Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Medel Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Robert Ek ek_robert@yahoo.se 070-3544328 Svart/Vit/Svartgula
Danderyds SK IBF Urban Meijer urban.meijer@opusbilprovning.se 070-2454172 Blå/Vit/vita
Ekerö IK (A) Blå, Blå, Blå
Ekerö IK (D) Håkan Hansell hansell.ekero@telia.com 0705-879178 Blå, Blå, Blå
Enebybergs IF Lila, Vit, Lila
Hässelby SK IBK (A) Therese Sjöberg therese_sjoberg@hotmail.com 0709261160 Röd/svart/svart
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
Kungsängens IF Linda Pettersson Linda.pettersson@bahnhof.se Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK MörkBlå, MörkBlå, Vit
Råsunda IS Håkan Lampa hakanlampa1@gmail.com 0706809726
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Silverdals IF Sandra Norgren norgrensandra@hotmail.com 0706789823 Vit, Vit, Vit
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Håkan Schön hakan.schon@hotmail.com 0732744131 Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Täby FC (E) Camilla Westerholm Camilla.westerholm@tele2.se 0707420689 Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Väsby AIK (A) Petra Zachrisson zapx71@yahoo.se 076-265 51 83 Röd/Röd/Vit
Väsby AIK (B) Petra Zachrisson zapx71@yahoo.se 076-265 51 83 Röd/Röd/Vit
Ängby IF (A) Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 IBF Offensiv Lidingö - Råsunda IS Bodals Bollhall
2019-09-28 09:00 1 Väsby AIK (B) - Väsby AIK (A) Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-09-28 10:15 1 Kungsängens IF - AIK IBF Johan Engvall, Mats Järnmark Hagnäshallen
2019-09-28 11:00 1 Vallentuna IBK - Enebybergs IF Adam Sundbom, Simon Fröberg Hammarbackens Sporthall
2019-09-28 13:00 1 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Carl Theorén, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2019-09-28 15:00 1 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) Elliot Karlsson, Filip Lövenklint Riddersvik
2019-09-29 09:15 1 Ekerö IK (A) - Danderyds SK IBF Robert Milerud, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2019-09-29 14:00 1 Silverdals IF - Täby FC (D) Joel Holm, Oscar Wernborg Silverdalshallen
2019-09-29 17:00 1 Täby FC (E) - Ekerö IK (D) Roger Nyström, Björn Söderström Grindtorpshallen
2019-10-14 18:30 1 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK Sam Robertsson, Imtiaz Karim Häggvikshallen
Omgång 2
2019-10-04 18:00 2 Vallentuna IBK - Täby FC (E) Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-10-05 09:30 2 Ekerö IK (D) - Kungsängens IF Hugo Dandanell, Alexander Edehag Mälaröhallen
2019-10-05 10:00 2 Täby FC (B) - Enebybergs IF Oscar Wernborg, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen 12
2019-10-05 11:00 2 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Fredrik Hallenberg, Oscar Wernborg Grindtorpshallen
2019-10-06 11:00 2 Råsunda IS - Väsby AIK (A) Linn Skotte, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-10-06 11:00 2 Rotebro IS IBK - Silverdals IF Carl Theorén, Jonas Vedin Rotebrohallen (Nya)
2019-10-06 12:00 2 AIK IBF - Ekerö IK (A) Linn Skotte, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-10-06 12:30 2 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Lars Samuelsson, Simon Fröberg Vaxholm innebandyhallen
2019-10-06 16:00 2 Danderyds SK IBF - Väsby AIK (B) Elias Englund, Elliot Karlsson Mörbyhallen
2019-11-17 14:00 2 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) Lars Reuterhagen, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
Omgång 3
2019-10-12 08:30 3 Ekerö IK (A) - Ekerö IK (D) Linnea Gribe, Matilda Jennersjö Mälaröhallen
2019-10-12 10:15 3 Kungsängens IF - Vallentuna IBK Mats Järnmark, Mattias Thomasson Hagnäshallen
2019-10-12 11:00 3 Väsby AIK (B) - Råsunda IS Mats Andersson, Magnus Johnsson Väsby skolan
2019-10-12 16:15 3 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (D) ****** ******, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2019-10-12 18:00 3 Täby FC (E) - Täby FC (B) Linda Forslund, Madeleine Forslund Grindtorpshallen
2019-10-13 10:00 3 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) Fredrik Nensén, Magnus Johnsson Prästängshallen
2019-10-13 11:15 3 Silverdals IF - Vaxholms IBF Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2019-10-13 12:15 3 Danderyds SK IBF - AIK IBF Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Mörbyhallen
2019-10-13 18:15 3 Enebybergs IF - Täby FC (A) Leif Karlsson, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
2019-10-20 10:00 3 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK Amanda Torbjörner, Filippa Ekman Grimstahallen
Omgång 4
2019-10-25 19:00 4 Hässelby SK IBK (A) - Silverdals IF Elliot Karlsson, Robert Milerud Riddersvik
2019-10-26 09:45 4 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö Mimma Spasic, Mario Mallengren Rotebrohallen (Nya)
2019-10-26 14:00 4 Täby FC (B) - Kungsängens IF Loke Astlin Strömberg, Ida Nedin Grindtorpshallen
2019-10-27 10:00 4 Täby FC (A) - Täby FC (E) Max Hasselrot, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-10-27 10:30 4 AIK IBF - Väsby AIK (B) Annabel Jonsson, Thea Kaplan Ulriksdalshallen
2019-10-27 11:00 4 Täby FC (D) - Väsby AIK (A) Max Hasselrot, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-10-27 11:15 4 Ekerö IK (D) - Danderyds SK IBF Linnea Gribe, Anton Fritshammar Mälaröhallen
2019-10-27 14:45 4 Vaxholms IBF - Ängby IF (A) Oscar Silverbratt, Gustav Levin Vaxholm innebandyhallen
2019-11-16 14:00 4 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF Roger Nyström, Jonas Vedin Danderyds Gymnasium
2019-11-24 12:15 4 Vallentuna IBK - Ekerö IK (A) Max Åstrand, Adam Sundbom Hammarbackens Sporthall
Omgång 5
2019-11-09 10:15 5 Kungsängens IF - Täby FC (A) Sam Robertsson, Mats Järnmark Hagnäshallen
2019-11-09 10:45 5 Silverdals IF - Enebybergs IF Carl Theorén, Filip Saverstam Rotebrohallen (Nya)
2019-11-09 11:00 5 Ekerö IK (A) - Täby FC (B) Johanna Kjebon, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2019-11-09 11:30 5 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF Stephanie Mobedjina, Isabelle Lassfolk Bodals Bollhall
2019-11-10 09:00 5 Råsunda IS - Täby FC (D) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Ulriksdalshallen
2019-11-10 10:00 5 AIK IBF - Ekerö IK (D) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Ulriksdalshallen
2019-11-10 14:00 5 Täby FC (E) - Sigtuna IF IBK Filip Saverstam, Carl Theorén Grindtorpshallen
2019-11-10 15:00 5 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Mörbyhallen
2019-11-10 16:15 5 Ängby IF (A) - Hässelby SK IBK (A) Robert Milerud, Alice Fritshammar Grimstahallen
2019-11-11 18:30 5 Väsby AIK (A) - Rotebro IS IBK Imtiaz Karim, Lea Gergi Häggvikshallen
Omgång 6
2019-11-23 10:15 6 Ekerö IK (D) - Väsby AIK (B) Linnea Gribe, Aida Jönsson Mälaröhallen
2019-11-23 12:00 6 Vaxholms IBF - Väsby AIK (A) Magnus Johnsson, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2019-11-23 13:00 6 Vallentuna IBK - AIK IBF Jan Lingemark, Anna Mandelstam Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 15:00 6 Täby FC (B) - Danderyds SK IBF Stephanie Mobedjina, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2019-11-23 16:00 6 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) Stephanie Mobedjina, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2019-11-24 09:00 6 Rotebro IS IBK - Råsunda IS Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 10:00 6 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF Hugo Nilsson, Jonas Vedin Prästängshallen
2019-11-24 12:00 6 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Sebastian Ekdahl, Alexander Friberg Hässelbyhallen
2019-11-24 16:00 6 Silverdals IF - Täby FC (E) Noel Huss, Filip Saverstam Silverdalshallen
2019-11-24 17:15 6 Enebybergs IF - Ängby IF (A) Mats Järnmark, Magnus Westerberg Danderyds Gymnasium
Omgång 7
2019-11-30 10:15 7 Kungsängens IF - Silverdals IF Martin Hjelmberg, Johan Engvall Hagnäshallen
2019-11-30 11:00 7 Väsby AIK (B) - Täby FC (D) Robert Lindén Säfström, Magnus Johnsson Väsby skolan
2019-11-30 12:00 7 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) Robert Lindén Säfström, Ken Johansson Väsby skolan
2019-11-30 13:15 7 IBF Offensiv Lidingö - Enebybergs IF Sezgin Youmer, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-11-30 14:15 7 Ekerö IK (D) - Vallentuna IBK Linnea Gribe, Alexander Löfgren Tappströms Bollhall
2019-11-30 16:15 7 Ekerö IK (A) - Sigtuna IF IBK Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2019-12-01 13:15 7 Danderyds SK IBF - Täby FC (A) Stephanie Mobedjina, Mattias Thomasson Mörbyhallen
2019-12-01 14:00 7 Ängby IF (A) - Täby FC (E) Isak Ålenius, Elliot Karlsson Grimstahallen
2019-12-01 15:00 7 AIK IBF - Täby FC (B) Elias Englund, Jonathan Wallén Brobäck Tallbackaskolan
2019-12-01 16:00 7 Råsunda IS - Vaxholms IBF Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Tallbackaskolan
Omgång 8
2019-12-07 13:15 8 Vallentuna IBK - Väsby AIK (B) Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 18:00 8 Täby FC (A) - AIK IBF Edvin Strömgren, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2019-12-08 10:00 8 Rotebro IS IBK - Täby FC (D) Jonas Vedin, Magnus Johnsson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 10:00 8 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS Alice Fritshammar, Edvin Strömgren Hässelbyhallen
2019-12-08 10:15 8 Sigtuna IF IBK - Danderyds SK IBF Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-12-08 11:00 8 Täby FC (B) - Ekerö IK (D) Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-12-08 11:45 8 Ängby IF (A) - Kungsängens IF Isac Krona, Robin Lidmyr Grimstahallen
2019-12-08 12:00 8 Täby FC (E) - IBF Offensiv Lidingö Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
2019-12-08 14:00 8 Enebybergs IF - Väsby AIK (A) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mörbyhallen
2019-12-08 18:00 8 Silverdals IF - Ekerö IK (A) Hugo Nilsson, Carl Theorén Silverdalshallen
Omgång 9
2019-12-14 09:15 9 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2019-12-14 11:00 9 Väsby AIK (B) - Rotebro IS IBK Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Väsby skolan
2019-12-14 11:15 9 Ekerö IK (D) - Täby FC (A) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2019-12-14 12:00 9 Väsby AIK (A) - Täby FC (E) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Väsby skolan
2019-12-14 12:15 9 Ekerö IK (A) - Ängby IF (A) Sezgin Youmer, Magnus Johnsson Mälaröhallen
2019-12-14 14:00 9 Täby FC (D) - Vaxholms IBF Simon Fröberg, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-12-14 17:15 9 IBF Offensiv Lidingö - Kungsängens IF Robert Lindén Säfström, Anna Mandelstam Bodals Bollhall
2019-12-15 09:00 9 Råsunda IS - Enebybergs IF Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Ulriksdalshallen 95
2019-12-15 10:00 9 AIK IBF - Sigtuna IF IBK Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Ulriksdalshallen
2019-12-15 14:15 9 Danderyds SK IBF - Silverdals IF Andreas Theorén, Carl Theorén Mörbyhallen
Omgång 10
2020-01-11 10:15 10 Kungsängens IF - Väsby AIK (A) Johan Engvall, Ricky Bagge Hagnäshallen
2020-01-11 11:00 10 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (D) Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Riddersvik
2020-01-11 14:30 10 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK Lars Samuelsson, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2020-01-11 16:00 10 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Jonas Vedin, Paulina Thunvall Grindtorpshallen
2020-01-11 17:45 10 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (A) Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Bodals Bollhall
2020-01-12 10:00 10 Täby FC (E) - Råsunda IS Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Grindtorpshallen
2020-01-12 10:30 10 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK (D) Anders Haag, Magnus Johnsson Prästängshallen
2020-01-12 11:00 10 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Grindtorpshallen
2020-01-12 11:00 10 Silverdals IF - AIK IBF Hugo Nilsson, Annabel Jonsson Silverdalshallen
2020-01-12 12:00 10 Ängby IF (A) - Danderyds SK IBF Marcus Höök, Isak Ålenius Grimstahallen
Omgång 11
2020-01-12 15:00 11 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Fredrik Nensén, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2020-01-18 11:00 11 Väsby AIK (B) - Vaxholms IBF Lea Gergi, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2020-01-18 11:45 11 Ekerö IK (D) - Silverdals IF Alice Fritshammar, Johanna Kjebon Mälaröhallen
2020-01-18 12:00 11 Täby FC (D) - Enebybergs IF Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2020-01-18 12:00 11 Väsby AIK (A) - Ekerö IK (A) Lea Gergi, Robert Lindén Säfström Väsby skolan
2020-01-18 13:00 11 Täby FC (B) - Täby FC (A) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2020-01-19 09:00 11 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) Jonas Vedin, Andreas Theorén Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 12:00 11 Råsunda IS - Kungsängens IF Filip Saverstam, Elliot Karlsson Ulriksdalshallen
2020-01-19 14:45 11 Danderyds SK IBF - IBF Offensiv Lidingö Adam Sundbom, Håkan Taxén Mörbyhallen
2020-01-19 18:00 11 AIK IBF - Ängby IF (A) Marcus Höök, Elliot Karlsson Tallbackaskolan
Omgång 12
2020-01-25 12:00 12 Täby FC (A) - Väsby AIK (B) Stephanie Mobedjina, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2020-01-25 13:00 12 Täby FC (E) - Täby FC (D) , Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2020-01-25 16:00 12 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Bodals Bollhall
2020-01-25 17:00 12 Ekerö IK (A) - Råsunda IS Hampus Pernkrans, Emil Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-26 10:30 12 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Lea Gergi, Magnus Johnsson Prästängshallen
2020-01-26 12:00 12 Ängby IF (A) - Ekerö IK (D) Marcus Höök, Emil Pernkrans Grimstahallen
2020-01-26 13:00 12 Väsby AIK (A) - Danderyds SK IBF Carl Theorén, Jonas Vedin Väsby skolan
2020-01-26 13:15 12 Silverdals IF - Vallentuna IBK Tindra Henriksson, Tyra Müller-Nord Silverdalshallen
2020-01-26 14:00 12 Hässelby SK IBK (A) - Vaxholms IBF Isac Krona, Robin Lidmyr Hässelbyhallen
2020-01-26 19:15 12 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK Jan Lingemark, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
Omgång 13
2020-02-01 09:00 13 Ekerö IK (D) - IBF Offensiv Lidingö Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Mälaröhallen
2020-02-01 10:00 13 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (A) Jonas Vedin, Carl Theorén Väsby skolan
2020-02-01 13:30 13 Vaxholms IBF - Enebybergs IF Mimma Spasic, Jelena Spasic Vaxholm innebandyhallen
2020-02-02 09:15 13 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Petra Dynesius, Stephanie Mobedjina Grindtorpshallen
2020-02-02 10:15 13 Täby FC (B) - Silverdals IF Petra Dynesius, Stephanie Mobedjina Grindtorpshallen
2020-02-02 11:15 13 Täby FC (D) - Kungsängens IF Petra Dynesius, Stephanie Mobedjina Grindtorpshallen
2020-02-02 13:15 13 AIK IBF - Väsby AIK (A) Ida Torbjörner, Annabel Jonsson Tallbackaskolan
2020-02-02 14:15 13 Vallentuna IBK - Ängby IF (A) Filip Lövenklint, Johnn Wahlgren Hammarbackens Sporthall
2020-02-02 17:00 13 Råsunda IS - Danderyds SK IBF Ken Johansson, Bjarne Hekkelstrand Ulriksdalshallen
2020-02-03 18:30 13 Rotebro IS IBK - Täby FC (E) Noel Akdemir, Alexander Löfgren Häggvikshallen
Omgång 14
2020-02-08 10:15 14 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK Matilda Jennersjö, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2020-02-08 12:00 14 Ekerö IK (A) - Täby FC (D) Alexander Friberg, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2020-02-08 13:00 14 Väsby AIK (A) - Ekerö IK (D) Lea Gergi, Sezgin Youmer Väsby skolan
2020-02-09 11:00 14 Ängby IF (A) - Täby FC (B) Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2020-02-09 12:00 14 Sigtuna IF IBK - Väsby AIK (B) Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2020-02-09 12:00 14 Täby FC (E) - Vaxholms IBF Paulina Thunvall, Joel Holm Grindtorpshallen
2020-02-09 13:15 14 Silverdals IF - Täby FC (A) Stephanie Mobedjina, Isabelle Lassfolk Silverdalshallen
2020-02-09 14:00 14 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK (A) Alexander Löfgren, Mats Järnmark Mörbyhallen
2020-02-09 14:00 14 Råsunda IS - AIK IBF Sam Robertsson, Isak Ålenius Tallbackaskolan
2020-02-09 17:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK Isabelle Lassfolk, Stephanie Mobedjina Bodals Bollhall
Omgång 15
2020-02-14 19:00 15 Ekerö IK (D) - Råsunda IS Robert Milerud, Tobias Jansson Tappströms Bollhall
2020-02-15 10:00 15 Väsby AIK (B) - Enebybergs IF Hugo Nilsson, Jonas Vedin Väsby skolan
2020-02-15 10:00 15 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (E) Stella Hammer, Linnea Gribe Hässelbyhallen
2020-02-15 12:00 15 Vallentuna IBK - Väsby AIK (A) Lars Samuelsson, Niclas Andersson Hammarbackens Sporthall
2020-02-15 14:00 15 Sigtuna IF IBK - Silverdals IF Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Prästängshallen
2020-02-16 13:00 15 Täby FC (A) - Ängby IF (A) Hugo Nilsson, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2020-02-16 13:30 15 Vaxholms IBF - Kungsängens IF Roger Nyström, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2020-02-16 15:00 15 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Per Sundvall, Leif Karlsson Grindtorpshallen
2020-02-16 16:00 15 Täby FC (D) - Danderyds SK IBF Per Sundvall, Roger Nyström Grindtorpshallen
2020-02-16 18:00 15 Rotebro IS IBK - Ekerö IK (A) Noel Huss, Hugo Nilsson Arena Satelliten
Omgång 16
2020-03-07 10:15 16 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK (A) Daniel Karlsson, Anna Mandelstam Hagnäshallen
2020-03-07 12:00 16 Ekerö IK (A) - Vaxholms IBF Linnea Gribe, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2020-03-07 12:00 16 Väsby AIK (A) - Täby FC (B) Jan Lingemark, Imtiaz Karim Väsby skolan
2020-03-07 15:15 16 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Asta Hansson, Kim Vulic Bodals Bollhall
2020-03-08 10:00 16 Ängby IF (A) - Sigtuna IF IBK Elliot Karlsson, Marcus Höök Grimstahallen
2020-03-08 10:00 16 AIK IBF - Täby FC (D) Carl Theorén, Filip Saverstam Ulriksdalshallen
2020-03-08 12:00 16 Silverdals IF - Väsby AIK (B) Sam Robertsson, Kenny Ly Arena Satelliten
2020-03-08 12:00 16 Täby FC (E) - Enebybergs IF Alexander Hellström, Johan Nima Grindtorpshallen
2020-03-08 14:00 16 Råsunda IS - Vallentuna IBK Joel Holm, Noel Huss Ulriksdalshallen
2020-03-08 15:00 16 Danderyds SK IBF - Rotebro IS IBK Carl Theorén, Hugo Nilsson Mörbyhallen
Omgång 17
17 Väsby AIK (B) - Täby FC (E) Väsby skolan
17 Silverdals IF - Ängby IF (A) Silverdalshallen
17 Enebybergs IF - Kungsängens IF Danderyds Gymnasium
17 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö Prästängshallen
17 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK (A) Hässelbyhallen
17 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) Grindtorpshallen
17 Vaxholms IBF - Danderyds SK IBF Vaxholm innebandyhallen
17 Täby FC (B) - Råsunda IS Grindtorpshallen
17 Rotebro IS IBK - AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
17 Täby FC (D) - Ekerö IK (D) Grindtorpshallen
Omgång 18
18 Ängby IF (A) - Väsby AIK (B) Grimstahallen
18 Kungsängens IF - Täby FC (E) Hagnäshallen
18 IBF Offensiv Lidingö - Silverdals IF Bodals Bollhall
18 Ekerö IK (A) - Enebybergs IF Mälaröhallen
18 Väsby AIK (A) - Sigtuna IF IBK Väsby skolan
18 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (A) Mörbyhallen
18 Råsunda IS - Täby FC (A) Ulriksdalshallen
18 AIK IBF - Vaxholms IBF Ulriksdalshallen
18 Ekerö IK (D) - Rotebro IS IBK Mälaröhallen
18 Täby FC (D) - Vallentuna IBK Grindtorpshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis