Damer Division 1 (2013/14)

Gruppspel
Damer Division 1 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-14 13:00 1358025001 IBK Lockerud Mariestad - IBK Köping 3 - 1 Peter Jaeger, Måns Löfgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-09-14 14:00 1358025003 FBI Tullinge - Munkfors IBK 9 - 2 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Tullingehallen
2013-09-14 14:00 1358025004 Rönnby IBK Ungdom - Linköping IBK 5 - 4 Parya Rad, Michaela Pålsson Kristiansborgshallen
2013-09-14 14:00 1358025005 Nykvarns IF - Endre IF Ungdom 15 - 2 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Björkestahallen
2013-09-14 15:00 1358025002 Telge SIBK - Hässelby SK IBK 2 - 3 Roger Öfversten, Fredrik Berglund Sonesson Wasa Sporthall
2013-09-15 14:00 1358025006 Hagfors IF - IFK Arboga IBK 5 - 2 Henrik Jansson, Andreas Jansson Älvstrandshallen
2013-09-21 11:00 1358025009 Endre IF Ungdom - FBI Tullinge 2 - 20 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Södervärnshallen
2013-09-21 13:00 1358025008 Linköping IBK - Telge SIBK 2 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Folkungahallen
2013-09-21 13:00 1358025012 Hässelby SK IBK - Hagfors IF 2 - 4 Anders Westerberg, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2013-09-21 15:00 1358025007 Munkfors IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 2 Andreas Jansson, Henrik Jansson Forsnäshallen
2013-09-22 13:00 1358025010 IFK Arboga IBK - Rönnby IBK Ungdom 3 - 3 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Vasahallen
2013-09-22 16:00 1358025011 IBK Köping - Nykvarns IF 4 - 3 Robert Nordin, Ludwig Broadhall
2013-09-28 12:00 1358025016 Rönnby IBK Ungdom - Munkfors IBK 6 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Kristiansborgshallen
2013-09-28 14:00 1358025015 FBI Tullinge - Linköping IBK 5 - 3 Dennis Wall, Anders Nilsson Tullingehallen
2013-09-28 14:00 1358025017 Nykvarns IF - IFK Arboga IBK 5 - 4 Sandra Andersson, Therese Jensen Björkestahallen
2013-09-28 15:00 1358025014 Telge SIBK - IBK Köping 2 - 2 Victor Holmberg, Robin Karke Wasa Sporthall
2013-09-28 16:00 1358025013 IBK Lockerud Mariestad - Hässelby SK IBK 5 - 6 Andreas Jansson, Henrik Jansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-09-28 18:00 1358025018 Hagfors IF - Endre IF Ungdom 12 - 1 Per Pettersson, Johan Hällgren Älvstrandshallen
2013-10-05 13:00 1358025020 IFK Arboga IBK - Telge SIBK 1 - 6 Joakim Björnstad, Josefine Hedelind Vasahallen
2013-10-05 13:00 1358025022 Hässelby SK IBK - Rönnby IBK Ungdom 5 - 1 Michaela Pålsson, Parya Rad Hässelbyhallen
2013-10-05 15:00 1358025023 Munkfors IBK - Nykvarns IF 2 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Forsnäshallen
2013-10-06 10:00 1358025019 Endre IF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 4 - 14 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Södervärnshallen
2013-10-06 13:00 1358025024 Linköping IBK - Hagfors IF 4 - 2 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Folkungahallen
2013-10-06 16:00 1358025021 IBK Köping - FBI Tullinge 4 - 1 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad
2013-10-08 19:00 1358025028 Rönnby IBK Ungdom - IBK Köping 2 - 0 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2013-10-08 19:00 1358025029 Nykvarns IF - Linköping IBK 3 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Björkestahallen
2013-10-09 19:30 1358025027 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 2 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Tullingehallen
2013-10-10 19:30 1358025025 IBK Lockerud Mariestad - IFK Arboga IBK 4 - 5 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-10-11 20:00 1358025030 Hagfors IF - Munkfors IBK 9 - 4 Henrik Jansson, Andreas Jansson Älvstrandshallen
2013-10-12 14:00 1358025026 Telge SIBK - Endre IF Ungdom 16 - 1 Josefine Hedelind, Arash Sohrevardi Wasa Sporthall
2013-10-19 13:00 1358025032 IFK Arboga IBK - FBI Tullinge 3 - 4 Erik Lundgren, Johnny Lindberg Vasahallen
2013-10-19 14:00 1358025035 Nykvarns IF - Hässelby SK IBK 1 - 3 Tobias Berger, David Berger Björkestahallen
2013-10-19 15:00 1358025031 Munkfors IBK - Telge SIBK 4 - 5 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad Forsnäshallen
2013-10-20 13:00 1358025033 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 4 Frida Lanzaro, Liz Lyander Folkungahallen
2013-10-20 13:00 1358025034 Endre IF Ungdom - Rönnby IBK Ungdom 3 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Södervärnshallen
2013-10-20 16:00 1358025036 IBK Köping - Hagfors IF 1 - 3 Niklas Tollefors, Patrik Cullander
2013-10-26 14:00 1358025041 Hässelby SK IBK - Endre IF Ungdom 13 - 1 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Hässelbyhallen
2013-10-26 15:00 1358025038 Telge SIBK - Nykvarns IF 6 - 2 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Wasa Sporthall
2013-10-27 13:00 1358025037 IBK Lockerud Mariestad - FBI Tullinge 6 - 5 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén UW-Elasthallen, Mariestad
2013-10-27 13:00 1358025039 Hagfors IF - Rönnby IBK Ungdom 3 - 4 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2013-10-27 13:00 1358025042 Linköping IBK - IFK Arboga IBK 5 - 1 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Folkungahallen
2013-10-27 16:00 1358025040 IBK Köping - Munkfors IBK 6 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman
2013-11-09 13:00 1358025047 Hässelby SK IBK - Linköping IBK 2 - 1 Peter Eriksson, Kari Karke Hässelbyhallen
2013-11-09 13:30 1358025044 Nykvarns IF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Björkestahallen
2013-11-09 14:00 1358025043 Rönnby IBK Ungdom - Telge SIBK 4 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro Kristiansborgshallen
2013-11-09 14:00 1358025045 FBI Tullinge - Hagfors IF 6 - 5 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Tullingehallen
2013-11-10 13:00 1358025046 Endre IF Ungdom - IBK Köping 3 - 15 Tobias Sandblom, Christoffer Boholm Södervärnshallen
2013-11-10 15:00 1358025048 Munkfors IBK - IFK Arboga IBK 6 - 5 e.förl. Henrik Jansson, Andreas Jansson Forsnäshallen
2013-11-16 13:00 1358025054 IFK Arboga IBK - Hässelby SK IBK 1 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Vasahallen
2013-11-16 14:00 1358025049 FBI Tullinge - Nykvarns IF 5 - 3 Frida Lanzaro, Liz Lyander Tullingehallen
2013-11-16 15:00 1358025051 Telge SIBK - Hagfors IF 5 - 2 Joakim Björnstad, Josefine Hedelind Wasa Sporthall
2013-11-16 18:00 1358025053 Munkfors IBK - Endre IF Ungdom 9 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Forsnäshallen
2013-11-17 16:00 1358025050 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby IBK Ungdom 7 - 3 Henrik Jansson, Andreas Jansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-11-17 16:00 1358025052 IBK Köping - Linköping IBK 4 - 5 Liz Lyander, Frida Lanzaro
2013-11-17 13:00 1358025060 IFK Arboga IBK - Endre IF Ungdom 4 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro Vasahallen
2013-11-23 13:00 1358025058 Hässelby SK IBK - IBK Köping 6 - 2 Jonas Djäken, Anders Westerberg Hässelbyhallen
2013-11-23 14:00 1358025056 Rönnby IBK Ungdom - FBI Tullinge 1 - 3 Frida Lanzaro, Liz Lyander Kristiansborgshallen
2013-11-23 15:00 1358025055 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 2 Tobias Berger, David Berger Wasa Sporthall
2013-11-23 16:00 1358025057 Hagfors IF - Nykvarns IF 6 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Älvstrandshallen
2013-11-24 13:00 1358025059 Linköping IBK - Munkfors IBK 6 - 4 Therese Jensen, Sandra Andersson Folkungahallen
2013-11-30 14:00 1358025062 FBI Tullinge - Telge SIBK 5 - 4 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Tullingehallen
2013-11-30 14:00 1358025063 Nykvarns IF - Rönnby IBK Ungdom 3 - 5 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Björkestahallen
2013-11-30 15:00 1358025065 Munkfors IBK - Hässelby SK IBK 4 - 7 Andreas Jansson, Henrik Jansson Forsnäshallen
2013-11-30 16:00 1358025061 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF 2 - 2 Frida Lanzaro, Josefine Hedelind ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-12-01 13:00 1358025066 Endre IF Ungdom - Linköping IBK 3 - 10 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Södervärnshallen
2013-12-01 16:00 1358025064 IBK Köping - IFK Arboga IBK 6 - 5 Parya Rad, Michaela Pålsson
2013-12-07 13:00 1358025068 Hässelby SK IBK - Telge SIBK 1 - 3 Frida Lanzaro, Liz Lyander Hässelbyhallen
2013-12-07 13:00 1358025072 IFK Arboga IBK - Hagfors IF 5 - 4 Micael Svensson, Robert Forslind Lovrencic Vasahallen
2013-12-07 15:00 1358025069 Munkfors IBK - FBI Tullinge 1 - 5 Henrik Jansson, Andreas Jansson Forsnäshallen
2013-12-07 17:00 1358025071 Endre IF Ungdom - Nykvarns IF 6 - 2 David Berger, Tobias Berger Södervärnshallen
2013-12-08 13:00 1358025070 Linköping IBK - Rönnby IBK Ungdom 5 - 4 Liz Lyander, Frida Lanzaro Folkungahallen
2013-12-08 16:00 1358025067 IBK Köping - IBK Lockerud Mariestad 9 - 4 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad
2013-12-14 14:00 1358025078 Hagfors IF - Hässelby SK IBK 6 - 6 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2013-12-20 19:30 1358025073 IBK Lockerud Mariestad - Munkfors IBK 3 - 1 Micael Svensson, Robert Forslind Lovrencic ICA-kvantum hallen, Mariestad
2013-12-21 12:00 1358025076 Rönnby IBK Ungdom - IFK Arboga IBK 4 - 2 Mathias Stegrud, Daniel Söderberg Kristiansborgshallen
2013-12-21 14:00 1358025075 FBI Tullinge - Endre IF Ungdom 7 - 1 Parya Rad, Michaela Pålsson Tullingehallen
2013-12-21 14:00 1358025077 Nykvarns IF - IBK Köping 2 - 4 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Björkestahallen
2013-12-21 15:00 1358025074 Telge SIBK - Linköping IBK 7 - 6 Johan Jäderlund, Patric Terelius Wasa Sporthall
2014-01-04 11:30 1358025084 Endre IF Ungdom - Hagfors IF 5 - 12 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Södervärnshallen
2014-01-04 13:00 1358025083 IFK Arboga IBK - Nykvarns IF 6 - 4 Micael Svensson, Robert Forslind Lovrencic Vasahallen
2014-01-04 15:00 1358025082 Munkfors IBK - Rönnby IBK Ungdom 1 - 5 Andreas Jansson, Henrik Jansson Forsnäshallen
2014-01-05 13:00 1358025081 Linköping IBK - FBI Tullinge 8 - 3 Parya Rad, Michaela Pålsson Folkungahallen
2014-01-05 16:00 1358025080 IBK Köping - Telge SIBK 3 - 8 Andreas Jansson, Henrik Jansson
2014-02-01 13:00 1358025079 Hässelby SK IBK - IBK Lockerud Mariestad 6 - 7 e.förl. Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2014-01-11 14:00 1358025087 FBI Tullinge - IBK Köping 3 - 1 Robin Karke, Victor Holmberg Tullingehallen
2014-01-11 14:00 1358025088 Rönnby IBK Ungdom - Hässelby SK IBK 2 - 5 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Kristiansborgshallen
2014-01-11 14:00 1358025089 Nykvarns IF - Munkfors IBK 4 - 9 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Björkestahallen
2014-01-11 14:00 1358025090 Hagfors IF - Linköping IBK 5 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Älvstrandshallen
2014-01-11 15:00 1358025086 Telge SIBK - IFK Arboga IBK 8 - 3 Joakim Björnstad, Josefine Hedelind Wasa Sporthall
2014-01-11 18:00 1358025085 IBK Lockerud Mariestad - Endre IF Ungdom 3 - 0 Peter Holmgren, Patrick Limé ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-01-15 19:00 1358025091 IFK Arboga IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 e.förl. Henrik Jansson, Andreas Jansson Vasahallen
2014-01-15 19:30 1358025095 Linköping IBK - Nykvarns IF 7 - 2 Henrik Nilsson, Josefine Hedelind Folkungahallen
2014-01-16 19:00 1358025094 IBK Köping - Rönnby IBK Ungdom 2 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2014-01-16 19:00 1358025096 Munkfors IBK - Hagfors IF 3 - 6 Daniel Dufvenberg, Jörgen Andersson Forsnäshallen
2014-01-16 19:30 1358025093 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge 2 - 1 Michaela Pålsson, Parya Rad Hässelbyhallen
2014-01-19 11:00 1358025092 Endre IF Ungdom - Telge SIBK 2 - 10 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Södervärnshallen
2014-01-25 13:00 1358025101 Hässelby SK IBK - Nykvarns IF 3 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Hässelbyhallen
2014-01-25 14:00 1358025098 FBI Tullinge - IFK Arboga IBK 3 - 3 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Tullingehallen
2014-01-25 14:00 1358025100 Rönnby IBK Ungdom - Endre IF Ungdom 3 - 4 Michaela Pålsson, Parya Rad Kristiansborgshallen
2014-01-25 14:00 1358025102 Hagfors IF - IBK Köping 4 - 5 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Älvstrandshallen
2014-01-25 15:00 1358025097 Telge SIBK - Munkfors IBK 9 - 4 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Wasa Sporthall
2014-01-25 16:00 1358025099 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK 7 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-02-08 13:00 1358025108 IFK Arboga IBK - Linköping IBK 4 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Micael Svensson Vasahallen
2014-02-08 13:30 1358025104 Nykvarns IF - Telge SIBK 1 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Björkestahallen
2014-02-08 14:00 1358025103 FBI Tullinge - IBK Lockerud Mariestad 7 - 1 Anders Asp, Per Rosén Tullingehallen
2014-02-08 14:00 1358025105 Rönnby IBK Ungdom - Hagfors IF 3 - 2 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Kristiansborgshallen
2014-02-08 15:00 1358025106 Munkfors IBK - IBK Köping 7 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Forsnäshallen
2014-02-09 12:15 1358025107 Endre IF Ungdom - Hässelby SK IBK 0 - 12 Kari Karke, Peter Eriksson Södervärnshallen
2014-02-15 13:00 1358025112 IFK Arboga IBK - Munkfors IBK 1 - 4 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Vasahallen
2014-02-15 14:00 1358025110 IBK Köping - Endre IF Ungdom 8 - 3 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad
2014-02-15 15:00 1358025113 Telge SIBK - Rönnby IBK Ungdom 6 - 7 Johan Hällström, Martin Holm Wasa Sporthall
2014-02-15 16:00 1358025109 Hagfors IF - FBI Tullinge 4 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro Älvstrandshallen
2014-02-15 16:00 1358025114 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IF 5 - 3 Henrik Jansson, Andreas Jansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-02-16 13:00 1358025111 Linköping IBK - Hässelby SK IBK 3 - 7 Frida Lanzaro, Liz Lyander Folkungahallen
2014-02-22 13:00 1358025120 Hässelby SK IBK - IFK Arboga IBK 4 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Hässelbyhallen
2014-02-22 14:00 1358025115 Nykvarns IF - FBI Tullinge 1 - 1 Sandra Andersson, Therese Jensen Björkestahallen
2014-02-22 14:00 1358025116 Rönnby IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 6 - 2 Andreas Svensson, Martin Gustafsson Kristiansborgshallen
2014-02-22 16:00 1358025117 Hagfors IF - Telge SIBK 3 - 6 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren Älvstrandshallen
2014-02-23 10:00 1358025119 Endre IF Ungdom - Munkfors IBK 5 - 6 Rickard Nilsson, Jan Lord Södervärnshallen
2014-02-23 13:00 1358025118 Linköping IBK - IBK Köping 7 - 6 e.förl. Martin Gustafsson, Andreas Svensson Folkungahallen
2014-03-01 14:00 1358025122 FBI Tullinge - Rönnby IBK Ungdom 1 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Tullingehallen
2014-03-01 14:00 1358025123 Nykvarns IF - Hagfors IF 3 - 4 Andreas Rehn, Ted Bruzelius Björkestahallen
2014-03-01 15:00 1358025125 Munkfors IBK - Linköping IBK 6 - 2 Henrik Jansson, Andreas Jansson Forsnäshallen
2014-03-01 16:00 1358025121 IBK Lockerud Mariestad - Telge SIBK 1 - 6 Percy Lundkvist, Pierre Malmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-03-01 19:00 1358025126 Endre IF Ungdom - IFK Arboga IBK 0 - 13 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Södervärnshallen
2014-03-02 16:00 1358025124 IBK Köping - Hässelby SK IBK 0 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors
2014-03-09 13:00 1358025127 Hagfors IF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Älvstrandshallen
2014-03-09 13:00 1358025128 Telge SIBK - FBI Tullinge 5 - 3 Micael Svensson, Robert Forslind Lovrencic Wasa Sporthall
2014-03-09 13:00 1358025129 Rönnby IBK Ungdom - Nykvarns IF 6 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Kristiansborgshallen
2014-03-09 13:00 1358025130 IFK Arboga IBK - IBK Köping 2 - 4 Anders Asp, Per Rosén Vasahallen
2014-03-09 13:00 1358025131 Hässelby SK IBK - Munkfors IBK 6 - 1 Peter Kirch, Mats Korpi Hässelbyhallen
2014-03-09 13:00 1358025132 Linköping IBK - Endre IF Ungdom 9 - 4 Liz Lyander, Frida Lanzaro Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Telge SIBK 22 17 2 (0) 3 133-62 71 53
2. Hässelby SK IBK 22 17 2 (0) 3 114-54 60 53
3. Rönnby IBK Ungdom 22 15 1 (0) 6 89-68 21 46
4. Linköping IBK 22 12 2 (1) 8 116-93 23 39
5. FBI Tullinge 22 10 4 (2) 8 102-68 34 36
6. IBK Lockerud Mariestad 22 9 6 (2) 7 95-93 2 35
7. Hagfors IF 22 10 4 (0) 8 106-84 22 34
8. IBK Köping 22 10 2 (0) 10 92-86 6 32
9. Munkfors IBK 22 6 2 (1) 14 86-111 -25 21
10. IFK Arboga IBK 22 4 5 (1) 13 79-102 -23 18
11. Nykvarns IF 22 4 2 (0) 16 75-101 -26 14
12. Endre IF Ungdom 22 2 0 (0) 20 54-219 -165 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-14 15:30 1358024001 Sundsvalls IBF - IKSU Ungdom 5 - 5 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Sundsvalls Sporthall-A
2013-09-21 15:00 1358024003 Notvikens IK - Täby FC 4 - 5 e.förl. Michaela Pålsson, Parya Rad Örnäsets Sp
2013-09-21 16:00 1358024007 RIG Umeå IBF - Strömsbro IF 7 - 7 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Vildmannahallen
2013-09-21 16:00 1358024008 IBF Dalen - Storvreta IBK 9 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Musköten 1
2013-09-22 11:00 1358024009 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 5 - 5 Linn Saveman, Malin Larsson Musköten 1
2013-09-22 11:00 1358024010 IBF Dalen - Strömsbro IF 3 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Umeå Energi Arena
2013-09-22 13:00 1358024006 Notvikens IK - Hammarby IF IBF 2 - 5 Parya Rad, Michaela Pålsson Örnäsets Sp
2013-09-22 15:00 1358024012 IKSU Ungdom - Örnsköldsvik IBK 7 - 2 Linn Saveman, Malin Larsson IKSU Sport
2013-09-28 15:00 1358024017 Strömsbro IF - Notvikens IK 2 - 2 Parya Rad, Michaela Pålsson Testebo Arena
2013-09-28 15:30 1358024021 Sundsvalls IBF - IBF Dalen 1 - 8 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sundsvalls Sporthall-A
2013-09-28 16:00 1358024014 Hammarby IF IBF - IKSU Ungdom 6 - 7 Linn Saveman, Malin Larsson Sjöstadshallen
2013-09-29 13:00 1358024015 Täby FC - IKSU Ungdom 4 - 8 Malin Larsson, Linn Saveman Tibblehallen
2013-09-29 13:00 1358024019 Storvreta IBK - Notvikens IK 3 - 4 Stefan Olsson, Pierre Borghoff Vattholma Sporthall
2013-09-29 13:00 1358024022 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 5 - 4 e.förl. Ludwig Broadhall, Robert Nordin Skyttis Arena
2013-10-02 19:45 1358024023 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 4 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2013-10-05 13:00 1358024024 RIG Umeå IBF - Sundsvalls IBF 4 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Umeå Energi Arena Öst
2013-10-05 15:00 1358024025 Örnsköldsvik IBK - Hammarby IF IBF 3 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Skyttis Arena
2013-10-05 17:00 1358024027 IKSU Ungdom - Storvreta IBK 4 - 6 Olle Eliasson, Thomas Jonsson IKSU Sport
2013-10-17 19:00 1358024029 Notvikens IK - RIG Umeå IBF 1 - 5 Johan Krispinsson, Joel Andersson Luleå Energi Arena
2013-12-14 15:30 1358024030 Sundsvalls IBF - Täby FC 4 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Sundsvalls Sporthall-A
2013-10-19 15:00 1358024032 Hammarby IF IBF - Sundsvalls IBF 4 - 5 e.förl. Niklas Tollefors, Patrik Cullander Sjöstadshallen
2013-10-19 15:00 1358024033 Strömsbro IF - IKSU Ungdom 11 - 4 Michaela Pålsson, Parya Rad Testebo Arena
2013-10-19 15:30 1358024036 IBF Dalen - Notvikens IK 8 - 4 Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Öst
2013-10-19 16:45 1358024031 Täby FC - Örnsköldsvik IBK 7 - 4 Frida Lanzaro, Liz Lyander Tibblehallen
2013-10-25 20:00 1358024039 Strömsbro IF - Örnsköldsvik IBK 9 - 3 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Testebo Arena
2013-10-26 13:00 1358024041 Notvikens IK - IKSU Ungdom 6 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2013-10-26 16:00 1358024037 RIG Umeå IBF - Hammarby IF IBF 9 - 2 Ludwig Broadhall, Therese Jensen Umeå Energi Arena Öst
2013-10-26 16:00 1358024038 IBF Dalen - Täby FC 1 - 2 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Väst
2013-10-27 14:00 1358024040 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 4 - 5 e.förl. Johan Hällström, Martin Holm Vattholma Sporthall
2013-11-09 15:00 1358024046 Örnsköldsvik IBK - Storvreta IBK 6 - 5 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Skyttis Arena
2013-11-09 15:30 1358024045 Sundsvalls IBF - Strömsbro IF 4 - 7 Roger Lundbäck, Carl-Erik Lindén Sundsvalls Sporthall-A
2013-11-09 16:00 1358024044 Hammarby IF IBF - IBF Dalen 3 - 5 Michaela Pålsson, Parya Rad Sjöstadshallen
2013-11-10 16:00 1358024043 Täby FC - RIG Umeå IBF 5 - 7 Liz Lyander, Frida Lanzaro Tibblehallen
2013-11-15 18:30 1358024052 IBF Dalen - IKSU Ungdom 6 - 5 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena Vatten
2013-11-16 15:00 1358024049 Strömsbro IF - Täby FC 7 - 4 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Testebo Arena
2013-11-17 13:00 1358024050 Storvreta IBK - Hammarby IF IBF 7 - 1 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Vattholma Sporthall
2013-11-17 13:00 1358024053 Notvikens IK - Sundsvalls IBF 6 - 7 Malin Larsson, Linn Saveman Luleå Energi Arena
2013-11-22 19:00 1358024057 IKSU Ungdom - RIG Umeå IBF 8 - 5 Robert Nordin, Ludwig Broadhall IKSU Sport
2013-11-23 14:00 1358024055 Hammarby IF IBF - Strömsbro IF 4 - 9 Parya Rad, Michaela Pålsson Sjöstadshallen
2013-11-23 15:00 1358024059 Örnsköldsvik IBK - Notvikens IK 2 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Skyttis Arena
2013-11-24 13:00 1358024056 Storvreta IBK - Täby FC 4 - 2 Ramin Navaee, Jonas Nordqvist Vattholma Sporthall
2013-11-26 19:45 1358024065 RIG Umeå IBF - IBF Dalen 6 - 2 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Umeå Energi Arena Väst
2013-11-30 15:00 1358024062 Strömsbro IF - Storvreta IBK 1 - 4 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Testebo Arena
2013-11-30 15:30 1358024063 Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 9 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Sundsvalls Sporthall-A
2013-12-01 13:00 1358024061 Täby FC - Hammarby IF IBF 3 - 3 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Tibblehallen
2013-12-07 15:00 1358024069 Strömsbro IF - RIG Umeå IBF 4 - 1 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Testebo Arena
2013-12-07 16:00 1358024067 IKSU Ungdom - Sundsvalls IBF 4 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin IKSU Sport
2013-12-07 16:00 1358024070 Storvreta IBK - IBF Dalen 1 - 3 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Vattholma Sporthall
2013-12-08 13:00 1358024071 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF 5 - 6 Michaela Pålsson, Parya Rad Vattholma Sporthall
2013-12-08 15:00 1358024072 Strömsbro IF - IBF Dalen 6 - 5 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Testebo Arena
2013-12-21 13:00 1358024078 Örnsköldsvik IBK - IKSU Ungdom 5 - 4 e.förl. Robert Nordin, Ludwig Broadhall Skyttis Arena
2013-12-21 15:00 1358024074 Hammarby IF IBF - Notvikens IK 4 - 6 Jonas Nordqvist, Ramin Navaee Sjöstadshallen
2013-12-22 12:00 1358024075 Täby FC - Notvikens IK 9 - 3 Rickard Nilsson, Jan Lord Tibblehallen
2014-01-04 16:00 1358024080 IKSU Ungdom - Hammarby IF IBF 6 - 6 Therese Jensen, Sandra Andersson IKSU Sport
2014-01-05 12:00 1358024081 IKSU Ungdom - Täby FC 4 - 3 Liz Lyander, Frida Lanzaro IKSU Sport
2014-01-05 13:00 1358024085 Notvikens IK - Strömsbro IF 3 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Luleå Energi Arena
2014-01-06 13:00 1358024088 IBF Dalen - Sundsvalls IBF 3 - 2 Frida Lanzaro, Liz Lyander Musköten 1
2014-01-18 13:00 1358024083 Notvikens IK - Storvreta IBK 5 - 6 e.förl. Sandra Andersson, Therese Jensen Luleå Energi Arena
2014-01-28 19:45 1358024087 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 6 - 4 Malin Larsson, Linn Saveman Umeå Energi Arena Väst
2014-01-08 19:00 1358024090 Sundsvalls IBF - RIG Umeå IBF 4 - 3 Therese Edin, Frida Nilsson Skönsbergshallen
2014-01-09 19:00 1358024089 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen 1 - 8 Therese Jensen, Sandra Andersson Skyttis Arena
2014-01-11 14:00 1358024091 Täby FC - Sundsvalls IBF 8 - 7 Michaela Pålsson, Parya Rad Tibblehallen
2014-01-11 15:30 1358024095 RIG Umeå IBF - Notvikens IK 9 - 2 Thomas Jonsson, Olle Eliasson Musköten 1
2014-01-11 16:00 1358024092 Hammarby IF IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Frida Lanzaro, Liz Lyander Sjöstadshallen
2014-01-12 13:00 1358024094 Storvreta IBK - IKSU Ungdom 5 - 2 Frida Lanzaro, Liz Lyander Vattholma Sporthall
2014-01-25 13:00 1358024102 Notvikens IK - IBF Dalen 4 - 5 Malin Larsson, Linn Saveman Luleå Energi Arena
2014-01-25 15:00 1358024097 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 5 - 4 Mathias Damgaard, Jimmy Fredin Skyttis Arena
2014-01-25 15:30 1358024098 Sundsvalls IBF - Hammarby IF IBF 7 - 3 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sundsvalls Sporthall-A
2014-01-25 16:00 1358024099 IKSU Ungdom - Strömsbro IF 5 - 6 e.förl. Therese Edin, Frida Nilsson IKSU Sport
2014-02-08 15:00 1358024105 Örnsköldsvik IBK - Strömsbro IF 6 - 2 Malin Larsson, Linn Saveman Skyttis Arena
2014-02-08 15:30 1358024106 Sundsvalls IBF - Storvreta IBK 2 - 3 e.förl. Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2014-02-08 16:00 1358024103 Hammarby IF IBF - RIG Umeå IBF 1 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Sjöstadshallen
2014-02-08 16:00 1358024104 Täby FC - IBF Dalen 4 - 3 Andreas Jansson, Henrik Jansson Innebandyhallen Täby
2014-02-09 12:00 1358024107 IKSU Ungdom - Notvikens IK 6 - 5 e.förl. Linn Saveman, Malin Larsson IKSU Sport
2014-02-15 15:00 1358024111 Strömsbro IF - Sundsvalls IBF 6 - 3 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Testebo Arena
2014-02-15 15:30 1358024109 RIG Umeå IBF - Täby FC 2 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Öst
2014-02-15 15:30 1358024110 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 3 - 3 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Umeå Energi Arena Väst
2014-02-16 13:00 1358024112 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 8 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Vattholma Sporthall
2014-02-21 19:00 1358024118 IKSU Ungdom - IBF Dalen 0 - 7 Thomas Jonsson, Olle Eliasson IKSU Sport
2014-02-22 14:00 1358024116 Hammarby IF IBF - Storvreta IBK 5 - 6 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Sjöstadshallen
2014-02-22 15:30 1358024119 Sundsvalls IBF - Notvikens IK 9 - 2 Linn Saveman, Malin Larsson Sundsvalls Sporthall-A
2014-02-23 13:00 1358024115 Täby FC - Strömsbro IF 2 - 5 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Tibblehallen
2014-02-25 19:45 1358024123 RIG Umeå IBF - IKSU Ungdom 3 - 2 e.förl. Robert Nordin, Ludwig Broadhall Umeå Energi Arena Väst
2014-03-01 13:00 1358024125 Notvikens IK - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2014-03-01 15:00 1358024121 Strömsbro IF - Hammarby IF IBF 4 - 5 Frida Lanzaro, Liz Lyander Testebo Arena
2014-03-02 16:00 1358024122 Täby FC - Storvreta IBK 6 - 2 Liz Lyander, Frida Lanzaro Tibblehallen
2014-03-08 12:00 1358024127 Hammarby IF IBF - Täby FC 4 - 4 Olle Eliasson, Thomas Jonsson Sjöstadshallen
2014-03-08 12:00 1358024128 Storvreta IBK - Strömsbro IF 4 - 3 Parya Rad, Michaela Pålsson Vattholma Sporthall
2014-03-08 12:00 1358024129 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF 11 - 7 Robert Nordin, Ludwig Broadhall Skyttis Arena
2014-03-08 12:00 1358024131 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 6 - 5 e.förl. Linn Saveman, Malin Larsson Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Strömsbro IF 18 11 3 (1) 4 98-69 29 37
2. IBF Dalen 18 11 2 (1) 5 89-58 31 36
3. RIG Umeå IBF 18 8 6 (1) 4 92-72 20 31
4. Storvreta IBK 18 8 4 (2) 6 82-74 8 30
5. Täby FC 18 8 3 (1) 7 82-77 5 28
6. IKSU Ungdom 18 6 6 (1) 6 86-94 -8 25
7. Sundsvalls IBF 18 5 5 (2) 8 88-89 -1 22
8. Notvikens IK 18 5 4 (0) 9 67-96 -29 19
9. Hammarby IF IBF 18 4 5 (0) 9 68-93 -25 17
10. Örnsköldsvik IBK 18 4 2 (2) 12 71-101 -30 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 1 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-09-13 19:45 1358026001 Olofströms IBK - Hovshaga AIF 4 - 10 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2013-09-14 15:00 1358026004 Sävsjö IBK - Malmö FBC 0 - 7 Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2013-09-14 15:00 1358026005 IK SödraDal - Fröjereds IF 7 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Lunds Idrottshall
2013-09-15 14:00 1358026006 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund 1 - 6 Rickard Nilsson, Jan Lord Kungsgårdshallen
2013-09-15 17:00 1358026002 Husqvarna IK - IBF Älvstranden 2 - 3 Anders Lindqvist, Anders Blomqvist Huskvarna Sporthall A
2013-09-18 19:00 1358026003 IBK Göteborg - Warberg IC 3 - 7 Johan Hällgren, Per Pettersson Torpahallen
2013-09-21 13:00 1358026008 Malmö FBC - Husqvarna IK 4 - 3 Per Elofsson, Ulf Åberg Baltiska Hallen A
2013-09-21 14:30 1358026012 IBF Älvstranden - FBC Engelholm 5 - 1 Per Pettersson, Johan Hällgren Lundbystrand
2013-09-21 16:00 1358026007 Warberg IC - Olofströms IBK 9 - 2 Rickard Nilsson, Jan Lord Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-09-21 16:00 1358026011 Hovshaga AIF - IK SödraDal 4 - 3 e.förl. Anders Lindqvist, Anders Blomqvist Hovshaga Sporthall
2013-09-22 13:00 1358026010 FBC Kalmarsund - Sävsjö IBK 4 - 1 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2013-09-22 16:00 1358026009 Fröjereds IF - IBK Göteborg 3 - 3 Per Pettersson, Johan Hällgren Sparbankshallen, T-holm
2013-09-28 15:00 1358026013 Olofströms IBK - IBF Älvstranden 3 - 1 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Olofströms Sporthall
2013-09-28 15:00 1358026016 Sävsjö IBK - Warberg IC 1 - 8 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Sävsjö Sporthall
2013-09-28 16:45 1358026015 IBK Göteborg - Malmö FBC 3 - 4 Robin Boqvist, Peter Bergstrand Lisebergshallen
2013-09-28 17:00 1358026014 Husqvarna IK - Hovshaga AIF 0 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Huskvarna Sporthall A
2013-09-29 14:00 1358026018 FBC Engelholm - Fröjereds IF 7 - 4 Sigge Svensson Martell, Tony Holmer Kungsgårdshallen
2013-09-29 15:00 1358026017 IK SödraDal - FBC Kalmarsund 2 - 3 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Lunds Idrottshall
2013-10-05 14:30 1358026022 IBF Älvstranden - Sävsjö IBK 2 - 1 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Lundbystrand
2013-10-05 16:00 1358026019 Fröjereds IF - Olofströms IBK 9 - 3 Johan Hällgren, Per Pettersson Arena A, Skövde
2013-10-05 16:00 1358026021 Hovshaga AIF - IBK Göteborg 6 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Hovshaga Sporthall
2013-10-06 14:00 1358026024 Malmö FBC - FBC Engelholm 8 - 5 Rickard Nilsson, Jan Lord Baltiska Hallen A
2013-10-06 16:00 1358026023 Warberg IC - IK SödraDal 10 - 1 Johan Hällgren, Per Pettersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-10-12 14:00 1358026020 FBC Kalmarsund - Husqvarna IK 10 - 1 Ulf Åberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2013-10-08 19:00 1358026026 Husqvarna IK - Fröjereds IF 3 - 6 Anders Lindqvist, Anders Blomqvist Huskvarna Sporthall A
2013-10-09 19:00 1358026027 IBK Göteborg - IBF Älvstranden 4 - 3 Per Pettersson, Johan Hällgren Torpahallen
2013-10-10 19:00 1358026025 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund 1 - 4 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Olofströms Sporthall
2013-10-10 19:00 1358026029 IK SödraDal - Malmö FBC 2 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Killebäckshallen
2013-10-10 19:30 1358026030 FBC Engelholm - Warberg IC 5 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kungsgårdshallen
2013-10-10 20:00 1358026028 Sävsjö IBK - Hovshaga AIF 1 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Sävsjö Sporthall
2013-10-19 13:00 1358026032 FBC Kalmarsund - IBK Göteborg 5 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Färjehallen
2013-10-19 13:00 1358026033 Malmö FBC - Olofströms IBK 4 - 1 Martin Matti, Simon Broman Baltiska Hallen A
2013-10-19 16:00 1358026036 Hovshaga AIF - FBC Engelholm 5 - 2 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Hovshaga Sporthall
2013-10-20 14:00 1358026035 IK SödraDal - IBF Älvstranden 5 - 2 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Lunds Idrottshall
2013-10-20 16:00 1358026031 Warberg IC - Husqvarna IK 6 - 2 Per Pettersson, Johan Hällgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-10-20 16:00 1358026034 Fröjereds IF - Sävsjö IBK 9 - 5 Joakim Gaardén, Jonny Gaardén Sparbankshallen, T-holm
2013-10-26 14:00 1358026039 FBC Engelholm - Sävsjö IBK 7 - 6 e.förl. Liz Lyander, Frida Lanzaro Kungsgårdshallen
2013-10-26 14:30 1358026041 IBF Älvstranden - Fröjereds IF 4 - 9 Johan Hällgren, Per Pettersson Lundbystrand
2013-10-27 13:00 1358026042 Malmö FBC - FBC Kalmarsund 2 - 3 Roger Jönsson, Håkan Bondesson Kirsebergs Sporthall
2013-10-27 14:00 1358026037 Olofströms IBK - IBK Göteborg 6 - 5 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2013-10-27 15:00 1358026038 Husqvarna IK - IK SödraDal 1 - 2 Frida Lanzaro, Liz Lyander Huskvarna Sporthall A
2013-10-27 16:00 1358026040 Hovshaga AIF - Warberg IC 5 - 4 e.förl. Håkan Söderman, Jonas Widenstedt Hovshaga Sporthall
2013-11-08 20:00 1358026043 Sävsjö IBK - Husqvarna IK 4 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2013-11-09 16:00 1358026048 Warberg IC - FBC Kalmarsund 7 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-11-09 17:00 1358026044 IK SödraDal - Olofströms IBK 13 - 2 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Lunds Idrottshall
2013-11-10 14:00 1358026046 Fröjereds IF - Hovshaga AIF 5 - 6 Daniel Fathi-Najafi, Peter Novakovic Sparbankshallen, T-holm
2013-11-10 16:45 1358026045 IBK Göteborg - FBC Engelholm 7 - 2 Peter Jaeger, Måns Löfgren Lisebergshallen
2013-11-10 17:00 1358026047 IBF Älvstranden - Malmö FBC 3 - 3 Per Pettersson, Johan Hällgren Lundbystrand
2013-11-16 14:30 1358026049 IBK Göteborg - IK SödraDal 3 - 4 Andreas Lybacken, Linda Lindskog Torpahallen
2013-11-16 15:00 1358026050 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 3 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2013-11-16 16:00 1358026052 Hovshaga AIF - Malmö FBC 4 - 6 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Hovshaga Sporthall
2013-11-16 17:00 1358026051 Husqvarna IK - FBC Engelholm 7 - 6 Erik Gaberud, Pelle Hellberg Huskvarna Sporthall A
2013-11-17 16:00 1358026053 Warberg IC - Fröjereds IF 5 - 2 Johan Hällgren, Per Pettersson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-11-17 16:00 1358026054 FBC Kalmarsund - IBF Älvstranden 5 - 1 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Kalmar Sporthall A-hall
2013-11-23 14:00 1358026057 FBC Engelholm - IK SödraDal 5 - 6 Johan Hällgren, Per Pettersson Ängelholms Idrottshall
2013-11-23 15:00 1358026056 Sävsjö IBK - IBK Göteborg 2 - 11 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Sävsjö Sporthall
2013-11-23 16:00 1358026060 FBC Kalmarsund - Fröjereds IF 5 - 4 e.förl. Martin Mosskull, Andreas Holm Kalmar Sporthall A-hall
2013-11-24 13:00 1358026059 Malmö FBC - Warberg IC 7 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Baltiska Hallen A
2013-11-24 15:00 1358026055 Husqvarna IK - Olofströms IBK 3 - 2 Frida Lanzaro, Liz Lyander Huskvarna Sporthall A
2013-11-24 19:00 1358026058 IBF Älvstranden - Hovshaga AIF 8 - 6 Jonas Hansson, Peter Novakovic Lundbystrand
2013-11-28 19:30 1358026061 Olofströms IBK - FBC Engelholm 3 - 3 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Olofströms Sporthall
2013-11-30 16:00 1358026064 Hovshaga AIF - FBC Kalmarsund 5 - 6 e.förl. Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Hovshaga Sporthall
2013-11-30 16:45 1358026062 IBK Göteborg - Husqvarna IK 7 - 6 Per Pettersson, Johan Hällgren Lisebergshallen
2013-11-30 17:00 1358026063 IK SödraDal - Sävsjö IBK 10 - 3 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Killebäckshallen
2013-12-01 16:00 1358026065 Warberg IC - IBF Älvstranden 5 - 2 Rickard Nilsson, Jan Lord Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-12-01 16:00 1358026066 Fröjereds IF - Malmö FBC 6 - 8 Per Pettersson, Johan Hällgren Sparbankshallen, T-holm
2013-12-06 19:45 1358026067 Hovshaga AIF - Olofströms IBK 3 - 0 Rickard Nilsson, Jan Lord Hovshaga Sporthall
2013-12-07 14:30 1358026068 IBF Älvstranden - Husqvarna IK 3 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Lundbystrand
2013-12-07 16:00 1358026069 Warberg IC - IBK Göteborg 8 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2013-12-08 14:00 1358026070 Malmö FBC - Sävsjö IBK 11 - 0 Per Elofsson, Ulf Åberg Baltiska Hallen A
2013-12-08 16:00 1358026071 Fröjereds IF - IK SödraDal 9 - 5 Johan Hällgren, Per Pettersson Sparbankshallen, T-holm
2013-12-08 16:00 1358026072 FBC Kalmarsund - FBC Engelholm 6 - 2 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Kalmar Sporthall A-hall
2013-12-14 16:00 1358026077 IK SödraDal - Hovshaga AIF 5 - 4 e.förl. Rickard Nilsson, Jan Lord Killebäckshallen
2013-12-21 14:00 1358026078 FBC Engelholm - IBF Älvstranden 2 - 5 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Kungsgårdshallen
2013-12-21 14:30 1358026075 IBK Göteborg - Fröjereds IF 4 - 6 Andreas Jansson, Henrik Jansson Torpahallen
2013-12-21 15:00 1358026076 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund 1 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Sävsjö Sporthall
2013-12-21 17:00 1358026074 Husqvarna IK - Malmö FBC 2 - 6 Johan Hällgren, Per Pettersson Huskvarna Sporthall A
2014-02-01 15:00 1358026073 Olofströms IBK - Warberg IC 4 - 10 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Olofströms Sporthall
2014-01-05 13:00 1358026081 Malmö FBC - IBK Göteborg 2 - 1 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Kirsebergs Sporthall
2014-01-05 16:00 1358026082 Warberg IC - Sävsjö IBK 7 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-01-07 20:00 1358026084 Fröjereds IF - FBC Engelholm 5 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sparbankshallen, T-holm
2014-01-18 14:30 1358026079 IBF Älvstranden - Olofströms IBK 8 - 3 Johan Hällgren, Per Pettersson Lundbystrand
2014-02-01 14:00 1358026083 FBC Kalmarsund - IK SödraDal 5 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Kalmar Sporthall A-hall
2014-02-02 17:00 1358026080 Hovshaga AIF - Husqvarna IK 7 - 0 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Hovshaga Sporthall
2014-01-11 14:00 1358026090 FBC Engelholm - Malmö FBC 2 - 5 Per Pettersson, Johan Hällgren Kungsgårdshallen
2014-01-11 14:30 1358026087 IBK Göteborg - Hovshaga AIF 4 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Torpahallen
2014-01-12 13:00 1358026089 IK SödraDal - Warberg IC 5 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Lunds Idrottshall
2014-01-12 15:00 1358026088 Sävsjö IBK - IBF Älvstranden 6 - 8 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Sävsjö Sporthall
2014-01-12 16:00 1358026085 Olofströms IBK - Fröjereds IF 4 - 13 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Olofströms Sporthall
2014-01-12 17:00 1358026086 Husqvarna IK - FBC Kalmarsund 3 - 4 Joakim Björnstad, Josefine Hedelind Huskvarna Sporthall A
2014-01-15 19:00 1358026093 IBF Älvstranden - IBK Göteborg 5 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2014-01-15 19:45 1358026094 Hovshaga AIF - Sävsjö IBK 0 - 1 Ulf Åberg, Per Elofsson Hovshaga Sporthall
2014-01-15 20:00 1358026091 FBC Kalmarsund - Olofströms IBK 7 - 5 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Färjehallen
2014-01-16 19:00 1358026092 Fröjereds IF - Husqvarna IK 15 - 2 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad Sparbankshallen, T-holm
2014-01-16 19:00 1358026096 Warberg IC - FBC Engelholm 5 - 8 Per Pettersson, Johan Hällgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-01-16 19:30 1358026095 Malmö FBC - IK SödraDal 3 - 6 Rickard Nilsson, Jan Lord Kirsebergs Sporthall
2014-01-25 12:00 1358026101 IBF Älvstranden - IK SödraDal 4 - 3 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Valhalla
2014-01-25 14:00 1358026102 FBC Engelholm - Hovshaga AIF 2 - 2 Mona Franzon, Peter Novakovic Kungsgårdshallen
2014-01-25 15:00 1358026099 Olofströms IBK - Malmö FBC 1 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2014-01-25 15:00 1358026100 Sävsjö IBK - Fröjereds IF 1 - 3 Johan Hällgren, Per Pettersson Sävsjö Sporthall
2014-01-25 16:45 1358026098 IBK Göteborg - FBC Kalmarsund 3 - 2 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Lisebergshallen
2014-01-25 17:00 1358026097 Husqvarna IK - Warberg IC 2 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Huskvarna Sporthall A
2014-02-08 13:00 1358026108 FBC Kalmarsund - Malmö FBC 1 - 7 Håkan Söderman, Patrik Trofast Kalmar Sporthall A-hall
2014-02-08 14:00 1358026107 Fröjereds IF - IBF Älvstranden 3 - 4 Peter Holmgren, Patrick Limé Sparbankshallen, T-holm
2014-02-08 15:00 1358026105 Sävsjö IBK - FBC Engelholm 3 - 2 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Sävsjö Sporthall
2014-02-08 16:45 1358026103 IBK Göteborg - Olofströms IBK 7 - 3 Henrik Nilsson, David Geiser Torpahallen
2014-02-08 17:00 1358026104 IK SödraDal - Husqvarna IK 6 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Lunds Idrottshall
2014-02-09 16:00 1358026106 Warberg IC - Hovshaga AIF 3 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-02-14 20:00 1358026113 Husqvarna IK - Sävsjö IBK 2 - 4 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Huskvarna Sporthall A
2014-02-15 13:00 1358026111 Malmö FBC - IBF Älvstranden 6 - 4 Rickard Nilsson, Jan Lord Baltiska Hallen A
2014-02-15 14:00 1358026109 FBC Engelholm - IBK Göteborg 6 - 5 e.förl. Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Kungsgårdshallen
2014-02-15 14:00 1358026112 FBC Kalmarsund - Warberg IC 4 - 7 Håkan Söderman, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2014-02-15 15:00 1358026114 Olofströms IBK - IK SödraDal 5 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Olofströms Sporthall
2014-02-15 16:00 1358026110 Hovshaga AIF - Fröjereds IF 3 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Hovshaga Sporthall
2014-02-22 14:00 1358026115 IK SödraDal - IBK Göteborg 3 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Lunds Idrottshall
2014-02-22 14:00 1358026117 FBC Engelholm - Husqvarna IK 11 - 4 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Kungsgårdshallen
2014-02-22 14:30 1358026120 IBF Älvstranden - FBC Kalmarsund 2 - 8 Johan Hällgren, Per Pettersson Lundbystrand
2014-02-22 15:00 1358026116 Sävsjö IBK - Olofströms IBK 6 - 4 Josefine Hedelind, Joakim Björnstad Sävsjö Sporthall
2014-02-23 16:00 1358026119 Fröjereds IF - Warberg IC 3 - 10 Ulf Åberg, Per Elofsson Sparbankshallen, T-holm
2014-02-23 17:00 1358026118 Malmö FBC - Hovshaga AIF 5 - 3 Ludwig Broadhall, Robert Nordin Baltiska Hallen A
2014-03-01 12:00 1358026123 IK SödraDal - FBC Engelholm 7 - 6 e.förl. Jesper Landén, Kevin Cardell Lunds Idrottshall
2014-03-01 15:00 1358026121 Olofströms IBK - Husqvarna IK 8 - 4 Catrin Kleist, Josefine Hedelind Olofströms Sporthall
2014-03-01 16:00 1358026125 Warberg IC - Malmö FBC 5 - 4 Per Pettersson, Johan Hällgren Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2014-03-01 16:45 1358026122 IBK Göteborg - Sävsjö IBK 6 - 3 Jonny Gaardén, Joakim Gaardén Lisebergshallen
2014-03-02 16:00 1358026124 Hovshaga AIF - IBF Älvstranden 2 - 7 Emelie Lindkvist, Annie Ankarberg Hovshaga Sporthall
2014-03-02 16:00 1358026126 Fröjereds IF - FBC Kalmarsund 1 - 3 Martin Jonsson, Per Pettersson Sparbankshallen, T-holm
2014-03-08 13:00 1358026127 FBC Engelholm - Olofströms IBK 8 - 5 Per Pettersson, Johan Hällgren Ängelholms Idrottshall
2014-03-08 13:00 1358026128 Husqvarna IK - IBK Göteborg 2 - 7 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Huskvarna Sporthall A
2014-03-08 13:00 1358026129 Sävsjö IBK - IK SödraDal 5 - 12 Liz Lyander, Frida Lanzaro Sävsjö Sporthall
2014-03-08 13:00 1358026130 FBC Kalmarsund - Hovshaga AIF 4 - 2 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Färjehallen
2014-03-08 13:00 1358026131 IBF Älvstranden - Warberg IC 1 - 5 Johan Myhr, Peter Bergstrand Lundbystrand
2014-03-08 13:00 1358026132 Malmö FBC - Fröjereds IF 10 - 3 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmö FBC 22 18 1 (0) 3 121-62 59 55
2. Warberg IC 22 17 1 (0) 4 142-74 68 52
3. FBC Kalmarsund 22 16 2 (2) 4 101-66 35 52
4. IK SödraDal 22 11 3 (2) 8 114-94 20 38
5. Hovshaga AIF 22 9 5 (2) 8 92-78 14 34
6. IBF Älvstranden 22 11 1 (0) 10 85-89 -4 34
7. Fröjereds IF 22 10 2 (0) 10 128-108 20 32
8. IBK Göteborg 22 10 2 (0) 10 100-91 9 32
9. FBC Engelholm 22 5 6 (2) 11 99-117 -18 23
10. Sävsjö IBK 22 4 2 (1) 16 63-128 -65 15
11. Olofströms IBK 22 4 1 (0) 17 72-142 -70 13
12. Husqvarna IK 22 4 0 (0) 18 63-131 -68 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis