HJ Uppland (2016/17)

Gruppspel
Pantamera HJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 11:40 170017004 Gottsunda IBF - Stenhagens KK 1 - 7 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Gottsundahallen
2016-10-01 14:00 170017006 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 2 - 10 Fabian Fahimi, Jonas Backman S:t Ilianshallen
2016-10-02 10:10 170017003 FBC Uppsala - Storvreta IBK 2 - 4 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2016-10-02 12:00 170017005 GGIK/VAIF - Rasbo IK 4 - 1 Richard Öhneskog, Jonathan Blank Kunskapsskolans Sporthall
2016-10-02 15:30 170017002 Alunda IBF - Strömsbro IF 10 - 3 Joakim Ottosson, Jonas Backman Olandshallen
2016-10-08 12:00 170017012 Enköpings IBK - GGIK/VAIF 7 - 8 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2016-10-08 15:00 170017009 Stenhagens KK - Alunda IBF 8 - 1 Thomas Tanskanen, Anders Leander Stenhagen BoKC
2016-10-09 10:40 170017011 IK Sirius IBK - Gottsunda IBF 9 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2016-10-09 14:45 170017010 Rasbo IK - FBC Uppsala 9 - 0 Henrik Ramborg, Per Ericsson Hall 2000
2016-10-09 15:30 170017007 Strömsbro IF - Almunge IK 12 - 5 Per Linderdahl, Johan Stefansson Testebo Arena
2016-10-15 10:10 170017017 FBC Uppsala - Enköpings IBK 3 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2016-10-15 11:50 170017018 Gottsunda IBF - GGIK/VAIF 1 - 9 Victor Flemström, Tony Nyberg Gottsundahallen
2016-10-15 16:40 170017013 Almunge IK - Storvreta IBK 4 - 4 Georgios Papadakis, Joakim Ottosson Almunge Sporthall
2016-10-16 17:30 170017014 Strömsbro IF - Stenhagens KK 4 - 3 Göran Karlsson, Roger Morin Testebo Arena
2016-12-11 14:00 170017016 Alunda IBF - IK Sirius IBK 3 - 7 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Olandshallen
2016-10-22 11:00 170017024 Gottsunda IBF - FBC Uppsala 6 - 10 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2016-10-22 19:05 170017020 Rasbo IK - Storvreta IBK 2 - 4 David Berger, Tobias Berger Hall 2000
2016-10-23 15:20 170017019 Stenhagens KK - Almunge IK 3 - 3 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2016-10-23 16:30 170017021 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 5 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2016-10-23 18:00 170017023 GGIK/VAIF - Alunda IBF 12 - 2 Pontus Grönberg, Hampus Andersson Valbo Sportcenter
2016-10-29 12:45 170017026 Stenhagens KK - IK Sirius IBK 3 - 10 Jonas Backman, Joakim Ottosson Stenhagen BoKC
2016-10-29 15:45 170017025 Almunge IK - Rasbo IK 2 - 7 Per Ericsson, Fabian Fahimi Almunge Sporthall
2016-10-29 17:00 170017027 Storvreta IBK - Enköpings IBK 4 - 4 Nick Kyller, Ian Engblom IFU Arena – Lundqvist EL
2016-10-30 15:00 170017028 Strömsbro IF - GGIK/VAIF 4 - 12 Magnus Undén, Magnus Nordahl Testebo Arena
2016-10-30 16:00 170017030 Alunda IBF - FBC Uppsala 1 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2016-11-11 19:20 170017031 IK Sirius IBK - Almunge IK 9 - 3 Joakim Ottosson, Pierre Engström IFU Arena – Lundqvist EL
2016-11-12 11:30 170017032 Enköpings IBK - Rasbo IK 3 - 7 Christoffer Stenlund, Olof Berggren S:t Ilianshallen
2016-11-13 11:45 170017033 GGIK/VAIF - Stenhagens KK 7 - 4 Henrik Öberg, Robert Brodin Valbo Sportcenter
2016-11-13 15:10 170017035 FBC Uppsala - Strömsbro IF 7 - 4 Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena – DHinox
2016-11-13 20:40 170017034 Gottsunda IBF - Storvreta IBK 2 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Gottsundahallen
2016-11-19 13:00 170017037 Almunge IK - Enköpings IBK 5 - 11 Christoffer Wallenborg, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2016-11-19 14:30 170017040 Stenhagens KK - FBC Uppsala 5 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Stenhagen BoKC
2016-11-19 16:40 170017038 IK Sirius IBK - GGIK/VAIF 4 - 10 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2016-11-20 11:50 170017041 Storvreta IBK - Alunda IBF 8 - 3 Pontus Orebrand, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2016-11-20 16:30 170017039 Rasbo IK - Gottsunda IBF 12 - 0 Maximilian Halvarsson, Isak Angerbjörn Hall 2000
2016-11-26 11:40 170017044 Gottsunda IBF - Enköpings IBK 4 - 8 Niklas Arvidsson, Handrin Thunkvist Gottsundahallen
2016-11-27 09:00 170017045 FBC Uppsala - IK Sirius IBK 4 - 12 Jonas Backman, Joakim Ottosson IFU Arena – Lundqvist EL
2016-11-27 10:30 170017043 GGIK/VAIF - Almunge IK 10 - 5 Henrik Öberg, Petter Lundgren Kunskapsskolans Sporthall
2016-11-27 14:00 170017046 Alunda IBF - Rasbo IK 0 - 9 Johnny Söderqvist, Henrik Ramborg Olandshallen
2017-02-11 17:15 170017048 Strömsbro IF - Storvreta IBK 4 - 3 Rikard Karlsson, Robert Brodin Testebo Arena
2016-12-02 19:30 170017050 GGIK/VAIF - FBC Uppsala 5 - 4 Magnus Undén, Richard Öhneskog Valbo Sportcenter
2016-12-02 19:30 170017051 Enköpings IBK - Alunda IBF 8 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2016-12-03 13:00 170017049 Almunge IK - Gottsunda IBF 5 - 2 Tony Nyberg, Erik Palmertz Almunge Sporthall
2016-12-04 14:10 170017054 Stenhagens KK - Storvreta IBK 4 - 2 Olof Berggren, Vesa Petterson Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-04 18:00 170017053 Rasbo IK - Strömsbro IF 10 - 5 Per Ericsson, Pontus Orebrand Hall 2000
2016-12-09 19:45 170017058 Strömsbro IF - Enköpings IBK 4 - 4 Reine Schröder, Per Linderdahl Nynäshallen
2016-12-09 20:00 170017056 Alunda IBF - Gottsunda IBF 8 - 7 Oliver Halvarsson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2016-12-10 10:40 170017055 FBC Uppsala - Almunge IK 4 - 4 Anders Leander, Per Ericsson IFU Arena – DHinox
2016-12-10 18:30 170017059 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 4 - 5 Vesa Petterson, Olof Berggren IFU Arena – DHinox
2016-12-11 16:30 170017060 Stenhagens KK - Rasbo IK 3 - 5 Johan Öberg, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2016-12-17 16:40 170017061 Almunge IK - Alunda IBF 10 - 3 Roland Carlsson, Jörgen Olsson Almunge Sporthall
2016-12-18 12:00 170017065 Enköpings IBK - Stenhagens KK 4 - 2 Frida Lanzaro, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2016-12-18 12:00 170017066 IK Sirius IBK - Rasbo IK 3 - 0 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson IFU Arena A
2016-12-18 12:30 170017064 GGIK/VAIF - Storvreta IBK 4 - 7 Petter Lundgren, Oskar Simryd Kunskapsskolans Sporthall
2016-12-18 20:00 170017063 Gottsunda IBF - Strömsbro IF 6 - 9 Erik Palmertz, Niklas Arvidsson Gottsundahallen
2017-01-08 13:30 170017069 Storvreta IBK - FBC Uppsala 7 - 5 Anders Leander, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2017-01-08 14:30 170017070 Stenhagens KK - Gottsunda IBF 4 - 3 Per Ericsson, Georgios Papadakis Stenhagen BoKC
2017-01-08 17:30 170017071 Rasbo IK - GGIK/VAIF 4 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per Ericsson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-01-08 19:30 170017072 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 7 - 0 Isak Angerbjörn, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2017-02-19 14:45 170017068 Strömsbro IF - Alunda IBF 3 - 3 Pär Hedlund, Jonathan Blank Testebo Arena
2017-01-14 10:10 170017077 Gottsunda IBF - IK Sirius IBK 1 - 10 Oliver Halvarsson, Lars Halvarsson Gottsundahallen
2017-01-14 17:00 170017075 Alunda IBF - Stenhagens KK 6 - 5 Lars Halvarsson, Maximilian Halvarsson Olandshallen
2017-01-15 12:45 170017073 Almunge IK - Strömsbro IF 8 - 8 Lars Halvarsson, Jonas Backman Almunge Sporthall
2017-01-15 18:30 170017076 FBC Uppsala - Rasbo IK 5 - 7 Johnny Söderqvist, Per Ericsson IFU Arena A
2017-03-15 20:00 170017078 GGIK/VAIF - Enköpings IBK 12 - 2 Richard Öhneskog, Jonathan Blank Valbo Sportcenter
2017-01-21 14:30 170017080 Stenhagens KK - Strömsbro IF 4 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-01-22 12:15 170017083 Enköpings IBK - FBC Uppsala 6 - 3 Johan Öberg, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2017-01-22 12:45 170017084 GGIK/VAIF - Gottsunda IBF 17 - 2 Per Linderdahl, Richard Öhneskog Kunskapsskolans Sporthall
2017-01-22 19:00 170017079 Storvreta IBK - Almunge IK 8 - 1 Arvid Englund, Thomas Tanskanen IFU Arena A
2017-03-12 19:20 170017082 IK Sirius IBK - Alunda IBF 8 - 2 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen IFU Arena - Upplands Energi
2017-01-28 13:00 170017085 Almunge IK - Stenhagens KK 8 - 4 Andreas Persson Stenberg, Pontus Orebrand Almunge Sporthall
2017-01-28 17:00 170017089 Alunda IBF - GGIK/VAIF 7 - 9 Pontus Orebrand, Jonas Backman Olandshallen
2017-01-29 08:30 170017090 FBC Uppsala - Gottsunda IBF 10 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2017-01-29 14:30 170017087 Strömsbro IF - IK Sirius IBK 2 - 11 Jakob Westerlund, Roger Morin Testebo Arena
2017-01-29 15:30 170017086 Storvreta IBK - Rasbo IK 4 - 4 Jörgen Olsson, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2017-02-04 10:10 170017096 FBC Uppsala - Alunda IBF 7 - 2 Vesa Petterson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2017-02-04 11:45 170017093 Enköpings IBK - Storvreta IBK 3 - 3 Johan Öberg, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2017-02-04 11:50 170017092 IK Sirius IBK - Stenhagens KK 8 - 0 Vesa Petterson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2017-02-04 13:00 170017094 GGIK/VAIF - Strömsbro IF 10 - 4 Petter Lundgren, Oskar Simryd Kunskapsskolans Sporthall
2017-02-05 11:45 170017091 Rasbo IK - Almunge IK 7 - 7 Thomas Tanskanen, Jonas Nordqvist Hall 2000
2017-02-11 10:20 170017097 Almunge IK - IK Sirius IBK 3 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Almunge Sporthall
2017-02-11 12:30 170017099 Stenhagens KK - GGIK/VAIF 5 - 6 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Stenhagen BoKC
2017-02-12 09:30 170017100 Storvreta IBK - Gottsunda IBF 6 - 2 Rikard Ohlström, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2017-03-10 19:45 170017101 Strömsbro IF - FBC Uppsala 4 - 9 Martin Stenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2017-03-21 19:30 170017098 Rasbo IK - Enköpings IBK 3 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2017-02-26 15:40 170017104 GGIK/VAIF - IK Sirius IBK 4 - 7 Roger Morin, Robert Brodin Valbo Sportcenter
2017-03-17 18:45 170017106 FBC Uppsala - Stenhagens KK 8 - 4 Christoffer Stenlund, Andreas Bengtsson IFU Arena - Upplands Energi
2017-03-24 20:00 170017107 Alunda IBF - Storvreta IBK 0 - 6 Johnny Söderqvist, Christoffer Stenlund Olandshallen
2017-03-24 20:30 170017103 Enköpings IBK - Almunge IK 4 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2017-03-25 09:10 170017105 Gottsunda IBF - Rasbo IK 3 - 16 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Gottsundahallen
2017-03-04 12:45 170017110 Enköpings IBK - Gottsunda IBF 2 - 2 Hampus Andersson, Vesa Petterson S:t Ilianshallen
2017-03-04 14:30 170017109 Almunge IK - GGIK/VAIF 3 - 14 Pierre Engström, Roland Carlsson Almunge Sporthall
2017-03-05 14:10 170017112 Rasbo IK - Alunda IBF 10 - 3 Jörgen Olsson, Pontus Orebrand Hall 2000
2017-03-05 15:30 170017114 Storvreta IBK - Strömsbro IF 6 - 0 Theodor Jonsson, Simon Johansson IFU Arena – Lundqvist EL
2017-03-05 18:30 170017111 IK Sirius IBK - FBC Uppsala 7 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-03-11 10:00 170017115 Gottsunda IBF - Almunge IK 4 - 13 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Gottsundahallen
2017-03-11 15:40 170017117 Alunda IBF - Enköpings IBK 4 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Olandshallen
2017-03-12 10:00 170017120 Storvreta IBK - Stenhagens KK 5 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena A
2017-03-12 15:30 170017119 Strömsbro IF - Rasbo IK WO (5 - 0) Testebo Arena
2017-03-25 18:00 170017116 FBC Uppsala - GGIK/VAIF 5 - 11 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2017-03-18 10:10 170017122 Gottsunda IBF - Alunda IBF 3 - 10 Lars Halvarsson, Alexander Sommensjö Gottsundahallen
2017-03-18 12:30 170017121 Almunge IK - FBC Uppsala 3 - 8 Nick Kyller, Henrik Wallenborg Almunge Sporthall
2017-03-18 13:45 170017124 Enköpings IBK - Strömsbro IF WO (5 - 0) S:t Ilianshallen
2017-03-18 18:30 170017125 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 5 - 4 Handrin Thunkvist, Nick Kyller IFU Arena – DHinox
2017-03-19 17:20 170017126 Rasbo IK - Stenhagens KK 4 - 0 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Hall 2000
2017-03-26 10:45 170017131 Stenhagens KK - Enköpings IBK 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2017-03-26 11:50 170017130 Storvreta IBK - GGIK/VAIF 9 - 4 Jan-Olov Cederholm, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2017-03-26 15:00 170017127 Alunda IBF - Almunge IK 6 - 5 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2017-03-26 15:45 170017129 Strömsbro IF - Gottsunda IBF 7 - 5 David Karlsson, Jonathan Blank Testebo Arena
2017-03-26 17:00 170017132 Rasbo IK - IK Sirius IBK 4 - 0 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 20 18 0 2 144-59 85 54
2. GGIK/ VAIF 20 17 0 3 173-87 86 51
3. Storvreta IBK 20 12 4 4 106-60 46 40
4. Rasbo IK 20 12 3 5 121-59 62 39
5. Enköpings IBK 20 8 6 6 91-94 -3 30
6. FBC Uppsala 20 8 1 11 107-109 -2 25
7. Strömsbro IF 20 6 4 10 88-126 -38 22
8. Almunge IK 20 5 5 10 105-135 -30 20
9. Stenhagens KK 20 5 3 12 74-97 -23 18
10. Alunda IBF 20 5 1 14 75-139 -64 16
11. Gottsunda IBF 20 0 1 19 61-180 -119 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis