Spelprogram - Damer Allsvenskan Västra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Fröjereds IF Robert Johansson robbanjohansson73@hotmail.com 0703283147 blå/blå/blå
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Vit/Blå/Vit
IBF Örebro Ungdom Röd, svart, svarta
IBK Lockerud Mariestad Jonas Boväng bovens73@gmail.com 072 722 51 49 Röd/Röd/Röd
Linköping IBK Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart/Svart/Svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom Peter Stillman peter.stillman@se.abb.com 070-5703790 Orange/Svart/Svart
Telge SIBK Henrik Wemmer henrik@wemmer.se 076-7676300 Röd/Röd/Vit
Västra Mälardalen IB Fredrik Norén fredrik.noren@betonmast.se 0702593880 Svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 14:00 1 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman Västergård Arena A 83
2019-09-22 12:30 1 IBF Linköping - IBF Örebro Ungdom 2 - 2 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen 121
2019-09-22 15:00 1 Fröjereds IF - Västra Mälardalen IB 4 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist Sparbankshallen, T-holm 208
2019-09-22 15:30 1 Linköping IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom 1 - 6 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen 184
Omgång 2
2019-09-28 13:00 2 Västra Mälardalen IB - IBK Göteborg 2 - 2 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Vasahallen 106
2019-09-28 14:00 2 Telge SIBK - IBK Lund Elit IBK Lund 1 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A 41
2019-09-28 14:00 2 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Växjö IBK 5 - 6 Anders Fredriksson, Pierre Malmgren Kristiansborgshallen 102
2019-09-28 14:00 2 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 5 e.förl. Måns Löfgren, Kevin Larsson Salming Arena 95
2019-09-28 14:00 2 Lindome IBK - Fröjereds IF 7 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Almåshallen A 130
2019-09-28 15:30 2 Sävsjö IBK - IBF Linköping 3 - 7 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall 275
2019-09-28 16:30 2 IBF Örebro Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 1 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Mellringehallen - Örebro
2019-09-28 17:00 2 Hovslätts IK - Linköping IBK 2 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Jönköpings Idrottshus D-hall 84
Omgång 3
2019-09-29 13:00 3 Västra Mälardalen IB - IBK Lund Elit IBK Lund 5 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Vasahallen 111
2019-09-29 14:00 3 Telge SIBK - IBK Göteborg 3 - 4 Richard Himberg, Daniel Pettersson Västergård Arena A 80
2019-09-29 14:00 3 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Kalmarsund 2 - 4 Erik Lundgren, Anders Fredriksson Kristiansborgshallen 120
2019-09-29 14:00 3 Lindome IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Almåshallen A 172
2019-09-29 15:00 3 Lindås Rasta IBK - Fröjereds IF 4 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena 100
2019-09-29 15:30 3 IBF Örebro Ungdom - Växjö IBK 2 - 5 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Mellringehallen - Örebro 93
2019-09-29 15:30 3 Sävsjö IBK - Linköping IBK 1 - 2 David Björketun, Jesper Jonsson Sävsjö Sporthall 225
2019-09-29 17:00 3 Hovslätts IK - IBF Linköping 5 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus D-hall 120
Omgång 4
2019-10-12 13:00 4 IBF Linköping - Lindome IBK 1 - 4 Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen 84
2019-10-12 13:00 4 IBK Lund Elit IBK Lund - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 4 e.förl. Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Lunds Idrottshall 75
2019-10-12 13:00 4 FBC Kalmarsund - Västra Mälardalen IB 5 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall 143
2019-10-12 15:00 4 Fröjereds IF - Sävsjö IBK 5 - 2 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Sparbankshallen, T-holm 202
2019-10-12 15:00 4 IBK Göteborg - IBF Örebro Ungdom 7 - 1 Tomas Edstrand, Henrik Lord Johansson Lundenhallen 72
2019-10-12 15:45 4 Linköping IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 2 e.förl. Apilou Dragin, Catrin Kleist Folkungahallen 184
2019-10-12 16:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK 5 - 4 e.förl. Roger Nilsson, Johnny Lindberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-10-12 16:30 4 Växjö IBK - Telge SIBK 4 - 2 Nico Berg, Daniel Hultberg Fortnox Arena Nivika hallen 73
Omgång 5
2019-10-13 12:30 5 IBF Linköping - Lindås Rasta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen 88
2019-10-13 13:00 5 IBK Lund Elit IBK Lund - IBF Örebro Ungdom 5 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lunds Idrottshall 100
2019-10-13 14:30 5 IBK Göteborg - Rönnby Västerås IBK Ungdom 4 - 0 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Lundenhallen 162
2019-10-13 15:00 5 Fröjereds IF - Hovslätts IK 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Sparbankshallen, T-holm 248
2019-10-13 15:00 5 FBC Kalmarsund - Telge SIBK 1 - 2 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Kalmar Sporthall A-hall 200
2019-10-13 15:30 5 Linköping IBK - Lindome IBK 6 - 7 e.förl. Jacob Leijon, Robert Jäderlund Folkungahallen 97
2019-10-13 16:00 5 IBK Lockerud Mariestad - Sävsjö IBK 6 - 5 Apilou Dragin, Catrin Kleist ICA-kvantum hallen, Mariestad 427
2019-10-13 16:30 5 Växjö IBK - Västra Mälardalen IB 5 - 1 Johan Magnusson, Jesper Rygert Fortnox Arena Nivika hallen 93
Omgång 6
2019-10-26 11:30 6 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping Kristiansborgshallen
2019-10-26 14:00 6 Telge SIBK - Fröjereds IF Västergård Arena A
2019-10-26 15:30 6 IBF Örebro Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Mellringehallen - Örebro
2019-10-27 12:00 6 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
Omgång 7
2019-11-02 11:30 7 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Örebro Ungdom Kristiansborgshallen
2019-11-02 16:00 7 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-11-03 12:30 7 Linköping IBK - IBF Linköping Folkungahallen
2019-11-03 14:00 7 Telge SIBK - Västra Mälardalen IB Västergård Arena A
Omgång 8
2019-11-09 12:00 8 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-09 15:00 8 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom Sparbankshallen, T-holm
2019-11-10 12:30 8 IBF Linköping - Telge SIBK Folkungahallen
2019-11-10 15:30 8 IBF Örebro Ungdom - Linköping IBK Mellringehallen - Örebro
Omgång 9
2019-11-14 19:00 9 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB Kristiansborgshallen
2019-11-16 14:00 9 Telge SIBK - IBF Örebro Ungdom Västergård Arena A
2019-11-17 12:30 9 Linköping IBK - Fröjereds IF Folkungahallen
2019-11-17 13:00 9 IBK Lockerud Mariestad - IBF Linköping ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 10
2019-11-23 14:00 10 Telge SIBK - Linköping IBK Västergård Arena A
2019-11-24 12:30 10 IBF Linköping - Fröjereds IF Folkungahallen
2019-11-24 15:30 10 IBF Örebro Ungdom - Västra Mälardalen IB Mellringehallen - Örebro
2019-11-24 16:00 10 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 11
2019-11-30 12:00 11 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-30 14:00 11 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Telge SIBK Kristiansborgshallen
2019-11-30 15:00 11 Fröjereds IF - IBF Örebro Ungdom Sparbankshallen, T-holm
2019-12-01 12:30 11 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
Omgång 12
2019-12-21 11:30 12 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Kristiansborgshallen
2019-12-21 12:00 12 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-21 15:30 12 IBF Örebro Ungdom - IBF Linköping Mellringehallen - Örebro
2019-12-22 13:00 12 IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 13
2020-01-11 13:00 13 Linköping IBK - Växjö IBK Folkungahallen
2020-01-11 14:00 13 Lindås Rasta IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Salming Arena
2020-01-11 14:00 13 Lindome IBK - IBF Örebro Ungdom Almåshallen A
2020-01-11 15:00 13 Fröjereds IF - IBK Göteborg Sparbankshallen, T-holm
2020-01-11 15:30 13 Sävsjö IBK - Västra Mälardalen IB Sävsjö Sporthall
2020-01-11 15:45 13 IBF Linköping - FBC Kalmarsund Folkungahallen
2020-01-11 17:00 13 Hovslätts IK - Telge SIBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-11 19:00 13 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit IBK Lund UW-Elasthallen, Mariestad
Omgång 14
2020-01-12 12:30 14 Linköping IBK - FBC Kalmarsund Folkungahallen
2020-01-12 14:00 14 Lindome IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Almåshallen A
2020-01-12 14:00 14 Hovslätts IK - Västra Mälardalen IB Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-01-12 15:00 14 Fröjereds IF - IBK Lund Elit IBK Lund Sparbankshallen, T-holm
2020-01-12 15:00 14 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro Ungdom Salming Arena
2020-01-12 15:30 14 IBF Linköping - Växjö IBK Folkungahallen
2020-01-12 15:30 14 Sävsjö IBK - Telge SIBK Sävsjö Sporthall
2020-01-12 16:00 14 IBK Lockerud Mariestad - IBK Göteborg ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 15
2020-01-25 13:00 15 IBK Lund Elit IBK Lund - Linköping IBK Lunds Idrottshall
2020-01-25 14:00 15 Telge SIBK - Lindås Rasta IBK Västergård Arena A
2020-01-25 15:00 15 IBK Göteborg - IBF Linköping Lundenhallen
2020-01-25 15:00 15 Växjö IBK - IBK Lockerud Mariestad Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-25 15:30 15 IBF Örebro Ungdom - Sävsjö IBK Mellringehallen - Örebro
2020-01-25 17:00 15 Västra Mälardalen IB - Lindome IBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 17:00 15 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hovslätts IK Kristiansborgshallen
2020-01-25 17:00 15 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF KIFAB Arena
Omgång 16
2020-01-26 13:00 16 Telge SIBK - Lindome IBK Västergård Arena A
2020-01-26 13:00 16 Västra Mälardalen IB - Lindås Rasta IBK Vasahallen
2020-01-26 13:00 16 IBK Lund Elit IBK Lund - IBF Linköping Lunds Idrottshall
2020-01-26 14:00 16 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Sävsjö IBK Kristiansborgshallen
2020-01-26 15:00 16 IBK Göteborg - Linköping IBK Lundenhallen
2020-01-26 15:00 16 Växjö IBK - Fröjereds IF Fortnox Arena Nivika hallen
2020-01-26 15:00 16 FBC Kalmarsund - IBK Lockerud Mariestad KIFAB Arena
2020-01-26 15:30 16 IBF Örebro Ungdom - Hovslätts IK Mellringehallen - Örebro
Omgång 17
2020-02-08 15:00 17 Fröjereds IF - Telge SIBK Sparbankshallen, T-holm
2020-02-08 16:00 17 IBK Lockerud Mariestad - IBF Örebro Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-02-08 17:45 17 Linköping IBK - Västra Mälardalen IB Linköpings Sporthall
2020-02-09 12:00 17 IBF Linköping - Rönnby Västerås IBK Ungdom Linköpings Sporthall
Omgång 18
2020-02-15 15:00 18 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad Sparbankshallen, T-holm
2020-02-16 12:00 18 Västra Mälardalen IB - Telge SIBK Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-16 12:30 18 IBF Linköping - Linköping IBK Folkungahallen
2020-02-16 15:30 18 IBF Örebro Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom Mellringehallen - Örebro
Omgång 19
2020-02-22 11:30 19 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF Kristiansborgshallen
2020-02-22 14:00 19 Telge SIBK - IBF Linköping Västergård Arena A
2020-02-22 16:00 19 IBK Lockerud Mariestad - Västra Mälardalen IB Idrottshallen, Töreboda
2020-02-23 12:30 19 Linköping IBK - IBF Örebro Ungdom Folkungahallen
Omgång 20
2020-02-28 20:00 20 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom Vasahallen
2020-02-29 15:00 20 Fröjereds IF - Linköping IBK Sparbankshallen, T-holm
2020-02-29 15:30 20 IBF Örebro Ungdom - Telge SIBK Mellringehallen - Örebro
2020-03-01 12:30 20 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
Omgång 21
2020-03-06 20:00 21 Västra Mälardalen IB - IBF Örebro Ungdom Vasahallen
2020-03-07 14:00 21 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Kristiansborgshallen
2020-03-07 15:00 21 Fröjereds IF - IBF Linköping Sparbankshallen, T-holm
2020-03-08 12:30 21 Linköping IBK - Telge SIBK Folkungahallen
Omgång 22
2020-03-14 13:00 22 Telge SIBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Västergård Arena A
2020-03-14 13:00 22 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2020-03-14 13:00 22 IBF Linköping - Västra Mälardalen IB Folkungahallen
2020-03-14 13:00 22 IBF Örebro Ungdom - Fröjereds IF Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis