Pojkar 15 Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar 15 division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 10:00 150044005 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Jakobsbergs IBF (B) 2 - 5 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Silverdalshallen
2014-09-21 10:00 150044002 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) 1 - 2 Erik Rydberg, Erik Rydberg Skarpängskolan A
2014-09-21 14:00 150044004 Hässelby SK IBK (A) - Bro IK (A) 3 - 10 Imtiaz Karim, Rohnny Åhman Hässelbyhallen
2014-11-02 09:45 150044003 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (A) 8 - 1 Mats Andersson, Jacob Leijon Åkersberga Sporthall A
2014-09-27 13:15 150044010 Grimsta AIK (A) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 4 - 3 Per Calmén, Ken Johansson Väsby skolan
2014-09-28 14:30 150044006 Jakobsbergs IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Viksjö Sporthall
2014-09-28 17:00 150044007 Bro IK (A) - Åkersberga IBF (B) WO (5 - 0) Lars Sundlöf, Jonas Jatko Bro Sporthall
2015-03-14 12:00 150044008 Töjnan IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 4 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2014-10-04 14:45 150044014 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 1 - 2 Andreas Mattsson, Joakim Levin Hässelbyhallen
2014-10-05 13:00 150044015 Huddinge IBS (C) - Grimsta AIK (A) 7 - 3 Kari Malmros, Jörgen Larsson Tomtbergahallen
2014-10-05 16:00 150044012 Täby FC (B) - Bro IK (A) 2 - 5 Ulf Jonsson, Johannes Ekenberg Skarpängskolan A
2014-10-05 16:15 150044013 Åkersberga IBF (B) - Jakobsbergs IBF (B) 0 - 6 Oskar Werner, Marcus Ström Åkersberga Sporthall A
2014-10-18 10:00 150044019 Töjnan IBK (A) - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Magnus Westerberg, Casper Arvidsson Sollentuna sim och sporthall
2014-10-19 12:45 150044020 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 4 Leif Karlsson, Mats Andersson Väsby skolan
2014-10-19 14:30 150044017 Jakobsbergs IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 1 Andreas Mattsson, Peter Eriksson Viksjö Sporthall
2014-10-19 17:45 150044016 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Mattias Nordlund, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2014-11-09 10:00 150044025 Huddinge IBS (C) - Bro IK (A) 3 - 4 Mats Andersson, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2014-11-09 11:15 150044022 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 6 - 2 Martin Svensson, Markus Almén Skarpängskolan A
2014-11-09 15:30 150044023 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Tobias Ekmark, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2014-11-11 19:15 150044024 Töjnan IBK (A) - Grimsta AIK (A) 1 - 11 Jan Lingemark, Patrik Andersén Arena Satelliten
2014-11-02 16:00 150044029 Bro IK (A) - Töjnan IBK (A) 6 - 1 Joakim Levin, Mats Järnmark Bro Sporthall
2014-11-16 10:30 150044030 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 3 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Väsby skolan
2014-11-16 11:00 150044026 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (B) 2 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Hässelbyhallen
2014-11-16 13:45 150044028 Jakobsbergs IBF (B) - Huddinge IBS (C) 2 - 4 Patrik Andersén, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2014-11-22 12:00 150044032 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 6 Magnus Westerberg, Johan Jäderlund Skarpängskolan A
2014-11-22 16:00 150044035 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 3 - 3 Linus Löfstedt, Tony Verho Tomtbergahallen
2014-11-22 17:45 150044034 Töjnan IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 1 - 2 Patric Terelius, Mattias Nordlund Silverdalshallen
2014-11-23 15:15 150044033 Bro IK (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 3 Patric Terelius, Shari Tingman Bro Sporthall
2014-11-30 11:45 150044040 Grimsta AIK (A) - Täby FC (B) 6 - 4 Nicklas Sundgren, Jan Lingemark Väsby skolan
2014-11-30 16:15 150044039 Jakobsbergs IBF (B) - Bro IK (A) 2 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2014-11-30 19:15 150044037 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (C) 1 - 4 Kari Karke, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2014-12-02 19:30 150044038 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Töjnan IBK (A) 4 - 1 Jan Lingemark, Roger Nyström Arena Satelliten
2014-12-06 11:00 150044044 Töjnan IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sollentuna sim och sporthall
2014-12-06 16:30 150044045 Huddinge IBS (C) - Åkersberga IBF (B) 4 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Tomtbergahallen
2014-12-07 15:00 150044042 Jakobsbergs IBF (B) - Grimsta AIK (A) 4 - 2 Mikael Andersson, Leif Borglund Viksjö Sporthall
2014-12-07 18:15 150044043 Bro IK (A) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 6 - 2 Mattias Nordlund, Jonas Jatko Bro Sporthall
2014-12-13 10:00 150044048 Töjnan IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 5 - 1 Tobias Berger, Fredrik Hallenberg Sollentuna sim och sporthall
2014-12-14 11:00 150044049 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 2 - 6 Alexander Stjärnekull, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2014-12-14 15:15 150044046 Jakobsbergs IBF (B) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 2 - 2 Tobias Ekmark, Ken Johansson Viksjö Sporthall
2014-12-14 18:15 150044047 Bro IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 10 - 1 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Bro Sporthall
2015-01-10 12:15 150044055 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Grimsta AIK (A) 0 - 2 Karl Hurtig, Per Calmén Silverdalshallen
2015-01-10 12:45 150044053 Åkersberga IBF (B) - Bro IK (A) 0 - 7 Simon Åbom, William Hasselström Åkersberga Sporthall A
2015-01-11 14:00 150044054 Hässelby SK IBK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 8 - 4 Mats Andersson, Casper Arvidsson Hässelbyhallen
2015-01-11 15:00 150044052 Täby FC (B) - Töjnan IBK (A) 2 - 2 Daniel Tollefors, Simon Åbom Skarpängskolan A
2015-01-17 11:45 150044060 Grimsta AIK (A) - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Mats Järnmark, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2015-01-17 12:00 150044056 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Juha Tammerström, Camilla Karlsson Silverdalshallen
2015-01-18 15:15 150044058 Bro IK (A) - Täby FC (B) 5 - 2 Fredrik Nensén, Karl Agholme Bro Sporthall
2015-01-18 19:00 150044057 Jakobsbergs IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 3 - 2 Andreas Mattsson, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall
2015-01-24 12:00 150044062 Täby FC (B) - Jakobsbergs IBF (B) 4 - 3 William Hasselström, Dennis Svensson Skarpängskolan A
2015-01-24 17:45 150044063 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 6 - 1 William Hasselström, Simon Åbom Åkersberga Sporthall A
2015-01-25 12:00 150044064 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 2 - 0 Juha Tammerström, Malte Tammerström Hässelbyhallen
2015-01-25 14:00 150044065 Huddinge IBS (C) - Töjnan IBK (A) 6 - 3 Adam Nikolausson, Imtiaz Karim Tomtbergahallen
2015-02-07 11:45 150044067 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Täby FC (B) 1 - 0 Imtiaz Karim, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-02-07 13:30 150044070 Grimsta AIK (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 0 William Hasselström, Jan Lingemark Väsby skolan
2015-02-08 15:00 150044066 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 8 Sofia Aadli, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2015-02-08 16:30 150044069 Bro IK (A) - Huddinge IBS (C) 8 - 5 Sven-Åke Hansson, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2015-02-14 11:00 150044072 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 11 Lars Reuterhagen, Lars Sundlöf Skarpängskolan A
2015-02-14 15:30 150044075 Huddinge IBS (C) - Jakobsbergs IBF (B) 1 - 3 Jesper Wahlund, Ludvig Lindholm Tomtbergahallen
2015-02-14 16:45 150044074 Töjnan IBK (A) - Bro IK (A) 4 - 6 Johan Sandström, Thomas Josbrink Silverdalshallen
2015-02-15 15:30 150044073 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (A) 2 - 1 Per Calmén, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2015-03-07 16:00 150044076 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 7 - 2 William Hasselström, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 17:15 150044078 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Huddinge IBS (C) 4 - 2 Magnus Berg, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2015-03-08 17:45 150044079 Jakobsbergs IBF (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 1 Casper Arvidsson, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2015-03-08 20:15 150044080 Grimsta AIK (A) - Bro IK (A) 4 - 5 Karl Agholme, Mattias Nordlund Väsby skolan
2015-03-14 13:00 150044085 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 1 Kari Malmros, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-03-15 18:15 150044083 Bro IK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 9 - 5 Sven-Åke Hansson, Lars Reuterhagen Bro Sporthall
2015-03-15 19:45 150044082 Täby FC (B) - Grimsta AIK (A) 3 - 2 Simon Åbom, Vilhelm Nordström Skarpängskolan A
2015-03-17 19:30 150044084 Töjnan IBK (A) - Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 2 - 1 Jakob Mökander, Per Sundvall Arena Satelliten
2015-03-21 11:00 150044089 Rotebro IS IBK (Pojkar 15) - Bro IK (A) 0 - 3 Imtiaz Karim, Casper Arvidsson Silverdalshallen
2015-03-21 13:45 150044090 Grimsta AIK (A) - Jakobsbergs IBF (B) 1 - 8 Sebastian Ström, Marcus Ström Väsby skolan
2015-03-21 15:30 150044087 Åkersberga IBF (B) - Huddinge IBS (C) 0 - 10 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2015-03-22 14:00 150044088 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK (A) 4 - 7 Sebastian Ström, Marcus Ström Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK (A) 16 15 1 0 97-37 60 46
2. Jakobsbergs IBF (B) 16 10 1 5 59-46 13 31
3. Huddinge IBS (C) 16 8 1 7 64-50 14 25
4. Grimsta AIK (A) 16 8 1 7 58-51 7 25
5. Täby FC (B) 16 7 1 8 54-60 -6 22
6. Åkersberga IBF (B) 16 6 0 10 52-70 -18 18
7. Rotebro IS IBK (Pojkar 15) 16 5 2 9 34-51 -17 17
8. Hässelby SK IBK (A) 16 5 1 10 56-73 -17 16
9. Töjnan IBK (A) 16 3 2 11 34-70 -36 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 15 division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-20 13:30 150045002 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Örby IS (A) 6 - 1 Helen Wennström, Tony Verho Skogåshallen
2014-09-20 14:00 150045003 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK (B) 2 - 6 Vilhelm Nordström, Sampo Friberg Tullingehallen
2014-09-20 15:00 150045004 Nynäshamns IBK - Ingarö IF 8 - 6 Jonas Jatko, Patric Terelius Kvarnängshallen
2014-09-21 13:00 150045001 AIK IBF (B) - Farsta IBK (A) 9 - 3 Linus Warrenstein, Fredrik Nensén Ulriksdalshallen
2014-09-21 18:30 150045005 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Vilhelm Nordström, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2014-09-27 11:45 150045008 Älvsjö AIK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 4 Patrik Andersén, Rafi Mohammed Liljeholmshallen 1
2014-09-27 12:30 150045007 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Christian Neemé, Kevin Neemé Ingarö Sporthall
2014-09-27 13:30 150045006 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 0 - 6 Kari Malmros, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2014-09-27 13:45 150045009 Örby IS (A) - AIK IBF (B) 2 - 7 Erik Nyman, Jörgen Larsson Högdalshallen
2014-09-27 14:00 150045010 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 6 Helen Wennström, Vilhelm Nordström Farstahallen 3
2014-10-04 13:45 150045014 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 1 Johan Engvall, Daniel Mårtensson Kvarnängshallen
2014-10-04 14:00 150045012 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Ingarö IF 2 - 6 Heimo Lyly, Peter Larsson Skogåshallen
2014-10-04 15:00 150045015 Örby IS (A) - Farsta IBK (A) 3 - 2 Adam Nikolausson, Arash Sohrevardi Högdalshallen
2014-10-04 20:15 150045013 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 0 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2014-10-05 14:30 150045011 AIK IBF (B) - Älvsjö AIK (B) 5 - 4 Per Sundvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2014-10-18 11:30 150045018 Ingarö IF - AIK IBF (B) 1 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2014-10-18 12:45 150045019 Älvsjö AIK (B) - Örby IS (A) 10 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2014-10-18 13:30 150045020 Farsta IBK (A) - Nynäshamns IBK 0 - 5 Filip Engvall, David Berger Farstahallen 1
2014-10-18 15:00 150045017 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 3 Christian Hamnström, Ted Bruzelius Tomtbergahallen
2014-10-19 14:00 150045016 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-11-08 09:00 150045025 Örby IS (A) - Ingarö IF 3 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Högdalshallen
2014-11-08 13:30 150045024 Älvsjö AIK (B) - Farsta IBK (A) 6 - 0 Shari Tingman, Shari Tingman Liljeholmshallen 1
2014-11-08 15:00 150045023 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 0 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2014-11-09 10:30 150045021 AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 1 Juha Tammerström, Malte Tammerström Ulriksdalshallen
2014-11-09 10:45 150045022 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 4 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-11-15 13:45 150045029 Ingarö IF - Älvsjö AIK (B) 4 - 7 Josefine Weerén Winnerstam, Henrik Sommerville Ingarö Sporthall
2014-11-15 15:15 150045026 Nynäshamns IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2014-11-15 16:30 150045030 Farsta IBK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Rafi Mohammed, Filip Engvall Farstahallen 1
2014-11-16 13:00 150045028 Huddinge IBS (B) - Örby IS (A) 7 - 1 Kim Svedberg, Hampus Fändrik Tomtbergahallen
2014-11-16 15:45 150045027 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF (B) 3 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-11-22 11:00 150045032 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogåshallen
2014-11-22 11:00 150045034 Älvsjö AIK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 2 Robin Vall, Ola Bigestans Liljeholmshallen 1
2014-11-22 12:45 150045033 Ingarö IF - Farsta IBK (A) 10 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Ingarö Sporthall
2014-11-22 13:00 150045035 Örby IS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 9 Mats Andersson, Per Sundvall Högdalshallen
2014-11-23 11:45 150045031 AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK 5 - 5 Juha Tammerström, Malte Tammerström Ulriksdalshallen
2014-11-29 09:30 150045040 Farsta IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 0 - 5 Daniel Mårtensson, Rafi Mohammed Farstahallen 3
2014-11-29 12:30 150045036 FBI Tullinge (B) - AIK IBF (B) 5 - 5 Heimo Lyly, Adam Nikolausson Tullingehallen
2014-11-29 13:30 150045037 Nynäshamns IBK - Örby IS (A) 16 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2014-11-29 17:30 150045039 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF 4 - 2 Martin Åkesson, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2014-11-30 15:00 150045038 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Ormingehallen
2014-12-06 11:00 150045045 Örby IS (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 6 Christian Ljunggren, Ted Bruzelius Högdalshallen
2014-12-06 14:15 150045043 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Peter Eriksson, Robin Wirström Ingarö Sporthall
2014-12-07 09:00 150045042 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (A) 4 - 1 Kevin Neemé, Christian Neemé Tomtbergahallen
2014-12-07 11:15 150045044 Älvsjö AIK (B) - Nynäshamns IBK 4 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2014-12-07 14:15 150045041 AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 2 Filip Fogelberg, Thomas Fogelberg Ulriksdalshallen
2014-12-13 12:30 150045050 Farsta IBK (A) - AIK IBF (B) 0 - 7 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Farstahallen 1
2014-12-13 13:00 150045049 Örby IS (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 2 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Högdalshallen
2014-12-13 13:30 150045047 Ingarö IF - Nynäshamns IBK 2 - 8 Nicklas Sundgren, Oskar Sevefjord Ingarö Sporthall
2014-12-14 10:00 150045046 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 3 Alexander Stjärnekull, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2014-12-14 17:15 150045048 Älvsjö AIK (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 1 Johan Ståhl, Erik Nyman Västertorpshallen
2015-01-10 13:00 150045052 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 3 - 8 Mats Järnmark, Adam Nikolausson Skogåshallen
2015-01-10 16:30 150045054 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Jonas Jatko, Kari Malmros Kvarnängshallen
2015-01-11 11:00 150045053 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF 3 - 4 Kari Malmros, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2015-01-11 14:00 150045051 AIK IBF (B) - Örby IS (A) 4 - 1 Imtiaz Karim, Rebecca Staffas Ulriksdalshallen
2015-01-11 15:15 150045055 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (A) 5 - 2 Simon Bernhardsson, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-01-17 12:30 150045059 Älvsjö AIK (B) - AIK IBF (B) 4 - 4 Johan Engvall, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-01-17 12:30 150045060 Farsta IBK (A) - Örby IS (A) 4 - 1 Marcus Blomqvist, Marcus Jansson Farstahallen 1
2015-01-17 13:30 150045057 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 5 Erik Nyman, Jörgen Larsson Tomtbergahallen
2015-01-20 20:30 150045058 Ingarö IF - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 0 Leif Karlsson, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2015-03-14 16:15 150045056 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK 1 - 7 Didrik Axen, Jonas Djäken Myrsjöskolan
2015-01-24 14:15 150045064 Nynäshamns IBK - Farsta IBK (A) 6 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2015-01-25 09:00 150045063 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 3 Karl-Johan Leijon, Petra Dynesius Tullingehallen
2015-01-25 12:30 150045062 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 2 Ola Bigestans, Magnus Berg Skogåshallen
2015-01-25 13:00 150045061 AIK IBF (B) - Ingarö IF 5 - 1 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Ulriksdalshallen
2015-01-31 14:45 150045065 Örby IS (A) - Älvsjö AIK (B) 2 - 3 Sebastian Öhman, Vilhelm Nordström Högdalshallen
2015-02-07 11:30 150045070 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK (B) 0 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Farstahallen 1
2015-02-07 12:30 150045069 Ingarö IF - Örby IS (A) 2 - 1 Kevin Neemé, Christian Neemé Ingarö Sporthall
2015-02-07 12:45 150045066 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 9 - 4 Mikael Andersson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2015-02-08 10:30 150045068 Huddinge IBS (B) - AIK IBF (B) 7 - 2 Daniel Eriksson, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2015-02-08 17:00 150045067 Nacka Wallenstam IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-02-12 18:30 150045072 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nynäshamns IBK 1 - 7 Leif Karlsson, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2015-02-14 12:45 150045074 Älvsjö AIK (B) - Ingarö IF 9 - 1 Madelene Westerberg, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2015-02-14 15:00 150045075 Örby IS (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 3 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Högdalshallen
2015-02-14 16:15 150045073 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (A) 4 - 2 Daniel Eriksson, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2015-02-15 16:30 150045071 AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 5 Fabian Fahimi, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2015-03-07 13:15 150045077 Nynäshamns IBK - AIK IBF (B) 5 - 2 Thomas Gjutarenäfve Kvarnängshallen
2015-03-07 14:30 150045076 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 1 Patrik Andersén, Jonas Jatko Tullingehallen
2015-03-07 15:30 150045079 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK (B) 4 - 7 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2015-03-07 16:00 150045080 Farsta IBK (A) - Ingarö IF 3 - 7 Jörgen Larsson, Max Hellström Farstahallen 3
2015-03-08 17:00 150045078 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS (A) 4 - 2 Jonas Robertson, Mats Andersson Ormingehallen
2015-03-14 12:30 150045082 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Farsta IBK (A) 6 - 1 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Skogåshallen
2015-03-14 13:30 150045083 Ingarö IF - Huddinge IBS (B) 2 - 2 Johan Sandström, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2015-03-15 13:15 150045085 Örby IS (A) - Nynäshamns IBK 2 - 10 Max Hellström, Kari Malmros Sköndalshallen
2015-03-15 15:30 150045084 Älvsjö AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 13 - 2 Linus Löfstedt, Johan Jäderlund Liljeholmshallen 1
2015-03-15 16:15 150045081 AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 0 - 2 Johan Sandström, Andreas Mattsson Ulriksdalshallen
2015-03-21 14:15 150045090 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 7 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 1
2015-03-21 16:15 150045088 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK (B) 3 - 5 Sebastian Öhman, Kent Kastell Kvarnängshallen
2015-03-22 08:00 150045087 FBI Tullinge (B) - Örby IS (A) 8 - 2 Karl-Johan Leijon, Shakir Ahmed Tullingehallen
2015-03-22 11:45 150045086 Skogås/Trångsunds IBK (A) - AIK IBF (B) 4 - 0 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skogåshallen
2015-03-22 18:30 150045089 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF 2 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 18 15 1 2 112-39 73 46
2. Älvsjö AIK (B) 18 13 3 2 108-44 64 42
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 11 2 5 68-64 4 35
4. FBI Tullinge (B) 18 10 2 6 69-63 6 32
5. AIK IBF (B) 18 9 3 6 70-55 15 30
6. Huddinge IBS (B) 18 9 1 8 55-56 -1 28
7. Ingarö IF 18 6 3 9 65-69 -4 21
8. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 18 6 2 10 54-66 -12 20
9. Örby IS (A) 18 1 1 16 35-107 -72 4
10. Farsta IBK (A) 18 1 0 17 32-105 -73 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis