Pojkar E Höst (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar E (P03) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 14:30 133401005 FBC Engelholm - FBC Engelholm Vita 5 - 4 Ängelholms Idrottshall
2015-10-04 13:00 133401004 FBC Engelholm Svarta - Willands IBK P02 5 - 3 Ängelholms Idrottshall
2015-10-04 15:30 133401001 Röke IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 0 - 6 T4 Sporthall
2015-10-04 17:00 133401002 IBK Osby - Hjärnarps IBK 6 - 7 Osby Sporthall
2015-10-10 10:00 133401008 Willands IBK P02 - FC Helsingborg P03 3 - 4 Nosabyhallen
2015-10-10 13:30 133401007 FBC Engelholm Vita - FBC Engelholm Svarta 7 - 9 Strövelstorpshallen
2015-11-22 18:30 133401006 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm 10 - 5 Munkahallen
2016-02-27 11:30 133401010 Hjärnarps IBK - Röke IBK 12 - 3 Rantzowhallen
2015-10-18 09:00 133401014 FC Helsingborg P03 - FBC Engelholm Vita 3 - 7 Helsingborg Arena C
2015-10-18 13:30 133401011 Munka Ljungby IBK Akademi - Hjärnarps IBK 14 - 7 Munkahallen
2015-10-18 17:00 133401013 IBK Osby - Willands IBK P02 6 - 9 Osby Sporthall
2015-10-23 17:00 133401015 FBC Engelholm - FBC Engelholm Svarta 5 - 9 Ängelholms Idrottshall
2015-10-25 12:00 133401017 FC Helsingborg P03 - Röke IBK 0 - 4 Helsingborg Arena C
2015-10-25 13:00 133401018 FBC Engelholm Svarta - Hjärnarps IBK 6 - 3 Ängelholms Idrottshall
2015-10-25 13:30 133401020 FBC Engelholm Vita - Willands IBK P02 8 - 2 Strövelstorpshallen
2015-10-25 17:00 133401016 IBK Osby - Munka Ljungby IBK Akademi 12 - 9 Osby Sporthall
2015-11-07 11:00 133401022 Willands IBK P02 - FBC Engelholm 5 - 4 Nosabyhallen
2015-11-07 11:30 133401024 Hjärnarps IBK - FC Helsingborg P03 7 - 2 Rantzowhallen
2015-11-08 14:30 133401021 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm Vita 6 - 4 Munkahallen
2015-11-08 15:30 133401025 Röke IBK - IBK Osby 9 - 7 T4 Sporthall
2015-11-14 13:30 133401029 FBC Engelholm Vita - Hjärnarps IBK 10 - 5 Strövelstorpshallen
2015-11-14 14:30 133401028 FBC Engelholm - Röke IBK 5 - 4 Ängelholms Idrottshall
2015-11-15 10:30 133401026 FC Helsingborg P03 - Munka Ljungby IBK Akademi 0 - 7 Helsingborg Arena B
2015-11-15 13:00 133401027 FBC Engelholm Svarta - IBK Osby 20 - 4 Ängelholms Idrottshall
2015-11-28 11:30 133401033 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm 6 - 3 Rantzowhallen
2015-11-28 15:00 133401031 Munka Ljungby IBK Akademi - Willands IBK P02 11 - 4 Munkahallen
2015-11-29 15:30 133401034 Röke IBK - FBC Engelholm Svarta 3 - 8 T4 Sporthall
2015-11-29 17:00 133401035 IBK Osby - FC Helsingborg P03 4 - 9 Osby Sporthall
2015-12-05 10:00 133401039 Willands IBK P02 - Röke IBK 5 - 8 Nosabyhallen
2015-12-05 13:00 133401037 FBC Engelholm - FC Helsingborg P03 8 - 4 Ängelholms Idrottshall
2015-12-05 13:00 133401038 FBC Engelholm Vita - IBK Osby 8 - 0 Kungsgårdshallen
2015-12-06 14:30 133401036 FBC Engelholm Svarta - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 8 Ängelholms Idrottshall
2015-12-12 09:00 133401045 FC Helsingborg P03 - FBC Engelholm Svarta 3 - 5 Helsingborg Arena B
2015-12-12 11:30 133401042 Hjärnarps IBK - Willands IBK P02 4 - 6 Rantzowhallen
2015-12-13 15:30 133401043 Röke IBK - FBC Engelholm Vita 3 - 8 T4 Sporthall
2015-12-13 17:00 133401044 IBK Osby - FBC Engelholm 6 - 7 Osby Sporthall
2016-01-09 11:30 133401047 Hjärnarps IBK - IBK Osby 6 - 5 Rantzowhallen
2016-01-09 12:45 133401049 Willands IBK P02 - FBC Engelholm Svarta 4 - 11 Nosabyhallen
2016-01-09 13:30 133401050 FBC Engelholm Vita - FBC Engelholm 7 - 2 Strövelstorpshallen
2016-01-10 12:00 133401046 Munka Ljungby IBK Akademi - Röke IBK 12 - 4 Munkahallen
2016-01-16 13:00 133401051 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 7 Ängelholms Idrottshall
2016-01-17 11:30 133401053 FC Helsingborg P03 - Willands IBK P02 3 - 3 Högastenshallen
2016-01-17 13:00 133401052 FBC Engelholm Svarta - FBC Engelholm Vita 4 - 3 Ängelholms Idrottshall
2016-01-17 15:30 133401055 Röke IBK - Hjärnarps IBK 8 - 6 T4 Sporthall
2016-01-23 11:30 133401056 Hjärnarps IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 15 Rantzowhallen
2016-01-23 12:00 133401058 Willands IBK P02 - IBK Osby 5 - 7 Nosabyhallen
2016-01-24 14:30 133401060 FBC Engelholm Svarta - FBC Engelholm 11 - 2 Ängelholms Idrottshall
2016-01-28 18:00 133401059 FBC Engelholm Vita - FC Helsingborg P03 4 - 2 Strövelstorpshallen
2016-01-30 11:30 133401063 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm Svarta 4 - 6 Rantzowhallen
2016-01-30 11:45 133401065 Willands IBK P02 - FBC Engelholm Vita 4 - 8 Nosabyhallen
2016-01-31 13:30 133401061 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Osby 8 - 6 Munkahallen
2016-01-31 15:30 133401062 Röke IBK - FC Helsingborg P03 0 - 6 T4 Sporthall
2016-02-04 18:30 133401070 IBK Osby - Röke IBK 5 - 10 Osby Sporthall
2016-02-06 13:00 133401067 FBC Engelholm - Willands IBK P02 4 - 1 Ängelholms Idrottshall
2016-02-06 13:30 133401066 FBC Engelholm Vita - Munka Ljungby IBK Akademi 10 - 6 Strövelstorpshallen
2016-02-07 09:30 133401069 FC Helsingborg P03 - Hjärnarps IBK 4 - 0 Helsingborg Arena C
2016-02-13 11:30 133401074 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm Vita 3 - 14 Rantzowhallen
2016-02-13 13:00 133401071 Munka Ljungby IBK Akademi - FC Helsingborg P03 15 - 0 Munkahallen
2016-02-14 15:30 133401073 Röke IBK - FBC Engelholm 3 - 8 T4 Sporthall
2016-02-28 12:30 133401072 IBK Osby - FBC Engelholm Svarta 2 - 12 Osby Sporthall
2016-02-21 00:00 133401080 FC Helsingborg P03 - IBK Osby WW (-5 - -5) Helsingborg Arena B
2016-02-21 13:00 133401079 FBC Engelholm Svarta - Röke IBK 5 - 2 Ängelholms Idrottshall
2016-02-28 14:30 133401078 FBC Engelholm - Hjärnarps IBK 11 - 8 Ängelholms Idrottshall
2016-03-04 19:00 133401076 Willands IBK P02 - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 13 Fjälkinge Sporthall
2016-03-05 16:00 133401081 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm Svarta 4 - 8 Munkahallen
2016-03-06 11:00 133401082 FC Helsingborg P03 - FBC Engelholm 5 - 3 Helsingborg Arena B
2016-03-06 15:30 133401084 Röke IBK - Willands IBK P02 6 - 7 T4 Sporthall
2016-03-06 17:00 133401083 IBK Osby - FBC Engelholm Vita 3 - 14 Osby Sporthall
2016-03-12 11:30 133401087 Willands IBK P02 - Hjärnarps IBK 4 - 3 Nosabyhallen
2016-03-12 13:30 133401088 FBC Engelholm Vita - Röke IBK 8 - 2 Strövelstorpshallen
2016-03-12 14:30 133401089 FBC Engelholm - IBK Osby 9 - 1 Ängelholms Idrottshall
2016-03-13 13:00 133401090 FBC Engelholm Svarta - FC Helsingborg P03 6 - 2 Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm Svarta 16 15 0 1 131-59 72 45
2. Munka Ljungby IBK Akademi 16 13 0 3 151-81 70 39
3. FBC Engelholm Vita 16 12 0 4 124-59 65 36
4. FBC Engelholm 16 8 0 8 86-91 -5 24
5. FC Helsingborg P03 16 5 1 10 47-81 -34 16
6. Willands IBK P02 16 5 1 10 70-105 -35 16
7. Hjärnarps IBK 16 5 0 11 86-117 -31 15
8. Röke IBK 16 5 0 11 69-108 -39 15
9. IBK Osby 16 2 0 14 74-147 -73 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P03) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 09:00 133402004 IBK Höllviken P03 - IBS Svedala 4 - 9 Halörhallen
2015-10-03 11:00 133402001 Malmö FBC P03 - Gårdarike IBK P04 5 - 7 Kirsebergs Sporthall
2015-10-04 11:00 133402005 Malmhaug KFUM IBF - FBC Ystad P02 9 - 0 Kulladals Sporthall
2015-10-04 14:00 133402002 Skurups IBK - Palmstaden IK P03 8 - 3 Skurups Sparbank Arena
2015-10-14 19:30 133402003 FC Cimrishamn P02 - Genarps IBK 1 - 8 Jonebergshallen
2015-10-07 18:30 133402009 Genarps IBK - Skurups IBK 6 - 3 Genarps Idrottshall
2015-10-10 12:00 133402008 IBS Svedala - FC Cimrishamn P02 3 - 3 Roslättshallen
2015-10-10 15:00 133402006 Gårdarike IBK P04 - Malmhaug KFUM IBF 3 - 4 Vellinge Sporthall
2015-10-10 16:00 133402007 FBC Ystad P02 - IBK Höllviken P03 2 - 9 Gamla Sporthallen
2015-10-14 19:30 133402010 Palmstaden IK P03 - Malmö FBC P03 1 - 25 Serresjöskolan
2015-10-11 15:00 133402013 Skurups IBK - IBS Svedala 4 - 4 Mackleanhallen
2015-10-17 14:00 133402011 Gårdarike IBK P04 - Palmstaden IK P03 4 - 1 Vellinge Sporthall
2015-10-18 12:00 133402014 FC Cimrishamn P02 - FBC Ystad P02 10 - 2 Jonebergshallen
2015-10-18 14:30 133402015 Malmhaug KFUM IBF - IBK Höllviken P03 5 - 2 Kulladals Sporthall
2015-10-20 17:20 133402012 Malmö FBC P03 - Genarps IBK 2 - 5 Bäckagårdskolan Sporthall
2015-10-24 09:00 133402018 IBK Höllviken P03 - Palmstaden IK P03 11 - 3 Halörhallen
2015-10-24 16:00 133402020 FBC Ystad P02 - IBS Svedala 0 - 5 Gamla Sporthallen
2015-10-25 13:00 133402019 Malmhaug KFUM IBF - Genarps IBK 2 - 6 Kulladals Sporthall
2015-10-25 14:00 133402016 Skurups IBK - Gårdarike IBK P04 2 - 9 Skurups Sparbank Arena
2015-11-04 19:30 133402017 FC Cimrishamn P02 - Malmö FBC P03 5 - 7 Jonebergshallen
2015-11-07 12:30 133402024 Palmstaden IK P03 - FC Cimrishamn P02 2 - 7 Söderslättshallen B
2015-11-07 14:00 133402021 Gårdarike IBK P04 - FBC Ystad P02 14 - 3 Vellinge Sporthall
2015-11-08 12:00 133402022 IBS Svedala - Malmhaug KFUM IBF 3 - 1 Svedala Sporthall
2015-11-08 15:30 133402025 Malmö FBC P03 - Skurups IBK 3 - 4 Bäckagårdskolan Sporthall
2015-11-08 15:45 133402023 Genarps IBK - IBK Höllviken P03 11 - 0 Genarps Idrottshall
2015-11-14 12:00 133402027 IBK Höllviken P03 - Skurups IBK 3 - 6 Halörhallen
2015-11-14 16:00 133402029 FBC Ystad P02 - Palmstaden IK P03 5 - 1 Gamla Sporthallen
2015-11-15 11:00 133402028 Malmhaug KFUM IBF - Malmö FBC P03 6 - 9 Kulladals Sporthall
2015-11-15 12:30 133402030 IBS Svedala - Genarps IBK 2 - 2 Roslättshallen
2015-11-15 15:30 133402026 FC Cimrishamn P02 - Gårdarike IBK P04 2 - 5 Jonebergshallen
2015-11-28 10:00 133402031 Gårdarike IBK P04 - IBS Svedala 5 - 8 Vellinge Sporthall
2015-11-28 12:00 133402034 Malmö FBC P03 - IBK Höllviken P03 7 - 5 Kirsebergs Sporthall
2015-11-28 12:30 133402035 Skurups IBK - FC Cimrishamn P02 0 - 2 Skurups Sparbank Arena
2015-11-28 13:00 133402033 Palmstaden IK P03 - Malmhaug KFUM IBF 3 - 15 Serresjöskolan
2015-11-29 15:45 133402032 Genarps IBK - FBC Ystad P02 11 - 0 Genarps Idrottshall
2015-12-05 16:00 133402038 FBC Ystad P02 - Skurups IBK 3 - 7 Gamla Sporthallen
2015-12-06 10:00 133402036 IBK Höllviken P03 - Gårdarike IBK P04 5 - 10 Gyahallen
2015-12-06 10:00 133402037 Malmhaug KFUM IBF - FC Cimrishamn P02 4 - 3 Kulladals Sporthall
2015-12-06 10:45 133402039 IBS Svedala - Malmö FBC P03 3 - 3 Svedala Sporthall
2016-02-10 18:45 133402040 Genarps IBK - Palmstaden IK P03 22 - 0 Genarps Idrottshall
2015-12-12 09:00 133402043 Malmö FBC P03 - FBC Ystad P02 13 - 4 Kirsebergs Sporthall
2015-12-12 10:30 133402045 FC Cimrishamn P02 - IBK Höllviken P03 4 - 6 Jonebergshallen
2015-12-12 12:00 133402041 Gårdarike IBK P04 - Genarps IBK 1 - 8 Vellinge Sporthall
2015-12-12 12:00 133402042 Palmstaden IK P03 - IBS Svedala 1 - 7 Serresjöskolan
2015-12-13 12:15 133402044 Skurups IBK - Malmhaug KFUM IBF 8 - 4 Skurups Sparbank Arena
2016-01-09 14:00 133402046 Gårdarike IBK P04 - Malmö FBC P03 6 - 4 Vellinge Sporthall
2016-01-09 16:00 133402050 FBC Ystad P02 - Malmhaug KFUM IBF 0 - 8 Gamla Sporthallen
2016-01-10 10:30 133402049 IBS Svedala - IBK Höllviken P03 4 - 1 Svedala Sporthall
2016-01-10 15:45 133402048 Genarps IBK - FC Cimrishamn P02 11 - 0 Genarps Idrottshall
2016-01-20 19:00 133402047 Palmstaden IK P03 - Skurups IBK 0 - 7 Serresjöskolan
2016-01-16 09:00 133402052 IBK Höllviken P03 - FBC Ystad P02 7 - 3 Halörhallen
2016-01-16 13:00 133402053 FC Cimrishamn P02 - IBS Svedala 5 - 9 Jonebergshallen
2016-01-16 13:30 133402051 Malmhaug KFUM IBF - Gårdarike IBK P04 3 - 10 Kulladals Sporthall
2016-01-17 12:00 133402054 Skurups IBK - Genarps IBK 2 - 6 Skurups Sparbank Arena
2016-01-17 15:00 133402055 Malmö FBC P03 - Palmstaden IK P03 12 - 1 Kirsebergs Sporthall
2016-01-20 18:45 133402057 Genarps IBK - Malmö FBC P03 3 - 3 Genarps Idrottshall
2016-01-23 10:30 133402060 IBK Höllviken P03 - Malmhaug KFUM IBF 3 - 4 Halörhallen
2016-01-23 12:00 133402056 Palmstaden IK P03 - Gårdarike IBK P04 3 - 4 Serresjöskolan
2016-01-23 16:00 133402059 FBC Ystad P02 - FC Cimrishamn P02 2 - 4 Gamla Sporthallen
2016-01-24 10:00 133402058 IBS Svedala - Skurups IBK 3 - 3 Svedala Sporthall
2016-01-30 11:00 133402062 Malmö FBC P03 - FC Cimrishamn P02 4 - 3 Kirsebergs Sporthall
2016-01-30 13:00 133402063 Palmstaden IK P03 - IBK Höllviken P03 2 - 10 Serresjöskolan
2016-01-30 14:00 133402061 Gårdarike IBK P04 - Skurups IBK 5 - 5 Vellinge Sporthall
2016-01-31 11:00 133402065 IBS Svedala - FBC Ystad P02 16 - 0 Svedala Sporthall
2016-01-31 15:00 133402064 Genarps IBK - Malmhaug KFUM IBF 3 - 1 Genarps Idrottshall
2016-02-01 16:30 133402070 Skurups IBK - Malmö FBC P03 2 - 7 Skurups Sparbank Arena
2016-02-06 10:30 133402068 IBK Höllviken P03 - Genarps IBK 0 - 8 Halörhallen
2016-02-06 13:30 133402067 Malmhaug KFUM IBF - IBS Svedala 3 - 1 Kulladals Sporthall
2016-02-06 15:30 133402069 FC Cimrishamn P02 - Palmstaden IK P03 8 - 2 Jonebergshallen
2016-02-06 16:00 133402066 FBC Ystad P02 - Gårdarike IBK P04 3 - 9 Västervånghallen
2016-02-12 19:00 133402075 Genarps IBK - IBS Svedala 5 - 4 Genarps Idrottshall
2016-02-13 11:30 133402073 Malmö FBC P03 - Malmhaug KFUM IBF 5 - 1 Kirsebergs Sporthall
2016-02-14 11:00 133402074 Palmstaden IK P03 - FBC Ystad P02 3 - 8 Liljeborgsskolan
2016-02-14 13:00 133402071 Gårdarike IBK P04 - FC Cimrishamn P02 12 - 1 Vellinge Sporthall
2016-02-14 14:00 133402072 Skurups IBK - IBK Höllviken P03 4 - 4 Skurups Sparbank Arena
2016-02-20 16:30 133402080 FC Cimrishamn P02 - Skurups IBK 3 - 3 Jonebergshallen
2016-02-21 10:30 133402079 IBK Höllviken P03 - Malmö FBC P03 5 - 6 Gyahallen
2016-03-09 18:45 133402077 FBC Ystad P02 - Genarps IBK 6 - 11 Gamla Sporthallen
2016-03-16 17:45 133402076 IBS Svedala - Gårdarike IBK P04 7 - 4 Vellinge Sporthall
2016-03-20 16:30 133402078 Malmhaug KFUM IBF - Palmstaden IK P03 13 - 4 Sundsbrohallen
2016-03-05 12:00 133402085 Palmstaden IK P03 - Genarps IBK 1 - 20 Serresjöskolan
2016-03-05 14:00 133402081 Gårdarike IBK P04 - IBK Höllviken P03 6 - 2 Vellinge Sporthall
2016-03-05 14:00 133402084 Malmö FBC P03 - IBS Svedala 6 - 1 Kirsebergs Sporthall
2016-03-05 15:30 133402082 FC Cimrishamn P02 - Malmhaug KFUM IBF 8 - 1 Jonebergshallen
2016-03-06 14:00 133402083 Skurups IBK - FBC Ystad P02 4 - 3 Skurups Sparbank Arena
2016-03-12 10:30 133402090 IBK Höllviken P03 - FC Cimrishamn P02 4 - 4 Halörhallen
2016-03-12 16:00 133402088 FBC Ystad P02 - Malmö FBC P03 2 - 8 Gamla Sporthallen
2016-03-13 09:30 133402089 Malmhaug KFUM IBF - Skurups IBK 3 - 8 Kulladals Sporthall
2016-03-13 12:00 133402087 IBS Svedala - Palmstaden IK P03 7 - 2 Svedala Sporthall
2016-03-18 18:45 133402086 Genarps IBK - Gårdarike IBK P04 11 - 1 Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Genarps IBK 18 16 2 0 157-29 128 50
2. Malmö FBC P03 18 12 2 4 129-64 65 38
3. Gårdarike IBK P04 18 12 1 5 115-77 38 37
4. IBS Svedala 18 10 5 3 96-52 44 35
5. Skurups IBK 18 8 5 5 80-71 9 29
6. Malmhaug KFUM IBF 18 9 0 9 87-79 8 27
7. FC Cimrishamn P02 18 6 3 9 73-85 -12 21
8. IBK Höllviken P03 18 5 2 11 81-98 -17 17
9. FBC Ystad P02 18 2 0 16 46-149 -103 6
10. Palmstaden IK P03 18 0 0 18 33-193 -160 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P03) Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:30 133403001 Lomma FBC - Hofterups IBF 6 - 1 Slättängshallen
2015-10-03 14:00 133403002 Kävlinge IBK P02 - IK Stanstad P03 3 - 14 Korsbackahallen
2015-10-03 17:10 133403004 IBK Lund P02 Ö - SST NET Landskrona IBK Vit 4 - 9 Vipeholmshallen
2015-10-04 10:00 133403003 IBK Höllviken P04 - FC Helsingborg P04 14 - 0 Gyahallen
2015-10-10 11:00 133403009 FC Helsingborg P04 - Kävlinge IBK P02 5 - 5 Helsingborg Arena C
2015-10-10 12:00 133403010 IK Stanstad P03 - Lomma FBC 4 - 7 Bråhögshallen
2015-10-11 09:45 133403008 SST NET Landskrona IBK Vit - IBK Höllviken P04 8 - 7 Landskrona Idrottshall
2015-10-11 12:00 133403007 Palmstaden IK P04 - IBK Lund P02 Ö 5 - 4 Serresjöskolan
2015-10-17 10:00 133403011 Hofterups IBF - IK Stanstad P03 1 - 10 Tolvåkershallen
2015-10-17 12:00 133403012 Lomma FBC - FC Helsingborg P04 21 - 1 Slättängshallen
2015-10-17 14:00 133403013 Kävlinge IBK P02 - SST NET Landskrona IBK Vit 3 - 9 Korsbackahallen
2015-10-18 09:00 133403014 IBK Höllviken P04 - Palmstaden IK P04 5 - 12 Gyahallen
2015-10-24 12:00 133403020 Palmstaden IK P04 - SST NET Landskrona IBK Vit 1 - 8 Serresjöskolan
2015-10-24 12:30 133403018 IBK Lund P02 Ö - IK Stanstad P03 5 - 4 Vipeholmshallen
2015-10-24 13:00 133403016 Kävlinge IBK P02 - Hofterups IBF 4 - 3 Korsbackahallen
2015-10-25 10:00 133403017 IBK Höllviken P04 - Lomma FBC 10 - 0 Gyahallen
2015-11-07 10:00 133403025 Lomma FBC - Kävlinge IBK P02 9 - 2 Slättängshallen
2015-11-07 13:15 133403024 IK Stanstad P03 - IBK Höllviken P04 6 - 5 Bråhögshallen
2015-11-07 13:45 133403023 FC Helsingborg P04 - IBK Lund P02 Ö 0 - 23 Helsingborg Arena C
2015-11-07 15:00 133403021 Hofterups IBF - Palmstaden IK P04 0 - 8 Tolvåkershallen
2015-11-14 10:30 133403030 SST NET Landskrona IBK Vit - FC Helsingborg P04 9 - 3 Semmehallen
2015-11-14 15:40 133403027 IBK Lund P02 Ö - Kävlinge IBK P02 15 - 1 Vipeholmshallen
2015-11-15 10:00 133403026 IBK Höllviken P04 - Hofterups IBF 11 - 2 Gyahallen
2015-11-15 14:00 133403029 Palmstaden IK P04 - IK Stanstad P03 6 - 2 Serresjöskolan
2015-11-21 12:30 133403032 FC Helsingborg P04 - Palmstaden IK P04 0 - 18 Helsingborg Arena C
2015-11-28 11:30 133403031 Hofterups IBF - SST NET Landskrona IBK Vit 3 - 15 Tolvåkershallen
2015-11-28 14:00 133403035 Kävlinge IBK P02 - IBK Höllviken P04 0 - 4 Korsbackahallen
2015-11-28 16:00 133403034 Lomma FBC - IBK Lund P02 Ö 7 - 4 Slättängshallen
2015-12-05 09:30 133403040 FC Helsingborg P04 - IK Stanstad P03 3 - 17 Helsingborg Arena B
2015-12-05 12:00 133403038 Palmstaden IK P04 - Kävlinge IBK P02 3 - 2 Serresjöskolan
2015-12-06 12:00 133403039 SST NET Landskrona IBK Vit - Lomma FBC 6 - 3 Semmehallen
2015-12-06 13:40 133403036 IBK Lund P02 Ö - Hofterups IBF 7 - 1 Vipeholmshallen
2015-12-12 11:00 133403043 Lomma FBC - Palmstaden IK P04 5 - 5 Slättängshallen
2015-12-12 15:00 133403041 Hofterups IBF - FC Helsingborg P04 3 - 5 Tolvåkershallen
2015-12-12 16:30 133403042 IK Stanstad P03 - SST NET Landskrona IBK Vit 4 - 10 Bråhögshallen
2015-12-13 09:00 133403045 IBK Höllviken P04 - IBK Lund P02 Ö 5 - 6 Gyahallen
2016-01-09 11:30 133403046 Hofterups IBF - Lomma FBC 3 - 7 Tolvåkershallen
2016-01-09 11:30 133403048 FC Helsingborg P04 - IBK Höllviken P04 6 - 5 Helsingborg Arena C
2016-01-10 13:00 133403047 IK Stanstad P03 - Kävlinge IBK P02 13 - 5 Bråhögshallen
2016-01-10 13:00 133403049 SST NET Landskrona IBK Vit - IBK Lund P02 Ö 6 - 4 Landskrona Idrottshall
2016-01-16 11:00 133403055 Lomma FBC - IK Stanstad P03 5 - 5 Slättängshallen
2016-01-17 10:00 133403053 IBK Höllviken P04 - SST NET Landskrona IBK Vit 7 - 3 Gyahallen
2016-01-17 11:00 133403054 Kävlinge IBK P02 - FC Helsingborg P04 9 - 4 Korsbackahallen
2016-01-17 13:10 133403052 IBK Lund P02 Ö - Palmstaden IK P04 1 - 7 Vipeholmshallen
2016-01-23 12:00 133403056 IK Stanstad P03 - Hofterups IBF 13 - 2 Bråhögshallen
2016-01-23 15:00 133403059 Palmstaden IK P04 - IBK Höllviken P04 6 - 4 Serresjöskolan
2016-01-23 16:30 133403058 SST NET Landskrona IBK Vit - Kävlinge IBK P02 8 - 1 Landskrona Idrottshall
2016-01-24 10:00 133403057 FC Helsingborg P04 - Lomma FBC 3 - 16 Helsingborg Arena B
2016-01-30 10:00 133403061 Hofterups IBF - Kävlinge IBK P02 5 - 7 Tolvåkershallen
2016-01-30 10:00 133403062 Lomma FBC - IBK Höllviken P04 7 - 4 Slättängshallen
2016-01-30 11:30 133403065 SST NET Landskrona IBK Vit - Palmstaden IK P04 5 - 5 Semmehallen
2016-01-30 12:00 133403063 IK Stanstad P03 - IBK Lund P02 Ö 2 - 6 Bråhögshallen
2016-02-06 12:00 133403066 Palmstaden IK P04 - Hofterups IBF 12 - 1 Serresjöskolan
2016-02-06 12:00 133403069 IBK Höllviken P04 - IK Stanstad P03 3 - 5 Halörhallen
2016-02-06 12:00 133403070 Kävlinge IBK P02 - Lomma FBC 3 - 12 Korsbackahallen
2016-02-06 12:30 133403068 IBK Lund P02 Ö - FC Helsingborg P04 8 - 2 Vipeholmshallen
2016-02-13 14:00 133403072 Kävlinge IBK P02 - IBK Lund P02 Ö 4 - 7 Korsbackahallen
2016-02-13 15:00 133403071 Hofterups IBF - IBK Höllviken P04 1 - 8 Tolvåkershallen
2016-02-13 16:30 133403074 IK Stanstad P03 - Palmstaden IK P04 1 - 4 Bråhögshallen
2016-02-14 09:30 133403075 FC Helsingborg P04 - SST NET Landskrona IBK Vit 3 - 14 Helsingborg Arena C
2016-02-18 17:00 133403079 IBK Lund P02 Ö - Lomma FBC 5 - 3 Vipeholmshallen
2016-02-20 11:00 133403076 SST NET Landskrona IBK Vit - Hofterups IBF 13 - 2 Landskrona Idrottshall
2016-02-21 09:00 133403080 IBK Höllviken P04 - Kävlinge IBK P02 6 - 10 Gyahallen
2016-03-19 12:00 133403077 Palmstaden IK P04 - FC Helsingborg P04 6 - 6 Serresjöskolan
2016-03-05 09:00 133403084 Lomma FBC - SST NET Landskrona IBK Vit 2 - 2 Slättängshallen
2016-03-05 10:00 133403081 Hofterups IBF - IBK Lund P02 Ö 2 - 11 Tolvåkershallen
2016-03-05 13:30 133403085 IK Stanstad P03 - FC Helsingborg P04 4 - 4 Bråhögshallen
2016-03-06 13:30 133403083 Kävlinge IBK P02 - Palmstaden IK P04 2 - 13 Korsbackahallen
2016-03-12 12:40 133403090 IBK Lund P02 Ö - IBK Höllviken P04 8 - 4 Vipeholmshallen
2016-03-12 15:00 133403088 Palmstaden IK P04 - Lomma FBC 2 - 8 Liljeborgsskolan
2016-03-13 09:30 133403086 FC Helsingborg P04 - Hofterups IBF 0 - 6 Helsingborg Arena B
2016-03-13 11:30 133403087 SST NET Landskrona IBK Vit - IK Stanstad P03 5 - 5 Semmehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SST NET Landskrona IBK Vit 16 12 3 1 130-57 73 39
2. Palmstaden IK P04 16 11 3 2 113-54 59 36
3. Lomma FBC 16 10 3 3 118-60 58 33
4. IBK Lund P02 Ö 16 11 0 5 118-62 56 33
5. IK Stanstad P03 16 7 3 6 109-74 35 24
6. IBK Höllviken P04 16 6 0 10 102-80 22 18
7. Kävlinge IBK P02 16 4 1 11 61-130 -69 13
8. FC Helsingborg P04 16 2 3 11 45-178 -133 9
9. Hofterups IBF 16 1 0 15 36-137 -101 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis