Spelprogram - Träningsmatcher Uppland 2022/23

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF GUL Mörkröd medel Robert Ek ek_robert@yahoo.se 073-0592586 Svart, Svart, Svartgul
AIK IBF SSL Herr Marita Lieback marita.lieback@aikinnebandy.se 070-749 94 43 Svart/svart/svart
AIK IBF Svart P08 Ljusröd Svår Jimmy Åkerlund aikinnebandyp08@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Svart, Svartgul
Aligator Malans
Almunge IK H6 Erik Lindström Erik.lindstrom@telia.com 0703860472 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P05 Robert Sjöberg robert.sjoberg83@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P06/07 Mattias Westerlund semesterlund@gmail.com 0708376669 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P08/09 Röd 6 Mikael Säfvestad mikael.safvestad@elcykelpunkten.se 0737213540 Röd/Gul, Svart, Svart
Alunda IBF Dam Magdalena Danielsson danielsson.solbacken@gmail.com 076-1090496 blå/svart/svart
Alunda IBF F05-07 Niklas Jedstedt niklas.jedstedt@uppsala.se 073-809 18 94 Blå/Svart/Svart
Alunda IBF F05-08 Niklas Jedstedt niklas.jedstedt@uppsala.se 073-809 18 94 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF Herr Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P06-07 Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P07 blå Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P11 blå Jenny Redwing Jennyredwing@hotmail.com 0709-686827 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P12 blå Joel Tynell Joel.thynell@shbygg.se 0704962107 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF U Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF U-Dam (D2) Jens Eklund info@vaxverkstan.se 073-417 50 51 Blå, Svart, Svart
Andersbergs IBK Herrar Mats Fernlund matsfernlund@hotmail.com 073-6626102 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF Allsvenskan Dam Johan Gunnarsson galne_g@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF Damer Div 1 Johan Gunnarsson galne_g@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF JAS DJ18 Linda Hedin linda.e.hedin@gmail.com 0706-231468 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF P05 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK Dam Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK Flickor 08/09 Anders Lundström jakob.dahl@telia.com 070-3542500 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Nils Göthberg Nils.gothberg@hotmail.com 0763408481 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart, svart, svart
Bålsta FBC Svart/grå, Svart, Svart
Bålsta FBC P05/06/07 Svart/grå, Svart, Svart
Bälinge IF DJ16 (JAS) David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com 0709384584 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF F06/07 David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com 0709384584 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF F08/09 Fredrik Andersson sport.fredrik@gmail.com 0708-293741 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF F10 Anna Granberg anna.c.granberg@gmail.com 070-3053909 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF P09 Tony Lundeborg Rönn tony.ronn@live.se 0730894857 Gul, Svart, Svart
Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 Blå, Vit, Vita
Enebybergs IF F~07 Lila Andreas Norén ano1014@outlook.com 0722348504 Lila, Vit, Lila
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg2@gmail.com 0702485078 Vit, Svart, Vit
Enköpings IBK F10/11 Lelle Jakobsson lelle006@yahoo.com Vit, Svart, Vit
Farsta IBK F10 B Medel Lätt Svart, Svart, Svart
Farsta IBK Herr A Div 1 Per-Anders Nyman pa.nyman@telia.com 0708-132202 Svart, Svart, Svart
Farsta IBK HJ A David Grossmann grossmann_94@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Farsta IBK P06 MR Medel Hasse Lindström hasse.lindstrom1964@gmail.com Svart, Svart, Svart
Farsta IBK P07 LJ M Svart, Svart, Svart
Farsta IBK P07 LJ MS Mikael Stegius mikael.stegius@farstaibk.se Svart, Svart, Svart
FBC Katrineholm A-lag (Allsvenskan) Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Dam (D2) Dan Bremler dan.bremler@telia.com 0706-25 78 76 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala DJ Krister Gunnarsson kilengoo4@gmail.com 070-3282561 svart/svart/svart
FBC Uppsala F07 Andréas Granbom andreas.granbom@telia.com 0793391129 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala P08 Mattias Landgren Landgren_mattias@hotmail.com 070-20 99 993 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala U (D3) Krister Gunnarsson kilengoo4@gmail.com 070-3282561 Svart, Svart, Svart
FBC Åland (D3) Daniel Erickson daniel.erickson88@yahoo.se +3584573421063 Blå, vit, svart
FBC Åland (H3) Robert Koskinen bonzai.inter@gmail.com +358400802312 Blå, vit, svart
FBC Åland U Robert Koskinen bonzai.inter@gmail.com +358400802312 Blå, vit, svart
FBI Tullinge Dam C Martina Almgren martina.almgren4@gmail.com 070-6231667 Orange, Svart, Svart
Frötuna IBF Damer A Marika Jansson marika.jansson@mdlz.com 073-0350386 röd/blå/röd
Frötuna IBF F08/09 vit Tomas Berglund tomasberglund@outlook.com 070-8995504 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F-10/11 Karin Edblad edblad.karin@gmail.com Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF P 08/09 Patrik Adolfsson p.adolfsson13@gmail.com 070-9185513 Röd, Marinblå, Röd
Funbo IF P06/Frötuna IBF
Fyris Nabla IBK Nikolaus Mattheos nikolaus.t.mattheos@gmail.com Svart, Svart, Svart
Grasshoppers
Gävle GIK Dam Hugo Jonsson hugo@magavle.se 076-949 42 45 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Div 1 Hugo Jonsson hugo@magavle.se 076-949 42 45 Blå, Blå, Blå
Hagunda IBF U Tor Röjerås Torrojeras@gmail.com Blå, Svart, Svart
Hagunda IF Blå, Svart, Blå
Hagunda IF (JAS) Blå, Svart, Blå
Hagunda IF Allsvenskan Dam Elin Nordling damlaget@hagundaif.se Blått / Svart / Blått
Hagunda IF F06/08 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF F07/08 Nina Bergström Ninabergstrom73@gmail.com 0768-730766 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF Herr Therese Bergman tessanbman@gmail.com 0702640364 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF HJ17 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF JAS DJ17 Peter Westerlund p.westerlund@bredband.net 0705664446 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF Junior (H) Blå, Svart, Blå
Hagunda IF P05 Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå, Svart, Blå
Hagunda IF P07 Kent Löfberg kent@klbygg.se 0708-84 96 01 Blå, Svart, Blå
Huddinge IBS Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS JAS DJ18 Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS Röd-Medel-Svår F07 (A) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS Röd-Medel-Svår F07 (B) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS Röd-Svår F06 Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd, Röd, Vita
Hässelby SK IBK Dam A Jonni Persson jonni.persson@hskinnebandy.se 0730289558 Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Dam Div 2 Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK F06/07 Medel Lätt C Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK JAS (Juniorer Herrar) Jörgen Aronsson jorgen.aronsson@implema.se 0706448418 Röd, Svart, Svart
IBF Dalen Dam Alls norr/öst Urban Karlsson karlsson@ibkdalen.se 0730-88 64 84 Svart, Svart, Svart
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Västerås Herr Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBK Dalen Dam Urban Karlsson karlsson@ibkdalen.se 0730-88 64 84 Svart, Svart, Svart
IBK Runsten HJ GUD Mattias Holmgren extr8@hotmail.com 0739816799 Röd, Svart, Svart
IBK Sala (B) Hasse Eriksson hasse1.eriksson@icloud.com 070-847 99 79 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Sala PK2 Lätt Ralf Träskman ralf@badanka.nu 0706452438 Svart/Vit/Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer Dam Tilde Karlsson karlssons.tilde@gmail.com 0707-289400 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer H1 David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U (D2) Tilde Karlsson karlssons.tilde@gmail.com 0707-289400 Svart, Svart, Svart
IFK Dannemora/Ö F05-09 Robert Nordström robnord@live.se 072-7021170 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö F06-09 Robert Nordström robnord@live.se 072-7021170 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö Herr A Torbjörn Lundgren torbjorn@amogab.se 0703882950 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö P07/09 Mathias Jansson mathias.jansson@vallonkonsulterna.se 070-3820112 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö P-07/-09 Mathias Jansson mathias.jansson@vallonkonsulterna.se 070-3820112 Vit, Blå, Vit
IK Malmen Svart/vit, Svart, Svart
IK Råby Västerås D2 David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Svart, Svart, Svart
IK Sirius FBC HJ 17 Göran Söderquist julle_lotta@hotmail.com 070-680 40 92 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P06 Christer Olsson christerolsson78@gmail.com 0763402981 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P08 Svart Hanna Jansson hannajansson76@gmail.com 0703-984569 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P09 Joachim Lundin pappajocke@gmail.com 0767684344 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC SSL Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK D1/JAS Mikael Persson mikael.persson2477@gmail.com Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK Damallsvenskan Mikael Persson mikael.persson2477@gmail.com Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK DJ Mikael Persson mikael.persson2477@gmail.com Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK F06 Linda Lindquist linda@rehabresurs.se 0702261102 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK F08 Per Appelgren per.appelgren@gmail.com 0734439291 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK Herr Henrik Simonsson henrik.simonssons@gmail.com 0736676029 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK P-07 Ola Eriksson royalelks@gmail.com 0708698009 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra F16 Jenny Fahlstedt jenny.fahlstedt@hotmail.com 070-795 17 41 Grön, Svart, Grön
Ingarö IF Herr Bella Hall bellahall65@gmail.com 0739889321 Svart, Svart, Svart
IS Saga P06/07 Lottica Fredlund lottica@gmail.com 0709-409986 Vit, Svart, Svart
Karlstad IBF Allsvenskan Herr Peter Nordström norda19@hotmail.com 0736823219 Blå, Svart, Svart
Katrineholms IBF Damer Cecilia Blixt holm_cecilia@hotmail.com 076-394 87 63 Vit, Svart, Svart
Kungsängens IF (H4) Jonas Aronsson Info@pwabyggisolering.se 070-7470047 Vit, Mörkblå, blå i vissa lag, Vit, blå i vissa lag
Kungsängens IF Dam A-Lag Tom Rörström Tomtina1@hotmail.com 0705115290 Vit, Mörkblå, blå i vissa lag, Vit, blå i vissa lag
Midas IBK P08 Jesper Forsman Röd, Svart, Svart
Midas IBK P10 Jessica Johansson Jessica.eriksson1@norrtalje.se Röd, Svart, Svart
Motståndare ej klar
Nacka IBK HJ Anna Castwall anna@castwall.se 0706560018 Vit, Svart, Vit
Polen damlandslag
Rasbo IK Dam Anders Kalldin anders.kalldin@atria.com 076-8378374 Vinröd/Vit, Svart/vinröd, Svarta
Rasbo IK H2 Felix Esevik firman.rasbo@hotmail.com 070-7921340 Vinröd/Vit, Svart/vinröd, Svarta
Rasbo IK P08/09 Niklas Dahlin dahlin_niklas@hotmail.com 0736164511 Röd/svart/svart
Rasbo IK U Filip Djerfh filip.djerfh@gmail.com 0725507702 Vinröd/Vit, Svart/vinröd, Svarta
Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag Helena Smeds Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK F04-07 Pontus Larsson Pontus.larsson66@gmail.com 070-888 14 98 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK F10/11 Pia Nilsson Odén pia.nilsson@gmail.com 070-312 33 55 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 Christel Nordström christelnordstrom63@gmail.com 0703757111 Mörkblå/mörkblå/mörkblå
Rosersberg Arlanda IBK HJ/JAS Birgitta Eklund birgittaeklund@telia.com 0708800601 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK P08 Martin Wilhelmsson martin.wilhelmsson.mw@gmail.com 072-732 61 69 Blå, Blå, Blå
Rosersberg Arlanda IBK P09/10 Anna Danielsson annafrida23@hotmail.com 0736266886 Blå, Blå, Blå
Rotebro IS IBK Dam D1 Marie Numell m.numell@gmail.com 0734333998 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rotebro IS IBK F09-11 Blå Medel Lätt Jens Bäck jens@kulmed.se MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rotebro IS IBK F10 Jens Bäck jens@kulmed.se MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rotebro IS IBK Herrar Div2 Marie Lienzén marie@fkfem.se 070-550 67 76 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rönnby IBK Ung 09-10 FK4 Rose-Marie Eriksson rosemarie.eriksson79@gmail.com 0709597711 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung DJ Träningsmatch Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung FK1 08/09 David Albertsson david.m.albertsson@gmail.com 0704400567 Orange, Svart, Vit
Rönnby Västerås IBK Ung Träningsmatch F07 Orange, Svart, Vit
Sala Silverstaden IBK Tommy Jonsson tompa1955@hotmail.com 0735119426 Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Hannes Cederfeldt Hannes@rodjevent.se Svart, Svart, Svart
Sigtuna IF IBK Dam Anna Isberg anna.solveskog@gmail.com Blå, Blå, Blå
Sigtuna IF IBK F06/07 Blå, Blå, Blå
SK Vide Dam Mikael Gustafsson uppsalaiac@gmail.com 0768800011 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide Damlag Mikael Gustafsson uppsalaiac@gmail.com 0768800011 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide DJ Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide Herr A-lag Fredrik Åström herr@skvide.se 0709824649 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide HJ 2020/21 Fredrik Åström herr@skvide.se 0709824649 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide P05-07 Fredrik Åström herr@skvide.se 0709824649 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide P08 Erik Björnemo erikbjornemo@gmail.com 0735153939 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
SK Vide PF10/11 Blå 1 Joris Van Schaik naseape@gmail.com 0704022728 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Skoghalls IBK Dam Robin Granlund robin.granlund1988@gmail.com BLÅ, BLÅ, BLÅ
Skälby IBK H1 Martin Nilsson nille280@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK D3 Matilda Kardell matilda.kardell@gmail.com 076-336 06 70 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK F07/08 röd Matilda Kardell matilda.kardell@gmail.com 076-336 06 70 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK F07/08 svart Matilda Kardell matilda.kardell@gmail.com 076-336 06 70 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK P07/08 Tobias Backström backiloo@telia.com 0707537119 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK P07/08 Svart Tobias Backström backiloo@telia.com 0707537119 Röd, Svart, Svart
Storvreta IBK Dam Allsvenskan Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK DJ18/D2 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F06 Alf Elofsson nossfole@hotmail.com Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F07 Sabina Danielsson sabina_e@hotmail.com 0708161693 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F08 Malin Fallenius malin.fallenius84@gmail.com 070-2187994 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F09 Joakim Riml joakim_riml@yahoo.se 0702780775 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F11 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK HJ17 Daniel Skantze danne_1999@live.se 0706354779 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS DJ18 Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Flick Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Herr Peter Furubrand 073-0387700 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK Legends Robert Ekeljung robert.ekeljung@gmail.com 070-625 0429 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P07 Mats Karlenius matskarlenius@gmail.com 070-872 80 94 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P08 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P12 röd Kim Laakso kimlaakso1@gmail.com Röd/Svart/Röd
Storvreta IBK PJ16 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK SSL Herr Kent Bäckström kenta.backstrom@gmail.com 0708-385394 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK USM Flickor Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta Ungdom IBK röd, svart, röd
Storvreta Ungdom IBK JAS Göran Rohlin goran.rohlin@gmail.com 073-6917725 röd, svart, röd
Strömsbro IF Dam Carina Hedström cina1968@hotmail.com 073-981 67 67 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF DJ19 GUD Kenneth Andersson kenneth.renberget@gmail.com 0706595052 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF F06 Kenneth Andersson kenneth.renberget@gmail.com 0706595052 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF F16 Orange, Blå, Vit
Sundsvall FBC H1 Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 Svart , Svart, Svart
Södra Trögds IK vit Henrik Jowilin Henrik.jowilin@gmail.com 070- 288 37 14 Grön, Grön, Grön
Team Filippinerna
Telge SIBK Allsvenskan Dam Tove Brodin Tove.brodin70@gmail.com 0765486618 Röd, Röd, Vita
Telge SIBK JAS Joakim Höög joakim.hoog@volkswagen.se 0705686522 Röd, Röd, Vita
Tierp IBK P06 Pontus Nordman pontusnordman72@gmail.com 0768830650 Rosa, Svart, Svart
Tobo/Örbyhus FF Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF (F06/07) Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF Herr U Ludvig Engblom ludvigengblom@hotmail.com 073-3167628 Gul, Svart, svart
Tobo/Örbyhus FF P05060708 Gul, Svart, svart
Täby FC Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC (B) P05 Västra Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC (C) Gribby 06 Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC DJ1 DM JAS Victor Johansson victorajohansson11@gmail.com Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC H1 Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC HJ1 DM JAS Mariette Arfsvik mariette.arfsvik@gmail.com Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC HJ2 Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC HJ3 Johan Fredriksson johan.fredriksson@fisglobal.com 0768692142 Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC IBK Dam Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit, Mörkblå, Vit
Uppland F16-distriktslag Johan Gelin johan@uppsalaevenemang.se 070-5774404
Uppsala Life IF D2 Gabriel Purbe gabriel.purbe@maxi.ica.se 0735-146001 Marinblå, Marinblå, Marinblå
USA:s damlandslag
Utbynäs SK F 06/08 Thomas Tornberg thomastornberg73@gmail.com 0703742055 Gul, Blå, Gul
Vaksala SK 06 Gul Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK Dam Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK DJ Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F 10 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Svart Jonas Cervin jonas@ubcfast.se 070-4258927 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F08 Ingela Eriksson ingelae2@gmail.com 0704457111 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F09 svart Henrik Palm palmens@gmail.com 070-6448011 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P 09 Claes Johansson Johansson_claes@yahoo.se 070-6925305 Svart-gul/svar/gul
Vaksala SK P 12 Gul Petra Synneborn petra.k.karlsson@outlook.com 0704-989230 Svart/Gul/Svart/Gul
Vaksala SK P 12 svart Maria Blomberg maria76b@gmail.com Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK P07/BIF Anthon Wallin anthon.wallin@icloud.com 072-142 22 35 Svart/Gul/Svart/Gul
Valbo IBF DJ Jan Lindman jannelindman247@gmail.com 073-837 60 70 Vit, Svart, Vit
Vallentuna IBK D1 Fredrik Lundén fredrik.lunden@pss.se 070-2183618 Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK H1 Tobias Lundqvist tobias.lundqvist@hotmail.com 076-8913655 Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK P07 LR M Magnus Olsen magnus.olsen@neodynamics.com 0739737968 Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK P08 LR M A Johan Filander jfilander@hotmail.com 070-4258225 Svart, Svart, Svart
Vendelsö IK DJ Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK HerrA John Abbate john.vendelsoik@gmail.com 0707622945 Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK P06 Grön Blå, Blå, Blå
Wåhla IBK D3 Amanda Segelsbo al_segelsbo@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Wåhla IBK H6 Amanda Segelsbo al_segelsbo@hotmail.com Röd, Röd, Röd
Värmdö IF U16 (Flickor Röd) Jonathan Cohen jonathan@cohen.se 070-698 26 26 Blå, Blå, Blå
Västerås IBS Dam Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 vit/vit/vit
Älvsjö
Älvsjö AIK IBF B (Herr) Johan Noté note.johan@gmail.com 0768151805 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Dam Peter Lundin ludde@pllel.se Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF F06/07 Röd S Patrik Meissner patrik.meissner@gmail.com 0706987830 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF F08 Röd ML Johan Ribrant johan@ribrant.se 070-7707270 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF F09 Röd ML Björn Svensson bjorn75@gmail.com 0703595313 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF Herr Mia Anttila mia.anttila@alvsjoaik.nu 0709-98 58 42 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF HJ JAS Ann Jansson ann.gebeyehu27@gmail.com 0729976270 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF P06 MR MS Christer Forsberg cfg@fyrac.se 070-329 02 88 Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF P09 Svårlätt Mats Wirdbo mats.wirdbo@gmail.com 0733109026 Blå, Blå, Blå
Ärentuna SK (H6) Jonathan Pettersson jonathan97p@yahoo.se Röd, Röd, Svart
Örsundsbro IF P03-07 Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF U Mattias Vannergård mattias.vannergard@gmail.com 0708214493 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-08-12 19:30 1 Hagunda IF Herr - Grasshoppers IFU Arena A
2022-08-12 19:30 1 Älvsjö AIK IBF Herr - Motståndare ej klar IFU Arena - Upplands Energi
2022-08-13 09:00 1 Älvsjö AIK IBF F09 Röd ML - Frötuna IBF F08/09 vit 1 - 5 IFU Arena A
2022-08-13 09:00 1 Älvsjö AIK IBF P09 Svårlätt - Motståndare ej klar IFU Arena B
2022-08-13 09:00 1 Älvsjö AIK IBF F08 Röd ML - IK Sirius IBK F08 2 - 2 IFU Arena – DHinox
2022-08-13 10:00 1 Älvsjö AIK IBF HJ JAS - Hagunda IF (JAS) 2 - 6 IFU Arena - Upplands Energi
2022-08-13 10:30 1 Älvsjö AIK IBF F06/07 Röd S - IK Sirius IBK F06 IFU Arena A
2022-08-13 10:30 1 Älvsjö AIK IBF B (Herr) - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 3 IFU Arena E
2022-08-13 11:30 1 Älvsjö AIK IBF HJ JAS - IBK Runsten HJ GUD 7 - 6 IFU Arena - Upplands Energi
2022-08-13 12:00 1 Älvsjö AIK IBF P06 MR MS - IK Sirius FBC HJ 17 6 - 3 IFU Arena A
2022-08-13 13:00 1 Älvsjö AIK IBF Herr - Skälby IBK H1 IFU Arena B
2022-08-13 14:00 1 Älvsjö AIK IBF Dam - Gävle GIK Dam IFU Arena A
2022-08-13 17:00 1 IK Sirius IBK Herr - Grasshoppers IFU Arena A
2022-08-14 10:30 1 Älvsjö AIK IBF Herr - IBK Uppsala Teknologer H1 IFU Arena A
2022-08-14 13:00 1 Hagunda IF Allsvenskan Dam - Skoghalls IBK Dam 1 - 3 IFU Arena E 25
2022-08-14 14:00 1 Älvsjö AIK IBF B (Herr) - Ingarö IF Herr 4 - 5 IFU Arena A
2022-08-18 19:30 1 Alunda IBF Dam - Gävle GIK Div 1 Olandshallen
2022-08-18 19:30 1 Aligator Malans - AIK IBF SSL Herr Uppsala Life Arena
2022-08-19 19:00 1 Hagunda IF Herr - Aligator Malans IFU Arena A
2022-08-19 19:00 1 Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 - Rotebro IS IBK Herrar Div2 9 - 5 Rosershallen 67
2022-08-20 11:50 1 IBK Uppsala Teknologer U - Alunda IBF U Lindbackens Sporthall
2022-08-20 12:00 1 Alunda IBF Dam - IK Sirius FBC SSL 4 - 5 Olandshallen 97
2022-08-20 12:00 1 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - Vallentuna IBK D1 4 - 3 Ekilla Sporthall
2022-08-20 13:00 1 Storvreta IBK DJ18/D2 - IK Sirius IBK D1/JAS Storvreta IBK Sporthall
2022-08-20 13:45 Speltid: 2X20min 1 Bälinge IF F06/07 - Värmdö IF U16 (Flickor Röd) Tiundaskolan
2022-08-20 14:30 1 Alunda IBF Herr - Björklinge BK H1 2 - 4 Olandshallen 109
2022-08-20 14:45 Speltid: 2X20min 1 Bälinge IF F06/07 - Värmdö IF U16 (Flickor Röd) Tiundaskolan
2022-08-20 16:00 1 IBK Uppsala Teknologer H1 - Farsta IBK Herr A Div 1 IFU Arena E
2022-08-21 10:00 1 IS Saga P06/07 - Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 IFU Arena A
2022-08-21 13:00 1 Storvreta IBK DJ18/D2 - IK Sirius IBK D1/JAS Storvreta IBK Sporthall
2022-08-21 13:30 3x15 min 1 Hagunda IF F06/08 - Huddinge IBS Röd-Svår F06 Stenhagen BoKC
2022-08-21 14:00 1 IBK Uppsala Teknologer H1 - Sundsvall FBC H1 IFU Arena E
2022-08-21 14:00 3x20min 1 Danderyds SK IBF Mörkröd Medel Norra P06 - Storvreta IBK HJ17 IFU Arena A
2022-08-21 14:45 3x15 min 1 Hagunda IF F07/08 - Huddinge IBS Röd-Medel-Svår F07 (A) Stenhagen BoKC
2022-08-21 15:00 3x20min 1 IK Sirius IBK F08 - Huddinge IBS Röd-Medel-Svår F07 (B) IFU Arena - Upplands Energi
2022-08-21 16:00 1 FBC Uppsala P08 - Vallentuna IBK P08 LR M A Tiundaskolan
2022-09-25 23:59 1 Stenhagens KK P07/08 Svart - Stenhagens KK P07/08 Stenhagenskolans Sporthall
Omgång 2
2022-08-24 18:45 2 Hagunda IF Herr - Storvreta IBK SSL Herr IFU Arena A
2022-08-25 18:00 2 FBC Uppsala P08 - Stenhagens KK P07/08 Svart Tunabergsskolan
2022-08-26 18:00 2 FBC Uppsala P08 - IK Sirius IBK P-07 Stenhagenskolans Sporthall
2022-08-26 19:30 2 Hagunda IF Herr - Älvsjö AIK IBF Herr IFU Arena A
2022-08-27 19:30 2 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - Enköpings IBK D2 Ekilla Sporthall
2022-08-28 12:30 2 Rotebro IS IBK F09-11 Blå Medel Lätt - Frötuna IBF F-10/11 3 - 6 IFU Arena - Upplands Energi
2022-08-28 15:00 2 Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 - IBF Västerås Herr 7 - 6 Rosershallen
2022-08-28 17:30 2 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - SK Vide Dam 14 - 2 Rosershallen
2022-09-07 20:00 2 Rosersberg Arlanda IBK Herr A-lag Div 1 - IK Sirius IBK Herr 7 - 6 Rosershallen
Omgång 3
2022-09-02 18:00 3 FBC Uppsala P08 - AIK IBF Svart P08 Ljusröd Svår IFU Arena - Upplands Energi
2022-09-02 19:30 3 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - Hässelby SK IBK Dam A 5 - 3 Ekilla Sporthall
2022-09-03 10:00 3 Täby FC H1 - Björklinge BK H1 5 - 5 IFU Arena A
2022-09-03 13:00 3 IK Sirius IBK Herr - AIK IBF SSL Herr 4 - 12 IFU Arena A 234
2022-09-03 13:00 3 Rasbo IK H2 - Vallentuna IBK H1 6 - 4 Hall 2000
2022-09-03 16:30 3 Hagunda IF Herr - Karlstad IBF Allsvenskan Herr IFU Arena A
2022-09-03 18:30 3 Täby FC IBK Dam - IK Sirius FBC SSL IFU Arena A
2022-09-04 08:00 3 Täby FC HJ1 DM JAS - Hagunda IF (JAS) IFU Arena E
2022-09-04 09:30 3 Täby FC HJ2 - Hagunda IF Junior (H) IFU Arena E
2022-09-04 10:00 3 Storvreta IBK HJ17 - Täby FC HJ3 IFU Arena – DHinox
2022-09-04 12:00 3 Alunda IBF U-Dam (D2) - Strömsbro IF Dam 3 - 2 Olandshallen
2022-09-04 13:00 3 IK Sirius IBK F08 - Rönnby Västerås IBK Ung FK1 08/09 IFU Arena A
2022-09-04 16:30 3 IK Sirius IBK F08 - Rönnby Västerås IBK Ung Träningsmatch F07 6 - 6 IFU Arena B 50
2022-09-04 18:15 3 Hagunda IF Allsvenskan Dam - IBK Uppsala Teknologer Dam 11 - 3 IFU Arena E 50
2022-09-06 18:30 3 IK Sirius FBC SSL - Hagunda IF Allsvenskan Dam 10 - 5 IFU Arena A 145
2022-09-08 19:30 3 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - Kungsängens IF Dam A-Lag Ekilla Sporthall
2022-09-09 10:00 3 IBK Uppsala Teknologer U - Rasbo IK H2 IFU Arena A
Omgång 4
2022-09-10 13:00 4 SK Vide Dam - FBC Uppsala DJ Inst. CIK A
2022-09-10 14:00 3x20min 4 Frötuna IBF Damer A - FBC Uppsala Dam (D2) Inst. Sävja Sporthall
2022-09-10 14:10 3x20min 4 Storvreta IBK P07 - Alunda IBF P06-07 6 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-10 15:40 3x20min 4 Storvreta IBK P07 - Bålsta FBC P05/06/07 1 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-11 14:10 3x20min 4 Storvreta IBK P07 - Almunge IK P06/07 8 - 3 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-11 15:40 3x20min 4 Storvreta IBK P07 - IFK Dannemora/Ö P-07/-09 5 - 0 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-14 19:30 4 Rasbo IK H2 - Storvreta IBK JAS Herr 5 - 4 Hall 2000 125
2022-09-15 19:30 3x15min 4 IFK Dannemora/Ö F05-09 - Alunda IBF F05-08 Österby Sim o Sporthall
2022-09-16 18:00 4 FBC Uppsala P08 - IK Sirius FBC P08 Svart IFU Arena - Upplands Energi
Omgång 5
2022-09-17 10:30 5 Wåhla IBK D3 - FBC Uppsala U (D3) Inst. Östervåla Sporthall
2022-09-17 12:00 5 Alunda IBF U-Dam (D2) - Rasbo IK Dam 5 - 3 Olandshallen
2022-09-17 12:15 3x20min effektiv tid 5 Storvreta IBK F07 - Hagunda IF F07/08 Inst. Storvreta IBK Sporthall
2022-09-17 14:00 5 Enköpings IBK D2 - IK Råby Västerås D2 Bergvretenhallen
2022-09-17 15:00 5 Alunda IBF Dam - Telge SIBK Allsvenskan Dam 3 - 3 Olandshallen 88
2022-09-17 17:30 5 Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag - Bele Barkarby IF IBF Damer Div 1 Inst. Ekilla Sporthall
2022-09-18 11:30 3x20min 5 FBC Åland (H3) - IBK Uppsala Teknologer U IFU Arena E
2022-09-18 11:30 3x20min 5 FBC Åland U - Ärentuna SK (H6) IFU Arena B
2022-09-18 11:30 5 FBC Åland (D3) - Björklinge BK Dam IFU Arena – DHinox
2022-09-18 11:30 5 Storvreta IBK JAS Herr - Rosersberg Arlanda IBK HJ/JAS Storvreta IBK Sporthall
2022-09-18 12:00 5 FBC Uppsala DJ - Strömsbro IF DJ19 GUD IFU Arena - Upplands Energi
2022-09-18 15:00 5 Vaksala SK P 09 - Bälinge IF P09 1 - 7 IFU Arena - Upplands Energi
2022-09-20 19:20 3x20 min rullande, + straffläggning oavsett resultat. 5 Bälinge IF DJ16 (JAS) - Hagunda IF JAS DJ17 Inst. Vattholma Sporthall
2022-09-21 19:00 3x15min 5 Hagunda IF F07/08 - Stenhagens KK F07/08 röd Stenhagen BoKC
2022-09-22 23:59   Uppskj. SKA INTE SPELAS. TESTMATCH för sekretariatskurs! 5 SK Vide Herr A-lag - SK Vide HJ 2020/21 0 - 0 Hälsohuset
2022-09-24 10:30 3x15 min 5 Vaksala SK P 09 - Midas IBK P10 3 - 4 IFU Arena E
2022-09-24 13:00 5 SK Vide Dam - Sigtuna IF IBK Dam CIK A
2022-09-24 13:15 3x20 min 5 Stenhagens KK D3 - FBC Uppsala Dam (D2) 3 - 3 Stenhagen BoKC
2022-09-24 15:00 5 Strömsbro IF DJ19 GUD - IK Sirius IBK F06 IFU Arena - Upplands Energi
Omgång 6
2022-09-16 18:10 6 Björklinge BK F06 - Valbo IBF DJ Vattholma Sporthall
2022-09-20 20:00 6 Bålsta FBC - Kungsängens IF (H4) 3 - 8 Fridegårdsskolan 43
2022-09-25 10:00 4 x 15 min 6 Strömsbro IF DJ19 GUD - Uppland F16-distriktslag 2 - 9 IFU Arena – DHinox
2022-09-25 13:30 6 Vaksala SK P07/BIF - Björklinge BK P06/07 IFU Arena – DHinox
2022-09-25 20:00 6 Storvreta IBK Legends - Almunge IK H6 Storvreta IBK Sporthall
2022-10-01 11:00 6 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Alunda IBF P07 blå Österby Sim o Sporthall
2022-10-01 15:15 3x15 min 6 Stenhagens KK F07/08 röd - Storvreta IBK F09 Stenhagen BoKC
2022-10-01 16:30 6 Frötuna IBF F08/09 vit - Vaksala SK F09 svart Sävja Sporthall
Omgång 7
2022-09-21 19:30 7 IFK Dannemora/Ö F06-09 - IK Sirius IBK F08 Österby Sim o Sporthall
2022-09-22 17:30 7 Storvreta IBK P08 - FBC Uppsala P08 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-23 19:45 7 Storvreta IBK P08 - Midas IBK P08 Storvreta IBK Sporthall
2022-09-29 20:40 7 Fyris Nabla IBK - Hagunda IBF U IFU Arena E

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis