Division 2 (2016/17)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:30 150020004 Lokomotiv Kista IBF - Västerorts IBK 2 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Ärvingehallen
2016-09-24 13:00 150020001 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 10 - 3 Per Calmén, Alexander Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2016-09-25 13:00 150020005 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 9 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2016-09-25 14:30 150020003 Hässelby SK IBK - Bro IK 8 - 10 Erik Hellgren, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2016-10-02 13:30 150020009 Västerorts IBK - Hässelby SK IBK 6 - 10 Christian Ljunggren, Magnus Westerberg Råstaparkhallen
2016-10-02 14:00 150020008 Kungsängens IF - Lokomotiv Kista IBF 11 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Ekhammarshallen
2016-10-02 16:15 150020010 Bro IK - Centralvägens IBK 3 - 11 Nicklas Sundgren, Niklas Forsman Bro Sporthall
2017-02-19 15:00 150020007 Enebybergs IF - Sigtuna IF IBK 7 - 10 Magnus Berg, Mats Järnmark Mörbyhallen
2016-10-08 13:30 150020013 Rotebro IS IBK - Bro IK 8 - 4 Stefano Bianque, Ulf Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2016-10-09 13:45 150020014 Centralvägens IBK - Västerorts IBK 16 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2016-10-09 15:00 150020015 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 4 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Håkan Taxén Hässelbyhallen
2016-10-09 16:30 150020016 Lokomotiv Kista IBF - Enebybergs IF 1 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-10-16 12:00 150020022 Västerorts IBK - Rotebro IS IBK 3 - 15 Micke Roth, Mats Järnmark Råstaparkhallen
2016-10-16 14:15 150020021 Kungsängens IF - Centralvägens IBK 4 - 13 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2016-10-16 17:45 150020024 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 9 Karl Hurtig, Sampo Friberg Grindtorpshallen
2016-10-16 19:30 150020020 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Mats Järnmark, Tony Verho Mörbyhallen
2016-10-22 11:30 150020028 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 12 Magnus Johansson, Johan Hillergren Ärvingehallen
2016-10-22 12:30 150020025 Rotebro IS IBK - Kungsängens IF 16 - 7 Stefano Bianque, Arne Brovig Rotebrohallen (Nya)
2016-10-22 17:30 150020026 Centralvägens IBK - Enebybergs IF 4 - 7 Christian Högberg, Peter Kirch Väsby skolan
2016-10-23 17:30 150020029 Bro IK - Täby FC (B) 15 - 1 Fredrik Nensén, Arne Brovig Bro Sporthall
2016-10-30 14:15 150020031 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 8 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-10-30 16:15 150020035 Västerorts IBK - Bro IK 12 - 4 Jonas Laurell, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2016-10-30 17:00 150020036 Täby FC (B) - Lokomotiv Kista IBF 18 - 0 Aarre Hietanen, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-10-30 17:15 150020033 Enebybergs IF - Rotebro IS IBK 3 - 7 Sampo Friberg, Wen-chung Tsai Danderyds Gymnasium
2016-11-05 16:15 150020038 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2016-11-06 13:00 150020039 Hässelby SK IBK - Lokomotiv Kista IBF 8 - 7 Patrik Andersén, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2016-11-06 13:00 150020040 Västerorts IBK - Täby FC (B) 11 - 6 Linus Warrenstein, Björn Söderström Råstaparkhallen
2016-11-06 15:45 150020041 Bro IK - Kungsängens IF 13 - 5 Arne Brovig, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-11-19 10:00 150020043 Lokomotiv Kista IBF - Centralvägens IBK 3 - 17 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2016-11-20 13:00 150020048 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 10 - 5 Dennis Svensson, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-11-20 14:45 150020047 Kungsängens IF - Västerorts IBK 4 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Ekhammarshallen
2016-11-20 17:45 150020044 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 7 - 5 Fredrik Nensén, Per Calmén Prästängshallen
2016-11-20 19:30 150020046 Enebybergs IF - Bro IK 3 - 6 Mattias Nordlund, Mats Järnmark Mörbyhallen
2016-11-26 16:15 150020049 Rotebro IS IBK - Lokomotiv Kista IBF 12 - 1 Lars Samuelsson, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2016-11-27 12:45 150020051 Kungsängens IF - Täby FC (B) 3 - 7 Torbjörn Lundin, Imtiaz Karim Ekhammarshallen
2016-11-27 13:00 150020052 Västerorts IBK - Enebybergs IF 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Råstaparkhallen
2016-11-27 18:00 150020050 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 10 - 6 Arne Brovig, Niklas Forsman Väsby skolan
2016-12-03 10:15 150020059 Enebybergs IF - Kungsängens IF 7 - 6 Lars Reuterhagen, Tony Verho Mörbyhallen
2016-12-03 16:00 150020055 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 5 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Lars Reuterhagen Hässelbyhallen
2016-12-03 18:45 150020057 Sigtuna IF IBK - Bro IK 8 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-12-04 13:15 150020060 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 3 - 8 Lars Reuterhagen, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-12-10 17:30 150020061 Rotebro IS IBK - Centralvägens IBK 5 - 10 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Sollentuna sim och sporthall
2016-12-11 15:30 150020064 Västerorts IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 6 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Råstaparkhallen
2016-12-11 18:15 150020062 Enebybergs IF - Täby FC (B) 5 - 6 Per Sundvall, Lars Sundlöf Mörbyhallen
2016-12-11 19:15 150020065 Bro IK - Lokomotiv Kista IBF 12 - 3 Thomas Bégat, Robert Milerud Bro Sporthall
2016-12-18 11:45 150020068 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 3 - 18 Daniel Eklund, Stefano Bianque Ekhammarshallen
2016-12-18 15:15 150020069 Västerorts IBK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 2 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Solnahallen
2016-12-18 17:15 150020070 Bro IK - Hässelby SK IBK 15 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-12-18 18:00 150020072 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 4 - 7 Magnus Westerberg, Tony Verho Grindtorpshallen
2017-01-14 12:00 150020076 Lokomotiv Kista IBF - Kungsängens IF 6 - 7 Mario Mallengren, Mats Järnmark Ärvingehallen
2017-01-15 13:30 150020074 Centralvägens IBK - Bro IK 17 - 2 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Väsby skolan
2017-01-15 19:30 150020075 Hässelby SK IBK - Västerorts IBK 5 - 10 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2017-01-15 19:45 150020077 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF 12 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2017-01-22 12:45 150020082 Västerorts IBK - Centralvägens IBK 3 - 13 Michael Selg, Fabian Fahimi Råstaparkhallen
2017-01-22 15:15 150020081 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 11 - 7 Fredrik Nensén, Per Calmén Ekhammarshallen
2017-01-22 17:30 150020083 Bro IK - Rotebro IS IBK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
2017-01-22 19:15 150020080 Enebybergs IF - Lokomotiv Kista IBF 14 - 3 Per Sundvall, Ken Johansson Danderyds Gymnasium
2017-01-28 13:00 150020085 Rotebro IS IBK - Västerorts IBK 11 - 2 Imtiaz Karim, Arne Brovig Rotebrohallen (Nya)
2017-01-29 12:00 150020086 Centralvägens IBK - Kungsängens IF 15 - 8 Per Calmén, Fredrik Nensén Väsby skolan
2017-01-29 16:15 150020089 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 8 - 6 Marco Svenström, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-01-29 21:00 150020087 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF 7 - 7 Mario Mallengren, Ken Johansson Hässelbyhallen
2017-02-05 13:00 150020094 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK 9 - 6 William Albrecht, Mikael Lemker Ekhammarshallen
2017-02-05 14:00 150020091 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 20 - 1 Jonas Sandberg, Stefano Bianque Prästängshallen
2017-02-05 17:15 150020093 Enebybergs IF - Centralvägens IBK 2 - 8 Aarre Hietanen, Ken Johansson Danderyds Gymnasium
2017-02-05 17:15 150020096 Täby FC (B) - Bro IK 8 - 6 Magnus Johansson, Magnus Berg Grindtorpshallen
2017-02-11 13:30 150020097 Rotebro IS IBK - Enebybergs IF 7 - 7 Fredrik Nensén, Kenny Ly Rotebrohallen (Nya)
2017-02-12 17:00 150020101 Bro IK - Västerorts IBK 9 - 3 Per Calmén, Daniel Eklund Bro Sporthall
2017-02-12 19:15 150020099 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 5 - 8 Ken Johansson, Jan Lingemark Hässelbyhallen
2017-02-18 14:00 150020100 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC (B) 2 - 9 Sampo Friberg, Tony Verho Ärvingehallen
2017-02-25 11:30 150020103 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK 8 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Fredrik Hallenberg Ärvingehallen
2017-02-26 11:30 150020107 Kungsängens IF - Bro IK 11 - 8 Ken Johansson, Abbe Lami Ekhammarshallen
2017-02-26 13:00 150020104 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 8 - 12 Marco Svenström, Arne Brovig Prästängshallen
2017-02-26 13:00 150020108 Täby FC (B) - Västerorts IBK 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Leif Karlsson Grindtorpshallen
2017-03-04 10:00 150020109 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 9 - 7 Mikael Lemker, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-03-05 13:00 150020111 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 13 - 2 Fadi Saffo, Kent Kastell Hässelbyhallen
2017-03-05 13:30 150020112 Västerorts IBK - Kungsängens IF 8 - 13 Abbe Lami, Sadjad Nima Råstaparkhallen
2017-03-05 14:15 150020113 Bro IK - Enebybergs IF 19 - 1 Ken Johansson, Mario Mallengren Bro Sporthall
2017-03-11 14:00 150020110 Centralvägens IBK - Lokomotiv Kista IBF 15 - 3 Jan Lingemark, Magnus Johansson Väsby skolan
2017-03-18 12:00 150020115 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 3 - 14 Daniel Eklund, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2017-03-18 13:00 150020116 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK 2 - 10 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Ärvingehallen
2017-03-19 15:30 150020120 Täby FC (B) - Kungsängens IF 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-03-19 19:00 150020119 Enebybergs IF - Västerorts IBK 6 - 7 Per Sundvall, Martin Svensson Mörbyhallen
2017-04-01 13:00 150020122 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 13 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Väsby skolan
2017-04-01 13:30 150020121 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 9 - 0 Roland Nester, Joakim Levin Rotebrohallen (Nya)
2017-04-02 10:45 150020123 Kungsängens IF - Enebybergs IF 3 - 13 Per Calmén, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2017-04-02 17:45 150020125 Bro IK - Sigtuna IF IBK 2 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-04-08 12:00 150020129 Lokomotiv Kista IBF - Bro IK 6 - 24 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ärvingehallen
2017-04-09 14:30 150020127 Centralvägens IBK - Rotebro IS IBK 10 - 7 Per Calmén, Stefan Flöjt Väsby skolan
2017-04-09 14:30 150020132 Täby FC (B) - Enebybergs IF 3 - 8 Tobias Ekmark, Björn Landin Grindtorpshallen
2017-04-09 18:30 150020130 Sigtuna IF IBK - Västerorts IBK WO (5 - 0) Stefano Bianque, Simon Bernhardsson Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Centralvägens IBK 18 16 0 2 211-78 133 48
2. Sigtuna IF IBK 18 15 1 2 166-84 82 46
3. Rotebro IS IBK 18 13 1 4 159-87 72 40
4. Bro IK 18 9 0 9 162-124 38 27
5. Kungsängens IF 18 8 0 10 119-162 -43 24
6. Enebybergs IF 18 6 4 8 114-118 -4 22
7. Västerorts IBK 18 7 1 10 103-137 -34 22
8. Täby FC (B) 18 7 0 11 98-134 -36 21
9. Hässelby SK IBK 18 3 3 12 111-153 -42 12
10. Lokomotiv Kista IBF 18 1 0 17 56-222 -166 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:15 150022004 Kvarnbergsplans IBK - Sofiebergs IBK 10 - 5 Kent Budell, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2016-09-25 16:15 150022005 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 8 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Ormingehallen
2016-09-27 21:00 150022003 IBK Globen - Sörskogens IF 8 - 6 Aldin Imamovic, Thomas Gjutarenäfve Skarpnäckshallen
2016-10-02 10:15 150022009 Sofiebergs IBK - IBK Globen 4 - 14 Kari Malmros, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2016-10-02 13:00 150022008 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 4 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Flemingsbergshallen
2016-10-02 14:45 150022010 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF (B) 4 - 15 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2016-10-08 15:00 150022014 Hammarby IF IBF (B) - Sofiebergs IBK 8 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2016-10-09 12:45 150022013 Skogås/Trångsunds IBK - Sörskogens IF 8 - 4 Aarre Hietanen, Johan Hessing Skogåshallen
2016-10-09 17:30 150022017 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 7 - 5 Björn Larsson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2016-10-11 21:00 150022015 IBK Globen - Segeltorps IF 7 - 3 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Skarpnäckshallen
2016-10-15 16:15 150022021 Segeltorps IF - Hammarby IF IBF (B) 7 - 9 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Flemingsbergshallen
2016-10-16 11:30 150022022 Sofiebergs IBK - Skogås/Trångsunds IBK 13 - 4 Leif Karlsson, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2016-10-16 20:30 150022019 FBI Tullinge - Kvarnbergsplans IBK 10 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tullingehallen
2016-10-22 12:45 150022025 Skogås/Trångsunds IBK - Segeltorps IF 8 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Skogåshallen
2016-10-23 16:00 150022028 Kvarnbergsplans IBK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Petra Dynesius, Lars Sundlöf Tomtbergahallen
2016-10-25 21:00 150022027 IBK Globen - FBI Tullinge 8 - 4 Aldin Imamovic, Tony Verho Skarpnäckshallen
2016-10-29 19:30 150022032 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (B) 8 - 9 Tobias Berger, Anders Westerberg Tullingehallen
2016-10-30 17:30 150022031 Nacka Wallenstam IBK - IBK Globen 4 - 8 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Ormingehallen
2016-10-30 18:15 150022035 Sofiebergs IBK - Sörskogens IF 8 - 5 Robin Berger, Patrik Andersén Tyresöhallen
2016-11-05 14:30 150022038 Hammarby IF IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 10 Tony Verho, Christian Ljunggren Sjöstadshallen
2016-11-06 14:45 150022037 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge 6 - 6 Tony Verho, Wen-chung Tsai Skogåshallen
2016-11-08 21:00 150022039 IBK Globen - Kvarnbergsplans IBK 11 - 9 Per Sundvall, Jan Lingemark Skarpnäckshallen
2016-11-12 15:00 150022041 Sörskogens IF - Segeltorps IF 4 - 5 Sampo Friberg, Tony Verho Flemingsbergshallen
2016-11-19 14:45 150022043 Kvarnbergsplans IBK - Hammarby IF IBF (B) 10 - 9 Tony Verho, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2016-11-20 17:00 150022044 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 6 Kent Kastell, Håkan Augustsson Ormingehallen
2016-11-20 17:00 150022047 Segeltorps IF - Sofiebergs IBK 5 - 7 Daniel Eriksson, Petra Dynesius Flemingsbergshallen
2016-11-26 13:00 150022049 Skogås/Trångsunds IBK - Kvarnbergsplans IBK 8 - 7 Magnus Berg, Tony Verho Skogåshallen
2016-11-26 14:30 150022053 Sörskogens IF - FBI Tullinge 5 - 11 Magnus Berg, Tony Verho Skogåshallen
2016-11-27 20:15 150022050 Hammarby IF IBF (B) - IBK Globen 23 - 5 Tony Verho, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2016-12-03 19:30 150022058 FBI Tullinge - Sofiebergs IBK 9 - 5 Shabbir Ahmed, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-12-04 15:30 150022057 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 13 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Ormingehallen
2016-12-06 21:00 150022055 IBK Globen - Skogås/Trångsunds IBK 12 - 4 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Skarpnäckshallen
2016-12-11 09:15 150022065 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK 6 - 16 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skogåshallen
2016-12-11 11:45 150022063 Segeltorps IF - FBI Tullinge 6 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2016-12-11 16:45 150022061 Skogås/Trångsunds IBK - Hammarby IF IBF (B) 5 - 10 Marco Svenström, Aarre Hietanen Skogåshallen
2016-12-11 19:15 150022064 Sofiebergs IBK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 13 Sadjad Nima, Abbe Lami Tyresöhallen
2016-12-17 17:00 150022070 Sörskogens IF - IBK Globen OW (0 - 5) Thomas Gjutarenäfve, Johan Hessing Tomtbergahallen
2016-12-18 11:15 150022068 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 15 Johan Hessing, Tony Verho Flemingsbergshallen
2016-12-18 19:45 150022069 Sofiebergs IBK - Kvarnbergsplans IBK 7 - 6 Wen-chung Tsai, Fredrik Berglund Sonesson Tyresöhallen
2017-01-10 21:00 150022075 IBK Globen - Sofiebergs IBK 10 - 4 Aldin Imamovic, Thomas Gjutarenäfve Skarpnäckshallen
2017-01-14 17:15 150022074 Hammarby IF IBF (B) - Sörskogens IF 13 - 6 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Sjöstadshallen
2017-01-15 12:30 150022076 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 15 - 7 Mats Andersson, Johan Hessing Skogåshallen
2017-01-21 11:00 150022079 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 7 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2017-01-22 12:15 150022083 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 10 Daniel Mårtensson, Kent Budell Tomtbergahallen
2017-01-22 13:00 150022081 Segeltorps IF - IBK Globen 7 - 11 Shabbir Ahmed, Abbe Lami Flemingsbergshallen
2017-01-22 14:00 150022082 Sofiebergs IBK - Hammarby IF IBF (B) 4 - 14 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2017-01-28 15:15 150022086 Hammarby IF IBF (B) - Segeltorps IF 7 - 2 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2017-01-28 17:00 150022088 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge 5 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2017-01-29 16:00 150022085 Skogås/Trångsunds IBK - Sofiebergs IBK 9 - 8 Abbe Lami, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-02-04 19:15 150022092 FBI Tullinge - IBK Globen 6 - 7 Patrik Andersén, Johan Larsson Tullingehallen
2017-02-05 14:30 150022094 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 4 Tony Verho, Aarre Hietanen Flemingsbergshallen
2017-02-05 18:30 150022091 Nacka Wallenstam IBK - Kvarnbergsplans IBK 9 - 8 Sadjad Nima, Mats Andersson Ormingehallen
2017-02-11 15:45 150022101 Sörskogens IF - Sofiebergs IBK 13 - 6 Mats Järnmark, John Awabdeh Tomtbergahallen
2017-02-11 17:30 150022098 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge 11 - 11 Henrik Sommerville, Robin Berger Sjöstadshallen
2017-02-21 21:00 150022099 IBK Globen - Nacka Wallenstam IBK 10 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2017-02-18 12:30 150022107 Segeltorps IF - Sörskogens IF 4 - 7 Henrik Sommerville, Robin Berger Skogåshallen
2017-02-25 11:45 150022103 Kvarnbergsplans IBK - IBK Globen 10 - 7 Marco Svenström, Daniel Enkulla Tomtbergahallen
2017-02-25 13:30 150022105 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2017-02-26 12:00 150022104 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF (B) 2 - 12 Johan Jäderlund, Johan Larsson Ormingehallen
2017-03-05 10:30 150022110 Hammarby IF IBF (B) - Kvarnbergsplans IBK 17 - 12 Jesper Wahlund, Kent Budell Sjöstadshallen
2017-03-05 12:30 150022112 Sofiebergs IBK - Segeltorps IF 9 - 4 Magnus Berg, Leif Karlsson Tyresöhallen
2017-03-05 15:30 150022109 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 5 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Skogåshallen
2017-03-12 13:15 150022116 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK 9 - 8 Abbe Lami, Sadjad Nima Tomtbergahallen
2017-03-18 19:30 150022118 FBI Tullinge - Sörskogens IF 9 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2017-03-21 21:00 150022115 IBK Globen - Hammarby IF IBF (B) 6 - 10 Leif Karlsson, Daniel Kölborn Skarpnäckshallen
2017-04-02 13:15 150022121 Skogås/Trångsunds IBK - IBK Globen 6 - 7 Marco Svenström, Stefano Bianque Skogåshallen
2017-04-02 14:45 150022125 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 3 - 10 John Awabdeh, Magnus Westerberg Skogåshallen
2017-04-02 16:00 150022124 Sofiebergs IBK - FBI Tullinge 2 - 13 Henrik Sommerville, Magnus Berg Tyresöhallen
2017-04-08 15:30 150022127 Hammarby IF IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 11 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Fredrik Berglund Sonesson Sjöstadshallen
2017-04-08 15:45 150022129 Kvarnbergsplans IBK - Sörskogens IF 6 - 7 Magnus Westerberg, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2017-04-08 16:45 150022130 Nacka Wallenstam IBK - Sofiebergs IBK 17 - 5 Håkan Taxén, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-04-09 20:30 150022131 FBI Tullinge - Segeltorps IF 7 - 5 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 16 13 1 2 184-100 84 40
2. IBK Globen 16 13 0 3 136-104 32 39
3. Nacka Wallenstam IBK 16 10 0 6 134-109 25 30
4. FBI Tullinge 16 8 3 5 124-97 27 27
5. Kvarnbergsplans IBK 16 8 1 7 146-125 21 25
6. Skogås/ Trångsunds IBK 16 7 2 7 104-114 -10 23
7. Sofiebergs IBK 16 5 0 11 98-154 -56 15
8. Sörskogens IF 16 3 0 13 84-147 -63 9
9. Segeltorps IF 16 1 1 14 77-137 -60 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis