Pantamera Flickor Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-15 10:00 247021034 Sundsvalls IBF F03-04 - Granlo BK F02 2 - 2 Hanna Svanström, Julia Holmlund Hagahallen
2016-10-15 10:00 247021079 IBK Härnösand F02/03 - Örnsköldsvik IBK F03 2 - 7 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-15 11:30 247021013 Indals-Lidens SK F01-02 - Jäbo IK F04 0 - 30 Hanna Svanström, Julia Holmlund Höglunda
2016-10-15 13:00 247021027 Jemtland Innebandy - Nätra IBK F01/04 4 - 2 Fredrik Essvall, Fredrik Gullberg Fyrvallahallen
2016-10-15 14:00 247021087 IBK Härnösand F02/03 - Jäbo IK F04 1 - 4 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2016-10-15 17:00 247021001 Indals-Lidens SK F01-02 - Örnsköldsvik IBK F03 0 - 31 Emil Hedlund, Peter Palander Hagahallen
2016-10-20 19:30 247021002 Granlo BK F02 - Vattjoms IK F01/03 0 - 9 Johan Löthman, Jon Lundgren Höglunda
2016-10-22 10:00 247021006 Örnsköldsvik IBK F03 - Ankarsvik BK F03 3 - 1 Mikael Körning, Jimmy Johansson Nolaskolan
2016-10-22 11:30 247021077 Jäbo IK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 4 - 2 Emma Hägglöf, Elin Lindgren Nolaskolan
2016-10-22 14:00 247021010 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand F02/03 5 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2016-10-22 14:30 247021026 Jäbo IK F04 - Ankarsvik BK F03 4 - 2 Boo Hydling, Isak Rönkä Nolaskolan
2016-10-22 16:00 247021012 Örnsköldsvik IBK F03 - Sundsvalls IBF F03-04 5 - 2 Boo Hydling, Isak Rönkä Nolaskolan
2016-10-23 11:30 247021025 Indals-Lidens SK F01-02 - Granlo BK F02 0 - 21 Emilia Andersson, Alexander Kroik Skönsbergshallen
2016-11-13 10:00 247021015 Gullänget-Kroksta IBS F03 - IBK Härnösand F02/03 2 - 7 Elin Lindgren, Emma Hägglöf Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-13 10:30 247021011 Ankarsvik BK F03 - Vattjoms IK F01/03 2 - 5 Jon Lundgren, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2016-11-13 10:30 247021094 Nätra IBK F01/04 - Indals-Lidens SK F01-02 14 - 0 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2016-11-13 11:30 247021014 Granlo BK F02 - Jemtland Innebandy 3 - 4 Niklas Bäckström, Mattias Karlsson Hagahallen
2016-11-13 13:00 247021059 Nätra IBK F01/04 - IBK Härnösand F02/03 2 - 4 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2016-11-13 14:00 247021102 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Indals-Lidens SK F01-02 17 - 1 Emma Hägglöf, Sara Haarahiltunen Höglandshallen Örnsköldsvik
2016-11-13 14:30 247021031 Ankarsvik BK F03 - Jemtland Innebandy 0 - 1 Niklas Bäckström, Mattias Karlsson Hagahallen
2016-11-19 17:00 247021016 Sundsvalls IBF F03-04 - Ankarsvik BK F03 1 - 1 Patrik Sjöberg, Niklas Bäckström Hagahallen
2016-11-20 11:00 247021017 Nätra IBK F01/04 - Vattjoms IK F01/03 2 - 5 Mathias Johansson, Calle Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2016-11-20 12:30 247021019 IBK Härnösand F02/03 - Indals-Lidens SK F01-02 17 - 0 Arvid Larsson, Niklas Bäckström Landgrenshallen (Plan A)
2016-11-20 14:00 247021029 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Vattjoms IK F01/03 2 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Nolaskolan
2017-02-25 10:00 247021020 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Granlo BK F02 5 - 4 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-02-25 14:00 247021008 Nätra IBK F01/04 - Granlo BK F02 4 - 2 Thilip Nadarajah, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2016-11-26 10:30 247021109 Sundsvalls IBF F03-04 - Jemtland Innebandy 6 - 2 Robin Uhlin, Anders Johansson Skönsbergshallen
2016-11-26 13:00 247021041 Ankarsvik BK F03 - Gullänget-Kroksta IBS F03 1 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2016-11-26 13:30 247021023 Vattjoms IK F01/03 - Jemtland Innebandy 4 - 0 Alexander Bergman, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2016-11-26 17:00 247021075 Granlo BK F02 - Gullänget-Kroksta IBS F03 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2016-11-27 12:30 247021097 Granlo BK F02 - IBK Härnösand F02/03 12 - 4 Hugo Wikholm, Andreas Larsson Höglunda
2016-11-27 13:00 247021022 Sundsvalls IBF F03-04 - Jäbo IK F04 3 - 6 Robin Uhlin, Isak Eriksson Hagahallen
2016-11-27 16:00 247021091 Ankarsvik BK F03 - IBK Härnösand F02/03 1 - 2 Christoffer Holmberg, Alexander Bergman Hagahallen
2016-11-27 16:30 247021049 Vattjoms IK F01/03 - Jäbo IK F04 4 - 4 Urban Berglund, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
2016-12-04 12:00 247021030 Granlo BK F02 - Örnsköldsvik IBK F03 1 - 5 Teodor Lundgren, Alexander Kroik Hagahallen
2016-12-04 12:00 247021078 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK F01/03 1 - 1 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2016-12-04 14:00 247021004 IBK Härnösand F02/03 - Nätra IBK F01/04 2 - 1 Urban Berglund, Fredrik Nensén Landgrenshallen (Plan A)
2016-12-04 15:00 247021061 Ankarsvik BK F03 - Örnsköldsvik IBK F03 2 - 6 Teodor Lundgren, Alexander Kroik Hagahallen
2017-01-08 13:30 247021007 Sundsvalls IBF F03-04 - Indals-Lidens SK F01-02 9 - 0 Teodor Lundgren, Jesper Doherty Hagahallen
2017-04-01 14:30 247021039 Indals-Lidens SK F01-02 - Nätra IBK F01/04 1 - 13 Stefan Nyberg, Mathias Johansson Nolaskolan
2016-11-27 11:30 247021044 Nätra IBK F01/04 - Örnsköldsvik IBK F03 1 - 8 Maria Dahlin, Emma Hägglöf Köpmanholmens Sporthall
2016-12-04 13:30 247021009 Jäbo IK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F03 8 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2016-12-11 10:00 247021018 Jäbo IK F04 - Örnsköldsvik IBK F03 2 - 3 Emma Hägglöf, Boo Hydling Skyttis Arena
2016-12-11 10:00 247021033 Nätra IBK F01/04 - Gullänget-Kroksta IBS F03 5 - 3 Jimmy Johansson, Mathias Johansson Köpmanholmens Sporthall
2016-12-11 13:00 247021035 Vattjoms IK F01/03 - Indals-Lidens SK F01-02 10 - 0 Thomas Berglund, Mattias Karlsson Matfors Sporthall
2017-01-15 11:00 247021052 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Örnsköldsvik IBK F03 4 - 2 Emma Hägglöf, Sara Haarahiltunen Skyttis Arena
2017-01-15 11:30 247021005 Jemtland Innebandy - Jäbo IK F04 3 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Fyrvallahallen
2017-01-15 12:00 247021045 Sundsvalls IBF F03-04 - Vattjoms IK F01/03 3 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2017-01-15 14:30 247021043 Jemtland Innebandy - Indals-Lidens SK F01-02 21 - 0 Mats Finke, Urban Larsson Fyrvallahallen
2017-01-21 12:00 247021042 IBK Härnösand F02/03 - Granlo BK F02 3 - 1 Fredrik Söderholm, Isak Rönkä Landgrenshallen (Plan A)
2017-03-22 19:00 247021036 IBK Härnösand F02/03 - Ankarsvik BK F03 5 - 1 Jan Lindberg, Arvid Larsson Landgrenshallen (Plan A)
2017-01-22 10:30 247021050 Sundsvalls IBF F03-04 - Nätra IBK F01/04 4 - 0 Marcus Carlson, Urban Berglund Höglunda
2017-01-22 14:30 247021072 Vattjoms IK F01/03 - Nätra IBK F01/04 8 - 1 Julia Holmlund, Fredrik Strandlund Matfors Sporthall
2017-01-22 15:30 247021070 IBK Härnösand F02/03 - Gullänget-Kroksta IBS F03 8 - 0 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2017-01-22 17:00 247021046 Granlo BK F02 - Ankarsvik BK F03 2 - 1 Hugo Wikholm, Marcus Carlson Hagahallen
2017-04-01 10:30 247021047 Indals-Lidens SK F01-02 - Gullänget-Kroksta IBS F03 3 - 11 Emma Hägglöf, Boo Hydling Nolaskolan
2016-10-30 12:30 247021055 Jäbo IK F04 - Nätra IBK F01/04 3 - 2 Stefan Nyberg, Emma Hägglöf Skyttis Arena
2017-01-28 10:00 247021028 IBK Härnösand F02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 2 - 3 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Öbacka SC
2017-01-28 16:00 247021053 IBK Härnösand F02/03 - Vattjoms IK F01/03 2 - 4 Jan Lindberg, Urban Berglund Landgrenshallen (Plan A)
2017-01-29 11:30 247021048 Örnsköldsvik IBK F03 - Jemtland Innebandy 4 - 4 Mathias Johansson, Isak Rönkä Nolaskolan
2017-01-29 11:30 247021051 Ankarsvik BK F03 - Indals-Lidens SK F01-02 13 - 0 Isak Eriksson, Alexander Kroik Skönsbergshallen
2017-01-29 14:30 247021060 Jäbo IK F04 - Jemtland Innebandy 9 - 3 Emma Hägglöf, Boo Hydling Nolaskolan
2016-12-18 12:00 247021054 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF F03-04 10 - 3 Kenneth Lindmark, Lars Nyström Östersunds sporthall
2017-02-05 11:00 247021032 Jäbo IK F04 - IBK Härnösand F02/03 2 - 5 Mikael Körning, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-05 11:00 247021056 Örnsköldsvik IBK F03 - Indals-Lidens SK F01-02 19 - 0 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-02-05 13:30 247021068 Jäbo IK F04 - Indals-Lidens SK F01-02 24 - 0 Andreas Nyman, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-05 14:00 247021086 Jemtland Innebandy - Ankarsvik BK F03 2 - 0 Kenneth Lindmark, Tomas Scott Fyrvallahallen
2017-02-05 15:00 247021024 Örnsköldsvik IBK F03 - IBK Härnösand F02/03 4 - 2 Göran Edlund, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-08 19:00 247021057 Vattjoms IK F01/03 - Granlo BK F02 3 - 1 Patrik Sjöberg, Emil Hedlund Matfors Sporthall
2017-02-11 11:30 247021062 Indals-Lidens SK F01-02 - Sundsvalls IBF F03-04 1 - 18 Peterson Lugero Sundsvalls Sporthall-A
2017-02-12 10:30 247021021 Ankarsvik BK F03 - Nätra IBK F01/04 6 - 0 Andreas Bjurman, Johan Löthman Hagahallen
2017-02-12 12:00 247021098 Indals-Lidens SK F01-02 - Jemtland Innebandy 0 - 18 Andreas Bjurman, Johan Löthman Hagahallen
2017-02-12 13:30 247021063 Granlo BK F02 - Nätra IBK F01/04 4 - 3 Christoffer Holmberg, Robin Uhlin Hagahallen
2017-02-12 14:30 247021064 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Jäbo IK F04 3 - 10 Ivica Matanovic, Javier Lindström Skyttis Arena
2017-02-12 16:00 247021065 IBK Härnösand F02/03 - Jemtland Innebandy 5 - 6 Mathias Johansson, Göran Edlund Landgrenshallen (Plan A)
2017-02-18 11:00 247021069 Jemtland Innebandy - Granlo BK F02 6 - 5 Kristian Kumpulainen, Tomas Scott Östersunds sporthall
2017-02-18 16:00 247021092 Jemtland Innebandy - Gullänget-Kroksta IBS F03 7 - 2 Kristian Kumpulainen, Tomas Scott Östersunds sporthall
2017-02-19 10:00 247021110 Nätra IBK F01/04 - Jäbo IK F04 2 - 8 Elin Lindgren, Simon Hedkvist Köpmanholmens Sporthall
2017-02-19 11:30 247021095 Vattjoms IK F01/03 - Örnsköldsvik IBK F03 4 - 1 Anders Johansson, Alexander Bergman Matfors Sporthall
2017-02-19 14:30 247021067 Sundsvalls IBF F03-04 - Örnsköldsvik IBK F03 5 - 4 Tomas Lindberg, Julia Holmlund Hagahallen
2017-02-19 15:00 247021066 Vattjoms IK F01/03 - Ankarsvik BK F03 0 - 1 Christoffer Holmberg, Robin Uhlin Matfors Sporthall
2017-02-25 10:30 247021071 Ankarsvik BK F03 - Sundsvalls IBF F03-04 3 - 4 Tomas Lindberg Skönsbergshallen
2017-02-26 10:00 247021085 Örnsköldsvik IBK F03 - Granlo BK F02 6 - 0 Maria Dahlin, Stefan Nyberg Nolaskolan
2017-02-26 10:45 247021104 Jäbo IK F04 - Vattjoms IK F01/03 2 - 6 Emma Hägglöf, Sara Haarahiltunen Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-26 11:00 247021106 Indals-Lidens SK F01-02 - Ankarsvik BK F03 1 - 15 , Jan Öberg Skönsbergshallen
2017-02-26 11:30 247021037 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Jemtland Innebandy 1 - 4 Isak Rönkä, Mathias Johansson Nolaskolan
2017-02-26 14:00 247021093 Jäbo IK F04 - Granlo BK F02 5 - 0 Mikael Berglund, Isak Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2017-02-26 14:30 247021040 Örnsköldsvik IBK F03 - Vattjoms IK F01/03 5 - 3 Sara Haarahiltunen, Elin Lindgren Nolaskolan
2017-02-26 15:00 247021082 Nätra IBK F01/04 - Jemtland Innebandy 4 - 11 Göran Norberg, Ivica Matanovic Köpmanholmens Sporthall
2017-03-18 14:30 247021073 Örnsköldsvik IBK F03 - Jäbo IK F04 3 - 2 Göran Norberg, Boo Hydling Skyttis Arena
2017-03-19 11:00 247021096 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Ankarsvik BK F03 2 - 4 Simon Hedkvist, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-19 11:00 247021105 Nätra IBK F01/04 - Sundsvalls IBF F03-04 2 - 4 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2017-03-19 14:00 247021003 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Sundsvalls IBF F03-04 1 - 9 Simon Hedkvist, Sara Haarahiltunen Örnsköldsviks Sporthall
2017-03-19 14:00 247021076 Nätra IBK F01/04 - Ankarsvik BK F03 3 - 6 Johnnie Lundmark, Göran Norberg Köpmanholmens Sporthall
2017-03-19 15:00 247021108 Vattjoms IK F01/03 - IBK Härnösand F02/03 4 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2017-03-26 18:45 247021074 Indals-Lidens SK F01-02 - IBK Härnösand F02/03 1 - 21 Jon Lundgren, Markus Helsing Hagahallen
2017-04-02 18:30 247021080 Granlo BK F02 - Indals-Lidens SK F01-02 13 - 1 Julia Holmlund, Sofie Öman Hagahallen
2017-03-26 11:30 247021038 Granlo BK F02 - Jäbo IK F04 1 - 5 Hugo Wikholm, Peterson Lugero Skönsbergshallen
2017-03-26 11:30 247021058 Sundsvalls IBF F03-04 - Gullänget-Kroksta IBS F03 8 - 4 Andreas Bjurman, Isak Eriksson Hagahallen
2017-03-26 12:00 247021103 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK F03 1 - 8 Mats Finke, Urban Larsson Torvallaskolans sporthall
2017-03-26 14:30 247021081 Ankarsvik BK F03 - Jäbo IK F04 2 - 1 Jon Lundgren, Peterson Lugero Skönsbergshallen
2017-03-26 14:30 247021083 Sundsvalls IBF F03-04 - IBK Härnösand F02/03 6 - 2 Andreas Bjurman, Isak Eriksson Hagahallen
2017-03-26 15:00 247021084 Vattjoms IK F01/03 - Gullänget-Kroksta IBS F03 8 - 2 Mattias Karlsson, Niklas Bäckström Matfors Sporthall
2017-03-26 17:00 247021101 Ankarsvik BK F03 - Granlo BK F02 11 - 1 Viktor Hammarstedt, Marcus Carlson Skönsbergshallen
2016-10-30 11:00 247021107 Örnsköldsvik IBK F03 - Gullänget-Kroksta IBS F03 2 - 1 Stefan Nyberg, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2017-03-23 19:30 247021089 Granlo BK F02 - Sundsvalls IBF F03-04 0 - 7 Patrik Sjöberg, Isak Eriksson Höglunda
2017-04-02 11:00 247021088 Gullänget-Kroksta IBS F03 - Nätra IBK F01/04 7 - 1 Isak Rönkä, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2017-04-02 11:30 247021100 Vattjoms IK F01/03 - Sundsvalls IBF F03-04 3 - 5 Alexander Bergman, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2017-04-02 14:00 247021099 Örnsköldsvik IBK F03 - Nätra IBK F01/04 4 - 2 Emma Hägglöf, Stefan Nyberg Örnsköldsviks Sporthall
2017-04-02 15:00 247021090 Indals-Lidens SK F01-02 - Vattjoms IK F01/03 0 - 21 Andreas Bjurman, Marcus Carlson Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK F03 20 16 1 3 130-39 91 49
2. Sundsvalls IBF F03-04 20 14 2 4 104-54 50 44
3. Jäbo IK F04 20 14 1 5 141-47 94 43
4. Vattjoms IK F01/ 03 20 13 2 5 107-39 68 41
5. Jemtland Innebandy 20 12 2 6 113-73 40 38
6. IBK Härnösand F02/ 03 20 12 0 8 107-66 41 36
7. Ankarsvik BK F03 20 8 2 10 73-44 29 26
8. Granlo BK F02 20 5 2 13 76-87 -11 17
9. Gullänget-Kroksta IBS F03 20 5 2 13 73-98 -25 17
10. Nätra IBK F01/ 04 20 4 0 16 64-94 -30 12
11. Indals-Lidens SK F01-02 20 0 0 20 9-356 -347 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis