Pantamera Flickor Division 4 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-27 10:45 247021002 Vattjoms IK - Ankarsvik BK 0 - 7 Hampus Hernell, Jennie Renström Matfors Sporthall
2015-09-27 11:30 247021006 Klockarbergets BK - Moälvens IBK 5 - 1 William Engström, Tomas Lindberg Njurundahallen
2015-09-27 14:00 247021004 Vattjoms IK - Sundsvalls IBF U 0 - 3 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2015-09-27 14:30 247021008 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 1 William Engström, Thomas Eriksson Njurundahallen
2015-10-02 18:15 247021001 Granlo BK - Sundsvalls IBF U 3 - 4 Jennie Renström, Alexander Bergman Hagahallen
2015-10-02 18:30 247021005 Timrå IBC - IBK Härnösand 3 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2015-10-03 15:00 247021009 Jemtland Innebandy - Moälvens IBK 1 - 5 Lars Nyström, Fredrik Gullberg Torvallaskolans sporthall
2015-10-03 15:15 247021003 Granlo BK - Ankarsvik BK 3 - 5 Hugo Torell Hagström, William Engström Hagahallen
2016-01-16 13:00 247021007 Jemtland Innebandy - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 4 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Fyrvallahallen
2015-10-11 09:35 247021016 Gullänget-Kroksta IBS - Vattjoms IK 2 - 2 Maria Dahlin, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-11 10:15 247021013 Ankarsvik BK - Timrå IBC 6 - 1 Alexander Bergman, Daniel Selander Hagahallen
2015-10-11 11:05 247021015 Moälvens IBK - Granlo BK 2 - 1 Maria Dahlin, Per Söderlind Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-11 11:45 247021012 Sundsvalls IBF U - IBK Härnösand 1 - 7 Alexander Bergman, Daniel Selander Hagahallen
2015-10-11 12:00 247021018 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy 9 - 0 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-10-11 14:15 247021017 Ankarsvik BK - IBK Härnösand 5 - 2 William Engström, André Selander Hagahallen
2015-10-11 14:45 247021010 Moälvens IBK - Vattjoms IK 6 - 4 Henrik Johansson, Göran Edlund Skyttis Arena
2015-10-11 15:15 247021011 Gullänget-Kroksta IBS - Granlo BK 3 - 5 Maria Dahlin, Oscar Hermansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-10-11 15:45 247021014 Sundsvalls IBF U - Timrå IBC 3 - 1 William Engström, André Selander Hagahallen
2015-11-08 10:30 247021023 Moälvens IBK - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 1 Göran Norberg, Oscar Hermansson Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-08 10:45 247021025 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 9 - 3 Andreas Bjurman, Daniel Selander Timrå Sporthall
2015-11-08 11:30 247021020 IBK Härnösand - Klockarbergets BK 0 - 1 Alexander Andersson, Arvid Larsson Öbacka SC
2015-11-08 11:45 247021021 Granlo BK - Vattjoms IK 3 - 2 Jennie Renström, Oscar Moss Hagahallen
2015-11-08 13:15 247021022 Sundsvalls IBF U - Ankarsvik BK 1 - 11 Jennie Renström, Oscar Moss Hagahallen
2015-11-08 15:30 247021024 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 8 - 3 Alexander Andersson, Arvid Larsson Öbacka SC
2015-11-08 17:00 247021019 Timrå IBC - Klockarbergets BK 1 - 8 Urban Berglund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-11-14 11:15 247021027 Ankarsvik BK - Gullänget-Kroksta IBS 9 - 0 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Höglunda
2015-11-14 11:30 247021033 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 1 - 6 Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2015-11-14 14:15 247021030 Granlo BK - Klockarbergets BK 2 - 3 Peterson Lugero, Urban Berglund Höglunda
2015-11-14 15:45 247021028 Sundsvalls IBF U - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 2 Peterson Lugero, Urban Berglund Höglunda
2015-11-15 11:15 247021032 Granlo BK - Jemtland Innebandy 6 - 2 Jennie Renström, Hanna Svanström Höglunda
2015-11-15 11:45 247021026 Sundsvalls IBF U - Moälvens IBK 2 - 7 Andreas Bjurman Hagahallen
2015-11-15 14:45 247021031 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 0 - 1 Robert Lundqvist, William Sjöström Matfors Sporthall
2015-11-15 15:30 247021029 Ankarsvik BK - Moälvens IBK 3 - 2 Jennie Renström, Hanna Svanström Höglunda
2015-11-22 09:00 247021034 Moälvens IBK - IBK Härnösand 2 - 4 Stefan Nyberg, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-22 10:30 247021035 Gullänget-Kroksta IBS - Timrå IBC 1 - 6 Stefan Nyberg, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-22 11:00 247021039 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK 1 - 5 Kenneth Lindmark, Filip Norin Torvallaskolans sporthall
2015-11-22 13:00 247021037 Gullänget-Kroksta IBS - IBK Härnösand 3 - 5 Per Söderlind, Ivica Matanovic Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-22 13:30 247021041 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF U 2 - 3 Kenneth Lindmark, Filip Norin Torvallaskolans sporthall
2015-11-22 14:30 247021036 Moälvens IBK - Timrå IBC 2 - 0 Stefan Nyberg, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-28 11:30 247021038 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF U 5 - 3 Anders Johansson, Hampus Hernell Njurundahallen
2015-11-28 14:30 247021040 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK 0 - 7 Anders Johansson, Hampus Hernell Njurundahallen
2015-11-29 14:30 247021045 IBK Härnösand - Vattjoms IK 5 - 1 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-12-05 11:30 247021042 IBK Härnösand - Granlo BK 1 - 0 Robert Lundqvist, Jan Lindberg Öbacka SC
2015-12-05 15:15 247021043 Timrå IBC - Vattjoms IK 8 - 1 Fredrik Nensén, Fanny Svedin Timrå Sporthall
2015-12-05 17:00 247021046 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 1 - 6 Kenneth Lindmark, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2015-12-05 18:15 247021044 Timrå IBC - Granlo BK 3 - 7 Fredrik Nensén, Fanny Svedin Timrå Sporthall
2015-12-06 10:00 247021047 Ankarsvik BK - Sundsvalls IBF U 3 - 1 Jennie Renström, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2015-12-12 09:45 247021053 Gullänget-Kroksta IBS - Ankarsvik BK 1 - 10 , Boo Hydling Skyttis Arena
2015-12-12 11:15 247021052 Moälvens IBK - Sundsvalls IBF U 7 - 3 , Boo Hydling Skyttis Arena
2015-12-12 12:00 247021049 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 5 - 2 Urban Larsson, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2015-12-12 14:10 247021054 Moälvens IBK - Ankarsvik BK 2 - 8 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-12 14:30 247021051 Jemtland Innebandy - Granlo BK 3 - 5 Urban Larsson, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2015-12-12 15:40 247021055 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvalls IBF U 2 - 5 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-13 11:30 247021048 Klockarbergets BK - Granlo BK 3 - 2 Robert Lundqvist, Oscar Moss Njurundahallen
2015-12-13 14:30 247021050 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 10 - 0 Robert Lundqvist, Oscar Moss Njurundahallen
2016-01-09 10:00 247021060 Gullänget-Kroksta IBS - Moälvens IBK 1 - 6 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-09 12:00 247021057 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 2 - 6 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Fyrvallahallen
2016-01-09 14:30 247021059 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand 3 - 4 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Fyrvallahallen
2016-01-31 18:30 247021056 Klockarbergets BK - IBK Härnösand 8 - 4 Urban Berglund, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-02-11 19:10 247021058 Klockarbergets BK - Timrå IBC 6 - 2 Kenny Windahl, Andreas Larsson Njurundahallen
2016-01-23 09:45 247021065 Sundsvalls IBF U - Granlo BK 1 - 1 Robert Lundqvist, Jesper Doherty Höglunda
2016-01-23 11:15 247021066 Ankarsvik BK - Vattjoms IK 4 - 0 Robert Lundqvist, William Sjöström Höglunda
2016-01-23 14:15 247021067 Sundsvalls IBF U - Vattjoms IK 1 - 1 Robert Lundqvist, Jesper Doherty Höglunda
2016-01-23 15:45 247021068 Ankarsvik BK - Granlo BK 4 - 4 Robert Lundqvist, William Sjöström Höglunda
2016-01-24 10:45 247021062 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 4 Andreas Bjurman, André Selander Timrå Sporthall
2016-01-24 12:00 247021061 IBK Härnösand - Moälvens IBK 3 - 3 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2016-01-24 16:00 247021063 IBK Härnösand - Gullänget-Kroksta IBS 0 - 1 Arvid Larsson, Albin Skoglund Landgrenshallen
2016-01-24 16:45 247021064 Timrå IBC - Moälvens IBK 3 - 9 Andreas Bjurman, André Selander Timrå Sporthall
2016-02-07 10:15 247021069 Granlo BK - IBK Härnösand 3 - 5 Tomas Lindberg, William Sjöström Höglunda
2016-02-07 11:15 247021070 Vattjoms IK - Timrå IBC 0 - 3 Yngwe Lindström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-02-07 14:45 247021072 Vattjoms IK - IBK Härnösand 8 - 5 Yngwe Lindström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-02-07 16:45 247021071 Granlo BK - Timrå IBC 4 - 1 Andreas Larsson, William Sjöström Höglunda
2016-02-20 11:30 247021081 Vattjoms IK - Granlo BK 3 - 7 Alexander Bergman, Oscar Moss Matfors Sporthall
2016-02-20 12:45 247021078 Gullänget-Kroksta IBS - Jemtland Innebandy 3 - 3 Thilip Nadarajah, Isak Rönkä Skyttis Arena
2016-02-20 15:45 247021079 Moälvens IBK - Jemtland Innebandy 9 - 1 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Skyttis Arena
2016-02-21 09:15 247021076 Timrå IBC - Sundsvalls IBF U 4 - 5 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2016-02-21 10:00 247021075 IBK Härnösand - Ankarsvik BK 1 - 3 Jan Lindberg, Alexander Andersson Öbacka SC
2016-02-21 11:15 247021077 Moälvens IBK - Klockarbergets BK 2 - 0 Maria Dahlin, Emma Hägglöf Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-21 12:45 247021074 Timrå IBC - Ankarsvik BK 2 - 4 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2016-02-21 15:15 247021080 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 0 - 5 Patrik Nilsson, Emma Hägglöf Skyttis Arena
2016-02-21 17:00 247021073 IBK Härnösand - Sundsvalls IBF U 6 - 3 Jan Lindberg, Arvid Larsson Öbacka SC
2016-03-19 10:30 247021090 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 2 - 2 Jesper Doherty, William Sjöström Skönsbergshallen
2016-03-19 10:45 247021089 Sundsvalls IBF U - Jemtland Innebandy 2 - 3 Hugo Torell Hagström, Jonathan Persson Höglunda
2016-03-19 11:15 247021082 Vattjoms IK - Moälvens IBK 1 - 7 Hampus Hernell, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2016-03-19 11:15 247021085 Granlo BK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 1 Urban Berglund, Andreas Bjurman Hagahallen
2016-03-19 11:30 247021087 IBK Härnösand - Timrå IBC 1 - 1 Albin Skoglund, Arvid Larsson Öbacka SC
2016-03-19 14:15 247021083 Granlo BK - Moälvens IBK 2 - 9 Andreas Bjurman, Anders Johansson Hagahallen
2016-03-19 14:15 247021084 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2016-03-19 14:15 247021088 Ankarsvik BK - Jemtland Innebandy 8 - 0 Hugo Torell Hagström, Jonathan Persson Höglunda
2016-03-19 15:45 247021086 Sundsvalls IBF U - Klockarbergets BK 1 - 4 Andreas Bjurman, Anders Johansson Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ankarsvik BK 18 16 2 0 104-23 81 50
2. Klockarbergets BK 18 15 1 2 91-30 61 46
3. Moälvens IBK 18 13 1 4 87-43 44 40
4. IBK Härnösand 18 10 2 6 65-52 13 32
5. Granlo BK 18 8 2 8 62-55 7 26
6. Sundsvalls IBF U 18 7 2 9 45-69 -24 23
7. Timrå IBC 18 6 1 11 60-70 -10 19
8. Jemtland Innebandy 18 3 1 14 36-94 -58 10
9. Gullänget-Kroksta IBS 18 2 3 13 33-90 -57 9
10. Vattjoms IK 18 1 3 14 29-86 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
247022002 Sundsvalls IBF U Nord - Örnsköldsvik IBK Hagahallen
2015-09-27 11:45 247022007 Ankarsvik BK - Nätra IBK 5 - 7 Jon Lundgren, Leo Torell Hagström Skönsbergshallen
2015-09-27 16:15 247022009 Ankarsvik BK - Järved-Bonäset IBK 1 - 5 Daniel Selander, Leo Torell Hagström Skönsbergshallen
2015-10-04 15:15 247022005 Timrå IBC - Granlo BK 3 - 4 Urban Berglund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-10-17 10:15 247022013 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC 20 - 1 Oscar Hermansson, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2015-10-18 09:45 247022016 Nätra IBK - Sundsvalls IBF U Nord 2 - 3 Oscar Hermansson, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2015-10-18 13:15 247022010 Järved-Bonäset IBK - Sundsvalls IBF U Nord 3 - 2 Emma Hägglöf, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-10-18 14:45 247022017 Örnsköldsvik IBK - Granlo BK 10 - 1 Elin Lindgren, Amanda Gidlöf Skyttis Arena
2015-11-14 18:15 247022025 Timrå IBC - Ankarsvik BK 1 - 2 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2015-11-15 09:45 247022024 Granlo BK - Ankarsvik BK 1 - 4 Jennie Renström, Hanna Svanström Höglunda
2015-11-15 10:00 247022091 Örnsköldsvik IBK - Järved-Bonäset IBK 4 - 6 Emma Hägglöf, Isak Rönkä Skyttis Arena
2015-11-15 13:00 247022023 Järved-Bonäset IBK - Nätra IBK 7 - 0 Isak Rönkä, Emma Hägglöf Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 15:30 247022092 Örnsköldsvik IBK - Nätra IBK 14 - 1 Maria Dahlin, Göran Norberg Skyttis Arena
2015-11-28 17:00 247022029 Örnsköldsvik IBK - Järved-Bonäset IBK 1 - 2 Javier Lindström, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2015-11-29 11:00 247022027 Örnsköldsvik IBK - Nätra IBK 4 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2015-11-29 11:15 247022031 Sundsvalls IBF U Nord - Ankarsvik BK 2 - 1 Andreas Larsson, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2015-11-29 19:00 247022093 Sundsvalls IBF U Nord - Granlo BK 7 - 2 Urban Berglund, Peterson Lugero Höglunda
2015-12-05 16:00 247022094 Sundsvalls IBF U Nord - Ankarsvik BK 5 - 1 Andreas Larsson, Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2015-12-06 11:15 247022034 Granlo BK - Järved-Bonäset IBK 2 - 4 William Sjöström, Viktor Berglund Höglunda
2015-12-06 11:30 247022039 Ankarsvik BK - Örnsköldsvik IBK 1 - 3 Jennie Renström, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2015-12-06 12:15 247022035 Timrå IBC - Nätra IBK 3 - 10 Andreas Bjurman, Urban Berglund Timrå Sporthall
2015-12-06 14:15 247022036 Granlo BK - Nätra IBK 4 - 5 Andreas Bjurman, William Östling Höglunda
2015-12-06 14:30 247022108 Sundsvalls IBF U Nord - Örnsköldsvik IBK 1 - 6 Jennie Renström, Peter Palander Skönsbergshallen
2015-12-06 16:45 247022037 Timrå IBC - Järved-Bonäset IBK 1 - 9 Andreas Bjurman, William Sjöström Timrå Sporthall
2015-11-22 15:30 247022043 Timrå IBC - Sundsvalls IBF U Nord 3 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2015-12-05 16:00 247022096 Granlo BK - Timrå IBC 3 - 3 Andreas Bjurman, Jesper Doherty Höglunda
2015-12-13 11:15 247022047 Örnsköldsvik IBK - Ankarsvik BK 11 - 0 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2015-12-13 15:30 247022095 Järved-Bonäset IBK - Ankarsvik BK 8 - 1 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Skyttis Arena
2015-12-13 17:15 247022045 Granlo BK - Sundsvalls IBF U Nord 1 - 8 Peterson Lugero, Andreas Larsson Skönsbergshallen
2016-01-10 11:00 247022055 Nätra IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 4 Per Söderlind, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2016-01-10 14:15 247022051 Ankarsvik BK - Sundsvalls IBF U Nord 1 - 4 Hanna Svanström, Julia Holmlund Hagahallen
2016-01-10 17:30 247022056 Järved-Bonäset IBK - Örnsköldsvik IBK 1 - 3 Maria Dahlin, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-17 10:00 247022103 Ankarsvik BK - Örnsköldsvik IBK 2 - 2 Fredrik Nensén, André Selander Hagahallen
2016-01-17 11:15 247022059 Sundsvalls IBF U Nord - Timrå IBC 5 - 0 Robin Palander, William Engström Höglunda
2016-01-17 14:15 247022061 Sundsvalls IBF U Nord - Granlo BK 3 - 0 Urban Berglund, Andreas Larsson Höglunda
2016-01-17 15:31 247022102 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBK 0 - 8 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2016-01-31 10:00 247022066 Nätra IBK - Järved-Bonäset IBK 3 - 9 Amanda Gidlöf, Isak Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2016-01-31 10:45 247022063 Ankarsvik BK - Timrå IBC 0 - 5 Jan Öberg, Fredrik Nensén Höglunda
2016-01-31 14:15 247022065 Ankarsvik BK - Granlo BK 1 - 0 William Engström, Fredrik Nensén Höglunda
2016-01-31 15:30 247022104 Timrå IBC - Sundsvalls IBF U Nord 0 - 3 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2016-02-14 11:15 247022067 Järved-Bonäset IBK - Granlo BK 7 - 2 Ivica Matanovic, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-14 11:45 247022072 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF U Nord 11 - 1 Boo Hydling, Thilip Nadarajah Nolaskolan
2016-02-14 14:45 247022070 Nätra IBK - Granlo BK 7 - 0 Stefan Nyberg, Joakim Nydahl Köpmanholmens Sporthall
2016-02-14 16:15 247022105 Örnsköldsvik IBK - Granlo BK 13 - 0 Stefan Nyberg, Joakim Nydahl Köpmanholmens Sporthall
2016-02-28 10:00 247022068 Nätra IBK - Timrå IBC 3 - 5 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Köpmanholmens Sporthall
2016-02-28 12:30 247022069 Järved-Bonäset IBK - Timrå IBC 5 - 5 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Köpmanholmens Sporthall
2016-02-27 10:00 247022077 Granlo BK - Örnsköldsvik IBK 0 - 7 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Höglunda
2016-02-27 10:00 247022106 Nätra IBK - Järved-Bonäset IBK 5 - 6 Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2016-02-27 13:15 247022076 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBK 2 - 9 Thomas Berglund, Kenny Windahl Timrå Sporthall
2016-03-19 12:45 247022080 Ankarsvik BK - Nätra IBK 5 - 4 Urban Berglund, Andreas Bjurman Hagahallen
2016-03-20 14:15 247022081 Ankarsvik BK - Järved-Bonäset IBK 2 - 4 Anders Johansson, Andreas Bjurman Höglunda
2016-03-18 18:30 247022109 Timrå IBC - Ankarsvik BK Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2016-03-19 09:45 247022086 Sundsvalls IBF U Nord - Nätra IBK 1 - 4 Urban Berglund, Andreas Bjurman Hagahallen
2016-03-19 12:15 247022089 Granlo BK - Timrå IBC 3 - 3 Jesper Doherty, William Sjöström Skönsbergshallen
2016-03-20 11:15 247022084 Sundsvalls IBF U Nord - Järved-Bonäset IBK 2 - 2 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Höglunda
2016-03-20 16:00 247022107 Granlo BK - Järved-Bonäset IBK 3 - 7 Urban Berglund, Jan Öberg Höglunda
2015-12-05 09:45 247022101 Granlo BK - Ankarsvik BK 4 - 2 Andreas Larsson, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2016-01-24 11:30 247022099 Järved-Bonäset IBK - Timrå IBC 5 - 2 Göran Edlund, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-24 11:30 247022100 Örnsköldsvik IBK - Sundsvalls IBF U Nord 4 - 1 Javier Lindström, Thilip Nadarajah Nolaskolan
2016-01-24 14:30 247022097 Nätra IBK - Timrå IBC 7 - 1 Göran Edlund, Andreas Nyman Köpmanholmens Sporthall
2016-01-24 16:15 247022098 Järved-Bonäset IBK - Sundsvalls IBF U Nord 6 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järved-Bonäset IBK 18 15 2 1 96-43 53 47
2. Örnsköldsvik IBK 18 15 1 2 134-23 111 46
3. Sundsvalls IBF U Nord 17 10 1 6 56-47 9 31
4. Nätra IBK 15 6 0 9 61-71 -10 18
5. Ankarsvik BK 16 4 1 11 29-66 -37 13
6. Timrå IBC 17 2 3 12 38-100 -62 9
7. Granlo BK 17 2 2 13 30-94 -64 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis