Spelprogram - Herrar Division 2 Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gimonäs Umeå IBF Per Beijar per.beijar@gimonasuif.se 0703975839 Svart, Svart, Svart
Gullänget-Kroksta IBS Filip Fahlberg filip_sif@hotmail.com 076-8464333 Blå,Blå,Vit
IBS Dalen Helena Forsberg helena.forsberg76@gmail.com 070-2260582 Svart, Svart, Svart
IK SPIF Umeå Joel Boman joelboman@gmail.com 0738084101 Gul, Svart, Gul
Spöland Vännäs IF Johan Frohm johanfrohm@outlook.com 0727255749 Svart/Svart/Svart
Team Thorengruppen Ungdom SK Claes Forsberg claes@malochvision.se 070-252 68 68 Vit/Vit/Vit
Örnsköldsvik IBF Filip Fahlberg filip_sif@hotmail.com 076-8464333 Röd/svart/röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-23 11:30 1 Gimonäs Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 Joni Güzel, Peter Poopuu Sjöfruhallen 48
2017-09-23 11:30 1 IBS Dalen - IK SPIF Umeå 4 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1 74
2017-09-24 14:00 1 Örnsköldsvik IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 6 Johnnie Lundmark, Simon Hedkvist Skyttis Arena 27
Omgång 2
2017-09-28 19:30 2 Spöland Vännäs IF - IBS Dalen 9 - 6 Roger Karlsson, Peter Poopuu Hammarhallen Vännäs
2017-09-29 19:00 2 IK SPIF Umeå - Gimonäs Umeå IBF 8 - 4 Jonas Ahlehjelm, Frida Nilsson Vildmannahallen
2017-09-29 19:30 2 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 8 - 2 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena 130
Omgång 3
2017-10-01 11:00 3 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 10 Joni Güzel, Tony Cederholm Hammarhallen Vännäs
2017-10-01 11:30 3 Örnsköldsvik IBF - IK SPIF Umeå 5 - 5 Andreas Nyman, Simon Hedkvist Skyttis Arena 41
2017-10-02 20:15 3 Gimonäs Umeå IBF - IBS Dalen 3 - 2 Mats Öster, David Lundberg Sjöfruhallen 56
Omgång 4
2017-10-05 20:30 4 IBS Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK 3 - 9 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1
2017-10-08 16:30 4 Gimonäs Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 6 - 7 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Sjöfruhallen 37
2017-11-03 19:30 4 Gullänget-Kroksta IBS - Spöland Vännäs IF 5 - 3 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena 55
Omgång 5
2017-10-12 19:30 5 Spöland Vännäs IF - IK SPIF Umeå 6 - 7 Peter Poopuu, Ulf Stödberg Hammarhallen Vännäs
2017-10-15 11:30 5 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 6 Ulf Stödberg, Peter Poopuu Midgårdshallen 38
2017-10-15 17:30 5 Örnsköldsvik IBF - IBS Dalen 5 - 9 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena 60
Omgång 6
2017-10-20 19:00 6 Gimonäs Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sjöfruhallen 55
2017-10-21 11:30 6 IK SPIF Umeå - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 16 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Sporthushallen 20
2017-10-21 14:00 6 IBS Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 9 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Musköten 1
Omgång 7
2017-10-27 19:30 7 Gullänget-Kroksta IBS - IK SPIF Umeå 4 - 4 Fredrik Söderholm, Simon Hedkvist Skyttis Arena 82
2017-10-28 12:00 7 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBF 6 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2018-01-30 20:15 7 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IBF 6 - 14 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
Omgång 8
2017-11-05 11:30 8 Obbola IK - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 8 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Olasjöhallen 122
2017-11-05 11:30 8 IBK Umeå Norr - Spöland Vännäs IF 17 - 5 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-11-05 14:00 8 Örnsköldsvik IBF - Täfteå IK 7 - 7 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Skyttis Arena 42
2017-11-05 14:00 8 Gimonäs Umeå IBF - IBF Skellefteå 15 - 4 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen 21
2017-11-05 14:15 8 IBS Dalen - Rönnskär Railcare IF 4 - 8 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Musköten 1
2018-01-07 16:00 8 Clemensnäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B
Omgång 9
2017-11-17 19:00 9 IK SPIF Umeå - IBK Umeå Norr 6 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 20
2017-11-19 11:00 9 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IBF 12 - 5 Therese Edin, Therese Jensen Sävaråhallen
2017-11-19 11:00 9 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 6 - 21 Tony Cederholm, Joni Güzel Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 14:00 9 IBF Skellefteå - IBS Dalen 7 - 11 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2017-11-19 14:00 9 Team Thorengruppen Ungdom SK - Clemensnäs IF 6 - 3 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Midgårdshallen
Omgång 10
2017-11-25 11:00 10 IBS Dalen - Täfteå IK 6 - 4 Peter Poopuu, Viktor Grahn Musköten 1
2017-11-25 11:30 10 Obbola IK - IK SPIF Umeå 12 - 12 Tony Cederholm, Therese Jensen Olasjöhallen 51
2017-11-25 14:00 10 Clemensnäs IF - Spöland Vännäs IF 5 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-11-25 14:00 10 IBK Umeå Norr - Gullänget-Kroksta IBS 16 - 3 Peter Poopuu, Viktor Grahn Midgårdshallen
2017-11-26 11:30 10 Örnsköldsvik IBF - Rönnskär Railcare IF 9 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 42
Omgång 11
2017-12-01 19:00 11 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Umeå Norr 6 - 3 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2017-12-02 13:00 11 Rönnskär Railcare IF - Gimonäs Umeå IBF 4 - 7 Daniel Degerman, Ville Hedsberg Eddahallen 50
2017-12-02 13:00 11 Gullänget-Kroksta IBS - Obbola IK 5 - 11 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena 94
2017-12-02 14:00 11 IK SPIF Umeå - Clemensnäs IF 15 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 20
2017-12-02 16:00 11 IBF Skellefteå - Örnsköldsvik IBF 8 - 17 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
Omgång 12
2017-12-08 19:00 12 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 6 - 8 Morgan Poopuu, Peter Poopuu Sävaråhallen
2017-12-09 11:00 12 Gimonäs Umeå IBF - Obbola IK 11 - 6 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Umeå Energi Arena Väst 36
2017-12-09 11:30 12 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 4 - 14 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-12-09 14:00 12 Örnsköldsvik IBF - Clemensnäs IF 12 - 7 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 52
2017-12-10 16:00 12 IBF Skellefteå - IK SPIF Umeå 10 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2018-01-07 11:00 12 Rönnskär Railcare IF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A 66
Omgång 13
2017-12-15 19:00 13 IBK Umeå Norr - Gimonäs Umeå IBF 19 - 2 Roger Karlsson, Peter Poopuu Midgårdshallen
2017-12-15 19:00 13 IK SPIF Umeå - Täfteå IK 6 - 6 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Sporthushallen 30
2017-12-17 14:00 13 Obbola IK - Örnsköldsvik IBF 17 - 12 Roger Karlsson, Peter Poopuu Olasjöhallen 64
2017-12-17 14:00 13 Team Thorengruppen Ungdom SK - Rönnskär Railcare IF 4 - 4 Mats Erelund, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-03-02 19:30 13 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Skellefteå 16 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall 48
Omgång 14
2018-01-12 19:00 14 Team Thorengruppen Ungdom SK - Örnsköldsvik IBF 14 - 8 Tony Cederholm, Viktor Grahn Midgårdshallen
2018-01-13 11:30 14 IK SPIF Umeå - IBS Dalen 9 - 3 Bjarne Andersson, Kent Fagerberg Sporthushallen
2018-01-13 13:00 14 Gullänget-Kroksta IBS - Gimonäs Umeå IBF 7 - 8 Viktor Grahn, Tony Cederholm Skyttis Arena 105
Omgång 15
2018-01-18 20:30 15 IBS Dalen - Spöland Vännäs IF 8 - 4 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2018-01-19 19:00 15 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 153
2018-01-19 19:00 15 Gimonäs Umeå IBF - IK SPIF Umeå 6 - 9 Tony Cederholm, Therese Jensen Sjöfruhallen 26
Omgång 16
2018-01-20 11:30 16 Team Thorengruppen Ungdom SK - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Patrik Häggström, Jens Marklund Midgårdshallen
2018-01-20 11:30 16 IBS Dalen - Gimonäs Umeå IBF 8 - 5 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Musköten 1
2018-01-26 19:00 16 IK SPIF Umeå - Örnsköldsvik IBF 12 - 7 Roger Karlsson, Peter Poopuu Musköten 1 10
Omgång 17
2018-01-28 11:30 17 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBS Dalen 10 - 9 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-01-28 16:30 17 Örnsköldsvik IBF - Gimonäs Umeå IBF 6 - 15 Göran Norberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena 44
2018-02-20 19:30 17 Spöland Vännäs IF - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 9 Tony Cederholm, Therese Jensen Hammarhallen Vännäs
Omgång 18
2018-02-02 19:30 18 Gullänget-Kroksta IBS - Team Thorengruppen Ungdom SK 8 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Skyttis Arena 65
2018-02-03 11:30 18 IK SPIF Umeå - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sporthushallen 20
2018-02-03 11:30 18 IBS Dalen - Örnsköldsvik IBF 6 - 10 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Musköten 1
Omgång 19
2018-02-11 11:00 19 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IBF 7 - 11 Björn Glad, Per Fallbjörk Hammarhallen Vännäs 65
2018-02-11 11:30 19 Gullänget-Kroksta IBS - IBS Dalen 10 - 5 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena 83
2018-02-11 14:00 19 Team Thorengruppen Ungdom SK - IK SPIF Umeå 8 - 6 Jimmy Halldin, Peter Poopuu Midgårdshallen
Omgång 20
2018-02-18 13:00 20 Örnsköldsvik IBF - Spöland Vännäs IF 7 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Köpmanholmens Sporthall 18
2018-02-18 14:30 20 IK SPIF Umeå - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 7 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Sporthushallen 1
2018-02-18 15:30 20 Gimonäs Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 5 - 9 Tony Cederholm, Roger Karlsson Sjöfruhallen 74
Omgång 21
2018-02-23 19:30 21 Täfteå IK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 10 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Sävaråhallen 63
2018-02-24 13:00 21 IBF Skellefteå - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-02-24 13:00 21 Örnsköldsvik IBF - IBK Umeå Norr 1 - 5 Göran Norberg, Peder Lövdahl Örnsköldsviks Sporthall 78
2018-02-24 14:30 21 IBS Dalen - Clemensnäs IF 10 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2018-02-24 16:00 21 Rönnskär Railcare IF - Spöland Vännäs IF 8 - 6 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Eddahallen
Omgång 22
2018-03-04 13:00 22 Obbola IK - IBS Dalen 3 - 3 Ulf Stödberg, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen 89
2018-03-04 13:00 22 Clemensnäs IF - Gimonäs Umeå IBF 5 - 15 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen B 30
2018-03-04 13:00 22 Spöland Vännäs IF - IBF Skellefteå 10 - 9 Mikael Körning, Anders Öbergh Hammarhallen Vännäs
2018-03-04 13:00 22 Team Thorengruppen Ungdom SK - Täfteå IK 8 - 10 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Midgårdshallen
2018-03-04 13:00 22 IK SPIF Umeå - Rönnskär Railcare IF 9 - 3 David Karlsson, Roger Karlsson Sporthushallen 10

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis