Fair Play Cup Pojkar 15 (2022/23)

Gruppspel
FPC P15 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 19:00 144400001 FBC Kalmarsund Ungdom - IBF Tranås 5 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-31 21:00 144400002 Jönköpings IK Vit - Mölndals IBF 6 - 3 Nicklas Bard, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-04-01 13:00 144400003 IBF Tranås - Jönköpings IK Vit 1 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2023-04-01 13:00 144400004 Mölndals IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 0 - 6 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2023-04-01 19:00 144400005 FBC Kalmarsund Ungdom - Jönköpings IK Vit 1 - 1 Robin Brunell, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-01 19:00 144400006 IBF Tranås - Mölndals IBF 1 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 3 2 1 0 12-4 8 7
2. Jönköpings IK Vit 3 1 2 0 8-5 3 5
3. Mölndals IBF 3 1 0 2 6-13 -7 3
4. IBF Tranås 3 0 1 2 5-9 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 19:00 144401001 Gnosjö IBK - Hovmantorps GOIF 0 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-03-31 21:00 144401002 IBK Runsten Svart - Nässjö IBF 15 - 1 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-01 12:00 144401003 Hovmantorps GOIF - IBK Runsten Svart 3 - 7 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2023-04-01 13:00 144401004 Nässjö IBF - Gnosjö IBK 3 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Norrahammars Sporthall
2023-04-01 19:00 144401005 Gnosjö IBK - IBK Runsten Svart 0 - 6 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-01 19:00 144401006 Hovmantorps GOIF - Nässjö IBF 6 - 1 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Runsten Svart 3 3 0 0 28-4 24 9
2. Hovmantorps GOIF 3 2 0 1 14-8 6 6
3. Gnosjö IBK 3 1 0 2 5-14 -9 3
4. Nässjö IBF 3 0 0 3 5-26 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 21:00 144402001 Fröjereds IF - Hovslätts IK Vit 7 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-03-31 21:00 144402002 Värmdö IF - Vakant plats 5 - 0 Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-01 12:00 144402003 Hovslätts IK Vit - Värmdö IF 0 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall B
2023-04-01 12:00 144402004 Vakant plats - Fröjereds IF 0 - 5 Huskvarna Sporthall A
2023-04-01 18:00 144402005 Fröjereds IF - Värmdö IF 1 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-01 18:00 144402006 Hovslätts IK Vit - Vakant plats 5 - 0 Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fröjereds IF 3 2 1 0 13-1 12 7
2. Värmdö IF 3 2 1 0 10-1 9 7
3. Hovslätts IK Vit 3 1 0 2 5-11 -6 3
4. Vakant plats 3 0 0 3 0-15 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 19:00 144403001 Husqvarna IK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Campus Arena
2023-03-31 21:00 144403002 Samuelsdals IF - Vetlanda IBF 5 - 2 Alva Perman, Tina Sandberg Campus Arena
2023-04-01 12:00 144403003 Pixbo Wallenstam IBF - Samuelsdals IF 3 - 1 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-01 13:00 144403004 Vetlanda IBF - Husqvarna IK 1 - 1 Jonas Kvant, Peter Nykvist KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-01 20:00 144403005 Husqvarna IK - Samuelsdals IF 1 - 4 Therese Spjut, Robin Brunell Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-01 20:00 144403006 Pixbo Wallenstam IBF - Vetlanda IBF 4 - 1 Pelle Hallström, Malou Hallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 3 0 0 15-3 12 9
2. Samuelsdals IF 3 2 0 1 10-6 4 6
3. Vetlanda IBF 3 0 1 2 4-10 -6 1
4. Husqvarna IK 3 0 1 2 3-13 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 19:00 144404001 Hovshaga AIF - IBK Runsten Röd 2 - 5 Therese Spjut, Robin Brunell KFUM Sporthall, Jönköping
2023-03-31 21:00 144404002 KFUM Jönköping - Fagerhult Habo IBK U 2 - 7 Linus Häggblom, Hannes Berggren Huskvarna Sporthall B
2023-04-01 13:00 144404003 IBK Runsten Röd - KFUM Jönköping 2 - 2 Therese Spjut, Robin Brunell Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-01 13:00 144404004 Fagerhult Habo IBK U - Hovshaga AIF 4 - 0 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-01 18:00 144404005 Hovshaga AIF - KFUM Jönköping 1 - 0 Jonas Kvant, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-01 18:00 144404006 IBK Runsten Röd - Fagerhult Habo IBK U 1 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK U 3 3 0 0 14-3 11 9
2. IBK Runsten Röd 3 1 1 1 8-7 1 4
3. Hovshaga AIF 3 1 0 2 3-9 -6 3
4. KFUM Jönköping 3 0 1 2 4-10 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 20:00 144405002 Linköping IBK Ungdom - Utbynäs SK 10 - 0 Linus Häggblom, Hannes Berggren Huskvarna Sporthall B
2023-03-31 21:00 144405001 Gränna AIS - Ingelstad IBK 2 - 3 Therese Spjut, Robin Brunell KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-01 13:00 144405003 Ingelstad IBK - Linköping IBK Ungdom 3 - 6 Nicklas Bard, Andreas Rundqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-01 13:00 144405004 Utbynäs SK - Gränna AIS 0 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-01 20:00 144405005 Gränna AIS - Linköping IBK Ungdom 1 - 3 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-01 20:00 144405006 Ingelstad IBK - Utbynäs SK 7 - 2 Theo Dahlslätt, Robert Dahlslätt Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Linköping IBK Ungdom 3 3 0 0 19-4 15 9
2. Ingelstad IBK 3 2 0 1 13-10 3 6
3. Gränna AIS 3 1 0 2 7-6 1 3
4. Utbynäs SK 3 0 0 3 2-21 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 20:00 144406001 CL98IC - Jönköpings IK Röd 1 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2023-03-31 21:00 144406002 Röke IBK - Växjö IBK Utveckling 1 1 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2023-04-01 12:00 144406003 Jönköpings IK Röd - Röke IBK 7 - 1 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-01 12:00 144406004 Växjö IBK Utveckling 1 - CL98IC 3 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-01 18:00 144406005 CL98IC - Röke IBK 6 - 0 Christian Österström, Felix Lindh KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-01 18:00 144406006 Jönköpings IK Röd - Växjö IBK Utveckling 1 0 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Huskvarna Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Röd 3 2 0 1 10-5 5 6
2. Växjö IBK Utveckling 1 3 1 2 0 7-4 3 5
3. CL98IC 3 1 1 1 10-6 4 4
4. Röke IBK 3 0 1 2 2-14 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-03-31 20:00 144407001 Aneby SK - Hovslätts IK Röd 1 - 6 Pelle Hallström, Malou Hallström Attarpsskolans Sporthall B-hall
2023-03-31 20:00 144407002 KaRo IBF - Kustens IF 12 - 1 Gustav Perman, Anders Perman Attarpsskolans Sporthall A-hall
2023-04-01 12:00 144407003 Hovslätts IK Röd - KaRo IBF 5 - 2 Anders Perman, Gustav Perman Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-01 12:00 144407004 Kustens IF - Aneby SK 0 - 0 Hannes Berggren, Linus Häggblom Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-01 17:00 144407005 Aneby SK - KaRo IBF 2 - 5 Hannes Berggren, Linus Häggblom Huskvarna Sporthall B
2023-04-01 17:00 144407006 Hovslätts IK Röd - Kustens IF 10 - 0 Gustav Perman, Anders Perman Norrahammars Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK Röd 3 3 0 0 21-3 18 9
2. KaRo IBF 3 2 0 1 19-8 11 6
3. Aneby SK 3 0 1 2 3-11 -8 1
4. Kustens IF 3 0 1 2 1-22 -21 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P15 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-02 10:00 1/8-final 1 144408001 FBC Kalmarsund Ungdom - KaRo IBF 4 - 6 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-02 10:00 1/8-final 2 144408002 IBK Runsten Svart - Växjö IBK Utveckling 1 0 - 1 e.str. Linus Häggblom, Hannes Berggren Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-02 10:00 1/8-final 3 144408003 Fröjereds IF - Ingelstad IBK 2 - 1 e.str. Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-02 10:00 1/8-final 4 144408004 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Runsten Röd 7 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-02 10:00 1/8-final 5 144408005 Fagerhult Habo IBK U - Samuelsdals IF 1 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-02 10:00 1/8-final 6 144408006 Linköping IBK Ungdom - Värmdö IF 9 - 1 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2023-04-02 10:00 1/8-final 7 144408007 Jönköpings IK Röd - Hovmantorps GOIF 5 - 1 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Huskvarna Sporthall A
2023-04-02 10:00 1/8-final 8 144408008 Hovslätts IK Röd - Jönköpings IK Vit 2 - 0 Robin Brunell, Therese Spjut Huskvarna Sporthall B
2023-04-02 14:00 Kvartsfinal 1 144408009 Växjö IBK Utveckling 1 - KaRo IBF 6 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-02 14:00 Kvartsfinal 2 144408010 Pixbo Wallenstam IBF - Fröjereds IF 3 - 0 Robin Brunell, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-04-02 14:00 Kvartsfinal 3 144408011 Linköping IBK Ungdom - Samuelsdals IF 3 - 2 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-02 14:00 Kvartsfinal 4 144408012 Hovslätts IK Röd - Jönköpings IK Röd 0 - 3 Linus Häggblom, Hannes Berggren Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-02 16:00 Semifinal 1 144408013 Pixbo Wallenstam IBF - Växjö IBK Utveckling 1 6 - 0 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-02 16:00 Semifinal 2 144408014 Jönköpings IK Röd - Linköping IBK Ungdom 1 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-04-02 18:00 Final 144408015 Jönköpings IK Röd - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC P15 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-02 09:00 1/8-final 1 144409001 Mölndals IBF - Kustens IF 5 - 3 Anders Perman, Gustav Perman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-02 09:00 1/8-final 2 144409002 Gnosjö IBK - Röke IBK 4 - 3 Mattias Tokic, Pelle Hallström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-04-02 09:00 1/8-final 3 144409003 Hovslätts IK Vit - Utbynäs SK 8 - 0 Linus Häggblom, Hannes Berggren Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-02 09:00 1/8-final 4 144409004 Vetlanda IBF - KFUM Jönköping 1 - 3 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-02 09:00 1/8-final 5 144409005 Hovshaga AIF - Husqvarna IK 4 - 3 e.str. Christian Österström, Felix Lindh Jönköpings Idrottshus D-hall
2023-04-02 09:00 1/8-final 6 144409006 Gränna AIS - Vakant plats 5 - 0 Campus Arena
2023-04-02 09:00 1/8-final 7 144409007 CL98IC - Nässjö IBF 6 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål KFUM Sporthall, Jönköping
2023-04-02 09:00 1/8-final 8 144409008 Aneby SK - IBF Tranås 1 - 2 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Norrahammars Sporthall
2023-04-02 12:00 Kvartsfinal 1 144409009 Gnosjö IBK - Mölndals IBF 3 - 2 Robin Brunell, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus B-hall
2023-04-02 12:00 Kvartsfinal 2 144409010 KFUM Jönköping - Hovslätts IK Vit 3 - 1 Alexia Rasmussen, Pelle Hallström Huskvarna Sporthall A
2023-04-02 12:00 Kvartsfinal 3 144409011 Gränna AIS - Hovshaga AIF 3 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall B
2023-04-02 12:00 Kvartsfinal 4 144409012 IBF Tranås - CL98IC 2 - 1 e.str. Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus C-hall
2023-04-02 15:00 Semifinal 1 144409013 KFUM Jönköping - Gnosjö IBK 3 - 2 Nicklas Bard, Andreas Rundqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-04-02 15:00 Semifinal 2 144409014 IBF Tranås - Gränna AIS 3 - 4 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-04-02 17:00 Final 144409015 Gränna AIS - KFUM Jönköping 2 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis