Spelprogram - Pantamera Pojkar Mörkröd Medelsvår

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Arlanda IBK Erik Forsberg erik.forsberg@maliba.se 070-5240362 Röd/blå/röd
Bele Barkarby IF IBF Johan Ahlstrand johanahlstrand@bahnhof.se +46703301558 Svart, Svart, Svart
Huddinge IBS Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
Hässelby SK IBK Jenny Krona jenny.krona@gmail.com 070-7575524 Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK Marie Gustafsson Mariegustafsson51@hotmail.com 0734166972 Röd/Röd/Svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Anna Castwall anna@castwall.se 0706560018 vit/svart/vit
Nacka Wallenstam IBK (B) Robin Dunlop robin@klockstigen.com 0707287739 Vit, Svart, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK Stefan Berg stefan.berg@ica.se 070-375 98 96 svart/svart, svart, svart
Täby FC (A) Johan Karlsson johan@emarin.se 0706-110529 Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Johan Karlsson johan@emarin.se 0706-110529 Vit, Vit, Vit
Vendelsö IK Patrik Engström patrik.engstrom@vendelsöik.se Blå/Blå/Blå
Västerhaninge IBK Katrin Jäverbring katrin.javerbring@gmail.com 070-7542486 Blå/Svart/Svart
Åkersberga IBF Stefan Hermansson csgruppenab@gmail.com Orange, svart, orange
Älvsjö AIK IBF Nathalie Ahlsén nathalie.ahlsen@gmail.com 0702680038 Blå/Blå/Blå
Örby IS Ulf Stenqvist ulf.stenqvist@dnb.se 070-2361241 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 13:00 1 Arlanda IBK - Hässelby SK IBK 3 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Rosershallen
2019-09-28 17:45 1 Täby FC (A) - Vendelsö IK 2 - 3 Johan Nima, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-09-29 15:30 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 0 - 4 Felix Fernström, Svedje Ohlson Ormingehallen
2019-09-29 16:00 1 Järfälla IBK - Täby FC (B) 7 - 6 Ricky Bagge, Johan Eklund Viksjö Sporthall
2019-09-29 16:15 1 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Björkebyhallen
2019-09-29 16:45 1 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Kari Malmros, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-09-29 19:45 1 Åkersberga IBF - Örby IS 3 - 1 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
Omgång 2
2019-10-05 14:15 2 Örby IS - Täby FC (A) 1 - 6 Johan Eklund, Daniel Enkulla Högdalshallen
2019-10-05 14:15 2 Västerhaninge IBK - Järfälla IBK 6 - 4 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Åbyhallen 45
2019-10-05 16:30 2 Täby FC (B) - Arlanda IBK 4 - 4 Lucas Edberg, Theodore Idevall Hägerneholmshallen
2019-10-05 17:15 2 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 10 - 3 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2019-10-06 12:45 2 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Patrik Larsson, Daniel Bäckner Lyckeby Sporthall
2019-10-06 15:15 2 Nacka Wallenstam IBK (A) - Åkersberga IBF 3 - 11 Kevin Helly, Bjarne Hekkelstrand Ormingehallen
2020-01-12 12:15 2 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS 4 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sätrahallen
Omgång 3
2019-10-12 14:00 3 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 1 Peter Lassfolk, Filip Lövenklint Hägerneholmshallen
2019-10-12 14:30 3 Arlanda IBK - Västerhaninge IBK 2 - 2 Imtiaz Karim, Johan Engvall Rosershallen
2019-10-13 10:30 3 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 4 - 5 Mario Mallengren, Mimma Spasic Kallhälls sporthall
2019-10-13 12:00 3 Bele Barkarby IF IBF - Örby IS 9 - 2 Theodore Idevall, Osama Abaied Herresta Sporthall
2019-10-13 19:15 3 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Osama Abaied, Petra Dynesius Västertorpshallen
2019-10-13 19:45 3 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 5 Johan Nima, Zana Guzel Ormingehallen 50
2019-12-18 20:10 3 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
Omgång 4
2019-10-18 20:00 4 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-10-19 17:00 4 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Gabriel Nääs Åbyhallen 104
2019-10-19 17:45 4 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 11 Daniel Bjerdahl, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2019-10-20 12:00 4 Åkersberga IBF - Arlanda IBK 2 - 5 Linda Forslund, Madeleine Forslund Skärgårdsstadshallen
2019-10-20 17:45 4 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Simon Righarts, Rikard Söderlund Hägerneholmshallen
2019-11-29 18:45 4 Järfälla IBK - Täby FC (A) 1 - 7 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
2019-12-08 14:15 4 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Martin Mårtensson, Daniel Bjerdahl Hässelbyhallen
Omgång 5
2019-10-19 14:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 2 - 1 Mario Mallengren, Osama Abaied Strandhallen - Tyresö
2019-10-26 11:00 5 Arlanda IBK - Täby FC (A) 6 - 4 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Rosershallen
2019-10-26 12:30 5 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 2 - 4 Anton Fritshammar, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2019-10-26 15:45 5 Älvsjö AIK IBF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Shabbir Ahmed Sätrahallen
2019-10-27 14:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 5 - 5 Henrik Sommerville, Andreas Mattsson Herresta Sporthall
2019-11-16 16:00 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF 3 - 3 Sadjad Nima, Daniel Bjerdahl Myrsjöskolan
2019-11-27 20:10 5 Huddinge IBS - Vendelsö IK 4 - 1 Hampus Viking, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
Omgång 6
2019-11-06 18:45 6 Arlanda IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Tobias Jansson Kolstahallen
2019-11-09 14:00 6 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 3 Magnus Vilhelm Eriksson, Shabbir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2019-11-10 16:00 6 Täby FC (B) - Huddinge IBS 1 - 5 Filip Lövenklint, Magnus Berg Grindtorpshallen
2019-11-10 19:00 6 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 1 Sabina Åström, Johan Nima Hägerneholmshallen
2019-12-01 16:30 6 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 10:00 6 Västerhaninge IBK - Hässelby SK IBK 3 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Åbyhallen 54
2019-12-19 20:20 6 Örby IS - Vendelsö IK 6 - 3 Jonas Jatko, Alexander Hellström Lyckeby Sporthall
Omgång 7
2019-11-16 12:15 7 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-11-16 12:15 7 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK 3 - 2 Magnus Johansson, Anders Westerberg Strandhallen - Tyresö
2019-11-16 14:15 7 Huddinge IBS - Örby IS 3 - 2 Daniel Karlsson, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2019-11-16 17:15 7 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (A) 2 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2019-11-17 15:00 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Jonatan Svahn, Mikael Ferneback Ormingehallen
2019-11-17 18:00 7 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK 4 - 3 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2019-11-17 18:30 7 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 3 Aldin Imamovic, Kevin Helly Lyckeby Sporthall
Omgång 8
2019-11-22 19:45 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 3 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ormingehallen
2019-11-23 12:30 8 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 7 - 4 Magnus Vilhelm Eriksson, Magnus Berg Åbyhallen 144
2019-11-23 12:30 8 Arlanda IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Lars Reuterhagen, Mario Mallengren Rosershallen
2019-11-23 16:45 8 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 3 Oskar Mattsson, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 10:00 8 Järfälla IBK - Vendelsö IK 3 - 7 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Kallhälls sporthall
2019-11-24 15:00 8 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 7 - 5 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-11-24 17:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Alexander Rosén Björkebyhallen
Omgång 9
2019-10-11 20:00 9 Vendelsö IK - Arlanda IBK 6 - 3 Theodore Hurtig, Hampus Viking Lyckeby Sporthall
2019-11-30 14:00 9 Täby FC (B) - Täby FC (A) 7 - 10 Sam Varahram, Ken Johansson Hägerneholmshallen
2019-11-30 14:45 9 Örby IS - Järfälla IBK 1 - 6 Magnus Johansson, Mauricio Castillo Högdalshallen
2019-11-30 15:45 9 Västerhaninge IBK - Åkersberga IBF 4 - 4 Fredrik Pålsson, Christian Ljunggren Åbyhallen 70
2019-12-01 10:45 9 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 4 Kevin Helly, Johan Nima Tyresöhallen
2019-12-01 14:30 9 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 13 - 3 Shabbir Ahmed, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2019-12-06 19:00 9 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 1 Filip Lövenklint, Osama Abaied Hässelbyhallen
Omgång 10
2019-12-08 11:00 10 Arlanda IBK - Örby IS 2 - 0 Ken Johansson, Niklas Forsman Rosershallen
2019-12-08 12:45 10 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Kevin Helly, Tobias Jansson Västertorpshallen
2019-12-08 13:45 10 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK 5 - 1 Amanda Törner, Johan Hessing Hägerneholmshallen
2019-12-08 19:15 10 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 2 - 3 Aarre Hietanen, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 19:15 10 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 3 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Mikael Ferneback Björkebyhallen
2019-12-08 19:30 10 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 2 Totte Hallgren, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2019-12-08 20:00 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
Omgång 11
2019-12-14 12:00 11 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 0 - 2 Jan Lingemark, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2019-12-14 12:00 11 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2019-12-14 15:00 11 Hässelby SK IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 6 Ricky Bagge, Rikard Söderlund Riddersvik
2019-12-14 16:00 11 Västerhaninge IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Åbyhallen
2019-12-14 16:30 11 Huddinge IBS - Järfälla IBK 4 - 2 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Tomtbergahallen
2019-12-15 18:30 11 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Lyckeby Sporthall
2020-01-26 11:00 11 Nacka Wallenstam IBK (A) - Arlanda IBK Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
Omgång 12
2020-01-11 13:15 12 Arlanda IBK - Järfälla IBK 6 - 5 Noel Akdemir, Volodar Ilyk Rosershallen
2020-01-11 16:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (B) 5 - 3 Sam Varahram, Johan Nima Strandhallen - Tyresö
2020-01-11 17:45 12 Täby FC (A) - Huddinge IBS 5 - 1 Theodore Idevall, Jonas Jatko Hägerneholmshallen
2020-01-12 14:15 12 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 6 - 5 Totte Hallgren, William Wetterud Herresta Sporthall
2020-01-12 18:00 12 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK 3 - 6 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2020-01-16 20:15 12 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Sezgin Youmer, Alexander Hellström Myrsjöskolan
2020-01-30 19:45 12 Älvsjö AIK IBF - Örby IS Kämpetorpshallen 2
Omgång 13
2020-01-17 18:45 13 Järfälla IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Imtiaz Karim, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2020-01-18 15:30 13 Örby IS - Hässelby SK IBK Can Asal, Lucas Werelius Högdalshallen
2020-01-18 16:30 13 Huddinge IBS - Arlanda IBK 12 - 3 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2020-01-18 18:30 13 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 0 Mauricio Castillo, Johan Nima Åbyhallen
2020-01-19 13:00 13 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Wilmer Axén, Didrik Axen Myrsjöskolan
2020-01-19 14:00 13 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Lucas Werelius, William Rennerfelt Grindtorpshallen
2020-01-19 15:15 13 Täby FC (B) - Vendelsö IK 1 - 5 Lucas Werelius, William Rennerfelt Grindtorpshallen
Omgång 14
2020-01-25 10:00 14 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2020-01-25 13:30 14 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK Johan Nima, Sam Varahram Lyckeby Sporthall
2020-01-25 14:00 14 Täby FC (B) - Örby IS Tim Svensson, Andreas Sandgren Hägerneholmshallen
2020-01-25 17:00 14 Älvsjö AIK IBF - Järfälla IBK Sezgin Youmer, Martin Claësson Kämpetorpshallen 2
2020-01-26 11:45 14 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF Gustav Levin, Shabbir Ahmed Strandhallen - Tyresö
2020-01-26 12:45 14 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Herresta Sporthall
2020-01-26 14:45 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Arlanda IBK Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
Omgång 15
2020-01-25 09:00 15 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Ej offentliggjord, Armin Shafiei Hägerneholmshallen
2020-02-01 10:15 15 Västerhaninge IBK - Örby IS Åbyhallen
2020-02-01 13:15 15 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) Tomtbergahallen
2020-02-01 13:15 15 Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF Rosershallen
2020-02-01 18:30 15 Åkersberga IBF - Vendelsö IK Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 15:15 15 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK Kallhälls sporthall
2020-02-02 17:15 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (B) Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis