Herrar Utvecklingsserie (2022/23)

Gruppspel
Herrar Utveckling Serie 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-29 10:30 191151006 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 8 - 3 Mattias Karlsson, Patrik Andersson Thoren Arena
2022-12-04 11:30   Uppskj. 191151012 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK Uppskj. Musköten 2
2023-02-12 11:30   Uppskj. 191151018 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK Uppskj. Musköten 2
2023-03-18 10:30 191151024 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 14 - 4 Sanna Åslin, Tindra Edlund Thoren Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen U SK 2 2 0 0 22-7 15 6
2. IBF Dalen/ IBS Dalen 2 0 0 2 7-22 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 11:30 191152001 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen/Södra 5 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2022-09-25 13:00 191152003 Skellefteå IBS/SIBK - Team Thorengruppen U SK 5 - 6 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2022-09-25 14:00 191152002 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 4 - 3 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Musköten 2
2022-10-01 11:30 191152007 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK 7 - 5 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Midgårdshallen
2022-10-08 191152005 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/Södra 6 - 4 Maxim Khamrakulov, Tim Åhlund Balderhallen B
2022-10-08 15:00 191152006 Öråns SK - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 Christian Svanlund, Alexander Svanlund Tannbergshallen
2022-10-22 11:30 191152010 IBF Dalen/IBS Dalen - IBF Dalen/Södra 8 - 2 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 1
2022-10-22 13:00 191152012 Öråns SK - Team Thorengruppen U SK 1 - 5 Joakim Broman, Per Andersson Tannbergshallen
2022-10-22 14:00 191152009 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 6 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2022-10-29 191152016 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 8 - 3 Thoren Arena
2022-10-29 14:00 191152014 IBF Dalen/Södra - Öråns SK 8 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2023-02-24 191152013 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS/SIBK 7 - 3 Sjöfruhallen
2022-11-19 12:30 191152017 Skellefteå IBS/SIBK - Sandåkerns SK/IBS Dalen 2 - 4 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-11-19 16:00 191152019 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/Södra 8 - 2 Daniel Johannesson, Robert Segerstedt Thoren Arena
2023-01-28 11:30 191152018 IBF Dalen/IBS Dalen - Öråns SK 12 - 5 Ville Hedsberg, Simon Blom Umeå Energi Arena Öst
2022-11-26 191152023 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 Jubileumshallen Teg
2022-11-26 14:00 191152021 Sandåkerns SK/IBS Dalen - IBF Dalen/IBS Dalen 3 - 7 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Musköten 1
2022-11-27 13:00 191152024 Öråns SK - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 4 Tim Åhlund, Joakim Broman Tannbergshallen
2022-12-10 13:00 191152025 Öråns SK - Sandåkerns SK/IBS Dalen 2 - 9 , Lasse Ekesryd Tannbergshallen
2022-12-10 13:00 191152026 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 Jonas Fahlman, Simon Blom Balderhallen B
2022-12-10 13:30 191152027 Team Thorengruppen U SK - Gimonäs Umeå IF 10 - 3 Peter Saari, Daniel Johannesson Thoren Arena
2022-12-16 19:00 191152029 IBF Dalen/Södra - Sandåkerns SK/IBS Dalen 2 - 7 Robert Segerstedt, Björn Glad Jubileumshallen Teg
2022-12-17 13:00 191152031 Team Thorengruppen U SK - Skellefteå IBS/SIBK 6 - 0 Herman Njaita, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2023-01-17 20:00 191152030 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 7 Mats Erelund, Marcus Lineruth Sjöfruhallen
2023-01-21 191152033 IBF Dalen/Södra - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 1 Musköten 1
2023-01-22 14:00 191152034 Gimonäs Umeå IF - Öråns SK 9 - 6 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Midgårdshallen
2023-01-22 18:30 191152035 Team Thorengruppen U SK - Sandåkerns SK/IBS Dalen 6 - 9 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Thoren Arena
2023-02-05 11:30 191152037 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK/IBS Dalen 4 - 8 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2023-02-05 11:30   Uppskj. 191152038 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/IBS Dalen Uppskj. Jubileumshallen Teg
2023-02-05 14:00 191152040 Team Thorengruppen U SK - Öråns SK 10 - 2 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Thoren Arena
2023-02-11   Uppskj. 191152041 Skellefteå IBS/SIBK - Gimonäs Umeå IF Uppskj. Balderhallen B
2023-02-12   Uppskj. 191152044 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK Uppskj. Musköten 2
2023-02-18 15:30 191152042 Öråns SK - IBF Dalen/Södra 13 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Tannbergshallen
2023-02-24 19:30 191152047 IBF Dalen/Södra - Team Thorengruppen U SK Daniel Johannesson, Björn Glad Jubileumshallen Teg
2023-02-25 13:00 191152046 Öråns SK - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 9 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Tannbergshallen
2023-02-25 15:00 191152045 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 15 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Musköten 1
2023-02-03 191152051 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra 5 - 5 Umeå Energi Arena Öst
2023-03-04 15:30   Uppskj. 191152052 Skellefteå IBS/SIBK - Öråns SK Uppskj. Balderhallen A
2023-03-13 19:30 191152049 IBF Dalen/IBS Dalen - Sandåkerns SK/IBS Dalen 2 - 9 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 2
2023-03-24 19:00 191152055 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen U SK 4 - 5 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Sjöfruhallen
2023-03-25 13:30 191152054 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 8 - 1 Marcus Lineruth, Adrian Vidmark Musköten 1
2023-03-26 13:30 191152053 Sandåkerns SK/IBS Dalen - Öråns SK Inst. Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ IBS Dalen 11 10 0 1 82-42 40 30
2. Team Thorengruppen U SK 10 8 0 2 69-36 33 24
3. IBF Dalen/ IBS Dalen 10 7 1 2 66-45 21 22
4. Gimonäs Umeå IF 11 3 2 6 53-61 -8 11
5. IBF Dalen/ Södra 10 2 1 7 38-62 -24 7
6. Skellefteå IBS/ SIBK 10 2 1 7 33-63 -30 7
7. Öråns SK 10 1 1 8 45-77 -32 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 11:30 191153001 IBF Dalen/Södra - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2022-10-01 11:30 191153002 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC/IBF 3 - 4 Thanasis Provatas, Erik Hörnros Sjöfruhallen
2022-10-01 14:00 191153003 IBF Dalen/IBS Dalen - Skellefteå IBS/SIBK 6 - 4 Lasse Ekesryd, Adam Magnusson Musköten 2
2022-10-07 19:00 191153008 Holmsund City IBC/IBF - Team Thorengruppen U SK 3 - 7 Herman Njaita, Tindra Edlund Storsjöhallen
2022-10-08 16:00 191153005 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/Södra 6 - 4 Balderhallen B
2022-10-09 13:30   Uppskj. 191153007 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/IBS Dalen Uppskj. Sävaråhallen
2022-10-15 11:30 191153010 IBF Dalen/Södra - Holmsund City IBC/IBF 8 - 4 Lasse Ekesryd, Adrian Vidmark Jubileumshallen Teg
2022-10-15 13:00 191153009 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 7 , Björn Glad Sjöfruhallen
2022-10-15 15:30 191153012 Team Thorengruppen U SK - Skellefteå IBS/SIBK 6 - 5 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2022-10-30 10:15 191153016 IBF Dalen/IBS Dalen - Holmsund City IBC/IBF 4 - 3 Mattias Karlsson, Adam Magnusson Umeå Energi Arena Väst
2022-10-30 13:00 191153015 Team Thorengruppen U SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 4 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Thoren Arena
2023-02-24 19:20 191153013 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS/SIBK 7 - 3 Sanna Åslin, Tindra Edlund Sjöfruhallen
2022-11-12 11:30 191153020 Team Thorengruppen U SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 4 Robert Segerstedt, Herman Njaita Thoren Arena
2022-11-12 13:00 191153017 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS/SIBK 3 - 0 Marcus Lineruth, Kevin Neemé Sävaråhallen
2022-12-04 11:30 191153019 IBF Dalen/Södra - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 6 , Erik Hörnros Musköten 2
2022-11-26 15:30 191153023 IBF Dalen/Södra - Gimonäs Umeå IF 2 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Jubileumshallen Teg
2022-11-27 10:30 191153022 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 7 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson Thoren Arena
2022-11-27 13:00 191153021 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC/IBF 1 - 7 Daniel Johannesson, Marcus Lineruth Sävaråhallen
2022-12-03 10:00 191153027 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen 5 - 9 Sanna Åslin, Tindra Edlund Midgårdshallen
2022-12-03 11:30 191153028 IBF Dalen/Södra - Team Thorengruppen U SK 3 - 10 , Erik Hörnros Jubileumshallen Teg
2022-12-03 15:00 191153026 Holmsund City IBC/IBF - Skellefteå IBS/SIBK 5 - 5 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-01-13 19:20 191153029 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Södra 5 - 4 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Sävaråhallen
2023-01-14 13:00 191153031 Skellefteå IBS/SIBK - IBF Dalen/IBS Dalen 4 - 3 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Eddahallen
2023-01-14 15:00 191153030 Holmsund City IBC/IBF - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2023-01-20 19:00 191153036 Team Thorengruppen U SK - Holmsund City IBC/IBF 4 - 7 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Thoren Arena
2023-01-21 11:30 191153035 IBF Dalen/IBS Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 10 Robert Segerstedt, Herman Njaita Musköten 1
2023-01-21 13:30 191153033 IBF Dalen/Södra - Skellefteå IBS/SIBK 4 - 1 Herman Njaita, Robert Segerstedt Musköten 1
2023-01-28 11:30 191153037 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 6 - 3 Robert Segerstedt, Björn Glad Sävaråhallen
2023-01-29 13:00 191153040 Skellefteå IBS/SIBK - Team Thorengruppen U SK 5 - 8 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-02-23 19:45 191153038 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen/Södra 4 - 3 Thanasis Provatas, Klas Höglund Storsjöhallen
2023-02-03 19:20 191153043 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen U SK 1 - 11 Björn Glad, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2023-02-16 20:00 191153044 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 9 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2023-03-26 16:00 191153041 Skellefteå IBS/SIBK - Gimonäs Umeå IF 4 - 8 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2023-02-19 11:00 191153045 Skellefteå IBS/SIBK - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 11 Rigmor Berglund, Patrik Häggström Balderhallen B
2023-02-19 11:20 191153048 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen U SK 6 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2023-02-19 16:00 191153047 IBF Dalen/IBS Dalen - IBF Dalen/Södra 5 - 5 Herman Njaita, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2023-02-03 19:00 191153051 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Södra 5 - 5 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Öst
2023-03-04 11:30 191153049 Holmsund City IBC/IBF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 3 Lasse Ekesryd, Adrian Vidmark Storsjöhallen
2023-03-04 13:30 191153050 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK 6 - 6 Robert Segerstedt, Mats Lodesjö Musköten 2
2023-03-19 11:00 191153056 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/Södra 10 - 3 Sanna Åslin, Tindra Edlund Thoren Arena
2023-03-19 14:00 191153054 Skellefteå IBS/SIBK - Holmsund City IBC/IBF 6 - 8 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-03-19 16:00 191153055 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sävar IK/ Täfteå IK 11 8 0 3 56-50 6 24
2. Team Thorengruppen U SK 12 7 2 3 82-54 28 23
3. Gimonäs Umeå IF 12 6 2 4 58-55 3 20
4. IBF Dalen/ IBS Dalen 11 5 3 3 63-59 4 18
5. Holmsund City IBC/ IBF 12 5 1 6 56-57 -1 16
6. IBF Dalen/ Södra 12 2 3 7 49-66 -17 9
7. Skellefteå IBS/ SIBK 12 2 1 9 50-73 -23 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 12:30 191154001 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 7 - 3 Peter Poopuu, Roger Karlsson Sävaråhallen
2022-09-24 14:00 191154002 Holmsund City IBC/IBF - Gamla Stan IBK/FBCM 12 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Storsjöhallen
2022-10-15 13:30 191154003 Team Thorengruppen U SK/P07 - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 10 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2022-10-07 191154008 Holmsund City IBC/IBF - Team Thorengruppen U SK 3 - 7 Storsjöhallen
2022-10-09   Uppskj. 191154007 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/IBS Dalen Uppskj. Sävaråhallen
2022-10-22 15:00 191154010 Holmsund City IBC/IBF - Gimonäs Umeå IF 6 - 5 Björn Glad, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2022-10-23 13:00 191154009 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/FBCM 10 - 6 Mats Erelund, Peter Saari Sävaråhallen
2022-10-23 13:30 191154011 Team Thorengruppen U SK/P07 - Team Thorengruppen U SK 3 - 10 Herman Njaita, Adam Magnusson Thoren Arena
2022-10-30 191154015 Team Thorengruppen U SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 4 Thoren Arena
2022-10-30 191154016 IBF Dalen/IBS Dalen - Holmsund City IBC/IBF 4 - 3 Musköten 1
2022-11-19 16:00 191154017 Team Thorengruppen U SK/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 4 Tindra Edlund, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2022-11-20 14:00 191154019 IBF Dalen/IBS Dalen - Gimonäs Umeå IF 15 - 4 Robert Segerstedt, Björn Glad Musköten 2
2022-11-20 15:00 191154020 Gamla Stan IBK/FBCM - Team Thorengruppen U SK 7 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2022-11-26 191154023 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/FBCM 8 - 5 Sjöfruhallen
2022-11-27 191154021 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC/IBF 1 - 7 Sävaråhallen
2022-11-27 191154022 Team Thorengruppen U SK - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 7 Thoren Arena
2022-12-11 10:15 191154026 Team Thorengruppen U SK/P07 - Holmsund City IBC/IBF 6 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2022-12-11 12:00 191154028 Team Thorengruppen U SK - Gimonäs Umeå IF 13 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Thoren Arena
2022-12-11 15:00   Uppskj. 191154027 IBF Dalen/IBS Dalen - Gamla Stan IBK/FBCM Uppskj. Musköten 2
2022-12-18 13:00 191154029 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 12 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2022-12-18 13:00 191154030 Gamla Stan IBK/FBCM - Holmsund City IBC/IBF Maxim Khamrakulov, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-01-29 11:30 191154031 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK/P07 11 - 2 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Umeå Energi Arena Väst
2023-01-20 191154036 Team Thorengruppen U SK - Holmsund City IBC/IBF 4 - 7 Thoren Arena
2023-01-21 191154035 IBF Dalen/IBS Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 10 Musköten 1
2023-02-04 13:30 191154038 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC/IBF 8 - 8 Thanasis Provatas, Jimmie Nilsson Sjöfruhallen
2023-02-04 15:00 191154039 Team Thorengruppen U SK - Team Thorengruppen U SK/P07 6 - 1 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Thoren Arena
2023-02-05 16:00 191154037 Gamla Stan IBK/FBCM - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 4 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-02-03 191154043 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen U SK 1 - 11 Sävaråhallen
2023-02-16 191154044 Holmsund City IBC/IBF - IBF Dalen/IBS Dalen 6 - 9 Storsjöhallen
2023-02-24 19:20 191154045 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen U SK/P07 8 - 4 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2023-02-26 14:00 191154047 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/IBS Dalen 1 - 7 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2023-02-26 14:00 191154048 Team Thorengruppen U SK - Gamla Stan IBK/FBCM 13 - 3 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Thoren Arena
2023-02-10 191154051 Gamla Stan IBK/FBCM - Gimonäs Umeå IF 6 - 7 Balderhallen A
2023-03-04 191154049 Holmsund City IBC/IBF - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 3 Storsjöhallen
2023-03-04 191154050 IBF Dalen/IBS Dalen - Team Thorengruppen U SK 6 - 6 Musköten 2
2023-03-24 19:00 191154054 Holmsund City IBC/IBF - Team Thorengruppen U SK/P07 12 - 5 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Storsjöhallen
2023-03-26 12:45 191154055 Gamla Stan IBK/FBCM - IBF Dalen/IBS Dalen Maxim Khamrakulov, Simon Blom Eddahallen
2023-03-29 19:30 191154056 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen U SK 4 - 9 , Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen U SK 12 8 1 3 93-48 45 25
2. IBF Dalen/ IBS Dalen 9 7 1 1 74-44 30 22
3. Sävar IK/ Täfteå IK 11 6 1 4 64-56 8 19
4. Holmsund City IBC/ IBF 11 5 2 4 72-56 16 17
5. Gimonäs Umeå IF 10 2 1 7 44-88 -44 7
6. Gamla Stan IBK/ FBCM 7 1 1 5 35-57 -22 4
7. Team Thorengruppen U SK/ P07 8 1 1 6 34-67 -33 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Serie 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-02 10:00 191155001 Gimonäs Umeå IF - Spöland Vännäs IF 3 - 5 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Midgårdshallen
2023-02-21 19:30 191155002 Gamla Stan IBK/FBCM - Skellefteå IBS 3 - 5 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2022-10-13 20:30 191155007 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen U SK/P07 3 - 14 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2022-10-21 19:00 191155008 Skellefteå IBS - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 7 Tim Åhlund, Joakim Broman Balderhallen B
2022-10-16 11:30 191155009 Gamla Stan IBK/FBCM - Spöland Vännäs IF 13 - 4 Rigmor Berglund, Joakim Broman Balderhallen B
2022-10-16 15:15 191155010 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBS 4 - 3 Lasse Ekesryd, Adrian Vidmark Musköten 1
2022-10-28 19:20 191155015 Sävar IK/Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 5 - 3 Linus Berglund, Albin Berglund Sävaråhallen
2022-10-29 12:30 191155016 Team Thorengruppen U SK/P07 - Skellefteå IBS 11 - 4 Patrik Andersson, Mattias Karlsson Thoren Arena
2022-11-13 11:00 191155019 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen U SK/P07 3 - 6 Patrik Andersson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2022-11-13 13:00 191155020 Sävar IK/Täfteå IK - Gamla Stan IBK/FBCM 2 - 7 Björn Glad, Klas Höglund Sävaråhallen
2022-11-25 19:20 191155022 Sävar IK/Täfteå IK - Team Thorengruppen U SK/P07 6 - 3 , Jimmie Nilsson Sävaråhallen
2022-11-26 14:00 191155021 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBS 4 - 7 Maud Mukkala, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2022-11-26 15:00 191155023 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK/FBCM 8 - 5 Adam Magnusson, Adrian Vidmark Sjöfruhallen
2022-12-04 12:30 191155027 Gamla Stan IBK/FBCM - Team Thorengruppen U SK/P07 5 - 8 Rigmor Berglund, Johan Rönnberg Eddahallen
2022-12-04 12:30 191155028 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 8 Lasse Ekesryd, Jimmie Nilsson Umeå Energi Arena Öst
2023-01-13 19:00 191155030 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK/FBCM 4 - 6 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Balderhallen A
2023-01-15 14:30 191155029 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Maud Mukkala, Rickard Strömgren Hammarhallen Vännäs
2023-01-20 19:20 191155036 Sävar IK/Täfteå IK - Skellefteå IBS 7 - 7 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Sävaråhallen
2023-01-21 10:30 191155035 Team Thorengruppen U SK/P07 - Spöland Vännäs IF 6 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Thoren Arena
2023-01-28 14:30 191155037 Spöland Vännäs IF - Gamla Stan IBK/FBCM 7 - 6 Lasse Ekesryd, Niklas Wedin Hammarhallen Vännäs
2023-01-29 15:00 191155038 Skellefteå IBS - Gimonäs Umeå IF 7 - 7 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen B
2023-02-11 13:30 191155043 Spöland Vännäs IF - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Hammarhallen Vännäs
2023-02-12 11:00 191155044 Skellefteå IBS - Team Thorengruppen U SK/P07 5 - 5 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2023-02-19 14:00 191155048 Gamla Stan IBK/FBCM - Sävar IK/Täfteå IK 6 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2023-04-05 19:15 191155047 Team Thorengruppen U SK/P07 - Gimonäs Umeå IF 3 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Jubileumshallen Teg
2023-02-10 19:30 191155051 Gamla Stan IBK/FBCM - Gimonäs Umeå IF 6 - 7 Simon Blom, Tim Åhlund Balderhallen A
2023-03-05 12:00 191155050 Team Thorengruppen U SK/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Tindra Edlund, Sanna Åslin Thoren Arena
2023-03-17 19:30 191155049 Skellefteå IBS - Spöland Vännäs IF 7 - 5 Tim Åhlund, Maxim Khamrakulov Balderhallen A
2023-03-18 14:30 191155055 Team Thorengruppen U SK/P07 - Gamla Stan IBK/FBCM 10 - 3 Thanasis Provatas, Patrik Andersson Midgårdshallen
2023-03-19 15:00 191155056 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 10 - 6 Peter Saari, Thanasis Provatas Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen U SK/ P07 10 7 1 2 70-40 30 22
2. Sävar IK/ Täfteå IK 10 5 1 4 57-52 5 16
3. Gimonäs Umeå IF 10 5 1 4 52-57 -5 16
4. Gamla Stan IBK/ FBCM 10 4 0 6 60-58 2 12
5. Skellefteå IBS 10 3 3 4 54-59 -5 12
6. Spöland Vännäs IF 10 3 0 7 46-73 -27 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis