Pantamera Pojkar Division 4 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 4 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 09:00 248041006 Klockarbergets BK P01-02 - IBK Härnösand P02 2 - 1 Fredrik Nensén, Peterson Lugero Njurundahallen
2015-10-03 12:30 248041009 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P02 6 - 4 Robin Palander, Daniel Selander Njurundahallen
2015-11-07 11:00 248041005 Timrå IBC P02 - Granlo BK P02 Vit 4 - 2 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2016-01-17 13:30 248041004 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Ankarsvik BK P02 3 - 8 Thilip Nadarajah, Oscar Hermansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-17 16:00 248041001 Moälvens IBK P02 - Ankarsvik BK P02 2 - 14 Javier Lindström, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2016-02-28 13:30 248041003 Moälvens IBK P02 - Sundsvall City IBC U P02 3 - 7 Maria Dahlin, Göran Norberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-28 15:30 248041002 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 1 Fredrik Söderholm, Mikael Körning Skyttis Arena
2015-10-11 09:30 248041014 IBK Härnösand P02 - Moälvens IBK P02 4 - 7 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-10-11 09:45 248041012 Ankarsvik BK P02 - Granlo BK P02 Vit 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2015-10-11 10:30 248041018 Klockarbergets BK P01-02 - Vattjoms IK P02 5 - 0 Andreas Bjurman, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-10-11 11:15 248041013 Sundsvall City IBC U P02 - Timrå IBC P02 2 - 11 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2015-10-11 13:15 248041017 Sundsvall City IBC U P02 - Granlo BK P02 Vit 2 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2015-10-11 14:45 248041016 Ankarsvik BK P02 - Timrå IBC P02 2 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2015-10-11 15:30 248041010 IBK Härnösand P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 3 - 5 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-11-08 09:15 248041025 Timrå IBC P02 - Vattjoms IK P02 4 - 4 Andreas Bjurman, Daniel Selander Timrå Sporthall
2015-11-08 09:30 248041021 Moälvens IBK P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 0 - 13 Joakim Nydahl, Henrik Johansson Skyttis Arena
2015-11-08 11:45 248041022 Ankarsvik BK P02 - Sundsvall City IBC U P02 11 - 1 Hugo Torell Hagström, Robin Palander Höglunda
2015-11-08 13:15 248041020 Granlo BK P02 Vit - Klockarbergets BK P01-02 5 - 3 Hugo Torell Hagström, Robin Palander Höglunda
2015-11-08 15:30 248041019 Timrå IBC P02 - Klockarbergets BK P01-02 2 - 3 Urban Berglund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2015-11-08 16:00 248041024 Granlo BK P02 Vit - Vattjoms IK P02 6 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2015-11-15 09:45 248041031 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Vattjoms IK P02 3 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 11:15 248041030 Moälvens IBK P02 - Klockarbergets BK P01-02 3 - 4 Maria Dahlin, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 14:00 248041032 Moälvens IBK P02 - Vattjoms IK P02 2 - 3 Isak Rönkä, Emma Hägglöf Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 14:45 248041029 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Härnösand P02 5 - 14 Urban Berglund, Peterson Lugero Hagahallen
2015-11-15 15:30 248041033 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Klockarbergets BK P01-02 4 - 4 Isak Rönkä, Emma Hägglöf Örnsköldsviks Sporthall
2015-11-15 18:30 248041026 Ankarsvik BK P02 - IBK Härnösand P02 8 - 1 Urban Berglund, Jennie Renström Höglunda
2015-11-22 11:15 248041041 Vattjoms IK P02 - Ankarsvik BK P02 3 - 7 Alexander Bergman, Tomas Lindberg Matfors Sporthall
2015-11-22 11:30 248041040 Klockarbergets BK P01-02 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 3 Kenny Windahl, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-11-22 12:30 248041036 IBK Härnösand P02 - Timrå IBC P02 2 - 8 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-11-22 16:15 248041039 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02 9 - 3 Alexander Bergman, Henrik Persson Matfors Sporthall
2015-11-22 17:00 248041034 IBK Härnösand P02 - Granlo BK P02 Vit 5 - 6 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-11-22 17:30 248041038 Klockarbergets BK P01-02 - Ankarsvik BK P02 1 - 6 Urban Berglund, Fredrik Nensén Njurundahallen
2015-12-05 10:15 248041042 Granlo BK P02 Vit - Moälvens IBK P02 8 - 3 Peter Palander Höglunda
2015-12-05 10:45 248041043 Timrå IBC P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 4 - 6 Andreas Bjurman, William Engström Timrå Sporthall
2015-12-05 11:15 248041047 Sundsvall City IBC U P02 - Vattjoms IK P02 2 - 10 Leo Torell Hagström, Tomas Lindberg Hagahallen
2015-12-05 13:45 248041044 Timrå IBC P02 - Moälvens IBK P02 12 - 1 Fredrik Nensén, Fanny Svedin Timrå Sporthall
2015-12-05 14:15 248041045 Granlo BK P02 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P01 4 - 8 Andreas Bjurman, Jesper Doherty Höglunda
2015-12-05 16:45 248041049 Sundsvall City IBC U P02 - Klockarbergets BK P01-02 2 - 5 Peterson Lugero, William Engström Hagahallen
2015-12-19 16:30 248041048 Ankarsvik BK P02 - Vattjoms IK P02 6 - 1 Thomas Eriksson, Henrik Persson Hagahallen
2016-01-30 12:00 248041046 Ankarsvik BK P02 - Klockarbergets BK P01-02 9 - 2 Peterson Lugero, Jesper Doherty Skönsbergshallen
2015-12-12 10:30 248041054 IBK Härnösand P02 - Ankarsvik BK P02 2 - 12 Alexander Andersson, Arvid Larsson Öbacka SC
2015-12-12 11:15 248041051 Vattjoms IK P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 1 - 5 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-12-12 13:00 248041050 Klockarbergets BK P01-02 - Moälvens IBK P02 7 - 1 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-12-12 15:30 248041052 Klockarbergets BK P01-02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 2 - 9 Anders Johansson, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2015-12-12 17:00 248041053 Vattjoms IK P02 - Moälvens IBK P02 5 - 4 Anders Johansson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-12-12 17:30 248041056 IBK Härnösand P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 3 Arvid Larsson, Alexander Andersson Öbacka SC
2015-12-19 09:25 248041059 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Timrå IBC P02 3 - 1 Thilip Nadarajah, Javier Lindström Skyttis Arena
2015-12-19 10:55 248041058 Moälvens IBK P02 - Granlo BK P02 Vit 4 - 10 Per Söderlind, Oscar Hermansson Skyttis Arena
2015-12-19 14:00 248041060 Moälvens IBK P02 - Timrå IBC P02 1 - 9 Stefan Nyberg, Isak Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2015-12-19 15:30 248041061 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Granlo BK P02 Vit 5 - 2 Stefan Nyberg, Isak Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-01-09 09:45 248041063 Vattjoms IK P02 - Timrå IBC P02 2 - 4 Alexander Bergman, Robin Palander Matfors Sporthall
2016-01-09 11:30 248041062 Klockarbergets BK P01-02 - Granlo BK P02 Vit 3 - 3 Jennie Renström, Yngwe Lindström Njurundahallen
2016-01-09 15:30 248041064 Klockarbergets BK P01-02 - Timrå IBC P02 4 - 5 Peterson Lugero, Tim Nylander Njurundahallen
2016-01-09 17:00 248041065 Vattjoms IK P02 - Granlo BK P02 Vit 7 - 2 Peter Palander, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2016-01-23 10:15 248041071 Ankarsvik BK P02 - Moälvens IBK P02 9 - 1 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Hagahallen
2016-01-23 11:45 248041072 Sundsvall City IBC U P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 2 - 9 Andreas Bjurman, Tim Nylander Hagahallen
2016-01-23 14:45 248041074 Sundsvall City IBC U P02 - Moälvens IBK P02 6 - 2 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Hagahallen
2016-01-23 16:15 248041073 Ankarsvik BK P02 - Gullänget-Kroksta IBS P01 4 - 2 Andreas Bjurman, Tim Nylander Hagahallen
2016-01-24 09:45 248041067 Granlo BK P02 Vit - IBK Härnösand P02 4 - 4 Robert Lundqvist, Hugo Torell Hagström Hagahallen
2016-02-28 10:45 248041070 Timrå IBC P02 - IBK Härnösand P02 12 - 2 Kenny Windahl, Hugo Torell Hagström Timrå Sporthall
2016-02-07 09:15 248041076 Timrå IBC P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 1 Andreas Bjurman, Tim Nylander Timrå Sporthall
2016-02-07 09:45 248041075 Granlo BK P02 Vit - Ankarsvik BK P02 2 - 3 Robin Palander, Henrik Persson Hagahallen
2016-02-07 11:45 248041077 Granlo BK P02 Vit - Sundsvall City IBC U P02 9 - 3 Robin Palander, Henrik Persson Hagahallen
2016-02-07 12:45 248041083 Gullänget-Kroksta IBS P01 - Moälvens IBK P02 5 - 1 , Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2016-02-07 15:30 248041078 Timrå IBC P02 - Ankarsvik BK P02 1 - 6 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2016-02-07 18:30 248041081 IBK Härnösand P02 - Vattjoms IK P02 3 - 4 Alexander Andersson, Thomas Eriksson Öbacka SC
2016-02-23 19:30 248041079 IBK Härnösand P02 - Klockarbergets BK P01-02 6 - 2 Alexander Andersson, Jan Öberg Öbacka SC
2016-02-20 12:45 248041088 Vattjoms IK P02 - Klockarbergets BK P01-02 3 - 2 Alexander Bergman, Oscar Moss Matfors Sporthall
2016-02-21 09:15 248041084 Gullänget-Kroksta IBS P01 - IBK Härnösand P02 7 - 3 Javier Lindström, Elin Lindgren Skyttis Arena
2016-02-21 12:15 248041090 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P02 1 - 11 Anders Johansson, Leo Torell Hagström Hagahallen
2016-02-21 12:45 248041085 Moälvens IBK P02 - IBK Härnösand P02 2 - 8 Thilip Nadarajah, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-21 14:15 248041089 Granlo BK P02 Vit - Timrå IBC P02 5 - 4 Fredrik Strandlund, Peterson Lugero Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ankarsvik BK P02 16 15 1 0 119-27 92 46
2. Gullänget-Kroksta IBS P01 16 12 2 2 93-43 50 38
3. Timrå IBC P02 16 9 1 6 88-46 42 28
4. Granlo BK P02 Vit 16 8 3 5 77-64 13 27
5. Vattjoms IK P02 16 8 2 6 64-62 2 26
6. Klockarbergets BK P01-02 16 7 2 7 53-62 -9 23
7. IBK Härnösand P02 16 4 1 11 68-93 -25 13
8. Sundsvall City IBC U P02 16 2 0 14 44-122 -78 6
9. Moälvens IBK P02 16 1 0 15 37-124 -87 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 4 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-04 11:15 248042001 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Kramfors IK P01-03 25 - 1 Javier Lindström, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-10-04 12:15 248042004 Timrå IBC P02 - Jemtland Innebandy P03 7 - 9 Andreas Bjurman, Urban Berglund Timrå Sporthall
2015-10-04 15:15 248042006 Vattjoms IK P02 - Klockarbergets BK P03 15 - 2 Alexander Bergman, Jennie Renström Matfors Sporthall
2016-01-16 17:00 248042005 Ankarsvik BK P03 - Sundsvall City IBC U P03 3 - 6 Tim Nylander, William Engström Hagahallen
2016-02-20 15:30 248042003 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Sundsvall City IBC U P02 9 - 2 Robert Lundqvist, Robin Palander Hagahallen
2015-10-17 09:30 248042009 IBK Härnösand P03 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 4 Arvid Larsson Öbacka SC
2015-10-17 11:30 248042010 Jemtland Innebandy P03 - Vattjoms IK P02 4 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Torvallaskolans sporthall
2015-10-17 13:00 248042007 Kramfors IK P01-03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 10 - 12 Daniel Selander, Robert Lundqvist Ådalshallen
2015-10-17 13:45 248042014 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Sundsvall City IBC U P02 5 - 5 Oscar Hermansson, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-10-18 10:15 248042012 Sundsvall City IBC U P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 1 Urban Berglund, William Engström Höglunda
2015-10-18 11:30 248042016 Jemtland Innebandy P03 - Ankarsvik BK P03 10 - 7 Filip Norin, Lars Nyström Torvallaskolans sporthall
2015-10-18 12:30 248042015 IBK Härnösand P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 3 - 4 Alexander Andersson, Andreas Bjurman Landgrenshallen
2015-10-18 12:45 248042018 Sundsvall City IBC U P03 - Vattjoms IK P02 4 - 5 Urban Berglund, William Engström Höglunda
2015-10-18 18:15 248042017 Timrå IBC P02 - Klockarbergets BK P03 8 - 1 Daniel Selander, André Selander Timrå Sporthall
2016-02-28 17:30 248042011 Timrå IBC P02 - Ankarsvik BK P03 16 - 1 Andreas Larsson, Leo Torell Hagström Timrå Sporthall
2015-11-13 18:15 248042028 Sundsvall City IBC U P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 7 - 8 Alexander Bergman, Hampus Hernell Hagahallen
2015-11-14 10:15 248042022 Ankarsvik BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 4 - 9 Alexander Bergman, Urban Berglund Skönsbergshallen
2015-11-14 12:00 248042023 Jemtland Innebandy P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 7 - 6 Urban Larsson, Mats Finke Fyrvallahallen
2015-11-14 12:15 248042021 Sundsvall City IBC U P03 - Kramfors IK P01-03 16 - 5 Alexander Bergman, Urban Berglund Skönsbergshallen
2015-11-14 15:00 248042030 Jemtland Innebandy P03 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Fyrvallahallen
2015-11-14 15:15 248042019 Timrå IBC P02 - IBK Härnösand P03 2 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Timrå Sporthall
2015-11-14 16:45 248042027 Ankarsvik BK P03 - Kramfors IK P01-03 18 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2015-11-15 10:45 248042024 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P02 4 - 9 William Sjöström, Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2015-11-15 11:00 248042025 Klockarbergets BK P03 - IBK Härnösand P03 3 - 9 Jesper Doherty, Andreas Larsson Njurundahallen
2015-11-15 12:45 248042029 Vattjoms IK P02 - Örnsköldsvik IBK P02-03 2 - 8 William Sjöström, Robert Lundqvist Matfors Sporthall
2015-11-27 18:15 248042040 Sundsvall City IBC U P02 - Timrå IBC P02 3 - 7 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Hagahallen
2015-11-28 10:00 248042035 IBK Härnösand P03 - Sundsvall City IBC U P03 3 - 6 Albin Skoglund, Arvid Larsson Öbacka SC
2015-11-28 10:30 248042033 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Timrå IBC P02 6 - 3 Maria Dahlin, Isak Rönkä Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-11-28 10:45 248042038 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Jemtland Innebandy P03 6 - 7 Patrick Cederblad, William Östling Skönsbergshallen
2015-11-28 12:00 248042037 Kramfors IK P01-03 - Vattjoms IK P02 2 - 12 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Ådalshallen
2015-11-28 15:00 248042031 Kramfors IK P01-03 - Jemtland Innebandy P03 6 - 10 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Ådalshallen
2015-11-29 12:30 248042041 IBK Härnösand P03 - Ankarsvik BK P03 4 - 2 Arvid Larsson, Albin Skoglund Öbacka SC
2015-11-29 17:15 248042032 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Vattjoms IK P02 5 - 4 Urban Berglund, Peterson Lugero Höglunda
2015-11-29 17:45 248042034 Sundsvall City IBC U P02 - Klockarbergets BK P03 8 - 4 Daniel Selander, Leo Torell Hagström Skönsbergshallen
2016-02-27 11:30 248042039 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Klockarbergets BK P03 5 - 4 Per Söderlind, Javier Lindström Höglandshallen Örnsköldsvik
2015-12-04 18:15 248042053 Sundsvall City IBC U P03 - Sundsvall City IBC U P02 5 - 6 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Hagahallen
2015-12-04 18:30 248042046 Klockarbergets BK P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 4 - 6 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Njurundahallen
2015-12-05 13:00 248042050 Vattjoms IK P02 - IBK Härnösand P03 14 - 2 Peterson Lugero, Oscar Moss Matfors Sporthall
2015-12-06 09:15 248042051 Timrå IBC P02 - IBK Sundsvall Ungdom P03 4 - 8 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Timrå Sporthall
2015-12-06 11:00 248042043 Jemtland Innebandy P03 - IBK Härnösand P03 1 - 2 Niklas Eberstein, Filip Norin Torvallaskolans sporthall
2015-12-06 12:45 248042048 Ankarsvik BK P03 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 7 Leo Torell Hagström, William Östling Höglunda
2015-12-06 13:45 248042047 Sundsvall City IBC U P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 6 - 6 Hugo Torell Hagström, Henrik Persson Hagahallen
2015-12-06 15:15 248042045 Timrå IBC P02 - Kramfors IK P01-03 15 - 6 Urban Berglund, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2015-12-06 17:15 248042054 Ankarsvik BK P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 10 - 4 Urban Berglund, Peterson Lugero Hagahallen
2016-03-20 12:30 248042052 Klockarbergets BK P03 - Kramfors IK P01-03 12 - 7 Urban Berglund, Kenny Windahl Sundsvalls Sporthall-A
2015-12-12 10:00 248042057 IBK Sundsvall Ungdom P03 - IBK Härnösand P03 8 - 5 Robert Lundqvist, William Engström Höglunda
2015-12-12 12:45 248042056 Sundsvall City IBC U P02 - Örnsköldsvik IBK P02-03 4 - 7 Robert Lundqvist, William Engström Höglunda
2015-12-12 14:45 248042063 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Härnösand P03 9 - 13 Robert Lundqvist, William Engström Höglunda
2015-12-12 16:15 248042061 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Kramfors IK P01-03 19 - 5 Robert Lundqvist, William Engström Höglunda
2015-12-13 12:45 248042058 Ankarsvik BK P03 - Jemtland Innebandy P03 3 - 5 Peterson Lugero, Andreas Larsson Höglunda
2015-12-13 13:00 248042059 Klockarbergets BK P03 - Timrå IBC P02 5 - 5 Robert Lundqvist, Oscar Moss Njurundahallen
2015-12-13 15:45 248042065 Ankarsvik BK P03 - Timrå IBC P02 6 - 2 Peterson Lugero, Andreas Larsson Höglunda
2015-12-13 16:00 248042066 Klockarbergets BK P03 - Sundsvall City IBC U P03 2 - 12 Tomas Lindberg, Robert Lundqvist Njurundahallen
2015-12-13 16:15 248042064 Vattjoms IK P02 - Jemtland Innebandy P03 9 - 3 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2015-12-18 19:15 248042060 Vattjoms IK P02 - Sundsvall City IBC U P03 6 - 3 Alexander Bergman, Jennie Renström Matfors Sporthall
2016-01-08 18:15 248042068 Vattjoms IK P02 - IBK Sundsvall Ungdom P03 5 - 7 Alexander Bergman, Jennie Renström Matfors Sporthall
2016-01-08 18:30 248042070 Klockarbergets BK P03 - Sundsvall City IBC U P02 1 - 6 Daniel Selander, Urban Berglund Njurundahallen
2016-01-09 11:45 248042071 Sundsvall City IBC U P03 - IBK Härnösand P03 8 - 6 Oscar Moss, Leo Torell Hagström Hagahallen
2016-01-09 16:30 248042077 Ankarsvik BK P03 - IBK Härnösand P03 2 - 3 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Skönsbergshallen
2016-01-10 09:30 248042073 Vattjoms IK P02 - Kramfors IK P01-03 20 - 2 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-10 12:15 248042069 Timrå IBC P02 - Örnsköldsvik IBK P02-03 8 - 9 Leo Torell Hagström, Oscar Moss Timrå Sporthall
2016-01-10 14:30 248042067 Jemtland Innebandy P03 - Kramfors IK P01-03 32 - 3 Fredrik Gullberg, Kenneth Lindmark Fyrvallahallen
2016-01-10 16:00 248042075 Klockarbergets BK P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 5 - 6 Urban Berglund, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-02-06 11:15 248042076 Timrå IBC P02 - Sundsvall City IBC U P02 6 - 5 Henrik Persson, Hugo Torell Hagström Timrå Sporthall
2016-02-07 18:20 248042074 Jemtland Innebandy P03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 3 - 4 Fredrik Gullberg, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
2015-12-12 15:15 248042083 Sundsvall City IBC U P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 8 - 2 Fanny Svedin, Oscar Moss Skönsbergshallen
2016-01-15 18:15 248042087 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Timrå IBC P02 0 - 14 Oscar Moss, Urban Berglund Hagahallen
2016-01-16 10:00 248042086 IBK Härnösand P03 - Vattjoms IK P02 2 - 6 Arvid Larsson, Urban Berglund Landgrenshallen
2016-01-16 12:00 248042081 Kramfors IK P01-03 - Timrå IBC P02 5 - 13 Oscar Hermansson, Boo Hydling Ådalshallen
2016-01-16 15:00 248042088 Kramfors IK P01-03 - Klockarbergets BK P03 4 - 5 Oscar Hermansson, Boo Hydling Ådalshallen
2016-01-16 16:00 248042079 IBK Härnösand P03 - Jemtland Innebandy P03 7 - 9 Arvid Larsson, Albin Skoglund Landgrenshallen
2016-01-17 11:45 248042082 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2016-01-17 12:30 248042090 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Ankarsvik BK P03 7 - 2 Stefan Nyberg, Per Söderlind Nolaskolan
2016-01-18 18:15 248042089 Sundsvall City IBC U P02 - Sundsvall City IBC U P03 5 - 7 Peterson Lugero, Urban Berglund Hagahallen
2016-01-22 18:15 248042084 Sundsvall City IBC U P02 - Ankarsvik BK P03 7 - 4 Tim Nylander, Oscar Moss Hagahallen
2016-01-30 10:00 248042102 Klockarbergets BK P03 - Ankarsvik BK P03 6 - 2 Hugo Torell Hagström, William Engström Njurundahallen
2016-01-30 11:15 248042096 Sundsvall City IBC U P03 - Timrå IBC P02 5 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2016-01-30 12:30 248042097 IBK Härnösand P03 - Kramfors IK P01-03 22 - 3 Andreas Bjurman, Jan Lindberg Öbacka SC
2016-01-30 12:45 248042094 Vattjoms IK P02 - Ankarsvik BK P03 8 - 0 Alexander Bergman, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-31 09:45 248042098 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 6 - 4 Fredrik Strese, Thomas Berglund Hagahallen
2016-01-31 11:15 248042101 Vattjoms IK P02 - Timrå IBC P02 2 - 3 Jennie Renström, Hampus Hernell Matfors Sporthall
2016-01-31 12:15 248042100 Sundsvall City IBC U P03 - Jemtland Innebandy P03 6 - 14 Jan Öberg, Fredrik Nensén Höglunda
2016-01-31 14:15 248042092 Sundsvall City IBC U P02 - Kramfors IK P01-03 14 - 2 Kenny Windahl, Andreas Larsson Hagahallen
2016-01-31 15:30 248042093 IBK Härnösand P03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 7 - 3 Urban Berglund, Jan Lindberg Öbacka SC
2016-01-31 17:00 248042095 Klockarbergets BK P03 - Jemtland Innebandy P03 6 - 8 Joel Vågeteg, Fredrik Nensén Njurundahallen
2016-02-12 18:45 248042114 Timrå IBC P02 - Sundsvall City IBC U P03 10 - 8 Andreas Bjurman, Peterson Lugero Timrå Sporthall
2016-02-14 10:30 248042104 Örnsköldsvik IBK P02-03 - IBK Sundsvall Ungdom P03 8 - 3 Stefan Nyberg, Oscar Hermansson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-14 11:00 248042106 Jemtland Innebandy P03 - Sundsvall City IBC U P03 8 - 4 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Fyrvallahallen
2016-02-14 12:00 248042103 Kramfors IK P01-03 - IBK Härnösand P03 8 - 7 Arvid Larsson Ådalshallen
2016-02-14 12:45 248042112 Ankarsvik BK P03 - Vattjoms IK P02 4 - 10 Robert Lundqvist, Hugo Torell Hagström Skönsbergshallen
2016-02-14 13:30 248042113 Jemtland Innebandy P03 - Klockarbergets BK P03 11 - 1 Niklas Eberstein, Fredrik Essvall Fyrvallahallen
2016-02-14 18:45 248042108 Ankarsvik BK P03 - Klockarbergets BK P03 4 - 4 Peterson Lugero, Urban Berglund Skönsbergshallen
2016-02-19 18:45 248042107 Timrå IBC P02 - Vattjoms IK P02 2 - 3 Fredrik Strandlund, Leo Torell Hagström Timrå Sporthall
2016-02-20 13:00 248042111 Örnsköldsvik IBK P02-03 - IBK Härnösand P03 5 - 5 Emma Hägglöf, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2016-03-19 12:00 248042110 Kramfors IK P01-03 - Sundsvall City IBC U P02 10 - 7 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Ådalshallen
2016-01-16 12:00 248042119 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Jemtland Innebandy P03 4 - 9 Per Söderlind, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2016-01-17 13:30 248042126 Sundsvall City IBC U P02 - Jemtland Innebandy P03 4 - 11 Fredrik Nensén, André Selander Hagahallen
2016-02-26 18:15 248042120 Sundsvall City IBC U P02 - Vattjoms IK P02 4 - 5 Jesper Doherty, Robert Lundqvist Hagahallen
2016-02-27 12:00 248042115 IBK Härnösand P03 - Timrå IBC P02 3 - 2 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen
2016-02-27 12:00 248042117 Kramfors IK P01-03 - Sundsvall City IBC U P03 5 - 11 Tomas Lindberg, William Engström Ådalshallen
2016-02-27 14:00 248042125 Örnsköldsvik IBK P02-03 - Vattjoms IK P02 2 - 9 Boo Hydling, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-02-27 15:00 248042123 Kramfors IK P01-03 - Ankarsvik BK P03 7 - 2 Tomas Lindberg, William Engström Ådalshallen
2016-02-27 16:00 248042121 IBK Härnösand P03 - Klockarbergets BK P03 7 - 3 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen
2016-02-28 11:45 248042118 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Ankarsvik BK P03 6 - 3 Leo Torell Hagström, Jonathan Persson Hagahallen
2016-02-28 17:15 248042124 IBK Sundsvall Ungdom P03 - Sundsvall City IBC U P03 9 - 1 Alexander Bergman, Tomas Lindberg Hagahallen
2016-03-05 12:30 248042130 Jemtland Innebandy P03 - Timrå IBC P02 9 - 6 Kristian Kumpulainen, Kenneth Lindmark Torvallaskolans sporthall
2016-03-19 11:30 248042132 Klockarbergets BK P03 - Vattjoms IK P02 4 - 4 Joel Vågeteg, Hugo Wikholm Njurundahallen
2016-03-19 14:00 248042127 Kramfors IK P01-03 - Örnsköldsvik IBK P02-03 5 - 8 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Ådalshallen
2016-03-20 09:45 248042131 Sundsvall City IBC U P03 - Ankarsvik BK P03 8 - 2 Robert Lundqvist, Andreas Bjurman Höglunda
2016-03-20 16:15 248042129 Sundsvall City IBC U P02 - IBK Sundsvall Ungdom P03 4 - 2 Robert Lundqvist, Peterson Lugero Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sundsvall Ungdom P03 20 16 0 4 138-101 37 48
2. Jemtland Innebandy P03 20 15 0 5 174-101 73 45
3. Vattjoms IK P02 20 14 1 5 148-72 76 43
4. Sundsvall City IBC U P03 20 11 1 8 138-109 29 34
5. Örnsköldsvik IBK P02-03 20 10 3 7 130-109 21 33
6. IBK Härnösand P03 20 10 2 8 120-102 18 32
7. Sundsvall City IBC U P02 20 9 2 9 118-116 2 29
8. Timrå IBC P02 20 9 1 10 136-100 36 28
9. Klockarbergets BK P03 20 3 3 14 77-141 -64 12
10. Ankarsvik BK P03 20 3 1 16 85-133 -48 10
11. Kramfors IK P01-03 20 3 0 17 100-280 -180 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis