Spelprogram - Pantamera Flickor Röd Lätt

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Danderyds SK IBF Hanna Steiner hanna@pool.se 0704495220 Blå/Vit/Vita
Ekerö IK Christian Almeby calmeby@gmail.com 0701-849595 Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (A) Malin Andersson malin72forsberg@gmail.com 072-5522007 Röd/svart/svart
Hässelby SK IBK (B) Malin Andersson malin72forsberg@gmail.com 072-5522007 röd/svart/svart
Nacka Wallenstam IBK Lotta Skagerberg lskagerberg@gmail.com Vit/Svart/Vit
Rotebro IS IBK Linnéa Brehme linneabrehme4@gmail.com 070-543 97 51 Blå/blå/vit
Sigtuna IF IBK Lars Andrén lrsandren@gmail.com 0709256135 Blå-Blå-Blå
Sköndals IK Matias Godin matiasgodin7@gmail.com 070-3072265 Blå/Blå/Blå
Töjnan IBK Linda Stromberg Linda.stromberg@bredband2.com Gul/svart/svart
Vallentuna IBK Kristina Åstrand kristinaastrand@hotmail.com 070-6919771 Svart, Svart, Svart
Västerhaninge IBK Maria Johannesson elintimebba@gmail.com Blå/Svart/Svart
Älvsjö AIK IBF Patrik Meissner patrik.meissner@gmail.com 0706987830 Blå/Blå/Blå
Ängby IF Kenneth Werbes kenneth.werbes@gmail.com 0705337949 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 12:30 1 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 2 - 1 Daniel Karlsson, Sam Varahram Åbyhallen
2019-09-28 13:15 1 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 1 - 5 Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Mälaröhallen
2019-09-28 17:15 1 Sigtuna IF IBK - Ängby IF 5 - 5 Richard Jonsson, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-09-29 14:15 1 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 0 - 11 Mats Järnmark, William De Besche Mörbyhallen
2019-09-29 16:00 1 Töjnan IBK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 1 Linda Forslund, Madeleine Forslund Silverdalshallen 30
2019-09-29 16:30 1 Sköndals IK - Vallentuna IBK 2 - 4 Erik Nyman, Daniel Karlsson Sköndalshallen
Omgång 2
2019-10-05 14:00 2 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 9 - 2 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-10-05 17:45 2 Nacka Wallenstam IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Ormingehallen
2019-10-06 14:00 2 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 2 - 4 Martin Mårtensson, Niclas Andersson Rotebrohallen (Nya) 48
2019-10-06 14:00 2 Ängby IF - Danderyds SK IBF 5 - 1 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
2019-10-09 19:00 2 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK 3 - 3 Linda Forslund, Madeleine Forslund Häggvikshallen
2020-01-20 18:00 2 Hässelby SK IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 8 Amanda Törner, Robert Milerud Hässelbyhallen
Omgång 3
2019-10-12 12:15 3 Vallentuna IBK - Älvsjö AIK IBF 0 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Hammarbackens Sporthall
2019-10-12 12:30 3 Ekerö IK - Töjnan IBK 7 - 1 Gustav Fohlstedt, Mario Mallengren Mälaröhallen
2019-10-12 17:30 3 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF 1 - 10 Stefano Bianque, Andreas Mattsson Hässelbyhallen 25
2019-10-13 11:00 3 Sköndals IK - Rotebro IS IBK 1 - 4 ****** ******, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Sköndalshallen
2019-10-13 14:15 3 Danderyds SK IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Mörbyhallen
2019-11-10 11:15 3 Sigtuna IF IBK - Västerhaninge IBK 0 - 6 Jan Lingemark, Mimma Spasic Prästängshallen
Omgång 4
2019-10-19 10:00 4 Västerhaninge IBK - Danderyds SK IBF 8 - 0 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Åbyhallen
2019-10-19 11:00 4 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK 7 - 1 Jonatan Svahn, Sam Robertsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-19 16:00 4 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Christoffer Hellström, Shabbir Ahmed Myrsjöskolan
2019-10-20 11:00 4 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK 5 - 2 Jonatan Svahn, Anders Haag Prästängshallen
2019-10-20 14:00 4 Töjnan IBK - Sköndals IK 7 - 4 Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen 20
2020-01-18 12:30 4 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Alexander Löfgren, Roland Nester Hässelbyhallen
Omgång 5
2019-10-26 12:00 5 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK 4 - 0 Shabbir Ahmed, Gustaf Reimer Sätrahallen
2019-10-26 12:45 5 Danderyds SK IBF - Ekerö IK 0 - 7 Johan Eklund, Tony Verho Mörbyhallen
2019-10-27 12:00 5 Sköndals IK - Sigtuna IF IBK 4 - 6 Jouni Kekkonen, Rebecka Edin Sköndalshallen
2019-10-27 15:00 5 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Annie Mattsson, Ludwig Idevall Hässelbyhallen
2019-10-27 17:30 5 Hässelby SK IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 2 Annie Mattsson, Ludwig Idevall Hässelbyhallen
2019-11-16 15:30 5 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 2 - 1 Simon Fröberg, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
Omgång 6
2019-11-09 11:00 6 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 4 Edvin Strömgren, Alva Olson Åbyhallen
2019-11-09 17:00 6 Nacka Wallenstam IBK - Ängby IF 3 - 2 Johan Ståhl, Edvin Strömgren Myrsjöskolan
2019-11-10 10:00 6 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 1 - 0 Jan Lingemark, Mimma Spasic Prästängshallen
2019-11-10 12:45 6 Töjnan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Ludwig Idevall, Mattias Thomasson Silverdalshallen
2019-11-10 17:00 6 Danderyds SK IBF - Sköndals IK 2 - 7 Amanda Torbjörner, Lisa Dahl Mörbyhallen
2019-11-10 17:00 6 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) 9 - 4 Leif Karlsson Mälaröhallen
Omgång 7
2019-11-16 09:45 7 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 3 - 5 Mats Järnmark, Filip Lövenklint Grimstahallen
2019-11-16 11:00 7 Älvsjö AIK IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Tommy Egman, Christian Berger Sätrahallen
2019-11-16 11:00 7 Hässelby SK IBK (B) - Ekerö IK 3 - 4 Roger Nyström, Alexander Edehag Hässelbyhallen
2019-11-16 14:15 7 Vallentuna IBK - Danderyds SK IBF 4 - 3 Simon Fröberg, Alexander Löfgren Hammarbackens Sporthall
2019-11-17 13:30 7 Ängby IF - Västerhaninge IBK 3 - 4 Tony Verho, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2019-11-17 17:15 7 Rotebro IS IBK - Töjnan IBK 3 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
Omgång 8
2019-11-22 20:00 8 Ekerö IK - Ängby IF 1 - 3 Johan Ståhl, Noel Akdemir Tappströms Bollhall
2019-11-23 10:00 8 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2019-11-24 11:00 8 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 0 - 4 Hugo Nilsson, Jonas Vedin Prästängshallen
2019-11-24 11:00 8 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Lisa Dahl, Kim Vulic Sköndalshallen
2019-11-24 14:00 8 Danderyds SK IBF - Älvsjö AIK IBF 1 - 9 Mimma Spasic, Mario Mallengren Mörbyhallen
2019-11-24 14:15 8 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 2 - 4 Max Åstrand, Adam Sundbom Hammarbackens Sporthall
Omgång 9
2019-11-29 18:00 9 Rotebro IS IBK - Danderyds SK IBF 18 - 0 Jonas Vedin, Andreas Theorén Rotebrohallen (Mikaelskolan) 53
2019-11-30 15:30 9 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 11 Amanda Torbjörner, Tindra Henriksson Sätrahallen
2019-11-30 16:00 9 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 0 - 1 Ricky Bagge, Elliot Karlsson Riddersvik
2019-11-30 17:00 9 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 2 - 3 Anton Zaitsev, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2019-12-01 16:00 9 Ängby IF - Sköndals IK 4 - 0 Alexander Löfgren, Felix Wennerstein Grimstahallen
2019-12-11 19:00 9 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 3 Häggvikshallen 30
Omgång 10
2019-12-01 16:30 10 Ekerö IK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Alice Fritshammar, Leif Karlsson Mälaröhallen
2019-12-07 09:45 10 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Rotebrohallen (Nya)
2019-12-07 14:15 10 Vallentuna IBK - Ängby IF 1 - 4 Moa Holm, Max Åstrand Hammarbackens Sporthall
2019-12-08 12:00 10 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 4 Anton Forsell, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-12-08 13:00 10 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 5 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-12-08 16:00 10 Danderyds SK IBF - Töjnan IBK 2 - 7 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Mörbyhallen
Omgång 11
2019-10-12 17:15 11 Sigtuna IF IBK - Danderyds SK IBF 3 - 2 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Prästängshallen
2019-12-14 16:30 11 Nacka Wallenstam IBK - Vallentuna IBK 3 - 3 Daniel Mårtensson, Johan Nima Ormingehallen
2019-12-15 11:00 11 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Åsa Gustavsson, Ludwig Idevall Rotebrohallen (Nya) 42
2019-12-15 13:00 11 Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 8 Mats Järnmark, Ricky Bagge Grimstahallen
2019-12-15 13:30 11 Västerhaninge IBK - Sköndals IK 9 - 1 Håkan Taxén, Sam Robertsson Åbyhallen
2019-12-15 16:45 11 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK 3 - 1 Robin Lidmyr, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
Omgång 12
2020-01-11 10:00 12 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK 1 - 5 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Hässelbyhallen
2020-01-11 12:15 12 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 2 Rebecka Edin, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2020-01-11 12:45 12 Vallentuna IBK - Västerhaninge IBK 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Andreas Beijer Hammarbackens Sporthall
2020-01-12 12:15 12 Sköndals IK - Ekerö IK 1 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Sköndalshallen
2020-01-12 13:00 12 Ängby IF - Rotebro IS IBK 1 - 4 Wilmer Jonsson, Niclas Andersson Grimstahallen
2020-01-12 16:45 12 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 8 Richard Jonsson, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
Omgång 13
2020-01-18 09:45 13 Töjnan IBK - Ängby IF 2 - 11 Alexander Löfgren, Robert Milerud Hässelbyhallen
2020-01-18 11:00 13 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Kenneth Johansson, Mario Mallengren Åbyhallen
2020-01-18 15:30 13 Ekerö IK - Vallentuna IBK 4 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-19 11:15 13 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 4 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Prästängshallen
2020-01-19 14:00 13 Hässelby SK IBK (A) - Danderyds SK IBF 7 - 2 Fadi Saffo, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2020-01-19 15:15 13 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK 0 - 1 Wilmer Axén, Didrik Axen Myrsjöskolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis