallen
2022-10-13 19:40 066200007 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Ale IBF F06/07 Blå 4 - 2 Erik Hulthén, Henrik Nordström Wallenstam Arena A
2022-10-22 16:00 066200008 Warberg IBF Junior - FBC Lerum Svart Akademi 9 - 4 Victor Strömberg, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2022-10-23 10:30 066200009 Landvetter IBK D utveckling - IBF Älvstranden F06 DJ 2 - 4 Adem Can, Yao-Zu Galby Pinntorps Idrottshall
2022-10-29 13:10 066200010 FBC Lerum Svart Akademi - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 1 - 0 Selma Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Lerum Arena A
2022-10-30 18:15 066200011 IBF Älvstranden F06 DJ - Ale IBF F06/07 Blå 8 - 4 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Santoshallen
2022-10-30 19:50 066200012 Landvetter IBK D utveckling - Warberg IBF Junior 4 - 1 Almir Mehmedagic, Mustafa Kalajdzisalihovic Pinntorps Idrottshall
2022-11-12 12:15 066200013 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - IBF Älvstranden F06 DJ 7 - 3 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Wallenstam Arena A
2022-11-12 13:30 066200014 FBC Lerum Svart Akademi - Landvetter IBK D utveckling 2 - 3 Thomas Johansson, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Lerum Arena A
2022-11-12 15:30 066200015 Ale IBF F06/07 Blå - Warberg IBF Junior 2 - 3 Rasmus Eriksson, Sebastian Sannerholm Ale Kulturrum
2022-11-05 11:00 066200017 Warberg IBF Junior - IBF Älvstranden F06 DJ 5 - 3 Jan Svensson, Sven-Gunnar Niklasson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-11-20 10:00 066200018 Ale IBF F06/07 Blå - FBC Lerum Svart Akademi 4 - 3 Mattias Strid, Felix Bark Peterson Ale Kulturrum
2022-11-24 20:15 066200016 Landvetter IBK D utveckling - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 3 - 2 Erik Hulthén, Mustafa Kalajdzisalihovic Pinntorps Idrottshall
2022-11-27 09:30 066200020 Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/07 Blå 6 - 2 Joakim Jögi, Håkan Krafft Pinntorps Idrottshall
2022-11-27 15:00 066200019 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Warberg IBF Junior 4 - 1 Mükremin Er, Semir Aganspahic Wallenstam Arena A
2022-11-27 19:00 066200021 IBF Älvstranden F06 DJ - FBC Lerum Svart Akademi 6 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Santoshallen
2022-12-03 17:00 066200023 FBC Lerum Svart Akademi - Warberg IBF Junior 5 - 2 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2022-12-04 10:00 066200022 Ale IBF F06/07 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 2 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2022-12-04 17:50 066200024 IBF Älvstranden F06 DJ - Landvetter IBK D utveckling 3 - 7 William Malmqvist, Lucas Venderot Santoshallen
2022-12-09 19:15 066200027 Warberg IBF Junior - Landvetter IBK D utveckling 9 - 6 Jonas Söderberg, Sven-Gunnar Niklasson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2022-12-10 10:00 066200025 Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - FBC Lerum Svart Akademi 6 - 5 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Wallenstam Arena A
2022-12-11 12:30 066200026 Ale IBF F06/07 Blå - IBF Älvstranden F06 DJ 6 - 1 Alexander Rydqvist, Alice Sundelid Ale Kulturrum
2022-12-17 14:40 066200029 Landvetter IBK D utveckling - FBC Lerum Svart Akademi 0 - 0 Selma Hadziselimovic, Narcis Hadziselimovic Pinntorps Idrottshall
2022-12-17 16:30 066200028 IBF Älvstranden F06 DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 0 - 11 Ludvig Granath, Lucas Venderot Santoshallen
2022-12-18 11:30 066200030 Warberg IBF Junior - Ale IBF F06/07 Blå 1 - 3 Jonas Söderberg, Filip Andersson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd 10 7 0 3 44-25 19 21
2. Landvetter IBK D utveckling 10 5 1 4 36-37 -1 16
3. Warberg IBF Junior 10 5 0 5 40-36 4 15
4. IBF Älvstranden F06 DJ 10 5 0 5 38-50 -12 15
5. Ale IBF F06/ 07 Blå 10 4 0 6 35-35 0 12
6. FBC Lerum Svart Akademi 10 3 1 6 27-37 -10 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flick Mörköd B Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 11:00 066201005 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Floda IBK F06-07 4 - 2 Henrik Sjöberg, Isak Brogren Stadsskogshallen, Alingsås
2022-10-08 14:00 066201002 IBK Vänersborg DJ - Lindome IBK F06/07 2 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2022-10-09 13:10 066201004 Kärra IBK F07/08 - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 3 - 1 Oscar Skogsberg, Senad Olevic Kärra Sporthall
2022-10-09 15:00 066201001 FBC Lerum Röd Akademi - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 2 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Rydsbergshallen
2022-10-14 19:00 066201006 Lindome IBK F06/07 - FBC Lerum Röd Akademi 2 - 0 Tomas Levin, Narcis Hadziselimovic Almåshallen A
2022-10-15 13:00 066201010 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Kärra IBK F07/08 5 - 0 Henrik Sjöberg, David Karlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-10-15 15:30 066201007 Onsala IBK DJ - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 2 - 1 Dennis Jelse, Jonas Olsson Rydets Idrottshall
2022-10-16 14:00 066201008 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - IBK Vänersborg DJ 5 - 1 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena B
2022-10-20 19:15 066201013 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Floda IBK F06-07 7 - 5 Susanne Andersson, Alexander Rydqvist Munkegärdehallen
2022-10-21 19:00 066201012 Lindome IBK F06/07 - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 2 - 1 Semir Aganspahic, Henry Tames Streteredsskolan
2022-10-21 19:30 066201014 IBK Vänersborg DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 2 - 5 Patrik Augustsson, Alma Ernstsson Fyrkanten, Vargön
2022-10-28 20:00 066201011 FBC Lerum Röd Akademi - Onsala IBK DJ 1 - 9 Robin Boqvist, Mustafa Kalajdzisalihovic Lerum Arena A
2022-10-29 16:00 066201016 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - FBC Lerum Röd Akademi 7 - 3 Mükremin Er, Semir Aganspahic Wallenstam Arena A
2022-10-29 17:40 066201017 Floda IBK F06-07 - Onsala IBK DJ 2 - 3 Erik Hulthén, Henrik Nordström Nova Floda Sportcenter
2022-11-06 17:00 066201018 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - Lindome IBK F06/07 4 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2022-11-09 18:40 066201019 Kärra IBK F07/08 - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 4 - 3 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Kärra Sporthall
2022-11-12 16:30 066201023 Onsala IBK DJ - Kärra IBK F07/08 3 - 2 Linus Möller, Kalle Borgen Presse Idrottshall
2022-11-13 13:00 066201022 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 2 - 6 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Wallenstam Arena A
2022-11-13 13:30 066201025 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - IBK Vänersborg DJ 9 - 2 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Hallernaskolans Idrottshall
2022-11-13 17:40 066201021 FBC Lerum Röd Akademi - Floda IBK F06-07 9 - 3 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2022-11-19 16:00 066201030 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Lindome IBK F06/07 6 - 2 Mustafa Kalajdzisalihovic, Senad Olevic Kyrkenorumskolans Idrottshall
2022-11-20 14:10 066201027 Kärra IBK F07/08 - Floda IBK F06-07 7 - 5 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Lucas Venderot Kärra Sporthall
2022-11-20 15:00 066201026 IBK Alingsås F06/07 Göteborg - FBC Lerum Röd Akademi 9 - 3 Johan Gripestam, Tilde Bengtsson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-12-20 19:15 066201029 IBK Vänersborg DJ - Onsala IBK DJ 3 - 4 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-12-03 14:00 066201035 Onsala IBK DJ - Lindome IBK F06/07 4 - 3 Viktor Dahl, Melker Kron Rydets Idrottshall
2022-12-03 18:30 066201031 FBC Lerum Röd Akademi - Kärra IBK F07/08 0 - 4 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Rydsbergshallen
2022-12-04 18:30 066201033 Floda IBK F06-07 - IBK Vänersborg DJ 4 - 4 Mustafa Er, Mustafa Kalajdzisalihovic Nova Floda Sportcenter
2022-12-04 19:15 066201034 Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ 4 - 5 Senad Olevic, Mohsen Gholami Wallenstam Arena A
2022-12-06 19:30 066201038 Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 3 - 10 Elias Löfgren, Sebastian Kiejs Huhmarniemi Munkegärdehallen
2022-12-09 19:00 066201039 Lindome IBK F06/07 - Floda IBK F06-07 3 - 1 Mükremin Er, Semir Aganspahic Streteredsskolan
2022-12-09 19:00 066201040 Onsala IBK DJ - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 3 - 3 Linus Karlsson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2022-12-10 17:30 066201037 IBK Vänersborg DJ - Kärra IBK F07/08 4 - 3 Sven Persson, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-12-14 18:40 066201043 Kärra IBK F07/08 - Lindome IBK F06/07 1 - 1 Simon Lindholm, Lucas Venderot Kärra Sporthall
2022-12-17 18:20 066201041 FBC Lerum Röd Akademi - IBK Vänersborg DJ 13 - 3 Mükremin Er, Semir Aganspahic Rydsbergshallen
2022-12-18 14:30 066201044 Onsala IBK DJ - IBK Alingsås F06/07 Göteborg 0 - 5 Linus Möller, Albin Persson Presse Idrottshall
2022-12-18 15:00 066201045 Floda IBK F06-07 - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 2 - 3 Mathias Johansson, Martin Andersson Nova Floda Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås F06/ 07 Göteborg 8 8 0 0 48-13 35 24
2. Onsala IBK DJ 8 6 1 1 28-20 8 19
3. Stenungsunds IBK / IBK Kungälv DJ 8 5 0 3 37-31 6 15
4. Kärra IBK F07/ 08 8 4 1 3 24-22 2 13
5. Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit 8 3 1 4 26-25 1 10
6. Lindome IBK F06/ 07 8 3 1 4 15-19 -4 10
7. IBK Vänersborg DJ 8 2 1 5 21-44 -23 7
8. FBC Lerum Röd Akademi 8 2 0 6 31-40 -9 6
9. Floda IBK F06-07 8 0 1 7 24-40 -16 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flick Mörköd C Höst
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 15:30 066202003 FBC Partille Dj - Ale IBF F06/07 Vit 7 - 3 Ali Alizada, Emir Rajabi Qvisthallen
2022-10-08 18:30 066202001 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Eken IBK F06-07 6 - 7 Mustafa Kalajdzisalihovic, Felix Bark Peterson Salming Arena
2022-11-20 14:00 066202002 Varla IBK DJ F06/07 - Landvetter IBK D utveckling blå 4 - 7 Benjamin Olsen, Emil Cregård Lindälvshallen
2022-10-15 16:30 066202004 Landvetter IBK D utveckling blå - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 1 - 2 Tomas Levin, Dante Lindskog Önnerödshallen
2022-10-15 16:40 066202005 Ale IBF F06/07 Vit - Eken IBK F06-07 1 - 3 Semir Aganspahic, Johan Ronge Ale Kulturrum
2022-10-16 18:30 066202006 FBC Partille Dj - Varla IBK DJ F06/07 1 - 3 Aldin Hadziselmovic, Semir Aganspahic Partillebohallen
2022-10-22 15:20 066202009 Eken IBK F06-07 - Varla IBK DJ F06/07 9 - 7 Yao-Zu Galby, Dante Lindskog Ekenhallen 1
2022-10-23 14:45 066202007 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Ale IBF F06/07 Vit 1 - 7 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Askims Sporthall
2022-10-27 20:10 066202008 Landvetter IBK D utveckling blå - FBC Partille Dj 7 - 1 Semir Aganspahic, Lazo Cesto, Ej offentliggjord Pinntorps Idrottshall
2022-10-29 13:30 066202012 Eken IBK F06-07 - Landvetter IBK D utveckling blå 1 - 1 Emir Rajabi, Ali Alizada Ekenhallen 1
2022-10-29 17:10 066202010 FBC Partille Dj - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 7 - 6 Thomas Johansson, Måns Bartilson Partillebohallen
2022-10-30 14:00 066202011 Varla IBK DJ F06/07 - Ale IBF F06/07 Vit 4 - 4 Kim Nielsen Lindälvshallen
2022-11-12 15:00 066202014 FBC Partille Dj - Eken IBK F06-07 4 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Qvisthallen
2022-11-13 10:00 066202015 Ale IBF F06/07 Vit - Landvetter IBK D utveckling blå 3 - 3 Carl Otterström, Senad Olevic Ale Kulturrum
2022-11-16 18:00 066202013 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Varla IBK DJ F06/07 3 - 5 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Askims Sporthall
2022-11-19 14:40 066202016 Eken IBK F06-07 - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 5 - 6 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Ekenhallen 1
2022-11-19 17:50 066202018 Ale IBF F06/07 Vit - FBC Partille Dj 4 - 0 Adam Jällfält, Magnus Fredriksson Ale Kulturrum
2022-11-19 19:20 066202017 Landvetter IBK D utveckling blå - Varla IBK DJ F06/07 7 - 2 Erik Hulthén, Mustafa Kalajdzisalihovic Pinntorps Idrottshall
2022-11-26 09:00 066202020 Eken IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Vit 4 - 3 Mükremin Er, Semir Aganspahic Ekenhallen 1
2022-11-26 14:00 066202021 Varla IBK DJ F06/07 - FBC Partille Dj 3 - 9 Albin Jansson, Marcus Johansson Lindälvshallen
2022-11-27 14:45 066202019 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Landvetter IBK D utveckling blå 6 - 3 Almir Mehmedagic, Jesper Wångblad Salming Arena
2022-12-03 13:30 066202022 Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 2 - 4 William Malmqvist, Lucas Venderot Ale Kulturrum
2022-12-03 13:30 066202023 FBC Partille Dj - Landvetter IBK D utveckling blå 3 - 4 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Elias Löfgren Qvisthallen
2022-12-03 18:00 066202024 Varla IBK DJ F06/07 - Eken IBK F06-07 3 - 8 Mats Lian, Christer Arntzen Lindälvshallen
2022-12-10 12:00 066202027 Landvetter IBK D utveckling blå - Eken IBK F06-07 8 - 7 Gustav Garplid, Yao-Zu Galby Pinntorps Idrottshall
2022-12-10 16:40 066202026 Ale IBF F06/07 Vit - Varla IBK DJ F06/07 3 - 1 Mükremin Er, Semir Aganspahic Ale Kulturrum
2022-12-11 17:00 066202025 Lindås Rasta IBK Dam Akademi - FBC Partille Dj 7 - 0 Sebastian Kiejs Huhmarniemi, Linus Svensson Askims Sporthall
2022-12-17 12:30 066202028 Varla IBK DJ F06/07 - Lindås Rasta IBK Dam Akademi 10 - 4 Jonas Löfwander, Elin Idéhn Lindälvshallen
2022-12-18 15:20 066202029 Eken IBK F06-07 - FBC Partille Dj 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Mohsen Gholami Ekenhallen 1
2022-12-20 18:15 066202030 Landvetter IBK D utveckling blå - Ale IBF F06/07 Vit 6 - 1 Semir Aganspahic, Yao-Zu Galby Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK D utveckling blå 10 6 2 2 47-30 17 20
2. Eken IBK F06-07 10 6 2 2 57-43 14 20
3. Lindås Rasta IBK Dam Akademi 10 5 0 5 45-47 -2 15
4. Ale IBF F06/ 07 Vit 10 3 2 5 31-33 -2 11
5. Varla IBK DJ F06/ 07 10 3 1 6 42-55 -13 10
6. FBC Partille Dj 10 3 1 6 36-50 -14 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis