Herrar Div 4 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:30 131201001 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Munka Ljungby IBK Akademi H4 5 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Åstorps Sporthall
2015-09-25 19:30 131201004 Perstorp Bälinge IK - Frosta IBF 5 - 9 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Centralskolans IH
2015-09-25 19:30 131201006 Lönsboda IBK H4 - SST NET Landskrona IBK H4 2 - 10 Erik Götborg, Johan Salomonsson Lönsboda Sporthall
2015-09-26 13:00 131201005 Lomma FBC H4 - IBK Helsingborg 2 - 15 Dennie Lind, Peter Kellgren Slättängshallen
2015-09-26 16:30 131201003 IBK Lund H4 - Emmaljunga GOIF 5 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Vipeholmshallen
2015-09-27 11:45 131201002 SS Sofiero - IBK Osby 3 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Idrottens Hus A
2015-09-30 19:30 131201007 Emmaljunga GOIF - Åstorp/Kvidinge IBS H4 3 - 8 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Vittsjö Idrottshall
2015-10-02 19:30 131201008 Frosta IBF - SS Sofiero 1 - 4 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Höörs Idrottshall
2015-10-02 19:30 131201012 IBK Osby - Lönsboda IBK H4 12 - 2 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Osby Sporthall
2015-10-03 11:00 131201009 IBK Helsingborg - IBK Lund H4 4 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Högastenshallen
2015-10-04 18:30 131201011 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Lomma FBC H4 4 - 2 Johan Holmåker, Jens Staaf Munkahallen
2016-02-26 19:30 131201010 SST NET Landskrona IBK H4 - Perstorp Bälinge IK 5 - 2 Andreas Jangenmo, Kevin Prahl Landskrona Idrottshall
2015-10-09 19:30 131201016 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 4 - 10 Malena Björnlund, Anders Jaensson Centralskolans IH
2015-10-09 19:30 131201018 Lönsboda IBK H4 - IBK Helsingborg 2 - 11 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Lönsboda Sporthall
2015-10-10 12:00 131201013 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - IBK Osby 7 - 0 Jesper Landén, Kevin Cardell Åstorps Sporthall
2015-10-10 12:30 131201014 SS Sofiero - Munka Ljungby IBK Akademi H4 4 - 6 Christian Olofsson, Svante Svensson Helsingborg Arena C
2015-10-10 15:00 131201017 Lomma FBC H4 - SST NET Landskrona IBK H4 2 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Slättängshallen
2015-10-10 16:30 131201015 IBK Lund H4 - Frosta IBF 3 - 8 Markus Brink, Jonny Johansson Vipeholmshallen
2015-10-16 19:30 131201022 IBK Osby - Perstorp Bälinge IK 4 - 1 Andreas Ljunggren, Johan Salomonsson Osby Sporthall
2015-10-16 19:30 131201023 Emmaljunga GOIF - Lomma FBC H4 5 - 3 Pierre Bergsten, Måns Gilén Vittsjö Idrottshall
2015-10-16 19:30 131201024 Frosta IBF - Lönsboda IBK H4 11 - 1 Wiktor Kentander, Erik Höst Höörs Idrottshall
2015-10-17 13:30 131201019 IBK Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS H4 4 - 6 Christian Nilsson, Anders Viebke Norrehedshallen
2015-10-17 15:00 131201021 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - IBK Lund H4 4 - 4 Anders Jaensson, Andreas Ljunggren Munkahallen
2015-10-18 17:00 131201020 SST NET Landskrona IBK H4 - SS Sofiero 3 - 4 Kent Fagerberg, Filip Odell Landskrona Idrottshall
2015-10-23 19:30 131201025 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - SST NET Landskrona IBK H4 4 - 4 Martin Wicander, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2015-10-23 19:30 131201028 Perstorp Bälinge IK - Munka Ljungby IBK Akademi H4 5 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Centralskolans IH
2015-10-23 19:30 131201030 Lönsboda IBK H4 - Emmaljunga GOIF 2 - 6 Ronja Ottosson, Bruno Ottosson Lönsboda Sporthall
2015-10-23 20:00 131201029 Lomma FBC H4 - Frosta IBF 1 - 7 Peter Munthe, Magnus Dandanell Slättängshallen
2015-10-24 11:00 131201026 SS Sofiero - IBK Helsingborg 2 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena C
2015-10-25 15:10 131201027 IBK Lund H4 - IBK Osby 0 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Vipeholmshallen
2015-11-06 19:30 131201031 Emmaljunga GOIF - SS Sofiero 5 - 5 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Vittsjö Idrottshall
2015-11-06 19:30 131201033 Frosta IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H4 5 - 2 Ronja Ottosson, Bruno Ottosson Höörs Idrottshall
2015-11-06 20:00 131201036 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Lönsboda IBK H4 11 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2015-11-07 11:00 131201034 IBK Helsingborg - Perstorp Bälinge IK 13 - 4 Svante Svensson, Christian Olofsson Norrehedshallen
2015-11-07 16:30 131201035 Lomma FBC H4 - IBK Osby 3 - 3 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Slättängshallen
2015-11-08 13:00 131201032 SST NET Landskrona IBK H4 - IBK Lund H4 1 - 1 Svante Svensson, Christian Olofsson Semmehallen
2015-11-13 19:30 131201039 Lönsboda IBK H4 - Perstorp Bälinge IK 6 - 5 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall
2015-11-13 19:30 131201041 IBK Osby - IBK Helsingborg 5 - 8 Johan Salomonsson, Erik Götborg Osby Sporthall
2015-11-13 19:30 131201042 Frosta IBF - SST NET Landskrona IBK H4 5 - 4 Bruno Ottosson, Ronja Ottosson Höörs Idrottshall
2015-11-13 20:00 131201040 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Emmaljunga GOIF 7 - 3 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Munkahallen
2015-11-14 10:30 131201038 SS Sofiero - Lomma FBC H4 7 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2015-11-15 13:30 131201037 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - IBK Lund H4 7 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall
2015-11-20 19:30 131201043 Perstorp Bälinge IK - SS Sofiero 1 - 14 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Centralskolans IH
2015-11-20 19:30 131201047 IBK Osby - Frosta IBF 2 - 7 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Osby Sporthall
2015-11-20 19:30 131201048 Emmaljunga GOIF - SST NET Landskrona IBK H4 2 - 2 Christian Nilsson, Anders Viebke Vittsjö Idrottshall
2015-11-21 15:00 131201044 Lomma FBC H4 - Åstorp/Kvidinge IBS H4 1 - 10 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Slättängshallen
2015-11-22 15:30 131201045 IBK Lund H4 - Lönsboda IBK H4 10 - 2 Pontus Johnsson, Henrik Lott Vipeholmshallen
2015-11-22 18:30 131201046 IBK Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi H4 6 - 4 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Helsingborg Arena C
2015-11-27 19:30 131201053 Emmaljunga GOIF - IBK Helsingborg 4 - 6 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Vittsjö Idrottshall
2015-11-27 20:00 131201052 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Frosta IBF 5 - 2 Andreas Ljunggren, Johan Salomonsson Munkahallen
2015-11-28 13:00 131201051 SS Sofiero - Lönsboda IBK H4 15 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena B
2015-11-28 13:30 131201054 SST NET Landskrona IBK H4 - IBK Osby 6 - 6 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Landskrona Idrottshall
2015-11-28 17:30 131201049 IBK Lund H4 - Lomma FBC H4 7 - 5 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Vipeholmshallen
2016-03-16 19:30 131201050 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Perstorp Bälinge IK 18 - 3 Martin Wicander, Patrik Jönsson Åstorps Sporthall
2015-12-04 19:30 131201056 Perstorp Bälinge IK - IBK Lund H4 4 - 3 Christian Nilsson, Anders Viebke Centralskolans IH
2015-12-04 19:30 131201057 Lönsboda IBK H4 - Lomma FBC H4 6 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Lönsboda Sporthall
2015-12-04 19:30 131201058 IBK Osby - Munka Ljungby IBK Akademi H4 14 - 6 Andreas Ljunggren, Ronja Ottosson Osby Sporthall
2015-12-04 19:30 131201059 Frosta IBF - Emmaljunga GOIF 5 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höörs Idrottshall
2015-12-04 19:30 131201060 SST NET Landskrona IBK H4 - IBK Helsingborg 2 - 4 Pierre Bergsten, Måns Gilén Semmehallen
2015-12-05 14:45 131201055 SS Sofiero - Åstorp/Kvidinge IBS H4 4 - 5 Hampus Skog, Marcus Hedlund Helsingborg Arena B
2015-12-11 19:30 131201061 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Lönsboda IBK H4 16 - 1 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2015-12-11 19:30 131201065 Emmaljunga GOIF - IBK Osby 2 - 3 Marcus Hedlund, Hampus Skog Vittsjö Idrottshall
2015-12-12 13:00 131201063 Lomma FBC H4 - Perstorp Bälinge IK 4 - 2 Magnus Dandanell, Peter Kellgren Slättängshallen
2015-12-12 17:30 131201062 IBK Lund H4 - SS Sofiero 2 - 4 Henrik Lott, Erik Höst Vipeholmshallen
2015-12-14 20:30 131201066 IBK Helsingborg - Frosta IBF 12 - 8 Anders Jaensson, Malena Björnlund Påarps Sporthall
2016-02-23 20:00 131201064 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - SST NET Landskrona IBK H4 8 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2015-12-18 19:30 131201068 IBK Osby - SS Sofiero 7 - 5 Ronja Ottosson, Andreas Ljunggren Osby Sporthall
2015-12-18 19:30 131201069 Emmaljunga GOIF - IBK Lund H4 2 - 3 Mårten Högblom, Jürgen Neuenhofen Vittsjö Idrottshall
2015-12-19 12:30 131201072 SST NET Landskrona IBK H4 - Lönsboda IBK H4 11 - 1 Svante Svensson, Christian Olofsson Landskrona Idrottshall
2015-12-19 16:00 131201071 IBK Helsingborg - Lomma FBC H4 15 - 2 Ronja Ottosson, Andreas Ljunggren Norrehedshallen
2015-12-20 12:30 131201067 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Åstorp/Kvidinge IBS H4 2 - 7 Petter Niklasson, Leon Fuchs Munkahallen
2016-02-24 19:30 131201070 Frosta IBF - Perstorp Bälinge IK 12 - 1 Anders Jaensson, Malena Björnlund Centralskolans IH
2016-01-08 19:30 131201073 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Emmaljunga GOIF 12 - 5 Johan Salomonsson, Erik Götborg Åstorps Sporthall
2016-01-08 19:30 131201076 Perstorp Bälinge IK - SST NET Landskrona IBK H4 2 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Centralskolans IH
2016-01-09 13:00 131201074 SS Sofiero - Frosta IBF 7 - 2 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Helsingborg Arena B
2016-01-09 16:30 131201077 Lomma FBC H4 - Munka Ljungby IBK Akademi H4 6 - 9 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2016-01-09 18:00 131201078 Lönsboda IBK H4 - IBK Osby 2 - 13 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Lönsboda Sporthall
2016-01-10 16:10 131201075 IBK Lund H4 - IBK Helsingborg 6 - 6 Pierre Bergsten, Måns Gilén Vipeholmshallen
2016-01-15 19:30 131201079 IBK Osby - Åstorp/Kvidinge IBS H4 6 - 2 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Osby Sporthall
2016-01-15 19:30 131201081 Frosta IBF - IBK Lund H4 3 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höörs Idrottshall
2016-01-15 19:30 131201082 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 7 - 4 Kjell-Åke Olsson, Christian Olofsson Vittsjö Idrottshall
2016-01-15 20:30 131201084 IBK Helsingborg - Lönsboda IBK H4 17 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Norrehedshallen
2016-01-16 12:00 131201083 SST NET Landskrona IBK H4 - Lomma FBC H4 7 - 1 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Semmehallen
2016-01-16 15:00 131201080 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - SS Sofiero 5 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2016-01-22 19:30 131201085 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - IBK Helsingborg 2 - 3 Axel Holmqvist, Alexander Persson Åstorps Sporthall
2016-01-22 19:30 131201088 Perstorp Bälinge IK - IBK Osby 4 - 7 Pierre Bergsten, Måns Gilén Centralskolans IH
2016-01-22 19:30 131201090 Lönsboda IBK H4 - Frosta IBF 3 - 13 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall
2016-01-23 12:40 131201087 IBK Lund H4 - Munka Ljungby IBK Akademi H4 5 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Vipeholmshallen
2016-01-23 16:30 131201089 Lomma FBC H4 - Emmaljunga GOIF 3 - 7 Johan Holmåker, Jens Staaf Slättängshallen
2016-01-24 17:15 131201086 SS Sofiero - SST NET Landskrona IBK H4 5 - 7 Martin Wicander, Patrik Jönsson Helsingborg Arena B
2016-01-29 19:30 131201093 IBK Osby - IBK Lund H4 7 - 5 Markus Brink, Jonny Johansson Osby Sporthall
2016-01-29 19:30 131201096 Emmaljunga GOIF - Lönsboda IBK H4 10 - 2 Johan Salomonsson, Andreas Ljunggren Vittsjö Idrottshall
2016-01-30 13:30 131201094 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - Perstorp Bälinge IK 5 - 2 Jens Staaf, Johan Holmåker Munkahallen
2016-01-30 15:00 131201091 SST NET Landskrona IBK H4 - Åstorp/Kvidinge IBS H4 2 - 3 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Semmehallen
2016-01-31 17:00 131201092 IBK Helsingborg - SS Sofiero 2 - 7 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Norrehedshallen
2016-02-10 20:30 131201095 Frosta IBF - Lomma FBC H4 11 - 0 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Höörs Idrottshall
2016-02-03 20:15 131201099 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Frosta IBF 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-02-05 19:30 131201100 Perstorp Bälinge IK - IBK Helsingborg 4 - 11 Axel Holmqvist, Alexander Persson Centralskolans IH
2016-02-05 19:30 131201102 Lönsboda IBK H4 - Munka Ljungby IBK Akademi H4 3 - 13 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall
2016-02-06 11:00 131201097 SS Sofiero - Emmaljunga GOIF 3 - 3 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Idrottens Hus A
2016-02-07 17:30 131201101 IBK Osby - Lomma FBC H4 WO (5 - 0) Alexander Persson, Axel Holmqvist Osby Sporthall
2016-03-10 20:00 131201098 IBK Lund H4 - SST NET Landskrona IBK H4 7 - 5 Kent Fagerberg, Andreas Lindvall Vipeholmshallen
2016-02-12 19:30 131201105 Perstorp Bälinge IK - Lönsboda IBK H4 5 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Centralskolans IH
2016-02-12 19:30 131201106 Emmaljunga GOIF - Munka Ljungby IBK Akademi H4 5 - 3 Svante Svensson, Christian Olofsson Vittsjö Idrottshall
2016-02-13 11:00 131201107 IBK Helsingborg - IBK Osby 5 - 3 Malena Björnlund, Anders Jaensson Norrehedshallen
2016-02-13 15:00 131201104 Lomma FBC H4 - SS Sofiero 5 - 8 Henrik Lott, Mats Ekblad-Thun Slättängshallen
2016-02-13 17:30 131201103 IBK Lund H4 - Åstorp/Kvidinge IBS H4 4 - 3 Henrik Lott, Mats Ekblad-Thun Vipeholmshallen
2016-02-14 14:00 131201108 SST NET Landskrona IBK H4 - Frosta IBF 5 - 3 Svante Svensson, Peter Munthe Landskrona Idrottshall
2016-02-19 19:30 131201110 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - Lomma FBC H4 17 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Åstorps Sporthall
2016-02-19 19:30 131201111 Lönsboda IBK H4 - IBK Lund H4 3 - 10 Andreas Ljunggren, Anders Viebke Lönsboda Sporthall
2016-02-19 19:30 131201113 Frosta IBF - IBK Osby 10 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Höörs Idrottshall
2016-02-20 11:15 131201109 SS Sofiero - Perstorp Bälinge IK 5 - 1 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Helsingborg Arena B
2016-02-20 14:30 131201114 SST NET Landskrona IBK H4 - Emmaljunga GOIF 11 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Landskrona Idrottshall
2016-02-21 16:00 131201112 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - IBK Helsingborg 5 - 5 Måns Gilén, Pierre Bergsten Munkahallen
2016-03-04 19:30 131201116 Perstorp Bälinge IK - Åstorp/Kvidinge IBS H4 4 - 11 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Centralskolans IH
2016-03-04 19:30 131201117 Lönsboda IBK H4 - SS Sofiero 6 - 4 Erik Götborg, Johan Salomonsson Lönsboda Sporthall
2016-03-04 19:30 131201118 Frosta IBF - Munka Ljungby IBK Akademi H4 6 - 2 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Höörs Idrottshall
2016-03-04 19:30 131201119 IBK Helsingborg - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Högastenshallen
2016-03-04 19:30 131201120 IBK Osby - SST NET Landskrona IBK H4 5 - 5 Peter Munthe, Erik Höst Osby Sporthall
2016-03-05 14:00 131201115 Lomma FBC H4 - IBK Lund H4 3 - 11 Andreas Ljunggren, Magnus Jonsson Slättängshallen
2016-03-11 19:30 131201121 Åstorp/Kvidinge IBS H4 - SS Sofiero 2 - 1 Patrik Jönsson, Martin Wicander Åstorps Sporthall
2016-03-11 19:30 131201125 Emmaljunga GOIF - Frosta IBF 3 - 6 Axel Holmqvist, Alexander Persson Vittsjö Idrottshall
2016-03-12 15:30 131201123 Lomma FBC H4 - Lönsboda IBK H4 5 - 4 Adam Turesson, Henrik Lott Slättängshallen
2016-03-12 16:10 131201122 IBK Lund H4 - Perstorp Bälinge IK 9 - 4 Johan Salomonsson, Erik Götborg Vipeholmshallen
2016-03-13 16:00 131201126 IBK Helsingborg - SST NET Landskrona IBK H4 3 - 7 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Norrehedshallen
2016-03-13 18:00 131201124 Munka Ljungby IBK Akademi H4 - IBK Osby 5 - 4 Henrik Lundgren, Anders Lindberg Munkahallen
2016-03-19 12:00 131201127 Lönsboda IBK H4 - Åstorp/Kvidinge IBS H4 0 - 17 Anders Jaensson, Malena Björnlund Lönsboda Sporthall
2016-03-19 12:00 131201128 SS Sofiero - IBK Lund H4 5 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2016-03-19 12:00 131201129 Perstorp Bälinge IK - Lomma FBC H4 5 - 1 Alexander Persson, Axel Holmqvist Centralskolans IH
2016-03-19 12:00 131201130 SST NET Landskrona IBK H4 - Munka Ljungby IBK Akademi H4 11 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Landskrona Idrottshall
2016-03-19 12:00 131201131 IBK Osby - Emmaljunga GOIF 3 - 2 Erik Götborg, Johan Salomonsson Osby Sporthall
2016-03-19 12:00 131201132 Frosta IBF - IBK Helsingborg 6 - 5 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Höörs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS H4 22 17 1 4 168-63 105 52
2. IBK Helsingborg 22 15 3 4 163-89 74 48
3. Frosta IBF 22 14 1 7 142-86 56 43
4. IBK Osby 22 13 3 6 129-90 39 42
5. SST NET Landskrona IBK H4 22 11 5 6 129-76 53 38
6. Munka Ljungby IBK Akademi H4 22 12 2 8 119-111 8 38
7. SS Sofiero 22 11 3 8 119-77 42 36
8. IBK Lund H4 22 10 3 9 108-98 10 33
9. Emmaljunga GOIF 22 8 4 10 101-106 -5 28
10. Lomma FBC H4 22 3 1 18 60-173 -113 10
11. Lönsboda IBK H4 22 3 0 19 65-232 -167 9
12. Perstorp Bälinge IK 22 2 0 20 72-174 -102 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 20:00 131202005 Höllvikens IBF H4 - Skurups IBK H4 8 - 8 Daniel Nordlöf, Wiktor Kentander Gyahallen
2015-09-26 13:00 131202004 Bara GOIF - IK Stanstad H4 4 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kuben
2015-09-26 14:00 131202001 FBC Ystad H4 - Roslätts IF 9 - 5 Pontus Johnsson, Henrik Lott Västervånghallen
2015-09-27 13:00 131202006 FC Cimrishamn - Västra Ingelstad IS 4 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Jonebergshallen
2015-09-27 16:00 131202002 Malmö FBC H4 - Palmstaden IK H4 6 - 3 Christian Olofsson, Svante Svensson Kirsebergs Sporthall
2015-09-27 18:00 131202003 Burlöv HIBF - Tygelsjö BK 9 - 10 Henrik Lott, Hussein Ibrahim Lillevångshallen
2015-10-02 19:30 131202007 Tygelsjö BK - FBC Ystad H4 18 - 3 Daniel Nordlöf, Wiktor Kentander Pilbäckshallen
2015-10-02 19:30 131202012 Palmstaden IK H4 - FC Cimrishamn 10 - 8 Filip Odell, Kent Fagerberg Söderslättshallen B
2015-10-03 13:00 131202010 Västra Ingelstad IS - Bara GOIF 3 - 11 Rickard Bjelk, Peter Munthe Västra Ingelstad Sporthall
2015-10-04 13:15 131202008 IK Stanstad H4 - Malmö FBC H4 5 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Bråhögshallen
2015-10-04 16:30 131202011 Roslätts IF - Höllvikens IBF H4 1 - 12 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Marbäckhallen
2015-10-04 18:00 131202009 Skurups IBK H4 - Burlöv HIBF 5 - 8 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Skurups Sparbank Arena
2015-10-09 20:30 131202017 Höllvikens IBF H4 - Västra Ingelstad IS 7 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2015-10-10 13:00 131202016 Bara GOIF - Tygelsjö BK 3 - 6 Henrik Lott, Pontus Johnsson Kuben
2015-10-10 16:00 131202013 FBC Ystad H4 - Palmstaden IK H4 5 - 15 Pontus Johnsson, Henrik Lott Västervånghallen
2015-10-11 13:00 131202018 FC Cimrishamn - Skurups IBK H4 8 - 5 Henrik Lott, Peter Munthe Jonebergshallen
2015-10-11 18:00 131202015 Burlöv HIBF - IK Stanstad H4 7 - 6 Svante Svensson, Christian Olofsson Lillevångshallen
2015-10-11 18:30 131202014 Malmö FBC H4 - Roslätts IF 26 - 3 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Kirsebergs Sporthall
2015-10-16 19:30 131202023 Tygelsjö BK - Höllvikens IBF H4 3 - 4 Petter Niklasson, Hampe Gustavsson Pilbäckshallen
2015-10-17 12:00 131202022 Palmstaden IK H4 - Bara GOIF 6 - 8 Peter Kellgren, Magnus Dandanell Söderslättshallen B
2015-10-17 13:00 131202020 Västra Ingelstad IS - Malmö FBC H4 6 - 11 Jon Tillander, Henrik Lott Västra Ingelstad Sporthall
2015-10-17 13:30 131202024 IK Stanstad H4 - FC Cimrishamn 12 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2015-10-17 15:00 131202021 Roslätts IF - Burlöv HIBF 3 - 6 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Marbäckhallen
2015-10-18 18:00 131202019 Skurups IBK H4 - FBC Ystad H4 9 - 4 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Skurups Sparbank Arena
2015-10-23 20:30 131202029 Höllvikens IBF H4 - IK Stanstad H4 12 - 2 Mikael Björkqvist, Rickard Nilsson Halörhallen
2015-10-24 12:00 131202030 FC Cimrishamn - Tygelsjö BK 8 - 12 Pontus Johnsson, Henrik Lott Jonebergshallen
2015-10-24 13:00 131202028 Bara GOIF - Roslätts IF 10 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kuben
2015-10-24 14:00 131202025 FBC Ystad H4 - Västra Ingelstad IS 7 - 15 Rickard Nilsson, Kent Fagerberg Västervånghallen
2015-10-25 16:00 131202026 Malmö FBC H4 - Skurups IBK H4 6 - 4 Rickard Nilsson, Andreas Lindvall Kirsebergs Sporthall
2015-10-25 18:00 131202027 Burlöv HIBF - Palmstaden IK H4 8 - 5 Pontus Johnsson, Henrik Lott Lillevångshallen
2015-11-06 19:30 131202031 Tygelsjö BK - Malmö FBC H4 5 - 7 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2015-11-07 13:00 131202032 Västra Ingelstad IS - Burlöv HIBF 2 - 4 Henrik Lott, Erik Hindemith Västra Ingelstad Sporthall
2015-11-07 15:30 131202035 Höllvikens IBF H4 - Palmstaden IK H4 5 - 3 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Halörhallen
2015-11-08 13:00 131202033 IK Stanstad H4 - FBC Ystad H4 22 - 6 Hampe Gustavsson, Daniel Bedö Bråhögshallen
2015-11-08 16:00 131202036 Roslätts IF - FC Cimrishamn 6 - 9 Henrik Lott, Erik Hindemith Marbäckhallen
2015-11-10 20:00 131202034 Skurups IBK H4 - Bara GOIF 6 - 5 Kent Fagerberg, Andreas Lindvall Skurups Sparbank Arena
2015-11-14 16:00 131202037 FBC Ystad H4 - Burlöv HIBF 3 - 10 Ronja Ottosson, Bruno Ottosson Västervånghallen
2015-11-15 13:00 131202039 FC Cimrishamn - Bara GOIF 4 - 5 Kent Fagerberg, Magnus Dandanell Jonebergshallen
2015-11-15 13:45 131202042 IK Stanstad H4 - Västra Ingelstad IS 10 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Bråhögshallen
2015-11-15 14:00 131202040 Roslätts IF - Tygelsjö BK 1 - 27 Kevin Prahl, Henrik Lott Kuben
2015-11-15 15:30 131202041 Palmstaden IK H4 - Skurups IBK H4 8 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Liljeborgsskolan
2016-02-28 16:00 131202038 Malmö FBC H4 - Höllvikens IBF H4 6 - 10 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Kirsebergs Sporthall
2015-11-20 19:30 131202048 Tygelsjö BK - Västra Ingelstad IS 8 - 4 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Pilbäckshallen
2015-11-21 12:00 131202047 Palmstaden IK H4 - IK Stanstad H4 7 - 3 Rickard Nilsson, Jan Lord Söderslättshallen B
2015-11-21 12:30 131202044 Höllvikens IBF H4 - FBC Ystad H4 19 - 4 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Halörhallen
2015-11-21 13:00 131202043 Bara GOIF - Malmö FBC H4 4 - 11 Peter Kellgren, Wiktor Kentander Kuben
2015-11-22 18:00 131202045 Burlöv HIBF - FC Cimrishamn 6 - 2 Peter Munthe, Henrik Lott Lillevångshallen
2015-11-22 18:00 131202046 Skurups IBK H4 - Roslätts IF 23 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Skurups Sparbank Arena
2015-11-27 19:30 131202053 Tygelsjö BK - Skurups IBK H4 6 - 3 Erik Höst, Matti Rouhiainen Pilbäckshallen
2015-11-27 20:00 131202050 FBC Ystad H4 - Bara GOIF 5 - 19 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Gamla Sporthallen
2015-11-28 13:00 131202054 Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK H4 7 - 9 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Västra Ingelstad Sporthall
2015-11-29 15:45 131202052 Roslätts IF - IK Stanstad H4 1 - 19 Leon Fuchs, Erik Höst Kuben
2015-11-29 18:00 131202049 Burlöv HIBF - Höllvikens IBF H4 3 - 8 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Lillevångshallen
2015-11-29 18:00 131202051 Malmö FBC H4 - FC Cimrishamn 7 - 7 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Kirsebergs Sporthall
2015-12-04 19:30 131202058 Palmstaden IK H4 - Roslätts IF 20 - 2 Jakob Luedtke, Marcus Rundström Söderslättshallen B
2015-12-05 12:00 131202057 FC Cimrishamn - Höllvikens IBF H4 9 - 6 Isac Bondesson, Ronja Ottosson Jonebergshallen
2015-12-05 13:00 131202056 Bara GOIF - Burlöv HIBF 4 - 2 Peter Kellgren, Peter Munthe Kuben
2015-12-05 13:00 131202060 Västra Ingelstad IS - Skurups IBK H4 12 - 6 Bengt Syrén, Leon Fuchs Västra Ingelstad Sporthall
2015-12-06 16:15 131202059 IK Stanstad H4 - Tygelsjö BK 7 - 2 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Bråhögshallen
2015-12-06 16:30 131202055 Malmö FBC H4 - FBC Ystad H4 10 - 1 Mikael Björkqvist, Henrik Lott Kirsebergs Sporthall
2015-12-11 19:30 131202065 Tygelsjö BK - Palmstaden IK H4 8 - 3 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Pilbäckshallen
2015-12-11 20:00 131202063 Höllvikens IBF H4 - Bara GOIF 2 - 7 Wiktor Kentander, Henrik Lott Halörhallen
2015-12-12 14:00 131202061 FBC Ystad H4 - FC Cimrishamn 4 - 7 Jon Tillander, Henrik Lott Västervånghallen
2015-12-13 15:45 131202064 Roslätts IF - Västra Ingelstad IS 3 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kuben
2015-12-13 18:00 131202062 Burlöv HIBF - Malmö FBC H4 5 - 13 Petter Niklasson, Kent Fagerberg Lillevångshallen
2015-12-13 18:00 131202066 Skurups IBK H4 - IK Stanstad H4 4 - 7 Erik Höst, Magnus Dandanell Skurups Sparbank Arena
2015-12-18 19:30 131202069 Tygelsjö BK - Burlöv HIBF 8 - 6 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2015-12-19 13:00 131202072 Västra Ingelstad IS - FC Cimrishamn 2 - 3 Petter Niklasson, Mikael Bohman Västra Ingelstad Sporthall
2015-12-19 15:45 131202070 IK Stanstad H4 - Bara GOIF 6 - 2 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Bråhögshallen
2015-12-20 15:00 131202067 Roslätts IF - FBC Ystad H4 6 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kuben
2015-12-20 18:00 131202071 Skurups IBK H4 - Höllvikens IBF H4 6 - 8 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Skurups Sparbank Arena
2016-01-12 19:30 131202068 Palmstaden IK H4 - Malmö FBC H4 7 - 8 Magnus Dandanell, Peter Kellgren Söderslättshallen B
2016-01-08 20:00 131202073 FBC Ystad H4 - Tygelsjö BK 2 - 9 Matti Rouhiainen, Kent Fagerberg Västervånghallen
2016-01-08 20:00 131202077 Höllvikens IBF H4 - Roslätts IF 20 - 2 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Halörhallen
2016-01-09 13:00 131202078 FC Cimrishamn - Palmstaden IK H4 4 - 6 Isac Bondesson, Håkan Bondesson Jonebergshallen
2016-01-09 15:00 131202076 Bara GOIF - Västra Ingelstad IS 4 - 4 Henrik Lott, Shaban Sadiku Kuben
2016-01-10 18:30 131202074 Malmö FBC H4 - IK Stanstad H4 5 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kirsebergs Sporthall
2016-03-08 20:30 131202075 Burlöv HIBF - Skurups IBK H4 11 - 7 Andreas Jangenmo, Kevin Prahl Lillevångshallen
2016-01-15 19:00 131202081 IK Stanstad H4 - Burlöv HIBF 17 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2016-01-15 19:30 131202082 Tygelsjö BK - Bara GOIF 9 - 5 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Pilbäckshallen
2016-01-16 12:00 131202079 Palmstaden IK H4 - FBC Ystad H4 9 - 2 Lars Jönsson, William Storey Söderslättshallen B
2016-01-16 13:30 131202083 Västra Ingelstad IS - Höllvikens IBF H4 4 - 15 Wiktor Kentander, Erik Höst Västra Ingelstad Sporthall
2016-01-17 18:00 131202084 Skurups IBK H4 - FC Cimrishamn 6 - 6 Magnus Dandanell, Peter Kellgren Skurups Sparbank Arena
2016-03-07 20:30 131202080 Roslätts IF - Malmö FBC H4 3 - 26 Hussein Ibrahim, Kevin Prahl Kuben
2016-01-22 20:00 131202089 Höllvikens IBF H4 - Tygelsjö BK 7 - 2 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Gyahallen
2016-01-23 13:00 131202088 Bara GOIF - Palmstaden IK H4 8 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kuben
2016-01-23 14:00 131202085 FBC Ystad H4 - Skurups IBK H4 2 - 12 Wiktor Kentander, Marcus Rundström Västervånghallen
2016-01-23 14:00 131202087 Burlöv HIBF - Roslätts IF 11 - 4 Shaban Sadiku, Henrik Lott Dalslunds Idrottshall
2016-01-24 13:00 131202090 FC Cimrishamn - IK Stanstad H4 6 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Jonebergshallen
2016-01-24 16:00 131202086 Malmö FBC H4 - Västra Ingelstad IS 12 - 7 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kirsebergs Sporthall
2016-01-29 19:30 131202093 Palmstaden IK H4 - Burlöv HIBF 5 - 6 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Söderslättshallen B
2016-01-29 19:30 131202096 Tygelsjö BK - FC Cimrishamn 5 - 11 Erik Höst, Wiktor Kentander Pilbäckshallen
2016-01-30 13:00 131202091 Västra Ingelstad IS - FBC Ystad H4 20 - 8 Erik Hindemith, Hussein Ibrahim Västra Ingelstad Sporthall
2016-01-30 17:00 131202095 IK Stanstad H4 - Höllvikens IBF H4 8 - 6 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Bråhögshallen
2016-01-31 17:00 131202094 Roslätts IF - Bara GOIF 4 - 7 Johan Salomonsson, Kevin Prahl Svedala Sporthall
2016-02-02 20:00 131202092 Skurups IBK H4 - Malmö FBC H4 4 - 7 Johan Salomonsson, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2016-02-04 19:30 131202101 Palmstaden IK H4 - Höllvikens IBF H4 6 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Söderslättshallen B
2016-02-05 19:30 131202097 Malmö FBC H4 - Tygelsjö BK 3 - 4 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Kirsebergs Sporthall
2016-02-06 13:00 131202100 Bara GOIF - Skurups IBK H4 3 - 3 Malena Björnlund, Ronja Ottosson Kuben
2016-02-06 13:00 131202102 FC Cimrishamn - Roslätts IF 23 - 7 Wiktor Kentander, Mats Ekblad-Thun Jonebergshallen
2016-02-06 14:00 131202099 FBC Ystad H4 - IK Stanstad H4 4 - 12 Erik Höst, Marcus Rundström Västervånghallen
2016-02-07 18:00 131202098 Burlöv HIBF - Västra Ingelstad IS 9 - 6 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Lillevångshallen
2016-02-12 00:00 131202104 Höllvikens IBF H4 - Malmö FBC H4 WO (5 - 0) Andreas Jangenmo, Kevin Prahl
2016-02-12 19:30 131202106 Tygelsjö BK - Roslätts IF 20 - 5 Matti Rouhiainen, Andreas Lindvall Pilbäckshallen
2016-02-13 13:00 131202105 Bara GOIF - FC Cimrishamn 5 - 8 Peter Kellgren, Kent Fagerberg Kuben
2016-02-13 13:30 131202108 Västra Ingelstad IS - IK Stanstad H4 6 - 15 Matti Rouhiainen, Rickard Bjelk Västra Ingelstad Sporthall
2016-02-14 18:00 131202103 Burlöv HIBF - FBC Ystad H4 16 - 6 Henrik Lott, Marcus Rundström Lillevångshallen
2016-02-14 18:00 131202107 Skurups IBK H4 - Palmstaden IK H4 7 - 9 Shaban Sadiku, Kent Fagerberg Skurups Sparbank Arena
2016-02-20 13:00 131202112 Roslätts IF - Skurups IBK H4 7 - 14 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Kuben
2016-02-20 13:00 131202114 Västra Ingelstad IS - Tygelsjö BK 6 - 10 Peter Kellgren, Henrik Lott Västra Ingelstad Sporthall
2016-02-20 14:00 131202111 FC Cimrishamn - Burlöv HIBF 6 - 4 Marcus Rundström, Shaban Sadiku Jonebergshallen
2016-02-20 15:30 131202109 Malmö FBC H4 - Bara GOIF 9 - 4 Erik Höst, Kent Fagerberg Kirsebergs Sporthall
2016-02-20 16:00 131202110 FBC Ystad H4 - Höllvikens IBF H4 1 - 28 Henrik Lott, Peter Kellgren Västervånghallen
2016-02-21 16:00 131202113 IK Stanstad H4 - Palmstaden IK H4 10 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bråhögshallen
2016-03-04 20:00 131202115 Höllvikens IBF H4 - Burlöv HIBF 16 - 7 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Halörhallen
2016-03-05 11:30 131202117 FC Cimrishamn - Malmö FBC H4 4 - 9 Peter Dahlberg, Andreas Lindvall Jonebergshallen
2016-03-05 12:00 131202120 Palmstaden IK H4 - Västra Ingelstad IS 7 - 10 Johan Holmåker, Jens Staaf Söderslättshallen B
2016-03-05 13:00 131202116 Bara GOIF - FBC Ystad H4 25 - 1 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Kuben
2016-03-06 13:00 131202118 IK Stanstad H4 - Roslätts IF 18 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2016-03-06 18:00 131202119 Skurups IBK H4 - Tygelsjö BK 6 - 9 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Skurups Sparbank Arena
2016-03-11 19:30 131202125 Tygelsjö BK - IK Stanstad H4 3 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Pilbäckshallen
2016-03-12 15:30 131202123 Höllvikens IBF H4 - FC Cimrishamn 9 - 5 Rickard Bjelk, Wiktor Kentander Gyahallen
2016-03-12 16:00 131202121 FBC Ystad H4 - Malmö FBC H4 1 - 15 Erik Höst, Robin Jönsson Västervånghallen
2016-03-12 18:00 131202122 Burlöv HIBF - Bara GOIF 9 - 4 Andreas Ljunggren, Ronja Ottosson Lillevångshallen
2016-03-13 14:00 131202124 Roslätts IF - Palmstaden IK H4 7 - 12 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Roslättshallen
2016-03-13 18:00 131202126 Skurups IBK H4 - Västra Ingelstad IS 7 - 4 Peter Munthe, Henrik Lott Skurups Sparbank Arena
2016-03-17 19:30 131202128 Malmö FBC H4 - Burlöv HIBF 9 - 6 Henrik Lott, Shaban Sadiku Bäckagårdskolan Sporthall
2016-03-20 12:00 131202127 FC Cimrishamn - FBC Ystad H4 25 - 2 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Jonebergshallen
2016-03-20 12:00 131202129 Bara GOIF - Höllvikens IBF H4 7 - 5 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Kuben
2016-03-20 12:00 131202130 Västra Ingelstad IS - Roslätts IF 20 - 8 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Västra Ingelstad Sporthall
2016-03-20 12:00 131202131 Palmstaden IK H4 - Tygelsjö BK 4 - 8 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Söderslättshallen B
2016-03-20 12:00 131202132 IK Stanstad H4 - Skurups IBK H4 5 - 3 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC H4 22 18 1 3 213-102 111 55
2. Höllvikens IBF H4 22 17 1 4 220-100 120 52
3. Tygelsjö BK 22 16 0 6 192-113 79 48
4. IK Stanstad H4 22 15 0 7 202-100 102 45
5. Burlöv HIBF 22 13 0 9 154-149 5 39
6. Bara GOIF 22 12 2 8 154-116 38 38
7. FC Cimrishamn 22 11 2 9 168-139 29 35
8. Palmstaden IK H4 22 10 0 12 161-143 18 30
9. Västra Ingelstad IS 22 7 1 14 162-178 -16 22
10. Skurups IBK H4 22 6 3 13 153-148 5 21
11. FBC Ystad H4 22 1 0 21 84-326 -242 3
12. Roslätts IF 22 1 0 21 92-341 -249 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis