Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Svart, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF Svart, Svart, Svart
Ekerö IK (A) Anna Palmgren anna.palmgren@outlook.com 070-241 07 53 Mörkblå/Mörkblå/Mörkblå
FBI Tullinge (B) Martin Gräns martin.grans@gmail.com 0703506857 Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS Röd, Röd, Vita
IK Frej Täby IBK (B) Tommy Rutström tommy.rutstrom@telia.com 0702-202968 Gul/Svart/Gul
Mariebergs SK röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK (A) Vit, Svart, Vit
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Segeltorps IF Vit, Vit, Vit
Silverdals IF Gunilla Mickelsson mickelsson.gunilla@gmail.com 0735186044 Vit, Vit, Vit
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 AIK IBF - Täby FC (A) Tallbackaskolan
1 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF Tomtbergahallen
2019-09-28 10:45 1 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK 3 - 2 Mimma Spasic, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2019-09-28 12:00 1 IK Frej Täby IBK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Oscar Silverbratt, Lucas Edberg Vikingavallen 112
2019-09-29 10:30 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Silverdals IF 2 - 2 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Ormingehallen
2019-11-08 18:45 1 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 8 - 3 Mauricio Castillo, Erik Gustafsson Tullingehallen
Omgång 2
2019-10-05 10:15 2 Täby FC (A) - IK Frej Täby IBK (B) 4 - 3 Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström K-Rauta Arena
2019-10-05 16:15 2 Ekerö IK (A) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Mälaröhallen
2019-10-05 17:15 2 Mariebergs SK - FBI Tullinge (B) 1 - 4 Osama Abaied, Mario Mallengren Engelbrektshallen
2019-10-06 14:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 3 Totte Hallgren, Martin Hjelmberg Björkebyhallen
2019-11-17 17:45 2 Segeltorps IF - Huddinge IBS 1 - 8 Alexander Löfgren, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen 48
2019-12-06 19:00 2 Silverdals IF - AIK IBF 0 - 11 Noel Akdemir, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 3
2019-10-12 09:00 3 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (A) 1 - 7 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-12 12:15 3 IK Frej Täby IBK (B) - Silverdals IF 0 - 3 Sam Varahram, Oscar Uhlir Vikingavallen
2019-10-12 17:30 3 Ekerö IK (A) - Mariebergs SK 5 - 1 Martin Mårtensson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2019-10-13 10:00 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - Segeltorps IF 6 - 2 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ormingehallen
2019-10-13 18:15 3 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Sam Robertsson, Johan Eklund Tallbackaskolan
2019-12-04 20:00 3 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 2 - 0 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
Omgång 4
2019-10-19 10:30 4 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 6 Zana Guzel, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-10-20 09:00 4 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 7 - 4 Per Sundvall, Rikard Söderlund K-Rauta Arena 15
2019-10-20 11:00 4 Segeltorps IF - AIK IBF 2 - 14 Lennart Asp, Adam Lönnborg Glömstahallen
2019-10-20 14:00 4 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK (B) 1 - 1 Filip Lövenklint, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2019-10-20 15:15 4 Silverdals IF - Rotebro IS IBK (B) 2 - 9 Linn Skotte, Ida Torbjörner Silverdalshallen
2020-01-13 18:00 4 Mariebergs SK - Huddinge IBS 3 - 2 Tony Verho, Imtiaz Karim Liljeholmshallen 2
Omgång 5
2019-10-26 11:15 5 Ekerö IK (A) - Silverdals IF 6 - 8 Johan Nima, Mattias Thomasson Mälaröhallen
2019-10-26 14:00 5 Täby FC (A) - Mariebergs SK 9 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Patrik Larsson K-Rauta Arena
2019-10-27 13:15 5 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 9 - 2 Lukas Jellnor, Leif Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2019-10-27 13:30 5 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 2 Lucas Werelius, Max Sjöberg Ormingehallen
2019-10-27 14:45 5 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2019-11-30 14:15 5 IK Frej Täby IBK (B) - Segeltorps IF 8 - 3 Sampo Friberg, Lars Reuterhagen Vikingavallen
Omgång 6
2019-11-09 13:15 6 Segeltorps IF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 11 Mauricio Castillo, Martin Claësson Kvarnbergshallen 32
2019-11-09 14:15 6 FBI Tullinge (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 6 Adam Lönnborg, Johan Nima Tullingehallen
2019-11-09 15:30 6 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 10 Christian Berger, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2019-11-10 12:00 6 Huddinge IBS - AIK IBF 6 - 1 Mauricio Castillo, Martin Claësson Tomtbergahallen
2019-11-10 15:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (A) 1 - 4 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2020-01-24 19:00 6 Silverdals IF - Täby FC (A) 7 - 5 Noel Akdemir, Ida Nedin Silverdalshallen
Omgång 7
2019-11-16 09:00 7 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Oscar Uhlir, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-11-16 14:15 7 IK Frej Täby IBK (B) - Huddinge IBS 5 - 9 Rikard Söderlund, Imtiaz Karim Vikingavallen
2019-11-16 14:30 7 Ekerö IK (A) - Segeltorps IF 8 - 0 Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Tappströms Bollhall
2019-11-17 12:45 7 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (A) 9 - 2 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ulriksdalshallen
2019-11-17 13:30 7 Rotebro IS IBK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Andreas Theorén, Joel Holm Rotebrohallen (Nya)
2019-11-17 17:45 7 Silverdals IF - Mariebergs SK 3 - 1 Isabelle Lassfolk, Fredrik Nensén Silverdalshallen
Omgång 8
2019-11-23 11:00 8 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (A) 3 - 2 Adam Lönnborg, Leif Karlsson Storvretens Sporthall
2019-11-23 14:15 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 9 - 2 Christian Ljunggren, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
2019-11-23 16:30 8 Huddinge IBS - Rotebro IS IBK (B) 8 - 2 Michael Hillblom, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2019-11-23 16:30 8 Mariebergs SK - AIK IBF 0 - 17 Sampo Friberg, Tony Verho Stora Mossen 1
2019-11-24 13:00 8 Segeltorps IF - Täby FC (A) 2 - 7 Martin Claësson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen 30
2019-11-24 13:15 8 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF 5 - 5 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
Omgång 9
2019-11-30 09:00 9 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Alexander Löfgren Rotebrohallen (Nya)
2019-11-30 09:00 9 Täby FC (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Peter Lassfolk, Armin Shafiei K-Rauta Arena
2019-11-30 13:00 9 IK Frej Täby IBK (B) - AIK IBF 0 - 11 Max Åstrand, Moa Holm Vikingavallen
2019-12-01 12:00 9 Bele Barkarby IF IBF - Mariebergs SK 6 - 3 Samuel Oreland, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2019-12-01 12:15 9 Silverdals IF - Segeltorps IF 0 - 6 Ken Johansson, Theodore Idevall Silverdalshallen
2019-12-21 10:00 9 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS 7 - 2 Eskil Simonsen, Jan Lingemark Mälaröhallen
Omgång 10
2019-12-07 15:30 10 FBI Tullinge (B) - Silverdals IF 2 - 3 Viggo Modigh, Erik Gustafsson Rikstenshallen
2019-12-07 16:30 10 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (A) 7 - 4 Anton Zaitsev, Kevin Helly Ormingehallen
2019-12-07 19:00 10 Mariebergs SK - IK Frej Täby IBK (B) OW (0 - 5) Engelbrektshallen
2019-12-08 11:30 10 Segeltorps IF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 14 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Glömstahallen 30
2019-12-08 14:45 10 Huddinge IBS - Täby FC (A) 2 - 4 Viggo Modigh, Kenny Ly Tomtbergahallen
2020-02-17 19:45 10 AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 1 Noel Akdemir, Johan Nima Tallbackaskolan
Omgång 11
2019-12-14 13:15 11 Ekerö IK (A) - AIK IBF 5 - 2 Magnus Johnsson, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2019-12-14 19:00 11 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Daniel Bjerdahl, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2019-12-15 11:00 11 Silverdals IF - Huddinge IBS 2 - 10 Niklas Forsman, Martin Eriksson Arena Satelliten
2019-12-15 13:30 11 Rotebro IS IBK (B) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 4 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Rotebrohallen (Nya)
2019-12-15 13:45 11 Segeltorps IF - Mariebergs SK 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2020-02-11 18:10 11 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Skarpängskolan A
Omgång 12
12 Mariebergs SK - Rotebro IS IBK (B) Liljeholmshallen 2
2020-01-11 15:15 12 Täby FC (A) - AIK IBF 2 - 10 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2020-01-11 16:00 12 Ekerö IK (A) - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 1 Emil Pernkrans, Hampus Pernkrans Tappströms Bollhall
2020-01-12 08:45 12 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 2 - 13 Anders Hillebrink, Viggo Modigh Kvarnbergshallen 40
2020-01-12 14:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS 1 - 1 Mario Mallengren, Mimma Spasic Björkebyhallen
2020-01-12 14:00 12 Silverdals IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
Omgång 13
2020-01-18 12:00 13 FBI Tullinge (B) - Mariebergs SK 7 - 1 Sezgin Youmer, Martin Claësson Tullingehallen
2020-01-18 13:15 13 IK Frej Täby IBK (B) - Täby FC (A) 3 - 2 Buster Wickenbergh, Chelsea Wickenbergh Vikingavallen
2020-01-18 15:15 13 Huddinge IBS - Segeltorps IF 6 - 1 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-01-18 16:30 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2020-01-19 11:00 13 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK (A) 3 - 3 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Rotebrohallen (Nya)
2020-01-19 14:00 13 AIK IBF - Silverdals IF 3 - 2 Marcus Höök, Elliot Karlsson Tallbackaskolan
Omgång 14
2020-01-10 19:00 14 Silverdals IF - IK Frej Täby IBK (B) 7 - 1 Alexander Löfgren, Ludwig Idevall Silverdalshallen
2020-01-25 10:15 14 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (B) 2 - 2 Theodore Idevall, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
2020-01-25 16:00 14 Mariebergs SK - Ekerö IK (A) 3 - 12 Sam Robertsson, Kim Vulic Stora Mossen 1
2020-01-25 16:30 14 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 4 - 3 Adam Lönnborg, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-01-26 11:30 14 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 2 Oskar Ekman, Viggo Modigh Glömstahallen 47
2020-01-26 12:30 14 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 1 - 6 Martin Mårtensson, Håkan Taxén Björkebyhallen
Omgång 15
2020-02-01 09:00 15 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF 5 - 2 Magnus Johnsson, Alexander Hellström Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 13:00 15 IK Frej Täby IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Anton Fritshammar, Alexander Löfgren Vikingavallen
2020-02-01 14:30 15 Huddinge IBS - Mariebergs SK 3 - 0 Gustav Levin, Zana Guzel Tomtbergahallen
2020-02-01 15:00 15 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 6 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Magnus Johansson Mälaröhallen
2020-02-01 16:30 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Christoffer Castwall, Noah Hulin Ormingehallen
2020-02-02 14:15 15 AIK IBF - Segeltorps IF 12 - 1 Annabel Jonsson, Ida Torbjörner Tallbackaskolan
Omgång 16
2020-02-08 13:15 16 Mariebergs SK - Täby FC (A) 4 - 1 Alexander Löfgren, Johan Engvall Hjorthagshallen 30
2020-02-08 15:15 16 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 1 - 3 Johnny Mikael Claesson, Jacob Leijon Tullingehallen
2020-02-08 16:15 16 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 8 Totte Hallgren, Ricky Bagge Björkebyhallen
2020-02-09 10:00 16 Segeltorps IF - IK Frej Täby IBK (B) 0 - 5 Kevin Geovanny Moreno Ordonez, Karima Sharipova Glömstahallen 26
2020-02-09 12:00 16 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 2 Shabbir Ahmed, Viggo Modigh Tomtbergahallen
2020-02-09 15:15 16 Silverdals IF - Ekerö IK (A) 4 - 5 Daniel Kölborn, Lisa Dahl Silverdalshallen
Omgång 17
2020-02-15 10:15 17 Täby FC (A) - Silverdals IF 6 - 3 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson K-Rauta Arena
2020-02-15 11:15 17 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Mats Järnmark Mälaröhallen
2020-02-15 14:30 17 IK Frej Täby IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen
2020-02-16 15:00 17 Rotebro IS IBK (B) - Segeltorps IF 8 - 1 Sampo Friberg, Lukas Jellnor Silverdalshallen
2020-02-16 17:00 17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK 0 - 2 Felix Fernström, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2020-02-16 18:30 17 AIK IBF - Huddinge IBS 5 - 3 Isak Ålenius, Imtiaz Karim Tallbackaskolan
Omgång 18
18 FBI Tullinge (B) - Rotebro IS IBK (B) Tullingehallen
18 Mariebergs SK - Silverdals IF
2020-02-22 16:15 18 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 0 - 9 Niklas Forsman, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2020-02-23 09:45 18 Segeltorps IF - Ekerö IK (A) 1 - 4 Viggo Modigh, Hampus Bergholm Glömstahallen 28
2020-03-02 19:00 18 Huddinge IBS - IK Frej Täby IBK (B) 12 - 0 Petra Dynesius, Jonas Jatko Tomtbergahallen 77
2020-03-08 13:00 18 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF 2 - 13 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Myrsjöskolan
Omgång 19
19 IK Frej Täby IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Vikingavallen
2020-03-07 12:30 19 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS 5 - 1 Daniel Mårtensson, Erik Nyman Rotebrohallen (Nya)
2020-03-07 15:00 19 AIK IBF - Mariebergs SK 15 - 3 Andreas Theorén, Joel Holm Tallbackaskolan
2020-03-07 16:30 19 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 3 Mario Mallengren, Sam Robertsson Mälaröhallen
2020-03-08 09:45 19 Täby FC (A) - Segeltorps IF 5 - 4 Nihada Cenanovic, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2020-03-08 12:30 19 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 14 Mattias Thomasson, Mimma Spasic Silverdalshallen
Omgång 20
20 AIK IBF - IK Frej Täby IBK (B) Ulriksdalshallen
20 Nacka Wallenstam IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) Ormingehallen
20 Huddinge IBS - Ekerö IK (A) Tomtbergahallen
20 FBI Tullinge (B) - Täby FC (A)
20 Segeltorps IF - Silverdals IF Glömstahallen
20 Mariebergs SK - Bele Barkarby IF IBF Engelbrektshallen
Omgång 21
21 Rotebro IS IBK (B) - AIK IBF Rotebrohallen (Nya)
21 IK Frej Täby IBK (B) - Mariebergs SK Vikingavallen
21 Bele Barkarby IF IBF - Segeltorps IF Björkebyhallen
21 Silverdals IF - FBI Tullinge (B) Silverdalshallen
21 Täby FC (A) - Huddinge IBS K-Rauta Arena
21 Ekerö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tappströms Bollhall
Omgång 22
22 IK Frej Täby IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Vikingavallen
22 AIK IBF - Ekerö IK (A) Tallbackaskolan
22 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) Ormingehallen
22 Huddinge IBS - Silverdals IF Tomtbergahallen
22 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF Tullingehallen
22 Mariebergs SK - Segeltorps IF Engelbrektshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis