Pantamera Röd Medellätt (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:15 150316002 Ekerö IK - Hammarby IF IBF (A) 5 - 5 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Mälaröhallen
2016-10-01 10:00 150316003 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 5 - 0 Per Calmén, Per Ove Åman Rotebrohallen (Nya)
2016-10-01 13:00 150316001 Vallentuna IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2016-10-02 09:00 150316004 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 3 - 6 Grindtorpshallen
2016-10-02 17:45 150316005 FBI Tullinge - AIK IBF 0 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tullingehallen
2016-10-08 09:15 150316009 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 0 - 0 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-10-08 11:15 150316011 Hammarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 0 - 10 Mats Andersson, Kenneth Johansson Sjöstadshallen
2016-10-08 15:15 150316010 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK 3 - 1 Hektor Byfors, Erik Hellgren Riddersvik
2016-10-09 12:00 150316008 AIK IBF - Täby FC (A) 4 - 0 Ulriksdalshallen
2016-10-09 18:00 150316007 IK Frej Täby - FBI Tullinge 1 - 5 Hannes Hovmöller, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-10-11 17:00 150316015 Rotebro IS IBK - AIK IBF 2 - 2 Stefano Bianque, Per Sundvall Rotebrohallen (Nya)
2016-10-15 13:45 150316018 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Jessika Forsberg, Daniel Eklund Eriksdalshallen
2016-10-15 14:00 150316013 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 0 Per Calmén, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 10:15 150316016 Täby FC (A) - IK Frej Täby 2 - 4 Mario Mallengren, Ken Johansson Grindtorpshallen
2016-10-16 16:30 150316014 Ekerö IK - Åkersberga IBF 3 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Paulina Thunvall Tappströms Bollhall
2016-10-21 17:45 150316024 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge 1 - 5 Stefano Bianque, William Albrecht Vintervikshallen
2016-10-22 09:15 150316022 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK (A) 5 - 2 Enya Hasselström, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2016-10-22 12:00 150316020 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 1 - 2 Simon Åbom, Lucas Edberg Vikingavallen
2016-10-23 09:00 150316023 Hässelby SK IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 4 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2016-10-23 12:00 150316021 AIK IBF - Ekerö IK 3 - 0 Elias Grafström, William Grafström Ulriksdalshallen
2016-10-29 10:45 150316026 Ekerö IK - IK Frej Täby 1 - 8 Lars Reuterhagen, David Berger Mälaröhallen
2016-10-29 11:00 150316030 Hammarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF 3 - 1 William Albrecht, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2016-10-29 12:00 150316029 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 1 Marina Saxon, Charlie Bohlin Hässelbyhallen
2016-10-29 12:15 150316028 Täby FC (A) - FBI Tullinge 5 - 2 Magnus Westerberg, Roger Nyström Grindtorpshallen
2016-10-29 13:45 150316025 Vallentuna IBK (A) - AIK IBF 3 - 2 Elias Grafström, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2016-11-12 12:00 150316033 IK Frej Täby - Vallentuna IBK (A) 0 - 4 Oskar Mattsson, David Berger Vikingavallen
2016-11-12 16:30 150316036 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (A) 0 - 6 Anton Höglin, Hampus Höglin Sätrahallen
2016-11-12 17:30 150316031 FBI Tullinge - Rotebro IS IBK 1 - 1 Leif Karlsson, Marco Svenström Tullingehallen
2016-11-13 12:15 150316034 AIK IBF - Hammarby IF IBF (A) 8 - 1 Daniel Karlsson, Jan Lingemark Ulriksdalshallen
2016-11-13 17:15 150316035 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-11-19 10:30 150316040 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2016-11-19 10:30 150316042 Hammarby IF IBF (A) - IK Frej Täby 0 - 3 Daniel Kölborn, Leo Bergstrand Sjöstadshallen
2016-11-19 11:15 150316039 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 0 - 2 Andreas Briselius, Joakim Nothén Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 12:00 150316041 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF 2 - 4 Erik Hellgren, Marina Saxon Hässelbyhallen
2016-11-19 13:00 150316038 Ekerö IK - FBI Tullinge 0 - 6 Robin Wirström, Mario Mallengren Mälaröhallen
2016-11-26 10:00 150316044 FBI Tullinge - Vallentuna IBK (A) 1 - 3 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2016-11-26 11:00 150316046 IK Frej Täby - Hässelby SK IBK (A) 6 - 2 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen
2016-11-26 12:00 150316048 Älvsjö AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK 3 - 5 Anton Höglin, Hampus Höglin Sätrahallen
2016-11-27 12:00 150316047 AIK IBF - Åkersberga IBF 3 - 1 Patrik Arvinder, Johan Hessing Ulriksdalshallen
2016-11-27 14:45 150316043 Täby FC (A) - Ekerö IK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2016-12-03 10:15 150316050 Ekerö IK - Rotebro IS IBK OW (0 - 5) William Grafström, Roger Nyström Mälaröhallen
2016-12-03 11:45 150316049 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 0 Johanna Marty Eriksson, Maja Olsson Hammarbackens Sporthall
2016-12-03 17:45 150316054 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge 2 - 1 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Sjöstadshallen
2016-12-04 11:15 150316051 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 3 Patrik Arvinder, Sara Thalén Ulriksdalshallen
2016-12-04 13:15 150316052 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 2 - 3 Carl Kjellstrand, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2016-12-10 09:30 150316057 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK (A) 4 - 1 Jonas Broström, Daniel Eklund Tullingehallen
2016-12-10 13:15 150316055 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (A) 2 - 0 Erik Hellgren, Carl-Ludvig Buske Rotebrohallen (Nya)
2016-12-10 14:00 150316059 IK Frej Täby - AIK IBF 1 - 4 Johan Ribbing, Ken Johansson Vikingavallen
2016-12-10 16:30 150316056 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) 8 - 4 Dennis Svensson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2016-12-11 12:00 150316060 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK 10 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
2016-12-17 11:15 150316065 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 5 Daniel Bäckner, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-12-17 13:45 150316061 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK 13 - 0 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2016-12-17 18:15 150316066 Hammarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK 4 - 2 Madelene Westerberg, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2016-12-18 18:00 150316062 IK Frej Täby - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 2 Lars Samuelsson, Dennis Svensson Vikingavallen
2016-12-18 18:00 150316064 Åkersberga IBF - FBI Tullinge 2 - 1 Ida Lagerblad, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 12:00 150316071 Hammarby IF IBF (A) - Ekerö IK 4 - 4 Jessika Forsberg, Kevin Helly Sjöstadshallen
2017-01-15 10:15 150316070 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 5 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-01-15 15:00 150316068 AIK IBF - FBI Tullinge 3 - 0 Stefano Bianque, David Norman Ulriksdalshallen
2017-01-15 15:30 150316072 Älvsjö AIK IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 7 Simon Holm Schlemowitz, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2017-01-15 16:30 150316069 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 2 - 3 Per Sundvall, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2017-01-21 09:15 150316074 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) 6 - 4 Gustav Persson, Marcus Grapne Mälaröhallen
2017-01-21 10:00 150316076 Täby FC (A) - AIK IBF 4 - 6 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-01-21 11:00 150316075 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF 2 - 2 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Rotebrohallen (Nya)
2017-01-21 12:45 150316073 Vallentuna IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 1 Viktor Lindell, Daniel Skantze Hammarbackens Sporthall
2017-01-21 17:45 150316077 FBI Tullinge - IK Frej Täby 2 - 2 Oscar Olsson Berglund, Abbe Lami Tullingehallen
2017-01-28 12:15 150316080 IK Frej Täby - Täby FC (A) 1 - 1 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Vikingavallen
2017-01-28 12:15 150316084 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 1 William Albrecht, Håkan Taxén Sätrahallen
2017-01-28 17:30 150316083 Hässelby SK IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 4 Joakim Levin, Gustav Levin Hässelbyhallen
2017-01-29 10:15 150316082 Åkersberga IBF - Ekerö IK 7 - 1 Tobias Ekmark, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 12:00 150316081 AIK IBF - Rotebro IS IBK 1 - 0 Clara Hålling, David Norman Ulriksdalshallen
2017-02-04 16:00 150316085 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF 4 - 3 Roger Nyström, Johan Ribbing Hammarbackens Sporthall
2017-02-04 16:15 150316090 Hammarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2017-02-05 17:45 150316089 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 3 Daniel Eriksson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-02-10 20:00 150316086 Ekerö IK - AIK IBF 0 - 5 Daniel Eklund, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2017-03-30 18:00 150316087 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 6 - 3 David Norman, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2017-02-05 20:00 150316093 IK Frej Täby - Ekerö IK 8 - 0 Daniel Skantze, Viktor Lindell Vikingavallen
2017-02-11 09:15 150316095 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF (A) 5 - 0 Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2017-02-11 11:45 150316091 FBI Tullinge - Täby FC (A) 9 - 3 Mattias Jansenberger, Mikael Wiklund Tullingehallen
2017-02-11 14:15 150316096 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Björn Larsson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-02-12 13:00 150316094 AIK IBF - Vallentuna IBK (A) 0 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ulriksdalshallen
2017-02-18 09:00 150316101 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 1 - 3 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-02-18 12:30 150316099 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge 6 - 0 Sebastian Johansson, Elliot Saffo Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 14:00 150316102 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF 2 - 2 Wilmer Axén, Anders Thonberg Sjöstadshallen
2017-02-18 14:45 150316097 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby 1 - 3 Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2017-02-19 10:30 150316100 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 5 Jonas Edström, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2017-03-11 14:30 150316108 Älvsjö AIK IBF (B) - Åkersberga IBF 2 - 4 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-03-11 15:30 150316104 FBI Tullinge - Ekerö IK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2017-03-12 09:00 150316103 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 3 - 4 Viktor Lindell, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-03-12 13:15 150316107 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) 3 - 1 Fredrik Sandgren, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2017-03-12 20:00 150316106 IK Frej Täby - Hammarby IF IBF (A) 3 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Vikingavallen
2017-02-10 17:30 150316113 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby 3 - 2 Daniel Eklund, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-03-18 12:15 150316110 Ekerö IK - Täby FC (A) 2 - 8 Sadjad Nima, Abbe Lami Mälaröhallen
2017-03-18 12:15 150316111 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 0 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2017-03-18 12:45 150316109 Vallentuna IBK (A) - FBI Tullinge 2 - 1 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-03-19 11:15 150316112 Åkersberga IBF - AIK IBF 2 - 4 Oskar Mattsson, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-03-25 11:00 150316115 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 11 - 2 Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Nya)
2017-03-25 12:15 150316120 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF 3 - 5 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Sätrahallen
2017-03-25 13:00 150316119 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 2 - 1 Patrik Arvinder, Philip Edlund Vikingavallen
2017-03-25 15:00 150316117 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF (A) 4 - 4 Kent Budell, Stefano Bianque Tullingehallen
2017-03-26 10:15 150316116 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 2 - 4 Daniel Skantze, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-04-01 13:00 150316121 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK 3 - 0 Tilde Levinson, Anna Skantz Hammarbackens Sporthall
2017-04-01 13:15 150316126 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 10 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Sjöstadshallen
2017-04-01 16:30 150316125 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge 1 - 8 Erik Åkerlund, Carl-Ludvig Buske Riddersvik
2017-04-02 14:15 150316123 AIK IBF - IK Frej Täby 3 - 2 Sara Thalén, Paulina Thunvall Ulriksdalshallen
2017-04-02 15:30 150316122 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 5 Sadjad Nima, Patrik Arvinder Tappströms Bollhall
2017-04-08 10:00 150316128 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF (A) 2 - 4 Patrik Arvinder, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2017-04-09 10:15 150316129 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 1 Tobias Ekmark, Björn Landin Grindtorpshallen
2017-04-09 10:30 150316132 Älvsjö AIK IBF (B) - IK Frej Täby 3 - 0 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Västertorpshallen
2017-04-09 15:30 150316127 Ekerö IK - Vallentuna IBK (A) 2 - 13 Kevin Neemé, Fredrik Berglund Sonesson Tappströms Bollhall
2017-04-09 17:45 150316130 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 3 - 2 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 20 16 2 2 71-31 40 50
2. Vallentuna IBK (A) 20 16 1 3 100-30 70 49
3. Rotebro IS IBK 20 11 4 5 67-32 35 37
4. IK Frej Täby 20 10 2 8 58-45 13 32
5. Täby FC (A) 20 10 1 9 76-68 8 31
6. FBI Tullinge 20 9 3 8 62-46 16 30
7. Åkersberga IBF 20 9 3 8 59-43 16 30
8. Älvsjö AIK IBF (B) 20 7 0 13 59-81 -22 21
9. Hammarby IF IBF (A) 20 5 4 11 45-88 -43 19
10. Hässelby SK IBK (A) 20 4 1 15 41-82 -41 13
11. Ekerö IK 20 1 3 16 38-130 -92 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 09:15 150317002 Älvsjö AIK IBF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 4 Björn Larsson, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-10-02 10:15 150317004 Huddinge IK - Täby FC (B) 8 - 2 Mikael Wiklund, Mattias Jansenberger Storängshallen
2016-10-02 13:00 150317006 Sköndals IK - Värmdö IF 3 - 3 Robin Berger, Elin Tystrand Sköndalshallen
2016-10-02 14:00 150317005 Salems IF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 3 Wen-chung Tsai, Kim Svedberg Skogsängshallen
2017-03-31 20:00 150317001 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Daniel Kölborn, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2016-10-08 11:45 150317011 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF (B) 3 - 7 Johan Larsson, Erik Nyman Kvarnängshallen
2016-10-08 12:00 150317010 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 1 Mattias Jansenberger, Victor Küller Storvretens Sporthall
2016-10-08 16:30 150317008 Hässelby SK IBK (B) - Huddinge IK 4 - 10 Hektor Byfors, Erik Hellgren Riddersvik
2016-10-09 10:15 150317007 Värmdö IF - Salems IF 3 - 1 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Värmdö sporthall
2017-03-19 17:45 150317012 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 5 - 1 Wen-chung Tsai, Sadjad Nima Tullingehallen
2016-10-15 10:30 150317018 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 3 Nicklas Sundgren, Ej offentliggjord Kvarnängshallen
2016-10-15 12:30 150317013 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF 8 - 2 Jessika Forsberg, Daniel Eklund Eriksdalshallen
2016-10-16 10:15 150317016 Huddinge IK - Värmdö IF 7 - 1 Jonas Robertson, Jonas Jatko Storängshallen
2016-10-16 11:15 150317014 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (B) 0 - 7 Vilhelm Nordström, Björn Larsson Västertorpshallen
2016-10-16 15:00 150317017 Salems IF - Sköndals IK 2 - 1 Marco Svenström, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2016-10-22 11:00 150317023 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 2 - 2 Shabbir Ahmed, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2016-10-22 11:15 150317024 FBI Tullinge (B) - Salems IF 3 - 1 William Albrecht, David Berger Tullingehallen
2016-10-23 10:15 150317021 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 3 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2016-10-23 12:00 150317019 Sköndals IK - Huddinge IK 1 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2016-10-23 16:30 150317022 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 4 Viktor Lindell, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-10-29 10:15 150317030 Nynäshamns IBK - Täby FC (B) 3 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2016-10-29 12:15 150317025 Hammarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 0 William Albrecht, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2016-10-30 10:15 150317028 Huddinge IK - Salems IF 9 - 1 Jonathan Håkansson, Kenneth Johansson Storängshallen
2016-11-12 17:45 150317026 Älvsjö AIK IBF (A) - Värmdö IF 2 - 6 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-11-26 13:30 150317029 Tumba GOIF - FBI Tullinge (B) 3 - 0 Johan Hessing, Marco Svenström Malmsjö Sporthall
2016-11-12 16:15 150317036 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK 2 - 3 Marco Svenström, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2016-11-13 11:30 150317035 Täby FC (B) - Tumba GOIF 2 - 3 Fadi Saffo, Ken Johansson Grindtorpshallen
2016-11-13 12:00 150317032 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 1 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Sköndalshallen
2016-11-13 15:30 150317033 Värmdö IF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 5 Daniel Eklund, Didrik Axen Värmdö sporthall
2017-01-29 15:15 150317034 Hässelby SK IBK (B) - Nynäshamns IBK 2 - 3 Fabian Magnell, Patrik Arvinder Hässelbyhallen
2016-11-19 11:45 150317037 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK 6 - 1 Leo Bergstrand, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2016-11-19 12:00 150317042 Nynäshamns IBK - Värmdö IF 1 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2016-11-20 10:00 150317041 Tumba GOIF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Jonathan Håkansson, Thomas Gjutarenäfve Storvretens Sporthall
2016-11-20 10:15 150317040 Täby FC (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 0 Arne Brovig, Patrik Arvinder Grindtorpshallen
2016-11-20 12:15 150317038 Älvsjö AIK IBF (A) - Salems IF 1 - 3 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
2016-11-26 16:30 150317047 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 6 - 4 Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Riddersvik
2016-11-26 19:15 150317044 Salems IF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 6 Marco Svenström, Dennis Wagermark Skogsängshallen
2016-11-27 12:15 150317045 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 3 - 2 Stefano Bianque, Felix Wursé Sköndalshallen
2016-11-27 12:45 150317043 Huddinge IK - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Tony Verho, Patrik Andersén Flemingsbergshallen
2016-11-27 18:45 150317046 Värmdö IF - Tumba GOIF 4 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2016-12-03 12:15 150317054 Nynäshamns IBK - Salems IF 3 - 2 Fredrik Pålsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-12-03 15:15 150317049 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IK 5 - 4 Leo Bergstrand, Håkan Taxén Sjöstadshallen
2016-12-04 10:15 150317053 Tumba GOIF - Sköndals IK 4 - 2 Shabbir Ahmed, Lennart Asp Storvretens Sporthall
2016-12-04 14:45 150317052 Täby FC (B) - Värmdö IF 2 - 3 Jakob Iskander, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-12-04 17:45 150317051 Hässelby SK IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 5 Lars Sundlöf, Daniel Karlsson Hässelbyhallen
2016-12-10 15:15 150317059 Värmdö IF - Hässelby SK IBK (B) 7 - 3 Kevin Helly, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-12-10 16:00 150317057 Salems IF - Tumba GOIF 2 - 2 Kim Svedberg, Mikael Wiklund Skogsängshallen
2016-12-10 18:15 150317060 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 2 Daniel Eriksson, Leif Karlsson Tullingehallen
2016-12-11 11:30 150317056 Huddinge IK - Nynäshamns IBK 4 - 2 Sadjad Nima, Abbe Lami Storängshallen
2016-12-11 14:15 150317058 Sköndals IK - Täby FC (B) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Robin Vall Sköndalshallen
2016-12-17 10:00 150317063 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK 1 - 7 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Hässelbyhallen
2016-12-17 13:15 150317065 Tumba GOIF - Huddinge IK 3 - 4 Marco Svenström, Kim Svedberg Malmsjö Sporthall
2016-12-17 14:30 150317062 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 5 - 2 Leif Karlsson, Oscar Forstadius Värmdö sporthall
2016-12-17 17:00 150317061 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 7 - 0 Sara Thalén, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2016-12-18 15:30 150317064 Täby FC (B) - Salems IF 5 - 2 Ida Nedin, Magnus Westerberg Grindtorpshallen
2017-01-14 10:15 150317072 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 0 Daniel Eriksson, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2017-01-15 09:00 150317068 Hässelby SK IBK (B) - Salems IF 3 - 2 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-01-15 10:30 150317069 Täby FC (B) - Huddinge IK 3 - 7 Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-01-15 14:15 150317067 Värmdö IF - Sköndals IK 8 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-01-25 19:30 150317071 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 3 Leif Karlsson, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2017-01-21 14:00 150317077 Salems IF - Värmdö IF 2 - 8 Marco Svenström, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2017-01-21 19:00 150317073 Hammarby IF IBF (B) - Nynäshamns IBK 9 - 1 Daniel Eklund, Daniel Karlsson Sjöstadshallen
2017-01-22 10:15 150317076 Huddinge IK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 0 Alexander Potapeiko, Viktor Bollvik Karlsson Storängshallen
2017-01-22 17:00 150317078 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2017-01-22 19:00 150317074 Älvsjö AIK IBF (A) - Tumba GOIF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2017-01-28 17:30 150317084 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 7 - 3 Daniel Eriksson, Oscar Olsson Berglund Tullingehallen
2017-01-29 10:00 150317083 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (B) 0 - 8 Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2017-01-29 11:30 150317082 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Stefan Flöjt, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-01-29 13:00 150317079 Sköndals IK - Salems IF 5 - 2 Håkan Taxén, Johan Hessing Sköndalshallen
2017-01-29 15:15 150317080 Värmdö IF - Huddinge IK 0 - 6 Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Värmdö sporthall
2017-02-04 11:00 150317090 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 7 - 2 Kenneth Johansson, Jonathan Elfström Kvarnängshallen
2017-02-04 15:00 150317085 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (B) 2 - 1 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2017-02-04 15:45 150317089 Salems IF - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-02-05 13:15 150317088 Huddinge IK - Sköndals IK 8 - 4 Marco Svenström, Lucas Myrby Flemingsbergshallen
2017-02-11 17:00 150317086 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 5 Theodore Hurtig, Marco Svenström Liljeholmshallen 1
2017-02-11 09:00 150317094 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 3 Fredrik Leander, Jesper Roth Hässelbyhallen
2017-02-11 10:30 150317096 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF 1 - 2 Mikael Wiklund, Mattias Jansenberger Tullingehallen
2017-02-11 12:15 150317091 Salems IF - Huddinge IK 3 - 9 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2017-02-12 11:30 150317095 Täby FC (B) - Nynäshamns IBK 4 - 2 Niklas Wedin, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2017-02-12 13:15 150317093 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 2 Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-02-03 19:45 150317100 Huddinge IK - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Shabbir Ahmed, Aldin Imamovic Skogåshallen
2017-02-18 11:15 150317102 Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK (B) 10 - 0 Kenneth Johansson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-02-18 15:15 150317097 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF 4 - 2 Wilmer Axén, Anders Thonberg Sjöstadshallen
2017-02-19 12:00 150317101 Tumba GOIF - Täby FC (B) 3 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2017-02-19 13:30 150317098 Älvsjö AIK IBF (A) - Sköndals IK 1 - 2 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
2017-03-11 11:45 150317108 FBI Tullinge (B) - Täby FC (B) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-03-11 16:00 150317104 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 3 Karl-Johan Leijon, Johan Hessing Skogsängshallen
2017-03-11 17:00 150317107 Hässelby SK IBK (B) - Tumba GOIF 2 - 5 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Hässelbyhallen
2017-03-12 14:30 150317106 Värmdö IF - Nynäshamns IBK 1 - 4 Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-03-12 18:00 150317105 Sköndals IK - Hammarby IF IBF (B) 0 - 3 Jonas Håmark, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2017-03-18 11:00 150317114 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 5 - 8 Kenneth Johansson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2017-03-18 12:30 150317109 Hammarby IF IBF (B) - Salems IF 5 - 2 Jessika Forsberg, Michael Selg Sjöstadshallen
2017-03-19 10:15 150317113 Tumba GOIF - Värmdö IF 3 - 6 Patrik Andersén, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2017-03-19 11:45 150317110 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IK 2 - 6 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2017-03-19 12:45 150317112 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Grindtorpshallen
2017-03-25 10:00 150317120 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Jonathan Håkansson, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-03-25 17:00 150317117 Salems IF - Nynäshamns IBK 1 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Oscar Olsson Berglund Skogsängshallen
2017-03-26 12:00 150317118 Sköndals IK - Tumba GOIF 6 - 7 Kent Budell, Wilmer Axén Sköndalshallen
2017-03-26 12:15 150317119 Värmdö IF - Täby FC (B) 2 - 3 Kevin Helly, Tuva Egman Värmdö sporthall
2017-03-26 13:30 150317116 Huddinge IK - Hammarby IF IBF (B) 5 - 2 Victor Küller, Oscar Küller Flemingsbergshallen
2017-03-17 19:15 150317126 Nynäshamns IBK - Huddinge IK 0 - 6 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Kvarnängshallen
2017-04-02 10:30 150317124 Täby FC (B) - Sköndals IK 6 - 0 Hannes Andersson, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2017-04-02 12:00 150317123 Hässelby SK IBK (B) - Värmdö IF 1 - 10 Kevin Helly, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2017-04-02 12:30 150317125 Tumba GOIF - Salems IF 5 - 8 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2017-04-02 13:00 150317122 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 1 Daniel Kölborn, Johan Ståhl Västertorpshallen
2017-02-18 11:00 150317129 Huddinge IK - Tumba GOIF 4 - 7 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogåshallen
2017-04-08 09:45 150317130 Salems IF - Täby FC (B) 2 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Skogsängshallen
2017-04-08 12:00 150317132 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF 1 - 0 Abbe Lami, Daniel Eriksson Tullingehallen
2017-04-09 09:15 150317127 Älvsjö AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Västertorpshallen
2017-04-09 15:15 150317131 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Patrik Arvinder, Theodore Hurtig Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IK 20 17 1 2 119-48 71 52
2. Hammarby IF IBF (B) 20 16 1 3 94-37 57 49
3. Värmdö IF 20 12 1 7 78-58 20 37
4. Täby FC (B) 20 11 1 8 68-54 14 34
5. Tumba GOIF 20 10 2 8 66-77 -11 32
6. FBI Tullinge (B) 20 9 4 7 60-51 9 31
7. Nynäshamns IBK 20 7 3 10 63-75 -12 24
8. Sköndals IK 20 6 2 12 59-78 -19 20
9. Hässelby SK IBK (B) 20 6 2 12 50-91 -41 20
10. Salems IF 20 3 4 13 47-86 -39 13
11. Älvsjö AIK IBF (A) 20 1 3 16 34-83 -49 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis